únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,311. až 2,325. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #864540
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky!
    Elenko jasně že rodičák – jsem trdlo.
    Normálka holky ve mne hrklo. Jsem si tady na netu tak pročítala. Když kojím tak mi je to dost nepříjemné – neím proč zkrátka mi to vadí jak mi dumlá a tahá za bradavky. No tak jsem se chtěla podívat jako co by to mohlo být a nebo co s tím dělat. No nic jsem se nedozvěděla jen to, že tam psali některé maminy, že takvé nepříjemné pocity prožívali když byly těhotné :O . No už jsem se vyděsila že by jsem byla těhotná. Tak jsem si šla raději udělat testík. U¨Je to i takový blbý, že pořád nemám menstruaci a před měsícem jsem přestala brát i antikoncepci (nechce se mi za ní pořád utrácet). Naštěstí jedna čárka. 😛 . Druhý mimčo by jsem asi chtěla,ale ne takhle brzo po sobě.
    Jinak mantineůl mam po celé postýlce a malej nějak neprotestuje. Dneska mě prďolka vzbudil a normálka byl otočenej o 90 stupňů. Tam kde měl původně hlavičku měl nožičky – jak to udělal fakt nevím.
    Koukám na Kurvahoši Guten tag – teda mam to tady jen jako kulisu,aůle musím se smát Bohušu!!! Že by jsem na toho našeho Bohuša taky takhle hulákala až povyrostě??? 😀

    #864541
    Anonym
    Host

    Bibo, já si ze svrchňáčů nemůžu vynachválit Imse Vimse Organic, i když jsou taky PUL, pak mám ještě levnější variantu Kikko bebe, ale kdosi mi říkal, že u nich brzy odejdou suché zipy. Ale u nás jsou zatím pořád ok. Kamarádka si zas chválí svrchňáky od Baby Lucy. Ono je toho dnes tolik… ALe tady v Olmiku máme obchod Slůně.eu a tam mají skoro vše vystavené, takže si to může člověk pořádně prohlídnou, popř. i zkusit. A milé prodavačky.
    Holky, to noční vstávání u nás taky začíná být nesnesitelné.Dnes v noci jsem se naštvala a nechala Johanku kňourat, usnula asi po 20 min a probudila se o tři hodny později (takže jsem krmila jen ve 12 a v 6). Asi to budu takhle pár sní zkoušet. Myslím, že je důležitý vytrvat. ZAčínáme být s manželem dost nevyspaní. No nic, tak jdu dnes brzy spát. V neděli máme křtiny, z Janky bude mladá evangelička:-). To zas bude hektický víkend! Užijte si ho hezky s dětmi. Pa a dobrou!

    #864542
    Anonym
    Host

    Ahojte maminky,
    nesháníte některá jídelní stůl ? pro nedostatek místa prodávám tenhle za 1700 ,- http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/70102298

    U nás jinak nic nového, pořád se točí na bříško jen přes levý bok a na záda se jí nechce. Začla trošku nadzvedávat prdelku.
    V pondělí jdeme na půlroční prohlídku, tak jsem zvědavá jak nám holka porostla. Holky s látkovkama, už bych asi na ně mohla najet, pořád to oddaluji. protože se mi stále zdá, že v nich je hodně prohnutá když leží. No ale třeba to je fakt jen pocit. Říkala jsem si, že jen co přejdu na plíny vel. 4, začnu používat i látkové v kombinaci. Vy co máte málo prostoru na sušení, tak se koukněte na ty stropní sušáky, které se spouští provázkem. Vejde tam dost prádla. A pod stropem je teplo a rychle to schne. (teda mám zkušenost jen s těmi látkovými plenami, když vše ostatní se suší a za hodinu mám tak vysušeno)
    Asi zajdu pro Valču na zahradu a dám jí oběd. (pokud je teda vzhůru). Včera poprvé mi tak řvala, že jsem si říkala, co se děje. Když plakala u vojt. cvičení, věděla jsem čím to je. Ale včera fakt mě to zaskočilo. Okoupala se, a dala jsem jí nutrilon na dobrou noc (je trošku hustší), začla děsně řvát, tak si říkám, dám jinou flašku, třeba to nemůže vytáhnout. no nic. Ani třetí flaška nezabrala. Udělala jsem klasický nutrilon a pořád nic. tak jsem jí čtvrt hodinky nosila na rukách a huštala, no najednou vyšel takový brutální krkanec, že jí to bříško muselo fakt bolet. A bylo ticho, spokojená a snědla svou klasickou dávku mlíčka a chrněla.
    Dnes vařit pro nás nemusím, já si zajdu pro rýžový nákyp k mamce a martin protože včera odmítal jíst, má ze čtvrtku kýtu na štávě a kolena k tomu. Nehodlám vyhazovat tolik jídla a vařit nové a taky já 3 dny po sobě to jíst nebudu.
    Tak jdu znásilnit k mamce nákyp, dobrou chuť a krásný víkend

    #864543
    Anonym
    Host

    Ahojte holky, díky Kájo za tip k těm svrchňáčkům, o těch Imse Vimse jsem taky slyšela, tak se na to ještě podívám.. Jinak naše noc zase dost děs, když se vzbudil jen hoďku po kojení, tak jsem prostě ležela dál, chvíli tam kňoural, ale usnul, takže ráno jsem byla dost dobitá a ani nevím, kolikrát jsem kojila a kolikrát jsem byla vzhůru..Už mi to nějak splývá..No mantinel taky máme kolem celé postele, už od začátku, ale on prostrkává nožky klidně i pod ním, tak ho to úplně nezachrání :). Taky se klidně otočí o 90, i 180..Dělá teď takový letadla na břiše, houpe se na bříšku a rukama se točí..
    Tu kaši mu dávám večer jako k večeři, ne úplně před spaním, spíš než se koupe, aby se pak neušpinil zase :). Hodně teď jí, už by snědl tu velkou sklenku, já mu to vařím, ale je vidět, že sní čím dál víc..
    Zase nám tu leje..Tak se mějte fajn, už se probudil po obědě..Papa

    #864544
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    tak právě jsem nám (mě a manželovi) dokončila perník, který budeme mít k snídani a pro zítřejší návštěvu měkkoučký dort od itala (torta tenerina). Doufám, že obojí bude skvělé:D .

    Bambulko, taky je mi někdy nepříjemené, jak mě malá cucá bradavky, nebo mě za ně tahá. Ale není to vždy a když to nastane tak se snažím jí to prso více přitisknout k puse. Někdy to zabere.

    Kájo, dobrý typ na to spaní. Někdy jsem po ránu pouze chodící mrtvola|-) . Teď budu s mamkou na chalupě, tak to zkusím, třeba mě to pomůže taky. Uvidím, zda to vydržím:P

    #864545
    Anonym
    Host

    Holky, co takhle udělat zase revizi?

    Kája – 2.2. – Johanka narozena 1.2. v 11:50h, 2890g a 50cm
    třetí měsíc: 5150 kg a 57 cm : půl roku:

    Petra H. – 14.2. – Valentýnka narozena 14.2. v 18:25, 3600g a 50cm
    třetí měsíc: 5090g a 61cm : půl roku:

    Babyzna-14.2. – Přemeček narozen 20.2. v 17:23, 3650g a 49cm
    třetí měsíc:6405g a 63,5cm : půl roku:

    Monika306 – 16.2. – Davídek narozen 18.2. ve 12:52, 3200g a 50cm
    třetí měsíc: 5150g a 60cm : půl roku:

    j.a.r.k.a. – 16.2. – Dominik narozen 14.2. ve 20:52, 3720g a 50cm
    třetí měsíc: : půl roku:

    Bambulka – 18.2. – Bohoušek narozen 19.2. ve 12:21 3650g a 52 cm
    třetí měsíc: 6030g a 62cm : půl roku:

    Lenuna – 18.2.- Mireček narozen 8.2. v 11:00, 3600g a 51cm
    třetí měsíc: : půl roku:

    elen-ka – 20.2. – Zuzanka narozena 16.02. v 16:12, 3250g a 49cm
    třetí měsíc: 5070 g a 58 cm: půl roku: 6820 g a 66 cm

    děcko – 20.2. – Kubik narozen 15.2. ve 20:50, 2700g a 49cm
    třetí měsíc: 5900g a 61cm : půl roku:

    Darenie – 21.2. – Laura narozena 7.3. v 11:55, 3250g a 52cm
    třetí měsíc: 6100g a 61,5cm : půl roku:

    Kosta – 22.2. – Eliška narozena 2.3. v 6:54, 3270g a 50 cm
    třetí měsíc: 4910g a 58,5cm : půl roku:

    Bivinka – 26.2. – Adámek narozen 1.3. 3930g a 52cm
    třetí měsíc: 4900g a 62,5cm : půl roku:

    milinka – 3.3. – Kristýnka narozena 20.02. 3400g a 48cm
    třetí měsíc:5600g 60cm : půl roku:

    Biba – Filip narozen 19.2. v 6:42, měl 4100 g a 53 cm
    třetí měsíc: 7100 g a asi 70cm : půl roku:

    #864546
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky:)
    Ten náš má fakt nějakého budíka v sobě. Včera jsme odpo byli na návštěvě a vrátili jsme se v půl sedmé. A to se malému fakt nelíbilo, takže koupání ořval, oblékání ořval, pak tedy vypil flašku a zas řev,že chce do postýlky už a pak tam divočil.. Měli jsme to posunuté o půl hodiny a to už byl fakt problém. Pak tedy usnul, ale asi v jednu tam kňoural ze spaní.. Jinak malej už standartně spí na peřině, jak on se dokáže na ní dostat, to je fakt psina:D
    Elenko, my jdeme na půl roční prohlídku až 31.,tak pak až napíšu míry.
    Ale asi jsme cvalík, jak jsme byli na té návštěvě, tak tam roční holčička byla jen o kousek větší než ten náš Adámek:) Ale to nevadí, je přeci kluk a ty bývají větší než holčičky,aby je pak v budoucnu mohli ochránit 🙂
    Dneska ráno v posteli se mi dvakrát otočil na bříško ze zádíček, jen chtěl trošku pomoct, páč tam měl špatně ruku.. ale skoro mě tím schodil z postele, jsem fakt byla už na hraně. To se mu líbilo.. já bych ještě spala a on že budu bříškovat, pak když jsem ho šoupla zpět do postýlky,že si ještě dáchneme,tak už usínal, ale jen do chvilku, kdy naládoval do plenky, takže přebalovačka a od té doby tu čučíme..Asi to naše malé nebude moc velký spáč dopolední, pěkně si počká na východ sluníčka a pak až když zapadne,tak zas jde spinkat 😀
    zatím papa

    #864547
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky mamči a mimča!
    Bíbo Bohoušek taky na bříšku dělá letadlo. Připadá mi že každou chvílimusí vzlítnout 😛 .
    Jinak dnes mám odpolendí zlobivku. Málo se dopoledne i odpoledne vyspinkal takže se to rázně projevilo v náladě. Teď mi tady bouchá do klávesnice takže něco napsat je nadlidskej úkol. Posloucháme u toho písničky z pohádek zakže je to lepší.
    Elenko míry doplním zítra nebo pozítří páč zítra jdeme na kontrolu v 6. měsících.
    Jinak taky už nevím co by jsem bvymySlela na noční spánek. Zkoušela jsem přidávat kašičku do mlíka, dát víc páršku do mlíčko a nic. Pořád se budí kolem půlnoci a pak klasika maximálně po 3 hodinách. Už musím koupit mlíčko od 6. měsíce třeba to zabere. Jinak dnes k obědu zbaštil celou velkou přesnídávku a ještě jsem ho dokojila :O . Je to nejaký jedlík 😀 .
    No budu končit. Jdeme se pomalinku chystat na koupání, papání a spinkání . Dobrou krásnou noc všem

    #864548
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    my máme půlroční prohlídku až v pátek.
    Já bohužel nemůžu nechat malýho se v noci vyřvat, protože by mi vzbudil manžela. Ale kyšlala jsem se na přebalování po nočním kojení. Dřív jsem vždycky malýho vzala a šla s ním do obýváku kojit, pak jsem ho přebalila a vrátila do postýlky. Teď ho nej nakojím v posteli a vrátím zpátky do postýlky, abych se moc neprobudila 😛 . No ale už by fakt mohl spát dýl, aspoň tak do 5 nebo do 6.
    Kubík taky dělá letadlo. Vždycky se vzepře na rukách, pak ty ruce nadzvedne, začne s nima mávat a kopat nohama a hrozně se tomu řechtá.
    Jinak Kubíkovi už vyrážka po té švestkové šťávičce zmizela, tak jsem mu dala mrkvičku s bramborama. Dr. mi řekla, že dokud mu to nezmizne, tak že mu nemám dávat nic novýho a zůstat jen u mrkve. No ale na to, že dostává v poledne zeleninku a večer kašičku, tak kojím pořád stejně. Vždycky po jídle se nejpozděj do půlhodiny dožaduje kojení. Na jednu stranu se už těším, až mu bude stačit nějaký to jídlo, ale zase na druhou mi bude asi ten kontakt chybět. Protože když jednou nechtěl po mrkvičce nakojit, tak mě to bylo najednou hrozně líto, že už nechce nakojit. Nějak mi pak to naše pomazlíčkování a blbnutí u přealování bylo málo.
    No nic, jdu spát. Snad vydrží Kubík dýl než do jedné…

    #864549
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holčiny.
    Opravdu Vás lituji,že ti Vaši miláčci se budí stále přes noc. Je ale divné,že ani ta kaše nezabere na ně. Já jsem o tom četla a prý to má to dítě fakt zasytit a má vydržet spát celou noc.. Já dokonce včera šla spát až v půl jedenácté, dívali jsme se na Dokonalý trik.. no nakonec ten film dopadl divně. a Malej pěkně spinkal až do rána. Dokonce mu měním i plenku pod hlavičkou a vůbec se nevzbudí… on se mi pod tou hlavičkou furt potí.. musím se pak na to zeptat paní doktorky.. Přitom není ani tak přikrytý, nebo jestli je to tím,že spí prostě na zádíčkách a neotáčí se v noci na bok, tak prostě se pak hlavička tak potí..
    Adámek vydrží spát od sedmi do pěti a to má na noc stále jen ten sunar. Ještě jsem tu kaši nezkoušela. Dneska k obědu dostane Adámek brokolici… jsem na to zvědavá. Já jí nejím,tak to bude zajímavé to ochutnat,zda už je to teplé..
    Každé ráno u mě v posteli se otáčí na bříško, občas potřebuje pomoct, protože tam má jednu ručičku špatně danou pod sebe.. ale je to hezké, jak už ho to baví. Jen se divím,že ho to baví dělat jen v posteli 😀
    Dneska jsme doma sami, tak vyrazíme do ikei 😀 Chci se tam trošku pokoukat, s přítelem to je vždy honem honem.. a pryč..
    Tak zatím papa

    #864550
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Holky,
    tak brokolice Adámkovi chutnala,dala jsem mu ale pár lžiček,když to bylo poprvé..Jen já jsem měla zapření to ochutnat, zda je to dostatečně ohřáté. Jak jsem psala,že to nejím… fakt mi to nechutnalo, ani ten trošek..Ale je dobře, že to malému jelo:) Je to pro něj změna, oproti tomu mléku..
    tak zatím papa

    #864551
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holčiny!
    Tak včera večer jsme měli doma cirkus. Malej ne a ne usnout. POkaždý když jsem ho položila do postýlky tak sputil neuvěřitelný jekot. Jestli se bíl nebo co. Nakonec jsme ho museli s manželem uspinkat v náručí a ještě po položení do postýlky hladit dokud neusnul. No a tím že usnul později se taky později pribudil. Takže ne ve 0:00, ale kolem 1:00 🙁 . J8 ještě kaši na noc nezkoušela jen jsem přidávala trošku do mlíčka a to nepomohlo. Bohím se aby ho nebolelo bříško.
    Jinak dnes se chystáme k doktorce – kontrola v 6. měsících a očkování :S . Venku pršíjako kráva talkže z toho mam hroznou radost páč jedu busem. Budu muset natáhnout igelit na kočár a nevbím nevím jak se to bude malému líbit :S . Koukám, že ho budu muset i probudit aby jsme všechno stihli. Ve 13:20 mi to jede tak musím stihnout oblíknout sebe, Bobánka, nakojit a vyrazit na zastávku. No dám mu nejdéle do 123:45 ať pak nemusím zbytečně spěchat.
    Dneska jsem překonala svou lenost a konečně vysála, vytřela a trošku poklidila barák. No mam z toho dobrej pocit. Vařit nemusím páč mam vařeno od včera teda od maminky a ještě navíc jsme zvaný na grilovačku – no nevím v tom dešti,ale snad se vyčasí.
    Tak pozdravujte miminka a páááá

    #864552
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Jinak Péťe tedy Valince a Jarce tedy Dominikovi přejeme vše nej ke včerejšímu půlročnímu výročí a děcko neboli Kubíčkovi vše nej k dnešnímu půlročnímu výročí <:o) . Hlavně přejeme zdravíčko a ty nej rodiče

    #864553
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    tak večerní kašička možná zabrala, Kubík spal až do 3. Takže ji budu fakt dávat každej den.
    Kubíček právě zjistil, že když bude mlátit s chrastítkem o zem, tak tu bude chrastit ještě víc. Takže teď máme doma veselo. Dneska se mi vůbec nic nechce a to mám nachystaný 2 koše prádla na žehlení :'( . A ještě chci Kubíkovi navařit, asi brokolici, mrkev a zkusím i krůtí prso. No, uvidíme jak se mi bude chtít. Jo a ještě se malej začal otáčet na druhý bok, ale zatím to zkouší jen na přebalováku.
    No nic, jdu žehlit. Teď nebo nikdy…

    #864554
    Anonym
    Host

    Ahoj maminky,
    taky gratuluju všem k půlročním narozeninám!!! Mně přijde strašné, jak to utíká:-(. Včera měla Janka křtiny, oslava skončila až o půlnoci, ale hrozně jsme si to užili. Po kostele jsme grilovali na zahradě na Olomouckých hradbách, počasí nám naštěstí přálo. Jen dnes jsem trochu unavená.
    Jinak, jak jsem psala o tom, že Janku nechám vyplakat, tak jsem to udělala jednou (manžela jsem přestěhovala do obyváku), druhou noc zakňourala a teď už spává do 5. Snad to není jen náhoda a vydrží jí to:) . Bylo by to skvělý. Potvůrka ale začala regulérně lézt a přeleze i mantinel z peřin na posleli, takže už ji musím dávat do postýlky a hrát si na zem. Zkoumá teda všechno důkladně. A občas se někde pěkně praští, takže sranda:) .
    Zítra jdem do poradny, jsem zvědavá, kolik přibrala. Je nějaká težká…
    Pa a hezké odpoledne!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,311. až 2,325. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist