únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 196. až 210. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #862428
    l lenuna
    Registrovaný uživatel

    jo a nas pan doktor rikal, ze ted ve 20 TT mame 480 g. tak mame asi burtika :-):D

    #862429
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    ahojte holky,
    my dnes s tatínkem byli na vyšetření FECHO v Olomouci. Jsme trošku zklamaní, myslela jsem, že se koukne celkově, ale hned při vstupu nám bylo sděleno dobrý den jsem dětský kardiolog a podívám se jen na srdíčko, nic víc se nedozvíte. Vyškemrali jsme si aspoň pohled (jiného dr. než mé doktrorky) na pohlaví a stále čekáme Valentýnku. Srdíčko tedy máme OK. Ve 3D nám Týnku neukázal a manžel skoro nic nepoznal :-). Teď na kontrolu jdem ve 24 tt, což bude 26. října a to budem natáčet 3D DVD. Jsem moc ráda, že některé z vás mají také větší mimi, protože těch našich 466 g mě trošku vystrašilo (tady na www píšou snad někde kolem 300 g).
    A debata plínek, chutí a zadýchávání?? Plínky máme nakoupené jen pampersky (kamarádka ne jen jedna, mi doporučují i zelené Tesco – prý jsou stejné jak pampers) Také jsme kupovali v akci jak ted bývali ty velké balíky. Na chutě koukám jak píšete dorty atd. , to u nás nic není, prostě pohoda, jím kdy mám chuť a hlad, ale nic neobvyklého a nic pro nás neznámého. Třeba okurky nejím normálně a chutě nedošly ani v těhotenství. A s dechem je to trošku horší, stačí mi vyjít domů schody a jsem KO, nebo jít s Bessy (naší labradorkou čokoládovou) na pole je taky celkem záhul. Bydlíme v kopcích, domů zpátky to jde super, ale vyšlapat na pole a do lesa, to je lahoda, štěstí, že Bessynka táhne manžela a Martin drží za ruku mě a tahá a popohání vpřed 😀 . Jo proti ležení na bříšku radím si pořídit kojenecký polštář a tulit se celou noc právě s tímhle společníkem. Spíme spolu už tak asi 2 měsíce a je to super. Je super, že máme zdravé mimča, jen tak dál a zas někdy papa

    #862430
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, Petro, Tesco zelené nedoporučím ani náhodou, jako Pampers rozhodně nejsou, dítě co má sklony k alergii rozhodně neošidí, zkoušeli jsme je a Ančí měla dokonce zadeček odřený, s plenami jsme skončili teď před dvěma měsíci na noc, takže bohužel vím co říkám, zkoušeli jsme všechny možné značky, ty tescácké jsou strašně tuhé a třeba Huggies zase protíkají .
    Kájo- jo natrénováno jo to je fakt:P , Jo holka taky už nejsem nejmladší 35 zaklepala na dveře v srpnu:) , ale je fakt, že Petru jsem měla ve 23 letech Ančí skoro v 33, tak aspoň s touhle holčičkou si pohrají. Má tu taky někdo budoucího staršího tátu jako máme my?Manželovi je 46.
    Kosťo, koukám, že těch 350 g co má naše malenka zase není takový prcek sama, termín mi posunuli jak říkám na 27.2. ale legrační by bylo, kdyby to zvládla jako Ančí o skoro měsíc dřív jako Ančí, ta se rozhodla, že nějaké ultrazvuky jsou jen statistika.:D
    Sisi, jen ho do toho nenuť aby přebaloval, buď zvládne, nebo ne. U Petry manžel nezvládal žaludek, U Aničky mu nic jiného nezbylo, protože jsem musela vyřídit něco v Olmiku, tak ji měl se vším všudy na krku dva dny, když jsem přijela, přebaloval jak o závod, holka byla v pohodě, on trošku po probdělé noci zdrchanej:D
    Bambulko, chlapečci bývají trošku těžší, i když ono se to pak i tak většinou srovná8-|
    Darenie, v podolí budu rodit já, ještě jsem se nebyla podívat na porodní sál, ani pokoje, nestíhám, možná se uvidíme, možná se mineme, ty naše tři termíny porodu jsou na hlavu.Jako by se to dalo určit na 100%.
    Lenuno, jsem taky v Praze, ale z 9, navíc s holkama nestíhám, to víš puboška a batole, to dá zabrat:) , teď chce puboš na jízdárnu na koně, tak se děsím toho, že Ančí bude chtít taky, pro mě už to není, někde mrznout s foťákem za ohradou není legrace, hlavně do kopce funím jak lokotka.
    Závidím těm co můžou cvičit, mě zakázali už i tu těhu jógu. Holky hezký víkend a kdyby přišlo konečně to babí léto, bylo by to fajn

    #862431
    Anonym
    Host

    Kájo, to jsou receptíky?Nebo zařízení bytu(domu)? Jo finišujeme na ten podnájem pro turisty, včera jsem dovezla obklady, dnes se bude usazovat sprcháč, záchod nám prodali ve výprodeji před nosem, tak jsem trochu brblala, ale co nadělám. Kuchyň budeme mít jinak, neb neumětelové , kdž renovovali náš dům, nám i přes to, že jsem chtěla mít kuchyň s obývákem dohromady, tak nám překopali hlavní odpadní trubku, a zakamuflovali to. Málem jsem před půl rokem vytopila půl domu, chtěla jsem na to připojit pračku na zahradu.Takže teď bude kuchyň jinde, na obývák můžu zapomenout, ten musíme nacpat s ložnicí dohromady. To je pomalu na architekta, protože to do malýho prostoru s nízkým stropem bude umění.:S , tak se těším, až budeme vybírat koberce a blbinky jako doplňky, to mě baví, manžela nudí, ten pak funguje leda jako otrávený nosič balíků:P jen se sholkama teď dohadujeme, jestli použít fialkové odstíny, nebo tu žlutooranžovou, co teď má na příští rok frčet asi to nebude jednoduchá volba.

    #862432
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    Evčo, to by měl být vývoj miminky, jen mě to nikdy nefungovalo. Dřív to býval odkaz na net, kde sis měla zadat datum PM a ono Ti to pak ukázalo jak je mimčo velké a tak. Ale teď z nějakého důvodu se zobrazuje jen tento obrázek. Hodně to používají holky s termínem v červnu. Můžeš si to zkusit taky tady: http://lilypie.com/Maternity.php
    Mě to sem opět nejde vložit, resp. odkaz sem vložím, ale už se mi pak nic zpětně nezobrazí 🙁

    #862433
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminy8-|
    Evco, všude píšou něco jiného, někde, že by mělo vážit250-300 a někde i 350g, prostě si myslím, že jsme v poho a jestli máme podváhu, tak to určitě doženeme a jestli budeme velcí, tak maximálně porodíme císařem, ikdyž u mne bude asi i tak,uvidíme až co řeknou doktoři.
    Lenulo já dělám v parkhotelu, takže do stromovky to mám kousek, jenom ted už do práce nechodím, jsem na rizikovém po minulém zamlklém potratu,a navíc se pořád dohadovat s lidma vyřizovat stížnosti, nechat na sebe řvát apod, tak to jsem si řekla, že teda ne, máme sice méně penízků, ale vím, že jsem pro malou udělala vše co jsem mohla aby maminka byla v klidu a né ve stresu.ale občas se v práci stavuji, tak se klidně sejít můžeme a i klidně potom po porodu -stromovka je dobrá, já budu rodit u apolináře.
    ohledně plínek, prý pokud budou špatné kyčle, tak stejně se budiou látkové muset používat, tak fakt ještě nevím, ale je čas.
    Bambulko – neboj my tě s váhou doženeme!!! já taky nejsem žádný drobeček a manža už vůbec ne, takže jestli bude po nás obou tak to bude pěkně stavěná holka8-|

    Holčiny pěkný den

    #862434
    Anonym
    Host

    čau, tak to taky zkusím vložit, snad to nějak půjde:$ http://lmtm.lilypie.com/TyNtp2.png, ale asi ne, nanejvíš požádám manžu, je IT tak se mu to určitě podaří, já jsem na tohle totál analfabet, spíš se učím za chodu a on z toho chudák šediví:P i Petra mě strčí do kapsy:$

    #862435
    Anonym
    Host

    vždyť to říkám, analfabet, nejde mi to:P . Kosto taky myslím, že je holka v normě, ono se to prý jen hůř určuje, když jsem prcek a manžel velikán, průměry pak nesedí, ale jak říkáš chce to klid, jinak bříško roste, a perdel taky, plochá tedy rozhodně není:S jsem zvědavá, jestli to pak vyrejdím na bruslích jako u holek. dnes mi přišel kabátek a kozajdy z bon prixu, tak jsem si udělala radůstku:D . A honím po domě kočky, dotáhly nám blechy, anbička jak se s nimi furt muchluje je chudinka celá doštípaná:@ , soused si pořídil sice krásného psa, ale neodblešuje, jsem zvědavá, jak to z těch holek chlupatých dostanem Orthosan na ně vůbec nezabral8o| už jsem uvažovala, jestli je neoholíme, ale asi by zmrzly*-)
    Hele kosto ten parkhotel, to je docela stresovka ne? Já ti nevím, ale co jsem slyšela, tak moc dlouho to nikdo nedělá, prý pak pracují nervy

    #862436
    Anonym
    Host

    Lilypie Maternity tickers

    #862437
    m marketa0808
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky, je tu někdo OSVČ? Včera mi mamina psala, že od 1.ledna má vláda maminám na OSVČ šáhnout na penízky. Článek o škrtech najdete na centrum.cz v sekci Ekonomika. Zajímalo by mě, že když si platíme pojištění už tak dlouho, tak jak se nás to konkrétně dotkne? Jestli nám nevyplatí celou částku nebo až budoucím maminkám tzn. těm, kteří by s tím začali od ledna 2011? Musím říct, že by mě to celkem dost naštvalo:-( Nebo bych měla nastoupit na mateřskou do konce tohoto roku? Moc diky, jsem z toho trosku ve stresiku:-(

    #862438
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    jo Evco, já tam dělám už 4,5 roku, předtím v jiném hotelu 9 let a předtím po škole 2 v jiném. je to stres ale je to i o tom, zda tu práci děláš ráda a já mám lidi strašně ráda ikdyž jsou někdy na zabití:-)) ale jak jsem již psala, minule jsem do práce chodila a jeden z důvodů, jak říkala dr. proč jsme o mimčo přišli -mohl být právě i stres, takže tentokráte jsem doma a jsem fakt ráda, vím, že pro malou dělám co můžu.
    Markéto -OSVČ nejsem, takže nevím

    #862439
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Markéta0808, já osvč jsem, už jsem se i ptala na SSZ, ale ženské také ještě nic neví. Prý snad v prosinci. Určitě vyplacené peníze co máme na nemocenské nám nikdo už nesebere a nebude chtít vrátit a jestli se budou změný týkat i nás co již čerpáme nemocenskou, tak určitě půjdu na mateřskou poslední týden v prosinci, abych si zachránila prašule. Ovšem uvidíme co vláda schválí a jestli to stihnou.

    #862440
    m marketa0808
    Registrovaný uživatel

    Kosta, Petra.Hejskova: Moc diky! Tak ja se nahlasim radsi taky jeste v prosinci. 31.12. budu presne 8 tydnu pred terminem porodu, tak doufam, ze gynekolog se nebude cukat:-) Jistota je jistota:-) Jinak zjistuji to jeste u kamarada v CT, tak pokud se neco dozvim, dam info:-)

    #862441
    Anonym
    Host

    Evčo, tak třeba se tam potkáme, já jsem se taky nebyla podívat na sály ani nic jiného..S mojí registrací to totiž nebylo nic jednoduchého , a objednat se tam mám až ve 30 týdnu na utz takže vlastně nevím jak to celé dopadne 🙂 Taky mám tři termíny a už taktéž říkám že budu rodit v únoru..Protože moje termíny jsou 7,11,21..a ted už i 22,23 🙂 trošku zmatky ale jednoho dne to určitě bude :))
    Holky taky vás tak prťousci kopou? Já jsem z toho nadšená ale kope jak zběsilá princeznička moje a už celkem dlouho , někdy od 10 září jí cítím ale posledních 14 dní to je opravdu pohyb :))) včera měla na UTZ 369g.. tak jsem zvědavá protože podle grafu co mi dali by měla mít 4-5 kilo..S mojí 163 cm a 49kg před otěhotněním si nedovedu dost dobře představit mít tak veliké dítě :)) Ale uvidíme 🙂 Venku máme krásně tak hezký víkend ..a užívejte ..:)))

    #862442
    Anonym
    Host

    Darenie, prča by byla, kdyby jsme se sešly na stejný termín, do podolí na porod mám registraci na 17 týho, tak v tom budou mít pěkný hokej:P
    jinak taky jsem Osvč, ale tohle je zase nějaká novinka či co? Já snad založím stranu za práva pracujících matek!!!:@

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 196. až 210. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist