únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 226. až 240. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #862458
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky všem! Lenuno já také mívám občas křece do lýtka (hlavně v noci). Těd až pujdu do poradny tak se na to zeptám doktora co s tím. Na netu jsem se dočetla, že je to nedostatek hořčíku, ale raději počkám až co miřekne doktor. Dneska jsem se bavila s kamarádkou a ta mi říkala pít magnesii. Kájo já mám tedy doma také dýni,ale chystám se ji akroát vykuchat a vytvořit nějaký ten škleb na ní 😀 a semínka z ní vypražit. Jinak pochybuji o tim, že by mi to manžel baštil. Mno ale zase to není blbej nápad pokoukat se na netu na nějaký ten receptík. Je to škoda jí vyhodit. Tak všem krásnou dobrou noc a krásné vstávání a ještě hezčí den. Já jsem v práci ještě tu doklepu dvě hodinky a pak hupky dupky pojedu domů do postýlky |-) .

    #862459
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky8-|
    Lenulo, zkus se přeptat dr. co s tím, určitě poradí nějaké to magnesium, ale raději se přeptej at se nepředávkuješ.
    Bambulko- gratulace k narozkám -jo 28 to je pěkný věk, to jsme teprve s mužíčkem začali uvažovat o mimču.
    dýně u nás nikdo není a haloween u nás nikdo neslaví.u nás se toho vůbec moc neslaví i na vánoce máme špatné vzpomínky z obou stran jak ode mne tak od manži, takže doted jsme je neslavili, ale až bude malá tak se těším, že bude koukat na stromeček a rozbalovat dárečky, myslím , že si to budu užívat víc než malá8-|
    jinak co se týče pohybů, tak jsem na tom taky na čtýru. občas cítím škrundání jako když mám hlad nebo se mi míchá žaludek a dr. říkala, že to bude onop, ale nějaké bublinky či mravenčení nebo křídla – to ne. ikdyž tak dva dny pozoruju jakoby že se mi občas přehoupne bříško, tak si myslím, že je to spíš tohle ale nevím, při druhém mimču už budeme moudřejší.jinak dr. říkala, že některé maminy cítí pohyby(zvláště pokud jsou prvorodičky) klidně až po 22tt.Takže Lenulo, žádný stres.
    přemýšlím, že si předplatím nějaký časák, ale je jich tolik na trhu, že nevím, nečtete některé nějaký a hlavně jestli to má smysl, naposledy jsem si koupila maminku a občas tam byl i zajímavý článek, ale zase si říkám, aby nebyl jen v jednom čísle a pak nic.
    Susana se zatím neozvala co? uvidíme -doufejme, že je na dovče nebo má rozbité PC.
    Tak přeji všem pěkný den

    #862460
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Ahoj všechny maminky a miminka :-),
    ze začátku jsem si také pohybama nebyla vůbec jistá. Připadalo mi to jako lechtání, či kručení v břiše, které nešlo z žaludku. Zhruba 2 týdny pohyby cítím a týden už i vidím, jak se mi vytváří bouličky na břiše. Jde rozeznat když to dělá nožkou nebo ručkou :-). Možná, že to mám nějaké posunuté dopředu, protože už měsíc (od 18 tt) to vše tak nějak cítím. Jak jsem koukala mám taky z nás všech to vypadá největší mimčo a holčičku. Jen bohužel tatínek ještě žádný pohyb ani necítil a ani naživo neviděl. Valentýnka začíná mít tělocvik kolem 10 večer :O . Aby to manželovi nebylo líto, jeden večer jsem číhala s kamerou a natočila mu 2 různé záběry bouliček. škoda, že to maminky nejde těm tatínkům popsat co se v nás děje. Jsem z toho úplně mimo a fakt si to své první čekání moc užívám. Jinak maminky co necítí, určitě to není zas moc hrozného, dřív či pozdějc je budem cítit všechny a prý ke konci to není už tak příjemné. Včera jsme měli doma kamarádku, která je ve 34 tt (přibrala už 20 kg), ale bříško mi připadlo, že máme stejné. Asi se vážně krásně kulatíme, u mě je přírůstek zatím 3 kg.
    Časáky jsem nafasovala od kámošky co rodila na jaro, ale zatím jsem se vůbec k nim nedostala. Pořád peru, suším a skládám věcičky. Brouzdám po netu a objednávám různé pokojíčkové a mimi doplňky.
    Jak tady čtu, tak i závidím ty fajn tchýně :-), u mě to je vážně ta klasická česká tchýně, která je naštěstí od nás vcelku daleko 😀 . Smutné na tom je, že i manžel svou maminku nemá rád jak tu mou. Bydlíme 2 roky společně všichni na baráku. Mamka s přítelem dole, my v podkroví. Ale obědy atd. to u nás moc není. K nám na návštěvu mamka dojde tak 5 x do roka 🙂 a její Pepa, jde jen přes chodbu na střechu. Takže vůbec nepociťujem bydlení 2 generací a vzájemné si lození do soukromí. V létě to bylo jiné, sešli jsme se na zahradě. Ale výhodu to má, mamka bude mladá babička, měla mě v 18 a já měla v srpnu 27, takže odpolední hlídání bude zajištěno. To já povalím pak do práce na nějakou hodinu. Jako „lišák“ si naštěstí svou pracovní dobu dělám sama. Jinak ze zahrádky já nic dělat nebudu. Neumím to a zatím mě ani nenutí se to učit. O tohle se stará mamka, kterou to hlavně baví. Letos už začne dělat jablečné přesnídávky, prý kombinovaný nějak s pudinkem. No a chlapi si jablka sbíraj do sudu.
    Maminky mluvíte už na mimča?? Vím, že už je mimčo s námi, ale nějak na malou nemluvíme. Ani já když jsem sama, možná ostych. Jak na to?? Za 14 dní už budem mít zas po další kontrole, moc se těším, teď půjde taťka s námi.
    Dnes musíme na velký nákup, do pátku už nevydržíme, v lednici už je jen máslo a sýr 😀 , Dnes na oběd udělám koprovku s vajíčkem a bramborem, moc se na ní těším.
    Tak se maminky mějte stále krásně a fajnově a zatím ahojky. Jo viděli jste ve zprávách, že od roku 2012 nemá být pro všechny rodičák?? ale jen pro sociálně slabší rodiny? To je fakt bordel a jestli tohle schválí, tak budou rodit jen ti …

    #862461
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    jj včera mi manža říkal, že to slyšel, že nemá být mateřská od 2012, takže my to ještě stíháme, akorát, jestli se odvážíme na další, tak asi utřeme:_))jinak pro srovnání, v některých zemích maminky chodí do práce již po 6 týdnech a pak už nedostávají nic, takže zas až tak špatně na tom nejsme.s důchodem už také nepočítám a je mi jasné, že budu muset mít našetřeno.
    no uvidíme co vymyslí, ještě stále čekám i jestli schválí rodičovskou povinně na 4 roky -uvidíme.

    #862462
    Anonym
    Host

    No já koukám stejně s tím rodičákem to bude na dvě věci, alespoň u nás. Sice podnikám, ale do porodu to bude vycházet na necelé dva roky, protože jsem do listopadu ještě na rodičovské s Aničkou, takže tu dobu nepřekleneme. Dnes mi říkala účetní, že si dokonce nebudu moct ani vybrat délku, jestli 3, nebo 4 roky. prý automaticky spadnu na ty 4 roky délky, kdo by taky počítal s otěhotněním po třetí do předu, u nás selhala hormonálka:S a to už po druhé, Petra byla taky přes hormonálku a antibiotika. Holky je to naprd, zase budu pracovat při rodičovské i tak, 4 letá varianta je mi úplně na dvě věci, proč nám nedají na výběr s tím, že třeba můžeme ukončit po roce, alespoň pro nás OSVČ by to bylo docela výhodné? Mě by to zrovna vyhovovalo. To jsem zvědavá jak to pak v tom roce 2012 budou chtít řešit, vidím to tak, že u sestry, která na tu dobu plánuje první mimčo, si bude muset máma vzít předčasný důchod, aby se to nějak skloubilo. Bohužel stát tu není pro rodiny s dětmi, třeba my jsme díky tomu že manžel je cizinec a i když pracuje tady nedostali niukdy žádnou půjčku, hypotéku, ani přídavky na dítě, teď je to nastavené tak, že dostanou jen ti co nepracují léta a i vy nedostanete prakticky vůbec nic*-) to je pro nás nefér:@

    #862463
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    jj holky stojí to za prd, ale Evco ty máš aspon babičku, my bohužel jenom jednu a ta bydlí za Prahou, takže nic moc, takže to budeme muset vyřešit asi chůvou, otázka zní, že chtějí vzít rodičovskou ikdyž budeš makat- nebo spíš, že si budeš moci vydělat jen určitou částku – nechápu,
    no uvidíme

    #862464
    Anonym
    Host

    ahoj holky,
    Kosto + bambulko (vse nej k narozeninam )- doktorka mi rekla , ze je to blby ale nic mi na to nedala…
    taky jsem cetla o tom horciku ,ale neminim si nic ordinovat,… nevim kam chodite vy,ale moje gynekolozka je trochu jina a pekne me tam stvou….:'(

    cvicit se snazim,ale citim se jak stoleta baba, jinak se nekde podivam na tu tehu jogu, jeste jsem nevedela, ze to delaji i pro tehotny… dekuju za radu , snad to pomuze:)

    #862465
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    Lenule, chodíš do práce? co děláš? říká se, že tyto problémy nastávají, když máš stojací zaměstnání, jako např. servírka, kadeřnice apod. dr. mi říkala, že si mám dávat několikrát denně nohy výš nez hlavu – předchází se tím i otokům.dr. bych se být tebou ještě přeptala, ale je fakt, že bych si sama taky nic nenaordinovala. už ted mám hrůzu z chřipek, které ted začínají.

    #862466
    Anonym
    Host

    Ahoj Kosto, babičku máme jednu na moravě a jednu až v deutschlandu, takže taky nevyužijeme, to ségra na tom bude líp, bude mít obě za barákem, a zatím je prý i s tchýní vše ok. Ale my máme aspoň tu agenturu na chůvy, takže si nějak vypomůžeme sami. Kdyby to udělali, tak jak zamýšlí, tak fakt pojedu jen čistě na ten pronájem hostům, nemělo by pak smysl, abych nějakou agenturu vedla, je to totiž s výdělkem jak na horské dráze, jednou je a podruhé zas okurková sezona. U Aničky mi tím, že se dalo přivydělat neomezeně alespoň udělali radost, tím že se to změnilo k dobrému. U Petry to totiž bylo tak, že se dalo přivydělat jen do 2000 měsíčně a víc ani ťuk. Říkám je to prostě na nic, divím se, že ve vládě mají tak omezený přehled o tom kdo a jak dávky pobírá a za jakých okolností, asi by se hodně divili*-) . Jinak dobrý oběd přeji, my měli řízky s broskvema, Anička mě ukecala, i když se mi nechtěly obalovat:D
    Lenuno, kup si hořčík, bere se jedna tableta denně. Uvidíš jak se ti od těch křečí uleví. A kup si těhotenské punčocháče proti křečovým žilám, zřejmě k tomu budeš mít sklony. Já poprvé u Petry měla taky takovou doktorku, které to bylo fuk, a díky tomu mám křečáky na obou nohou už od 23 let, které nemusely být. U Aničky jsem dostávala hořčík automaticky a pila magnezku, punčochy nosím i teď a mám pokoj. S těma kyčlema ti neporadím, pokud se ti rozestupují už teď počítala bych asi s porodem před termínem, správně by tě ty kyčelní klouby měly bolet až tak mezi 8-9 měsícem a těsně před porodem, kdy se rozestupují a chystají na porod. To cvičení se raději poraď s doktorkou, Ta těhu jóga je dobrá, ale mě ji třeba právě kvůli kyčlím a nízkopoloženému prtěti nepovolili, aby se právě kyčle nerozestupovaly víc:) tak se holky mějte, jdu řešit pelech kočkám, včera přišly nějaké zmrzlé z nočních toulek, jen aby nechodily za kocourama, to by mě piclo*-)

    #862467
    Anonym
    Host

    Hele Košto to mě taky napadlo, že by mohla mít stojací zaměstnání8-| ale ono i sezení u PC moc nepřidá. Ale já bych asi řešila výměnou gynekologa, hledala jsem taky dlouho a mám ho hodinu přes Prahu, ale nemůžu si vynachválit, péče přímo božská<:o) . Pozítří jdu na tu glukozu znovu, fujtajbl, zvedá se mi kufr už dopředu, ta chuť je nepopsatelná+o( tfuj

    #862468
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    Kájo, Bambulko, to jsem ráda, že je tady někdo stejně starý jako já. Já měla 28 v červnu.
    Co se toho rodičáku týče, tak já to nějak neřeším, jsem ráda, že dostaneme aspoň něco a že si u toho můžu neomezeně přividělat. Už teď vím, že budu moct pracovat, ať z domu nebo budu jezdit na pár hodin do práce. Bydlet budeme v jednom domě s tchýní, takže v případě potřeby pohlídá. Jinak co se týče dalšího dítěte, tak u nás bude rozhodovat to, jestli to vůbec ještě půjde a pokud ano, tak jestli budeme mít na další pokusy IVF peníze (pokusy dotované pojišťovnou už máme vyčerpané). Takže vůbec nebudeme řešit jestli bude rodičák nebo ne, prioritou bude další mimčo.
    Lenuno, co se týče cvičení, tak já budu chodit (jestli mi to doktor povolí) do porodnice. Tam je to v rámci rehabilitačního oddělení a prý tam přistupují ke každé těhulce zvlášť podle zdravotních problémů. Už minule mi doktor totiž řekl, že mi klasické těhu cvičení zakazuje a na tom rehabilitačním, že se ještě domluvíme, že by mi dal klasickou žádanku na rehabilitace a ani bych prý nemusela nic platit. Tak doufám, že se nějak dohodneme, už bych se potřebovala trochu protáhnout.
    Jinak, já pohyby cítím už skoro měsíc. Nejdřív jsem si nebyla jistá, ale teď už to vím. Jen díky mojí nadváze cítím spíš kopance do močáku. To mi řekl i doktor, že se mi děloha nedotýká břišní stěny, takže toho moc neucítím. Je fakt, že mimo močáku cítím pohyby, když si lehnu na bok, tak to mám pocit, že si malej ze mě dělá trampolínu 😀 . Ale je to hezký, že o něm takhle vím.
    Dneska za mnou přijela mamka, teda se spíš stavila cestou k doktorovi. Tak mi slíbila, že mi v listopadu přijede umýt okna a že mi vypere a vymění záclony. Na to se docela těším, hezky s mamkou pak pokecáme. Tchýně mi zase slíbila, že v lednu mi v bytě udělá generální úklid, ale z toho už mám trochu strach. Ona je totiž na pořádek hrozný pedant, takže si budu muset udělat nějaký takový malý „předúklid“ raděj sama, ať to pak nemusím poslouchat. Minule když u nás byla, tak manželovi potom řekla, že mi koupí nový vysavač, že si všimla, že máme na koberci psí chlupy. Tak se jí snažil vysvětlit, že náš pes líná 24 hodin denně a že když se všechno důkladně vysaje, tak během 5 minut jsou už zase na zemi chlupy. No, bude to každopádně zajímavý.
    Včera jsem se stavovala v lékárně, protože se mi spustila rýma. Tak mi dali jen vincentku, že těhotný v podstatě nic jinýho nemůžou. Kupodivu mi ale začíná zabírat. Manžel se hrozně divil, kde jsem mohla něco chytnout. Tak jsem se mu snažila vysvětlit, že když chodím tak 6x za noc na záchod a nemám pantofle, tak že ta dlažba prostě studí a na záchodě máme stále otevřené okýnko, takže tam taky není moc teplo. Tak to stejně nedokázal pochopit. No ale hlavní je, že je to jen ta rýma a že už mi z nosu tolik neteče. Tak snad to bude v pohodě.
    Já taky doufám, že má Susanna jen rozbitý počítač, nebo že v krajním případě si ji nechali jen z preventivních důvodů v nemocnici, že se nic horšího nestalo. Přece jenom tu byla naposledy někdy začátek září …

    #862469
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    áááá pití fujtajblu – hnus!!! to ti teda nezávidím, jo Lenule s tím cvičením uvidíš, jak už jsem psala i já jsem si našla těhu cvičení přímo v porodnici, ale chtěli potvrzení od dr a to mi moje dr. kvůli srdci nedala, takže uvidíš, třeba se budeš muset spokojit jako já jen s vycházkama, ale musím říci, že i tak, kolikrát jsem venku déle než 3 hodky a mám toho pak plné zuby.Zpočátku jsem byla naštvaná,. ale zvykneš si-říkám si, hlavně at je prcek v poho. takže lenule hlavu vzhůru!!!
    Jo tchýně – tak to ti nazávidím, já už jí nemám, ale zase nemám nikoho, kdo by to uklidil, ale mám moc hodného manžu -ten mi porad říká at nic nedělám že vše co chci udělá, i záclony tuhle sundal a pak pověsil -je prostě zlatíčko a navíc má taky strach po minulé zkušenostui, takže si to rozmazlování náležitě užívám, ale zase to nepřeháním a on by se ani nenechal moc uhánět8-|
    ale jsem fakt ráda že ho má, když to někdy slyšíte kdo a jak se k sobě chová -hrůza.
    takže holčiny ted jdu na procházku a večer nebo zítra ahojky

    #862470
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    téda to je za dnešek úroda. Tolika příspěvků. Pěkně dlouho mi trvalo než jsem se tím prokousala. Hnedle jsem se rozčílila co se týká té rodičovské. Opravdu v tomto státě se mají nejlépe „socky“ a naše menšina. Už mě to fakt nebaví. Je pravda že nejsou všichni stejný,ale ti kdo nechtějí makat tak nemají dostat ani korunu natož aby dostávali jakékoliv dotace od s státu a člověk, který chodí do práce a potřebuje platit hypotéku, půjčky na které si mimochodem musí pujčit, protože nám nikdo nic zadarmo nedá tak nedostane nic. Je to hnus tady v té republice. Za chvíl budeme okusovat kořínky, protože nebudeme mít na jídlo. A české děti tady nebudou, prorože si je nebudeme moct dovolit. Menšinou se stanou češi 8o| ………… teda to jsem se zase rozjela 😀 . No a teď něco veselejšího. Dnes večer jdu znovu na to 3D tak uvidíme zda tam tentokrát něco uvidíme. Jinak já na ty časáky moc nejsem. když potřebuju něco vědět tak se mrknu na net. Je pravda, že ráda čtu a je to jiný ten časopis. Když si nějakek koupim tak si ho beru do vany, ke kávě, na záchod :$ a tak.Pěkně se u něj odreaguju. Z PC bolí očíčka, ale zase ty časopisy přece jen stojí dost korunek ještě navíc tady ty odborné. No tak všem přeji krááásný večer.Pááááááááá

    #862471
    Anonym
    Host

    Ahoj maminy,
    tak ještě malý dovětek k reformám našich politiků: já si stejně myslím, že se to všechno šetření nakonec otočí proti nim. Lidi budou „utahovat opasky“, škudlit, všechno bude kvůli zdražení energií a pohonných hmot dražší, budeme nakupovat v cizině (už i Německo a Rakousko začíná být levnější), na dovolenou vyjímečně, porodnost bude stagnovat, a ti, co by chtěli podnikat se jim na to za těchto podmínek vys… A místo penízků ve státní kase bude větší díra než před tím. Já si to představuju jako začarováný kruh – když nám nic nedají, nic neutratíme.
    Kosto, s časopisy taky nemám zkušenost. Ale určitě tě v trafice nechají do nějakých nahlédnout a vybrat si ten, který tě zaujme. Nebo zkus knihovnu, tam je taky mívají. Tam teď běžím já. Objednala jsem si nějaké knížky o těhotenství a porodu. A pak ještě k diplomce, ale to už tak „záživné“ čtení nebude. Zato „výživné“:P .
    Hezké odpoledne všem. Zase písnu.

    #862472
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    tak jsem byla ráno na vyšetření srdíčka. Pan doktor nebyl příliš sdílný. Jen mě pozdravil, pak mi řekl, že co vidí, tak je v pořádku a že sestra mi dá zprávu. A to jsem tam byla 20 minut. Ani tam nebyla další obrazovka, abych se mohla dívat, tak jsem koukala do zdi a snažila jsem se z něho vypáčit jaký vady může ten uktrazvuk odhalit a jaký se zjistí až po porodu, ale vůbec nereagoval. No ale aspoň že nic nenašel, což je k naší rodinné anamnéze asi zázrak. Mamka, babička a praděděček mají anginu pectoris a já mám prý aritmii a šelesti (to mi našli asi ve dvaceti při předoperačním). Teď chci jít sama ještě na kontrolní EKG, ale nevím, jestli mi doktor neřekne, že mu stačí to co mám v kartě (asi rok starý). Jinak u nás není nic nového.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 226. až 240. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist