únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,326. až 2,340. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #864555
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Holky,
    taky blahopřeji k půlročnímu výročí. Stejně ty miminka nám rostou, že už to je půl roku:D Tedy u nás až za půl měsíce 🙂
    Kájí, vy máte ale šikovnou holčičku, dost čilou :)) to jí tedy už asi stíháš po bytě či domě 😀
    Jinak mě tak nějak k tomu Vašemu nočnímu buzení napadlo, přebalujete mimča v noci ? Já jen,že mám vyzkoušeno, že v určitých plenkách mi malej taky nevydržel spát celou noc a pak se budil.. Já vím,že některá nemáte ráda pampersky, ale malej s pampers active vydrží až do rána.. Dneska je zas malej odpo protivnej, spal dvě hodiny a kousek,ale asi blbě.. teďka si teda mega krknul,tak je už méně.. Fakt už nevím, jak ho zabavit.. a jelikož už je to pořízek, tak ho nosit dlouho taky nemohu.. Jo ještě jsem chtěla napsat, jak ho chodím omývat po kakání, tak si vždy natáhne nožky a odstrkává se od umyvadla, docela komické, jen pak se mi těžko umývá 😀
    Tak zatím papa..

    #864556
    Anonym
    Host

    Ahojte holky, taky přejeme všem oslavencům všechno nejlepší, taky to budeme teď v pátek slavit, ueteklo to hrozně, že? Když se podívám na fotky z porodnice, tak Fíla je teď úplně jinej :).
    To naše špatný spaní možná ani neni z hladu, ale kojení vždycky uklidní..Taky ho nechci nechat moc řvát, protože vzbudí manžela, nebo naše, pokud jsem u nich a taky já se až moc vzbudím :)..a cítím takovou povinnost ho utišit..No uvidíme zase doma v Praze..Jinak v noci jsem ho nepřebalovala skoro nikdy, jen když jsem slyšela, že se pokadil :$ a to se nestalo už dlouho..ale plíny máme pořád stejný, ty Pampers Premium.
    Jinak, kontrolu máme taky až za dní, pak doplním, ale včera jsem se s ním vážila a bez něj a má teda asi 8,6 kg teď. No, je hodně těžkej..Taky ho neunesu dlouho a ani ho už nezvednu nad hlavu..
    Tak se mějte hezky, já jdu připravit pomalu tu kaši, zkusím mu jí dát víc..Porci tak pro půlročního, já pořád spíš mu dávala radeji míň, ale on je velkej..
    Papa

    #864557
    Anonym
    Host

    Dobré ránko!
    Tak dneska v noci se Kubík vzbudila zase až ve 3. Už nám teda došla nutrilon kaše, ale koupila jsem sunar kaši na dobrou noc, tak uvidíme co to bude za zázrak. Jinak já jsem dřív přebalovala po každém kojení, i v noci. Teď ale malýho kojím v posteli a už ho nepřebaluju, až ráno. To se vzbudí kolem osmé a už přebalit chce, má plínku brutálně nacucanou a někdy se ráno i vykadí. Jinak já střídám huggies premium a pampers premium care. U těch pampersek mi vadí, že po načůrání smrdí a teda i ta jejich cena…
    Bibo, já mám fotku z porodnice (druhý den po porodu) danou jako pozadí na monitoru. No a je to fakt mazec, jak jsou ty děti jiný. Jak říká tchýně, už si sou podobný.
    Dneska přijede mamka hlídat, abych mohla pracovat. Tak musím hodně vygruntovat, protože asi začíná být alergická na našeho psa.
    Jo holky kojící, chtěla jsem se zeptat jak jste na tom s pocením? Vím, že kojící se během šestinedělí víc potí (hlavně v noci) a ten pot je víc a jinak cítit. No ale já se potím pořád, ale hlavně na krku a ramenách a dle manžela smrdím octem a česnekem. Doktorka mi řekla, že je to normální, ale mě to normální nepřipadá. Sprchuju se každej večer a každý ráno a někdy i přes den, i ten krk si stříkám antiperspirantem. Nic z toho celkem nepomáhá. Už nevím co s tím mám dělat, docela mi to vadí.

    #864558
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    ahoj holčiny,
    tak po dlouhé době jsme měli budíček co hodinu v noci.. :O Malému se ucpal nos a od půlnoci se mu špatně dýchalo, takže co hodinu zachrčel a zakňoural nebo si zařval, ale furt spal. Ale mě to pokaždé vzbudilo a koukala jsem na něj.. v půl čtvrté jsem to už nevydržela a stříkla mu mořskou sůl do nosu.. no docela ho to probralo, taky se nedivím, kdyby to udělal někdo mě ve spánku,tak jsem hned taky vzhůru.. ale už to bylo pak lepší.. Jenže v půl šesté vstával Honza.. v polospánku mu říkám, nevzbuď malého.. prej nevzbudím.. vyšel na chodbu a začal tam příšerně kýchat, asi pětkrát, takže malej už koukal a já taky, takže jsem vylezla a šla dělaj jídlo, ale uplně k.o… ale po jídle jsem malého strčila zpět do postýlky a hezky jsme spali do čtvrt na devět:D
    Děcko, asi se s tím pocením nic neudělá, dokud budeš kojit.. já to měla za dob kojení to samé, furt jsem byla zpocená.. ale potom, co jsem přestala kojit se už tak nepotím, jen ta klasika, když je mi vedro.. hlavně už ne v noci.. to bylo děsivé..
    tak zatím papa

    #864559
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Holky plínky v akci – myslím, že dobrá cena. Asi nejlepší by bylo kdyby byla prodejna v místě bydliště,ale i přes PPL se to asi vyplatí
    http://www.mall.cz/plenky-huggies/?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=NLCZ10-110815-BABY&utm_term=01

    #864560
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Tak teda já se taky potím jak vrata od chlíva hlavně když kojím. Ale nepřijde mi, že by jsem nějako hóódnbě smrděla nebo tak něco a nebo mi to už nepřijde 😛 .
    Jinak když už jsme u toho nočního spinkání tak u nás to byl dnes opět děs. Ale byl po očkování takže to svádím na to. Byl vzhůru v 0:00 ve 3:00 a v 5:00 a pak myslím že v 7:00 a to jsem ho přemluvila ještě spinkat se mnou v postýlce do 9:00 😀 . Už mi to začínám být pěkně unavená a pak přes den i vzteklá i na malýho když pokňourává a pěkně me to štve. 🙁 . No jinak taky malého nenechávám vyplakat přesně ze stejných důvodů jako vy. Manžel se potřebuje vyspat ataky cítím potřebu ho zkrátka nějak utišit a u kojení je potom vždycyky klid a hnedky skoro usne. Když ho tam jen konejším a hladím tak to nemá žádný účinek. Jinak ty kašičky děláte normálně hustý podle návodu??? A dáváte ve flašce?
    Přemýšlím zda si mám objednat ty plínky přes net jak jsem dávala do odkazu. Huggies jsem ještě nezkoušela a nevím tedy ani jak se cenově pohybují,ale když píšou, že plínka vychází na od 2,8,-. No ale teď to počítám a koukám, že tu velikost 5-9 kg za 2,8 kč a velikost 7-18 kg na 3,4 kč. Myslím, že ta 5-9 kg nevím zda by stačila. No jaké s nimi máte zkušenosti???
    No a jinak jak jste psali o klukách jak si tahají za pindíky tak náš miláček taky objevil své mužství a dělá s ním neuvěřitelné věci 😛 . Tahá si za něj jak kdyby to byla žvejka 😀 .
    No budu končit tak púřeji hezký den

    #864561
    Anonym
    Host

    Bambulko, já používám huggies, ale teď začli v DM prodávat s označením new a ty se mi zdají mnohem lepší, hodně se zapínáním podobají pamperskám a navíc mají vzadu gumu, takže mu netrčí a hovínko mu tama neproleze. Kašičku dělám zhruba stejně hustou jako je mrkev. Na návod se nedívám, dělám ji tak nějak přiměřeně a dávám mu jí lžičkou. Chci ho totiž odnaučit na flašku a budu mu dívat ten učíčí hrneček. Ale vím, že dělají i kaše do flašky…

    #864562
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Jo jo já mám ten dudel na kaši,ale taky dávám příkrmy lžičkou,ale nějak si neumám představit, že by jsem mu dávala i večer to už je tak natěšenej na mlíčko, že by mě asi tu lžičku s kaqší zbaštil než by jsem ho nakrmila a usnul u toho. No nevím možná to prubnu – asi to za to stojí kdyby jsem se konečně zase vyspala.

    #864563
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Tak holky dodávám míry v 6. měsících.

    Kája – 2.2. – Johanka narozena 1.2. v 11:50h, 2890g a 50cm
    třetí měsíc: 5150 kg a 57 cm : půl roku:

    Petra H. – 14.2. – Valentýnka narozena 14.2. v 18:25, 3600g a 50cm
    třetí měsíc: 5090g a 61cm : půl roku:

    Babyzna-14.2. – Přemeček narozen 20.2. v 17:23, 3650g a 49cm
    třetí měsíc:6405g a 63,5cm : půl roku:

    Monika306 – 16.2. – Davídek narozen 18.2. ve 12:52, 3200g a 50cm
    třetí měsíc: 5150g a 60cm : půl roku:

    j.a.r.k.a. – 16.2. – Dominik narozen 14.2. ve 20:52, 3720g a 50cm
    třetí měsíc: : půl roku:

    Bambulka – 18.2. – Bohoušek narozen 19.2. ve 12:21 3650g a 52 cm
    třetí měsíc: 6030g a 62cm : půl roku: 7420g a 66 cm

    Lenuna – 18.2.- Mireček narozen 8.2. v 11:00, 3600g a 51cm
    třetí měsíc: : půl roku:

    elen-ka – 20.2. – Zuzanka narozena 16.02. v 16:12, 3250g a 49cm
    třetí měsíc: 5070 g a 58 cm: půl roku: 6820 g a 66 cm

    děcko – 20.2. – Kubik narozen 15.2. ve 20:50, 2700g a 49cm
    třetí měsíc: 5900g a 61cm : půl roku:

    Darenie – 21.2. – Laura narozena 7.3. v 11:55, 3250g a 52cm
    třetí měsíc: 6100g a 61,5cm : půl roku:

    Kosta – 22.2. – Eliška narozena 2.3. v 6:54, 3270g a 50 cm
    třetí měsíc: 4910g a 58,5cm : půl roku:

    Bivinka – 26.2. – Adámek narozen 1.3. 3930g a 52cm
    třetí měsíc: 4900g a 62,5cm : půl roku:

    milinka – 3.3. – Kristýnka narozena 20.02. 3400g a 48cm
    třetí měsíc:5600g 60cm : půl roku:

    Biba – Filip narozen 19.2. v 6:42, měl 4100 g a 53 cm
    třetí měsíc: 7100 g a asi 70cm : půl roku:

    #864564
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    ahojky.
    Bambulko,vítejte v klubu „hrajeme si s pindíky“:D Ten náš si ho tahá furt,když je rozbalený:D 😀 už se ani nad tím nezastavuji jako na začátku. Ještě k těm plenkám, zkusit je můžeš, záleží jak Vám budou sedět a vyhovovat. Já mám radši pampers na malého.. někdo je nemá rád..
    Jinak my jsme už najeli na velikost 4, tedy 7-18kg. Plenky s velikostí 3, tedy 5-9kg měl malý tipťop.. a to si myslím, že ještě devět kilo nemá..ale jsem ráda, že už jsme je využili a máme větší.. Ale že by byli nějak extra veliké ty 4… mi nepřijde.. asi až ty děti začnou lézt, tak asi zhubnou prý..
    Tak zatím papa.. mám kafí na stole a malej se tu snaží sníst kolotoč 😀

    #864565
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, no konečně tu máme hezky :), navíc malej je u mámy, tak mám tak do 4 čas a válim se na lehátku 🙂
    Děcko, taky se potím víc než dřív, už od těhotenství, ale zase už míň než třeba v šestinedělí..Nechci používat na podpaží antiperspiranty s aluminiem, aby to nešlo do mlíka, tak jsem zkusila něco bez, ale když se to smísilo s potem, tak to byl děs :S . Takže ani nic nepoužívám, zase tak hrozný to není..
    Plíny používáme velikost 4 už asi 2 měsíce, no nepřijde mi, že fakt vydržej do 18 kg, jsou mu tak akorát..Asi pak zkusím i ty Huggies, jak píšete, využiju nějaký kuponek v DM.
    Kaše mu dělám tak od oka a do misky, určitě jsou moc hustý na savičku a navíc stejně z ní neumí pít, takže lžičkou.
    Tak se mějte dobře, nějak mi tu na zahradě vypadává internet :). tak papa

    #864566
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Díky za rady a tipy. Dneska jsem našemu zlatíčku uvařila již podruh brambory a co on na to??? Již podruhé u toho stropil takovej cirkus, že jsem to vzdala a dala mu banán. No upřímně řečeno mě taky nechutnaj neslaný brambory :^) takže se mu ani nedivím, že je nechce. No zítra zkusím uvařit kuřecí polévku tak jsem zvědavá co na ní řekne 😀 .
    Jinak má Bobánek poslední asi 2 nebo 3 dny pěkně protivnou večerní náladu. Dám mu baštiti a šoupnu ho do postýlky a řve jak blázen. Když tam za ním dojdu a začnu ho chovat tak je najednou klid. Ale jakmile ho zase šoupnu do postýlky tak zase spustí. No nevím jestli to jen na mě zkouší a nebo jestli mu není nějak dobře po tom očkování. Taky si děsně tahá za uši tak jsem se bála aby neměl nějaký zánět nebo ěco ,ale říkala mi sousedka, že to provází vysoké teploty a že ouška jsou citlivá na dotek to ani jedno nemá takže nejspíš objevil další část těla a pěkně je morduje – aso je chce mít jako Beník (pes – labrador) 😀 .
    Tak ju jdu zbaštit gulášovku ze včera a pak uvařit karbanátky a brambotrovou kaši a okurkový salát.
    Pa pa

    #864567
    Anonym
    Host

    Tak holky dodávám míry v 6. měsících.

    Kája – 2.2. – Johanka narozena 1.2. v 11:50h, 2890g a 50cm
    třetí měsíc: 5150 kg a 57 cm : půl roku:

    Petra H. – 14.2. – Valentýnka narozena 14.2. v 18:25, 3600g a 50cm
    třetí měsíc: 5090g a 61cm : půl roku: 68 cm, 7940 g

    Babyzna-14.2. – Přemeček narozen 20.2. v 17:23, 3650g a 49cm
    třetí měsíc:6405g a 63,5cm : půl roku:

    Monika306 – 16.2. – Davídek narozen 18.2. ve 12:52, 3200g a 50cm
    třetí měsíc: 5150g a 60cm : půl roku:

    j.a.r.k.a. – 16.2. – Dominik narozen 14.2. ve 20:52, 3720g a 50cm
    třetí měsíc: : půl roku:

    Bambulka – 18.2. – Bohoušek narozen 19.2. ve 12:21 3650g a 52 cm
    třetí měsíc: 6030g a 62cm : půl roku: 7420g a 66 cm

    Lenuna – 18.2.- Mireček narozen 8.2. v 11:00, 3600g a 51cm
    třetí měsíc: : půl roku:

    elen-ka – 20.2. – Zuzanka narozena 16.02. v 16:12, 3250g a 49cm
    třetí měsíc: 5070 g a 58 cm: půl roku: 6820 g a 66 cm

    děcko – 20.2. – Kubik narozen 15.2. ve 20:50, 2700g a 49cm
    třetí měsíc: 5900g a 61cm : půl roku:

    Darenie – 21.2. – Laura narozena 7.3. v 11:55, 3250g a 52cm
    třetí měsíc: 6100g a 61,5cm : půl roku:

    Kosta – 22.2. – Eliška narozena 2.3. v 6:54, 3270g a 50 cm
    třetí měsíc: 4910g a 58,5cm : půl roku:

    Bivinka – 26.2. – Adámek narozen 1.3. 3930g a 52cm
    třetí měsíc: 4900g a 62,5cm : půl roku:

    milinka – 3.3. – Kristýnka narozena 20.02. 3400g a 48cm
    třetí měsíc:5600g 60cm : půl roku:

    Biba – Filip narozen 19.2. v 6:42, měl 4100 g a 53 cm
    třetí měsíc: 7100 g a asi 70cm : půl roku:

    jinak u nas asi nic nového, možná jen, že si začínáme strkat nožky k puse a hrozně se tomu smějeme, dnes dělám k obědu kuřecí placičky s kaší. Valča papá stále jídelko, pan dr, mi říká, už dáváte polívečku? a má odpověď, jasně už 2 měsíce baštíme úplně vše 🙂
    Jinak já byla dnes i na gyndě, protožře jsem to stále nedostala. Verdikt zní, cysta na vaječníku a díky tomu tloustnu, nepracujou mi hormony jak mají a tělo mi zadržuje tekutiny. Prý mám v těle navíc cca 6 l tekutin, větší půlka z toho je v břiše. Takžejsem dostala další ďobanec do zadku, a za měsíc pokud stále nic nedostanu, tak na další a pak nevím. A taky mi řekla, že první menzky v mém případě můžou trvat třeba půldne a bude stačit i jedna sleepvložka. no to jsem teda zvědavá, za jak dlouho se budu z toh díla radovat.
    tak už mám rozpálený olej a jdu smažit, papa a pozdravujte miminka

    #864568
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    tak dneska to byl perný den. Dopoledne jsem byla v práci, pak jsem přijela Kubíka po obědě dokojit a jela jsem nakoupit. No a jen co jsem se vrátila a mamka odjela (asi ve dvě), tak byl ten darebák pořád vzhůru. Teda jednou usnul. Asi 3/4 hodiny jsem ho uspávala, nosila ho v náručí, zpívala mu, hladila ho a pak asi na 10 minut usnul. Jsem myslela, že mě jebne. Pak jsem ho odpoledne nakojila a myslela jsem, že usne. Prd leda. Usnul až v osm, po kaši (ze 160ml vody, takže něco málo přes tabulkovou porci) a po dokojení. Jsem úplně KO. Teď už si dělám v troubě Pepu na gril.
    Peti, tak snad Ti to dobře všechno dopadne. Už by sis zasloužila svatej klid. Ale na druhou stranu je dobrý vědět, že nijak netloustneš, že je to ta voda.
    No nic, jdu si dát ten hermelínek a pak půjdu spinkat. Taťuldu máme v hospodě, taky si zaslouží chvílu s kamošema a pivkem.
    Tak dobrou a pozdravujte prcky.

    #864569
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holčiny.
    Máme už pěkné raubíře, co se týče toho spaní přes den. Ten náš už taky nespí co spával:| Ale zas pak když ho položím, tak usne. Už i poznám, že chce spát, tak je to super.
    Jinak Adámek má takový červený proužek pod krkem, jak tam má ještě složenou tu kůžičku, tak se tam potí a různě se mu tam dostane nějaký bordýlek.. tak mu to furt myju a čistím a mažu.. jednou to má lepší, po druhé horší.. doufám, že se to už zahojí.
    Dneska se nám pokadil při nakupování, tak jsem jela do přebalovacího koutu, když jsem tam dojížděla, tak malý usnul, jen co jsem ho vyndala na ten pult, tak jakože bude spát dál, ale jak jsem ho rozbalila, tak v tom spánku si hned ručičkou šmátnul na toho svýho pindíka a byl hned vzhůru 😀 docela komické.. a než jsem stačila mu dát novou plenku, tak mi to tam ještě zčůral, ještěže jsem měla pod ním přebalovací podložku, nechtěla bych to tam utírat.
    Jo a k těm kloubům, nějak se mi nezdá, že by mi ten colafit nějak pomohl, je to lepšínež dřív, ale stejně je furt cítím,hlavně kolena a klouby na rukách.. tak jsem nyní snědla pytlík medvídků 😀
    tak dobrou holky a pozdravujte ty miminka :))

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,326. až 2,340. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist