únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,476. až 2,490. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #864705
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Bibo, docela jsem se při čtení tvého příspěvku fakt nasmála, jak si psala o tom kloboučku a jakože ti to připadá jak přes kondom 😀 😀 Ale pokud jsi kojila zatím bez, tak to určo zvládneš i dál. Docela Vás holky obdivuji, že kojíte i přes půl roku. Trošku mi to občas přijde líto, že Adámek se odpojil tak brzo. Ale zas pak na flašce byl více spokojený:))
    Jinak k obídku měl nejdřív Adámek mrkev s bramborem, aby to dopapal, tak to mu fakt nechutnalo, tak pak dostal zeleninu s kuřecím a to mu jelo, tedy než se zakoukal zas do tv a přestal jíst a nakonec otlapal sebe a sedačku. Ještěže mám ten omyvatelný bryndák, jinak fakt nevím, ale stejně jsem musela jít prát, páč otlapal tepláky.
    Bambulko, jak vypadá to hopsadlo? O tom jsem nikdy neslyšela..
    Jo a ještě ke kocourovi, tak ten mě pak vytočil ještě jednou, páč zas vlezl do skříně, kde mám věci na malého a něco provedl s dveřma, páč pak nešli zavřít až když jsem do nich kopla. Máme takové vestavěné skříně, co nám tu nechali bývalí majitelé, ale docela mi přijdou blbé, páč ty dveře furt nejsou uplně dovřené a celkově jsou divně řešené a moc věcí se tam nevejde. Přemýšlím, zda to nezrušit a nedat tam normální skříň, co máme ve sklepě rozebranou.. Ale do toho se zas Honza nebude chtít pustit..
    Nějak mě bolí hlava… asi z toho jak furt řvu na kocoura..
    tak papa

    #864706
    Anonym
    Host

    Ahojky maminy,
    tak jsme dneska byli také na půlroční kontrole tak vám doplním míry. K pití mi Dr. řekl, že ho nemám nutit, že sám vypije kolik potřebuje, že dokuť má dost počůraných plen ať to neřeším. Nabízet , ale nenutit.. Tak jsem ráda.

    Kája – 2.2. – Johanka narozena 1.2. v 11:50h, 2890g a 50cm
    třetí měsíc: 5150 kg a 57 cm : půl roku: 7300g a 66cm

    Petra H. – 14.2. – Valentýnka narozena 14.2. v 18:25, 3600g a 50cm
    třetí měsíc: 5090g a 61cm : půl roku: 68 cm, 7940 g

    Babyzna-14.2. – Přemeček narozen 20.2. v 17:23, 3650g a 49cm
    třetí měsíc:6405g a 63,5cm : půl roku: 8335g a 71cm

    Monika306 – 16.2. – Davídek narozen 18.2. ve 12:52, 3200g a 50cm
    třetí měsíc: 5150g a 60cm : půl roku: 7150g a 65cm

    j.a.r.k.a. – 16.2. – Dominik narozen 14.2. ve 20:52, 3720g a 50cm
    třetí měsíc: : půl roku:

    Bambulka – 18.2. – Bohoušek narozen 19.2. ve 12:21 3650g a 52 cm
    třetí měsíc: 6030g a 62cm : půl roku: 7420g a 66 cm

    Lenuna – 18.2.- Mireček narozen 8.2. v 11:00, 3600g a 51cm
    třetí měsíc: : půl roku:

    elen-ka – 20.2. – Zuzanka narozena 16.02. v 16:12, 3250g a 49cm
    třetí měsíc: 5070 g a 58 cm: půl roku: 6820 g a 66 cm

    děcko – 20.2. – Kubik narozen 15.2. ve 20:50, 2700g a 49cm
    třetí měsíc: 5900g a 61cm : půl roku: 7580g a 68cm

    Darenie – 21.2. – Laura narozena 7.3. v 11:55, 3250g a 52cm
    třetí měsíc: 6100g a 61,5cm : půl roku:

    Kosta – 22.2. – Eliška narozena 2.3. v 6:54, 3270g a 50 cm
    třetí měsíc: 4910g a 58,5cm : půl roku:

    Bivinka – 26.2. – Adámek narozen 1.3. 3930g a 52cm
    třetí měsíc: 4900g a 62,5cm : půl roku: 9100 g a 72 cm

    milinka – 3.3. – Kristýnka narozena 20.02. 3400g a 48cm
    třetí měsíc:5600g 60cm : půl roku: 8080g 68cm

    Biba – 18.2. – Filip narozen 19.2. v 6:42, měl 4100 g a 53 cm
    třetí měsíc: 7100 g a asi 70cm : půl roku: 8720 g a 75 cm

    #864707
    Anonym
    Host

    Bambulko, do toho hopsadla by se děti vůbec neměli dávat dokud nezačnou chodit. Nedoporučují se ani takový ty klasický chodítka ve kterejch děti sedí, ale je takový ty podpůrný, u kterýho dítě stojí a opírá se o něho.
    Dneska jsem chtěla jet do ikea koupit malýmu židličku. No a ona byla zavřená, všude plno policajtů. Až jsem dojela domů, tak jsem si to přečetla na netu. No ale aspoň jsem se stavila do tesca pro jídlo.
    No nic, už se mi to tady hňuzdí, tak valím dělat kašičku.
    Přeji hezký večer a taky hezkej víkend…

    #864708
    Anonym
    Host

    No, o tom hopsadlu jsem taky slyšela, že to není dobrý na záda, zvlášť když neumí ještě ani sedět.
    Kočárek nám opravili, takže teď o víkendu už přendám tu sportovní verzi, to se těším, doufám, že se mu to bude líbit a nebude se bát, když nebude koukat na mě 🙂
    Máme tady v Praze balkon a dávám tam Filípka v kočárku spát..včera tam bylo takový obrovský ptačí hovínko a teď jsem viděla, jak tam přilít docela velkej dravej pták, nevím co to je, ale je vysokej tak 20 cm a je takovej béžovej, sedí tam na lampě..No jestli tam má hnízdo, tak aby něco Filipovi neudělal, nebo se na něj nevykadil..Teď tam chci věšet prádlo a trochu se teda bojim, to ho budu mít za zády..
    Jinak jsem doteď Filipa koupala v kyblíku, ale už se tam nějak nevejde, má nohy až nahoře a tím pádem pořád klouže hlavou dolů a je pusou pod hladinou, takže jsem ho už začala koupat ve vaničce a dala jsem mu tam takový to molitanový lehátko, ale teda na tom on vlastně není vůbec ponořenej? Máte to taky? Jemu se to moc nelíbilo, byla mu asi zima, když tam tak ležel na mokrý houbě a já na něj jen cákala..Nebo jsem mu dala moc málo vody? Ale zase jsem nechtěla, aby mu nateklo do uší..
    No nic, budu koukat na Harryho Pottera :), tak dobrou noc plnou spánku..

    #864709
    Anonym
    Host

    Ahojda holky!
    Tak díky za tipy k tomu hopsadlu. Ještě zkusím doktorku a jinak se na to vyprdnu a počkám no.
    No jinak já koupu malýho ve velký vaně už docela dlouho – myslím, že už někdy od 2 nebo 3 měsíce. Leží na lehátku a moc se mu líbí. Dávám vody přiměřeně tak aby neměl potopená ouška a leju na něj vodu z kelímku. Pak ho otočím na bříško tak aby měl obě ručičky ve vodě – no šoupnu ho vejš a on si pak cachtá rukama ve vodě a nahání lodičku a kelímek a žíňku. No zkrátka si lebedí. A jak byla ty horka tak jsem mu napustila vodu do bazénku a koupala ho i bez lehátka – ležel tam rozpláclej na bříšku – hlavičku zvednutou a ráchal se.
    Taky užý jsem vyprubovala sporťák,ale moc se mu nelíbí když na mne nevidí takže jezdíme sice se sprotovní verzí,ale kouká na mne.
    Tak ju dnes jsem doma sama. manžel je na oslavě narozenin tak jsem uspinkala malýho a zapla PC. Ani telku nemam puštěnou. Harry poter mě nebaví a na ostatní nemám náladu.
    No jinak u nás dnes začínají slavnosti chmele tak zvaná Dočesná. Je tam spoustu pivovarů a, kolotoče, zábava, zpěváci, hudební skupiny… Hmmm tak si teda o ní nechám alepoň vyprávět.
    Tak brou noc. Snad bude u nás všech klidná a hlavně ať ti naši svištíci spinkají až do rána bez přestávek.

    #864710
    Anonym
    Host

    Bibo, já mám taky to molitanový lehátko, ale stejně raděj používám klasický látkový. Malýho koupu ve velké vaně a od z obou lehátek stejně zklouzává jak kope. Takže má na něm jenom hlavu a pak se přetočí na bříško a to mu tam dopustím víc vody. On pak kope nožičkama plácá rukama a je hrozně šťastnej. Jinak k tomu molitanovýmu jsem mu napustila vody tak, aby bylo celý těsně pod vodou. Toho ptáka bych se asi taky bála.
    My máme kočár u kterýho stačí vydělat vložná taška pro novorozence (tu už máme dávno pryč) a vyměmí se jedna část, která dělá klasický kočárkový tvar u nožiček a dá se místo ní pultí, zvednou se záda a mám sporťák. Mám tam přehazovací rukojeť. Zatím teda to mám nechaný jako hlubokej, teda spíš položenej sporťák s krytejma nohama. Občas malýho zvednu do polosedu a to mu zatím ke štěstí stačí. Jsem hrozně ráda, že je tam ta přehazovací rukojeť. Kamoška má sporťák, u kterýho nejde ta sedačka vůbec otočit, takže když svítí slunko, tak kočár táhne za sebou.
    Bambulko, já se taky dívám na Herryho Pottera 🙂 . Už jsem ho sice viděla asi 2x, tak u toho aspoň nemusím tolik přemýšlet. Jinak si užívám že všichni doma spí. Kubíček v ložnici v postýlce, pes se chladí na chdbě na dlažbě a manžel usnul v křesle. Takže si tady tak brouzdám na netu, čučím na telku a chroustám slaný tyčinky 😛 .

    #864711
    Anonym
    Host

    Tak jsem vás bohužel nedočetla, jste hrozně rychlé:) .
    Bibo, my už taky vyměnili kyblík za vanu, a to jsem někde četla, že v něm lidi koupou až do roku. To by mě zajímalo jak. Do vany teď dáváme vody trochu na dno, Janka chce být pořád na břiše. Takže lehátko jsme vůbec nepoužili. Jinak s těma zoubkama jsem to měla taky tak, cca 14 dní mě pěkně bolely bradavky, občas mě do nich kousla. Ale vždycky jsem hrozně zaječela a ona se lekla. A teď už to nedělá. Pokud Filípek není na kloboučky zvyklej, ani se mu nedivím, že takhle nechce. S nima se musí totiž snažit ještě o fous víc… A taky mu možná připomínají tu savičku z hrnku Babylove. My ho máme taky, je super, dobře se z něj pije (a taky se do něj dobře kouše:D ).
    Jinak, my už taky jezdíme skoro 3 týdny ve sporťáku. Jediný, co mi na tom našem chybí je, že se nedá přehodit rukojeť. Jinak jsem ale spokojená, X-lander 2011 je celkem prostorný a polohovatelný od leže až do sedu. Sed ale zatím nepoužíváme, max. 45 stupňů. Nechci jí ničit záda, i když už si sama sedne, ale není to kdovíco. I na jídlo ji dávám do židličky, máme ti klasickou dřevěnou jako z dob našeho mládí. Na tu chvíli to asi nevadí.
    Holky, já měla jako malá hopsadlo i chodítko a nohy mám krásně rovný a chodím taky dobře, takže nejspíš všeho s mírou:) . Hlavně, když se jim tam bude líbit.
    Jo, a děkuji za přání. Holky, ty vaše dítka jsou taky nesmírně šikovná, u nás to lezení a stání asi urychlila Vojtovka, i když už přes měsíc necvičíme (a vlastně jsme poctivě necvičily nikdy). Jak jsme byli na plavání, ležela vedle nás 7-měsíční holčička, která se ani na bříško neotočila a jen třepala ručkama a nohama. A taky byla zdavá a spokojená:) . Moje kamarádka měla extra línou dcerku, ta se začala točit až v 10 měsících po rehabilitaci, chodit až v 18 měsících. Dnes jsou jí 4 roky a je nesmírně inteligentní a pohybově nadaná. Tak tak, každý má své tempo.
    Holky, tak já se na pár týdnů loučím, užívejte s mimísky ještě hezkých dnů. Těším se na vaše nové fotky. Pa

    #864712
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko holčiny,
    vy jste měly nějaké psací večer 😀 Já šla spát v půl deváté, v tv nic a kocour byl divokej, fakt mi přijde, že je pošuk poslední dny.
    Adámek spal od půl sedmé až do pěti, takže krása a já se vcelku taky vyspala, v půl šesté dostal sunar a pak jsem ho šoupla do postýlky a asi dvakrát mu dala dudlík a už taky spal. Ale kolem čtvrt na osm se ozývalo z postýlky ehm ehm ehm a když jsem na něj koukla, tak úsměv od ucha k uchu .)) Njn, chtěl vzbudit mamku.
    Holky, mimčům při koupání nemá natéci do oušek ? Občas Adámek tam vodu má, ale protože děsně ve vaně kope a tím pádem sjíždí z lehátka níž do vody a než ho stačím popondat, tak už má ouška pod vodou.. Já už taky koupu dlouho ve velké vaně, páč v malé neměl prostor a taky děsně cákal. Takhle je klid a nemusím furt něco stěhovat jako s tou vaničkou.
    Jinak Adámek už úspěšně pár dní si chytá nožičku a přitahuje si jí k hlavičce, čekám kdy si strčí prst do pusy, to jsem jako malá dělala já i dneska to ještě zvládnu přes těch pár kg navíc 😀
    Ale nikdy ho u toho nestačím vyfotit, jakmile zjistí, že mám foťák, tak se chytne za pindíka 😀 takže to je čistě intimní a to ho nechci fotit 😀
    Bibo, držím palce, ať se ten pták u Vás na balkoně neusídlí, to musí být pak dost nepříjemné. U nás by ho vyhnal kocour, chodí na balkon a pak tam loví vše, co tam lítá :))
    tak papa

    #864713
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Holčiny,
    chtěla jsem se zeptat, Vaše mimča už jedí v pohodě ovoce ? Já jen, že malému dávám pár dnů ovoce k svačině, aby si na to zvyknul a pak jej měl místo mléka. Ale zatím sní pár lžiček a fakt se na to netváří moc dobře. Dneska jsem mu dala hrušku, říkala jsem si, ta nebude tak kyselá jako to jablko a snědl asi dvě lžičky, pak vyplázl jazyk a že už nechce. Já vím, že musím vytrvat, ale čekala jsem větší úspěch, to mu ta zelenina chutná víc tedy..
    Jo a když malý spí, tak jsem se, nevím proč, pustila do úklidu linky, že jí jako otřu a tak.. to byl uplně nejblbější nápad, co jsem zas dostala. Sice teďka jsem na sebe hrdá, že už tam nejsou fleky, ale mohla bych to uklízet kdo ví jak dlouho, furt se něco najde, co by se mohlo ještě umýt a přerovnat..
    brrr..tak jsem toho nechala a čekám až se malý probudí :)))

    #864714
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Tak jsem vás přečetla a taky něco přidám..k pokojíčku Lola zatím spí s námi v ložnici protože zatím není zrekonstruovaná půda, takže není kde pokojík udělat ..příští rok se na to chystáme pak bude ložnice v podkroví a pokoj místo ložnice.Ale myslím že to společné spaní nám zatím nevadí:) Já teda chodítko pro Lolu mám a občas jí tam na chvilku dám ..je fakt že já taky byla v chodítku a následky to na mě nenechalo 😀 Myslím:D
    Jinak ted máme už 2 den vysoké teploty tak čekám a jestli to do zítra nepoleví tak zajedem do nemocnice..má i průjem a 38-39 chudáček můj malej ..dásničky má oteklé ale jestli to patří k zoubkům nevím:S Jsem z toho celá hotová ani v noci nespím, pořád koukám jestli je vše v pořádku….
    Ted nevím kdo to psal o dočesné Myslím že bambulka –co já jsem se v žatci na dočesných napila píva:D 😀 😀 chodila jsem do žatce do školy a pak jsem tam žila pár let s bejvalim …
    Jo Bibo k těm klobučkům já ho používala když mi malá rozdrásala bradavku a dobrý..ale jak píše Kája doktorka mi řekla že když mě malá začne drásat tak mám zařvat a odstavit jí klidně jí nechat vyplakat že si to uvědomují a pak už nekoušou!!!!!

    Tak jo holky pěknej slunečenj den

    #864715
    Anonym
    Host

    Ahojky maminy,
    Darenie jak píšeš tak všechny příznaky směřují k zoubkům – nateklé dásně, teploty, průjmy, může být i slintání a případně odmítání jídla. Zkoušejte to chladit kousátkem a věř že bude zase dobře….

    #864716
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    ty zuby nás taky dost proháněj, Filip se vzbudí ráno v 6 a už nechce spát, dřív si tiše hrál nebo zase usnul a teď pláče, protože ho bolej ty zuby, má to chudák nahoře docela oteklý, ale zase naštěstí jí normálně a průjem taky nemá.
    Toho ptáka zahnal manžel smetákem, vůbec nechtěl pryč na nějaký kšá, ani když jsme na něj svítlili, ale už je pryč, myslím, že to byla poštolka..
    Bivi, ovoce dávám většinou mix dvou druhů, něco sladšího a něco kyselejšího, aby to neměl moc kyselý. Teď mu do toho navíc mixuju piškot a to mu moc chutná..Včera měl jablko hrušku a dva piškoty a snědl vše..
    Jinak už je ve sporťáku, můžeme nasazovat korbu na obě strany, tak jsem si ho zatím dala, aby mě viděl, chci ho taky zatím vidět, ne jen tím okýnkem..
    Kájo, tu dovolenou teda závidím, a to asi je na dýl?
    Tak já jdu dá vařit, včera jsem udělala pro malýho batáty..To jsem zvědavá, jestli mu to bude chutnant, ale nám to chutnalo 🙂
    Mějte se hezky, krásnou neděli..

    #864717
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojda holky!
    Jůůů Darenie kdo by to byl řekl, že jsi zavítala i do Žatce. jsme všichni od sebe tak neskutečně vzdálený, že je to div že jsi se tu objevila . Ale Dočesný super, viď
    jinak ovoce dáváme už taky. Jablíčko už jsem dávala si 3x a potvora nechce. se tváří jak kdyby jsem ho cpala citronem :S . Jinak hrušku baštil nektarinku, broskev mi vyzvracel -asi byla moc kyselá a miluje banány. Dnes měl k svačince bílý jogurt s bifidusem či co a byl Bio 😛 . Mno oni u nás ani jinej bílej neměli. a k odpolední sváče dám asi čerstvou nastrouhanou mrkvičku. a k obídku má mrkvičku s bramborem.
    Jinak hopsadlo je pověšený. Tak yjsem prý v něm už hpsala a nožky i záda mam v pořádku. I sousedovic kluci hopsali prej jak o závod a jsou v pohodě takže hurá hopsat. Pak napíšu jak se mu to líbilo. Nebudu to přehánět. Nechám ho v tom jen chviličku a uvidíme.
    Jinak já s těma zubama pořád nevím. Tepltky nemá, průjem také ne,ale je protivnej jak činže. Pořád si sahá do pusinky, cpe tam vše co mu přijde pod ruku včetně ponožek,ale pořád nic se neukazuje. Tak jsem zvědavá. no už aby byli venku a byl zase v pohodě.
    Tak ju pujdu si ohřát obídek – mam zapečenou kotletu s bramboram a manžel si peče rybičku. Tak pa pa a hekzký den

    #864718
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky,
    to je hezky, ale zas ne uplně parno, tak jsem byla s Adámkem na procházce. Nemůžu to moc přehánět, jak nám chybí ten špuntík na tom ventilku. Sice Honza říkal, že se to kolo nemůže vyfouknout, ale mě přijde, že už je dost měkké.. :S A samo, že jsem ho nikde nenašla, taky jak, že ?:D Adámek hned jak jsme vyjeli tak usnul, ale jakmile jsme se blížili zpět k baráku, tak už zase čumákoval.. Poslední dobou tomu spánku přes den nedá a odpo taky ne, takže pak je protivnej večer a to je honem jídlo připravit a honem vanu a pak honem obléci a pak honem nakrmit a najednou spí.. to má jedinou výhodu, že usne v půl sedmé a spí až do rána..:D
    Holky, s těma příkrmama žádná sláva se nekoná. Ovoce mu nechutná, ani jablko, ani hruška, ani banán.. sní pár lžiček a pak konec.. a k obědu tu zeleninu s masem, taky nic moc.. zatím dávám hami skleničky, ráda bych to vařila, ale má to cenu to vařit, když mi sní pár lžiček a zbytek odmítne ?? Navíc jak jsem teď s Adámkem sama doma, tak si ani sobě nevařím. Mě to fakt vůbec nebaví. Aspoň zhubnu:D Jo a z kocoura zas lítá chlupů8o| . Dala jsem na postel nový přehoz a polštářek pro kocoura a co myslíte ?? Lehl si vedle polštáře, jako naschvál.
    Tak hezkou neděli. Jdu koukat na Léto s kovbojem. Adámek asi usne :))

    #864719
    Anonym
    Host

    Ahojky!
    Holky kojící, jak se vám budí v noci mimča a jak dáváte příkmy? Dáváte i nějaký dopolední nebo odpolední svačinky? My dáváme pořád jen oběd a kaši před spaním. Nějak nevím kdy mám začít dávat ty svačinky.
    Dneska byla zase pekelná noc. Malej se vzbudil ve 23:12 (já šla spát o půl jedenácté), pak v 1:30, 3:20, 5:45 a o půl osmé zase na mě koukal přes mantinel. Už nevím co mám dělat. A včera ještě nechctěl celý odpoledne kojit. V poledne dostal brokolici a kuřecím masem, ve 3 jsem ho chtěla nakojit a on to prso nechtěl ani vzít do papule, tak jsem to po chvilkách zkoušela až do 4. Pořád nechtěl, tak jsem mu dala jablko s banánem. Pusinku sice otvíral, ale tvářil se dost hrozně a snědl tak 6 lžiček. No a v 6 začal vypiskovat jako že má hlad. Tak jsem mu opět dala prso a zase ho nechtěl, tak doslat broskev. Na tu se taky šklebil a snědl sotva půlku. No a před 8 večer doslal svoji porci kaše a šel po koupeli do hajan. No a jak se v noci pořád budil, tak to chtěl jenom kojit, dudlíkem ani flaškou s čajem jsem ho neukecala.
    Jo a mám pocit, že se už taky začíná plazit, resp. couvat a občas už nadzvedává prcinu a krčí kolínka, ale to má většinou zase povolený ručičky a ksichtík na zemi. No snad to časem sladí a začne lozit.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,476. až 2,490. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist