únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,161. až 2,175. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #864390
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holčiny.
    Prší a prší.. :S
    Adámek se také začal mega otáčet na bok v postýlce, ale tak, že je pak zaseklý.. na bříško to ještě neumí dotáhnout a zpět na zádíčka mu to občas nejde, takže pak pořvává a musím ho vracet na zádíčka. A to zvládne i s peřinkou.. Taky se umí dost dobře odkopat a pak leží na peřině..
    Já zatím nic prodávat nebudu.. sice nevím, zda bude další. V nejbližší době určitě ne, jsem ráda, že máme mrňouska jednoho :))
    Já mám taky sterilizátor do mikrovlnky a v pohodě se mi tam vejde i na ten talíř. Je od chicca a jsem s ním fakt spokojená, lepší než flašky vyvářet v hrnci, tam to hrozně trvá.
    Příští týden jdeme s malým na očkování. Jsem zvědavá, zda bude i prohlídka.. jsem zvědavá kolik bude vážit a měřit, přijde mi, že fakt vyrostl, je to už pěkné mimčo a jaké má pěkné ručičky :)))
    papa a pozdravujte mimísky.

    #864391
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    tak v praze taky prší a prší a prší, nu což aspon si udělám věci doma. každý den balí krabice a manža je odváží, včera jsem měla na návštěvě mamču tak mi taky píchla a vyžehlila, já si stihla dojít na pedikůru-hlavně tam dělají i masáž-holky super-žůžolabůžo:-))
    no akorát mě ještě nepřešla bolest achilovky-tak uvidím, ještě tomu dám měsíc, říkám si že kdyby to bylo od toho jak jsem přibrala a ještě ani kilo nezhubla, tak by mě snad bolely obě ty nohy, no ucvidím, ještě přemýšlím o masáži-reflexní.příští týden mám jít na gyndu a maličká má dostat druhé očkování. jinak já zatím mám na vyvyřování jen dudlíky a hračky a to zvládám v hrnci s vodou uvidím jak flaštičky, je jich potřeba hodně?myslela jsem, že jen na pití a pak třeba jedna až dvě na kaši, zbytek že bude papat ze lžičky.to jsem zvědavá, jestli už mi dr. řekne abych něco malého zkusila, ale podle budeme čekat až do toho šestého měsíce, když malé zatím dle mého nic nechYbí, jo chtěla bych chodit s malou na plavání od půl roka,tak se taky chci dr. zeptat. někde jsem četla, že je to dobré a někde že zae až od roka tak fakt nevím.nebdete některá chodit plvat?

    #864392
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    jinak ta naše opice se na dece na bříško neotočí to rotuje jak hodinky dokola , ale jak je v postýlce-šup už je na bříšku-jak se tanm zašprajcuhje o ty žbrdlinky, tak to jí jde, ale zpátky nee, už se i chytá rukama těch žbrdlinek, tak jsme pro jistotu dali postýlku níž-no už se teda pěkně blbě z toho tahá.

    #864393
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminky!
    Tak já jsem dala v postýlce na boky mantyneli aby se tam nezasekával – jsem se bála aby si nezlomil nožku nebo ručku.
    Jinak na plavání mam v plánu taky chodit od půl roka. No ještě jsem si to nevyběhala – jsem hrozná – hlavně, že tady mám napsaný kontakt už asi 2 měsíce a nejsem schopná tam zavolat a zeptat se co a a jak.
    Jinak včera tady taky pořádně pršelo – no hnus – máme plnej sklep vody :@ . Dnes zatím neprší,ale je pěkně hnusně.
    Teď si napamatuju kdo to psal a o těch vitamínech na vlasy – jak se jmenujou a kolik prosím stojí – já si připadám, že asi budu brzy taky plešatá a to jsem měla vždycky hustý dobrý vlasy.
    Jinak co se týká sterilizártotu tak ten sice mam elektircký,ale jestlk jsem ho použila všehovšudy 5 x tak to je moc. Normálně lahvičky čistím tím karáčem a naliju vždy do ní vařící vodu a jednou za čas jí buď vyvyřím v hrnci nebo v tom sterilizátoru,ale nějak to nehrotím – to samé z dudlíkama. Mam lahvičky 4 a používám v podstatě zatím jen jednu a to na večerní mlíčko. Jinak mam menší na čajík – ten mi odmítá pít a pak jsem si koupila takovou s tou Ďourou uoprostřed aby to mohl držet,ale ještě je na to malej a neudrží celou flašu tak jí bude mít až bude starší. Pak jsem si koupila tu savičkuna kaši,ale dávám jí stejně lžičkou takže si myslím, že úplně stačí 2 lahvičky – jednu na čaj nebo jakékoliv pití a jednu na mlíčko, kašičky…
    Co se týká věcí tak já nebudu prodávat zatím nic. Sice v nejbližší době druhé mimi neplánuju,ale vše jsem dostala – co se týká oblečení tak mi je hloupé to prodávat. Uvidíme později co kočárek a podobně.
    Tak ju už jsem se zase moc rozepsala tak pa pa a hezký den

    #864394
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holčiny.
    Fakt je hnusně… Takže s malým nemůžeme ven a je dost protivný.. docela i hodně spí, dneska snad už po čtvrté je v postýlce a chrupká.. vždy tak hoďku spal… Jen předtím příšerně řve..a pak usne..
    Bambulko, tak ty vitamíny, co mám já na ty vlasy jsou Natures bounty – Hair Booster.. je to nějaký vlasový stimulátor. Ten lékárník mi to doporučil,ale ptal se mě, zda kojím.. a jelikož já už ne, tak nevím, zda bys to mohla brát, když ještě kojíš. Radši se zeptej pak v lékárně.
    Účinnost je až za déle.. to do té doby budu asi plešatá..
    Kosto: my máme doma asi pět flaštiček na mléko. Ale já používám pro malého jen tři od MAM, ty jsou fakt príma, jsem s nima spokojená. Jak malý je na sunaru, tak jí pětkrát denně, takže to v pohodě stačí. Pak mám jinou na čaj, ale ten pije pouze když je vedro. Jinak ho taky nepije.
    Zatím papa, chvilku se natáhnu, když malej usnul..

    #864395
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    já chci taky chodit s malým plavat. Myslím si, že je to dobrý a hlavně pak nebudu mít takový výčitky, že jsem začla pracovat a že se mu málo věnuju 😛 . Kdyby nevyšlo to plavání, tak nanějaký cvičení chodit určitě budeme, ale tady všechno začíná až od září.
    Já jsem tak ráda, že prší, nebo spíš, že není takový velký teplo.
    Co se flaštiček týče, tak já jsem měla 4 u sterilizátoru (2x 125ml a 2x 260ml) a ještě mám jednu (260ml, dostala jsem ji na vánoce) s dudlem na kaši (nemá tam dirku, ale takovou čárku) a s takovým tím pítkem, že se to dá měnit. Já ty flašky už nesterilizuju. Všechno umývám horkou vodou a přípravkem na flašky (od NUKu) a kartáčem. I doktorka mi řekla, že od 3 měsíců se sterilizovat nemusí, aby si dítě postupně zvykalo na okolní bakterie. Jednou za čas teda hodím flašky a dudlíky do hrnce vyvařit, ale jinak tou horkou (teplou) vodou. U nás je prý z vodovodu kojenecká, tak to nemám nějak hrotit. Mě u toho sterilizátru vadilo, že jsem teda musela vydělávat z mikrovlnky ten talíř (sterilizátor od aventu a malá mikrovlnka) a taky, že na všem zůstávaly zachlý kapky, což u vyvařování nemám. Oblečení jsem taky dostala, ale od ségry (po jejích holkách). Ta mi řekla, že buď to prodám někomu já a prachy jí dám, nebo jí to vrátím a ona to dá na net. Vím že ségra ty prachy dost potřebuje, takže si to asi od ní jako koupím a pak to postupně střelím, aby nemusela na peníze čekat.
    Já mám mantinel kolen celé postýlky, ale je nízkej, takže Kuba si ty nožičky a ručičky pod něho stejně nacpe. Pak se podívám co dělá a vidím vyčuhovat nohy z boku postýlky. Už jsem si ale objednala vyšší mantinel, tak čekám, až mi ho ženská ušije a pošle. Jinak v ložnici v postýlce má jen ten do půlky postýlky. Tam se naštěstí tak moc nerotuje. Ono mu to taky de trochu hůř, když je tam ve spacím pytli 😛 .
    Tak se zatím mějte hezky a já si jdu užívat chvílu klidu. Malej spí a mamka mi šla venčit psa…

    #864396
    Anonym
    Host

    Krásný uplakaný večer, to je humáč to počasí. I když jsme na kopci a záplavy nám nehrozí, tak takové dlouhé deště nemám ráda.
    My lahvičky máme 3 na jídlo to mám od Aventu a Chicca, další obyč tesco na kaši, kde jsem udělala velkou dírku do savičky. V té instantní kaši se mi nedaří nemít hrudky. Zatím používám tu řdiší od nestlé. Dám 45 g kaše a cca 180 ml vody, jinak na nutrilonu jsme u dávky 210 ml vody a nabyde to tak na 230 ml. No a na čaj máme 2 malé 125 ml lahvičky, takže kolikrát dělám i 2x a ve vedru i 3x za den čajdu. Sterilizázor mám od Aventu a naštěstí se nám vejde do mikrovlnky, ale také to nehrotím a ani nikdy tak nedělala. Jednou za týden to stačí, když si teda vzpomenu 😀 . A na krmení mám asi 5 misek. Dělám v nich totiž i tu večerní kaši, abych eliminovala hrudky.
    Dnes jsme měly návštěvu, táta odjel do práce a máma udělala mejdan a babyclub. Celkem nás tady bylo 8, no super. My mamky si pokecaly, mimča navzájem pomlátili a starší dítka koukali na dvd a hrali takové to kobercové člověče nezlob se. taka piště piště ať se nenudíme, když je takové psí počasí

    #864397
    Anonym
    Host

    Ahojky maminy,
    tak já má lahvičky asi 4, ale nepoužíváme v podstatě žádnou. Jak jsem měla radost, že Přemeček nechce dudlík, tak mě teď prdí, že nechce ani flašku. A bohužel ani v těch největších vedrech aby se napil. prostě tu savičku jazykem vystrčí z papuli a mám smůlu. Takže ve vedrech kojíme třeba i 10x, aby měl dost tekutin… Zítra jdem k Dr. na kontrolu v 5ti měsících tak se musim poptat co s tím.
    jinak já zatím plně kojím – žádné příkrmy nic…
    Musim se vám pochlubit. Od neděle do středy jsme byli na dovče – v Lednici. Máme to přes celou republiku tak jsem měla celkem strach, jak prcek tu cestu zmákne. Cestou tam chvíli bulel – nic moc. Ale cestou zpět byl naprosto úžasnej – vážně mě mooooc potěšil. 🙂
    A u nás je ještě jedna novinka – máme novej kočár (teda bazarovej) – u toho našeho se nám bohužel vyvyklalo uložení kolečka, takže musíme reklamovat – no a být měsíc bez kočáru jaksi nejde. Tak jsem na tehle moc zvědavá. Udělala jsem si radost a pořídila Roan maritu – původně jsem ho vyřadila z výběru protože houpe, ale vzhledem k tomu, že už mi babičky malého stejně na houpání naučili tak je to jedno. jsem zvědavá jak se sním bude jezdit…
    Holky jak jsou na tom vaše zlatíčka se sezením? Já když malýho chytím v leže za ručičky tak se mi sám přitáhne do sedu a třeba 2-3 vteřinky se udrží. Pak se teda klátí ke straně. má z toho děsnou švandu. vím že by se to nemělo tak takhle blbnem třeba třikrát za den po přebalení, že ho takhle zvedám. Na tohle je šikulka, ale na bříško se mi nepřetáčí. Povedlo se mu to asi 4x, ale moc se mu na bříšku nelíbí, tak se točí jen na boky…
    Koukám jak jsem se rozepsala.
    Mějte se krásně a pozdravujte mimísky

    #864398
    Anonym
    Host

    Babyzno, já když chytnu malýho za ručičky, že ho zkusím jak se přitahuje (dřív se hezky přitahoval), tak zvedne nohy a hrozně se mi směje. Jinak na bříško se pořád přetáčí jen přes pravý bok. Když mu dám oblíbené hračky tak, aby se zkusil přetočit přes levý, tak prd. To se raděj bude otáčet a různě posunovat tak dlouho, než se k nim dostane i pře ten pravý bok. Jo a když jste byli v Lednici, tak jste se mohli stavit… My jsme jezdili do Lednice na procházky se psem. Letos jsme tam teda ještě nebyli, ale snad se ještě zadaří. Jsou tam hezký procházky.
    My jdeme taky zítra na kontrolu v 5 měsících a na očkování. Tak doufám, že nebude mít moc teplotu.
    No nic, jdu spát, ať jsem na ten poočkovací víkend připravená.

    #864399
    Anonym
    Host

    Ahoj maminy,
    máme dneska za sebou kontrolu na 5ti měsících – dostali jsme pochvalu jak Přema pěkně roste – 68cm a 7880g. Můžeme začít dávat zeleninku i když kojíme – prý je dost veliký tak ať nestrádá 😛
    Tak jsem koupila skelničku mrkvičky – první lžička co mi sestřička doporučila – tak uvidíme….

    #864400
    Anonym
    Host

    Ahojky!
    Tak už máme po očkování. To zase bylo řevu. Kubík už váží 7180g a měří 68cm. Teďka chrupká v postýlce. Prý když měl minule večer horečku, tak mu mám dát někdy během odpoledne 1/2 dávky nurofen sirupu (i kdyby teplotu neměl). Tak jsem zvědavá jak to dopadne. Doktorka ho prohlížela a pak říká, že se podívá, jak se otáčí na bříško a než ho stihla chytnout za nožičku, aby mu dala impuls k otočení, tak se otočil sám 😀 . Tak malho pochválila, že je šikovnej a že prý se na druhou stranu ani nemusí otáčet. Prý se i na ručičkách hezky zvedá. Taky nám pochálila ergo nosítko (manduca). Půjčila jsem si ho od známé, protože dr. má ordinaci v patře, není tam výtah a parkoviště asi 200m daleko a já už odmítla malýho tahat v autosedačce. Je docela pohodlný. Kdybych věděla, že ho využiju, tak bych si ho koupila. Ale obávám se, že malýho v tom moc často nosit nebudu, aby se mi to vyplatilo (to co jsme měli půjčený stojí skoro 3000).
    No nic, jdu nachladit gelový polštářky, ať můžeme chladit píchance.
    Tak se mějte hezky, pozdravujte děťátka a užijte si víkend!

    #864401
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky a mimča!
    Tak už máme po vítání občánků. Byli tam 4 miminka – všechno kluci a když Vám povím, že jediný bílý byl Bohoušek tak je mii z toho blbě -nééé že by jsem byla rasista,ale co je moc je moc. A nakonec nám řekně starostka tak se ještě pěkně množte tak to už mě fakt omejvali. Jinak jsme dostali plyšáčka a bryndáček a takovou tu knížečku jak se zapisují jak je velikej a první krůčky atd.
    Babyzno – já když chytím prďolku za ručičky tak se taky krásně přitahuje a myslkím, že i vydrží chviličku sedět,ale nenechávám ho. Vždy se jen přitáhne a hned ho zase pokládám do lehu.
    No jinak koukám, že máte konmtroly v 5 měsících – to mi ne. Až v 6. měsíci a to máme i to poslední očkování – pneumoíkoky a druhé hexavakcína. No mame to nějaké šoupnuté,ale snad to nevadí.
    Jinak u nás je pořád pěkně hnusně. Fouká studenej vítr a je celkově prostě hnusně – fůůůj. Horko je taky na prd,ale zase taková kosa v létě??? To je hnus. Ve sklepě máme snad 20 cm vody :S . Z toho hnusnýho deště. Naštěstí okolo není blízko potok tak snad nic horšího nehrozí.
    Tak ju budu končit. Juknu co je kde nového – musím tohi využít když Bobánek spinká. Tak pááá

    #864402
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holčiny:)
    To počasí mě fakt štve.. prší a prší a je zima. To je zas léto, po xxx letech mám dovolenou, sice jinou, přes léto a je hnusně.
    Já bych byla taky ráda, kdyby Adámka pozvali na Vítání občánků. Je to taková hezká událost… dívala jsem se na stránky naší Prahy a tam nic o tom nepíšou. Tak nevím. V jiné části zvou od pěti do osmi měsíců věku dítěte, tak uvidím. Jináč si na ně došlápnu 😀
    Dneska jsme jeli nakupovat, jen co malého dáme v autosedačce do auta, tak spí… Tak jsem zas udělala nákup hadříků, tentokrát jsem šla na jisto po větší velikosti. Takže mikina je 74-80 a zdá se mi velká a pak bodíčko, bryndáček a tepláčky 6-9 měsíců. Adámkovi to fakt musí být. Jinak mě už omejou.
    Jo a jakmile jsme zas byli zpět a motor auta už nešel, tak Adámek vykulil oči, ale nakonec jsme ho v postýlce ukolébali k dalšímu spánku.. 😀 Jen ať se prospí, pak tu pořvává a není s ním legrace.
    Taky už jsem párkrát zkoušela u malého to přitažení do sedu, ale zatím jen jednou chtěl a trošku se začal přitahovat, jinak většinou ho zajímá vše kolem a vůbec nechce. Tak to zatím nechávám, až bude více posílený a připravený na to.
    Taky abych zas prala, co mohl, tak zblinkal a zbytek je zas od hovínek.. venku hnusinec, to zas nebude schnout.. kéž by tu byla pračka se sušičkou..
    tak zatím papa a pozdravujte mimísky.

    #864403
    Anonym
    Host

    Ahoj maminy,
    prosím vás kdo už dáváte mimčům kaši – jakou používáte? Chtěla bych mu taky nějakou koupit ale nevím… Chtěla jsem na její přípravu zpracovat mražený MM, ale co jsem tak koukala tak se ředěj vodou. Poradíte?
    Díky moc…

    #864404
    Anonym
    Host

    Babyzno, já mám od Hami, nemléčná rýžová kaše (http://www.hami.nutricia.cz/cs/nase-vyrobky/vsechny-produkty/kase/prod-neml-kase-ryzova/). Malýmu docela chutná. Taky jsem ji koupila abych taky zužitkovala namražený MM. Ale vím, že nemléčnou má i nutrilon,… Ale asi se možná zeptej v lékárně. Já tu hami koupila v DMdrogerii. Zkus se pro inspiraci podívat na net: http://www.lekarna.cz/detske-kase-nemlecne/

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,161. až 2,175. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist