únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,086. až 2,100. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #864315
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky :))
    Normálně stříhání nehtíků na ručičkách malého mám už zmáknuté, prostě mu chytnu ruku a stříhám a on se nebrání. Ale stříhání na nohou, to je umění. Dneska jsem se všimla, že už má delší nehtíky na ostatních prstících, palečky už jsem stříhala a dobré. Ale ty miniaturní nehtíky na kopajících nožkách byl fakt boj. Navíc mi ještě ty prstíčky jakoby stáhnul. Takže jsem měla co dělat. Ale povedlo se. Naštěstí mu rostou fakt pomalu, tak další stříhání bude zas za čas.
    Docela jsem ráda, že nekojím. Včera jsme si s přítelem dali meloun a já pak celý večer lítala na záchod. Ještě dneska mě bolí břicho. Kdybych asi kojila, tak by asi malej měl taky srajdu nebo nevím. Ale jinak ten meloun asi je dobrá dieta..jen trošku drastická..
    Ráno jsem se vzbudila v půl páté, jelikož jsem slyšela nějaké rány a Adámek zvedal nohy a snažil se přetočit tímto způsobem na bok. Jelikož je postýlka úzká,tak se spíš mlátil do nožek o tyčky. Takže po desáté už se tím vzbudil.
    Zatím papa a krásný prázdninový den přejeme :))

    #864316
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Takže koukám, že včera byl opravdu kakací den ze zážitkem skoro všude. No já samo. že jsem se tomu začala smát když jsem ho našla zamazanýho na té dece 😀 . No on se tomu v podstatě smál taky 😛 .
    Děco já mam kaši od Nutrilonu a to seedí vodou 140ml vody a 5 lžiček směsi. Ale zatím jsem mu jí dávala jen jednou a to jen, že i došlo UM. A dost jsem to naředila, aby to bxylo jako mlíčko.
    No budu končit malej mi tu hrabe na klávesnici . asi chce taky něci napsat.
    Takže něco od Bohouška: iubcxehcvddvbbbbbbbrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrhjcýbbbbbggggggggggggggggggggggggggggggggjjjjjjjo)okkki,mjhnbnNNJJVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVM
    nO TŘEBA TOMU BUDE NĚKDO ROZUMĚT CO VLASTNĚ CHTĚL ZDĚLIT 😀

    #864317
    Anonym
    Host

    Leni, Bohoušek je úžasný, přečetla jsem OKI, půjdu už tedy spát a nebudu zlobit 😛

    #864318
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    Johanka přibrala taky skoro 600 g za měsíc. Peti, vy fakt skoro kilčo za týden? Chtěla jsem se zeptat, nenechala jste si některá vozit probiotické kapky ze zahraničí? Asi to tam vyjde levněji než tu. Vůbec nechápu, co je na nich tak drahé8o| .
    Jinak k tomu moři nechceme v hlavní sezóně, ale až v září. Dočetla jsem se, že by to na ten exém mohlo dost pomoct. Ale hlavně i kvůli manželovi, je asmatik a mořský vzduch mu dělá dobře.
    Bambulko, to je mazec. Já mám pocit, že naše země je asi fakt nejdražší široko daleko. Ale ty platy…!
    Peti, zatím jeden zoubek, nebo už oba?

    #864319
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    Johanka přibrala taky skoro 600 g za měsíc. Peti, vy fakt skoro kilčo za týden? Chtěla jsem se zeptat, nenechala jste si některá vozit probiotické kapky ze zahraničí? Asi to tam vyjde levněji než tu. Vůbec nechápu, co je na nich tak drahé8o| .
    Jinak k tomu moři nechceme v hlavní sezóně, ale až v září. Dočetla jsem se, že by to na ten exém mohlo dost pomoct. Ale hlavně i kvůli manželovi, je asmatik a mořský vzduch mu dělá dobře.
    Bambulko, to je mazec. Já mám pocit, že naše země je asi fakt nejdražší široko daleko. Ale ty platy…!
    Peti, zatím jeden zoubek, nebo už oba?

    #864320
    Anonym
    Host

    Kájo, vážně dva zoubky, je to skoro 1 cm dole v kuse takové ostré a jak papáme, tak to krásně cvaká na té plastové lžičce. Fakt požitek a krása.
    za měsíc a půl máme navrch cca 1100 g. Ono při umělém mlíku v tom množství a navíc zeleninovém obídku se ani nedivím. Se mi i zdá, že vel 68 (overálky) nám začínají být hodně na těsno do délky.
    Dnes mám krásný večer s Titanikem. Vali sice usnula až před půl 9, což normálně už hodinku spinká. Ale snad bude spát o to dýl ráno. Dnes od 4 banbovala v postýlce a objevila hračku z kolotoče, kde je rolnička. Takže super. Martin nic celé 3 hodiny cinkání neslyšel. A já byla líná se nahnout a hračku vyháknout. A navíc jsme vstávali všichni o čtvrt na 8 a pak už jsme nešly spát. Ale odpoleldne jsme dala malou na hlídání mamce. Padala jsem na hubu únavou a fakt jsem na hodinu a půl tvrdě usnula.
    Pokud bude zítra počasí, někam bych vyrazila na výlet, ale tady už neznáme ani jak sluníčko vypadá 🙁 , včera bylo venku 11 a dnes 17 st. Normálně jsem na koupání zapla kotel, ať se trošku prohřeje vzduch.
    Jé asi nevydržím do konce titinaku a půjdu do hajna. pozdravujte miminka a krásný prodloužený víkend

    #864321
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Taky to máte tak, že ten text nejde dočíst???
    Jinak Bohoušek usnul včera až ve 21:30 🙁 . V noci kolem druhé vzhůru a pak kolem páté – takže klasika,ale převčírem to byla do slova a do písmene noc plná vášní. Usnul sice krásne kolem půl osmé,ale už byl vzhůru ve 23:00 pak ve 2:00 pak ve 3:30 pak v 5:30 – děsssss. :S . Takže ráno jsem kouklala jak sůva z nudlí. No a to se podespalo i na tom, že jsem večer viděla z Titaniku jen do té doby jak jí maloval a to chvilku pčřed tím Bohušek teprve usnul. Pak přišla reklama a bylo po filmu 😛 . Má nějako žravou nebo co.
    Jinak jsem se přesídlila vpátek k mamině – to byla taky hurá akce. Přišlami SMS v 15:30 zabal si věci jedeš do Mostu (k našim) na prázdnini. Jsem pobíhala po celém bytě jak idiot aby jsem něco nezapoměla :'( .
    Tak ju dnes bude k obídku řízeček 😛 . No jo u maminek je vždycyky fajnově.
    tak pa paozdravujte mimča

    #864322
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Bambulko, já to taky nemůžu dočíst, tak si to kopíruju dolů do toho rámečku, tak se píše.
    Já jsem asi 3 večery po sobě zkoušela dát Kubíkovi kaši, vidí lžičku a už otvírá papulku. No ale v noci se vzbudil dřív, než má ve zvyku. Mám pocit, že ta kaše mu „zabetonovala“ žaludek, jak je hustá. Teď přemýšlím, jestli mu ty kašičky dávat dál, ale dřív, aby to stihl nějak strávit a nebo se na to vyprdnout a počkat, až mu nebude stačit kojení. Někdy jsem teď četla, že příkrmy by se měli dávat automaticky od 4 měsíců, když už má dítě nad 6kg (kojené i nekojené). Jak se v tom má člověk vyznat, každý radí něco jinýho :'( .
    Holky, jakej máte názor na dávání dětí do ohrádky? My máme doma psa, kterej je občas dost otravnej, ale je zvyklej se volně pohybovat po bytě. A tak jsem si říkala, že aby měl malej prostor na hraní a otáčení, tak že bych ho dávala na zem ale do ohrádky. Taky abych u něho nemusela kvůli psovi pořád sedět. Tak jsem volala známé, která nám ji slíbila půjčit a tu její reakci jsem fakt nečekala. Prý bych tam malýho zavírala jako do vězení, že ho mám raděj nechat v postýlce. Že ohrádka je pouze pro děti, který se už snaží stoupat, aby se měli čeho chytat. Jsem si našla na netu jednu 120x120cm, tak si myslím, že tam bude mít i víc místa, než na současné dece 90x90cm. No a taky ji nebudu muset pořád uklízet, protože když nechám deku na zemi, tak pes se tam snaží si lehnou, když ví, že se nekoukám. Prostě ho to láká, když ví, že to má zakázaný.

    #864323
    Anonym
    Host

    Ahoj maminky,

    co říkáte na to super uplakané počasí? už mě to fakt štve. venku 9 st a doma jsme zapli topení už i ted ráno.
    Děcko, my máme kašičku od hippu a nestlé. Je mezi nimi děsný rozdíl. Hipp je fakt tuhá hutná kaše a nestlé vyloženě teče a lžičkou krmit je to velký problém. Od nutricie jsme zatím nezkoušeli. Jinak z vlastní zkušenosti, doporučuji ze začátku fakt odvažovat to množství prášku. Ono je tam sice napsáno počet lžiček či lžíc. např. u nás máme 3-4 polévkové lžíce a mě na ty dané gramy (40g) vychází 2 :-). No asi víc nabírám. Určitě odlišné dávkování pak může vést k bolení bříška atd.
    Tak my máme oběd už předchystán. Taťulda to vše zmáknul. Fakt je šikovný, i když mě přes týden zas tak sral, že to se nedá popsat. Tažke dnes bramborová kaše a hermelín. Zítra asi udělám halušky. Tak zatím pa, před chvílí jsme vylezla ze sprchy, tak se jdu ještě dochystat a vyfoukat vlasy

    #864324
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    teda fuška všechno pčečíst:-))
    co se týká ohrádky tak já jí chci koupit ale tu větší – ne tu ze čtyř dílů 120 na 120 ale nejméně z osmi dílů, abych mohla ohrádku dát podél celého pokoje aby tam nebyla utápnutá na malém kousku. ta malá ohrádka je dobrá ted ze začátku ale pak zase kupovat další-to se mi nechce takže koupíme rovnou tu větší a postupně budeme zvětšovat.koukala jsem že i na akuru je mají
    http://aukro.cz/listing.php/search?sg=1&string=detska+ohradka

    #864325
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holčiny.
    Fakt super počasí, tady leje od rána.. my jsme u rodičů, tak ani nemůžeme vyjet s Adámkem ven.. Ale ono mu to nevadí. Normálně ho položím do postýlky a hned zavře oči a spí. Tohle se mi opravdu doma nestává, abych ho přes den dala do postýlky a on tam spal. Toho musím drncat v kočáře a pak po xx minutách teprve usne.. někdy taky ne..
    Jen v noci to bylo docela blbé.. šli jsme spát my dospělí až později a já jsem si ve sprše stříkla sprcháč do oka, tak jsem ho furt vymývala a pak si ho na posteli furt mnula, protože ten sprcháč snad byl s nějakým zrnkem či co.. a furt mě to tam dráždilo.. takže jsem hned neusnula. No a malej se najednou ve tři vzbudil a řval.. jsem to oko měla snad přilepené.. Malého jsem musela přebalit a ve tmě mu hledala dudlík, naštěstí usnul. Jenže pak začal zas řvát v půl páté.. to už jsem si fakt přišla jak slepá.. On se chudinka asi lekl, kde to je, jiná postýlka a pokoj.. tak nakonec vzbudil přes zeď i moji mamku, že přišla mi ho konejšit a já mu šla udělat flašku, teprve po nášupu byl klid a zas jsem ho šoupla do postýlky a spali jsme do sedmi. Ale to jsem ho vzbudila já, protože měl plenu přes obličej a jak jsem mu jí neopatrně dávala pryč,tak se probral.
    Jinak nad ohrádkou taky uvažuji, protože my zas máme trošku otravného kocourka.. a furt se k nám cpe. Už právě malého chci dávat taky na velkou deku na zem a nechci, aby tam s ním se válel kocour. Občas má divokou a to pak i skáče a tak, aby mu pak neublížil. I když, třebas by si spíš zvykl. Navíc kocour i skáče, takže ta ohrádka by byla asi pro něj hračka, hop a byl by u nás.. tak nevím, zda jí pořídit nebo ne..
    To je takových věcí, co třeba pořídit. Jako co nevidět budeme kupovat jinou autosedačku, do toho vajíčka max. do 10kg a než pořádně sedí.. hmmm.. a dále židličku.. 😀 😀 no atd.))
    Tak pááá a sluníčko nám vyjdi.

    #864326
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    tak já taky nemůžu dočíst text, pravda to co dělá Děcko pomůže, ale nechce se mi každý text kopírovat8o| .
    Jinak malá mi zase po dlouhé době začala usínat až kolem 9 hodiny (dříve to bylo o hodinu dřív). Nevím zda to nesouvisí se světlem, které je ještě v 9 hodin, tak uvidíme.
    Na dovču asi pojedem jen po Čechách (pokud ještě teď seženeme ubytování).
    Příkrm mám v plánu dávat až opravdu od 6 měsíců, tj. minimálně od poloviny srpna. Zatím si myslím, že malé stačí moje mlíko i když občas kojím i po hodině. Ale to je jen chvilku, tak si myslím, že má prostě jen žízeň. Dehydratovaná nebude, protože si myslím, že by tělo nevylučovalo moč a malá krásně čůrá:D .

    #864327
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Pěkně mě se… že nejde dočíst ten text. Dělám to tedy taky takl jak poradila Děcko ale taky mě nebaví kpírovat každý text 🙁 . Blbi co s tím zase udělali.
    Co se týká ohrádky tak proti ní nic nemám. Myslím, že by jsem si jí pořídila i na ven. Taky kvůli psovi – je to hroznej milovník všech lidí obzvlášt dětí – ale všeho moc škodí, že. Doma zvířátka nemám takže zatím nepotřebuji. Uvidíme až začne lézt a stoupat si aby nesvalil na sebe televizi a nebo nezaparkoval tam kde nemá. Nejde taky u něj sedět celej den, že. Teď ho kolikrát dám na deku a jdu třeba vařit a chodím na něj jukat. Nemá si tam jak ublížit tak když je hodnej tak co.
    Jinak u maminky je dobře. Dnmeska jdemem asi do Teska a pkoukat po nějakých krámech. Chci si koupit lahev s držátkama – Bohoušek si už drží tu normální flašku tak bvy jsem chtěla zkusit jesli se mu nebude držet líp ta s držadlama. No od Nuku stojí asi 250,- kč tak to ať si nabouchal. koukala jsem na obyč a v DM ji mají za 135,-.
    Jinak Bohoiušek miluje vše co šustí. vydržel si hrát s pyllíkem pod piškotů snad půl hodiny než ho rotrhal a taky má rád letáky :O .
    Tak ju zase jsem se nějako rozepsala. Pááááá a zdravíme miminka

    #864328
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holčiny.
    Jaký text Vám nejde dočíst ?:P Já to tu zvládám číst v pohodě.. tak se právě divím.
    Jinak nám je taky u maminky dobře :)) Adámek je jen takové naše malé čuňátko, já ho oblíknu do čistého a hned mi tričko buď uslintá, nebo si ublinkne a už zas převlékáme.. nechci, aby byl mokrej. Tak už jsme tu dvakrát prali. Přijde mi, že teďka slintá malej nějak víc než normálně.. že by se tam připravovat zub ???…..
    A taky už jsme s mamkou šly po obchodech,tak jsem stačila malému koupit další trička a ponožky a tepláčky. A taky jsme mu koupily bazének,má ho nafouknutý a v něm deky a hraje si tam :)) Moc se mu tam líbí i bez vody. Jinak včera večer při koupání, tak kopal nožkama, až si cákal do očíček, tak nakonec měl očíčko červený i Adámek :))
    Hezký den, dneska už je venku tepleji,tak už jsme kočárkovali :))

    #864329
    Anonym
    Host

    Ahojky holky.
    Tak už nám ten text konečně opravili!!!
    Bivinko, já už jsem z nedostatku čistých bodyček začla dávat brindák. Jinak ten náš darbák má snad růstový sprut. Už třetí den nekakal a chce kojit po dvou hodinách. Naštěstí v noci teď spal od 21 do půl 2 a pak teda po těch 2 hodinách. Jsem si musela jít odpoledne na chvilku lehnout, jinak bych asi usnula za chůze. No a ještě ho teda trápí ty zoubky. Pořád slintá, musí mít furt něco v pusině a je docela protivnej. Zkusila jsem mu ty dásně namazat calgelem, ale asi si ho hned olízal. Měla jsem problém mu to tam aspoň trošku vmasírovat, protože zkoušel jazýčkem, jestli to není nějaká mňamka.
    Jinak u nás nic nového není. Konečně začíná být teplo, takže už nemusím malýho tolik oblíkat a můžu ho zase dávat na deku na zem. Protože jak bylo chladno, tak byla studená i podlaha a my nemáme žádnou možnost jak si doma přitopit. Leda el. ventilátorem, kterej ale strašně smrdí. Já už se tak těším, až se přestěhujem :'(

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,086. až 2,100. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist