únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,146. až 2,160. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #864375
    Anonym
    Host

    Kosto, na hotelové použití bych tuhle židli fakt nedala. Já jsem na věci opatrná. Nedávno jsem byla u švagrové a má skoro 2 letou holku, osobně říkám že jí nemá zvládnutou. Kdyby vylila jakoukoliv šťávu, omáčku na cokoliv tak se nic nestane. Mají naši starou sedačku (my jim ji prodávali jako novou), mají jí cca 1 rok, no tak zlitá, flekatá nebyla za našeho 6 letého užívání. Jak jsem to viděla, jsem hned udeřila na mojí mamku, jestli jsem jen já tak naivní, že Valča nebude takové věci dělat nebo jestli to není normální. Odpověď zněla, nikdy jsem neměla od tebe polité, pokypané, že to je výchovou. A to za nás nebyly žádné zázračné netekoucí hrnečky 😀 Takže z toho plyne, jak se budu chovat k té naší židličce, takovou jí budeme mít. Po zkušenosti běžného užívání v domácnosti jsem na tyhle slyšela vcelku jen chválu. (celkově tohoto typu, ať už to je od babypointu, chicca, či kohokoliv jiného). Ale uvidíme za pár let jak dopadne ta naše.

    #864376
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    když venku je tak hezky, tak se ani doma nechce být, natož sedat k počítači. U nás všechno při starém. Hodně výletujeme, chodíme na koupaliště (Johanka se ale nekoupe) a na pokec ke kamarádkám. Pořád kojím, tak ještě příkrmy neřeším. Ale v srpnu začnu. Židličku už taky máme, dostali jsme ji jako svatební dar. Je to taková klasická vysoká dřevěná, která byla i za nás a dá se pak vodorovně složit na stoleček s židličkou. Ohrádku máme ještě po mně. Už jsme museli zrušit houpací koš, protože z něj začala vylízat, takže dneska už ohrádku zajíždíme. Janka je číslo, už se staví na všechny čtyři a péruje dopředu-dozadu. Bojím se, že bude co nevidět lézt. Už takhle ji nemůžu nechávat na posteli, jednou se mi skulila až dolů. Ještě že je to ta nízká, ikeová.
    Na Vojtovku pořád chodíme, ale brzy nás snad „propustí“, zdá se mi, že všechny vady už jsou napraveny. A to i přes mou poměrnou nesystematičnost.
    Tak doufám, že si taky užíváte léta jako my! Snad ti naši miláčkové budou brzy spinkat celou noc, těším se na to:) . Papa

    #864377
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    no my v tom vedru moc ven nchodíme, za to jak je pod mrakem, tak jsme s elí venku co to dá, ale na slunko fakt ne.já se blbě opaluju a mimča na na slunko stejně nesmí takže doma aspon balím věci do krabic, už se pomalu stěhujeme, ale řeknu vám to je věcí-jo to co jsem neměla dva roky na sobě tak jde na charitua to samé různé dečky, hrneščky a podobné věci-stejně se na to jen práší.
    přemýšlíme ted o nové posteli, nemá někdo z vás zkušenost se zdravým spaním? jsou sice drahé, ale mají zdravotní atest, tak si říkám než koupit něco levného a aby mě pak bolela záda tak proč nezkusit tohle, tak se ptám jestli to někdo z vás domka nemá.
    no a jinak budeme zařizovat vše postupně.
    příkrmy také zatím neřeším, kojím a malé to stačí.

    #864378
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    dneska je fakt suprově. Kubík spal skoro celou noc, přes den už není vůbec protivnej a hezky si hraje. My jsme byli o víkendu u švagrové, koupila si bazén, tak jsme ho museli otestovat. Kubíček byl teda celou dobu v kočárku, ale hezky ve stínu na severní straně baráku, takže tam měl i docela chládek. Včera večer jsem zjistila že overálek 68 už je mu malej, tak jsem dneska jela do tesca koupit větší velikost. Taky jsem pak probrala krabici oblečení co mám od ségry a od kamošky a už mi jede druhá pračka. Musím to zase trošku protřídit, jen nevím kam to malý dávat. Známá slibovala, že si to vezme, ale zatím má prý čas, že má termín až v září. By mě zajímalo, co by dělala, kdyby rodila o měsíc dřív.
    Já sice zatím pořád jen kojím a tak 2x týdně dám večer malýmu kašičku. Má ji spíš jako aby se naučil papat lžičkou a abych se zbavila namraženýho mlíka. Jinak už pomalu nakupuju zásoby zeleninových příkrmů, aby to pak nebyl takovej nápor na peněženku. U nás v samošce stojí zelenina za prd a do velkýho obchoďáku moc nejezdíme, abych ji nakoupila tam. Byla mi doporučená zeleninka z DM, Alnatura, prý je lepší než Hami.
    Kosto, jak se říká: lepší vyhořet, než se stěhovat. Vůbec Ti to stěhování nezávidím. Nový bydlení samozřejmě ano 😛 ! Na zdravé spaní jsem slyšela samou chválu, jen je to fakt cenově trošku mimo.

    #864379
    Anonym
    Host

    Kosto, zdravé spaní slyším prvně 🙂 .
    Holky já se ráno vztekla. Jak jsem vám kdysi psala že máme to větší auto, tak jsem ráno nenastartovala, byla tam původní baterie, takže 7 let a prostě došla. No mě by se zas krve nedořazal. Štěstí že jela sousedka nakupovat, vzala nás. Měly jsme být na 10 na neurologii. No takže bylo zdržení než se přeházely věci co auta, upásala sedačka, jééé. Po cestě se odedneška frézuje úsek, takže jsme chytly červenou :@ , no a 10:05 jsem tam byla. Ale co už nemusíme cvičit, máme od paní dr 1*, že je Vali moc šikovná, měsíc napřed. Za 2 měsíce na preventivní kontrolu jak postupuje motorika. a prý budeme praváci, pokud se miminko otáčí přes levou stranu na bříško, je to první náznak, že pravá strana je silnější a má tam nyní větší švih. No tak uvidíme. Ale myslím si, že v dnešní době to je úplně jedno. za mě se jednomu spolužákovi děcka smály, že je levák, ale on pak mám dojem šel i do zvláštní školy.
    Taky jsem se dnes objednala na gyndu, pořád nic, občasné křeče, navíc ty klouby, vlasy a i taková celková unavenost. Zítra na 8:15, taky rychlovka, čekala jsem tak týden -14 dní na objednání. Zítra tedy už budu klidnější a třeba mi dr něco doporučí.
    Dnes máme taťku poprvé na odpolední, jako on měl depku, že se mu nechce atd. to jsem snad ještě nezažila. Ale už mi volal, že je to v pohodě. No a já se dala do uklízení, už mám převlečené postele, vysáté a teď vytřít, pak prach a koupelky . TAky se chystám na kuchyň a skříň, aspoň zvenčí dvvířka. Kuchyň máme v bílém lesku a ono mlíko z flašky umí občas stříknout nečekaně, tak je to poprskané a ložnici máme černou, takže také na ní jdou vidět všechny ťapance. Teď tu naháním vosu 😀 . No tak vosa se usídlila v žaluzii, okno mám převrácené, tak snad vyletí. já fičím pokračovat. Před chvílí jsem nakrmila malou a zanesla jí k mamce, že má za úkol jít na procházku a za 5 min 7, ať je doma 🙂 .

    #864380
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holčiny :)))
    Po delší době jsem tu :)) Mrňousek pár dní cvičí, tedy když ho chováme, tak se jakoby od nás odtahuje, jako kdyby si chtěl sednout. Zkoušela jsem ho při ležení chytnout za ručičky,tak už lehce se začíná přitahovat.. tak je to první vlašťovka na sezení, ale samo,že to ještě bude trvat než si sedne:))
    Adámkovi dávám to železo v kapkách a musím říct, že ho skoro po každé trošku prožene.. no není to asi nic dobrého, tváří se při tom dost kysele, ale dáváme to mezi mlíčkem, tak to tak hrozné nemá.
    Jinak to vypadá, že budeme mít dřevěnou židličku pro malého, nejspíše mu jí koupí babi s dědou. Jsme objevili pěknou dřevenou židličku a má i takový jakoby polšťářek,tak nebude na tvrdém.
    Je fakt pěkná.
    Byla sranda, že malej si cucal paleček přes plenu a nejspíše to bylo dost príma,protože u toho vydržel dost dlouho :))
    Teďka s malým hodně jsme jinde a uplně super spí, vůbec mu nevadí cizí prostředí, jen ten první den než si zvykne, mu vadí. Ale jak byly ty bouřky,tak to vůbec přes den nespal.. asi to mimčům vadí.. Tak papa :)))

    #864381
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky!
    Tak dnes byla zase super noc – se z toho prďolky už asi fakt poprdím.
    No jinak já už dávám příkrmy,ale jen po trošičkách – za 1( aby se naučil na lžičku, 2) aby taky ochutnal něco jiného než pořád mlíčko od mainy a za 3) si myslím že už mu to mlíčko asni nestačilo – kojila jsem kolikrát i 10x denně a to už mi přišlo dost. No ale zatím jen dám trošičku mrkvičky nebo kašičky a stejně ho dokojím. A na noc klasika UM. To už dávám déle.
    Co se týká židličky tak jste mě hoky asi přesvědčili, že fakt pujdu do dřevěné jen přemýšlím dát víc korunek a koupit s polohovacíma zádama nebo ušetřit a koupit tu obyč??? Hmm ještě nevím
    Bivinko malej už se taky přitahuje do sedu (už docela dlouho),Ale je to tím, že cvičil tu Vojtovku. Ale prej se to nemá dělat – mi říkala tetka, která má nějaké školy co se týká dětí. A ani nějak nevím proč. Stejně to občas dělám páč se to malýmu děsně líbí.
    Dneska jsem malýho lochtala nosem na žebírkách – Vám povím měl z toho děsnou bžundu – asi ho to pěkně lechtalo.
    Koukám jak Pé´ta doma uklízí – mě hryznul asi nějakek brouk lenoch páč se mi nic vůbec nechce dělat a prdím na to nic dělat nebudu. mam vyndané mleté maso tak možná pakj upeču sekanou a nebo to nechám na zítra – je tam ještě zbytek kachní polévky tak uvidím.
    Tak ju budu končit. Pa pa a hezký den

    #864382
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky,
    u nas nic noveho vcera nam bylo pet měsícu a měříme 65cm a vážime něco přes 6100g.také pujdeme na očkování měli by jsme jít přístí týden ale dr. má dovolenou tak nám sestra řekla že máme přijít začátkem srpna ale manža má ranní tak pujdem pak přístí týden aby tam s náma byl. jídelní židličku budu kupovat přes aukro plastovou tak uvidime která nakonec vyhraje moc se mi líbí zrovna tam je že ho tam mužu dát i když nesedí leží tam jako v autosedačce ale má docela dost zašitý ten potah tak do toho nepujdem nevím totiž kolik by stal nový nevíte nějaká.
    také jsem dnes vytahla sportovní verzi kočárku a malému se mu tam zatím líbí první jízda a nebrečel tak ji nechame.jak byly ty bouřky tak malému to vubec nevadilo spal jako zabitý.
    jakmile se me nekdo zepta zda chci další mimi tak říkam že ne a manža dnes řekl cituji:tak taky neco prodej přes to aukro nějaky veci po malím (myslí jako oblečení) a já my už nechcem další???vzdyt ty nechces si řikala tak mě to trošku zamrzelo ja bych další strašně moc chtěla ale mám šilený strach z porodu nevím jestli se toho někdy zbavím. taky jsem nezhubla ani kilo a strašně mě to s prominutím sere.asi začnu běhat ale u nás ve měste se mi vubec nechce se stydim a kazdej by na mě ukazoval prstem (já jsem zatím žádnou holku běžet nevidela)no nic trochu jsem si vyllila srdíčko chytaj mě od porodu pořád nějaky depky jsem protivná a ani nevim proc dřív jsem nic takového neměla:'( :'( :'( :'(

    #864383
    Anonym
    Host

    Moni, to jsou možná hormony, neboj to se spraví a váš taťulda to určitě nemyslel ve zlém. Jinak my také budeme z věciček vše prodávat (jen nějaký malý univerzální základ si nechám). Ale kde budeme mít jistotu že to bude zimní dítě a ještě holka. TAkže to půjde z baráku ven.
    Jinak já byla dnes na gyndě. tak mám nález, který není standartní, prý po těch zákrocích to dr i čekala. tak mám 14 dní na to, abych dostala menzes. jinak půjdu na injekci a pokud ani ta do 14 dní nezabere, tak k dr a nasadí hormony silnějšího typu. A pokud ani to ne, tak operace v plné narkoze. Ale vidím to v dobrém, léčba musí prostě zabrat. Prý po porodu mi nepracuje děložní sliznce jak má. a i to druhé mimi jednou bude hodně velkým otazníkem. ale mělo by to jít. Nyní ani nemusím brát žádné prášky a žádnou jinou ochranu. protože v tom mém stavu by ani otěhotnět nešlo. Taky jsem se jí ptala na ty mé bolavé klouby, vlasy a koukala, že mě i váha nejde dolů a jsem pořád taková kulatá. Tak tohle také má snad vliv, že ještě nemám hormony ok. jé už aby to bylo na svém místě jak má být.
    Dnes dopoledne hlídal taťka, pak dával i oběd, no šikulka. Jen říkám, prskala moc oběd? ne, vůbec ne. No ale židlička byla zakypaná, i podlaha a že to měla i na ponožkách a tepláčkách. Nu což, hlavně že Valuš byla spokojená a spinkala s plným bříškem.
    Tak jsem toho zas dost napsala a jdu pro prádlo do sušičky a něco zobnout na véču. pozdravujte miminka a mějte se famfárově

    #864384
    Anonym
    Host

    Dobré ránko!
    Bambulko, já dávám ty kašičky taky proto, aby se naučil papal lžičkou. Zatím jsem kaši dělala ze 125ml mlíka, ale teď už mám jen ty via kelímky, který mají 180ml. Tak jsem to včera zkusila a zblajznul to skoro všechno a pak jsem ho ještě kojila. Ale konečně spal 6 hodin. Bohužel šel spát už v 19, takže se budil klasicky o půl 2 a já se teda moc nevyspala.
    Holky, stala se mi „výborná“ věc. Pekla jsem v neděli kuře a jak jsem otevřela troubu, tak jsem si tím horkým vzduchem opařila nosní dirku. Naštěstí jen jednu, ale teď ji mám plnou strupů a blbě se mi dýchá. Jsem hold debil, že jsem neuhla.
    Já budu taky většinu věcí prodávat, už jsem si dala inzerát na prodej hrací deky s hrazdičkou (máme ještě samostatnou hrazdičku), sterilizátor a vaničku a známé jsem nabídla sběrače mlíka a kojící kloboučky, který jsem ani nevydělala z krabičky. Tak si to snad koupí. Oblečení si nechám jen to základní a unisex.
    Peti, budu držet pěsti, abys nemusela na tu operaci.
    Moni, třeba Ti pak naplánují císaře. Jedna známá měla taky špatný porod (potrhaný čípek, konečník i část střev a malá zlomené ručičky), tak u dalšího řekla, že má z porodu hrůzu a tak jí naplánovali týden před termínem císaře. Prý když je veliký strach z porodu, tak to jde takhle domluvit.
    No nic, jdu se nasnídat. Za hodinku přijede mamka a bude hlídat, abych mohla pracovat.
    Mějte se hezky, užívejte si chládek a pozdravujte mimča!

    #864385
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminky!
    Mončo to jsme na tom stejně – mam depky taky – nejvíc kdyř´ž je malej uplakanej a v noci nespí tak to se spojí depka a nevyspání a to musím být asi fakt na pěst :O . Jinak já jsem naopak po porodu přibrala. Když jsem porodila byla jsem zpátky na své váze a teď jen kynu. Už jsem z toho na prášky,ale zase jsem líná jak veš někde pobíhat. Mno uvidíme až přestanu kojit – třeba mě přestane honit tak šílená mlsná po sladkým :$ .
    Teda Péťo ty se teda po porodu vůbvec nenudíš co se týká zdraví. Jéé já musím zaklepat, že je vše v pořádku – teda doufám. Dostala jsem to jen jednou a od té doby utrum. Teď dobírám antikoncepci a pak už na ní prdím. Je moc drahá. Bude si manžel muset dávat pozor no 😀 .
    Děcko teda ty se teda umíš ublížit 😀 . Ale taky máme takovou troubu, že od ní musíš uskočit nebo se opaříš – už jsem měla několikrát spařenou hubu,ale naštěstí ne opařenou takže to bylo OK. Já jsem se včera pro změnu jebla os tůl do zad takže tam mam jelito jako kráva. No jsme holt trdla, no.
    Dneska dostal Bohoušek přesnídávku – zblajznul by jí celou – dala jsem mu tak cca. půlku a půlku mu zežrala protože by jsem neměla to srdce mu už potom nedat když mu tak chutnalo. Usmíval se u toho a otevíral pusinku, že jsem nestačila anio nabírat 😛 . Teď už spinká tak snad vydrží alespoň hoďku až dvě – to by bylo super.
    Jinak včera jsem svou lenost překonala anakonec upekla plněnu sekanou a posekala trávu. Dnes nemam v plánu nic takže se budu asi povalovat .
    Tak ju pa pa a pozdravujte mimíska

    #864386
    Anonym
    Host

    Ahoj maminky, chci se s vámi podělit o jedno video které mi poslala kamarádka mailem a dost mě znepokojuje. http://www.youtube.com/watch?v=QVgbomgc-WI. Já jsem naštěstí nikdy vykradena nebyla a doufám, že nikdy nebudu.

    #864387
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holčiny.
    Tak jsem před pár dny koupila zas malému trička, velikost 74. Zdálo se mi to dostatečně velké, takže jsem to rovnou vyprala.. a pak jsem zjistila,že to na Adámka nemohu narvat..Já snad mu musím kupovat vel.80. Aby to chvilku vydrželo. Docela mě to štve, že někde prodávají trička s blbou velikostí a taky se musí počítat s tím, že se to při praní zdrcne.. A navíc malej docela roste, tak nemá cenu kupovat aktuální velikost, tak se snažím vždy kupovat větší. No nic.
    Péto, držím palečky, aby ti to dobře dopadlo a nemusela si na operaci.
    Já jsem si nyní v lékarně koupila vitamíny na vlasy, protože mi fakt příšerně padají. Docela se bojím, že mi na té hlavě nic nezbude… prý jsou dobré, říkal ten lékárník (takový mladý :))).
    Berou se obden a vydrží na půl roku.. tak uvidíme.
    Jinak malej stále spí přes den hodně a v noci taky, na to, že zatím stále je jen na sunaru. Zatím jsem mu nic nedávala jiného.
    Ale zas nám řve při koupání. On ve vaně vždy kope nohama a před pár dny se asi praštil do patičky,tak od té doby začal řvát. Takže mu furt něco pod nožičky dávám. Ručník, pak lehátko.. aby se už nemohl praštit. Taky je možné, že mu je zima.. A přestane, až když má zas baštění v pusině :)) Tak to tak hrozné zas není, ale je to takový stres, když musím ho honem umýt a pak olej a čištění a pak oblíkání.. a on řve a řve..
    My stejně máme takového řvounka malého, ale i tak ho děsně moc miluji :))) Je to moje malé mimino.
    Tak papa a pozdravujte mimísky.

    #864388
    Anonym
    Host

    Děcko a bambulko, to jste vážně šikulky :^) Hlavně ty bolístky brzo uzdravit.
    My měli dnes lítání, dopoledne na pojišťovnu a odpoledne jsme s mamkou vyrazily do obchodu. Tak jsem si udělala radost. Koupila jsem si novou tašku na kočár v DM. Má originál taška má jen jednu velkou kapsu a nikde nic víc a v tom něco najít bylo spíš o nervy.
    Jinak za dnešek se Valča rozhodlala zdokonalit otáčení přes levý bok. Hrozně jí bavilo, když jsme jí točili zpátky a mohla zas na bříško. Už je dnes v postýlce. Byla fakt na ťafku. Ve spacím pytli (mé domění že usne) 😀 , se snažila točit na břicho a nešlo jí to moc lehce, tak se vztekala. Až se jí to podařilo tak si vzala cumlík do ruky a začla si jej dávat do pusy a ven, tak si chvíli hrála. nyní už vypadá, že je v postýlce klid, tak jdu zas dát trošku domácnost do kupy. Hlavně přendat myčku. To mě je asi nejhorší dodělávat tyhle věci. Zapnu to na noční proud. ráno spěchám a pak večer vše doháním. Máte to taky tak?
    My teda i když vidina druhého je nejistá si necháme vaničku, sterilizázor, hrací deky a tyhle dražší věci. Ale hadříky fakt ne. Když vidím kolik to dnes stojí, tak si pro příští zas koupím a ono to vážně nemusí být zimní holka 🙂 Ale já měla šíleně moc hadříků, takže to co si nechávám je univerzální doporučená výbava pro miminko.
    k příkrmům. Já dělala zeleninové, to je velmi jednoduché, ale masozeleninové už kupuji. Mohla bych se na to vyprdnout. navíc vedle v PL jsem ted koupila skleničku za 10 kaček. No ono já jim to tam vykoupila celkově. Řekla jsem to všem mým kamarádkám s mimi, že tam je levný nutrilon a plíny a teďjsem tam 14 dní jezdila a nutrilon 1 pořád nebyl. Objednala jsem si ho a paní mi ho schovala. no a abych neměla málo, tak jsem rovnou vzala 6 krabic č. 2 😀 co kdyby nebylo že? Taky hugies plíny vel 4. přišla tam na 2,80. Je super, že v tomhle můžu ušetřit. Ale zase máme všude daleko a práce nikde. Protože na sever máme polsko, na východ opavu a západ a jih je totálně v …, tam nikde nic není:D . Dokonce i nafta tam je levnější, ted tam stojí cca 31 kaček. takže nějaká další úspora. já dnes viděla naftu za 34,90. Připadá mi, že je u nás vše drahé proti jiným státům. no ale co, přeci my na to máme , tak to zaplatíme. Hlavně, že si páni z vruchu tisk nezdraží. To by neměli asi co dělat při své práci :@ . no ale to sem nepatří už vůbec. tak papa

    #864389
    Anonym
    Host

    Peťo, Ty ses zase rozjela 😀 . Kuba se taky občas snaží večer v pytli otáčet. Dám ho do postýlky spinkat a najednou slyším, jak se tam rozčiluje, že se mu nejde otočit a nebo tam jen tak něco komentuje. Máš dobrý, když si můžeš zajet do polska ze levnějším nákupem. A s těma pohonýma hmotama je to mazec. U nás teď stojí natural 37,90 kč/litr. Je to peklo, včera byl o korunu levnější.
    U nás taky druhý mimčo není vůbec jistý, ale mám výhodu v tom, že kdyby náhodou, tak švagrová všechno schovává. Takže to co mám, můžu prodat, abych mohla malýmu nakoupit zase nějaký nový věci. Třeba hrací deku s hrazdičkou už nechci, mám samostatnou deku i samostatnou hrazdičku, který si nechám. Sterilizátor mám do mikrovlnky a musela jsem z ní vždycky vydělat ten skleněný talíř, takže bych pak asi koupila ten elektrický. Stejně jsem teď i klasicky vyvařovala.
    Dneska mám tady mamku, aby hlídala malýho a já mohla pracovat, tak mi vyžehlila 2 koše prádla. Já pak vyprala další 2 pračky, tak to prý vyžehlí zítra, až to uschne. Si to užívám…
    No nic, jdeme spát. Mějte se hezky a přeji klidnou noc!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,146. až 2,160. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist