únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,131. až 2,145. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #864360
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, dneska jsme měli s Filípkem úplně zázračnej den – spal celou noc až do 7, a pak jeste do 9, takze jsem se vyspala asi po tri ctvrte roce celou noc bez prestavek, no uzasny :). Potom se zacal otacet na brisko i z levy strany, zatim umel jen zprava..A kdyz lezi na brisku, tak jsem mu zkusila zaprit nozicky rukou a on se zacal jak pidalka sunout dopredu a zvedal zadek – proste tak nejak se plazil :).
    A pak jeste histroka z prebalovani – kdyz byl svlecenej a ja nad nej naklonena, tak najednou zacal curat nahoru smerem na me..Ja se lekla a vypiskla a myslela jsem, ze se taky lekne toho myho revu, protoze jinak je dost lekavej, ale on ne, zacal se smat, no proste chlap 🙂
    Zidlicku jsem myslela, ze koupime pak tu plastovou v Ikee, maji i nejaky pultik a polstarek k tomu, ale asi spis az bude sedet, neni to ted jeste brzo? Zatim ho krmim v takovym lehatku, pripadne v autosedacce.
    A rezim mame tak nejak, tema prikrmama to dostalo pevny body, mezitim to je tak poruznu. Vstaneme mezi 8-9, on pak 10 – 11 spi, pak asi v 11.30 mu dam zeleninku a jeste to doji kolem jedny. Pak jdeme treba ven a pak asi mu dam nejaky ovoce kolem 4, to zatim nedelame. Koupeme se kolem 6/7 a pak jde spat a usne kolem 8. Ale nevyjde to teda kazdej den, rozhodne nespi pokazdy stejne..
    Mejte se pekne a at miminka pekne spinkaj 🙂 pa

    #864361
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojda holky§
    Tak koukám, že to máte tak nějak nastavený ten režim. Já ať se snažím jak se snažím tak mi ten režim vydrží tak 14 dní a pak se rozhodne že všechno bude jinak. Včera třeba spinkal od 12:00 – 13:30 pak byl 30 minut vzhůru a než jsemmu stačila nachysztat bazén, že ho vykoupu tak zase usnul a spal až do tří. Odpoledne už nespinkal a večer pěkně usnul,ale už byl zase vzhůru ve 20:30 a kňoural až do 21:30 :S . Asi mě z nej trefí už fakt nevím co mu vadí – že by příkrm??? Že by ho po němn bolelo bříško??? Fakt nevím.- No snad se to už konečně upraví. Jinak koukám, že už dost přikrmujete. Mě doktorka řekla zatím jen kojit tak nevím,ale občas u podstčím nějakou mňamku. Dnes třeba banán 😛 .
    Včera jsem koukala na ty židličky a línila se mi třeba tato. je drahší než ty obačejné dřevěné,ale zase má polohovatelná záda. No ještě fakt nevím jakou koupit. http://ajashop.mimishop.cz/detail.php?zbozi=1725548
    Tak ju Bohušek už se zase probudil tak jdu na něj juknout. pa pa

    #864362
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    tak dneska Kubíček taky hezky spinkal. Usnul kolem 7 a vzbudil se až ve 3:43 a pak o půl 8. Tak jsem ho nakojila, dala mamce do kočárku a sama jsem jela vyřídit si nějaký věci do práce. V pondělí byl ale děsně protivnej no a sotva mi přijede mamka na hlídání, tak je to nejzlatější nejhodnější miminko. Vůbec jsem hlídání nepotřebovala. Malej si pořád hrál na zemi, pak si tam i usnul. Jen když chtěl papat, tak se ozval. Jinak zatím žádný režim nemáme, jen takový, že kojíme cca po třech hodinách, ale všechno závisí na tom, jak spí v noci.
    Co se týče židličky, tak jelikož zatím dáváme jen jednou za čas večer kašičku, tak nám zatím stačí lehátko. Pak koupíme tu levnou z ikea, ale až bude sedět. Doufám, že nám teda bude do té doby to lehátko stačit.
    Holky, nevíte jak se vyplácí ten rodičák? Jestli na ten daný měsíc nebo zpětně?

    #864363
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Teda koukám, že se tu nějak nioc neděje. Copak je??? To není nic nového??? No u nás upřímně řečeno nic. Malej pořád zlobítkuje a nechce se mu pořádně spinkat v noci.
    22.7. máme Vítání občánků – no je to pátek a je to od 11:30 – kdo toto vymyslel musel být asi velký myslitel – většina lidí (když není na metřský nebo nedělá na směny) je v práci. Takže doufám, že manžel dostane volno jinak tam budu muset jít jak svobodná matka – je to takový potom smutný když je to bez tatínků.
    Dneska jsem Bohouškovi dala k obídku mrkvičku. Dávám mu k obědu nějakou mňamku a pak ho ještě dorazím kojením. Dostává maličkatý dávky aby si pomalinku zvykl.
    Jinak Děcko já ti taky pořádně nevím jak se to bude vyplácet,ale myslím, že zpětně. Prototže mě končí mateřská nškdy teď v červenci a říkala mi paní, že část rodičkovské dostanu už v srpnu. Takže asi zpětně. Ale taky to nevím přesně.
    No tak holky koukejte psát ať nmám co číst a mám se čím inspirovat 😀 .
    Pa pa a zdravíme mimča a krásný den, U nás je střídavě sluníčko a zataženo,ale v celku teplo talk akorát až na to že fouká hnusnej vítr

    #864364
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    no fakt je to tady pěkná nuda.
    Dneska nám známá dovezla ohrádku, je to 6 dílů metr dlouhých. Původně jsem měla v plánu z ní sestavit šestiúhelník, ale zatím to nemám kam dát. Tak jsem 2 díly dala pryč a máme ohrádku 100x100cm a zatím to stačí. Kubík se zatím otáčí jen přes pravý bok, tak jsem zvědavá, kdy zjistí, že to jde i na druhou stranu. Jé, už na to přichází, leží už na levým boku a snaží se dotočit 😀 .
    Bambulko, to máte teda blbej termín. My se o vítání ani nijak nezajímali a ani nemám info z radnice, že by se něco chystalo.
    Jinak včera byla u nás docela slušná bouřka. Dnes je polojasno a trošku se ochladilo, odhadem tak na 22.

    #864365
    Anonym
    Host

    Ahojte holky, no je to tady nějak chcíplý, co :)? No, u nás se taky dohromady nic neděje, až dneska jsme byli na posledním očkování hexavakcínou a prevenarem, tak konečně to máme za sebou. Fíla váží 8,24 kg, tak paní dr. říkala, že krásně prospívá a ať mu dávám kromě kojení zeleninu a už i ovoce. Taky říkala, že Filip ty kašičky nepotřebuje, ale už jsem si ji koupila (ten Nutrilon), tak mu ji asi tak nějak v srpnu stejně zkusím dát.., třeba už pak bude spát pokaždý celou noc :). A ještě říkala, že ona doporučuje to přikromvání už od 4. měsíce každýmu, i kojenejm, protože to trvá, než se děti naučí ze lžičky pořádně jíst..
    Na vítání občánků se tady u nás musíme hlásit, tak jsem se zatím nepřihlásila, bejvá to 3x do roka a ten první možnej termín byl manžel na tý služební cestě, tak to nemělo cenu..A pak vůbec nevím, jestli to stojí za to..
    A Děcko, jakou tu ohrádku máte? Možná jsi to tu už ukazovala..
    No doufám, že nebude mít po očkování nějakou blbou reakci, poprvé byl jen utahanej, podruhý měl asi 37,5 a tak uvidíme zítra, zatím se normálně válí a nic mu není :). V neděli pak jedeme na chatu a budeme tam 6 neděl a pak zase kontrola v půl roce. A nevíte, kdy asi dozrajou ty jadýrka v kyčlích? Už jsme tam byli 2x a vždycky v pořádku, tak jestli příště už to bude konečně naposled..Mějte se pěkně, papa

    #864366
    Anonym
    Host

    ahoj maminky,
    já tady chodím denně koukat a také jsem se divila že nic :O My dnes také byly na poslední hexa a prevenaru. Už ale nafasovala po koupání čípek. Odpoledne bylo šílené, plakala ze snu, celkem hystericky. Ani čaj, ani mlíko jí nezklidnilo. Do toho jsem si všimla, že jí ouško (které už byly ok) začlo hnisat a dokonce i zaschlá krev. Tak nevím jestli to způsobilo očkování čí co. No ale má to teď vše najednou, zoubky, očkování, uši. Navíc mamčin Pepan tady má vnoučata, tak je veselo a lítaj po baráku jak stádo koní. Už jsme je všichni seřvali. Dveře absolutně nemají kliku. To jsou tak rozmazlené děcka, až to pěkné není. Uvidíme jak bude zítra. Ale u nás je sláva. výstava drobného zvířectva, to jsou akce na vesnici co? Králíci, slepičky, holubi a vše co k tomu patří. V neděli velikánská tombola. Každý rok jsme něco dostali, Předloni 2 kovové židle na venek, vloni letní odstřikovač do auta 😀 . Co to bude letos? že by prví cena , prasátko ?
    Jinak my se otáčíme na bříško přes levou stranu, občas se podaří vyndat i ruku z podbříška. Točí se teď úplně všude, takže je zábava. Dnes jsme byly také na poslední rhb a v pondělí jdeme na kontrolu na neurologii. snad nám to nepředepíše znovu. Dala mi nějaké varování, že nedávat do chodítka, až začne chodit ale jen tak jeden krok a zas na zem, tak nedávat žádné boty ani papučky. má to pak prý vliv na kýčle a „X“ nohy.
    Taky jsem to stále nedostala, test negativní, břicho a kříže k prasknutí. Dnes mám i nějak bloklé kříže. nemůžu se pořádně hnout. Ale ještě mě čeká dnes práce, schovat meruňkové knedlíky do mražáku.
    😀 Martin právě vylil jogurt na koberec. ‚Super a to máme v kuchyni ten s tím vysokým chlupem. Už tam letos je banán s jablkem na dvou místech. takže o víkendu asi budem čistit ten náš mega kuchyňský koberec 😀
    Tak maminky napište a mějte se, papa

    #864367
    Anonym
    Host

    Ahojky!
    Peti, o tom u jsem taky slyšela. Dítě, pokud nechodí má být stále na zemi a až si začne stoupat, tak do žádného chodítka, ať se snaží samo. Maximálně takový, že je to takový vozejček, kterýho se dítě přidržuje. No a boty dávat jen když už chodí a jde ven, jinak pořád bosky.
    Bibo, já se snažila najít tu ohrádku na netu, ale nepovedlo se mi to. Časem dám pár fotek na FB. Je to 6 polí, které se dají různě skládat, do šestiúhelníku, obdelníku (2x1m) nebo čtverce 1x1m (když se ty 2 pole dají pryč). Nemá teda žádný polohovací dno, takže když tam malýho dávám, nebo vytahuju, tak mám co dělat, abych se nepozvracela 🙁 . Tak jsem 2 části nespojila (spojují se našroubováním rohové tyčky) a to jedno pole mám v podstatě jako dvířka. Kubovi se tam docela líbí a už tam i usnul.
    My jdeme na očkování až v pátek. Bude to poslední hexa, ale druhý synflorix. Při první hexa jsme totiž meli druhý rotavir, tak nám toho nechtěla dr. dávat moc.
    Jinak malej je v poslední době pěkně protivnej. Pořád chce být na bříšku a když ho potřebuju oblíknout a vracím ho zpátky na záda, tak se nehorázně rozčiluje. Teď se zase vzteká, že je už na bříšku unavenej, ale na záda prostě nechce…

    #864368
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    koukím všude stejné“problémy“
    malá má denní režim jíme po třech hodkách mezi tím hraní nebo procházka většinou půlhodkový spánek a poslední papání je v devět a pak spíme do dvou a do šesti a zase nanovo, jinak ohrádku chci taky větší(z více dílů aby se dali bud ubrat nebo přidat(koukala jsem a je jich na aukru hafo.jinak my jsme taky rádi na bříšku,ale nesmíme být unavené, jinak začne plakat.
    dneskase elí něco zdálo a plakala ze spaní-mě to probudilo ale milostpaní si v klidu spala a za hodku chtěla jíst.nu což dospala jsem to při ranním dospávání.jinak nás teprva druhé očkování čeká tak jsem zvědavá.malá objevila že může ve vaničce kopat nožkama-super-jelikož mám vaničku úpoloženou na posteli-postel mokrá, ale do konce srpna se snad už přestěhujenwe tak pak to bude lepší.
    holky super starosti s vybavováním-jen kdyby člověk měl dost peněz, bylo by toho spousta co koupit.

    #864369
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    jo-ohledně židličky-chci dřevěnou ale až bude mimi větší-ted stačí lehátko-zvednout,stejně dokud mimi samo nesedí-se do židle dávat nemá.plastové jsozu hodně nestabilní a strašně rychle se rozbijí,pravda zase se lépe myje ale já jdu do dřevěné.

    #864370
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojda holky!
    Tak u nás zae nic nového. Přes noc zase 3 x vzhůru. Teď mi usnul na hoďku a už zase kňpourá – potvůrka.
    Jinak mi jdeme na poslední očkování až v srpnu – udrželo se to tím že jsme měli tu neurologii – asi se nesmí nebo nemělo by se očkovat když by nebylo vše OK.
    Taky vypadá, že nakonec pojedeme na dovolenou – někam ke Krumlovu či tam někam. No zase hurá akce manžela – se z něj poprdím – fakt. 😛
    Bohoušek mi teď něco vykládá z kočárku – asi kokej si mě mámo už konečně vzít nebo začnu vřískat – uř mě to tu nebaví :'( . Mylsím si , že by mohl ještě usnout,ale to si myslím asi jen já on je jiného názoru.
    S tím chodítkem mi to taky říkala neuroložka a ještě říkala neposazovat jen na klíně.
    dneska vařit nemusím páč mam ze včera hovězí gulášek a z předevčíra roštěnou takže to jen přihřeju a bude – to je teda pravej nedělní oběd 😛 – zbytky.
    no už začíná nabírat tak jdu za ním-. pa pa a hezký den

    #864371
    Anonym
    Host

    😀 pravý nedělní zbytky. super. Martin dnes meruňkové knedlíky a já krupici 😀 Jdeme zas na výstavu zvířátek a tak tam si dám něco lepšíiho do nosu.
    My teda židličku už používáme, máme tzhle http://nejbaby.cz/d.KO889878.html, jsem s ní max. spokojená. je velmi stabilní a dokonce i skladná. Nevím kdo vše přikrmuje již zeleninou, ale např včera kdybych měla klasickou dřevěnou tak nevím jak bych si pak počala, během jídla si 2x kýchla, takže já jsem byla komplet oranžová, židle také (asi bych to nějak udělat musela, ale takhle jsem to po jídle jen setřela vlhčeným ubrouskem a hotovo).
    Tak první den po očkování byl krutý, ale včera a dnes už je v pohodě. Což je fajn. Tak se jdu na chystat na výstavu a fičíme. Krásný zbytek víkendu. máme tady 29 st ve stínu, takže zas mazec. štěstí že tam jsou stromy. pozdravujte mimiska a papa

    #864372
    Anonym
    Host

    Holky,
    za jak dlouho, po tom, co začneme dávat na obídek zeleninku, tak to bude stačit jako samostatný jídlo? Je mi jasný, že ze začátku mu dám trošku zeleninky a pak ještě dokojím. Zajímá mě to kvůli hlídání a práci…

    #864373
    Anonym
    Host

    Děcko, dávám už jen zeleninu v době oběda nic víc. Teda maso zeleninu a k tomu jí přidívám občas i jablíčko, aby kadila 🙂 . A od půl roku pomaličku zkusím dávat i místo odpoledního mlíčka nějakou ovocnou svačinku, uvidím jak to půjde. jinak dám mlíčko. Přeci jen je 2 už silnější než to počáteční.
    A začátky byly opravdu po lžičkách, snad dvou a pak to se to pomaličku stupňovalo, dnes zblajzne tu velkou přesnidávkovou skleničku za 10 min, a kolikrát ještě dělá ham ham ham

    #864374
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    péti koukala jsem na tu židličku-vypadá moc pěkněa asi opravdu záleží na každém, já vím z provozu v hotelu, že se ti brzy ten tácek ulomí, protože se dítko o to bude opírat, potahy se propíchají vidličkou a prořežou,popruhy se vytahají, ale možná to bude i tím, že jsme židličky používali hodně.ale dřevěnou jsme novou kupovat nemuseli, za to umělohnotných se nám tam vystřídalo hafo, takže pak už jsme jeli jen na ty dřebvěné.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,131. až 2,145. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist