únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,966. až 1,980. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #864195
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Vítám tě tady Bibo. Já mam taky prvního sviště a taky jsem ze všeho vykulená,ale tady si myslím, že s dost poradíme. J8 dávám příkrm neboli mmlíčko cca. od 2,5 měsíce,aby vydržel déle spinkat. Dneska jsem mu porvé nastrouhala mrkvičku a vymačkala z ní šťávičku – byli to asi tak max. 4 lžičky a moc mu chutnala nebo alespoň otevíral pusinku, že chce ještě 😀 .
    Jinak manža má taky občas menzes – teď má i hodně starostí v prácí takže je to megamenzes 🙁 .
    Bivinko u nás je to v bleděmodrým jak vezmu do ruky foťák nebo mobil okamžitě se přestne smát a začne na mne jen zírat – brumlání je pryč jak mávnutím kouzelného proutku. Když už se mi povede jedna fotka s úsmvěm tak u toho vyfotím tak 50 snímků 😀 .
    Tak ju budu končit malej spinká už od 20:00 tak doufám, že bude dlouho spinkat a já jdu taky do hajan. Brou a krásný večer

    #864196
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    holky, tak teda nevím proč mi malej u toho prsa tak pořvával. Naposledy to bylo ve čtvrtek a od té doby nic a v noci spí od 20 do 4 a pak až do 8-9. Možná měl nějaký zduřelý dásně a nachlazeným dudlíkem se mu zklidnily a teď to bude zase chvilku dobrý. Takže jsme ještě žádný příkrm (kašičku) nedali a stále plně kojíme. Taky mě to ale už láká mu dát nějakou kašičku nebo zeleninku, ale nevím, když všude píšou, že lepší je to až od 6 měsíců. Jinak se zatím taky ještě neotočil, sice rotuje po směru hidnovách ručiček (na zádech i na bříšku), ale ze zad na bříško se mu otáčet nechce.
    No nic, je moc hodin. Tak dobrou a hezkej zbytek víkendu!
    P.S.: Bibo, vítám Tě mezi náma.

    #864197
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    vítám bibu:-))
    bibo , já mám taktéž prvního svištíka-elišku:-))
    Děcko, mě to občas malá dělá s tím prsem, když s ním něco co jí nevoní-např, víc česneku než je zdrávo, někdy i po pečivu-takže jedině 2-3 dny staré, ale někdy hold není tak si vezmu čerstvé a to pak dělá u kojení cukrbliky, jinak ve čt jdeme k dr. tak už se těším až mi malou zváží.doufám, že už mi jí konečně oočkuje, hele mám si koupitr něco proti té horečce, ksdyby náhodou po očkování dostala? mám doma panadol sirup, ale je n letáku, že je až pro děti od 6 měsíců, tak nevím.jinak malá se mi v postýlce točí a točí:-))odstrkává se od žbrdlinek a za chvíli má hlavu úplně někde jinde:.-)) je to s ní sranda, dneska dokonce roztočila kolotoč, když do něj kopla.jinak mi už i na bříšku vydrží i tak 2-3 minuty, pak teda chce zase zpátky, tak uvidíme co nám na to dr. řekne, ale zatím nám je 3,5 tak jsme snad v normě.

    #864198
    Anonym
    Host

    Ahojky holky,
    také vítám Bibu – s těmi koleny jsem na tom stejně – pomalu už nevyjdu schody 🙁 je to děs…
    Jinak u nás vše při starém – ještě se na bříško nepřetáčí 🙁 a to mu budou zítra 4 měsíce. Holky jak ty prcky povzbuzujete aby se otočili? Ten náš trumbera chce pořát ležet pod hrazdičkou, takže ho pak nic nenutí se otáčet. Co s tím?
    Ve středu jdem k Dr. tak jsem zvědavá co nám řekne…

    #864199
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Kosto, kup si buď nurofen sirup nebo čípky. Mě dr. doporučila čípky, ale já už měla doma ten sirup, tak mi řekla, že je taky dobrý, ale že ty čípky zaberou rychlej, ale sirup se dá zase líp dávkovat.

    #864200
    Anonym
    Host

    Ahoj, také vítám novou maminku. A také máme první mimi, Valentýnku 🙂
    První očkování bylo ok a druhé už jsme použily čípky. Máme Paralen. Dávkování super, vybalím a dala jsem jen půlku. Do toho zadečku to úplně samo zaklouzne a nedokážu si při spánku ten sirup dávat. Nás v noci prostě nevzbudí ani dělobuchy.
    Nevím která psala, že by chtěla zkusit zeleninové příkrmy. My teda dáváme už cca 14 dní, jsme spkojení, jen nám po tom trošku přestala pravidelně kadit. Takže když jde super den, tak to jde, ale stává se, že kadí 1x za dva dny a to má takový tuhý bobek. No asi jí budu muset tu zeleninu víc zředit. Včera měla jablíčko s banánem a to kadila jak po másle 🙂 . Zítra dostane k obědu mléčnou kaši ať nemá pořád stejné menu.
    Holky, já vám v pátek vychválila toho našeho taťku a nevím co se stalo, ale nedokážem teď spolu ani promluvit. Prdím na něj. Na cokoliv se zeptám, je vše špatně, nebo jsem pitomá. Celý víkend měl plno práce (teda na hubě) a udělal prd, tak jsem říkala, že zajedem někam na výlet nebo aspoň ke švagrové na kafe, byla tam i jeho máti. No prý jestli už jsem sbalená a už nejsem doma. Tak jsem se sebrala, dala malou do sedačky a jela jsem sama. To už není menzes, ale přechod. Však on příjde s prosíkem, tak ho pošlu do háje, mám na něj fakt vztek. Ještě, že je zítra už pondělí a jde do práce. To bude klid, když tata nebude doma. jéééééhhhh.
    No nic, Valinka už usnula, tak asi jdu naložit maso na zítra a tak trošku dát kuchyň dopořádku. Přeci jen, jak jsem vypadla z domu, tak to tady zůstalo. Dokonce nemusel ani obědvat, takže přestávám pro něj vařit. Jako vnucovat se a podsouvat mu, nemáš hlad, vezmi si, chceš to ohřát, ne nic, konec obsluhy a ať se snaží. A až mě totálně na…., tak si přestěhuji malou do pokojíčku a budem si užívat naprostého klídku. Chrápat nám nikdo nebude.
    Tak snad vy jste aspoň prožili klidný a krásný víkend s taťkama. Jinak my se také nepřetáčíme a dle RHB sestry je špatně, že leží pořád v kočárku, nebo v hrazdě, prostě je špatně jakýkoliv uzavřený prostor. Zas mě v pátek s tím dojala, že si máme radějc roztáhnout deku a malou nechat venku na dece. Hm, tak mravenci a klíšťáci pojďte na mě, jsem volná. No nic, už jsem si zas poplakala, tak vážně krásný večer, pozdravte mimiska

    #864201
    Anonym
    Host

    Díky holky za milé přijetí 🙂 . Náš malej se jmenuje Filípek a dneska jsou mu akorát čtyři měsíce, ve čtvrtek na kontrole vážil 7,7 kg, sice mi ho tam neměřej, ale nosí už velikost 74, je takovej dlouhej 😀 . Dostal taky podruhý očkování a druhej den odpoledne měl teplotu (poprvý pohoda), dala jsem mu ten sirup nurofen, sice to skoro celý vyplivnul, ale pak už teplotu neměl..
    K otáčení ho motivuju tak, že mu za hlavu dám rozkládací knížku a on se pak otočí na bříško, aby ji viděl :). Dřív jsem mu třeba párkrát pomohla na bok a něco položila vedle něj. Snaží se z břicha i zase zpátky na záda a párkrát se mu to i povedlo, natahuje pod sebe jednu ruku a pak se převáhne.. Teď od toho očkování se ale moc otáčet nechce, je z toho nějakej lenivej..Hrazdička už ho skoro nebaví, párkrát do těch hraček bouchne a chce se točit a v tom mu to vadí, tak se tam pak nějak zasekne..K tomu točení mi doktorka řekla, že to má umět až v půlroce, takže myslím, že to neva, pokud to miminka ještě nedělaj.
    Na ty kolena mi opravdu pomáhá ta želatina, dneska už mě to skoro ani nebolí.
    Ten příkrm zkusíme příští týden, jsem na to zvědavá 🙂
    Jsme teď doma sami, manžel jel na 14 dní na služební cestu, tak snad to nějak zvládneme..
    Přeju hezký večer 🙂

    #864202
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    díky za tip:-))
    hele já si teda na tatku stežovat nemůžu, ale třeba je to tím, že máme více starostí(ten nemohoucí tchán)tak ani tatka nemá čas na nějaké blbiny.jinak co se týká příkrmů-nevím, mě dr. minule říkala dávat něco až od 6 měsíce, tak fakt nevím.
    bibi-kolik jste vážili a měřili př porodu? nebyl to macek?

    #864203
    Anonym
    Host

    Filípek byl macek už při narození, měl 4,1 kg a 53 cm. Jak byli velcí ti vaši špuntíci? Při porodu mi říkali, že podle hlavičky je miminko celkem normální, spíš malé, přišlo mi to divný, ale už od 32. týdne se nedělal žádnej UTZ, tak nikdo nevěděl, jak vyrostl..ale pak se i porodníci té jeho velikosti divili..No a od tý doby přibyl každej měsíc kilo a teď ten poslední jen půl, ale i tak, je pořád kousek 🙂

    #864204
    k Kája
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Bibo, taky tě vítám. My máme taky prvního špunta, jmenuje se Johanka, narodila se 1. 2. a vážila jen necelých 2,90 kg. Ve 4. měsících měla 6 kg. Tady je odkaz na fotogalerii:http://www.babyweb.cz/Galerie-obrazek.aspx?id=828&img=18388. Filípek je pěkný kus chlapa, že? Takových je tu víc:) .
    Jinak holky, k tomu přetáčení nám rehabilitační říkala, že to začíná většinou ve 4,5 měsících. Takže máte čas.
    S těma vašima kolenama by mě to taky zajímalo, mám tu kamarádku se stejně starým mimčem a taky skoro nemůže chodit. Asi z nás děti vysávají vápník, co? Já mám momentálně problém s padáním vlasů. Za chvíli budu asi plešatá. Poradíte mi něco na to? Kromě mléka, to jsem momentálně přestala pít, protože má Janka nějak hrubou kůži a kožařka mi zakázala snad skoro vše: mořské ryby, vajíčka, mlíko, čokoládu, rajčata, jahody… No, kopřivka se ztratila, ale ta hrubá kůže (kolínka, lokty, kolem uší) ne a ne pryč. Zkouším všechno – mandlový olej, konopnou mastičku, Aviril… No, zatím marný boj. Asi počkám až z toho vyroste:^) .
    Peti, nic si z toho nedělej, ono ho to zas přejde. My to máme taky pořád nahoru a dolů. Ale většinou je to všechno z pocitu nedoceněnosti jednoho či druhého. A nebo z přepracovanosti. A pak jsou tu ty skvrny na slunci…:) . Bude líp.
    Jo, a asi Jance začínají růst zuby. Celou noc se budila a poplakávala. Jsem ko. No, tak uvidím, jak dlouho to těm zoubkům bude trvat. Snad ne měsíce:| . Holky, dobrou noc vám i miminkům!

    #864205
    Anonym
    Host

    Bibo – mi máme také první mimčo – je to také chlapeček – Přemeček – při narození měl 3650g a 49 cm. Zítra jsou mu 4 měsíce a poslední měření bylo téměř před 14 dny a to měl 64cm a 6870g – takže taky žádnej prďola…
    A odkud vůbec jsi? Já z Kosmonos (cca 40km od Prahy).
    Občas také zkoušim položit ho na volnou plochu a dát kolem hračky, ale on se kulišák otočí jen na bok – chňapne po té nejbližší a ztočí se zpátky na záda. Prostě až na bříško to nejde. Pokud ho, ale dám na bříško já, tak otočit se zpět na záda zvládá sám. Začíná nějak opačně 😀
    Péťo s tím vaším taťkou mě to mrzí…
    To mě ten náš taky ráno nakrk, ale raději jsem to přešla a nic neříkala – vstával v 10:30 (já s Přemou v 8:30) a ještě mu přišlo divný že se ptám jestli už se vyspal a proč já vypadám nevyspale. A jestli už jsem byla uklidit venku po včerejším grilování… Občas mi připadá, že si neuvědomuje, že sice i v týdnu vstávám cca v 8, ale že mezitím jsem 3x vzhůru celkem tak na 2-3 hodinky. Tak že bych si chtěla třeba o víkendu také přispat. Máte to tak také některá u vás?

    #864206
    Anonym
    Host

    Kájo u nás měl Přemeček tu jeho šílenou vyrážku asi po kakau (čokoládě). Také měl dost hrubou kůži. Přestala jsem s čokoládou a vymizelo to, ale ve čt jsem si dala krupičnou kaši s kakaem a zase se trošku osypal – takže tak…

    #864207
    Anonym
    Host

    Babyzno, s tím odpočinkem jsem stejně, i když v noci Vali spí, tak já ponocuji a kolem 6 je budíček. Pak sice ještě spíme, ale to je spaní nespaní, vypadne dudel, strčit do pusy, spíme, a zas nanovo.
    Bibo, my jsem narození 14.2. a váhu měla Valentýnka 3550 g a 50 cm. S kojením jsme měli trošku problémy a už jsme zcela na umělém a zeleninové příkrmy. V pátek měla 64 cm a 5920 g.
    Kájo, taky mě padají vlasy, děsně, vysaju, vytřu a jak se vracím zpátky tak znovu můžu sbírat vlasy :-(, jo a holky ty kolena atd. nevím jestli to je jen kojením nebo nějakým vysílením. CCA 14 dní chodím jak před porodem, než se rozhýbu tak to trvá, vše mě bolí a asi mi snad praskl i zub. Bolí mě celá papula, tak budu muset k zubařce. A to fakt nekojím, A to že občas ráno dám malou k prsu ještě se jen tak pomazlit nepočítám do kojení.
    Taky se mi děsně zhoršila pleť, samej pupínek a bolí to jak čert. Neříkám že jsem je nemívala, ale to co se mi dělá, se mi vůbec nelíbí.
    Ale prdím na bolavé kosti, padající vlasy, pleť atd. Mám Valinku a to je jediné štěstí které skutečně miluji z celého srdce, a to vše mi za to stojí a taky vše „bolavé“ co bylo , tak stálo. Nám taky na RHB sestra říkala, že 4,5 měsíc je čas na otáčení. A my se tak otáčely už před měsícem a půl. Tou vojtovkou se to normálně zastavilo a přestala se valit na pravý bok. Teď už se začíná stejnoměrně valit jak na pravý, tak levý, ale na bříško ne a ne.
    A toho mojeho chlapa neřeším, přišel kolem 9-té domů, hodil sprchu a zalezl do ložnice, ani neřekl čau. tak ho vyloženě prdím. tak jak on ke mě, tak já k němu. zítra si na oběd udělám krupici a on at se o sebe postará. Ručičky má. Tak a dost, než se zas naštvu. Navíc chci jít už spát a s vřelou kolující krví by se špatně usínalo.
    Jo a Bibi, pokud jsi na FB, tak nás tam některé najdeš. Já jsem petra hejsková s profil fotkou jak piju malé flašku

    #864208
    Anonym
    Host

    Bibo, tak to máte doma fakt pěknýho macka. Jinak my máme taky první mimčo. Kubík měl při porodu 2.700g a 49cm a ve 4 měsících měl 6.450g a 63cm.
    Kosto, mě dr. říkala, že jestli začne být problém s kojením, tak klidně příkrmy, ale už ne UM, ale zeleninku, kašičky atd. Mě malej u prsa řval pravidelně až večer, teda ve čtvrtek v poledne a pak už přestal. Někde jsem četla, že kolem 3., 4 a 1/2 a 6. měsíce bývá růstový sprut, tak to možná taky bylo ono. No každopádně teď už je zase všechno v pohodě a vzteká se, jen když u kojení nevidí na telku.
    Peťo, mrkvička prý staví a ovoce zase prohání, proto by se to mělo tak nějak střídat. Nebo tak mi to řekla ségra. Prý i proto se všude říká, že zeleninový příkrm se má začít dávat v poledne. Že kdyby se dal na noc, tak by mimčo mohlo mít z té tuhé šiše boleníčko. Zeleninku prý nejpozděj kolem páté večer. Já jsem dneska koupila nemléčnou rýžovou kaši, abych zužitkovala to namražený ostříkaný mlíko. Ale ještě se mi do toho moc nechce, asi začneme od července. Dr. mi ještě říkala, že zatím dávat kašičky bez lepku a po měsíci zkusit s lepkem. Ty ale nechám raděj až od toho půl roku.

    #864209
    Anonym
    Host

    jo a psala mi kamarádka, za cvhíli bude rodit, prý jak byla valča velká v tom týdnu. protože jsem nenašla okopírovnou průkazku, tak jsem hledala tady v diskuzi, povím vám, asi is to jednou celé přečtu. Naše problém se spánkem, nočním čuráním, kopance, poslíčci atd. a hlavně láska k ještě nenarozeným prckům. Hřálo mě to krásně na srdíčku a proto už jdu za tím mojím zlatíčkem, kouknuu na ní, dám pusinku na dobrou noc a budu se těšit na ráno, až se budem mazlit v posteli. Dobrou

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,966. až 1,980. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist