únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,281. až 2,295. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #864510
    Anonym
    Host
    #864511
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holčiny :))
    Dneska jsem objednala mantinel do celé postýlky a kapsář, mám z toho radost. Už nám ten mantinel v hlavičce nestačí, každé ráno i vlastně přes den, když je malý v postýlce, tak zvedá nožičky až nad hlavu a pak je šoupne mezi tyčky postýlky..
    Já tak ráda malému něco pořizuji, mám pak z toho radost, sobě ani tak nemusím nic kupovat, jen už takové ty nutnosti.
    Docela to naše mimčo obdivuji, že ty nožičky tak zvedá a tak dlouho. Já to dělat, tak se pak už nehnu..minimálně týden..
    My stále používáme pampers, nyní jsme měli happy.. ty jsou takové tvrdé a nejsou dobré na delší dobu, moc v nich nevydrží. Už je kupovat nebudeme.
    Taky když má malej jinou než pampersku,tak je hned zapruzenej..
    Měla jsem taky zas vtipný zážitek při přebalování, jsem malého rozbalila a než jsem dala novou plenku, tak mi prostě načůral na ruku. To se mi ještě nestalo, aby se takhle trefil 😀 A taky ho furt děsně baví si ho tahat, když je rozbalený. Mu furt říkám,ať si to nechá na později 😀
    Tak zatím papa :)))

    #864512
    Anonym
    Host

    Aha, tak zrovna tuhle švestkovou Filípek miluje, ale já mu dávám vždycky tak max 30 lžiček, zrovna dneska jsem mu ji jen ukázala a už radostně mručel a úplně tu flaštičku hypnotizoval :), ani jsem nemyslela, že má takovou paměť, naposled ji měl tak před 14 dny..No ale budu to asi teda ředit..Ty slevové knížečky DM taky mám, ale nechala jsem je doma, protože tady se tam stejně nedostanu..A to už máš knížečku od půl roku, Děcko? Si teď nevybavuju, že by to v tý od narození bylo, to už bych to asi měla :). Jinak taky mám vždycky radost, když Filípkovi něco koupim, dřív jsem si dělala radost nákupama pro sebe a teď mi stačí tohle, ani nemám pocit, že byc něco potřebovala :).
    Jo a Filípek se naučil novou věc – na břiše se hodně vzepře a umí po rukách popolézat na různé strany a pak se taky odstrkovat a plazit se dozadu :), včera byl najednou na linu u těch svejch čtverců, až jsem se lekla, protože blízal podlahu..
    Tak se mějte dobře a doufám, že už bude fakt pěkně, ale já to tušila, když bylo tak teplý jaro, že pak na chatě budeme mrznout..Dobrou noc 🙂

    #864513
    Anonym
    Host

    Ahoj,

    Bibo, Zuzka je taky každou chvili mimo deku na kterou ji položím. Už to holt nejsou tak malé miminka:D 😀
    Dneska jsme měli malou premiéru, jely jsme poprvé ve sporťáku. Spala v něm daleko déle než v korbičce. Už začnu asi střídat korbičku se sporťákem a případě autosedačkou dle toho kam budeme vyrážet.
    Jinak nic nového, zítra jdeme na kontrolu na neurologii a v pátek na kontrolu v půl roce. Ten bude mít Zuzka sice až příští týden, ale to budeme na Moravě.
    Přeji hezký večer.

    #864514
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    moc vás všechny zdravím, dlouho jsem tu nebyla, tak vás budu dočítat postupně. Koukám, že už všichni pěkně jíte, my teprve začínáme. Johanka už měla půl roku, ale protože je alergická na kdovíco, tak dokud přibírá, máme ještě kojit. Ale nedá mi to a několikrát týdně jí něco podšoupnu. Zkoušely jsme už mrkev, mrkev s bramborem a banán, všechno jí jede. Pomačkám to jen vidličkou. Asi 3x se nadávila, ale pak tomu přišla na chuť. A na zapití dětský čaj se fenyklem a anýzem. Akorát se jí po tom v bříšku udělal trochu špunt, ale za 3 dny to vyšlo – pěkné nadělení:D . Asi má zároveň i nějaké růstové období, protože jí skoro pořád a začala se zas v noci budit. Tak jsem trochu hotová, hlavně ráno. Nevím, jestli jste to tu už nepsaly, ale jak to máte s nočním spaním vy?
    Jinak plinky používáme furt látkové a na noc Huggies Premium, v DM s kupónkem vycházejí na 3 Kč jedna, takže super. A neopruzuje se po nich jako po Pampers. Ty Babylove se mi zdají taky fajn. Ale ještě nedošla další knížečka, tak nemám kupónky.
    Jinak máme spoustu novinek – kyčle pořád nedorostlé:( , měsíční pauza s Vojtovkou:) , 2 dolní zuby a píďalkovité lezení. Už ji nejde nechat bez dozoru. A je to malá kleptomanka, sebere vše, na co přijde. Jo, a už týden taky jezdíme se sporťákem a hrozně se jí to líbí. Nemůže se vynadívat na svět. A jak kouká na tramvaje, a pejsky – vůbec se jí nedivím, musí to být úžasné objevovat pořád něco nového.
    Bibo, já teď taky nakupuju víc pro malou. A mám z toho ohromnou radost. Pro ty prcky je tolik vychytávek. Kdyby to ale všechno tolik nestálo:( . Teď Jance pro změnu něco ušiju – kapsář, jak mě inspirovala Bivinka (a myslím, že i Peťka jeden šila). Máme tu skvělý krámek s látkama.
    Jejda, jsem se rozepsala… Přeju vám dobrou noc – či ráno. A ať jste všichni zdrávi!!!

    #864515
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky.
    Dneska jsem si trošku pospala, malej byl hodný v postýlce, když se probudil a pak když jsem si ho dala k sobě do postele, tak tam koukal a já pospávala 😀 Stačil se mi tam pokadit, ale jen do plenky, ale to mě pak už donutilo vstát 😀 Ty hovínka trošku smrdí pod nos. Jinak Adámek vůbec nemá problém s tím kaděním, že by ho to zašpuntovalo a nekadil by pak. Jen jsem si u Vás přečetla,že po té zelenině dáváte ještě napít.. tak to taky zkusím, on zatím jí stejně jen pár lžiček a pak už pije mléko. Nějak mu to zatím tak nechutná, aby snědl toho hodně.. Zkusím mu to taky už uvařit, třebas mu to bude chutnat víc domácí.
    Kájo, já původně taky chtěla šít.. 😀 ale taky v okolí Černého Mostu není krám s látkama nebo jsem ho ještě neobjevila,tak mi to přijde jednodušší objednat. Zatím se ještě tak nenudím, abych šila 😀 i když šicí stroj mám od vánoc nový a mám z něho radost.
    Jinak já jsem taky u DM a další slevové kupony pošlou až k 7.měsíci miminka.. takže blbé, protože v té první knížečce už nemůžeme nic skoro použít.
    Ještě jsem něco chtěla probrat a mám nějaký výpadek.. Trošku jsem taková nedospalá a navíc odpoledne přítel pojede s naším kocourkem na kastraci 🙁 tak nesmí už od večera nic jíst a furt za mnou chodí a chce baštit, tak je mi ho líto. Ale zas je to pro jeho dobro. Začíná být agresor,včera mě bez důvodu kousl.. a už prý jednou ochcal, ale né u nás, ale na návštěvě..

    tak papa.

    #864516
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    mě ta knížečka z DM přišla už minulý týden, ale zatím využívám tu od narození. Ta první mi totiž přišla asi až ve 3 měsících. Takže ještě mi tam zbývá pár kuponku na huggies plínky i ty vlhčený ubrousky, nějaký kašičky a příkrmy.
    Kájo, Kubíček spí 4-5 hodin a pak se budí po 3 hodinách. Takže žádná hitparáda to není. Vzhledem k tomu, že předtím spával 8-9 hodin, tak si myslím, že mu už večerní kojení nestačí. Takhle to má od posledního sprutu ve 4,5 měsících. Teď čekám, kdy bude mít ten půlroční sprut. Jestli ho teda poznám, když jsem mu začla dávat v poledne tu zeleninku a večer se mu snažím dávat kašičku. Ta mu ale moc nejede, už totiž nedávám tu s MM, ale klasickou mléčnou od nutrilonu. Té sní tak 4 lžičky a pak když uvidí lžičku, tak otočí hlavu na bok, vcucne spodní ret a odmítá otevřít papulku.

    #864517
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    ahoj holky,
    jen tak v rychlosti dnes jsem mu udelala čajík s tím heřmánkem nic moc nevypil ale je to lespí než ten před tím.večer se mi každou chvíli budi podle me má určo hlad kojim tak po třech hodinach poslední kojení které si ode me veme je dopoledne v deset.dnes jsem mu uvažila k obědu mrkev, rýži, cuketu a žloutek sneědl tak cca deset lžiček a dost.no a pak jsem ho chtěla nakojít a byl opět 15minutovej teror tak jsem mu chtěla dát čajík a nic.no přece neco pit musí tak jsem dnes ráno v lékárně koupila sunar a udělala ho a vypil tak cca 30ml to je dobrý ne jinak by nemel nic.s kojim to nevidim moc valne asi pomalu začnu končil kdyby jste ho holky videlii jak ode mě nechce pit jak brečí záchvat vzteku nevim jak to popsat histericky plac toho ho radši ušetřím

    #864518
    Anonym
    Host

    Moni, tak to je škoda, že od Tebe nechce. No ale pokud bys ho tím měla trápit, tak mu raděj dávej to UM. Ale jestli od Tebe pije třeba ráno bez větších scén, taky se snažila zůstat aspoň u té kojící snídaně. A už se Ti povedlo najít nějakýho jinýho doktora? Nebo někoho, kdo by Ti poradil jak máš do něho něco dostat? Budu držet palce, aby se malej z toho dostal a začal hezky papat a pít.
    Já jsem teď objednala podzimní fusak (od emitexu http://www.babylife.cz/images/sklady_podrobnosti/letni_fusak_tmhneda_aqua.jpg). Pořád jsem si říkala, že mi bude stačit deka, ale včera byla fakt kosa a malej se pořád hrozně odkopává. Jsem zvědavá, co mi na to řekne manžel, až to zjistí. Zatím mám totiž zákaz něco kupovat, že prý furt utrácím. No dneska jsem tada fakt utrácela. Ráno mi vypadla kontaktní čočka a já ji nemohla najít. Jenže to byl můj poslední pár, tak jsem nasadila brýle a jeli jsme s Kubíkem nakoupit nějaký jídlo a že se stavím v optice pro nový čočky. Ti šmejdi je tam měli za 870 a já je kupuju přes net za 490 i s poštovným! Ale zase mě tam ty oči přeměřili a mám normálně o dioptrii víc. Jsem si říkala, že přes ty brýle už prd vidím 😛

    #864519
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojda holky!
    Tak u nás s nořním spánkem taky nic moc. Dnes byl vzhůru v 0:30, ve 3:00, v 5:00 a pak vstával někdy kolem 6:30. Pokaždé pláče. Nejdřív zkusím uspinkat dudlíkem a hajínkem a když to nepomáhá což nepomáhá v 99 případech tak kojím. Připadá mi že tam mam kulový. Vycucne mě jak hrozinku 😀 . Nějak se mi poslendí dobou dělá blbě mlíko nebo co. Jinak dnes jsem koupila v Tescu pokračovac mléko Hipp za 129 kč – bylo ve slevě, že byla poničená krabička. Tak yjsem koupila ty plíny jak propagujou na reklamě. Říkala mi kamarádka, že je takly kupovala pro malého a byla spokojená tak doufám, že budou dobrý páč jsem musel akoupit 3 balení aby to bylo v akci ve slevě.
    Jinak kde berete ty knížečky od DM??? Musím se tam mrknout na jejich stránky. Jí nemám nic takového 😐 .
    Jinak dnes měl Bohoušek mrkvičku s kuřecím masíčkem a chutnala 😛 . Dnes na noc zkusím přidat do mlíčka trošku kašičky snad bude spinkat déle 🙁 .
    Musím končit Bobánek má protivku. Pa pa

    #864520
    Anonym
    Host

    Ahojda holky, s tím spaním koukám, že ty kojení teď trochu haprují, Filípek se taky asi týden nebo 10 dní budil třeba skoro každou hodinu a to tak do 4 a pak už třeba po 2-3, ale i tak, to bylo strašný..Měl asi spurt, protože se nějak vytáhnul, teď spí už líp, budí se třeba ve 4 a pak ráno, ale spával celou noc..Ono asi, jak má ty příkrmy, mlíka se netvoří dost a pak mu to nestačí na celou noc, a já v noci zase nemám dost..Je to docela těžký to s tím kojením a příkrmama nějak vymyslet, aby to bylo pravidelný a vyhovovalo to nám oběma..Měla jsem z těch změn zánět..Taky jsem už uvažovala, že bych mu kdyby se třeba v noci moc budil a já neměla mlíko, tak mu dát nějaký UM, ale zase v noci to kuchtit se mi taky nechce. Bambulko, tu knížku dostávám z DM, protože jsem se tam u kasy zaregistrovala s rodným listem Filípka, měla jsem už i těhotenskou, to jsem ukázala těhu průkazku..A teď to asi dostanu poštou, no nejsem doma, třeba už ji mám..Jinak jsem si objednala kombinézu na zimu, velikost 86 a dneska mi přišla, je krásná, ale teda ta velikost 86 vypadá obrovská, manžel když to viděl, tak říkal, že takhle si představuje pětiletý dítě :). No ale když se pod to obleče a ještě taky zima není :), vždykcy se mi ta další velikost zdá obří a pak je mu náhle akorát a za chvíli malá.. Děcko, ten fusak je hezkej, vypadá elegantně tahle barevná kombinace..No ani mi raději neřikejte, co kupujete, protože mě to pak taky chytne :). Myslela jsem, že by přes podzim ještě mohl vydržet v tý zavinovačce Emitex, no uvidíme..Taky je zatím v korbě, mám dojem, že se mu tam hezky spí a zatím nějak nespokojeně nevypadá, ale už se tam brzo nevejde..Jejda, slyším ho venku, vzbudil se..tak papa

    #864521
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky,
    taky Vás hned vykolejí, když něco na miminku najdete ? Jsem nějak zas špatná z těch pupínků, co má kolem pusinky.. Dneska jsem mu nedala ten příkrm a přijde mi,že je má lepší.. Že by byl alergický na brambor ?? Dostal totiž mrkev s bramborem a vlastně pak se mu to udělalo.. tři dny jsem mu to dávala, tak teď nad tím dumám.. Tak jsem nad tím trošku vykolejená, jestli je to tím, nebo prostě tím slintáním.. Moc se mi nechce volat k doktorce, aby si zas nemyslela, že jsem až moc starostlivá mamina.. Jinak nějak poslední dva dny nedopijí flašku, vždy se rozeřve a už nechce.. pak si odkrkne a už nechce.. tak další dumání, co zas má.. V noci stále spí krásně až do rána a to mu na noc zatím stále dávám sunar, přemýšlím nad kaší, ale nevím, zda mu bude chutnat, abych to pak zas nevyhodila..
    Jééé už mi tu zas pořvává.. tak zas letím..

    #864522
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    tak pro info..malej už spí.. prostě pořvával, že chce do postýlky.. je šikovný :))

    #864523
    Anonym
    Host

    Bibo, ta emitexová zavinovačka do sedačky by mu stačit měla. Na jejich stránkách píšou, že je 90 cm dlouhá, takže na podzim by měla stačit určitě, možná i příští jaro, ale Filda je velkej, takže to už asi ne.
    My jsme z nákupu přijeli v poledne, zrovna na kojení. Jenže jsem musela ještě vlítnout do auta pro další tašku s nákupem a tak jsem dala malýho do postýlky. Než jsem se vrátila, tak on už spal. Vytuhl totálně a vzbudil se až ve 3. Takže v podstatě vynechal jedno jídlo. Tak jsem ho pak nakrmila a dala do ohrádky. Teď mi tam začal pištět, tak jsem ho dala do postýlky. On si vzal plínku, dal si ji přes obličej a už se zase snaží usnout. No a pak se divím, že mi nespí v noci…

    #864524
    Anonym
    Host

    Bivinko, to bude slintání. Prý když je to z jídla, tak je vyrážka „od středu těla“ – hrudníček, ramena a ručičky. Tak mi to řekla doktorka a říká to i ségřin doktor, takže na tom asi něco bude. Mě Kubík taky na dece (v ohrádce) vždycky začne pištět, když chce do postýlky. No aspoň že si řekne 😛

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,281. až 2,295. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist