únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,101. až 2,115. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #864330
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    No fakt, že j text už je zase OK.
    Jinak Děcko mi máme asi také růstový sprint – včera v noci zase děs. Po 2 a půl hodinách vzhůru. Takže v 19:30 příkrm pak ve 23:30, ve 2:00, ve 4:30 a pak 6:30 :S . Jsem grogy. Jak říkáš usínám za chůze.
    Jinak já s malým chodím ven každý den – vlastně 2x denně – je zvyklej z domova a teď jsem u našich. Doma jsem na baráku tak ho strčím na verandu a nebo jduna prochajdu. U našich jsem v paneláku a jinak to prostě nejde než jít na procházku jinak by pořádně nespal. Takže já už mam nohy jak závodní kůň 😛 .
    Zítra zase z kámoškou a pak na pivko 😛 .
    No doufám, ýe bude dnes prďolka už hodnej a spát alespoń do 3 nebo mě fakt už trefí.
    Jo jinak včera se rozhodl spinkat na boku a v noci dokonce na bříšku.A dnes se odvalil zase na bok 😀 .
    Tak ju budu končit a pujdu asi do hajan tak beou noc a všem krásnou a hlavně DLOUHOU ničím nerušenou noc.

    #864331
    Anonym
    Host

    Ahoj,

    tak my máme asi taky růstový spurt či snad jen zuby nebo obojí (zuby určitě), protože malá je poslední dva dny tak ukňouraná, že to je hrůza a pár nocí mě budí taky velmi často – 19:30 a pak 21 protože ne a ne usnout, kolem 23 až půlnoci, kolem 2, pak kolem 4 a to většinou již neusne a vyjímečně je i v klidu a hraje si. Jinak většinou od těch 4 to proknourá tak do 7.:S 8o|

    Jinak u nás nic nového, stále se snažím cvičit vojtovku a příští týden jdem na očkování.

    Dobrou noc všem|-)

    #864332
    Anonym
    Host

    Dobré ránko!
    Tak to byla zase noc. Malýho jsem dala spát o půl osmé. Pořád si v postýlce povídal a chtěl si hrát, tak jsem ho vzala do obýváku. Další pokus byl v devět a to už usnul. Pak chtěl o plnoci dudlíček. V 1:45 se vzbudil na papání, ve 3 chtěl zase dudlík, další kojení ve 4:30. V 5:20 začal pes kňourat, že chce jít ven no a od 6 je malej zase vzhůru a ne usnout. Furt si tady povídá, rozčiluje se, že se nemůže v postýlce přetočit na bok. Jsem zvědavá, jak dlouho to bude trvat. Doufám, že jen ty 3-4 dny, protože to by byl už zítra konečně konec!

    #864333
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky.
    Docela Vás lituji s tím spinkáním. Ten náš furt tak krásně spí v noci. Usne někdy až v osm, ale spí vždy tak do pěti. Dneska tedy se smál a povídal ve čtyři, ale jen jsem ho přebalila a dala zpět do postýlky a opět usnul a spinkal do půl šesté.
    Normálně před chvilkou usnul v Honzově náručí,tak jsme ho dali na deku do bazenku (on má bazenek na hraní) a spinká tam. Vůbec mu nevadí tv a ani mňoukání kocourka.
    Hned jsem si ho vyfotila:)))
    Jinak taky Adámek furt slintá a docela hodně a furt si do pusinky rve nějaké hračky nebo ručičky..tak nevím, zda se mu tam taky chystá nějaký ten zub.. uvidíme.
    Krásný den, dneska už svítí sluníčko :))))

    #864334
    Anonym
    Host

    Ahojky holčiny, také vám to vstávání nezávidím, nezažila jsem to moc ani u kojení, jen z toho začátku vstávala Vali 2x, ale později už jen jednou. Což jsem za to fakt ráda. Ráno si chrápem do 9, to se většinou mezi 5-6 hoidnou přebalí, nakrmí a už spí se mnou v posteli. Má u sebe ty své usínací hračky a je spokojená. Já nejsem ten typ člověka, který když je vzhůru tak už nejde spát.
    Te´d už se Valča zae pere s hračkama. krásně po nich šahá i za hlavičku a přitahuje si je. A protože nejde dát do pusy, tak u toho vydává šíleně směšné zvuky. Je pravda, že má kolem sebe asi přehračkováno, ale zas celý den se plácá na zemi a hraje si s čím jí napadne. Včera jsme jí vytáhli látkovou knížku, která šustí, jé no to byl objev dne. Celý den šustila.
    Děcko jak jsem ti psala na FB ke Calgelu na zoubky, je to znecitlivjující a četla jsem na to varování, že se pak dítě hlavně musí hlídat, aby se nějak nezadusilo, kdyby to vklouzlo až do krčku. Kdyby to bylo asi až moc škodlivé, neprodávali by to, to je jasné. Já jsem spíš pro tu alternatnivní léčbu, i když jsme zoubky přešly bez ničeho. už má 2 venku a je to jak pilka. Jinak jako prevenci jsme koupila homeopatika. Ale to je také kumšt najít lékárnu kde vám poradí. na náměstí máme 2, kde je jistota že jsou ihned ke koupí. Ale v jedné je paní líná se kouknout do brožurky a poradit ředění a v druhé je naprosto sympatická mladá kočka, která mi teď dala i lékarnickou brožuru, jak udělat roztok při zoubkách či reakích u očkování. Je tam toho velká spousta. I pro nespaní, či obrácený režim dne. Kájo je tam i na zhrublou kůži. Fakt jsem na to hleděla. Zkuste si v okolí najít lékárnu či homeopatika. Na mě homeo pomohlo jak kdysi u zubů, tak nyní u kojení a od kamarádek co mají starší děti vím, že fungují i na děti. Na internetu to není tak krásně popsáno, jinak homeo je od firmy boiron.
    Dnes už musím namočit náušničky do líhu, v pátek jdeme píchat. Vím, že to bude masakr ale Vallinka je statečná a mamka bude muset být také. No tak jsem se zas rozepsala, posnídala u toho a jdu koukat na pohádky. Krásný den vám všem přejeme 🙂

    #864335
    Anonym
    Host

    já se na to už vyse.u. Mám novej noťas a pořád někam omylem klikám, že se mi všechno ztratí nebo píšu jinam :@ . Teď sem píšu už po čtvrté!!!
    Takže, Kubík už má asi sprut za sebou, po 3 dnech se vykakal (až na záda) a už to jsou 3,5hodiny od kojení. Tak to snad bude v pohodě i v noci.
    Peti, já si s tím calgelem dávám bacha. Dala jsem mu ho jen trošičku, protože už nezabíralo nachlazený kousátko. Já mu obecně nerada dávám nějaký léky. Však když měl po očkování teplotku, tak jsem mu dala toho sirupu jen asi 2/3 dávky a pak jsem mu dělala zábaly pomohlo to taky. Bohužel tady v lékárnách v okolí homeopatika nemají, tak to řeším aspoň takto.
    Už se mi z postýlky ozývá bouchání nožek do matračky, takže půjdeme kojit.
    Jo Bivinko, ten bazének na hraní není špatnej nápad, možná ho taky pořídíme než budeme mít ohrádku…

    #864336
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Tak já se z toho našeho prťouse asi fakt poprdim. Dnes opět po 2 a půl hodinách vzhůru. Se zmenou, že se probudil ještě v jednu – to bylo hoďku po kojenbí a nechtělo se mu spát 🙁 . Tak jsem si ho vzala do postele páč jsem na to už fakt neměla sílu. No jinak už to takový extrém, že se budí po tech 2 a půl hodinách trvá 4 den :S . Jsem zničená 😐
    No jinak Bohoušek se naučil neuvěřitelné kreace s jazykem. Vyplazuje ho na jednu stranu na druhou dopředu.A mrská s ním jak ještěrka. Fakt prča. Zkusím ho vyblůejsknout.Ale on jak vidí foťák tak jen čučí jak trdlo a nechce dělat blbiny 8-| .
    Dneska jdu k babičece (teda Bohouškovo prababičce) na obídek – asi bude bramborový knedlík a, špenátek a masíčko – mňam,
    Tak ju jdu vystřídat maminu. Blbne tam s Bóďou. A vypít si s ní kávu
    Pa a pěkný den a snad klidnou noc – už se sem dnes asi zase nedostanu

    #864337
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky :)))
    Bambulko, to tě tedy lituji, takhle v noci být buzena.
    To my už krásně spinkáme do těch pěti, pak tedy honem musím udělat flašku. Ale většinou Adámek si hraje v postýlce, tak mám i na tu flašku čas. Ale pak většinou malého přemlouvám na další spinkání. Tak dneska po chvilce breku, Adámek usnul a tak jsme ještě spinkali od sedmi do osmi. Já bych tedy ještě pokračovala, ale malému to už jako stačilo. Jelikož jsme u rodičů, tak tady má Adámek takovou tu cestovní postýlku, je fakt príma, jen objevil, že lze škrábat po té stěně postýlky.. ta stěna je z takových oček.. :O vydává to příšerný zvuk.. ale není to jako škrábání po tabuli.. ale i tak jsem ráda, když mu dám hračku a rachtá s ní než to škrábání ..
    Nově dneska malej objevil, že může vsunout spodní ret do pusinky, vypadá fakt komicky při tom. Docela mi připomněl takového malého dinosaura, kdysi dávali takový seriál s dinosaury.. celá rodina a ten malý furt říkal tátovi, nejsi máma a přesně dělal s tou pusou to samé, co dneska Adámek. Tak jsem si ho při tom vyfotila 😀 tak to dám FB.
    Jinak večer to bylo fakt komické, malej navečer trošku pil čajík.. pak večer baštil mléko a tak se, s prominutím, zesral, že mu to proteklo ven 😀 tak šel po druhé do vany 😀
    tak páááááááááááááááááá všem :)))

    #864338
    Anonym
    Host

    Holky, já mám také dnes super den, tedy jen ráno. Máme super sousedy, jsou to důchodci a o zahrádku se pečují velmi starostlivě. Vážně nemám slov a také promiňte, ale ta kráva dneska v půl 7 ráno začla sekat zahradu, máme přes cestu (má 2 metry) hnedka ložnicové okno, tak jsem na ní vlítla, že děkuji že mi probudila malou. Asi bych nevlítla, kdyby to bylo prvně nebo jen tak občasně. Ale ona tu zahradu sekala i včera. To má ješět takovou tu „dětskou“ elektrickou sekačku, takže to furt spíná, vypíná, spíná vypíná, sekačka u nich snad nejela v kuse víc než půl minuty. Samozřejmě, že my jsme zvyklé spát až tak do 9té. No takže Vali po ranní flašce už neusla. Usnula až před 9, kdy měla zas další čas jídla a celý den má díky …. rozhozený. Prý ta sekačka není slyšet 😀 😀 , no ve mě by se v tu chvíli krve nedoražezal ani lidojed :'( . Oni jsou úplně praštění, asi nemá co na práci a čas od času si i zahradu jako trávník zamete, se divím, že to nebere i prachovkou. protože co kdyby.
    Jinak u nás vcelku nic nového, stále na bříško ne a ne se otočit. podáváme si hračky, které leží i za hlavou. stále baštíme nutrilon a maso-zeleninové příkrmy, máme cca 6,5 kg a já teprve obědvám, protože jsme se byly cárat po městě.
    Jé Vali se probudila asi ze škaredého snu, pláče, tak papa

    #864339
    Anonym
    Host

    Dobré ráno!
    Tak konečně Kubík usnul večer hned jak jsem ho dala do postýlky, pak se vzbudil ve 3 a v 6. Tak jsem si říkala, že si půjdeme ještě do 9 schrupnout. No asi v 7 jsem ho konečně uspala a začla jsem sama usínat. Jakmile jsem trošku zabrala, tak pes vylezl z pod postele (tam normálně spává) a začal mi u tam kňučet a vít. Tak jsem se musela vyhrabat z postele a jít za ním co chce. Někdy totiž potřebuje vyvenčit, nebo doplnit vodu do misky a tak. No a dneska chtěl jít se mnou do obýváku. Teď tady leží na své pohovce a spokojeně spí. Kretén chlupatej. No a já se už tak probrala, že už neusnu. Jinak včera jsem konečně odevzdala papíry na ten rodičák. Minulý týden mě baba vyhodila, že nemám s sebou manželovu občanku, ale jen ověřenou kopii. V pondělí tam byla nechutná fronta a já to po hodině čekání vzdala. Tak jsme tam šli včera dopoledne (i s manželem a jeho občankou). Seděla tam jiná baba, tak chtěla vidět jen moji občanku, nezajímal ji ani Kubův rodný list. Jen se strašně divila, že má manžel trvalý bydliště jinde než já a malej. Jo a ještě nám řekla, když jsme se jí zeptali, proč nechce i tu jeho občanku, že se ta žádost dá poslat poštou s obyčejnejma kopijema dokladů. No já myslela, že přeskočím ten pultík a uškrtím ji.
    Peťo, tak aby Ti to nebylo líto, tak náš soused už přes 2 měsíce přestavuje byt a začíná tam bouchat každý den v 7 ráno. Je teda fakt, že když mě onehdy ráno viděl, tak mi řekl, že teda s randálen budou začínat až mezi 8 a 9. Ale zase dělají klidně až do 8 do večera. By mě zajímalo, co tam pořád přestavujou, ve dvoupokojovým bytě, kde je většina zdí nosnejch. My když jsme to tady předělávali, tak to netvalo ani měsíc. No já se těším čím dál víc do novýho. Bohužel nám termín stěhování zase posunuli :'( .
    No koukám, že jsem se zase nějak rozepsala a celkem nic pozitivního. Takže jedna pozitivní informace. Včera jsme měli výročí svatby, tak jsme si večer rozdělali lahvinku vína a udělali si romantiku…

    #864340
    Anonym
    Host

    Krásné ráno všem,

    tak malá včera konečně po dlouhé době krásně spala. Usnula mi kolem půl deváté a vzbudila se v 5 hodin, myslím si, že je to celkový rekord 😀 . Já jsem sice už od 4:30 vzhůru, ale i tak super.

    Jinak jsem včera byla u kadeřnice a malá si tam na zemi hrála a jak se natahovala po hračce, tak přetočila se na bříško, sice ještě ručičky nebyly v ukázkové poloze, ale jinak super. Pak se skoro sama přetočila na zpět. Myslím si, že zachvíli už to bude zvládat bravurně.

    #864341
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holčiny:))
    Stejně je lepší, když je teplo než když prší.
    Tak mrňousek se naučil usínat v náručí, ho chováme a najednou zavře očka a spí. A to se mi stalo včera ve třičtvrtě na šest večer, jelikož koupáme ve čtvrt na sedm. Tak jsem ho dala mamce, ať ho pochová, že radši vykoupeme dříve než abych ho dala spinkat a pak by nám po půlhodinovém spánku se probral a pak by už nechtěl spinkat po koupání a papání. Takže po koupání a jídle, si odkrknul a pak jsem ho položila do postýlky a usnul. A spinkal až do čtyř, to jsem ho tedy přebalila po tmě a šoupla zpět a spinkal do půl šesté. To se nabaštil a to jsem ho furt přemlouvala na další spinkání..ale ne a ne.. a furt pobrekával a tak jsme si hráli a pak se rozeřval a co myslíte ? 😀 Byl pokakaný.. a jelikož už to měl déle (já si vůbec nevšimla, že kadí), tak už to měl přischlé.. tak jsme letěli omývat.. a nakonec po půl osmé jsme oba usnuli a spali až do půl desáté. To mamka i přítel se divili, že takto spíme dlouho :))) Jen jsem měla zvednutou ruku nad hlavu a totálně se z ruky stala cizí ruka.. musela jsem si jí druhou rukou dát dolů, aby se mi prokrvila a začla mi zas fungovat.. to se mi poslední dobou stává často. Zato malý spí normálně s rukama nad hlavou nebo nově ropraženýma.. Jo jinak mi šíleně padají vlasy.. ještě víc než po porodu.. asi mi něco chybí a budu muset doběhnout se poradit do lékárny co na to, abych pak nebyla plešatá…. tak zatím papa, máme oběd. Mamka upelka kachnu.. tu já tedy moc nemusím.. ale tak kousek sním…

    #864342
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Tak Bohoušek včera spinkat tak nějak normálně.Ale dnes se opět předvedl a zase pořád vzhůru :S . Už asi zešílím. Mam dost. Ještě že jsem u té mamči a nemusím kolem něj lítat celý den. Mamka ho pořád ňufňá takže já mam trošku klid,ale i tak si neodpočinu tak jak kdyby jsem spala alespoň s jednou přestávkou v noci. Mamina mi teď šije tašku a bude mi ještě šít kraťasy. No super když máte maminu krejčovou. Jak je fotka na FB v té košili a rifličkách tak tu košili taky šila mamča a i tu kšiltovku. Mam ráda když je oháklej. Malej vyplazuje pořád jazyk a jak píše Bivinka tak taky ten rtík vcucne do sebe – přesně tak jak je na té fotce na BW.
    No zítra vyrážím domu tak jsem zvědavá jak bude vyvádět doma. Třeba mu nesvědčí panelák tak proto tak blbě spinká. Uvidíme.
    Tak se mějte hezky a pozdravujte ty vaše drobečky páááááááá

    #864343
    Anonym
    Host

    Ahojky maminy,
    já se musím pokaždé smát, když některá z vás píš jak drobeček blbě spinkal – že třikrát vstával – toje u nás krásná noc – někdy vstává i pětkrát – náš rekord je zatím dvě vstávání za noc a budíček v 8. Třeba dneska usnul až ve 22:45, pak byl vzhůru ve 3, v 5 a budíček v 7 a již neusnul – pokaždý chce napapat takže u něj jsem tak 20 minut. A mě i tahle noc přišla parádní. Holt oproti mě máte asi spáče a jste zvyklé na něco jiného…
    S ti počasím – já byla snad raději když bylo pod mrakem – tohle vedro nesnášim a Přéma bude asi po mě – je celej spocenej a moc nespí. A navíc musíme být doma, pač jak vylezem v kočáru ven tak se může vzteknou protože je mu tam vedro… Nějakejch 25 stupňů by úplně stačilo…

    #864344
    Anonym
    Host

    Ahojte holky, zdravím po odmlce, úplně mi Babyweb přestal fungovat, s Firefoxem se sem vůbec nemůžu dostat, tak jsem myslela, že mají nějaké technické potíže, ale zřejmě to mám jen já..Filípek za ten týden se úplně krásně rozpapal ty zeleninové příkrmy, už to umíme sníst aniž bychom se celí upatlali a sní už toho docela dost, nejradši má, když tam je mrkev :). Taky jsem mu teď oblíkla pyžamko velikost 74 a zase už mu to začíná být nějak malý, je to k neuvěření, jsem zvědavá, kolik mu v pátek u doktora zase navážej..Se spaním se mi teď taky budí nějak dřív na to první kojení, ale je fakt, že to je asi pořád pohoda, někdy je to ve 3 a pak spí třeba do 7 a pak ještě tak do 9. Objednala jsem si látkový plínky a dneska mi přišly, tak jsem je vyprala a docela se těším, jak je začnu používat.. Po očkování jedeme do konce práznin na chatu, bude tam se mnou pořád máma, tak si snad odpočinu, určitě minimálně od vaření pro sebe :). Budu patlat jen ty kašičky pro Filipa, ale docela mě to baví..Tak se mějte fajn a pozdravujte miminka, pa

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,101. až 2,115. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist