únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,221. až 2,235. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #864450
    Anonym
    Host

    Babyzno, zaručeně ti na 95 st se to vypere i při lovele, která se mi zdá, že není na skvrny moc dobrá. Spíš víc používám persil senstive. A nepředmáčím vůbec nic a když flíček zůstane, letí to rovnou do koše se špinavým prádlem a na podruhé je skvrna na 100 % pryč, ale to se mi stává málokdy 🙂 Mě tohle také doporučili maminky, které mají roční a starší prcky. Za nás se také jen vyvářelo, aby se bacily zničily. Vždyť do 40 st vody dáme ruku. My se teda v 39 st sprchujem 🙂 a když jsem chodívala jako těhu do vany, tak bývala i 40 st, takže jsem z ní lezla jak spařená, ale pomohlo na uvolnění

    #864451
    Anonym
    Host

    a můžu všem říct, že co kupuji nošené oblečení a přišlo mi občas něco s flíčkem, nebo takové zašlé žlutě kolem krku, tak je to pryč. ale při 60 by to asi nepustilo. Navíc na ty flíčky mě vždy maminky varovaly, že se pokoušely a nešlo to vyprat. tak já odpověděla, mě to nevadí, na vesnici do kočárku to je dobrý. Takže když vím že to nespouští barvu, peru od Vali hadříky na 90. Takže vesměs bodynka, overálky, plíny a osušky. tepláčky už jsou víc barevné, tak to chvíli střádám a pak peru

    #864452
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky :)))
    tak mrňousek už spinká.
    Dneska jsme byli v ikee a koupila jsem tam malému hrací deku na zem. Nejvtipnější bylo, jak přišel kocourek a celou deku obešel dokola, ale nešlápl malému na deku. Pak si za ní lehl a sledoval malého, jak si tam hraje. Adámek tam zatím vydržel chvíli, zatím nebyl zvyklý na hraní na zemi, tak se pak rozeřval, že chce k nám na sedačku.
    Ale postupně ho tam budu nechávat na dýl, protože už je fakt více hýbací a nerada bych, aby se mi pak svalil ze sedačky.
    Jinak dneska měl opět mrkev k obědu, tedy jako včera už mu to nechutnalo a prskal mi furt do obličeje, takže mi zadělal trošku brýle a i oblečení. Přemýšlím, že mu koupím takový omývatelný bryndák a má i rukávky, viděla jsem to i v ikee, ale tam se mi to moc nelíbilo, měli to i jinde. Ale určo to ušetří svkrny na oblečení.. možná bych si to měla taky pořídit 😀
    tak zatím papa.

    #864453
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    to počasí je tedy hnus, tady celou sobotu pršelo, v neděli chvíli jo a chvíli ne a díky tomu se nedalo jít nikam:( .
    Asi jsem jedna z mála která zatím vytrvává s kojením. Zuzka kromě mlíčka dostala zatím jen převařenou vodu, ale už se chystám na první zeleninky. Od poloviny srpna začne dostávat mrkvičku:) .
    V týdnu jsem taky byla v CA a koupila jsem tam bodíčko za 40 Kč, bylo sice letní, ale to nevadí. Pokud bude chladněji, tak dostane ještě mikinku. Uplatnila jsem ještě 2 kupony z DM, které byly do CA a celkem jsem koupila 3 bodíčka za 180 Kč (ty další 2 už byly s dlouhým rukávem).
    Zatím, mala se mi asi probudila8o|

    #864454
    Anonym
    Host

    Bivi, také jsem koukala na ten brindák, ale to mi připadá, že to bude k potřebě až bude jíst samo. teď mi při jídle občas strká psrty do pusy, otře to do tepláků, takže jí celou zahaluji plínkou a přes to obyč igelitový brindák, který jsme dostali u nějaké kaše zdarma.
    Elenko, já kupon z CA na 50 % schovávám na zimní kombinézku, když je platnost až do 30.6.2012. Teda pokud jich nebudu mít moc. v pátek mi došla z bazaru taková bílošedá, v úterý mi doveze další kámoška a jednu už máme doma 🙂
    Taky bude ted 2 dny u nás šrumec, zítra 2 kámošky s listopadovými mimčama. v úterý naštěstí jen jedna s roční nelou. Ale ta jedna vydá za 10, já jsem ukecena, ale při její návštěvě jsem jen posluchač 😀
    Dnes je první noc co budem s Vali samy doma, táta je na noční, budila jsem ho v 9 a prý mě se nechce. nachystala jsem mu sváču, do kalíšků kafe a cukr a šupajdil.
    zas je hodin a půdju spát, pozdravte miminka a prosím už nás někdo vyslyšte, nechceme mít 30 st ve stínu, ale ani déšť a zimu

    #864455
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Elenko, my taky stále kojíme, jen teda občas dám Kubíkovi kašičku, ale jelikož mi už došlo namražený mlíko, tak přemýšlím, že od příštího týdne začneme s mrkvičkou. 6 měsíců bude mít teda až 15.8., al myslím si, že ten týden tam moc velkou roli nehraje.
    Jinak tu rýmu už máme mnohem lepší. Hezky jsem nechávala malýho se celý víkend potit a vrátila jsem mu klín do postýlky, aby mu ten sopel tekl ven. No a teď už se zase otáčí na bříško (předtím jen tak ležel a ani hračky nechtěl žužlat) a jen když si pšikne, tak mu z nosu vyletí nudla. Tak snad to už bude dobrý. Na střebu mám totiž domluvenou medovou masáž a bude hlídat mamka, takže doufám, že už nebude takovej protivka.
    Já když dávám malýmu kašičku, tak ho taky zabalím do plínky a přes tu dám igelitový brindák. Ale i tak tu kašičku má všude, i za krkem. Možná je to i tím, že ta kaše čím víc se do ní dloube lžičkou, tak tím víc řídne. Takže u té zeleninky už to tak hrozný nebude, jen to budou hůře odstranitelné skvrny.
    Tam kupon z DM s 50% slevou do CaA si taky nechávám na zimní věci. Jen ještě nevím, jestli za to koupím bundu nebo kombinézu. Ale kombinézu koupím asi nějakou na netu, protože ji bude mít stejně jenom do kočárku a bundu nějakou v tom CaA. tchýně mi říkala, že už prý začli se zimní kolekcí, tak se tam asi brzo zajedeme podívat.

    #864456
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, jak Babyzna psala o tech suchejch bramborach Hipp, to jsme meli taky, jsem je redila a jeste k nim neco pridavala, aby to slo jist, brambory uz takhle kupovat nebudu, to je lespi udelat si svy..Jinak tenhle tydne asi zacnu davat taky maso. Jsme porad na chate a s tim spanim je to tu krize, prvni pulku noci se budi skoro kazdou hodinu a hned zacne rvat, ani nevim jestli ma hlad, ale vzdycky se kojenim utisi. Mozna se tu nejak boji, ze je to jine prostredi, nebo nejak vetsi tma..fakt nevim. Vcera jsem zkusila, jestli treba nema jen nejak zizen a dala jsem mu takovou tu lahvicku s pitkem od Aventu, docela to umi zuzlat a drzi si to a i neco vypije. A jednou v ty noci, kdyz to bylo jen hodku po kojeni, tak jsem mu dala tu lahev s vodou a taky ho to uspalo..Pak ale uz ne. Jinak ho taky kojim porad, ma jen ty dva prikrmy – zeleninu a ovoce, ale tim jidlem v noci mi stejne prijde, ze sni mlika jako driv. On taky vubec neumi pit z lahvicku se savickou, proto zkousim tohle pitko, je to nakonec od pulroku..Tak se mejte pekne a snad to pocasi opravdu uz budel lepsi, tady dneska uz je trosku svetlejc :). pa

    #864457
    Anonym
    Host

    Holky, mám dotaz. Vaříte některá v parním hrnci? My ho onehdy dostali, tak jsem se chtěla zeptat jestli se v něm dají dělat příkrmy pro mimča. No vlastně obecně jak se v tom vaří (připravuje zelenina). V té krabici byl nějaký návod a já podle něho zkoušla brambory, ale vůbec mi nechutnali.

    #864458
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holčiny.
    Zas je zkouška sirén.. hm!! Malej spal, tak se rozeřval jak tygr, protože se lekl, co to je..
    Fakt jak u blbů s tím.
    Od rána je nějaký uřvaný, nějak nevím, co mu je, jestli je to tím horkem, dneska je fakt nějak moc dusno… nebo kdo ví.
    Děcko, bohužel já ti neporadím, my takový hrnec nemáme.
    Jinak holky, co už dáváte příkrmy, jak jste to měly na začátku ? To jste nejdříve pár dnů dávaly jen pár lžiček a zbytek mléko a kdy jste daly prckovi celou dávku sníst ?
    Jak jsem psala, že malej první den tu mrkev jedl s chutí, tak další dny už nechtěl, furt přivíral pusu a když už jsem se tam dostala, tak to pak na mě vyplivl, takže super..
    Jsem z těch příkrmů zas celá jalová, protože nevím jak do toho.. když jsem si někde našla něco o tom, tak jinde se to lišilo, člověk fakt nevím.. Snad do toho proniknem.
    Tak zatím pa, asi malej je vzhůru, tak musíme jít papat.. to zas bude mrkev všude 😀

    #864459
    Anonym
    Host

    Ahojky maminy,
    Bivinko – já jsem začla s příkrmama minulou něděli – tzn. dáváme něco málo přes týden a jsme na polovině té malé lahvičky. Začla jsem třetinou a pak zvedla na polovinu. Pozítří dávku zkusím zvýšit. Vždy Přému ještě dokojím, ale už si bere jen málo mléka. U nás teda baští krásně – zatím jsme zkusili mrkev, brokolici a dýni. Pak teda ty brambory ale jak jsem psala byli suchý a když jsem vyděla jak se tím dávý tak jsem to vyhodila… ještě tu mám připravenou cuketu tak bude asi koncem týdne. Pak se chystám na květák. Co máte holky ještě ozkoušené?

    #864460
    Anonym
    Host

    Ahojte holky, tak konecne trochu lepsi pocasi, ze? Tady na horach je ted prijemne, zadne vedro ani dusno. S temi prikrmy snedl Filip na zacatku taky jen malo a ja ho dokojila, ted uz sni celou davku, teda tak asi 140 ml, vic ne. Dneska jsem mu zkusila do toho pridat kureci maso a nebyl uplne nadsenej, musi si zase zvyknout na tu novou chut, tak to ani nesnedl vsechno. Pokud toho sni aspon tak 100 – 120 ml, tak uz ho nedokojuju. Davam mu ty zeleniny spis v kombinaci, jak to varim, tak se to hned promixuje a pekne se to promisi. Uz si zvykl i na brokolici, takze jsem vyzkousela mrkev + brambory, mrkev + ryze, brokolice + brambory, kvetak + brambory, petrzel + mrkev + brambory, cuketa + petrzel + mrkev, mrkev + broko. Na zredeni mu do toho davam bud tu kojeneckou vodu nebo trochu Nutrilonu a taky kapku oleje. Jeste asi zkusim hrasek brzo. Decko, parni hrnec nemame, nekdy varim v pare brambory s mrkvi, ale jen na takovym cedniku a to jsem dala i Filipovi a dobry, zda se mi, ze to ma jemnejsi chut. Ani nevim, jak takovy hrnec vypada? Nasi maj takovej jakoby spodni hrnec a do toho zapadajici derovanej a na to poklicka, to ale asi neni to?
    Jinak uz dva dny zase dobre spal, jen jedno kojo, takze hosana :). Mejte se pekne, papa

    #864461
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky ještě jednou.
    Díky za info k příkrmům. Dneska je Adámek nějak uřvanej, takže na mrkev mi prděl a vůbec jí nechtěl jíst. Tak jsem mu radši dala mléko,než se s ním přetahovat.
    Fakt od rána jen pořvává, tohle tu dlouho nebylo, tak fakt nevím, co ho trápí. Ale po spánku je trošku veselejší.. No usnul mi v pět, tak to večer asi hnedka neusne, to budu asi do devíti zas uspávat..
    Jinak holky musím se podělit o veselou historku, malej objevil, že má „pindíka“ a tak když je rozbalený, tak hned si tam šáhne ručičkou a začne si ho tahat 😀 Já mu furt říkám, ať si ho netahá, že ho bude potřebovat, ale copak to jde vysvětlit miminku ? 😀
    Tak zatím pá, chvilku si musím odpočinout, než se mi ten mrňous zas vzbudí a bude nový kolotoč.

    #864462
    Anonym
    Host

    Bivinko, máme to velmi podobně – tuhle manžel přišel s malim z koupelny s podivnym výrazem. tak se ptám co se stalo a prý on se tak tahá za pindíka že mě to bolí zaněj… Druhej den jsem to viděla a fakt že si ho div neutrhne 😀

    #864463
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Babyzno,tak jsem ráda,že v tom tahání nejsme sami 😀

    #864464
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    parní hrnec taky nemám, ale představovala bych si to úplně stejně jak to tady Biba popisovala.

    Jinak malá je od pondělí nějaká rozhozená, poměrně dost uplakaná, nevím co se děje, ale vzhledem k tomu, že zase začala slintat jak bernardýn, tak si myslím, že zase zlobí zoubky.

    Jinak nevím co se dnes dělo, ale dopoledne se mi tak motala hlava a nebyla jsem ve své kůži, že jsem ho celé prospala. Probudila jsem se chvíli před „sirénami“. Malá se naštěstí těmi sirénami neprobudila.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,221. až 2,235. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist