únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,056. až 2,070. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #864285
    Anonym
    Host

    Krásný den,
    tak první zážitek zní luxus. Jsem nadšená, jen aby to vydrželo hodně dlouho a auto šlapalo jak hodinky. Mě je vcelku jedno co řídím. Já teda nikam nenajíždím čumákem, ale vždy couvám a tak jak mě to naučili v autoškole, pěkně podle zrcátek a rovnou napoprvé. U nás jsem lepší řidič já, ale taťka to také někdy zvládne. Mě nedělá problém řídit ani dodávku :). A citronek byl také trošku v sezení výš než třeba ten otřesný focus. První moje autíčko byla fiesta a tam jsem seděla jak ve formuli pomali, jsem zadkem lízala silnici 😀 Každopádně se vejde kočárek a ještě i nákup. Jinak my dnes Valinku asi tak utahali, že jsme jí dali jen do postýlky a pomali se nestihla ani pořádně nadechnout a už spinkala. Super.
    Bivinko, Adámek spapá párkrát železo a bude jistě fit. je přeci šikulka po mamce.
    Zítra zas hned ráno jedem po úřadech a doktorech, já jsem se už konečně dokopala zavolat na zubní, bolí mě už týden zub jak děs a ne a ne se objednat. Děsně na sebe prdím.
    Jdu koukat zas na humoresky, tak ppa

    #864286
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    pěkná debata, dobře se to čte. Peti, gratuluju k novýmu autíčku. Naše je taky takový minibus, ale jezdí se v něm parádně a vše tam vejde. Však jsi to viděla. Tak hlavně, že se ti s ním dobře jezdí.
    Jdeme zítra na kontrolu v 5i měsících. Poslední očkování asi odložíme kvůli tomu exému. Holky, jsem z toho trochu přešlá, zkouším, co v jídle Johance vadí, a zatím neúspěšně. Ještě že existují takové prodejny jako DM, protože ve „Zdravé výživě“ by se člověk nedoplatil. U nás to začalo suchými kolínky, pak lokty, tvářemi…, pak zarudlými místy pod krkem a dalších ohybech. Myslela jsem, že je to jen suchá kůže:( . A ono né. Doufám, že to brzy vymizí.
    Jinak s tím sexem to máme taky tak, prostě to ještě pořád bolí. Ale dítko bychom chtěli – nejdřív začnem za rok… A menzes? Zatím jen jednou ve 2. měsíci a teď nic. Brala jsem Cerazette, ale furt jsem zapomínala a frekvence milování 1x za měsíc, tak už to neberu. Možná je to tím, že zas kojím 2x za noc. Jednou kolem 3 a pak cca v 6. Ale vyhovuje mi to, aspoň se mlíčko pěkně tvoří. Poprvé jsem zkoušela odsávat a hned se podařilo 110 ml. Holky, vy které krmíte mlíčkem, kolik toho mimča asi vypijou? Ve středu totiž jedem do Litomyšle na koncert, tak abych nachystala dost mlíčka. Já to nějak nepoznám. Díky.
    Hezký den, má být prý hezky:) .

    #864287
    Anonym
    Host

    Kájo, snad to Johanku nějak nesvědí či jí to není nepříjemné. Jinak já Valči dávám 180 ml nutrilonu, ale vím jak jsem přecházela se sunaru, tak jsem na dávce ubírala. Nevím jestli je nutrilon tedy silnější. Ale protože se Valča začla nějak budit i v noci, dnes kolem 4, a fakt slyším, jak jí kručí v žaludku. Tak jsem dnes dala 210 vody a ono to nabylo cca na 240 ml mlíka :). Máme jedlíka a přitom je stále takvá žížalka. Váha nám stojí už nějaký den, ale zdá se mi, že vel 68 hlavně overálky máme už natěsno.

    #864288
    Anonym
    Host

    máááááme zoubek, právě jsem ho našla

    #864289
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holčiny:))
    Péto: gratulace k autíčku a velká gratulace k zoubku, udělej brzo foto :)) Jinak Adámek je na sunaru a pije zatím 180ml a v pohodě a vydrží od sedmi do půl šesté do rána.. Tak je to asi u každého mimča pak jinak, ale řídíme se tabulkou.. ale u MM je to možná jinak, chtělo by to udělat kontrolní kojení…
    Dávala jsem malému to železo, dává se buĎ mezi jídlem nebo po jídle. Tak po jídle to skoro vyflusl, jelikož je to hodně tmavě fialové až černé, tak byl pak celej tmavej. Jinak když jsem to po druhé dala mezi jídlem, tak zas pak furt pořvával. Asi to není žádná dobrota. Po očkování včera odpo řval..docela hodně:( v postýlce pak hned usnul, ale kolem půlnoci měl horké čelíčko..tak jsem mu dala sirupek, sice spal u toho, ale nakonec to spolkl a ráno už je oki:) žádná teplota a kop tu zas nožkama..tak papa

    #864290
    Anonym
    Host

    u zoubku je zatím špička, takže ještě nepůjde na foťáku vidět a ani Vali mi ho nechce pořádně ukáazt. Abych si byla jistá jsem utíkala pro kovovou lžičku a jak to tak škrkalo

    #864291
    Anonym
    Host

    Ahoj,

    Peťo, gratuluji k autu a k zoubku.

    Já když Zuzce dávám mlíčko z lahvičky, tak se snažím na jedno jídlo mít odstříkané tak kolem 120 ml. Když jsem měla 80 bylo to málo, když jsem jí dala tak kolem 130 tak to sice vypila, ale bylo vidět, že konec už pila pod tlakem, přece to tam nenechá:D 😀

    #864292
    Anonym
    Host

    Ahojky
    Peťo, gratulujeme k zoubku!
    Holky který už máte doma glofáče, co máte za značku a jak jsou velký složený? Já mám Patron Pluton a když je složený, tak ho mám za celou šířku kufru. Se mi to zdá nějak moc. Tak bych si to chtěla ověřit, jestli nemám nějakej moc vysokej. V parametrech uvádí, že je 110cm vysoký (i složený má 110×32,5×29) no a já mám totiž jen 158cm. Přemýšlím, že bych ho prodala a koupila nějaký nižší, ale nevím jaký. Chci aby měl polohovatelný záda až do lehu (nebo skoroleh). Tak mi někdo poraďte a kdyby chtěl někdo ten můj koupit, tak mi dejte vědět. Je asi měsíc používaný (koupený v březnu), polohovatelný, modrý … http://www.baby.patron.eu/cs/katalog/kocarky/pluton Mě by plně vyhovoval, jen na tu výšku. Jsem žila v doměmí, že jsou všechny golfáče stejně vysoký.

    #864293
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Tak co se týkká množství mlíčka tak u kojení taky nevím,ale když dávám na noc příkrm (Bebu) tak dívám 180 ml vody y vběhne to na 210 ml. A to když to malej vypije tak ještě pořvává, že by baštil :O . No, ale jedu podle tabulky.
    Včera jsme byli na kontrole ve 4 měsících a váží 6480g a měří 65 cm. Pak dostal 2 očkování Pneumokoka a Hexavakcínu. A snášel to v pohodě – jupííííííí. v ordinaci si polakal pak ještě když jsme odcházeli tal si musel postěžovat kolemjdoucím,ale večer bez teplot bez bolesti – super. Uvidíme dnes-. Zatím dobrý.
    Jinak teď už nevím kdo to psal s tím kňouráním a buzením a podobně,ale jsme na tom ulpně stejně. Maléhé večer uspinkám, dám do postýlky a to je jako by jsem ho dala na jehličky – okamžitě se probudí a začněš neskutečně plakat. Kdyý si ho vezmu do ruky tak je to OK. Ale taky někdy to nestačí tak musím chodit a pod. Včera jsem se na něj vyprděla nechala ho v postýlce a pustila miu písničky z večerníčků a zpívala mu do toho a děsně se tomu řehnil – asi jsem zpívala falešně 😛 . Nakonec teda asi po půl hodině usnul. Uvidíme dnes.
    Peťul taky gratulujeme k zoubku a autíčku!
    Co se týkáí golfek tak mi máme kočárek tzv. 2 v 1 takže by mělo jít z něj udělat na sezení nebo tak nějak – ještě jsem to nezkoušela :S .
    Tak ju mějte se krásně a krásný sluníčkový den

    #864294
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    ahojky,
    tak jsme byli u dr. a měříme 63,5cm a vážíme 5690g no to moc neni za tři týdny jsme přibrali necelých 200g.jinak jsme také dostali dve injekce a zatím je to bez problému nožičkama háze jak divej uvidime vecer co z nej vyleze. kdyz vecer brečí tak si ho vemu k nám do postele a v tu ránu usne tak tam s tatkou chrápou spulu:D a taky uz máme začít s příkrmy. koupili jsme si ovesnou kaši a zatím nevím jak to mam dělat jestli tam mám dát své nebo to polotučné mléko je to od Hippu nedělala jste to nějaká.a hlavně jsem chtěla to mléko na noc řekla jsem např.sunar a dr. se zhrozil že je tam prý kravské mléko ale asi mě opet nepochopil jelikož jsem chtěla neco na ten zpusob.bambulko ten příkrm od BEBY ti doporučil dr. nebo si ho začla dávat sama od sebe????díky za radu:) tak musíme vyjet do velkoměsta a nakoupit vše potrebné a chci už také nějaké hračky vy kupujete ty přesnídavky nebo ty příkrmy v dm nebo v lekárne nebo supermarketu jak se ty ceny vubec pohybují ja totiz o tom nemam ani páru………….mějte asi pojedeme na ryby

    #864295
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky 🙂
    Dneska je tak krásně.. už jsme dopo byli venku a chvilku jsem seděla na lavičce a malý spinkal v kočárku, ale jelikož nikde nikdo, tak jsem pak šla radši domů. Nerada bych, aby tam na mě ze křoví někdo vyběhl.. 😐
    Docela by mě ty golfky taky zajímali, co na ně říkají maminy, co už je mají doma a využívají..Protože je plánujeme koupit, tak abychom pak nekoupili blbé nebo ty co se nám nevejdou do auta.. Tedy my máme taky kombi kočár, takže sundáme korbu a můžeme tam dát autosedačku nebo pak sporťák. Už jsem něj jednou koukala, kvůli tomu, že mi přijde, že ta korba je docela malá a mrňous roste docela rychle..tak abychom vůbec tu korbu měli ještě v zimě..?? No a ten sporťák jako sice je polohovatelný, ale zas tam už musí dítě sedět, protože by asi malej jinak z toho vylítl.. je tam víc prostoru.. Jsem zvědavá, až ho prvně vyzkoušíme..
    Jsem nadšená, že malému už začly růst vlasy, doposud měl jen vzadu a na vršku jen pár vlásků, ale nyní už tam má docela hodně vlásků, ale jelikož je světlý a vlásky jsou skoro bílé, tak stejně vypadá, jak když žádné vlásky nemá. Tak mu to češu do kohouta, ať je to vidět :))) Tak papa a hezký slunečný den.

    #864296
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Bambulko, já se teď dívala na FB, že asi máme podobný styl kočárku. Že na sporťák se tam jen vymění část nánožníku za madýlko a zvednou se záda. Kubík už ty záda měl několikrát zvednutý, protože chtěl čumákovat ven. Teda jen do takovýho polosedu. Já ten golfáč koupila, protože mě nebaví kvůli chvilce v obchoďáku nebo na úřadě dávat do auta 15kg kočár. A malýho v tom golfáču můžu mít taky položenýho.
    Bivinko, co jsem se dívala na net, tak asi 90% golfáčů (který mají polohovatelný záda a jsou prostě už pro menší děti) jsou při složení cca 95-110cm vysoký. Jinak hodně pochval jsem slyšela na Chicco MultiWay nebo i Chicco LiteWay, pak je dobrý i Patron Pluton. Já jsem ho vybírala podle toho, jestli jdou záda dát co nejvíce do lehu, pak jestli má pořádnou boudičku, hrazdičku a nánožník. No a jelikož mám ten golfáč asi standartně vysokej, tak ho prodávat nebudu, protože jinak mi po všech směrech zatím vyhovuje.
    Moniko, jestli máš koupenou nemléčnou kaši a máš zamražený svoje mlíko (nebo si odstříkáš), tak bych asi upřednostnila tuto variantu, jinak se do těch nemléčných dává klasický UM. Nebo jestli to nechceš řešit, tak dobrá je Nutrilon obilno-mléčná kaše rýžová. Tu mi doporučila doktorka, že je to už kaše, neobsahuje lepek a jsou v ní stejné látky a vitamíny jako v klasickým nutrilonu.

    #864297
    Anonym
    Host

    Bivinko, v zimě malýho v hluboké korbě neudržíš. To už bude chtít sedět a koukat ven. Pokud máš u toho sporťáku polohovatelný záda a boudu, tak ho budeš mít v něm. Nebo jestli máš v té hluboké korbě polohovatelný záda, případně i pásy (nebo dokoupíš kšíry), tak by eventuelně mohl být i v ní, ale viděla bych to spíš na sporťák. Já si už koupila zimní fusak, abych mohla dávat Kubu v zimě do sporťáku nebo do golfáču. Měli ho ve slevě, z 1150 na 740kč, no to se nedá odolat 😛 .

    #864298
    Anonym
    Host

    Ahojte holky, tak moc gratuluju k zoubku Péťo, ještě jsme se o tom v neděli bavily :). S tou menstruací teda že by to bylo pauzama v kojení? No ale já kojim přes den každý dvě hodiny skoro a v noci teda je ten prostoj delší..No ale to je jedno…Taky jsem měla šitej čípek a někdy to při sexu cítím, jakoby, že to je takovy stažený tam, ale někdy vůbec ne. No a celkově to je trochu jiný než předtím, ale myslím, že se to pořád jakoby vrací. Kočárek zatím pořád máme hlubokou korbu, i když jak je Filip dlouhej, tak se tam skoro nevejde, počítám, že nějak v září půjde do sporťáku, ten máme nasazovací na tentýž podvozek. Golfky jsem myslela, že budu řešit až někdy později, ale taky jsem slyšela, že jsou dobré ty Chicco. Tak uvidím, jak to pak bude s tím sporťákem, taky mě láká to, že ty golfky nejsou tak těžké.. No ty kaše zatím nedávám, začala jsem se zeleninou a taky mi nějak není jasné, jak se dělají, ale to je asi dobrý tip ten Nutrilon. Ale mám taky tip na kuchařku http://www.branakdetem.cz/polevky-a-kasicky-pro-nejmensi.htm. Prej jsou tam dobrý nápady, když dojde inspirace..Tak se mějte holky dobře, pozdravujeme s Fílou miminka 🙂

    #864299
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko:))
    Jsem to ale ťulpas.. malej spinkal, tak že vytřu a jelikož máme v koupelně ještě vaničku, tak jsem jí dala do vany, ať mohu vytřít a co myslíte, vanička se sesunula a spadla a ten rachot vzbudil malého:( A tohle se mi stává často, že malý spí a já nakonec něco upustím nebo do něčeho vrazím a stejně si ho nakonec vzbudím sama..
    Jinak, někdo tu psal, že mimi má nějaký exzém nebo tak něco, jen tak mě napadlo, zda to nemůže mít malý z nějakého krému nebo něčeho takového.. Já jen, že jsem sama jednou měla krém na obličej a to byla kvalitní značka a mě se po něm začly dělat fleky na obličeji a svědělo to.. taky jsem nejdřívě nevěděla z čeho a pak jsem na to přišla a krém jsem vyhodila a mám od té doby klid. Samo, že to u toho mimča nemusí být z krému, ale tak co kdyby.. Dnešní noc nám proběhla dobře, malý neměl už žádné teploty a spinkal krásně.)) tak jsem ráda, stejně to očkování je pro ty malé fakt takové malé peklo. Ale zase zastávám názor, že je lepší dítko oočkovat, než aby pak chytlo nemoc a byly z toho problémy.
    Tak zatím papa, jdu si hrát s malým, hraje si s hrazdičkou, ale už zase dělá ech ech.. že už jí nechce a chce něco jiného :)) Taky to tak máte ?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,056. až 2,070. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist