únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,041. až 2,055. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #864270
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Tak jsem chtěla to naše dítko krásně pochválit a dnseka si to zase pokazil. Si představte, že včera spinkataž do rána do 5:00 a bez přestávky. Sice bylo děsný usínání – řval snad od 20:00 – 21:30. Manžel zatopil, že se mu zdálo chladno a on to asi nějako nesnese teplo tak byl pěkně naštvanej a nebo ho trápili prdíky nebo zoubky – bůh ví – dělali jsme tady s ním psí kusy aby usnul. No ale každopádně spinkal krásně a pak usnul odpoledne kolem 12:00 a vzbudil se až kolem 14:00 – což je u něj vzácnost. Prostě super den. Ale zato dneska si to zase vybral – od 1:00 vzhůru a ne a ne zabrat – zase nevím proč – tak jsem si s ním nakonec ve 3:00 lehla do obyváku na gauč a konečně zabral do 6.00. Ale pak zase pořád plakal – netuším co mu schází 🙁 . Teď si ho vzla manžel do města na vejlet – v autě je hodnoučkej tak snad to spolu vydrží a já mam klídek. Jééééééééé to je nádhera. Prdím na vše nic nebudu dělat – je n relaxovat. Vařit nemusím – je tu polévka od včera a koupila jsem buřty tak by jsem chtěla opíkat – uvidíme co na to manžel 🙂 .
    Jinak já jsem zatím zkoušela jen tu šťávu z mrkvičky a trošku toho tvarohu jinak nic jiného. Oboje mu chutnalo. Dokonce jsem zjistila, že čajíček který nechce z lahvičky si dá raději ze lžičky. .
    Tak ju jdu si tady pokoukat na netu. Zkouknout jestli jste nedávali nějaké nové fotečky na FB a zkrátka odpočívat.Tak pozdravujte mimíska

    #864271
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, s tím příkrmem jsem začala na radu doktorky, s kojením jsme neměli problémy, ale říkala, že mezi 4-6 měsícem je tělo nejodolnější vůči alergenům, sice žádné alergie s manželem nemáme, ale tak jsem si řekla, že to zkusíme. No docela mu to chutná, ale je kolem toho teda víc práce, tady u rodičů nemáme mixér, tak jsem jeden den tu mrkev pasírovala, ale prostě to nebylo tak jemné a měl potíž to polykat, tak jsem mu pak koupila skleničky v DM. Chtěla bych to ale asi kombinovat, něco si udělmám doma a asi to dám zmrazit a něco do toho budu dávat z těch skleniček. Musí v nich ale taky být nějaké konzervanty, když mají tak dlouhou trvanlivost..Je po jídle vždycky celej špinavej a hovínka jsou taky o dost horší než předtím, tak si tak někdy řikám, že jsem možná měla vydržet jen kojit ještě dýl. Taky se mi teď v noci častějc budí, ale to je možná proto, že nejsme doma..snad.
    No a ta jizva od porodu mě naštěstí už nebolí, říkali, že tam mám 4 stehy, tak nevím, jestli to je málo nebo dost, dá se nahmátnout, ale trošku ji cítím někdy když dlouho asi stojím nebo proč, ale jinak ne..Jinak menstruace se mi vrátila hned pět neděl po porodu a od tý doby pravidelně, tomu jsem se divila, když kojím, ale co se dá dělat..Není to ale tak zlý jako dřív, není mi nějak zle.
    Máte to už taky nazpátek?
    Mějte se dobře a taky miminka, moje teď spí :), aby ne po tý noci, kdy se vzbudil 3x..

    #864272
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    jo bibo já mám menzes taky tak od začátku a taky pravidelně, sice kojím, ale máme delší pauzy a prý když jsou delší pauzy mezi pitím víc jak 3 hodiny tak se to stává:'(
    jinak my byly konečně na očkování ve 3a půl měsících už máme 5300g takže mi jí dr. oočkovala a je faktz jak říkala, že když bude mít víc jak 5 kilo, že to bude dobře snášet tak taky jo, malá byla sice ospalá a občas si fnukla, ale jinak tukt utk tuk nic:O
    příkrmy prý až od těch 6 měsíců-tak je to hold každá dr jinak. a ted babo rad.
    jinak my bychom se měli už konečně stěhovat, manža byl na inspeknční prohlídce nového bytu ve st jdeme podepsat smlouvu a pak do 210 dnů nám to mají předat-no pak teda vybavit byt a je to:D

    #864273
    Anonym
    Host

    Teda Kosto, já ti závidím fakt z celého srdce. Já bych tak ráda znovu zařizovala domácnost. Jsem prostě magor, který rád jezdí nakupovat a má radost z každé nové věci. Ale letos to budou 3 roky co máme hotovo a úvěr na 20 let, takže mi radost bude muset ještě nějaký ten rok vydržet ze současného stavu 🙂
    ale i tak si občas nějakou radost udělám i kravinkou. A teď ? hlavně nějkaým úlovkem pro Valču. Jinak my zítra jedem pro naše nové autí. Prodali jsme naše 2 a vzali jedno rodinné. snad nám bude sloužit. kupujem ho v bazaru. Takže jsme dali martinův starý ford focus combi a moje „nové“ z r. 2008 do prodeje a berem renaulta scenica. Už jsem z toho úplný magor, celý večer jsem seděla u recenzí a někdo říká super auto a další už nikdy více. Tak mám i strach, ale zároveň se těším.
    a k debatě menzes, tak nekojím a stále jsem to nedostala, beru azálii, ale protože mi dnes došly jako celkově, tak to i očekávám a zítra volám k dr, že mám doma plato prášků co jsem brala před otěhotněním, tak už budu pokračovat v nich. Mám trošku problémy s pletí a ty prášky mi to krásně spravily.
    Holky já se dnes tak měla. Martin dělal oběd a i véču. Palačinky a k večeři selskou omeletu, dal do toho domácí črstvtě natrhaný hrášek. Jé až toho bylo málo, jsem se olizovala za ušima.
    Zítra jedem zas na RHB, ale asi to ukončím, stejně to doma necvičíme. Valča normálně pase, otvírá pěsti, otáčí se na bok, začíná zvedat zadeček jako, že k lození. podává si při pasení hračky blíž k sobě. Dnes mi čmajzla takhle pyžámko u koupání. A ne a ne ho pustit a děsně se smála. a jak se líbí bivince, je to moje malá můra, kterou tak miluji a v tuto chvíli ji dovolila všechno na světě. Hold už to není takové ležící spící miminko, ale miminko které rozdává všude úsměv a to svoje grrrr, pískot a hmm.
    Jdu se vyspat na RHB azítřejší celkem náročný den. dobrou noc vám všem přejeme

    #864274
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Tak co se týká menzesu tak já jsem to měla jen jednou. Hned po té co jsem začala brát tu antikoncepci (Azálii) a od té doby zase nic :O . Tak nevím.
    No mi dneska jdemems Bohouškem na kontrolu ve 4 měsících a bude asi i očkování – doufám, že bude lepší než minule. Měl chudák nožičkku celou červenou a měl tam bouli. No a pak jdu s mkamarádou se cournout po městě někam na zmrku nebo kafčo. Zkrátka taková pohodička – biudu se modlit aby byl malej v pohodě a celou dobu neřval. Už ho to v tom kočárku moc nebaví když nevidí pořádně ven 😀 .
    Budu se ptát i na ty příkrmy tak jsem zvědavá co nám řekne doktorka.
    Jinak teď je malej večer nějakej divnej. Včetra zase plakal až do půl desátý. V ruce normálka usne a jak ho dám do postýlky tak se vzbudí a začněstrašně plakat. Má i přes den takové chvilkové záchvaty, že zničeho nic začně řvát a nejde pořádně utišit. Koukala jsem zda nelezou zoubky a nic tam nevidím. No ale jak tady někdo radil tak jsem dala namrazit dudlíky a bylo to lepší 🙁 . Ale jesli je ti tím netuším.
    No jdu juknout jak mi jede bus než se mi ten můj zločinej milovanej probudí 😀

    #864275
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko maminky :))
    K menzes.. normálně jsem to zatím ještě nedostala, na to, že už nekojím.. Jsem fakt ráda :)) Mě stačilo, jak jsem dlouho krvácela po porodu a pak když jsem začla brát tu antikoncepci, tak i při ní.. Tak se nedivte, že jsem ráda, že to zatím není zpět.
    Ten nás mrňous objevil otáčení na bok, zatím tedy na jeden, stále to trénuje a zdokonaluje.. tak je možné, že co nevidět bude na bříšku :)) Uvidíme.. Je to takový rošťák náš malej :)) a jsem opravdu moc ráda, že ho máme. Jinak stále mu musím odsávat nos, nemá vyloženě rýmu, ale spíš trošku ucpaný.. Se nedivím, když je chvilku teplo a chvilku zima.. A samozřejmě, že jakmile zapnu vysavač, tak vytřeští očíčka a pak se rozeřve, ale za to, pak se usmívá, jak má prázný nos.. Ale stejně při dalším, zas řve.. No opravdu se modlím, aby nakonec neměl rýmu.. Dneska si mám volat na výsledky z krve, kvůli tomu železu, zda ho má málo nebo ne.. když je prý tak bledý.. tak jsem na to zvědavá.. a pak se máme domluvit s Dr. na tom očkování, co bylo odloženo…Teďka si hraje s hrazdičkou a už jí plně ovládá, přesně ví, po čem čáhnout a co tahat.. ale jakmile začne..eh eh eh.. tak už to musím dát pryč nebo se rozeřve jako tůr.. tak papa a Péťo, držím palečky k autí :))

    #864276
    Anonym
    Host

    Ahoj maminy a mimča,

    tak se opět hlásím po týdnu. Dočíst vás mi opravdu dalo zabrat:D
    Byly jsme se Zuzkou u mých rodičů a ti nemají internet:S
    Bylo to super ale asi jsem si potvrdila, že malá hodně reaguje na prostředí ve kterém je. Ať jsem byla u manželových nebo mých rodičů, tak malá měla problém se spaním. Jen jsme dorazili včera domů, tak spala úplně úžasně, tak jak dříve, jen byl problém v usínání.

    Teď k některým tématům:
    malá kaká většinou 3x – 4x denně lehce řidší stolici. Někdy je to „voda“ ale hodně záleží co sním
    k menzes – tu jsem dostala poprvé od porodu minulý týden, zrovnna když jsem odjížděla k našim 8o| , plně kojím a antikoncepci neberu
    k sexíku – musím říci, že si ho taky až tak nevychutnávám, ale zjistila jsem, že tělo by občas chtělo, ale hlava nebere:P

    Doplňuji:
    Kája – 2.2. – Johanka narozena 1.2. v 11:50h, 2890g a 50cm
    třetí měsíc:

    Petra H. – 14.2. – Valentýnka narozena 14.2. v 18:25, 3600g a 50cm
    třetí měsíc: 5090g a 61cm

    Babyzna-14.2. – Přemeček narozen 20.2. v 17:23, 3650g a 49cm
    třetí měsíc:6405g a 63,5cm

    Monika306 – 16.2. – Davídek narozen 18.2. ve 12:52, 3200g a 50cm
    třetí měsíc: 5150g a 60cm

    j.a.r.k.a. – 16.2. – Dominik narozen 14.2. ve 20:52, 3720g a 50cm
    třetí měsíc:

    Bambulka – 18.2. – Bohoušek narozen 19.2. ve 12:21 3650g a 52 cm
    třetí měsíc: 6030g a 62cm

    Lenuna – 18.2.- Mireček narozen 8.2. v 11:00, 3600g a 51cm
    třetí měsíc:

    elen-ka – 20.2. – Zuzanka narozena 16.02. v 16:12, 3250g a 49cm
    třetí měsíc: 5070 g a 58 cm

    děcko – 20.2. – Kubik narozen 15.2. ve 20:50, 2700g a 49cm
    třetí měsíc: 5900g a 61cm

    Darenie – 21.2. – Laura narozena 7.3. v 11:55, 3250g a 52cm
    třetí měsíc: 6100g a 61,5cm

    Kosta – 22.2. – Eliška narozena 2.3. v 6:54, 3270g a 50 cm
    třetí měsíc: 4910g a 58,5cm

    Bivinka – 26.2. – Adámek narozen 1.3. 3930g a 52cm
    třetí měsíc: 4900g a 62,5cm

    milinka – 3.3. – Kristýnka narozena 20.02. 3400g a 48cm
    třetí měsíc:5600g 60cm

    Biba – Filip narozen 19.2. v 6:42, měl 4100 g a 53 cm
    třetí měsíc: 7100 g a asi 70cm

    #864277
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    bambulko-namrazit néééé! pouze nachladit v ledničce, když namrazíš, mohl by se přituhnout a pak strhnout kůži ze rtíků.
    peo držím palečky s autíkem-bude dobré neboj
    jinak unás se udělaalo krásně, prý i zítra má být hezky jen ve st má být hnusně, tak půjdeme s elícourat

    #864278
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    ahojky.
    Tak Adámek má málo železa,tak budeme dávat kapičky. Ale není to tak hrozné. Takže jsme dneska byli na očkování. On předtím spinkal asi tak hodinu, takže se vzbudil až tam, usměvavý.. ukazoval paní doktorce, jak se umí otočit na bok. Ale jen co se nad ním naklonila a ani mu ještě nic nepíchla, tak začal řvát jako tůr. Hned po injekcích jsem si ho vzala do náruče a to se uklidnil a pak už se zas jen usmíval. Docela jsem byla ráda. Za to pak tam přišla mamina s holčičkou, co už seděla a ta šla jen na prohlídku, ale jen co vešly do ordinace, tak se ta holčička rozeřvala a řvala a řvala.. a i v čekárně řvala.. No to ten náš je tedy proti ní zlatíčko, i když občas taky řve jak tůr :))
    Teďka pojedeme do té lékarny pro ty kapičky… museli jsme se domů jet najíst :)) I mě překvapuje, že malý kope nožkama jako divý, minule s nima vůbec nekopal.. nejspíše to tentokrát snáší lépe.. doufám, že i v noci.. Taky po očkování miminka nekoupete ? My jsme minule nekoupali, protože malý měl tu zvýšenou teplotu..
    Tak zatím papa, razíme, nějak se tu zas honí mraky.. to je počasí..

    #864279
    Anonym
    Host

    Bivinko, já koupu každý den, jen po očkování na radu dr dáváme chladnější vodu 35 -36 st. normálně těch 37 -38 st. A u druhého očkování jse měli k večru a následný den 38 teploty. a po tom kopuání to krásně slítlo dolů. Taky nám doporučili místo vpichu chladit.
    Holky já co nekojím, tak se tak odbývám co se týče jídla.
    Před chvílí jsme se vrátily z RHB, tak jsem řekla že já to doma cvičičt nebudu ale že klidně každý den budu malou na cvičení vozit. TAk si sestra napsala do kraty a prý aspoň ,že tak, že to cvičení je dobré i jen tak preventivně. Ale dnes dala další cvik, malá se pomali dusila. Byla obličejem do podložky. no zas masakr.
    TAk pizza dojezená, fičíme do Opavy, mějte se krásně

    #864280
    Anonym
    Host

    Ahojky maminy,
    musím se vám pochlubit -Přemeček se nám včera sám otočil na bříško – našel ho tak manža a nikdy sem si nemyslela, že i ten chlap z toho bude mít takovou radost 😀
    k menses – dostala jsem to zatím jen jednou když jsem začla užívat antikoncepci a od té doby zas nic – dle Dr. když jsou pauzi v kojení kratší jak 6 hodin tak menses být nemusí – u nás to sedí
    k sexu – musím souhlasit, že někdy by i ta chuť byla, ale nějak není energie. A také tím, že mám šitý i čípek na dvou místech a i hráz tak to i trochu bolí – prý to může trvat i rok. No tak uvidíme.
    Holky chci se zeptat – kdo plánujete druhého prcka, kdy to tak vidíte?
    Přeju krásný den vám i mimískům

    #864281
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    tak už jsme zpět z lekárny.. Jsem nějaká unavená, za chvilku si vlezu k malému do kočárku, abych vůbec byla schopná se někam dostat 😀 Malej je nějaký spavý a jelikož mi ho v baráku vzbudili nějací lidi, hlasitě zamykali, tak je teďka protivný a furt chce dudlík. Občas máme chuť mu ho dát na gumičku, prostě ho vyhodí, ale hned ho chce. Hm, tak je mega protivný a furt pořvává, jakmile odejdu od kočáru a nedrncám.. tak to si s ním docela užiju, dneska jsme doma sami.. tak já letím..
    Jo Babyzno.. já teda další mimičo zatím neplánuji .)

    #864282
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    no babyzno, my mimčo ještě budeme chtít, ale tot otázka-už nejsme nejmladší, takže budeme muset zamakat brzo-a chci aby mezi nima byl rozdíl maxim 2-3 roky, takže my tak za rok začneme zase makat na mimisku:-))

    #864283
    Anonym
    Host

    Ahojky maminy!

    já mám dneska uplně super náladu. Dopoledne jsem se jela domlouvat na práci, tak naštěstí toho nebudu mít moc a prý když nebudu stíhat, tak se mi ta pracovní náplň může zase upravit a ještě dostanu novej noťas. Pak jsem si ještě vyzvedla potvrzení od zaměstnavatele na ten rodičák a cestou domů mi volali, že pro mě mají nachystaný golfáč. Podařilo se mi totiž vydražit na aukru jeden novej (prý duplexní dárek) za super cenu. Tak jsem si ho zrovna vyzvedla. Před chvílí mi volal manžel, že musí být v práci dýl, že abych vyvenčila psa. Jenže to naše vemeno nemůžu vztít na vodítko s kočárem. No a asi za 5minut mi volala jedna slečna, kterou známe z venčení, jestli nechci jít se psem a kočárem ven, že ona by mi toho našeho klidně vedla a pak bysme psi vypustili ve výběhu. Oni se tím úžasně unaví. Jenže mi malej usnul, tak se k nám stavila, vyzvedla psa a že přijdou tak za hodinu a půl. No prostě když se daří, tak se daří. Sice mi chlap přijde pozdě domů a bude doma ještě pracovat, ale jinak fakt všechno super.
    JInak k těm dotazům – sex – občas se zadaří, ono by se i chtělo, ale únava bývá silnější. Menzes – pořád nic, ale já to beztak nedostanu ani po ukončení kojení, mívám to hrozně nespolehlivý. Zatím žádný prášky neberu. Další dítě – jojo, chtěla bych, klidně hned (to bych ale asi nedala), ale díky císaři prý další těhotenství nejdříve 2 roky od porodu.
    Peťo, doufám, že autíčko bude dobře sloužit. Já sice tady ty auta moc nemusím, na mě jsou vysoký. Je fakt, že známá si ho taky pořídila (ale úplně novej 2011) a je s ním spokojená – variabilita, přístup do kufru, 3 samostatný sedadla,… Tak snad budeš spokojená taky 🙂 . Pak napiš první dojmy.

    #864284
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    ahoj holky,
    se ozyvam po dlouhe odmlce. malej už dělá opravdu pokroky ale poslední dobou je nějakej protivnej.si myslim ze uz nemam kvalitni mléko snad i málo.zítra jdeme na očkování a na prohlídku ve čtyřech měsicích tak se dr.zeptám na UM. chtěla bych mu ho dát nejprve na noc a uvidíme jestli prospi celou noc protoze uz na mě docelá doléhá kojení po třech hodinach a to i v noci uz si opravdu navykl.se i budi a má v puse dudlík a ani usínaček nepomáhá no v pátek celou noc probrečel poslední kojení v jedenáct a v pul noci se probral a začal řvát až do rána s cca pul hodinovým spánkem vubec nevím co mu mohlo být. no zítra se poptám a také se zvážíme jestli už nemáme nakoupit jiné pleny. včera jsem zamrazila hrášek ale nevařila jsem ho nic jen tak syrový v mikrotenovém sáčku tak doufám že mi tam nějakou dobu tak cca tři měsíce vydrží.peto to auto si koupili rodiče no vlastně jim ho vybral muj manžel tehdy přítel jo to si kupte kupte si ho no a koupili si ho.je hrozně citlivé a sedís tam jak v autobuse a pro ženskou nevím jestli ti to vadí ale mě docela jo nevidím na předek.ale jinak je docela v pohode zadny zvlastní závady.co se týče menzes tak jsem ho dostala jenom jednou a zatím nic.co se týče sexu tak ze začátku mě to šíleně bolelo i jsem to i chtěla ale bála jsem se tý bolesti štípalo to nešlo to prostě mazec manža byl naštvany no vždyt znáte chlapy ale s postupem času se to lepsilo a ted poslední měsíc je to s kondomem a gelem a je to v pohodě.druhý dítě jo chceme oba ale jak já říkam jen jedine když to bude znovu císařem si říkáte že jsem asi divná že každá to vydržela a je to samozrejme lepsí ale znovu to zažít nechci možná je to i tím jak hnusne se ke mě na sále chovali.no ted uvažujeme o koupi starého baráku tak uvidíme jestli to klapne

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,041. až 2,055. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist