únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,296. až 2,310. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #864525
    Anonym
    Host

    Bivinko, Filípek mívá se slintání takový červený koutky, ukazovala jsem to na kontrole minule doktorce a ona řekla, že na všechny tyhle drobnosti pomáhá Infadolan, případně Bepanthen..Koupila jsem ten Infadolan a dobrý, pomohlo to i na ten loket, kterej mel nejak opruzenej po ty merunkovy stavicce…A nnei drahej, stoji snad 30 kacek nebo co..Děcko, na jaře mu to asi fakt už nebude, tak pak uvidíme :). Mějte se, jdeme se ven koukat na taťku, jak děla dřevo ..

    #864526
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Bibo, Děcko: díky. Fakt už jsem z toho trošku začla plašit.
    No ono já jsem taková dneska vykolejená, protože od večera jsem nesměla dát jídlo našemu kocourkovi, páč musel být na lačno a teďka už je na operaci /kastraci.. tak jsem z toho celá pryč. I když mě ten kocour občas vytočí do běla, tak ho mám ráda. On od rána furt za mnou ten kocourek chodil a vodil mě k misce.. to bylo takové smutné 🙁
    Doufám,že ho to moc nebude pak bolet..
    Jinak holky, dopo jsem koukala do skříně a dívala se na ty kombinezy, co tam mám.. co jsem dostala od ségry po dětech.. hm… tak je to vel. 68, takže v zimě nám to bude na jedno, když malej má tu velikost nyní.. takže budem muset koupit kombinezu.. jen fakt nevím, jakou jako koupit velikost.. On nám fakt roste do délky… Musím to v krámě okouknout, jak jsou ty věci velké a tak..abych měla představu..

    #864527
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    tak jsme dneska byly na rhb a neurologii. Zuzka byla vždy pochválena. Sice stále budeme pokračovat v cvičení, ale už se úžasně zlepšila.

    Z plínek používám látkovky a popřípadě z DM babylove. Nová knížečka mi taky ještě nepřišla, možná dorazí příští týden.
    K jídlu, mám pocit, že malá zase o trochu lépe spí, už se tolik nebudí kolem 23 hod a od 20 či 20:30 spí až do 1 až 2 hodin. Pak se ale budí skoro co hodinu a půl 🙁 🙁

    Musím s vámi souhlasit, taky poslední dobou, když jdu do obchodu, tak odejdu s nějakými věcmi pro malou a je jedno zda to je oblečení či hračka. Sobě jsem si naposledy objednala přes net tašku na kočár, ale neměli ji na skladě, tak stále čekám. Tu co jsem měla ke kočáru, tak je na nic, je tam jen jedna kapsa a je malá. Jen tak pro můj přehled jsem v obchodě koukala jaké tašky dávají ke kočárkům, a přišlo mě, že ty co jsou vystaveny u kočárů, tak jsou dost malé:( . Tam se nic nevejde.

    #864528
    Anonym
    Host

    Bivi, já jsem taky už v obchodě koukala na věci, ale stále váhám, zda to koupit teď nebo ještě chvíli počkat.No zatím počkám. Něco málo teplejšího mám a když tak budu dokupovat narychlo. Já totiž stále nevím jakou velikost. Zuzka trička, mikinky a bundičky stále má ve velikosti 62, bodíčka 68 a 74 a kalhoty 74 (vše co jde přes zadek je trochu větší kvůli látkovkám, když dám jednorázovky, tak měla bodíčka i ve velikosti 62, v polovině července ještě i 56). Tak nevím*-)

    #864529
    Anonym
    Host

    Hezký večer,
    a co v těch taškách nosíte? Já ji mám furt poloprázdnou a to tam mám ni peněženku s mobilem. Možná je to ale tím, že třeba deku mám v košíku pod kočárkem. A nákup jakbysmet.
    Mončo, s tím kojením se nestresuj. Mám kolem sebe hned několik maminek, kterým děti přestaly chtít jejich mléko. Prostě se jen tak odstavily. Tak hlavně abyste vybrali něco, co malýmu pojede. Podle toho, co píšeš, pije fakt málo. Normálně bych asi zkusila ten čajík přisladit třeba fruktózou nebo rýžovým sirupem…
    Děcko, krásný fusak. My máme od fy Kaiser, vypadá jak spacák-mumie, ale je super. Ale na zimu se moc netěším:( . Je to doba, kdy budou ti naši miláčkové chtít běhat a bude asi těžké udržet je v kočárku.
    Bambulko, tu registraci v DM můžeš udělat i přes internet. Vyplníš dotazník a v e-mailu pošleš kopii rodného listu. A pak už jen čekat.
    Tak vidím, že s tím spaním nejsem jediná. Dřív spala Janka až do rána, teď se budí už kolem 12, tak do 2 ji ještě udržím jen na dudlíku, ale pak už chce prso. Takhle rozhodně o mlíko nepřijdu. I po jídle se ještě dokrmuje. Co ty kašičky na noc, fungujou? Já se bojím jí ji dát, protože zatím jde vidět, že střeva mají co dělat i s tou mrkví, banánem či květákem. To jsou prďochy v noci! Tak aby z toho neměla bolení. Ale nevím, ráda si nechám poradit.
    No nic, tak já jdu spát, když zas v té „Kriminálce“ nic nevyřešili:) . Miluju totiž detektivky.
    Pa

    #864530
    Anonym
    Host

    Kájo, já tam nosím plínky a podložku na přebalení, někdy i oblečení na převlečení pro malou, taky ubrousky na utření. Samozřejmě peněženku, mobil, vodu na pití, případně i krém na ruce. Občas i jedno triko na víc pro sebe, protože se mi už párkrát stalo, že mě malá tak dokonale zblila, že jsem okamžitě jela domů, protože jsem tak nikde chodit nemohla.
    Ta nová taška hlavně bude mít spoustu kapsiček. A velikostně to není jen tím, že používám látkovky, i když ty jsou trochu větší a taháš sebou i použitou, ale měla jsem problém i s jednorázovkami.

    #864531
    Anonym
    Host

    Ahojte takhle večer :), Kájo s tou kaší jsem to zkoušela – dělala jsem Nutrilon rýžovou do mlíka Nutrilon a udělala jsem ji jednou podle návodu, ale to bylo hrozně hustý, jako cement a bylo toho strašně moc.. Fíla pak druhej den furt tlačil, byl rudej a nic..Vypadal, že ho bolí pěkně břicho.. Takže mu to teď dělám někdy večer, ale řidší a dávám do toho případně nějaké ovoce, co nesnědl k svačině..Nezdá se mi, že by pak spal nějak zázračně líp než po kojení, ale chutná mu to a takhle to tráví dobře..
    A holky, jaké používáte ty látkovky? Já to taky střídám, ale ne od narození, to jsem se bála, protože pořád kakal, teď už to jde..Mám nějaké Popolini a Anavy a Lollipop a jsem celkem spokojená, jen na některých z fleecu se dělaj dost žmolíky, ale mám takový jen 2..
    A tašku na kočár mám z DM (jako hodně věcí :), taky v ní nemám nic moc, jen věci na přebalování a někdy i doklady a pití, jsem s ní spokojená, má vevnitř spoustu kapsiček a taky přebalovací podložku.
    Tak dobrou noc, ať mrňousci spinkaj 🙂

    #864532
    Anonym
    Host

    Elenko, máme taky látkovky, akorát tu špinavou vždycky frknu do pytlíku a pod kočár, aby nebyla mezi čistým. Máš recht, taky nosím náhradní věci.
    Jinak ty plinky máme Popolini, Babyidei zavazovací, nějaké Baby Lucy a Tots Bots. Ty mi přidou asi nejlepší, jsou krásně savé (bambus) a štíhlé, takže nedělají velký zadek. O Anavy jsem četla, že vyhrály „Plenku roku“. Jsou dobré? Chtěla bych je zkusit. Taky jsme měly jednu plinku s fleecem, ale po té měla Janka vyrážku. Řeknu vám, přebalování začíná být pěkný boj. Už aby chodila na nočník. Viděla jsem jeden eco, do kterého se pak dá zasadit kytka a za pár let se rozloží. Asi do něj půjdu, má i dobrý oválný tvar.
    Díky za tip ohledně té kaše. Sice ještě pár týdnů počkám, ale určitě půjdu do té rýžové.

    #864533
    Anonym
    Host

    Dobré ránko!
    Kájo, Bibo, ty kaše na noc mají větší efekt, až dítě bude dostávat víc hutnějšího jídla přes den. Nevím teda jak mají nějaký ty kaše na dobrou noc (jestli to má nějaký efekt, nebo to chcou jen prodat). Mě se teda občas stane, že po kašičce spí třeba o hodinku dýl. Jinak ségře dr. radil dát kašičku třeba tak 1 až 2 hodiny před spaním a pak ještě dokojit. Že to mimčo stihne trošku zpracovat, aby nemělo v noci boleníčko, a bude trochu víc zasycený než jenom po kojení.
    Kájo, já v té tašce taky mám kompletně všechno na přebalování, náhradní oblečení, nějakou hračku a pak ještě moje věci (klíče, peněženku, doklady od auta). Já mám teda 2 tašky, jednu kočárovou, tam mám teda spíš jen deku, plínku na boudičku, když svítí sluníčko, náhradní oblečení. S tou většinou chodíme odpoledne na procházku a na nákup do samošky. Tu druhou mám na návštěvy a na ježdění do obchoďáku (vypadá jako větší kabelka, ale má i termo kapsu na flašku a přebalovací podložku), v té mám teda i to přebalování. Když jedeme někam na delší návštěvu, tak beru obě tašky.
    No nic, jdu snídat než se mi probudí dítko. Pak jedeme zase na nákupy, máme naplánovaný velký úklid u rodičů na stavbě, tak jsem slíbila, že nakoupít všechny ty čistící blbosti.

    #864534
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    fakt Vás obdivuji,že používáte látkové pleny. Já jsem ráda za jednorázovky, sice to není moc eko, ale fakt peru skoro co den a tak jsem ráda,že nemusím ještě pleny, to bych asi už nevěděla, kam to pověšit, jelikož máme malý balkon a pokaždém praní je plný.
    Včera jsem byla docela hotová, kocourek se po té narkoze, co dostal, probral asi po dvou hodinách a začal se tu motat a padat.. až jsem z toho brečela, chudáček malej, dneska už běhá docela dobře, jen je takový přešlý a hodně spí. Myslím si, že mu to pomůže.
    Samo,že jsem musela po něm vytírat podlahu, oni ti veterináři nic těm kočkám na to nedají,jako náplast..
    Takže jsem vytírala a slyším z ložnice mega brekot malého, tak jsem si říkala, to vydrží, než dotřu,ale řval hodně. Tak jsem tam šla a ten náš malej si narval nohu mezi tyčky až po stehno a jak s ní už nemohl hýbat, tak řval. Jsem se totálně vyplašila,že si jí snad zlomil.. navíc mi nešla vyndat, ležel napříč.. To si ani nedovedete představit, tu mojí hrůzu z toho. Naštěstí po vyprostění s nožičkou hned začal kopat a dobrý. Už se fakt těším,až mi přijde ten mantinel do celé postýlky. Na noc jsem tam musela dát deku, aby si to tam zas nedal..
    A dneska od půl šesté furt pořvává.. prostě spát nebudu a nebudu a když ho tedy dám do postýlky tak řev a jen co ho zvednu,tak se začne nahlas smát a přijde mi to jak, že mi tím říká, zas jsem vyhrál.. Ale už spí, přeci jen se to podařilo.. :))) aspoň bude veselejší, když nespí, tak je protivný.
    Ještěže mám uvařeno od večera.. 🙂
    Jinak já jsem s taškou u kočáru spokojená, mám tam pleny náhradní, ubrousky, pudr, plenu látkovou, svoje věci a kolikrát tam narvu i deku nebo jinou věc.. fakt je nafukovací :)))
    papa

    #864535
    Anonym
    Host

    Dobré ráno holky 🙂
    Kájo, ty Anavy se mi moc líbí a jsou ohromně příjemné, při praní zůstávají pěkné, taky na zadku nejsou tak veliké, je to česká firma a myslím, že si na tom dávají záležet..Jinak ještě k tomu látkování – mám stvrchní kalhotky ty PUL a nějak se mi to zdá neprodyšné, někdy je ani nedám a nechám jen plínu, máte zkušenosti s něčím jiným? Zase ty vlněné jsou asi náročné na údržbu..
    Bivi, taky jsme měli kocourka a po tom kastrování tak den se vzpamatovával, ale pořád lepší než kočička, ta chudák měla tu jizvu na bříšku a byla špatná mnohem dýl..
    Jinak dneska docela divoká noc, asi i jak nám svítil měsíc do postele, tak jsem kojila v 10, v 11 a ve 12 byl zase vzhůru, tak jsem si řekla, že prubnu ten Nutrilon, šla jsem to dolů udělat a on mezitím nahoře řval, pak jsem to přinesla, začal se smát, měl radost, že jsem se vrátila, mlíko nechtěl a zase usnul..Pak se znova vzbudil ve 2.30 a já jsem znova zkusila ten Nutrilon, kterej jsem si nechala na kamnech, aby byl teplej. No strčila jsem mu to do pusy a začal se vztekat, jako „tak tohle si děláš srandu, chci kojení“, takže jsem zase kojila a pak v 6 a pak teda už do rána..Ale není to tak lehký nějak to kojení nahradit, když neumí pít ze savičky, asi mu to nechutná a já nemám ohřívačku :). Jak ohříváte to UM? Dá se i mikrovlnce?
    A teď spí 🙂
    Tak se mějte dobře, tady ráno zase pršelo, ale vybírá se to..Pa

    #864536
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Bibo:
    Umělé mléko můžeš ohřát i v hrnci na sporáku, tedy že do hrnce dáš vodu a do toho postavíš tu lahvičku.. Já tedy mám ohřívačku lahví, tak používám tu.
    Mikrovlnku moc na netu nedoporučují, že nejspíš ničí to co je v tom mléce nebo tak nějak..
    Jinak mě se občas stane,že ráno běžím udělat malému flašku a vrátím se a on spí,tak tu flašku dám do pouzdra na flašku, co ji udrží teplou.. on se stejně vzbudí za půl hoďky,tak pak nemusím ohřívat..
    Bibo, docela je blbé, že nechce pít z flašky.. to pak asi budeš mít problém ho odstavit, až někdy budeš potřebovat..
    Mě se to povídá, ten náš se odstavil od kojení sám a na flašku se přímo těšil 🙂

    #864537
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahoky holky!
    Tak já mam taky tašku ke kočárku a mam tam narvanou peněženku, doklady moje, doklady malého, klíče a kdejaký kravinky, že se mi tam už kolikrát nic nevejde a náhradní plínku, podložku a oblečky na převlečený mam v pytlíku a v igelitce v košíku pod kočárkem. Když jedem autem tak stačí vzít igelitku a mam vše po ruce a když kočárkem tak to šoupnu do toho košíčku.
    Jinak díky za rady té slevové kartičky do DM. Vezmu si sebou rodnej list až pojedu do města a zařídím si to tam taky. Dneska mi přišlo zase od sunaru různé reklamní letáčky a mezi tím i seva 70 kč na pokračovací mléko Nutra defense – tak jse zvědavá co stojí normálně a jestli je to vůbec dobré.
    Jinak Bobánek mi usnul cca. před půl ho´dkou tak nějak uvažuju, že mi asi nebude chtít večer spinkat když ho ještě nechám., No nechám po půl sedmé a pak ho pujdu nenápadně probudit – t bude zase nas…
    Já pořád na zimu nějak nic nemám. Teda ani jsemnešmějdila jestli tady něco nemám od švagrovejch,ale poprvé přišla mateřská – teda zatím jen číst,ale nějako si to nedokážu s tím představit vyžít :S . Hm no nějak bylo nějak bude no. Tak holky končím a krásnouz dobrou noc. Snad se konečně pořádně vyspinkáme

    #864538
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Bambulko, nemyslíš rodičák?

    Já mám latkovky popoliny, různé typy. Bivinko, taky jsem na začátku myslela, že ty látkovky budou strašně náročné, ale buď jsem si zvykla nebo (a to spíš) to není tak hrozné. Jen musím myslet trochu dopředu a prát. Taky mám skoro pořád plný sušák občas dva sušáky.

    Dnes jsem byla na kontrole v půl roce, Zuzka má 66 cm a 6,82 kg. Jakmile se dr. přiblížila k malé, ta začala řvát jak tur a skončila až si dr. sedla za stůl. Asi si pamatuje, jak ji před měsícem očkovala:P . Jinak už příští týden začnu s mrkví. Dle dr. malá má spát už celou noc a ne se tak často budit :S .

    Já jsem slyšela, že mikrovlnka na ohřev mlíka by se neměla používat, protože se v ní mléko neprohřeje rovnoměrně a dítě by se mohlo opařit.

    Hezky večer

    #864539
    Anonym
    Host

    Ještě jak tady někdo psal o tom mantinelu, tak já mám dva. Jeden kolem celé postýlky, druhý jen do poloviny. Teď mám na postýlce ten do poloviny, a malá ráno už pofňukává, a když jí dám do té části, která je bez mantinelu, tak si začne bez problémů hrát a je spokojená, že vidí na nás:D 😀

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,296. až 2,310. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist