únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,266. až 2,280. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #864495
    Anonym
    Host

    Moni, pak dej vědět jak jste dopadli u doktorky. Kubík má totiž dneska taky nějakou vyrážku, ručičky, ramena a na hrudníček. Objevilo se m to až odpoledne. Zatím jsme dávali od soboty mrkev a včera večer a dneska dostal švastkovou šťávičku. Tak mě taky napadlo, že to bude nějaká alergie, buď na tu švestkovou šťávu a nebo na tu mrkev. U té mrkve si myslím, že spíš než na samotnou mrkev, tak asi na nějaký věci co k tomu přidávají.

    #864496
    Anonym
    Host

    Ahoj maminky,
    gratuluji všem už k příkrmům 🙂 , my sníme velkou skleničku a pak fičí spát. Už dáváme 2 měsíce pravidelný oběd. Ze začátku jsme také měly problém s kaděním, ale ted i 5x denně.
    Ti vaši prckové při tom cestování, no nevím. asi se jim to moc nelíbí co? my jsme od včera u kamarádky, VAli spinká v cestovní postýlce (celou noc jako doma), ještě tady nezaplakala a prý jestli to vůbec umí. Kolegyně má 2generační děti – dospělé holky a 4-letá dvojčátka. Že takovýhéhol andílka neviděla. Cestu také snášela suprovně, vozím jí vedle mě na předním sedadle a hodinku spinkala a 2 hodinky čumákovala a hrála si v sedačce. Zítra si jedu už konečně pro novou káru pro Valuš. a ve středu pak domů. celkem se i těším, ale celkem i ne. Je tady na návštěvě suprovně, fakt jak doma. paráda. Takové známe všem přeji. Učily mě holky kynuté těsto a na véču jsme měly borůvkové knedlíky, buchty s jahodama a švestkama se ještě pečou. mňam.
    Taky jsem objednala už ohrádku, 150*150 cm.
    Kosto, to stěhování fakt nezávidím. Držíme pěstíčky pro rychlý a bezproblomový stěhovací manévr.
    Moni, kdysi dávno mi řekla nějaká mamínka, že její syn měl sedmou nemoc ??? , projevovala se teplotami, zvracením, průjmem a trvalo to snad 4 dny. teploty byly mezi 39-40 st. a nezabíralo snad nic. hlavně at je brzo lépe a jste brzo zdravoučcí.
    tak my jdem pouklízet kuchyň a také asi spát. dobrou noc a posílám hubanky na noc

    #864497
    Anonym
    Host

    Dobré ránko!
    Dneska to začná výborně. Ráno šel manžel se psem ven a pak mě vzbudil, protože jsme měli na vchodových dveří cedulku, že od 6:30 do 17:00 nepoteče voda. Tak mě v šest ráno hnal do sprchy. To byl šok jako prase, hned po probuzení sprcha. Jinak Kubíček už žádnou vyrážku nemá. Probírala jsem to ze ségrou (můj rádce na telefonu), že to možná mohlo být z té švestkové šťávičky. Prý když ji vypil odpoledne a pak se to objevilo. No a pak jsem ho vlastně večer ještě 2x kojila a dneska už taky 3x, tak že se mu to špatný tím kojením mohlo dostat z tělíčka ven. No každopádně asi pak ještě zavolám doktorce.

    #864498
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holčiny.
    Mončo, držím palečky, radši fakt zajsi s malým k Dr. Je lepší, když se na něj podívá odborník.
    Náš malej má taky nějaké pupínky pod pusinkou.. ale to si myslím, že má ze slintání. On tak šíleně slintá.. ale zub nikde..
    Jinak dneska ve dvě bylo šílené probuzení. Přítel řval ze spaní, takže vzbudil mě i malého. Měl nějaký dost divoký sen8o| Docela mě to nasralo, protože jsem musela pak asi půl hodiny uspávat malého, furt mu dokola šoupat dudlík, on ho vždy podudal a pak ho vyplivl a bez něho neusíná, tak furt dokola..
    A ráno v půl šesté budíček a od té doby malý nespí, takže jsem docela nevyspalá, už nejsem zvyklá na noční čučení..
    Budu potřebovat kafe tedy.
    Tak papa

    #864499
    Anonym
    Host

    Tak jsem volala doktorce. Kubík má tu vyrážku z 99% z té švestkové šťávičky. Mám ji vysadit a asi po 4 dnech, až bude bez vyrážky, mám mu ji zkusit dát znovu. Bivinko, pupínky kolem papulky (zejména pod spodním rtem) jsou od slintání. Jinak ohledně příkrmů mi dr. řekla, že když sní tu malou skleničku, tak mu mám dát jen čajík na zapití a zkusit ho už nekojit a počkat za jak dlouho pak bude chtít znovu papat. Je fakt, že včera si dal mrkvičku a prso už nechtěl, ani se na něho neotočil :'( .

    #864500
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    ahoj holky,
    tak jsme byly u dr.to ja takovej hnup.pry ma vyrozu a jsme ve druhy fazy.nejdriv mel horecku a ted ma vyrazku.dostala jsem vynadano ze malo prikrmuju.tak jsem mu rekla ze si myslim ze moje mleko mu nestačí a aby mi poradil nejako to pokracovací mléoko.ten se mnou pekne vybehnul mam kojit pry dva roky tak no to opravdu kašlu.tak jsem mu teda ted dala banan.v poledne maso 6xtydne a jednou tydne primichat žloutek. a pak mu dam zase banan a pak kaši u kaše jsem řekla že me 140ml vody a to mi taky vynadal prej mku mam dat vic a ja mu rikam ja to delam podle te krabice je to rozdeleny na mesice a tak.je to hroznej debil už k nemu nejdu bude tam chodit jen manža na to nemam nervy.tak budeme doma a začnu vařit hrozne se toho bojim nevim jak na to a tak

    #864501
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojda maminy!
    Tak manžel přišel domu ještě včera 😀 . Přišel z pivka ve 23:55 a říká mi – vidíš ženuško jak jsem hodnej přišel jsem ještě dneska 😛 .
    No jinak dnes se rozhodl jet na ryby tak budemem večer zase sami. Odjede odpoledne s vrátí se až zítra ráno. Ach jo. Zítra od 7:00 – 14:00 nepujde u nás elektrika tak jsem zvědavá co bucu dělat když mám vše na elektriku. Chystala jsem se do města,ale nějako se neozývá žádná z kamarádek. Ještě zkusím jednu jinak už fakt nevím co dělat.Ani to blbý kafe si člověk nedá. Asi si ho večer nebo po nočním kojení uvařím do termosky.
    Co se týká kadění tak Bohoušek kadí taly už pěkný h.. vánky. Ale stále kadí hrozně málo. Jestli ob den tak to je moc.
    Moni ten tvůj doktro je fakt nějakej divnej. Takhle jsme z toho přikrmování vyplesklý – první mimčo je první mimčo a on je ještě takový. Místo aby vše pořádně v klidu vysvětlil tak ještě nadává. Takový doktory nesnáším. Já si zatím nemůžu stěžovat – moje dokrotka je zlatá. Vše v klidu vysvětlí, poradí. Kdykoliv můžu zavolat. No jsem zvědavá teď na kontrole v 6. měsících. Jdu myslím, že příští týden.
    Tak ju budu končit. Možná se tu ještě objevím odpoledne když bude Bobánek spinkat. Pa pa a hezký u nás větrný den

    #864502
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    ahoj holky,
    už jsem zoufala.zase ode me nepil.pije ode me jenom večer.tak jsem se rozhodla nehleda na rady dr.mu kkoupit to mliko jestli ode me do patky přes den nezačne pit.co mu davate vy přemyšlela jsem o tom hami pokračovačím mléku.čaj taky odmita za lžičky i ze savičky jak jste je učili na to vy a jaké máte vyzkoušený čaj že jim chutna prosim o rady.dnes taky mel dvakrat banan.prvni snedl cely a druhy tak tři čtvrte ale opet po tom nechtěl pit už nevim jak do nej dostat tekutiny:'(

    #864503
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky.
    Tak malý měl nějaké brečící spací odpo. Spal a najednou se rozeřval a ani pochování nepomáhalo a takhle to šlo asi čtyřikrát, pak se už tedy asi už vyspal, ale ne uplně a byl takový jo a ne.. až koupání mu zvedlo náladu. Nyní už krásně spinká. Snad tedy až do rána.
    Mončo, pokud od tebe nepije, tak určo kup nějaké pokračovací mléko a udělej mu to. Moc dlouho s tím ale nečekej, aby nebyl pak dehydrovaný.
    Náš je na sunaru a je spokojený, někdo preferuje nutrilon, ten je hodně reklamovaný.. tak je dražší než sunar. S jinýma nemám zkušenosti.
    Vše se ale dělá do kojenecké vody, což asi určo víš. A jsou ty mléka už rozdělené podle měsíců, takže my už například máme sunar 4+, tedy že se dává až po ukončeném čtvrtém měsíci.
    Držím palečky, ať se to s malým zlepší. Určo na doktora tolik nedej, pokud je to takový hňup a nic pořádně ti neporadí. Radši ať malý ti jí i to umělé než žádné.

    Tak holky papa a pozdravujte mimísky malé :))

    #864504
    Anonym
    Host

    Ahojky,

    Mon, pokračovací mlíka ti zatím nemohu z osobní zkušenosti doporučit, ale jsem ještě na jiné debatě na emiminu a tam si pochvalují mlíka z DM (tu jejich řadu).
    Já jsem osobně malé zkoušela dát pouze převařenou vodu.

    #864505
    Anonym
    Host

    Moni, zkus mu dávat pít i během jídla. Možná bych koupila jště krabici klasickýho počátečního mlíka, ale i tak bych mu zkoušela dávat pořád prso a střídat je. Hlavně se pořád snaž do něho dostat nějaký tekutiny. Jinak na vaření příkrmů je spousta receptů a postupů na netu. Možná zkus i zavolat nějaké laktační poradkyni, ta by měla poradit ohledně kojení v nemoci a ohledně příkrmů taky. Přeju hodně štěstí a doktora vyměň.

    #864506
    Anonym
    Host

    Dobré ránko.
    Moni, já mám vyzkoušený čaj LEROS Dětský čaj s heřmánkem, potom z DMdrogerie Alnatura (od 2. týdne). Zkoušeli jsme taky od LEROS Dětský od 4. měsíce, ale ten Kubíkovi nešmakoval, je asi víc ovocný než bylinkový a ani mě takový čaje bez doslazení nechutnají. Moje tchýně radí dát na 100ml čaje 1 lžičku hnědého cukru. Asi bych zkusila mu dát ten čají do pítka (moje sestra radí pítko od Nuku), aby mu to do papulky teklo skoro samo. Buď to začne polikat, nebo se zakucká a zkusíte to za chvilku znovu. Jinak mám taky vyzkoušený takový ty pitíčka od Hami, ty ale ředím kojeneckou převařenou vodou. Většinou kupuju hrozno s fenyklem, s meduňkou a ještě cosi s jablíčkem. Samotný jablko mi přijde i po ředění moc silný. Ale pokud malej baští banán, tak mají i banánový pitíčka.

    #864507
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Moni mě Bohoušek taky nechce pít. Naštěstí to vyřeším vždy kojením. Zkoušela jsem už i dokonce šťávu s kojeneckou vodou a taky nic. Maximálně na lžičku trošku čajíčku a to byl trošku oslazený. :S . Taky se s tím docela trápím a taly jsem přemýšlela nad těma štávičkama od Hippu. Ještě vypije když vymačkámm čerstvou mrkev. 😀 . Jinak mi používáme mlíčko Beba – spokojenost. Teď jsem teda koupila taky Sunar tak jsem zvědavá na reakce. Ale dělám to z vody normálně z kohoutkku. Převařím jí a hotovo. Neřeším kojeneckou. myslím, že tu máme dobrou vodu . Na ty mléka z DM jsem taky slyšela jen chválu. Taky uvažuju, že je vyzkouším. I na plínky z DM,ale taky přesně nevím o jaké mléko a plínky jde. Musím tam zajít mrknout. Jinak zatím teda používám ty počáteční mlíčka – jsou do 6. měsíce tak si myslím, že mi to vyjde akorát a pak koupím už dvojku od 6. měsíce.
    Jinak u nás nic nového. Bobánek měl včera řvavou. Řval asi půl hoďky v kuse – už jsem měla nervy na dranc. Pak jsem objevila v pusince malou krvavou tečičku,ale v místě kde má být stolička takže zoubek jsem vylouřila a nakonec jsem našla, že tam má strženou kůžičku tak buď nehtíkem nebo nějakou hračkou si škrábnul do papuly bambula. A proto nejspíš plakal – si myslím.
    Holky už vaříte polévky??? Dnes vařím pro nás kuřecí tak jsem pžemýšlela, že mu tam šoupnu k mrkvičce tročku masíčka. Kamarádka říkala, že vývar bude asi ještě na něj mastnej tak vařím pro něj mrkvičku zvlášť a pak uloupnu trošku masíčka a rozmixuju mu to s mrkví.
    Taky mám takový dilema. Někd říká mixovat jídlo jiný zase jen třeba rozmačkat vidličkou. Že prej se pak bude blbě učit jíst kousky :S . Tak nevím. Banán třeba namačkám jen vidličkou nebo ho škrábu lžičkou. Mrkve ve většině případů rozmixuju jen na dovče jsem jí rozmačkala vidličkou a hnedka se začal dávit. :$ .Jak to děláte vy??? mixujete nebo mačkáte nebo jak??? 🙂 .
    Budu končit jsem se zase nějako rozepsala kdo to má pak číst, že? Pa pa a hezký den. U nás zase hnusný počasí :@

    #864508
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    Moniko, ja bohuzel taky s tim pitim do nej neumim nic dostat, jen kdyz chce..Takze kdyby bylo fakt zle a mela jsem pocit, ze je nejak dehydrovanej, tak bych asi zkusila mu to tam strikat tou plastovou injekcni strikackou, jako nas ucili v porodnici na UM. Ale fakt nevim..Jinak Filipkovi taky davam lzickou stavicky nekdy, ty Hipp, ma rad tu svestkovu, na tu je Kubik alergickej, Decko? A pak jsem davala tu merunkovou a po ni mel tu vyrazku. Do pitka mu zkousim davat fenyklovyej caj z DM, nebo tu Alnaturu, bylinnej, ale i kojeneckou vodu, vsechno pije tak nejak stejne, skoro ne :). Spocetla jsem si, ze driv jsem ho kojila tak 9x denne a ted s tema prikrama asi 5-6x, tak taky nevim, jestli ma dost tekutin, ale zase v tom ovoci je taky voda..Jinak to pitko Nuk by meli v DM?
    S mlikama taky nevim, mam doma pro jistotu Nutrilon, protoze ho davali v porordnici, ale jen ho treba micham do kase nebo do tech polivek a kasicek. Varim podle tech receptu, co jsou na netu, jak posilala Petra a taky Decko. Taky mam knizku Polevky a kasicky pro nejmensi, ale ta autorka je zastance toho, ze deti do roka zadny maso a zadny vejce, a ja chci i s masem uz varit.. Filip zatim vsechno hezky jedl, s masem varim dneska prvne cuketu + brambor a krutu.
    K tem plenam z DM, asi myslela kamaradka Bambulko ty Babylove, jsou docela dobry, jen mi prijdou malicko neprodysny, ja ted stridam latkovy a Pampers.
    Jo a jidlo mixuju, zatim se davi kazdym kouskem tuhym..
    No, snad jsem neco nezapomnela, uz se mi to tam uvarilo, tak to jdu rozmixovat…
    Papa, jo a je tu taky hnusne, strasna zima..

    #864509
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Bibo, přesně na tu švestkovou 😛 . Ale asi jsem mu ji málo naředila a taky jí vypil na jeden zátah 50ml, což zatím vypil tolik jenom čaje. Mám mu ji tak příští týden zkusit dát znova.
    Teď jsem četla na netu, že se dehydratace pozná podle toho, že když se chytne kůže na hřbetu ruce a pustí se, tak že se hned „nezatáhne“ do původního stavu. To pítko od Nuku jsem viděla v intersparu, ale v DM ho mám na slevovej kuponkach, píšou že je to NUK láhev na učení a podle toho obrázku je to stejný, který dávala ségra holkám. Jinak ty Babylove mi přijdou taky méně prodyšné. Pak teda mají ještě jednu značku, nějaký eko, ale ty mi neseděly vůbec. Já teď střídám huggies (jsou teď nový) a pamersky.
    Já zatím Kubíčkovi mrkvičku rozmixovala, ale tak nějak na „hrubo“, zůstali tam pidi kousky, ale jemu to nevadilo a zbaštil zase celou misku a pak se dožadoval kojení. Asi máme doma malého otesánka.
    Jiank taky je taky slušná zima. Dopoledne jsem musela na úřady, tak jsem malýmu dala do kočárku takovej peřinkovej fusak. Pak mi tchýně říkala, že je venku jen 10stupňů. To je fakt super léto…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,266. až 2,280. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist