únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,461. až 2,475. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #864690
    Anonym
    Host

    Dobré ráno!
    Bivinko, my zatím žádný dětský pokoj nemáme. Máme v jednom pokoji přebalovák, komody s Kubíkovým oblečením a další skříně s ručníkama, povlečením a jinejma věcma. Zatím to nemáme kam jinam dát, takže malej pokojíček zatím mít prostě nebude. Má ale zabranej celej jídelní kout. Stůl máme odsunutý ke zdi, židle v rohu (jíme u konferenčního stolku v obýváku) a má tam danou postýlku a ohrádku. Počítám s tím, že bude spát s náma v ložnici ještě tak rok. Podle toho jak bude v noci potřebovat pozornost.
    Dneska jsme měli, jak říká Bambulka, noc plnou vášní. Já jsem šla spát už o hodinu dřív než obvykle, abych se trochu víc vyspala. No a Kubíček se vzbudil o dvě hodiny dřív (o půl dvanácté). Dudlík nezabral, tak jsem ho chtěla nakojit a to taky nechtěl, pořád řičel. Pak jsem mu zkusila dát flašku s čajem, vypil ji skoro celou a usnul. Pak se vzbudil v jednu, v půl třetí, ve čtyři a o půl sedmé. Jsem grogy, ale čekám dneska návštěvu, takže musím uklízet.

    #864691
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojda holky!
    Tak Bohoušek už má pokojíček cca. tak od 3. měsíce a spinká i sám v pokojíčku. Nejdříve jsem ho měla na chůvičkáchh a teď od srpna mam jen otevřené dveře aby jsem ho slyšela. A v pohodě. Má tam postýlku, přebalovák a komodu s věcma a je tam jedna válenda kdyby náhodou byl nemocnej nebo tak něco a musela by jse spinkat a sním v pokojíčku. Občas jí využívám na spaní když utečku od manžela který nesnesitelně chrápe :S . A nebo na ní spí návštěvy – to si ale beru prďolku k sobě do ložnice.
    Včera dal manžel v práci výpověd. Dostal nabídku na lepší,ale zase bude dojíždět asi 70 km. To budu trnout hrůzou jestli dojel v pořádku a tak. Hlavně v zimě 🙁 .
    Dneska v noci spinkal prďolík docela dobře až na to, že jsem v půlnoci musela odvážet na šrot oilého šváru :@ domů. Takže když jsem přijeůla tak už byl samo nmalej vzhůru a manžel s ním chudák pochodoval po bytě aby neplakal 😛 . Tak jsem ho nakojila,el náš milý Bobíánek se rozhodl, že nebude spinkat a že si chce hrát. Mno tak jsem si ho teda vzala do postele a když usnul tak kolem jedné tak jsem ho odnesla do postýlky a vzbudil se až v 5.30 to jsem ho přebalila nakojila a dala do postýlky s tím, že jsem počítala, že na mne za chvilu začně halekat, že už ho to tam neba a světě div se on ještě usnula vzbudil se v sedum a pak ještě semnou spinkat do 8.30 v posteli – juchů.
    No teď už začíná natahovat v kočárku a tak zkusíme ještě ho uspinkat a nebo už mam po volnu a pujdu se mu věnovat.
    tak pa pa

    #864692
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, tak Adamkovi vsechno nej dneska :). Pokojik ted taky delame, zatim tu mame koberec a zaluzie a jinak tu ma Filda deku a svy hracky v kosi, postylku a prebalovak ma zatim vedle v loznici a my tu jeste mame pracovni misto, ale presuneme to, jen to tak rychle nejde..Taky bych ho asi nechala spat samotnyho uz tady, ale bojim se trochu, ze budu v noci litat a vic se probudim..no vyzkoušíme to..Ten pokoj je nase byvala pracovna, mame tu jeste dost kramu, tak to chvi vymyslet..Ted prisel katalog Ikea, tak tam snad se nejak inspiruju :).
    Dneska jsme byli na kyclikach a je to naposled, uz tam nemusime a je to ok :). Byli tam ti malicci novorozenci, kdyz plakali, tak to jen tak bzuceli, to kdyz zarval Fila, tak to tam uplne rezonovalo :).
    No, Fila ma ted nejak hodne lehky spani, nekdy staci, ze se otocim v posleti, nebo kejchnu, zakaslu a je vzhuru..
    Dneska ale krásná noc, spal od těch nakonec 8 do 3 a pak do 7, takže jsem taky vyspaná..Když ho večer nějak moc rozblbneme, tak je pak s usínámím potíž, to se jednou stalo, že manžel přijel na chatu večer v půl desátý, já zrovna kojila a on se s ním pak přivítal, Fíla začal pohopsávat radostně ty svý pohyby a byl pak k neutišení do půlnoci..
    Tak se mějte pěkně, my si jdeme dojíst obídek :), pa

    #864693
    Anonym
    Host

    Ahojky maminy,
    náš Přemeček má svůj pokojíček od úplného začátku a i tam od narození spinká. On má větší klid a manža se vyspí i když je malej vzhůru. A když to vemu tak máme soukromí i na nějakou tu romantiku :o)) Neumím si to představit s dítkem v ložnici 😛
    Spaní dítka v pokojíčku můžu jen doporučit. Mám u něj chůvičku takže vím o každém jeho pohybu. Tím že nemáme dudlík tak nemusím vstávat jen abych mu ho vrátila – vstávám skutečně jen krmit.
    Dneska to třeba byl děs – vzbudil se nějakým blbým snem po půl dvanáctý a usnul až někdy kolem 1:15. Vždy když sem ho dala zpět do postýlky tak řev. No hrůza. Ale pak se vzbudil až v sedm, najedl se a chrněl až do 9. To už se dlouho nestalo. Normálka vstáváme tak v 7.
    Zítra jdem na půlroční prohlídku tak jsem zvědavá co se dozvíme…

    #864694
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky :))
    Tý jo, vy už máte mimča v pokojíčcích, to já ho chci jen zařídit, ale malého zatím odstěhovat z ložnice nechci. Jsem fakt ráda, že spinká kousek ode mě. Je to takové moje zlatíčko. Ono kdyby spal jinde, tak by musel být na chůvě, páč máme toho kocoura a ten by pak furt lítal do pokojů v noci a mňoukal. to nám dělal ze začátku, když jsme nezavírali dveře, že přiběhl ve tři a začal nás budit.. brrrr..
    Jinak dneska Adámek nemá nějak moc hlad či co. K svačině moc sunar nechtěl, tak jsem mu zkusila dát jablíčko, tak to se mu zdálo mega kyselé, protože se furt šklebil u toho. A k obědu mrkev s bramborem, aby to dojedl a pak už bude mít jen s masíkem. Ze začátku pěkně papal, ale pak se zakoukal na tv a už přestal jíst .. ale zas asi má dost, že neřve. No má být už na zelenině s masem, tak žádné mléko k obědu..
    Chtěla jsem malému dneska koupit nějakou čepičku, tak jsem se stavila u takového stánku v globusu.. takovou nepříjemnou prodavačku jsem nezažila, takže jsem šla pryč. Neochotná, tvářila se naštvaně. Tak to radši vyberu jinde.
    Tak zatím papa.

    #864695
    Anonym
    Host

    Hezké odpoledne,

    tak malá dnes poprvé po obědě spala doma v postýlce, asi byla hodně unavená. Jindy totiž řvala, tak jsem vždy jela na procházku, tam na chvíli usnula.

    Bivi, my pokojík taky ještě nemáme zařízený. Zuzka má pokojík, ale kromě jejího přebalovacího pultu a skříněk na její oblečení, tam máme s manželem ještě dvě skříně my, taky je tam sušák s prádlem. Zařizovat ho budem asi až v zimě, malou bych chtěla přesunout do pokojíku až v únoru, až ji bude rok.

    #864696
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Hezký večer,
    holky, já bych fakt už ten pokojík budovala.. ale kdo ví, jak to dopadne.
    Jinak jsem malému na noc dala mléčko s kaší, co nám přišlo od hami, tak jsem měla radost, že pije, ale u půlky přestal a odmítal a furt jazykem vystrkával savičku. Jak se to mimčo dokáže rychle naučit ovládat jazyk a tak jsem řekla, že jdu udělat ještě trochu sunaru, protože by pak mohl v noci řvát hlady. A tak jsem se kvůli tomu chytla s přítelem, protože on, že nemám sunar dělat, že do něj tu kaši mám dostat a že jsem mu to prý četla, že jako mu nemám dávat sunar po něčem co nechce.. přitom já mu četla, že když odmítá zeleninu, že se mu nemá hned dávat sunar, aby si na to nezvykl, takže on poslouchá napůl ucha. Tak mě fakt naštval do ruda. On se o jídlo malého vůbec nestará, ale furt mi pak do toho kecá, když malému chci dát jídlo, aby byl sytý.
    No a jinak jsem dneska byla na měkko z Adámka, že už ho mám půl roku a že je to moje malá láska i když už je tak velký:)))
    Tak zatím papa.

    #864697
    Anonym
    Host

    Bivi, máte pěkného „cvalíka“. Taky vše nej.

    Koukala jsem se na přehled a zatím jsme nejmenší:P . Asi to bude tím, že malá do té doby nedostala nic jiného kromě MM a trochy vody. Těď už ale hezky papáme:D 😀

    #864698
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    tak zas po dlouhé době na skok… Moc gratuluji Adámkovi k narozeninám, Johanka už dnes slaví 7. Až je mi to líto, jak to hrozně utíká:'( . Už je z ní hotový človíček. Mám pocit, že hrozně moc rozumí. A taky je nějaká super pohybylivá – na to, že ještě pořád nemá dovyvinutá ta kloubní jadérka. Leze, sedí a před pár dny se i postavila. Mám pocit, že mi skončila dovolená, musím ji teď pořád hlídat. Všechno ji hrozně zajímá a zákazy na ni neplatí (jak jinak). Byla jsem s ní teď 10 dnů sama a byl to nářez:^) . Tak už se těším na dovolenou: jedeme v sobotu do Chorvatska.
    Taky jsme dnes byly poprvé plavat – ve slané vodě. A je to super, Janka vřískala radostí. A taky se samozřejmě několikrát napila, jak se vrhala za vším možným:D .
    Holky, prosím, doplňte do té krásné tabulky i naše půlroční míry: 66 cm a 7,30 kg.
    Jdu vás ještě dočíst8-| . Jsem zvědavá na vaše novinky. Papa

    #864699
    Anonym
    Host

    Dobré ránko!
    Doplňuju Johančiny míry:

    Kája – 2.2. – Johanka narozena 1.2. v 11:50h, 2890g a 50cm
    třetí měsíc: 5150 kg a 57 cm : půl roku: 7300g a 66cm

    Petra H. – 14.2. – Valentýnka narozena 14.2. v 18:25, 3600g a 50cm
    třetí měsíc: 5090g a 61cm : půl roku: 68 cm, 7940 g

    Babyzna-14.2. – Přemeček narozen 20.2. v 17:23, 3650g a 49cm
    třetí měsíc:6405g a 63,5cm : půl roku:

    Monika306 – 16.2. – Davídek narozen 18.2. ve 12:52, 3200g a 50cm
    třetí měsíc: 5150g a 60cm : půl roku: 7150g a 65cm

    j.a.r.k.a. – 16.2. – Dominik narozen 14.2. ve 20:52, 3720g a 50cm
    třetí měsíc: : půl roku:

    Bambulka – 18.2. – Bohoušek narozen 19.2. ve 12:21 3650g a 52 cm
    třetí měsíc: 6030g a 62cm : půl roku: 7420g a 66 cm

    Lenuna – 18.2.- Mireček narozen 8.2. v 11:00, 3600g a 51cm
    třetí měsíc: : půl roku:

    elen-ka – 20.2. – Zuzanka narozena 16.02. v 16:12, 3250g a 49cm
    třetí měsíc: 5070 g a 58 cm: půl roku: 6820 g a 66 cm

    děcko – 20.2. – Kubik narozen 15.2. ve 20:50, 2700g a 49cm
    třetí měsíc: 5900g a 61cm : půl roku: 7580g a 68cm

    Darenie – 21.2. – Laura narozena 7.3. v 11:55, 3250g a 52cm
    třetí měsíc: 6100g a 61,5cm : půl roku:

    Kosta – 22.2. – Eliška narozena 2.3. v 6:54, 3270g a 50 cm
    třetí měsíc: 4910g a 58,5cm : půl roku:

    Bivinka – 26.2. – Adámek narozen 1.3. 3930g a 52cm
    třetí měsíc: 4900g a 62,5cm : půl roku: 9100 g a 72 cm

    milinka – 3.3. – Kristýnka narozena 20.02. 3400g a 48cm
    třetí měsíc:5600g 60cm : půl roku: 8080g 68cm

    Biba – 18.2. – Filip narozen 19.2. v 6:42, měl 4100 g a 53 cm
    třetí měsíc: 7100 g a asi 70cm : půl roku: 8720 g a 75 cm

    #864700
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko,
    Kájo, gratuluji, malé už je 7.měsíců, tý bláho, toto uteklo, je moc šikovná a na té fotce jak stojí kouzelná.
    Jak jsem ti tam psala, náš se zatím otáčí na bříško, ale jsme taky teprve půlroční, on to dožene, miláček můj.
    Holky, mě zas ráno naštval kocour, rozkousal mi ty puzle, co jsem měla na zemi, na které dávám deku Adámkovi. S prominutím je to fakt debil kočičí, to člověk nepochopí. Mám pocit, že po té kastraci je divočejší a divočejší a snad má psí manie, že vše kouše.
    Jsem ty puzle musela dát pryč, aby je víc nerozkousal. Chjo.
    Jinak Adámek od včerejšího rána nekadil, ale za to mega prděl až do rána, až ráno se mu to povedlo. Docela ta zelenina ho zašpuntovala. Dneska k svačince zas dáme jablíčko, ať si na to zvykne a pak mléko. A k obědu bude mít už jen zas zeleninu.
    Už aby nám malej sám seděl a mohli jsme ho dát do nějaké židličky, tedy jestli jí dostaneme… zatím Adámkovi prarodiče o tom mluvili, no jestli mu jí nakonec nedají pod stromek..
    Jo a zas kocour vlezl do skříně a hrabošil tam. Já se fakt z něho už zblázním!

    Tak pááá

    #864701
    Anonym
    Host

    Bivinko, tak to máš doma peklo s kocourem. Já jsem ráda, že náš pes už je rozmnější a je celý den v klidu. Jenom teda když ho chytne rapl, tak chce Kubíkovi vytahovat hračky z ohrádky, ale to je tak maximálně jednou týdně.
    Kájo, Johanka je fakt mega šikovná. A gratulujeme k sedmému měsíci.
    Já chci koupit Kubíkovi židličku už teď. Zatím ho totiž krmím v lehátku s pultíkem (kterej nejde oddělat, a on se za něj pořád přitahuje a chce sedět. Doktorka mi řekla, že když ho nebudu posazovat z lehu (sedy lehy), tak že do židličky ho posadit můžu, ale jenom na krmení.

    #864702
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    To je zas krásně venku a příjemný větřík. Jsem byla na procházce s Adámkem a jelikož malý spal, tak jsem si sedla na lavičku a tak jsem si začla prohlížet náš kočárek a říkám si, že ten podvozek bych měla už umýt a košík otřít a tak mi oči zklouzly na kolečko a koukám, že tam chybí ventilek:# Včera Honza zkoušel přifouknout kolečka, jenže si půjčil špatnou pumpičku,takže nic nepřifoukl a teď nevím,zda tam ten ventilek prostě nevrátil nebo zda ho tam dal blbě a já ho někde na té procházce ztratila. Takže fakt super a ani nevím, zda se dají někde koupuit náhradní ventilky na kočárek.
    Jinak jak se už Adámek přetáčí ze zádíček na bříško, tak se občas zasekne v té poloze na boku a napůl na bříšku a jelikož někdy tam má blbě tu ruku, tak se tu před chvilkou tak rozkřičel, že nebyl k utišení. Musí to klouček trénovat. Přitom umí se vrátit zpět na zádíčka.. 🙂

    #864703
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminky!
    Bivinko ventilek pujde určitě koupit. Jsou stejné jako na kolo. Nebo alespoň já takové mam. Na jednom kolečku mi taky chybí – už od začátku a ani neuchází takže to neřeším
    Taky jsme měli doma kocoura takže to znám ty jejich kočičí móresy,ale byla s ním sranda. byl to zkrátka pan kocour. Když se chtěl mazlit tak přišel… to bylo tak jednou za měsíc a to bůh ví jestli Jinak byl prostě samotář a vyváděl různé lumpárny. Bohužel nám ho před 2 roky přejelo auto. :'( . Jsem to obrečela a ještě teď mi je do breku když si na něj vzpomenu. na druhý straně jsem ráda, že nemám zvířátko v baráku páč by určitě byly stejné problémy jak píšeš a já by jsem neměla to srdce ho dát na dvůr. No teď máme kočičku,ale ta je venkovní takže to je v poho akorát nám tak 3x – 3x do roka přitáhne koťata :$ .
    Včera jsem byla s malým venku na dece a ten náš mega otravnej pesan – labrador nás pořád otravoval. pořád olizoval mě nebo malýho, kradl mu plyšového medvěda. No by s ním groteska. Žárlil, že si ho nevšímáme tak se k nám pořád vtíral a lezl nám na deku. no hotová groteska 8-| .
    Holky co myslíte už by mohli být ty naše dítka v hopsadlu jak je mezi dveře??? Mam ho doma, ale nevím zda už ho do toho můžu dávat 😐
    Tak ju Bobíček spinká tak se jdu tady ještě pokoukat.

    #864704
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    no s tím ventilkem jsem taky měla problém, že to sice je nafukovací, ale tak malý kolečko, že se tam nedostane pumpička..takže mi ho tady ve sportovním oddělení dofoukli :), ale ty součástky jsou jako u kola..Dneska se mi zase stalo s kočárem něco jinýho – je to ta trojkombinace a já jsem tam nějak blbě nasadila korbu a teď to nejde sundat a ani s tim nějak hnout, je to nějak zkřížený..Takže s tím asi dneska půjdeme do toho obchodu, kde jsme to koupili, ať s tím něco udělaj..Já tu korbu chtěla už vyměnit za sporťák, takže si asi řekla, že se nedá 🙂
    No, jinak Fíla taky cupuje ty čtverce, jak ten kocour, obrátí si ho narub a stčí do pusy..Taky jsem si včera koupila ty chrániče na bradavky, měli tam jen Avent, tak jsem to zkusila..Ale teda to kojení s tím vůbec nešlo, připadalo mi to jak kojit přes kondom..Fíla řval, co to je a hryzal do toho a chtěl to sežrat, takže to bylo o dost horší než bez toho..No, říkala mi kamarádka, že trochu děti kouškou, když jim ty zuby se prořezávaj a potom už ne, takže já to zkusím vydržet, když se nemele, tak to je v pohodně, ale jak otáčí hlavu a pouští se a zase přisává, tak to docela bolí..
    No, tak to jsou naše dnešní novinky, za chvíli jdeme s tím kočárem, doufám, že se to dá opravit..
    Papa

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,461. až 2,475. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist