únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,251. až 2,265. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #864480
    Anonym
    Host

    Ahojky!
    Tak se musím pochlubit, že jsem nevydržela a dneska dala Kubíčkovi mrkvičku. Zblajzl celou skleničku 125ml a ještě jsem ho dokojovala. Taky jsem mu zkusila dát čaj na zapití z flašky s takovým tím pítkem místo klasické savičky. Byl teda dost zaskočenej, že to teče samo a pořád 😛 . Ale jinak mám z toho dobrej pocit, jen mám té mrkve nakoupené zatím málo, ale večer asi zajedu nakoupit a koupím i čerstvou zeleninku a zkusím to uvařit. Teď teda budu muset zkusit tu mrkvičku vyprat z plínky, kterou měl kolem krku pod igelitovým brindákem. Naštěstí byl klidnej a moc se neumazal.
    Přeji hezký zbytek víkendu!

    #864481
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:O
    nestíhám, stěhujeme se-hrůza
    děcko-zkus si koupit pláštěnku v ikea – je to super
    jsou to větší bryndáčky s rukávkama a jsou z materiálu jako pláštěnka-nemůžu si to vynahradit
    ted jdu ještě dočítat, co dalšího jste psaly:_-))

    #864482
    Anonym
    Host

    Kosťo, přeji ti, ať po přestěhování vše najdeš. My jsme shruba necelý půlrok po přestěhování (konec února) a teprve teď jsme nějaké věci vybalili. Já jsem konečně po půl roce našla kulatý kartáč k fénování vlasů:D , sice jsem si už koupila nový, tak mám dva

    #864483
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Tak jsme včera večer dorazili z dovolené. No upřímně řečeno pro mne to teda moc dovolená nebyla – spíš, že jsem byla někde jinde než doma. Malej byl protivnej jak činže – nejspíš změna prostředí. V noci pořádně něchtěl spinkat a vypadá to že mu mlíčko z kojení stačí čím dál tím míň. Nakojím a brečí jak u kojení tak i třeba hoďku dvě po. Tak jsem začala dávat i kolikrát 2 x denně příkrm (mrkvičku…). Jinak tam byl s námi 14 měsíční klučin a cca. 18 měsíční holčička – no super jak vidíš ty rozdíli. Oba už cupitali a ta holčička už i žvatlala. Uměla úžasně říct Méďa Béďa. Jsem se nasmála. No tak jsem měla i dobré rádce jednu maminku a jednu babičku. Takže jsem už zkusila dát i Lipánka. Zbaštil celej ten malej kelímek a ještě kukal kde by co zbašti. No samo, že se mi pak vykašlal na mrkvičku – přece nebude baštit hnusnou mrkev když může baštiti Lipánka, že.Ale uvidíme zase doma. Musím ho zase srovnat do starejch kolejí. Bylo tam na něj i hodně lidí, jiné prostředí, změna počasí a asi i nadmořské výšky – bylo to skoro v horách.
    Jinak jak se ptala Děcko na ten parní hrnec tak kamarádka ho má a nemůže si ho vynachválit na vaření pro dítě. Moje maminka má něco podobného a vaří v něm pořád a chutná mi z něch.
    Jinak asi nového nic. Žádná extra nový pokrok jsem nepostřehla. Zoubky ještě nemáme.Na čtyři jsme se taky ještě nedostali. Nooo v týdnu zkusím uvařit polévku a dát mu jí na ochutnávku :^) .
    Ten zimní pytel taky ještě nemáme. V podstatě asi ještě nic na zimu. Musím prorochat zásoby co mam od švagrovejch a pusit se do schánění.
    Jinak Péťo moc moc děkuji za balíček a za bonusy co jsme dostali k tomu 😀 .Dnes dorazil.
    Takže koukám, že jsem se p tom týdnu nějako rozepsala takže se mějte moc hezky. Můj Budulínek už spinká skoro 2 hodiny – pujdu vyvěsit asi vlajku a napíšu to do novin to už se nestalo pěkně dlouho aby talk dlouho spal 😀

    #864484
    Anonym
    Host

    Ahojky holky,
    Bambulko, já mám taky pocit, že Kubíkovi už to kojení moc nestačí. Je teda fakt, že v 6 měsících je růstovej sprut. Jinak dneska (třetí den co dáváme mkvičku) už nechtěl po příkrmu dokojit. Je pravda, že zblajzne vždycky celou skleničku. Já se zatím rozhodla, že mu budu dávat každej večer kašičku. Tak doufám, že už pak bude líp spat. Asi od 2. měsíce spával 7-9 hodin a po tom pitomým sprtutu ve 4,5 měsících se budí po 3 hodinách. No a teď se začal i vnoci budit zase po 2 hodinách.
    Holky, chtěla jsem se zeptat, jak to měli mimča s hovínka na začátku přikrmování? Kubík teď kaká 1x denně a vypadá to jako ta mrkev co mu dávám, jen to není tak řídký 😛 .
    Bibo, prý nějaký pítko od Nuku má taky nějakou membránu a podle všeho by to z něho mělo týct líp než z toho aventu. Ségra ho začla dávat v půl roce (holky na flašku vůbec neučila a začla zrovna tím pítkem). Já asi ještě chvílu zůstanu u flašky, jen budu dávat savičky s čím dál větším průtokem.
    Jůůů, to jsem se zase rozepsala o blbostech 😀 . Tak se zatím mějte hezky.

    #864485
    Anonym
    Host

    Holky, tak jsem brouzdala na netu a hledala moudra o příkrmech a dočetla jsem se, že jsme měli začít dokrmovat už po 4. měsíci.
    Důvody k časnějšímu zavedení – ne však před koncem 4. měsíce (po 16. týdnu) – jsou: váhové neprospívání prokázané opakovaným vážením, hlad při neomezeném kojení. Další orientační kritéria jsou: překročení váhy 6 000 g, nutnost kojit nebo podávat formuli více než 8–10krát denně, pití více než 900–1 000 ml mléka denně.
    Kubík měl ve 4 měsících 6 450g a kojíme 8-9x denně… 😀 Takže si fakt asi nemusím vyčítat, že jsem nečekala přesně na ukončení 6. měsíce.
    Taky jsem našla nějaký recepty na příkrmy: http://www.maminkam.cz/recepty-na-prikrmy

    #864486
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, dneska mi ten fusak ráno přivezli poštou, choděj tady děsně brzo, vždycky nás tahaj z postele :), ale aspoň pro to nemusíme na poštu, to je pěknej krpál..No je moc hezkej, vypadá to prakticky, jak se dá ten spodek odepnout a ta záchytka za zádama, no je pěknej, takže ještě jednou díky za tip :), mám z něj radost..Jinak s těma hovínkama Filípek kadí tak 1x denně, když jsem začala, tak to bylo i míň a má to čím dál tužší, teď má úplný bobky někdy..Začala jsem tak částečně používat ty látkový plíny, tak takovejhle bobek se do tý separační pleny chytne dobře :). No to pítko uvidím, jak se to bude učit, když chce, tak z toho Aventu zabere a něco vypije, jednou se tím i uspal..Jinak držím palce při stěhování, to musí být s tím miminkem radost..Jo a Filip měl asi spurt, jak tak blbě spal, protože fakt vyrostl, tak vyřazuju pomalu tu 74 a dávám mu něco v 80 a nakupuju si základ 86. To mě děsně baví :). Mějte se dobře, papa

    #864487
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holčiny .))
    Dneska dostal Adámek mrkev s bramborem, docela mu to chutnalo, rozhodně více než samotná mrkev. Takže pak ani nedopil celou flašku, byl prostě už sytý 😀
    V sobotu mě mile překvapil, jeli jsme na grilování a tam byl uplně zlatý, vůbec nebrečel, tedy krom chvilky, kdy prvně viděl známou.. nějak se mu nelíbila a ani nechtěl od ní chovat..
    Jinak se jen usmíval. Pak jsme k večeru jeli k rodičům a zas byl hodný a vůbec mu nevadilo, že se nekoupal, jen se nabaštil a pak usnul. Jen v noci se nějak vrtěl a pak ve čtyři byl vzhůru.. naštěstí pak zas usnul.. Jsem ráda, že to cestování zvládá uplně v pohodě, jen co ho dáme v autosedačce do auta a rozjedeme se, tak spí. Takže i včera prospal dvě hodiny v autě, kdy jsme jeli v koloně do Prahy.. Ale jen co jsme zastavili,tak už koukal.
    Jo a k těm hovínkům, ač už jíme tu mrkev a tak.. tak furt kadí docela pravidelně, tak 3x někdy 4x denně.. ale spíš je to tím, že mu dávám to železo a to pak ho vždy nějak prožene.. Jinak už má tužší taky..
    Jináč s otáčením na bříško se mu jednou chce a jednou nechce, že by nějak závratně se furt točil, tak to ne, mu vyhovuje se otočit na bok a uplně se vykroutit.. ale líbí se mi jeho bříškování, to uplně skotačí u toho a děsně se směje. 😀
    tak zatím papa. Asi si udělám kafe .. já stejně jak lehnu, tak usnu 😀

    #864488
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    ahoj holky,
    tak si představte už mu dávam maso od pátka zatím kupovane už jsem si našla recepty tak to začnu zkoušet měl zeleninu ryži a králičí maso v sobotu se u něj projevila zvýšená teplota a pak pupínky na bříšku a u pindíka nic hrozného teplptu měl do nedele žádny lék jsem nepodala dnes jsem mu dala kaši jako každý den a opravdu celou ji vyzvracel najednou to byl vodopad no ve čtyři nejedl pak to vyzvracel a jeste dokojuji a zase si nevzal je fakt ze v jednu měl 190g a este si neco malo ode me vzal tak nevim co myslite ze mu je???asi pujdem zitra k dr a uvidime.kolik holky u vás s ním mimča toho příkrmu???nemá toho třeba moc????dik za rady

    #864489
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    ahoj holky znova
    jsem to napsala a odeslala a ono nic.ttak znova.od pátka má malej maso.zeleninu králičí a v sobotu zeleninu rýže a kuře zatím kupovane už jsem si našla recepty.no a v sobotu se u něj objevila pupinky na bříšku a na pindíkovi ale nic hroznýho a pak taky měl zvýšenou teplotu která trvala až do neděla no a dnes měl k obědu v jednu to maso a jestě se ode mě napil ve čtyři teda nejedl a jako každý den v šest dostává kaši tu celou vyzvracel opravdu celou to byl vodopad a ode mě si zase nevzal až ted usnul. je fakt ze k obědu má 190g velkou skleničku nemá toho třeba moc kolik holky dáváte nejvíc příkrm vy nemáte s tím nejaká zkušenost???díky za rady

    #864490
    Anonym
    Host

    Moniko, Filípek sní maximálně tak 140 ml tý zeleniny, mám doma nějaký dokument o přikrmování a tam se píše, že dítě od 6 m může sníst i 250 ml (velký jedlík), ale přijde mi to moc, zatím dávám tak tu malou skleničku. A když má vyrážku a teplotu tak to vypadá asi jako alergie na něco? Už jsi všechny ty ingredience měla vyzkoušené? Já teda s alergiema zkušenost nemám, ani u sebe. Filípek měl jednou po meruňkový šťávičce trochu vyrážku na lokti a taky to vyblink, ale asi jsem mu jí dala předčasně, teď už měl meruňku a nic.. Radši se zeptej té doktorky..

    #864491
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    tu kaši dávám už dva měsíce a střídam ji jestě s jednou.zeleninu odskoušenou mám a ta kaše je rýžová.v tom příkrmu byla taky rýže tak to si myslim že ne a že by měl alergii na maso to snad ani nejde.jeste mě napadlo že by to mohli být spalničky ale na to je jeste brzo tak fakt už nevím

    #864492
    Anonym
    Host

    Mončo,
    alerie na maso možná je – mě dr. upozornil že nejdřív dávat dlouho jen zeleninu a maso opravdu až po ukončeném 6. měsíci. Dětičky nejsou schopné pořádně trávit bílkoviny. Takže maso zkoušet jen velmi opatrně a hlavně v malinkých dávkách. A také by prý měl sníst tak tu malou skleničku (125g) ty velké prý až později. A stejně jako u zeleniny i jednotlivé druhy masa by si měla zavádět postupně v odstupu 3-4 dnů – pro představu z čeho může alergie být…
    K Dr. bych zašla a uvidíš co ti poví….

    #864493
    Anonym
    Host

    Ahojda mamiinky!
    Moni také bych raději zašla k doktorce. Alergie může být na cokoliv. mamina má třeba alergii na vejčný bílek. Divný,ale je to tak. Já zatím masíčko nedávám. Dávala jsem mu ochutnat rybu a kousíček kuřete,ale fakt jen žďobíček. Požmoulal to v pudse a zbaštil. Dala jsem mu už i Lipánek – na radu starších jak říkám. No a aby mu nechutnal, že. Zbaštil celej ten malej kelímek.
    Jinak dnes byl vcelku už v pohodě. Jo doma je doma. Tak jsem zvědavá jak bude spinkat.
    Tak ju jdu si asi lehnout k telce a čekat na manžílka kterekj odešel na pivko tak doufám, že řijde brzo nebo bude :@ . Brou noc a hezké sny

    #864494
    Anonym
    Host

    Ahojky.

    Mončo, alergie na maso určitě je, jen vem, že někteří mají alergii na mořské plody. Znám člověka, který nemůže žádnou drůbež neb by bylo po něm. A já třeba musím velmi opatrně s mléčnými výrobky.

    Dnes mě malá celkem překvapila a už to není to mimčo, které „kam položím, tam ho najdu“. Sice ještě neleze, ale kam potřebuje tam se dostane přetáčením na břícho a na záda (v podstatě válí sudy8-| 8-| ). Večer se taky krásně vztyčila na rukách, když ležela na přebalováku na břiše. No prostě pokroky každým dnem

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,251. až 2,265. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist