únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,981. až 1,995. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #864210
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminky :)))

    Vítám Tě Bibo :)) My máme taky první miminko Adámka, při porodu 3930g a 52 cm a nyní má kolem 5,6kg a při posledním měření 62,5cm.. Ve středu jdeme na kontrolu, tak uvidím, kolik bude mít Adámek aktuálně.
    Péťo, to mě mrzí s tím tvým chlapem. Opravdu mi přřijdou ti chlapi na facku. Ten můj mě fakt štve, co den. Hlavně, když je doma, tak ho necháme spát a on pak vyleze z ložnice a tváří se otráveně.. přitom my vstáváme každý den na půl šestou. Takže o vyspání není řeč.. Hlavně si poslední dobou furt myslí, že malej se nají a hned půjde spát. Znáte to, že mimča nyní už víc koukají přes den než dřív. Takže rozhodně ho nemůže dát hned spát.. Pak se diví, že řve a nechce ležet..
    Včera jsme jeli nakupovat a jen jsme se stavili u přítelových rodičů, vezli jsme jim nějaké věci. Malej začal tlačit v autě, tak že ho dojdeme přebalit nahoru.. nakonec malej zůstal u nich doma a my jeli nakupovat sami… Normálně jsem se v tom autě cítila špatně a malej mi hrozně chyběl. Už jsem ho malého nechávala i dřív hlídat a šla jsem si něco zařídit.. ale tohle se mi stalo prvně.. Jak jsem s malým stále, tak mi opravdu chyběl. Taky když jsme odcházeli, tak mě celou dobu Adámek sledoval očíčkama. Prý byl hodný a neřval.
    Jinak ty kolena mě bolí stále, ale už baštím ty gumové medvídky a taky piju mléko. Nejhorší je to ale v noci nebo ráno.. skoro nemůžu vstát.. No stejně tento týden půjdu k doktorce kvůli očkování (jelikož taky už nekojím), tak se nechám přeočkovat na ty klíšťáky.. a kdyžtak se tam na to zeptám, zda mi něco na ty kolena nedoporučí.. O vlasech ani nemluvím, nosím furt culík, jinak bych asi ty vlasy už neměla, furt mi padají.. hrůza a děs.
    Malej nyní usnul, tak se půjdu obléci a ustlat postel.. zatím papa

    #864211
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Tak Bíbo máme úplně stejně staré synátory. Můj se jmenuje Bohoušek a narodil se také 19.2.2011 ve 12:21 😀 . Měřil 62 cm a vážil 3610.
    Péťo jak ti říkala rehabilitační sestra dávat na deku tak já dávám Bohouška na deku doma. Rozložím kolem něj hračky a buď ho dám rovnou na bříško a nebo na zádíčka. Nejvíc se snaží dostat dudlíka. To si ho vytrhne z pusy pak s ním mává jak na prvního máje a zahodí a pak se děsně čílí, že mu nejde se k němu doplazit.Ale snaží se na něj dosáhnout takže to je asi to co ho nejvíc stimuluje k tomu aby se otočil. 🙂 .
    Kájo já jsem na hrubou kůži používla a ještě kolikrát používám Infadolan nebo Bepanthen. A pomáhá.
    Kosťo mě doktorka doporučila po očkování sirup Nurofen a doporučila mi ho i kamarádka. A já ho mam taky a taky jsem spokojená. .
    Jimak jsem zjistila, že budu asi alergická na mlíko :^) .
    Holky jak zvládáte stres nebo zlost??? Já jsem asi nějaká psychycky labilní. Mě kolikrát dokáže Bohoušek tak vytočit……… Musím jít od něj pryč a jít se vydýchat. Mam z toho akorát depku a špatnej pocit, že jsem špatná máma, že nedokážu se nějak ovládat. :'( 🙁
    Jinak mi jsme měli vcelku hezký víkend. Manžel si vzal malého sebou když jeli nakládat palety na topení a byli pryč asi 2 hoďky a paráda. Prej sice chvilku řval,ale pak asi zjistil, že je mu to prdlajs platný a prej usnul. A musím říct, že jsem si teda odpočinula Ono stačí opravdu málo,ale zase už mi i chyběl. Jak jsem zvyklá být pořád s ním 😛 .
    Péťo držím palce ať se manža umoudří. Znám to jak umí být chlapy protivný,ale mam výhodu, že mi nedokážeme ani jeden být na sebe naštvaný déle jak 1 den a to i tak se spolu bavíme,ale třeba jen napůl huby.
    Tak ju už jsem se nějak moc rozepsala a ono se to pak blbě čte když je to moc dlouhý. Tak pa pa

    #864212
    Anonym
    Host

    Leni, na dece doma je neustále, ale když kolikrát vypadnem ven (min. na zahradu) ráno a jsme až do večera, tak je to těžké. proto mi řekla, že než v kočárku tak radějc na dece, to měla na mysli venku. A nejsi špatná máma, neboj, to jsou jistě ještě hormonoy a u kojení na 100 % bych to zavděčila hormonům.
    My se taky neumíme nebavit doma, ale když mě fakt na…, tak je mi to pak líto a asi vidím na všem chybu. Že prý jestli pořád platí, že budu spát s Vali sama od něj. Včera slíbil, že naloží maso na čínu. hm, tak je v lednici a čeká tam asi na mě, až to udělám. Tohle fakt nesnáším, když něco řeknu tak si za tím přeci stojím. Fakt jsou chlapi (dospěláci) z jiné planety.
    Tak malá je venku, sice si tam něco povídá, tak já jdu teda vařit.

    #864213
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky.
    Tak jsem byla po obědě s malým venku. Krásně tam usnul, sice tam foukalo, ale super. Už jsem se radovala, jak se mi to podařilo. Ještě jsem se stavila u nás v krámku pro zákusky ke kafču.. hm..nějaká jiná ženská s kočárkem tam mluvila na hlas a malej se lekl a vzbudil se.. 🙁 Doma se mu pak nic nelíbilo a řval, nakonec jsem ho ještě uspala v kočárku u okna. On potřebuje minimálně hoďku spát v kuse, jinak je protivnej.
    Já malého doma furt dávám na deku na sedačku, my máme takovou rohovou sedačku a ten roh je mega velkej, tak tam zatím mám jistotu pro malého. Navíc zatím žádné velké čóry tam nedělá. Jen kope nohama a háže rukama a trošku se přetačí na bok.. ale na bříško to ještě neumí, ale za to z bříška na záda jo. Ale když je na bříšku, tak jsem u něj. Ale přemýšlím o ohrádce, protože až se začne pořádně přetáčet, tak ho tam nemohu nechat. Bude muset na zem na deku. Jenže máme kocoura a ten by asi začal malého víc zkoumat.. tak ohrádka bude jistota.. Jinak kocour se malého moc nevšímá.. což je dobře. Jen když malej usne, tak přiběhne a začne mňoukat.. to už jsem psala. Ale i tak mě to občas vytočí, že pak kocoura honím a když ho chytnu, tak s ním třesu. Jenže to kocourovi přijde jako hra, tak nakonec mě zlost přejde a hladím ho. On za to nemůže, že je tak umňoukanej. Bambulko, občas jsem měla taky nervy na krajíčku. Ale myslím si, že to bylo tím, že jsem ze začátku byla nevyspalá a když se malej rozeřval a já chtěla chvilku klid, tak mě to trošku vystreslo. Ale vždy jsem si řekla, že malej za to nemůže a přemohla jsem to. Nyní už jsem klidnější. Sice malej řve i co je starší, ale už jsem si zvykla na to :)) Říkám si, že asi nejvíc uřvané mimčo snad máme my. Podle toho, co píšete, máte hodná miminka:))) Tak zatím končím.. asi si vezmu taky dudlík a lehnu si 😀 Když vidím, jak malého ten dudlík uklidní až do spánku..

    #864214
    Anonym
    Host

    Leni buď v klidu – taky bych ho občas přerazila – nejhorší je, když v noci nespí a pak je přes den protivnej – jak jsem nevyspalá tak tu jeho protivnost blbě snáším… Ale jak píše bivinka – on za to nemůže…
    Je to někdy těžké s těma prckama…
    Holky teď mám konečně poprvé od porodu chviličku klid – manža jel někam vyzvednout pc na opravu a vrátit flašky do krámu a vzal si Přému ssebou… 🙂
    No nic – jdu čistit jahody 😀

    #864215
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    ahoj holky,
    také tě vítam bibi my máme také prvního chlapečka Davídka při narození vážil 3200g a 50cm.no zvážit se deme přístí týden a cca před měsícem jsme měli 5,5kg a taky dostaneme třetí injekci tedy čtvrtou minule jsme měli dve naráz:( byli jsme pres noc na chalupe a ráno dnes měl normálně pokakanou plenu a když ho přebaluju tak z něj vyšla opravdu voda a kdyz ho po trech hodinach přebaluju znovu tak taky tak jsme se sebrali a uhaněli k dr, fakt nas to vylekalo a asi se pry o nej pokousi nejaka viroza mozna strevni ze se to ted neda urcit ukaze cas co z toho vyleze. holky jak dlouho od vas piji mlicko my cca 10min.no vic ani tuk nekdy i mín.jo s manželama to vas naprosto chapu ten muj je taky někdy na zabití zrovna i ted my se taky dohadujem skoro kazdej den i o prkotinach je to holky normální?????????????:@ :@ jo s těma vlasama mě padají jako blázen jak psala peta hned je to tam znovu.se spaním nakojim ho před sedmou a jestli spi nebo nespi je jedno dam ho do postylky bud chvilku kouka nebo si chytne usínačka a hned zalomi takže o žádným uspávání nemůže být ani řeč. jinak přes den se mu musí opravdu člověk věnovat jinak řve jak tur.no pak kojim kolem 16 hodiny a to do sedmy neusne a to už pobrekava neví co chce delat.na bříšku se mu líbí krásně se proprdí a je to. mam na zemi ty puzzle na tom deku a leží na zádech vždycky se přetáčí jen na levý bok na pravý vůbec a na břísko zatím také ne. ale ted poslední dobou je většinou v lehátku. jo jeste jsem se chtěla zeptat v leže už moc nekojím jen přes noc a přes den jsem se musela naučit v sedě protože v leže brečí no ale zeptat jsem se chtěla na to kde máte jeho hlavičku v záhybu jakoby na loktě a jestli leží na oušku protože mě přijde že ho držim blbě pak ho to ouško bolí a proto víc nepije poradíte???

    #864216
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, přemístila jsem se dneska s Filípkem k rodičům, abych nebyla doma sama, když je manžel na tý služebce, tak mi tu nějak blbne internet, takže jsem asi nestihla všechno úplně přečíst. Děkuju za údaje o miminkách, na Facebook se podívám, až budu mít na to víc čas. Kájo – Johanka je miloučká, má podobnou zavinovačku, jakou jsme měli v Motole v modrým :). Jsem z Prahy, bydlíme na Praze 8, teď jsem u rodičů na Břevnově. Jste některá z Prahy? Já tam u nás nemám žádnou maminku na chození 🙁 , chodíme třeba do Podvinní a podél Rokytky a tak..Vlasy mi taky strašně padaj, ale v těhotenství mi nepadaly vůbec, tak to je asi za to, teď to všechno vypadá, ale narostou zase nový :). S taťkou máme taky někdy třenice, spíš asi na začátku, jak byla ta situace nová, každej se cejtil asi přepracovanej a zneuznanej, ale už je to myslím lepší, jsme si asi trochu zvykli, nejsme tolik unavení a tak..Taky děkuju za všechny ty tipy k tomu přikrmování, zejtra asi už mu udělám mrkvičku, tak se těšim..Bambulko, to měl Bohoušek 62 cm? to byl teda dlouhej jak žížalka..Filípek je teda starší o pár hodin, narodil se v 6:42. Měli jsme termín 18. a to taky začaly kontrakce, takže byl úplně přesnej..Moniko, když ho kojím, tak myslím na oušku neleží, ta hlava mu přes ten loket překukuje, ale teď si nejdem teda jistá..používám doma kojící polštář, na to dám ruku, hodím nohu přes nohu, aby ta pod ním byla výš a on leží na tom lokti a jednou rukou mě jakoby objímá. Neleží asi vždycky stejně, ale většinou takhle nějak..Tak se mějte hezky, já se ozvu, jak s tím krmením:), dobrou a papa

    #864217
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Tak Tě tu taky vítám Bibo..Taktéž mám první mimčo holčičku Lauru ..

    Holky včera jsme byli na píchání naušniček no utekla jsem jak malá holka a nechala tam malou s tatkou.Doktorka nás tam teda nechtěla ani jednoho ale tatka si to vybojoval že jí tam samotnou nenechá.Musím říct že tatka je fakt skvělej !!!.No tolik pláče a tak hrozného jsem nikdy neslyšela a doufám že už neuslyším!!Já samo brečela taky!!No nic naušnice máme malá jak jsem jí vzala do náruše přestala plakat a pak už se i na sestřičku usmívala ..tak snad to už zapomněla.I v noci krásně spala a ani když jí to mažu neprojevuje žádnou bolest…ale hrůza děs!Jinak co se týče bolesti nohou o tom bych vám se svojí artrozou mohla vyprávět hodiny!!Bibo dokud kojíš jez fakt jen tu želatynu..a až přestaneš kojit je nejlepšít colafit..a dopňovat vápník!!Já už mám obě nohy po operaci a vím že ten colafit fakt funguje..jenže ti v období kojení nikdo nic nedoporučí protože nic nebylo testované!!
    Jinak se máme dobře holka rostea dělá nám jen radost je hodná..já teda musím zaklepat ale pláč jen když má hlad nebo jítrápí prdík..janak si sama hraje a mě nechá dělat co je potřeba..na bříšku je moc ráda i se pokouší se peřetočit ale zatím jí to jde jen na bok i tak pokrok ještě nám nejsou ani 4 měsíce..no nic mějte se já se zase ukážu 😀 papa

    #864218
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    krásné poledne,
    tak ted hodinku vozí tatka tak mám chvilku času.dneska se poprvé přetočil ze zad na bříško a to celkem třikrát za pul hodiny ale jakou mu to teda dalo námahu bylo pekné se dívat z povzdálí jak se Davídek snaž a podařilo.snad mu to vydrží i zítra no uvidíme.také objevitl že má vubec nožicky chytne si dupajdy a snaží si ji přitáhnout také má většinu času ruku v rozkroku no prostě chlap:D

    #864219
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    co takhle doplnit tu naší tabulku s přidáním třetího měsíce?

    Kája – 2.2. – Johanka narozena 1.2. v 11:50h, 2890g a 50cm
    třetí měsíc:
    Petra H. – 14.2. – Valentýnka narozena 14.2. v 18:25, 3600g a 50cm
    třetí měsíc:
    Babyzna-14.2. – Přemeček narozen 20.2. v 17:23, 3650g a 49cm
    třetí měsíc:
    Monika306 – 16. a 22.2. – Davídek narozen v 18:02, 3200g a 50cm
    třetí měsíc:
    j.a.r.k.a. – 16.2. – Dominik narozen 14.2. ve 20:52, 3720g a 50cm
    třetí měsíc:
    Bambulka – 18.2. – Bohoušek narozen 19.2. ve 12:21 3650g a 52 cm
    třetí měsíc:
    Lenuna – 18.2.- Mireček narozen 8.2. v 11:00, 3600g a 51cm
    třetí měsíc:
    elen-ka – 20.2. – Zuzanka narozena 16.02. v 16:12, 3250g a 49cm
    třetí měsíc:
    děcko – 20.2. – Kubik narozen 15.2. ve 20:50, 2700g a 49cm
    třetí měsíc:
    Darenie – 21.2. – Luara narozena 7.3. v 11:55, 3250g a 52cm
    třetí měsíc:
    Kosta – 22.2. – Eliška narozena 2.3. v 6:54, 3270g a 50 cm
    třetí měsíc: 4910g a 58,5cm
    Bivinka – 26.2. – Adámek narozen 1.3. 3930g a 52cm
    třetí měsíc:
    milinka – 3.3. – Kristýnka narozena 20.02. 3400g a 48cm
    třetí měsíc:
    Biba – ?
    třetí měsíc:

    jinak kájo my používáme Exipion U lipolocio a je to perfektní ani strupy ve vlasech nemáme, je to z lékárny a stojí to 130,-Kč/je to tělovémléko a mažu jí s ním celé těkíčko 1xtýdně a jinak každý den obličej(protže se jí občas dělá lišej od toho slintání a pak jí tím mažu opoceniny a je to suúper.

    #864220
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    No Bíbo jsem střevo samo, že měl 52 cm ne 62. Jsme nějaká zmatená.
    Kosťo super – já doplňuji 3 měsíc jsme měřili 62 cm a vážili 6030 g.
    No jinak dnes je malej vcelku v pohodě. Všem děkuji za podporu – alespoň vím, že v tom nejsem sama s tím, že mam kolikrát našponovaný nervy. Dneska prďolka usnul až po 123 hodině tak jsem zvědavá jak dlouho mu to vydrží. :O
    Jinak včera jsme byli na kyčlích a vše je OK. Jen říkala, že má ty chrupavky nebo co trošku ještě rozdrolený,ale že máme dávat ten Vigantol (vitamín D) a cvičin 1 x denně což děláme od začátku.
    Zítra jedeme na neurologii do Chomutova – holky držte palce ať už nemusím cvičit Vojtovku. Jsem se na ní včera úpně vyašlal – mam z toho blbej pocit tak dnes fakt musím alespoň 2 x denně.Jinak do teď jsem cvičila poctivě.
    Tak já budu zase končit – jdu zahustit omajdu – dělala jsem ptáčky. Tak pa pa a pozdravujte mimíska Bohoušek posílá všem slintavou pusinku 😀

    #864221
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    kosto tak ja taky doplnuji: Davídek narozen v 12:52hod. dne 18.2

    #864222
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    3200g a 50cm
    ve 3 měsících : 5150g a 60cm

    #864223
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holčiny:))
    Tak jsem koukala na přehled vah a mír při porodu, tak ten náš malej byl ze všech největší.. ale pak se nám to nějak zaseklo a přibíral pomálu.
    Ve třech měsících měl 4900g a 62,5 cm. Ale nyní už se blížíme krokem k 6kg.. Uvidíme zítra, to jdeme na prohlídku a očkování.. Trošku se obávám toho očkování, minule měl malý tu zvýšenou teplotu.. dneska jdu koupit ty čípky.. pro jistotu.
    A já si koupím něco na ty klouby, mě to nejvíc bolí po probuzení, to nejsem schopná vůbec vstát.. *-) ale to se dá do pořádku a pak hlavně máme toho našeho malého roubíře :)) Jdu mu připravit papání a pak jedeme nakupovat.. Tak hezký den.

    #864224
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    Kája – 2.2. – Johanka narozena 1.2. v 11:50h, 2890g a 50cm
    třetí měsíc:

    Petra H. – 14.2. – Valentýnka narozena 14.2. v 18:25, 3600g a 50cm
    třetí měsíc:

    Babyzna-14.2. – Přemeček narozen 20.2. v 17:23, 3650g a 49cm
    třetí měsíc:

    Monika306 – 16. a 22.2. – Davídek narozen v 18:02, 3200g a 50cm
    třetí měsíc: 5150g a 60cm

    j.a.r.k.a. – 16.2. – Dominik narozen 14.2. ve 20:52, 3720g a 50cm
    třetí měsíc:

    Bambulka – 18.2. – Bohoušek narozen 19.2. ve 12:21 3650g a 52 cm
    třetí měsíc: 6030g a 62cm

    Lenuna – 18.2.- Mireček narozen 8.2. v 11:00, 3600g a 51cm
    třetí měsíc:

    elen-ka – 20.2. – Zuzanka narozena 16.02. v 16:12, 3250g a 49cm
    třetí měsíc:

    děcko – 20.2. – Kubik narozen 15.2. ve 20:50, 2700g a 49cm
    třetí měsíc:

    Darenie – 21.2. – Luara narozena 7.3. v 11:55, 3250g a 52cm
    třetí měsíc:

    Kosta – 22.2. – Eliška narozena 2.3. v 6:54, 3270g a 50 cm
    třetí měsíc: 4910g a 58,5cm

    Bivinka – 26.2. – Adámek narozen 1.3. 3930g a 52cm
    třetí měsíc:

    milinka – 3.3. – Kristýnka narozena 20.02. 3400g a 48cm
    třetí měsíc:

    Biba – ?
    třetí měsíc:

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,981. až 1,995. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist