únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,431. až 2,445. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #864660
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    tak to zas byla noc. Večer malej furt nemohl zabrat, furt vyhazoval dudlík a hned ho chtěl a když jsem tam nebyla, tak se rozeřval, tak snad 30x jsem mu ho dávala do pusinky a on hned ručičkou si ho vyndal a zahodil a tak dokola. Už jsem pak byla docela vytočená, protože jsem byla taky už unavená a navíc na chodbě kocour zas vytrhl takový růžek a začal si s ním hrát a ještě další blbny dělal, takže jsem na kocoura řvala, ať toho nechá. Nakonec mi vlezl do vany a myslel si,že se s ním budu koupat, tak jsem ho vyhodila na chodbu. A přítele jsem požádala, zda by mohl vyndat čisté nádobí z myčky a dát tam špinavé.. hm.. já tedy nevím, jak on vidí špinavé nádobí, ale dal tam asi polovinu a druhou mi nechal ve dřezu a na stole, asi si myslel, že to budu mýt ručně nebo co. tak jsem to nechala, co z toho bude a bylo to tam až do rána..
    No a k malému, normálně během celé noci několikrát řval ze spaní a pokaždé chtěl dudlíka, fakt tohle jsem dlouho nezažila. Ale zas spinkal až do sedmi do rána, to se nikdy nestalo 😀 Jen mi přijde, že zas má trošku plný nosík. Jak se rychle ochladilo.
    Dneska snad budeme mít pohodový den, jsme zas doma sami :)) asi pak půjdu s malým na procházku, když už nejsou taková vedra. Tak papa, už mi Adámek říká, ať se mu věnuji.

    #864661
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    tak konečně je trochu chladněji.

    Malá taky včera a předevčírem měla problém s usnutím a spaním vůbec. Pořád se budila. Jinak mě přes den moc nespí. Zdárně papáme zeleninku k obědu. Dneska jsem zvážila co malá snědla a bylo to 150 g. Asi jí v nové židličce chutná – koupili jsme ji včera a hned jsme ji vyzkoušeli. Je super a konečně se nebojím že budu mít zašpiněnou autosedačku.

    #864662
    Anonym
    Host

    Dobré ránko!
    Tak už je konečně chladnějc. Teda ted ráno ještě je docela kosa, ale včera bylo přes den docela příjemně. Tak nějak jsem doufala, že bude Kubík trošku víc spinkat. A ono prd. Zase byl vzhůru o půlnoci, ve 3 a v 6. Já bych se tak chtěa někdy vyspat… aspoň jednu celou noc.
    Pořád jsem slyšela ze všech stran hroznou chválu na dětský persil. Tak jsem ho koupila. Vyprala jsem plínky špinavý od příkrmů. Prala jsem to na 90 s předepírkou. Docela jsem se nasrala, protože to vůbec vypraný nebylo. V ruce bych to vyprala líp. Nevím jestli jsem narazila na nějakou špatnou várku nebo co. Zatím mám pocit, že když použiju jelena a pak to vyperu v lovele, tak je to mnohem lepší. Každopádně až dojede myčka, tak ty plínky musím vyprat znovu.

    #864663
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko,
    jj počasí už je vcelku příjemné. Včera jsem už s Adámkem byla na procházce. Jinak my už taky nějak v noci nespíme :S Adámek tedy usnul už v půl sedmé. Ale kolem snad desáté pobrekával, tak jsem mu dala dudlík, ale za to po půlnoci to byl mega brek. Jsem několikrát chovala. Pít tedy nechtěl. Flašku odmítal. Takže do jedné jsme byli vzhůru, pak usnul. Holky, tak já nevím, co se děje, už je to druhá noc.. 😐 Jestli mám už Adámkovi zkusit na noc dávat kaši nebo se chystají fakt už ty zuby, protože furt chce dudlík i v noci, to nikdy nechtěl, jen když usínal a pak do rána spal bez něj.. Ale jestli takhle brečí kvůli zubům, tak se máme na co těšit, páč mu mají celkem vyrůst asi 20 kousků.. a rostou myslím do dvou let nebo do kdy..
    Jinak kocourek právě objevil nějaký hmyz, tak ho tu loví 😀 Zatím vítězí hmyz 😀 Adámek před chvilkou na hrazdičce hýbal se zrcátkem a to taky kocourka docela vzalo, páč zrcadlo dělalo prasátko a kocourek tu lítal jak splašený, hlavně bylo zajímavé prasátko na stropě:D
    Jo a Adámek začal spojovat slabiky.. takže stále slyším dědědědě… a tatatata.. ale mamamama neříká :'(
    Hezký den a piště holky, ať mám co číst.

    #864664
    Anonym
    Host

    Ahojte, dneska máme po kontrole, takže doplňuju:
    Kája – 2.2. – Johanka narozena 1.2. v 11:50h, 2890g a 50cm
    třetí měsíc: 5150 kg a 57 cm : půl roku:

    Petra H. – 14.2. – Valentýnka narozena 14.2. v 18:25, 3600g a 50cm
    třetí měsíc: 5090g a 61cm : půl roku: 68 cm, 7940 g

    Babyzna-14.2. – Přemeček narozen 20.2. v 17:23, 3650g a 49cm
    třetí měsíc:6405g a 63,5cm : půl roku:

    Monika306 – 16.2. – Davídek narozen 18.2. ve 12:52, 3200g a 50cm
    třetí měsíc: 5150g a 60cm : půl roku: 7150g a 65cm

    j.a.r.k.a. – 16.2. – Dominik narozen 14.2. ve 20:52, 3720g a 50cm
    třetí měsíc: : půl roku:

    Bambulka – 18.2. – Bohoušek narozen 19.2. ve 12:21 3650g a 52 cm
    třetí měsíc: 6030g a 62cm : půl roku: 7420g a 66 cm

    Lenuna – 18.2.- Mireček narozen 8.2. v 11:00, 3600g a 51cm
    třetí měsíc: : půl roku:

    elen-ka – 20.2. – Zuzanka narozena 16.02. v 16:12, 3250g a 49cm
    třetí měsíc: 5070 g a 58 cm: půl roku: 6820 g a 66 cm

    děcko – 20.2. – Kubik narozen 15.2. ve 20:50, 2700g a 49cm
    třetí měsíc: 5900g a 61cm : půl roku: 7580g a 68cm

    Darenie – 21.2. – Laura narozena 7.3. v 11:55, 3250g a 52cm
    třetí měsíc: 6100g a 61,5cm : půl roku:

    Kosta – 22.2. – Eliška narozena 2.3. v 6:54, 3270g a 50 cm
    třetí měsíc: 4910g a 58,5cm : půl roku:

    Bivinka – 26.2. – Adámek narozen 1.3. 3930g a 52cm
    třetí měsíc: 4900g a 62,5cm : půl roku:

    milinka – 3.3. – Kristýnka narozena 20.02. 3400g a 48cm
    třetí měsíc:5600g 60cm : půl roku: 8080g 68cm

    Biba – 18.2. – Filip narozen 19.2. v 6:42, měl 4100 g a 53 cm
    třetí měsíc: 7100 g a asi 70cm : půl roku: 8720 g a 75 cm

    Na kontrole vše v pořádku, Filip prý obrovskej, navíc mu rostou naráz 4 zuby, takže na moje kníkání, že v noci nespí úplně jako dřív doktorka říkala, že co se dá dělat, když má ty zuby..Změřila mi ho i na dýlku a dělala to teda jako já a jak jste říkaly :). Jinak už má jíst 2x týdně půlku žloutku a může už i ten lepek, do jídla mu mám přidávat různý vločky, tak se podívám do těch receptů a něco podle toho vymyslim..Maso by měl tak 4x týdně a prý nejradši telecí, králíka, kuřecí je prej samá umělina..No, ale nějaký bio kuře by snad šlo..Ptala jsem se na to pití, že neumí pít, tak říkala, že jako kojenej nemusí, jen při vedrech tak decku dvě a ať zkusím nějaký jiný savičky, případně ty pítka. No, tak se dneska možná ještě rozběhneme do DM a podíváme se na vločky a ty pítka, i když knížečka mi zatím nepřišla :(.
    No jinak příjezd dost divokej, v bytě sice manžel udělal v Filípkově pokojíku koberec a dal žaluzie, místy třeba vydrhl kuchyňskou linku, ale musím si to tu dát do kupy podle sebe, všude vidím prach. Taky nás tu manžel líp slyší, když Filípek v noci zařve, a on teď asi kvůli těm zubům vždycky tak rovnou hlasitě vyjekne. Takže včera v 5 začal brečet a já nevyrazila okamžitě z postele, chvíli jsem čekala, jestli zase neusne a manžel už přišel, jako co tam děláme, proč ho nekojim..Taky se mi motá hlava, když rychle vstanu, tak jsem měla na něj vztek, že místo aby mi ho třeba podal, tak má ještě řeči, asi čeká, že jakmile kvíkne, tak vyletím jak čertík z krabičky na pérku..
    No nic, tak já jdu zase žehlit, prádla mi tu taky nechal kupy..Mějte se dobře 🙂

    #864665
    Anonym
    Host

    Bivi, „mamama“ budou říkat hodně pozdě, někde jsem četla, že slabika ma je pro ně těžká:(

    #864666
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holčiny.
    Tak dneska bylo příjemně, byli jsme na procházce a krásně foukal větřík a svítilo sluníčko, žádný hic jako předtím.
    A asi jsem zjistila, proč Adámek v noci pobrekává, nejspíše kvůli těm pupínkům pod krkem. Asi ho to dost svědilo. Dneska když byl na bříšku, tak si to začal škrábat. Už to má tedy mnohem lepší, než to měl v pátek, ale odpovídá to tomu… A nechce ani abych mu to mazala, ale zas mu to musím namazat, aby se mu to uplně vyhojilo.
    Jinak holky, co dáváte kaši mimčům, tak jakou dáváte a chutná to mimčům ? Já jen, že jsem dneska chtěla Aďovi dát kaši od nutrilonu, nějakou rýžovou, vypadala suprově. Tak snědl asi tři lžičky a pak to začal prskat a zavřel pusinku, že prostě nechce. Ještěže jsme tu kaši dostali jako vzorek, páč by mě to mrzelo, kdybych to koupila a pak to vyhodila. Máme ještě jednu kaši od nestlé, co jsme dostali, tak ještě zkusím tu. Nevím, zda to víc naředit a dát mu to do flašky, třebas to nechce jíst lžičkou. Ale zas zeleninu jí lžičkou..
    Takže jsem nakonec ještě běžela udělat sunar a když jsem flašku přinesla, tak Aďa spal na dece.. tak jsem ho začala budit, normálně vůbec nechtěl otevřít pusinku, že prostě nechce a chce spát. Ale byla jsem přísná a flaška pronikla do pusinky, tak začal sát, ale byl to fakt boj. Pak si jen odkrkl a už spí v postýlce. Jen doufám, že zas neprobrečí noc..
    Bibo, máte tedy pěkně velkého kloučka a už zubatého :)) Jen je zajímavé, že Vám unikly zuby a hned čtyři 😀 I když chápu,že mimčo nerado ukazuje dásničky, ten náš taky nechce, furt mi tam cpe jazyk…
    Tak pááááááááááááááááááá

    #864667
    Anonym
    Host

    No všechny ty zuby mi neunikly, na spodní dásni už čouhá takový jakoby střípeček, je to i vidět a při kojení to taky cítím :'( . Ale nemyslela jsem, že už mu rostou i ty horní, jsou zatím v dásni, vypadá to jako takové valy..Při tom kojení cítím už tak týden takové jakoby tvrdší sevření, jakoby zobáček, no bylo mi to trochu divný, že to dělá jen tím jedním střípkem dole..Ale to horší spaní me už asi 5 týdnů..Tak nevím, jak dlouho to ještě s tím kojením vydržím..Jinak ty kaše Nutrilon má rád, včera jsme otevřeli vanilkovou a ta byla fakt dobrá, taky jsme ji ochutnali :)..Ale snědl i Nestlé banánovou, jí to celkem všecko, něco mu chutná víc..

    #864668
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    tak se přidávám s tím spaním – už přes týsden spí jako na hrášku, usne okolo deváté, v jedenáct je vzhůru a putuje po postýlce, neotevře oči, ale povzdychává, pak ve dvanáct chce bumbat, vydrží tak hodku a půl nejvíc a už zase -kope do žbrdlinek, mele se bou ze strany na stranu, takže to mě vzbudí a pak ve tři bumbánía pak zase ve čtyři kopání, mletí a pak zase pití, protože to je jediné co jí uspí – aspon na chvilku, akorát jak kojím vleže tak nevím co, ale vždycky se přisaje pak se napije a osdtrhne a otočí se, udělá třeba kotoul a pak zase zpátky, přisaje,něco málo vypije a nanovo.ještě si mě občas přitáhne a úplně jakoby mi chtěla prso spolknoutcelé a pak zase pije a pak usne.
    no na kontrolu jdeme ve čt tak dám taky vědět, ale koukám, že máte pořádná mimča:-))
    Bivivnko:_kaši na noc zatím dávám od nestlé jen obyčejnou bez příchutě-s příchutí až budeme mít po masíčku a začneme papt ovoce.anebo mu dávám už hotovou kaši od hami – je to mléčná rýže tuším a je to super.jink ze začátku ty 3 lžičky bohatrě stačí – hlavně nenutit!!!

    #864669
    Anonym
    Host

    Bibo, Fíla je fakt už velikej chlapák. A ty zuby jou taky mazec. Jestli kvůli nim přestaneš kojit, tak jsi ale stejně vydržela docela dlouho.
    Bivinko, já dávlala nutrilon kaši. Nejdřív tu klasickou rýžovou do 4měsíců, teď jsem mu asi 3x dala už od 6 měsíců (s lepkem, píšou, že je ovocná). Dneska dostal od hami broskvovou. Zatím mu všechny chutnaly, až na sunarku banánovou. Tu jsem mu dala tak 2x a vyhodila jsem ji. Jedinej komu chutnala byl náš pes. Nějak mi i smrděla. Ještě si chci dokoupit nějakou tu nutrilonku bez lepku, abych mu to mohla střídat.
    O tom kuřecím mase jsem to taky slyšela, že buď bio nebo domácí. Prý njvíc výživových hodnot má telecí maso. No já mám zatím koupený ty skleničky s příkrmama, ale už jsem přemýšlela nad tím, že bych měla něco navřit. Nevíte jestli můžu zamrazit i nějaký příkrm s masem? My máme dávat maso nějak postupně tak, aby v 7 měsících ho měl už 5x denně a 2x týdně mu pak dát do příkrmu i půlku žloutku (ten mám prý vařit aspoň 10 minut). A v těch 7 měsících už prý můžeme začít rušit i odpolední kojení a dávat ovoce nebo měkký tvaroh s ovocem. Za další asi měsíc i místo dopoledního kojení. Teda doufám, že si to dobře pamatuju. Ještě se budu muset podívat na net.
    Jsem se zase nějak rozepsala…
    Tak dobrouuuuuuuuuuuuuu

    #864670
    Anonym
    Host

    halo halo, Babyclub se hlásí 😀 🙂 , né, holky jsem pravidelný čtenář, ale kolikrát se mi nechce psát. Ono nic nového neděláme, Dnes tedy asi náhodou se otočila z bříška na záda a tak se bouchla do hlavy, že se divím, že to bylo bez pláče.
    Jinak jsme stále venku, počasí už je lepší, konečně, fakt to bylo děsné, doma skoro 30 st, plno komárů a hlavně návštěva za návštěvou, taky ten bazén teď vypadá, snad se mi podařilo ho dnes dát dokupy.
    Co se týká Valči, tak nevím jestli nerostou další zoubky, probudí se v noci párkrát s kňouráním, strčím cumlík do puseny a spinkáme dál, nejdřív vstávám v půl 7 co se týče mlíka. Jsem fakt krkavčí matka :). Taky si začíná pěkně trucovitě vynucovat přítomnost. vyloženě se vzteká, když jí položím na deku nebo kamkoliv, kde se prostě musí sama zabezpečit s hraním atd. Potvůrka malá.
    Dnes jdu brzo spát, víkend byl fakt moc náročný a stále tady máme Adélku (11 letou mojí sestřenici) tak spí se mnou v ložnici a nedá mě pak už spát, jak vidí ráno Valču tak hnedka blbosti a tak jsem z toho rozlámaná. My kaši (jakoukoliv) úplně vyřadili, Valči to moc nejelo, dám jí jí jen občas když vidím že nevýjde mezi odpolední ovocem a večerním mlíkem. Také jsem jí dnes zkusila dát prvně jogurt (takový ten malý dětský, no ale chutnal)
    Nevím kdo teď psal s tím stěhováním a vyhořením. Holky já tohle tvrdila taky do doby, než Martinová ségra vyhořela (ale komplet vše), jak jsem viděla tu skázu a to co zbylo, valstně sebrala voda nebo smard z kouře, tak se budu radějc milionkrát stěhovat. vážně masakr.
    Jo a ještě k zoubkům, my teda dásně neměly nataklé vůbec a nejdou se objevily 2 zoubky naráz, bez jakéhokoliv příznaku, už to jsou 2 měsíce co máme doma zajíčka a další, no uvidíme kdy se proklubou. Jdu chrupkat, sotva držím oči, dobrou a posílám miminkům hubánky

    #864671
    Anonym
    Host

    Dobre dopoledne holky, tak jsem vcera vecer nejak uvazovala, ze bych skoncila s tim kojenim, ale prislo mi to nejak lito, az se mi z toho chtelo brecet, ze uz bysme se takhle nemazlili, on u toho tak pekne brouka..A taky dokud on chce.. Ve dne by asi nejakou zmenu asi moc nepostrehl, ale ta noc, to on tak napul ve spanku se na me otoci a chnape pusinkou..Tak me napadlo, ze bych mohla zkusit nejake ty kloboucky na bradavky, na zacatku jsem je nepouzivala, mate s nima nejaky zkusenosti? Myslite, ze by to mohlo i na ty zuby pomoct?

    #864672
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky§
    Tak co se týká kašiček tak malej je vcelku baští. Ale předevčírem jsem mu dala k obědu kašičku od Nestlé „moje první kaše“ – taky to byl vzorek a myslím, že ho v noci po tom bolelo bříško. Natahoval nožičky a strašně plakal.
    Jinak myslím, že už fakt lezou ty zubiska. Mamina mi koupila na prořezávání zoubků – citrovital. Včera jsem mu to poprvé namazala a musím říct, že buď to byla náhoda a nebo topomohlo. Spinkal od 20:45 – 2:30 – jupí 🙂 .
    Mno a co nového??? Točí se na místě a včera se naučil couvat. No on chce teda lézt dopředu,ae nějako mu to leze dozadu 😛 . PaK se naučil fuňet jak bernardýn. je to sranda. Pokrčí nosík fuňí. Občas se mu podaří přetočit na záda,ale jen někdy. Pořád si sundavá fusekle a strká je do papulky. Jak couvá a fuňí mam i natočený na mobilu tak to zkusím nějako dát na FB.
    Tak přejeme s Bobíčkem krásný den maminkám i miminkům

    #864673
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminky :))
    Tak jsem ráno běžela na osmou ke kadeřnici. Doma jsem jen připravila malému papání a oblečení, že až se zbudí, tak ho přítel oblékne a nakrmí a pohlídá. A co myslíte ? Malej spal až do třičtvrtě na devět, takže jsem se vrátila a malej se probudil. Takže se přítel uplně vyhnul hlídání.. To je fakt zákon schválnosti:))
    Bambulko, Bohoušek je fakt už čipernej. Tohle ještě Adámek vůbec nedělá, aby takhle skoro lezl. Jen se začíná na ty ručičky stavět. No, ale my to taky doženeme.
    Zítra jdeme na tu půlroční prohlídku, tak jsem zvědavá, co bude paní doktorka říkat.
    Jinak dneska noc proběhla krásně, žádné brečení. A pod krkem to má už vyhojené, takže to brečení bylo z toho svědění..
    Holky díky za rady k těm kaším, budu to zkoušet, třebas mu nějaká zachutná.
    V noci jsem blbě ležela a od rána mě bolí za krkem a u lopatky, takže bych potřebovala masáž tedy…..
    Bibo, já použivala kloboučky,když jsem kojila a od medely byly nejlepší. Ale hodně jsem slyšela, že dítě se naučí, že nemá kousat do prsa. Tak to určo zvládnete i bez kloboučku :))
    A nebojte, až nebudete kojit, tak se i při flašce dá krásně mazlit s miminkem, stačí ho mít v náručí:)) Sice to už není tak intimní, ale i tak 🙂
    Tak papa. zdravíme s Adámkem, tedy ten spíš pojídá zas medvěda, ale taky zdraví.

    #864674
    Anonym
    Host

    Bivi, ty jsi to tak krásně s tím kojením napsala, tedy mazlením, že i bez kojení se dá mazlit a kolikrát mi příjde že o to víc se mazlím, aby nestrádala 🙂 My tedy dnes chrněli zas do 7 a pak do 3/4 na 10, takže super, adélka nás zavřela v ložnici, pustila si pohádky a my tak s Vali chrápaly. Probudila mě až taková zvláštní rána a to se přetočila v postýlce v pytli a tak jsme už vstávaly. Najedla se, hodinku si pohrála a šla v 11 spát a spala do jedné, takže to pak začly rychlostní manévry, vařila jsem oběd, aby se martin najedl, když jde na odpolední, ale protože potřebuji dnes auto, musela jsem zmáknout, uvařit, nakrmit malou a dát pokyny Aďce. no a na mě oběd čekal až po příjezdu domů zpět.
    Holky kadí vám ty mimča také tak šílně u obídku??? já už teda zásadně přebaluji po o. jinak při jakémkoliv jiném krmení před. A taky kadíme tak 3-4 x za den. i když zezačátku u příkrmů byl trošku boj.
    Bambulko, koukala jsem na FB, Bohoušek je super, už ti prostě končí doba lehára a začne doba poctivého tréninku a běhání za mimčem. Jé to nám kila půjdou dolů, nebo resp. tukové buňky se začnou měnit na svalstvo. a mám dneska narozeniny, tak se mě máti ptala prý co bych chtěla, prvně říkám, tak třeba zajedem do opavy do CA a něco si tam vyberu, pak jsem si vzpoměla že kámoška prodává orbitrek či jak se to jmenuje. no tak budu doma na tom tedy cvičit. takže mamka přispěje, mám z toho i radost, už se těším až bude doma. (jsem zvědavá jak dlouho mě to bude bavit 😀 .
    Tak za cvhvíli nám přijede na návštěvu teta, poprvé uvidí Valču. Holky jak udržujete na zemi ty pěnové puzzle??? normálně to vytřete nebo může se to hodit do pračky? ona občas tak krásně slintá, že tam za cvhvíli bude hodně bacilů, které si myslím, že se můžou tam v tom i množit. nebo ne?
    Bibo, já kloubouček používala také s domněním že to nebude bolet, když jsem měla rozpraskané bradavky, ale zmýlila jsem se. bolelo to stejně, jen se mi nezhoršoval stav a Valča rychlejc pila, protže si pěkně bradavku natáhla do kloboučku

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,431. až 2,445. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist