únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,071. až 2,085. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #864300
    Anonym
    Host

    Bivinko, to by bylo super, kdyby to bylo ve značce krému. Ale bohužel není. Teď už používáme jen masťový základ Lipobase a mandlový olejíček. Po nich se kůže spíš uklidní. Problém je v trávení. Kolem 4. měsíce začínají děti lépe trávit, ale u některých je to ještě trochu nedozrálé, takže se metabolická porucha projeví navenek. Někdy stačí vysadit koření, dráždivé potraviny (jahody, rajčata, meruňky…), jindy mléko atp. Takže teď to zkoušíme. Jsem naštvaná, protože to včera už bylo o dost lepší a po očkování zas hrůza. A to mi paní doktorka tvrdila, že to na to nemá vliv.
    Jinak všechno ok. Johanka má v necelých 5i měsících 6,5 kg a 62 cm. Je prcek, roste spíš do šířky.
    Včera si žužlala palec na noze, no kouzelné. Otáčení zvládá taky na všechny strany. Ve čt nám na Vojtovce mají říct, jestli u nemusíme cvičit. Dle dr. jsme napřed, tak doufám, že ne.
    Holky, to to utíká, co? Ale na ten porod jsem ještě nezapomněla.
    Dnes jedeme na koncert do Litomyšle, budou dávat přímý přenos na Vltavě (Stravinského Ptáka Ohniváka a Šostakovičův Babí jar). Manžel bude o přestávce něco o tom povídat, takže to máme celá rodina jako povinný výlet:) . Ale já ráda. Hlídat bude prababička.
    Jinak Chicco golfky jsou dobré, taky o nich uvažujeme. Ale asi ne hned, zatím jsme na léto pořídili Manducu na nošení. Plánujete nějaké dovolené? My bychom chtěli v září do Chorvatska, tak snad to klapne. Původně to měl být New York, ale ten ještě odložíme. Penízky penízky…
    Peti, gratuluju k zoubku, jste fakt rychlíci. U nás už by mohl taky vylézt, nějak se to vleče:D . Tak pa a hezký den!!!

    #864301
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    dovolenou u moře neplánujeme dle dr. není to pro mrnouska dobré.
    takže čechy, ale my se budeme stěhovat,tak se teprva uvidí.
    golfáče neplánuji, bude ve sportáku:D
    včera mi poprvé začala křičet v krámu.- to byl jekot:D

    #864302
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    my se z dovolené vrátili v neděli. Byli jsme v Luhačovicích. Moře snad bude až příští rok.
    Dneska jsem si byla koupit nový telefon (dostala jsem ho od chotě k narozkám, ale měla jsem si ho prvně v prodejně osahat a vyzkoušet, abych mu pak nenadávala), tak že si z toho starého udělám zálohu do PC. No a já kráva nebeská místo na zálohovat klikla na obnovení ze zálohy, kterou mám v pc už víc než rok. No naštěstí jsem si předtím udělala ještě jednu zálohu na paměťovku, tak to teď zkouším obnovit. No nejsu já jelito… Sláva!!! Už se mi to obnovilo, tak můžu znovu zálohovat.
    Dopoledne jsem byla na MSSZ pro potvrzení na ten rodičák a zrovna jsem to chtěla hodit i na ten pracák, ať to mám z krku. No a ta „milá“ paní úřednice mě vyprovodila s tím, že musím mít s sebou manželovu občanku, že notářsky ověřená kopie nestačí. Tak jsem se jí zeptala, proč mi jiná ženská řekla, že to můžu i poslat poštou s obyč kopiema obou občanek i rodnýho listu malýho a jak mi může manžel půjčit občanku, když je to jeho doklad totožnosti. Tak mi řekla, že si to mám vyřešit jak chcu, ale že ona mi to bez té občanky nevezme. Jsem měla chuť jí jednu vlepit. Jo a ještě na mě začla vykřikovat, že tam nemám s kočárkem co dělat. Fakt se mi pak otvírala kudla v kapse. Ještěže má chlap příští pondělí dovolenou a půjde tam se mnou, já už na ně totiž nemám nervy.
    Kubíček dneska zjistil, že když si chytne prsty u noh, tak si může sundat ponožky. Tak to furt odělá a když mu je nasadím a on je zase sundá, tak se tomu hrozně řechtá. Darebák malej 😀 . Už se mu taky (nedopatřením) povedlo se otočit na bříško a za chvilku zase zpátky. Ale úmysl jsem v tom zatím nehledala, leda ten, že chtěl líp vidět na telku.
    Kájo s tou dietou Ti fakt nezávidím. To musí být peklo. Já teď pomalu zkouším jíst i lehounce okořeněný jídla, ale opravdu jen tak lehce. Jinak malýmu nevadí ani čerstvý hrášek a zelí.
    Jéé, jsem se zase rozjela. Tak se zatím mějte hezky a užívejte si sluníčka!!!

    #864303
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky :))
    Já bych tak jela k moři, ale taky to necháme až na příští rok.. přeci jen je mrňousek ještě malý a myslím si, že on by z toho nic neměl a my taky ne. Takže budeme jen po Čechách dovolčit :))
    Co nekojím, tak plácám páté přes deváté za jídlo, občas se i odbudu. Dneska jsem navíc snědla celou čokoládu, jsem měla na ní děsnou chuť .)))) Normálně se směju malému, jak on pozná, že je čas jídla, protože mu dám bryndák a už se těší a začíná tak jinak pořvávat, v překladu.. honem honem, žádné zdržování s tím, mamko :))) a pak když už má dudu od flaštičky v pusince, tak si oddychne :))
    Máme fakt děsného kocoura, jsem přijela s malým z venku a on zrovna žral, pak se olízal a šel do chodby mňoukat, ale kdyby mňouk a konec, ale on tam mňoukal jak blbec. Tak jsem zavřela dveře. Protože to by mi hned malého vzbudil.
    Malý při bříškování chvilku kouká a šmatá po hračkách a pak si normálně položí hlavičku a spokojeně leží a do toho si žvatlá. Docela mě to překvapilo, protože když to dělal dřív, tak se řevem a to byla známka, abych ho obrátila.Většinou se obrátí sám, ale někdy ne.
    tak zatím pááá.. chvilku si budu užívat ticha, než se malý vzbudí.. i když už tam rachotí..

    #864304
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky!
    Mončo já jsem začala použíat bebu sama od sebe. Jen jsem to v podstatě doktorce oznámila. Ale vozí nám jí šofér z německa, proptože jí kupobal pro svojí dceru a anic jiného by asi nevěděl co koupit. 😛 . V německu za ní dáváme v přepočtu 180,- kč a u nás je za cca. 250,- Takže docela mazec a malej má 600 g na 4 týdny. Jinak nic jiného nedávám.
    Ju zapoměla jsem se pochlubi, že jsem vyhrála od nutrilonu zrovinka tui kaši jak tady o ní píšete. Jsem jak ujetá jak vidíme někde soutěž o dětské věci či jídlo tak soutěžím a zadařilo se. Včera jsem mu jí byla teda nucela dát – protože mi došlo UM. No dost jsem jí zředila,aby to bylo jako mlíčko a chutnalo. 🙂 .
    Jinak dovču asi taky neplánujeme. Nejsou korunky – musí se holt šetřit. Stejně teďko z toho zatím nebude nic mít tak si raději ušetříme koruny (teda nevím z čeho) a pojedeme třeba příští rok. Ale si do Čech – preferujeme s píš dovolenou v Čechách než u moře 🙂 .
    Nad golfáčema jsem ještě vůbec neuvažovala. Zatím je v korbičce – teda už mu kolikrát čouhaj nohy,ale pak vyndám asi korbičku a udělám z něj ten sporťák či co z toho vznikne. 😛 .
    Jo taky se tu někdo ptal na další mimi. Jak tu také někdo psal. Porod jsem zatím nezapoměla takže další zatím néééééééé
    No jinak jak píšete z bříškováním tak malej se točí jak na kolotoči – tihle na bříšku hnedle na zádech rotace o 45 stupňů. No dneska jsem ho položila na deku a našla jsem ho na plovočce jak čučákuje na bednu 😀 . A naučil se nový zvuk – něco jako hůůůůůů. Je to prča. 😛 .
    Tal ju jsem se zase nějak moc rozepsala. Pa pa a zdravíme mimíska

    #864305
    Anonym
    Host

    😀 Bambulko to je krásné, 600 g na 4 týdny, my 800 g na týden a do toho ještě zeleninu k obídku 😀

    #864306
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Péťo já ale do toho pořád kojím. Dostává jen na noc 😀 . Jinak valča je pěkněj jedlík 😀 .
    No včera jsem asi Bohouška přechválila. Krásně spinkal, přes den úplný zlatíčko – samej smích a dobrá nálada a dnes v noci katastrofa a táhlo se to do teď. Konečně usnul tak uvidíme až se probudí. Vzbudil se mi už ve 23:30. Asi kolem 22:3, jsem já zabrala takže jsem bylůa jak trefená. no už jsem si odvykla no. Nešlo mu usnout. Asi sem zase sežrala něco co mu vadilo. Chudák se kroitil jak žížalka. Tak jsem si ho vzala do postele. I tak trvalo asi hodinu než usnul. Ve 3:00 zase vzhůru. Zase jsem nakojila a zase ne a ne usnout tak jsem s ním musela utéct si jít lehnout do obývku aby jsme nevzbudili manžela. Nakonec se probudil už v 5:45. pak ještě usnul tak od 7:00 – 8:00. No a teď usnul tak v 11:00. Takže noc plná vášní :S . Musela jsem si koupit vdolek :$ . No doufám, že mu bude taky vadit – je to přece jen čerstvé pečivo 🙁 .
    Jinak dnes si uvařím rajskou – mňam. Manžel má ze včera slepici na paprice. Na zítra nevím co vařit. Přijede brácha tak ať mu mam co nabídnout. Asi uvařím jen gulášek. je to rychlovka a vím, že to baští .
    Tak ju. Slyšela jsem že malej kňíknul tak se jdu juknout co jse děje. Pá a pozdravujeme mimíska

    #864307
    Anonym
    Host

    Lení, vím že kojíš, ale přišlo mi to takové srandovní. No ale máte aspoň do budoucna představu kolik mimi vypije, když se už nekojí vůbec 🙂

    #864308
    Anonym
    Host

    Ahojky.
    Leni, to je škoda, že se musíš tak moc hlídat. Já naštěstí můžu sníst v podstatě všechno, zrovna dneska budou na večeři fazole s párkem a opečenou bagetkou.
    Dneska jsem byla v nokii, protože mi vystavili špatně doklad o koupi mobilu. Tak prý za to, že jsem tam přijela kvůli jejich chybě, tak mi dali na ten mobil pouzdro zdarma. Tam budu jezdit častějc 😀 . No ale jak jsme tam s Kubíkem přijeli, tak začal hroznej slejvák. Jsem byla ráda, že jsem si vzala nosítko a v kufru mám vždy tak 2 deštníky, protože nevím, jak bysme to jinam udělali. Sice mám na kočár pláštěnku, ale než bych to nachystala a malýho dala do kočáru, tak bysme byli oba durch mokří. No není to špatná věc to nosítko, ale nějak není dle mých představ, protože není klasicky na ramena a nemá bederní pás. Má ty kšandy přes ramena na zádech překřížený a když jsem malýho chvílu nosila, tak mi to překřížení za chvílu tlačilo do krku. No ale darovanému koni…
    Kubík si dneska začal strkat ponožku do pusy. Vždycky si ji chytne, kousek si ji z té nožičky stáhne a strčí do papule. Paleček od nohy si tam ještě nestrčí. Ale to taky brzo přijde 🙂 . A taky chce být pořád na bříšku. Když začne mrčet, že už nemá sílu je pořád zvedat a já ho otočím na záda, tak začne hroznej řev. No ale má smůlu, když ještě nezjistil, že na bříšku může mormálně ležet, jen si musí otočit hlavu. Teď je zese na bříšku a brutálně prdí a řechtá se tomu 😀 .
    Já pořád nějak nevím, jestli mm malýmu už dávat nějaký kašičky nebo zeleninku. Někde jsem četla, že když začne dítě tak jako přežvykovat, tak že je čas. No ale zase když mu kojení pořád stačí a ještě nemá těch 6 měsíců. A taky se mě teda nechce s něčím chystat. Jsem v poslední době nějaká líná.

    #864309
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojda! Tak ten náš lupič spal dopoledne půl hoďky a pak nic. Tak jsem se nakonec musela vypravit na prochajdu nebo by jsem to s ním nevydržela. Tak usnul zase jen na půl hoďky. No pak zase řev a bašta. No zkrátka dneska to stojí za to. Pak jsem ho položila nahatýho na deku a šla jsem se naobědvat. tak slyším takové prd prd a když se jdu na něj mrknout, že je nějakej hodnej tak se tam válel v h… Celý fusekle špinavý, bříško, nohy no měl to všude. Deka jak prase .. Tak přišlo koupáníčko a praní 😀 . Asi se mu trošku ulevilo protže se potom dokonce i řehnil. No a ve čtyři jsem ho dala zase spinkat a zase řev 🙁 . Tak opět na malou prochajdu a teď spinká |-) . Tak snad to vydrží alespoň ještě půl hodky.
    Jinak děcko mi máme asi stejnou tu klokanku. Já jsem s ní taky celkem spokojená – jak říkáš darovanému koni na zuby nekoukej. Malému se v ní líébí a mě z toho teda pěkně bolí záda,ale co naplat – máma to holt musí vydržet. Je v tom hodnější než v kočárku tak s tím chodím hlavně nakupovat .
    Dnes jsemmu zase uvařila mrkvičku – 2 mističky zamrazila a maličko mu dala – zase jen tak na ochutnávku a kusek jsem mu schovala na zítra. Jsou to max. 4 lžičky 🙂 .
    Mě to teda baví děla ty mňaminy – a nejlepší je když mu to chutná to je spokojenoszt na obou stranách.

    #864310
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky :)))
    Bambulko, zrovna jsem si četla Vaší příhodu na dece a přítel mi něco podobného vykládal, já ti dostala takový záchvat smíchu, až mi tekly slzy :)))))))))
    Jednou se malému taky něco takového povedlo a to na přebalováku. Chvilku byl bez plenky a než jsem stačila dát novou, tak už tam vystřelil kopeček 😀 jestli se tomu dát tak říci.
    Ten náš naštěstí přes den hezky spí, už docela vím kdy a jak dlouho. Dopo spí po hodinkách.Ale po obědě už usne na dvě a víc hodin a pak když jedeme na procházku, tak spinká taky dlouho. Zrovinka hajá, ale moc se mu nechtělo, ale zas když si hrál, tak pořvával, takže to je prostě známka toho, že chce spát, ale dělá caráty.
    Jinak holky, my máme taky klokanku (batoh) na mimčo, ale zatím jsem ho jen na zkoušku měla v tom doma a moc se mu tam nelíbilo. Jen si ho tam neumím dát sama, když jsem to zkoušela, tak malej řval jak tygr.. tak já nevím, jak to bez pomoci dělat. A to jsem se řídila návodem. Jo a taky to je darované, takže mi to je fuk, zda to budeme používat nebo ne :)))
    Zatím pááááá

    #864311
    Anonym
    Host

    Teda Leni, jsem se málem počůrala smíchy. Dokážu si to fakt živě představit, i když nám se to zatím nestalo. Jaká byla tvá reakce????? já bych asi vybuchla smíchy a Vali by nechápala jako co se děje.
    Jinak u nás byl vcelku klid, ale až ted k večeru si se mnou vyloženě hrála. Leží na hrací dece, mne si oči a dělá uspávací zvuky, ale protože nemá dudlík tak neusne. no tak já vstanu, dám jí ho, směje se mi přímo do obličeje, jako že já stejně spát nebudu. vyplivne dudel a směje se. tohle trvalo asi čtvrt hodiny, vždycky počkala až já si sednu. No a tak jsem se na ní nazlobila a dala jsem jí trest, šla spát do postýlky. Má tam celkem 4 hračky, normálně každou brala jednotlivě a stěžovala si s dudlem v puse, asi jaká jsem na ní hnusná matka, že musí jít spát. Ale už chrupká a v 7 máme koupání.
    Byla u vás také tak šílená bouřka?? my byli v opavě nakupovat a zpátky nás to tak stihlo, že mi nebrali stěrače, zapla jsem mlhovky a bylo vidět i na ostatních, že jeli moc opatrně. V takovém slejváku jsem řídila asi po druhé.
    tak holky piště příhody z denšího dne at se máme čemu smát. papa

    #864312
    Anonym
    Host

    vypadá to na druhý zoubek 🙂

    #864313
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, už jsme od rodičů zase zpátky doma, manžel se vrátí v sobotu, tak už se těšíme :). Filípek byl včera trochu zklamanej, že jsem tu s nim jen já a ne ještě děda a baička, ale dneska si na to snad už zase zvyknul :). Bambulko, mě se včera stalo taky něco podobnýho: Krmila jsem ho a on při tom, jak sedí na tý židličce a jí, často taky kadí. Takže slyšim, že to tam střílí, tak jsem ho pak nesla na přebalení, sundala mu tu plenu a utírala ho a on najednou úpně vystřelil, pokadil mě, plínu na který ležel a dostřelil až na parkety asi půl metru od přebalováku a taky se trefil tak, že to teklo po tom přebalováku, málem do šuplíků.. No něco takovýho se mi ještě nestalo, taky před těma příkrmama to hovínko bylo proti tomuhle o ničem :).
    Na dovolenou jsem před porodem taky myslela, že bych jela ráda k moři, ale připadá mi, že je na to malej a nebyl by to pro nás asi odpočinek, navíc on se bojí větru a nemá rád, když na něj svítí slunce, takže by si to vůbec neužil. Takže pojedme na chatu do Jizerek, asi skoro na celý prázniny.
    Mám na něj nosítko ERGO, jedno jsem měla půjčený a byl v tom celkem spokojenej, dneska mi přišlo nový, co jsem si koupila a v tom řval, asi to ještě není tak vytahaný, tak snad si zvykne, na tý chatě je to s tim moc fajn a taky ho může nosit manžel, abych šetřila kolena aspoň někdy..
    Tak já jdu ještě něco udělat, když už mám večerní klídek doufám :). Mějte se, pa

    #864314
    Anonym
    Host

    Dobré ránko!
    No holky míte hezký kakací příhody.
    Včera večer jsme zkoušeli nemléčnou kaši od hami. Dle návodu se tam mělo dát 200ml MM nebo UM a 3 lžíce kaše. Tak jsem dala 125ml MM a 5 lžic, ale pořád to strašeně teklo (konzistence spíš do flašky než na lžičku). Tak nevím, jestli není náhodou UM hustší než MM. No každopádně jsme dali tak 15 těch malých lžiček a pak už se mi zase řechtal, strkal si do papule ručičky a tu lžičku mi chtěl brát z ruky a sám si ji ochutnat. Zezačátku byl u toho trochu řev, ale pak zjistil, že je to jídlo a sám už otvíral pusinku, když uviděl lžičku.
    Odpoledne se k nám stavila jedna známá. Když viděla, jak si Kuba chce dát nožičku do pusinky, tak mi tvrdila, že to nemá s vývojem nic společnýho, že její dcera tohle nikdy nedělala a vývojově je na tom dobře. Prý ho trápí zoubky a neví co by si do té papulky nacpal, aby ho to přestalo a že mu mám hned dát čípek proti bolesti, že ho to musí hrozně bolet. Tak jsem se jí snažila vysvětlit, že je normální strkání si nožiček do pusinky a že to ze zubama nemá souvislost, obzváště, když se u toho tak řehnil. No ale abych měla od ní klid, tak jsem mu dala vychlazený kousátko, ale to hned zahodil (když ho zoubky trápily, tak si ho v pohodě žužlal a pak usnul). Nemám ráda neohlášený návštěvy, který ještě poučujou :# .
    Dneska ráno jsem malýho převlíkala asi 20minut. Pořád se mi otáčel na bok, že jsem mu ani nemohla zapnout plínku. No jak řekl manžel, když malýho mazal po koupání „raděj namažu stádo pittbullů lovečákem, než tohle jedno děcko“.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,071. až 2,085. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist