únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,191. až 2,205. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #864420
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminky!
    trak jsem právě poobědvala – uvařila jsem si miminkovskou polévku 😀 . Mrkvičku, brambor a vločky trošku přisolila a zdlábla. Jinak vařím vepřový gulášek,ale ten bude až se vrátí manžel z práce.
    Jinak Bohoušek se taky neotáčí na zádíčka – přesně jak píše Bíba, že když se mu to náhodou povede není to, že by zas tak strašně chtěl,ale je to náhoda. Jinak když mu zapřu nožky tak se taky kousíček šoupne – moc se mu to líbí. Zvedá se na natažený ručičky a šmíruje – je to sranda.
    Jak píšeš Péťo s tím kašláním tak malej to dělá taky a má z toho děsnou prču. Taky se řehní když si kýchne a já udělám – pšííík.
    Jinak asi nic nového. V noci už se zlepšil. Dnes byl vzhůru ve 3:00 a pak v 6:00. Sice nevydrží celou noc,ale i toto je dobrý. Musíme být rády i za toto.Dnes zase dostal banána – může se po něm užrat. Včera jsem se bavila s jednou paní a ta říkala, že dávala svým dětem v 5. měsících už i omajdu – svíčkovou. 😛 a jak prý chutnala. No jsou to ty maminky věku mé maminyk,ale co. Já jsem tady taky a neměli jsme všlijaké zdravé jíldo a tak. Ale já to teda ještě dívat nebudu. Vyzkoušela jsem mu dát kousíček rybičky – přehazoval si to v pusince a nakonec to zbaštil 😀 .
    Tak jsem se zase nějak moc rozepsala. Trak budu končit. pa pa pa a pěkný u nás zamračený den.

    #864421
    Anonym
    Host

    Bivinko, on na to přetáení přijde sám. Jednou ho něco zaujme a už bude na bříšku. Jinak Kubík se taky z bříška na záda ještě nepřekulí. Ale chtěl by, tak na mě věčně řve, abych ho otočila na záda a on se pak sám přetočil na bříško. No ale koukala jsem na FB a Johanka je fakt šikovná, už je hezky na čtyřech. A to je jen o 2 týdny starčí. Pak nemám mít pocit, že je Kuba pozadu.
    Kubíkovi jsem už taky nakoupila velikost 74. Taky jsem prohrabávala krabice s hadříkama, který jsme dostali a jistila jsem, že některá 80 je stejně velká jako 68. By se z toho člověk posral. Jsem to musela přeměřovat, abych věděla co mu mám vyprat a co už vyřadit, protože je tam blbá cedulka.
    Bibo, mě Kuba spával tak 8-9 hodin, hezky usnul tak ve 20 a vzbudil se mezi 6 a 7 ráno. Pak měl sprut (cca 4,5 měsíce) a od té doby chodí spát až mezi 21 a 22 a pak se budí kolem 2, potom před šestou a pak klasika po 3 hodinách.

    #864422
    Anonym
    Host

    Bivinko neboj, Adámek to párkrát ošahá a pak toho budeš mít plné zuby jak já dneska. Normálně nám stačil jeden model oblečení na den. Dnešní dopoledne bylo stále ok, i když kolikrát se vztekala, že jí nejde zpět na záda, po obědě to začlo. Co po o, už během, takže příkrm máme totálně všude, tepláčky, tričko, moje tílko, brindák a plína pod brindákem, která chrání ještě její oblečení. Tak jsem jí úspěšně převlíkla, šouplat do kočárku, hoďku spala. Jen co se probudila, už nechtlěa být v kočáru. OK, šly jsme tedy domů na deku. To se zblila po druhé, takže další tričko a i hrací deka, prostě vše máme oranžové. Užívejte si vašich mléčných a pokaděných flíčků. Ty jsou naprosto labůžo (to se mi Kosťo fakt líbilo). No takže už peru, šoupla jsem to zas na 90 a snad bude vše bez úhony. Taky mi připadá, že ty kupované masozeleninové příkrmy barví víc než ty domácí. Ale jak jsem už psala, zeleninový je udělat jednoduché si doma. Ale ten masozel. je fakt mazec, hlavně aby byla dodržená i nějaká nutriční hodnota. Ty příkrmy hodně kupujeme v DM, rosmanu a také globuse nebo v tom Polsku. Dnes měla těstoviny s rajčetem, mrkví, hráškem. To chutnalo jak sladká rajská, fakt mňamka.
    Jinak já už koukám po zimních kombinézách, pozítří mi asi dorazí jedna domů, pak mám další zamluvenou u kámošky.
    Zítra jdu na kosmetiku, konečně si trošku zrelaxuji, pusu mám jak ten největší puberťák, ale to je asi těmi hormony, když je nemám OK. Ale je pravdou, že já nikdy neměla pleť dobrou. Nu což, si aspoň můžu říct že jsem stále mladá 😀 Tak za cvhíli mám další klienty na úvěr a já stále nohy na stole. Mějte se a papa.
    Mimochodem Kájo, Johanka je úžásná, ale to jsem ti psala už na FB.

    #864423
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    tak jsem vás konečně dočetla.
    Malá se otáčí celkem dobre /na záda i zpět), ale nechává pod sebou ruku. To ještě časem doladí 😀 .
    k velikostem: Zuzka s látkovýni plenami nosí velikosti 62 a 68. Rifle má již 74. Pokud má jednorázovky, jak teď na dovolené, tak měla ještě i velikost 56.
    jinak: na Šumavě bylo super, chodili jsme po výletech a to buď s kočárem nebo s šátkem. Malá byla užasná . Stále jen kojíme, tak jsen to s její stravou měla jednoduché, občas jsem jí dala převařenou vodu na žízeň.
    Ještě jste tu řešily lahvičky a vyvařování. Já mám pouze dvě lahvičky, jednu na 125 ml a druhou na 250 ml. Obě lahvičky i dudlíky pouze umývám teplou vodou a velmi občas to proliju vařící vodou. Jinak to nějak neřeším:$ .
    Oblečení prodávat zatím nebudu, chceme druhé tak do dvou let věku Zuzky. Pokud to bude chlapec, tak to prodám potom.
    Hezké odpoledne, jdu věšet prádlo a dát další várku do pračky

    #864424
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    ahoj holky,
    se musime pochlubit s příkrmama. už spapáme celou skleničku a někdy jeste dokojim. s masozeleninovym príkrmem začneme na začátku srpna.peto prosimte davídek odmita brambory ty kupovane v dm a také doma vařený květák vzdy se po tom dáví jak jste to měli vy.tak např.květák jsem uvařila a vydličkou uhnácala a jestli mu tam vadili nejake kousky nebo nevím a mixovat jsem to zkoušela ale tak malé množství nejde.myslis že bych mohla umixovat více a pak to dát do mrazaku to asi ne vid.no a kakání mame už jako plastelínu mazec jak se takový človíček měni.:) na bříško se otáčíme stále na jednu stranu.ted už spinkáme a představte si dala jsem ho do postylku a za chvili začal brečet tak jsem si ho vzala a hned zavřel očka tak jsem ho dala zpet do postýlku a začlo to na novo tak jsem si řekla no přece ho nebudu uspavat on by si na to zvykl a je konec tak jsem ho dala na bok a perinu za zadička tak se ted na nej pujdu mrknout jestli žije:) 🙂 😀 ………………….jsem zpet jo dobry dudlík se hejbe:D s tím oblečením neco jsem objednala z aukra a neco z brumly a ted toho mam haba kuk.no trošku z jineho soudku s manželem máme opravdu velkou krizi už nevím kudy kam leze my to do palice:'( ono uz to trva delší dobu ale ted už se to opravdu vyhrotilo nebyl doma cely vikend přišel se jenom vyspat a hned zas pelašil pryč.hrůůůůza tak uvidime jak to zitra vymyslime prej začneme znova a ja na to tak mi řekni jak se to děla:'( :'( :'( tak si řekneme jak to vidime dal neustale se jen hadame i kvůli prkotinám no tak jsem si trošku vylila srdíčko nepřeju to žádne z nas
    jo a s tim pranim normalne peru na 45 stupnu pul hodiny a plínky na devadesát a tam přidám tedy dříve jsem dávala i pokakane a ted od příkrmu a vše se vypere je samozřejmostí že nějaké nekvalitní věci se trošku poškodí jako někdy jsou tam ty žmolky a tak.už si ani nepamatuju co jste která psala tak budu končit ja se rozepsala.také na aukru kupuji židličku no cca už měsíc a ještě jsem nepořídila vždy mě snad deset sekund před koncem přehodi oni si to snad musí počítat.jo a jestě jsem si vzpomenla před 14dny jsem koupila v lekarne devet kaší a v so jsem zjistila ze tři znich jsou prošlé to by mi tak nevadilo a jednu znich už jsem dávala malýmu no cca dve davky no říkám vám kdyby večer v so měli otevříno tak je roztrhu jako hady.no a dnes se mi omluvila že to nesmí stávat a zítra si mám jít pro výměnu.už fakt končímmmm:)

    #864425
    Anonym
    Host

    Moni, jen zeleninový jsem dávala do mražáku. udělala jsem i 30 pohárků 🙂 , ale různě kombinovala, základ pak při směsi byla mrkev, brambor, petržel a pak k tomu květák či brokolici, nebo oboje. Hrášek ještě nikde nebyl. No a teď jsem jí k tomu abych to spotřebovala dala krácličí či kuřecí maso z prsa.
    Holky u nás se dnes stala vražda, prý ji fakt zabil ten brácha, no mazec. Jestli jo, tak rodiče valstně přišli o 2 děti jedním vrzem. Jedno už se doživotně nevrátí z nebíčka a klučina (prý je nějak postižený) bude v nějakém ústavu. no mazec. Tady se u nás celé odpoledne o ničem jiném nikdo nebaví.
    Tak Vali spí, Martin udělal prímovou véču až je mi zle k prasknutí. Pak nemám přibírat.
    Jinak Moni držím pěsti k urovnání domácího neklidu, u nás je také občas celkem divoko. ono přeci jen je dítě další člen, a tatínkové k nim nemají až tak vřelý vztah jako my. Necítí to naše milování prcků jako my. Jsou to prostě jen chlapi a jak mi Děcko napsalo na FB, chtělo by to 10 dkg bumdotlamy ??? je to tak že? Moni, mysli na prcka a nedělej si z toho tak moc těžkou hlavu. Co má přijít příjde a věř že vás taťulda neskutečně miluje, i když to třeba nedává znát. My když se hádáme tak také mě vytočí kdejaká pitomost, třeba i kývání nohou, když jí mám v obzoru před telkou. 🙂 hlavně klid.
    tak papa, jsem se už dnes poněkolikáté rozepsala

    #864426
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Moni nic si z toho nedělej – vše se určitě upraví. Taky přijde občas nějaká ta bouřka – jako třeba o víkendu jak jsem psala. Oni si nějako taťkové neuvědomují, že je to docela náročné celý den běhat kolem prcka, uklidit, uvařit a ještě se rvářit mile na manžílka který přijde utahaný z práce. Manžel mi říká – vždyt chodím celý týden do práce tak si potřebuju trošku odpočinout (to jako když jde na pivko). No nic proti tomu ať si klíďo jde,ale ať chodí normálně domu a ne až druhý den ráno, že. Co si o tom potom můžu myslet. Ptám se ho jaké by ti to bylo kdyby jsem šla na vínečko a vrátila se až druhý den??? No koukal jako péro a přiznal, že samo že by se mu to nelíbilo. No jsem i tak nějak asi trošku těma hoprmonama poznamenaná – hned žárlím, že bůh ví kde byl a vtak. Takže úplně s tebou cítím,ale neboj. Určitě se to spravý.
    Tak a co se týká toho praní tak já peru malému věci jen na 40 a když je to jen takové to poblinkané a mam toho málo tak dokonce jen na 30 na rzční praní – to trvá jen půl hoďky. Koukala jsem že mam dokonce na pračce speciální program na praní pro děti – na skvrny,ale mam toho pokydaného tak málo – jako pár plínek a pár bodýček, že se mi nevyplatí zapínat pračka.
    Jinak brouček usnul v 11:45 a vzbudil se asi kolem 12:00,ale byl hodňoučkej a povídal si v kočárku úplně sám a hrál si a ani nezabrečel. Pak měl takový ten nepřítomný takzvaný kakací výrazu – tak jsem zvědavá zda něco vytvořil. A jak tak koukám tak se zase upovídal a spinká dál. Jéééé já ho tak strašně miluju když je takhle hodňoučkej. nééé miluju ho i když zlobítkuje 😀 .
    jinak Bohoušek taky moc nechtěl poprvé brokolici co jsem mu dávala. Podruhé jsem mu jí dala namixovanou s mrkvičkou – to mu sice taky moc nejelo,ale zbaštil to. Má se prý začínat pomalinku – musí si na ty chutě zvyknout. Hlavně mu to nenutit. Když to nechce tak mu to nedávat a zkusit mu to dát třeba za dva dny znovu. Jinak já taky zamražuju.Zatím jen mrkvičku a brokolici. Protože mu nedávám zase tolik a když už to vařím tak uvařím třeba hnedka 3 mrkvičky a zbytek zamrazím. Myslím, že by to nemělo ničemu vadit.
    No jsem se zase děsně rozepsala tak budu končit. Mončo držím palečky ať vše s manželem dobře dopadne.

    #864427
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holčiny.
    Zas tu je hnusně..prší.. to je fakt dovča, zítra už jedeme domů. To vidím na sluníčko…
    Mončo, to se spraví, myslím si, že je to pro ty rodiče hrozná změna, když přijde miminko. Oba se s tím musí nějak naučit žít. Určo to bude v pořádku.
    Jak se Adámek naučil dělat mosty, tak je začal provozovat i před spaním a hrozně při tom si stěžuje dudlíkovi, takže to vypadá dost komicky.
    Jinak poslední dobou přes noc furt pobrekává, přitom spí a najednou se rozeřve, tak hledám po tmě dudlík a pak mu ho dávám do pusy. Tak jsem občas docela unavená. Jinak ráno se naučil docela si pospat, tak už nestávám v pět, ale po jídle v půl šesté či šesté si oba ještě pak dáchneme do osmi.. to docela jde.
    Tak zatím papa, jdu dělat bábovku:)))

    #864428
    Anonym
    Host

    Ivčo, hledej zoubky u Adámka 🙂

    #864429
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    jojo Moni, to jsou hormony a nová situace. Časem se to všechno strovná.
    Holky, říkejte mi bábovková královna. Pro ty co nejsou na FB: Bivinka si dala do statusu, že bude bábovka ke kafíčku a rozjela se detata tak, že jsem šla taky jednu upíct. Asi po 5 minutách jsem zjistila, že jsem nezapla troubu a asi po dalších 10 min. mi došlo, že jsem tam nedala cukr. Jenže mezi tím, jsem se pochlubila manželovi, že bude mít doma bábovku. Tak jsem mu pak napsala story o cukru a on mi nejdřív odepsal, že je to dobrý, že je stejně v dietě. Tak jsem mu odepsala, že nevím, jestli bude vůbec jedlá no a on mi odpověděl, že správný český prase všechno spase… Jsem prostě šikovná 😀 .

    #864430
    Anonym
    Host

    Evi 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 na to nejde nic jinčího dát 😀 😀 😀 😀 😀 😀 , pozdravuj ty tvoje chlapi

    #864431
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    ahoj holky,
    děkuju všem za podporu.mi řekl že už to víckrát neudělá nebude do mě rejpat a že budeme už chodit jenom spolu(my jsme sami spolu nikdy totiž nikam nešli chodil jen on a ja byla doma)jo vlastne jednou ale to jsme se tak pohadali chlap ma v sobe alkohol a je mudrc světa.a že nás nechce ztratit.tak doufám že mu to vydrzi. zrovna vařím vv páře mrkvičku tak doufam že mi pujde dobře rozmixovat a pak ji dam do mrazáku. dneska jsem se malýmu podívala do pusinky a v pravo nahoře má u sebe dvě bíle tečky myslim si že to budou zoubky ale všichni říkají že nejdříve rostou dole tak nevím.dnes malej počural třikrát kalhoty a to v noci no to byla noc sli jsme spat v deset a od pul jedenacte do pul jedne jsem k nemu chodila protoze poplakaval. no a vpul jedny k nemu du a u dveří do loznicd spadnu vypověděla mi noha a nemohla jsem vstát.tak budim manžu snad minutu a nic pak jsem začala bušit do podlahy a to se probral tak mu říkam až jde za malým tak si sednul a sedel tak mu to znova říkam at vstane ze ja nemuzu tak vstal a povída:,,no Mony přece to nevyklopim. no on je snad naměsíčnej ani jo protoze poslední dobou dělá v noci věci a ani o nich neví s tou lékarnou jsem tam dnes byla a dostala jsem zdarma dvě kaše za ty tři prošlí takte spokojenost domu nesu celkem pet a penízky zustali doma:)

    #864432
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holčiny.
    Tak jsme opět v Praze. Je to šílené, nejdříve zbalit všechny věci.. Měla jsem pocit, že mám těch věcí na sebe a Adámka víc než když jsem je balila na chalupu… Docela jsem se už těšila domů a konečně jsme doma. A doma zas všechny ty věci vybalit. Mezitím vykoupat malého a dát mu najíst. A pak šup do postýlky a nějak se mu nezdála, takže pořvával docela dlouho. Už tedy usnul, ale vidím to zas na breky přes noc. Ta změna prostředí mu nedělá dobře, mě taky, jsem z toho celá nesvá.
    A zítra mě čeká praní věcí a taky půjdeme s malým na očkování a prohlídku, takže bude chudinka pak brečet odpo..
    Já si vždy vybalím co nejdřív, abych měla klid. A přítel.. ten má svojí tašku furt ještě zabalenou a nějak nemíní si jí vybalit… no což, vleze mu do ní kocour a bude jí mít rozhrabanou..
    Taky to tak máte ? Že musíte se ptát chlapa, zda má něco na vyprání a on jo.. ale ještě v tašce. Vybalovat mu to fakt nebudu, ať si to vyndá sám.. mohl by si to i vyprat 😀
    Myslela jsem si, že si dám vanu, ale jsem tak znavená, že se jen osprchuji a půjdu asi spát..

    Tak papa a pozdravujte mimísky.

    #864433
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Bivinko, já tě úplně chápu, v neděli jsme se vrátili z týdenní dovolené. Tašky vybalené už skoro jsou, mám jen nevybalené boty:S . Jen balím a vybaluji sama, manžel to nechává na mě, jsem přece celý den doma8o| .

    Mon, tak snad už to bude v poho, a co noha je dobrá?

    Jinak nevím, zda dnes bylo něco ve vzduchu, ale malá mi přes den moc spát nechtěla a kolem poledne začala být tak protivná, že jsem ji dala do autosedačky a jela se projít do obchoďáku. To pak usnula a prospala mi skoro celé odpoledne:)
    Přejidobrou noc.

    #864434
    Anonym
    Host

    Dobré ránko!
    Já jsem e dnes vyspala do růžova. Kubík dostal večer kašičku a ještě jsem ho nakojila, tak spinkal od 21 do 4:55. No nádhera. Vynechal jedno noční kojení. Asi mu tu kašičku budu dávat každý večer. Ona mi to dr. říkala, že je možný, že už mu to moje mlíko bude málo, abych se toho nelekala. No už se mi zase budí.
    Tak se mějte hezky a užijte si prosluněný den!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,191. až 2,205. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist