únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,506. až 2,520. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #864735
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holčiny.

    Bibo, taky dneska máme brekání a za minutu se směje.. Jsou prostě ty naše miminka pěkně náladové 😀 Ale už tak nějak jsem zvyklá, hlavně už tak neřve, jako když byl uplně mrňavý.
    Jinak v noci dvakrát taky breknul, ale chtěl dudlík. Máme v postýlce tři dudlíky, ale v noci nemohu žádnej najít. Ráno jsem zjistila,že na jednom spal.. tak pak ho mám najít 😀
    Dneska bude mít Adámek mrkev, brambor, brokolici a kuřecí masíko.. tak jsem na něj zvědavá.
    Ke svačině jsem mu umixovala české jablíčko s cizím banánem:D Docela baštil, ale pak se začal šklebit a už nechtěl. Tak jsem to pak dobaštila já a část ještě máme v ledničce..
    Holky, vy máte tyčový mixér ? My máme takový ten klasický mixér s nádobou, takže to tam nahážu, zavřu a mixuji, krásně to umixovalo, jen to jablko jsem tam musela dávat postupně..
    Jen nevím, zda v tom pak umixuji i tu zeleninu. Máme ho nový a dneska jsem v tom prvně mixovala 😀 Hlavně je takový veliký ten mixér, ale lepší něco než nic. Včera jsem to dělala takovou tyčkou, co máme u ručního mixéru a to mi tu zeleninu právě neumixovalo.. a pak mě Adámek poblil.. to jsem včera nepsala, protože mě poblil až později. Docela mě to překvapilo ..
    Sama taky nevím, co si mám uvařit.. něco bych měla vymyslet i na večeři..
    Tak pááá

    #864736
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojda maminky!
    Tak mi dneska dorazilo od Hani klubu mlíčko s kaší, jarní zeleninka a umělé mlíčko – paráda.
    Kašičku jsem už zkoušela jednou na noc a právě mi přišlo, že ho bolelo bříško,ale bylo to to období kdy se mu klubal zub takže to byl vzhůru snad pořád. No vytkouším jí nejdříve tedy v těch 17:00 místo ovoce a na noc zase umělé mlíčko a uvidíme co to udělá. Možná to prubnu už dneska.
    Jinak k obídku máme zase brambopr, mrkev a brokolici.
    Bivinko já udělám třeba i větší množství jídla a dám mu to tak 2x – podle toho jak mu to chutná 🙂 a zbytek zkrátka zamrazím. Teda nevíém jestli pujde zamrazit i to s tím bramborem,ale normálka mrkvové, brokolicové a i to s tím masem si dám do mističek zamrazit a když se mi nic nechce vymýšlet tak to jen ohřeju.
    Dnes jsem dala Bobečkovi k dopolední svačince blumu a chutnala mu tak uvidíme reakce snad jí nevyzvrací :S .
    U nás je dnes hnusně. :S . Malej sice soinká venku,ale je tam zachumlanej aby nenastydl. Zítra jedu na kafíčko s holkama ze školy – no moc se těším., Doufám, že bude Bohoušek hodnej a nebudu se muset věnovat jen jemu a taky pokecám pořádně s holkama.
    Jo a maám tyčový mixér. Dostala jsmeho od maminky – je to kvality je od Zepter – hm asi nebyl zrovinka nejlevnější,ale mixuje suprově snad vše. Občas se stane, že tam zůstane větší kousek,ale není to na škodu alespoiň si malje zvyká na kousky. Jinak s ním udělám i těsto, šlehačku.umelu kafe……
    Mam tady slevový kupony na mlíčko od Beby a na mlíčko od sunaru tak to asi zítra využiju a něco koupím -. už nám dochází – dodělávám ještě Sunar, který je určen do 6. měsíce – myslím, že to ničemu nevadí.
    Tak ju budu končit páč se vždycyk děsně rozepíšu tak pa pa a hezký den a klidnou noc

    #864737
    Anonym
    Host

    JJ, mám tyčovej mixér, je to Tefal a má i víc nástavců, koupila jsem si ho před porodem, protože jsem tušila, že bude potřeba a teď je pořád v permanenci :). Ale taky si toho navařím víc a dávám to zmrazit, moc nevím, proč někde píšou, že něco mrazit jde a něco ne. Nemrazim teda ty vařený žloutky, ale jinak jsem si zmrazila zatim všechno a vždycky to ochutnám a je to ok, Fílovi pak taky není nic.
    No, nakonec jsem Filipovi udělala špenát s bramborem a žloutkem a sobě brambory se španátovou omeletou, takže jsem měli vlastně oba totéž :). Teď spí a já tu mám nějakou práci, tak s tím budu muset začít 🙁

    #864738
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    já mám taky tyčový mixér a k tomu nádstavce. Věšinou používám misku s mixovacími nožemi a skvěle se mi to umixuje. Někdy tam taky nechávám malé kousky aby si zvykala.
    Zuzka dnes měla brokolici a já brokolicovou polívku – takže jsme měly obě taky stejné jídlo. No brokolice jí moc nejela, sice otvírala krásně pusu, ale šklebila se přitom neuvěřitelně.:P

    Se spaním jsme na tom obdobně jako někteří z vás, jen po 4 hodině se Zuzce chce již jen málokdy spát a je vzhůru, někdy si hezky hraje, ale někdy vyžaduje pozornost:(

    Holky, to ovoce dáváte syrové nebo vařené? Prý je lepší vařené, má prý lépe zpracovatelné a ne tak rychle odbouratelné cukry a nezatěžuje tolik slinivku.

    Zatím se mějte

    #864739
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holčiny..
    tak jsme měli vášnivou noc 😐 Adámek co hodinu zabrekal nebo rovnou se rozbrečel. Furt vyžadoval dudlík. Sotva jsem zavřela oči, tak už zas ho chtěl. Vůbec nevím, co mu v noci bylo. A ráno už nechtěl zabrat, takže tak od šesti jsme vzhůru. Nějak na to nejsem zvyklá.
    Ale teďka je veselej a už bříškuje. Jen ať si posiluje na to budoucí lezení :)))
    Elenko, já dala včera doma umixované jablíčko s banánem. Předtím jsem dávala ze skleniček od hami a to nevím, zda oni to vaří nebo ne.. On mi stejně moc to ovoce nejí. Jsem nikde nečetla, že by se mělo vařit, aby to lépe ztrávil.. Ale nezničí se tím vařením některé ty vitamíny ?
    Týjo, teďka Adámek pěkně prdí na tom bříšku 😀 😀
    Dneska je pošmourno a zima a mě se chce spát.. Dobrá kombinace ..

    zatím pááááá

    #864740
    Anonym
    Host

    Ahojda holky, my dneska v noci pár karambolů, Fíla se pořád přetáčel na břicho a pak tam řval, cpala jsem kolem něj polštáře, aby se netočil, ale vždycky to nějak udělal a zasekl se na břiše..Taky dneska už docela zlepšil své pokusy na kolena – jednou nohou se jakoby postavil na chodidlo a druhou na koleno..asi už to brzo zmákne :), to ho tu budu honit 🙂
    Jinak to ovoce nevařím, ani jsem to nedělala na začátku..to by to byl spíš takovej kompot? No ale teď zrovna mi psala kamarádka, že to vaří, takže možná to zkusím, pak by se to možná dalo i zmrazit..Já takhle že bych každej den ještě chtěla vařit ovoce, to jsem líná..
    Dneska má Filda bezmasej oběd – mrkev a brokolici, já vinnou klobásu a brambory..Taky je tu hnusně a pěkná zima..Ale ven stejně půjdeme :). mějte se dobře, papa

    #864741
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminky a miminka!
    tak já někdy vařím ovoce – teda vařila jsem jen jablíčko a většinou dávám syrové ovoce. Prý je lepší začít s vařeným – kvůli alergiím či co. Dneska měl třeba Bohoušek jablíčko s mrkvičkou – vše za syrova a k obědu mam nachystanou poprvé kupovanou skleničku a to je kuřecí maso s rýří a mrkví. Jinak vše vařím sama. Dnes jedeme s kamarádkama na rajs tak už se těším. Jsme si vybrali nejhnusnější den v týdnu. je tam pěkná kosa. K obědu já mam kachní polívku ze včera.
    Noc dneska jk se to vezme. Vzbudil se mi už ve 21:00 a začal neuvěřitelně plakat tak buď se mu zdálo něco ošklivého, nebo se tlačí druhý zub a nebo ho tlačila kaše v bříšku – jsme ji zkusili poprvé jestli bude déle spinkat. Mno pak se vzbudil před půlnocí a strašil až do jedné a nakonec se probudil až e 4:30 a to teprve chtěl papat takže nasycenej byl,ale proč se budil netuším. Mno dnes to zkusím zase bez kaše 🙁 .
    Jinak včera hrozný co ta letecká katastrofa s těma hokejistama. jsem fanoušek hokeje tak mě to docela vzalo. Ach jo chudáci pozůstalí. :'( . Nezbývá jen držet palce aby se z toho rychle dostali 🙁 .
    Tak budu končit. Budu se muset pomalu chystat do města takže se trovhu zkulturnit aby se mě tam nelekli 😀 . Páááá

    #864742
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    tak mám opravdu závisláčka na dudlíku, při usíná vyžaduje dudlík a když mu během spaní vypadne, tak se dožaduje dudlíku.. Přitom přes den ho vůbec nechce.. Zajímavé zjištění, že si na něj tak navykl:D
    Jinak dneska ke svačině snědl jablko s banánem a jelikož spal déle, tak svačil v půl jedenácté, tak jsem mu už nedávala mléko a v půl jedné se dožadoval jídla, tak dostal zeleninu s masíkem a taky žádné mléko. Sice se nějak rozčiloval, že jako to je vše, tak dostal čaj, tak nejdřív tedy nechtěl a pak se napil a pak spokojeně usnul 🙂 Zlatíčko. Kéž by to šlo tak každý den…

    S těma hokejisty je to fakt moc smutné 🙁

    tak papa holky :)) mám kafčo a piškoty, páč nic jiného sladkého není doma…

    #864743
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Tak přidávám naše půlroční míry..

    Kája – 2.2. – Johanka narozena 1.2. v 11:50h, 2890g a 50cm
    třetí měsíc: 5150 kg a 57 cm : půl roku: 7300g a 66cm

    Petra H. – 14.2. – Valentýnka narozena 14.2. v 18:25, 3600g a 50cm
    třetí měsíc: 5090g a 61cm : půl roku: 68 cm, 7940 g

    Babyzna-14.2. – Přemeček narozen 20.2. v 17:23, 3650g a 49cm
    třetí měsíc:6405g a 63,5cm : půl roku: 8335g a 71cm

    Monika306 – 16.2. – Davídek narozen 18.2. ve 12:52, 3200g a 50cm
    třetí měsíc: 5150g a 60cm : půl roku: 7150g a 65cm

    j.a.r.k.a. – 16.2. – Dominik narozen 14.2. ve 20:52, 3720g a 50cm
    třetí měsíc: : půl roku:

    Bambulka – 18.2. – Bohoušek narozen 19.2. ve 12:21 3650g a 52 cm
    třetí měsíc: 6030g a 62cm : půl roku: 7420g a 66 cm

    Lenuna – 18.2.- Mireček narozen 8.2. v 11:00, 3600g a 51cm
    třetí měsíc: : půl roku:

    elen-ka – 20.2. – Zuzanka narozena 16.02. v 16:12, 3250g a 49cm
    třetí měsíc: 5070 g a 58 cm: půl roku: 6820 g a 66 cm

    děcko – 20.2. – Kubik narozen 15.2. ve 20:50, 2700g a 49cm
    třetí měsíc: 5900g a 61cm : půl roku: 7580g a 68cm

    Darenie – 21.2. – Laura narozena 7.3. v 11:55, 3250g a 52cm
    třetí měsíc: 6100g a 61,5cm : půl roku: 7600g a 68cm

    Kosta – 22.2. – Eliška narozena 2.3. v 6:54, 3270g a 50 cm
    třetí měsíc: 4910g a 58,5cm : půl roku:

    Bivinka – 26.2. – Adámek narozen 1.3. 3930g a 52cm
    třetí měsíc: 4900g a 62,5cm : půl roku: 9100 g a 72 cm

    milinka – 3.3. – Kristýnka narozena 20.02. 3400g a 48cm
    třetí měsíc:5600g 60cm : půl roku: 8080g 68cm

    Biba – 18.2. – Filip narozen 19.2. v 6:42, měl 4100 g a 53 cm
    třetí měsíc: 7100 g a asi 70cm : půl roku: 8720 g a 75 cm

    #864744
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    tak my dneska měli taky náročnou noc. Kuba se pořád budil, ale chtěl jen pít čajík. Kojit chtěl zase až asi ve 4 ráno. No ale já jsem si dneska udělala hezký den. Zašla jsem si na nehty a pak ještě k holiči. Jinak u nás nic novýho není.

    #864745
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    taky je mi líto hlavně pozůstalých po těch hokejistech. Hlavně mě bylo skoro do breku, jak říkali, že (myslím) Vašíček má dvouměsíční / či dvoutýdenní (teď se nepamatuji přesně, ale prostě moc malé) dítě a že to chtěl v Rusku ukončit a jet domů za rodinou:( :'(

    My jsme měli tak průměrnou noc, malá se budila skoro standardně, ale od 4 hodin zase nechtěla spát a dnes dokonce hodně pobrekávala. Ze začátku ještě usnula mě na břiše, ale tak před pátou už naplno vzhůru 🙁 . Odpoledne jsme si se Zuzkou daly „výlet“ do obchoďáku. Venku pršelo a já potřebovala jít ven nebo by jsem se zcvokla. Už včera tu lilo celý den a tak jsme nikde venku nebyly. Alespoň jsem si vyzkoušela novou pláštěnku na sporťák, kterou jsem koupila. Je super a určitě ji budu využívat i v zimě proti větru.

    Tak příjemný zbytek večera a pokud možno klidnou noc:D

    #864746
    Anonym
    Host

    Jsem toho předtím chtěla napsat víc, ale malej chtěl pozornost…
    Jojo, s tím letadlem je to fakt smutný. Bylo mi z toho tak nějak ouzko. Obzvláště, když jsem v rádiu slyšela, že si z ruskej letadel a pilotů dělali srandu a jeden těch našich se bál s nima lítat. Pro ty rodiny to musí být neuvěřitelně krutá rána…
    Holky, jak mám do malýho dostat ovoce? Jablíčko, banán, brokev ani hrušku nechce. Zkoušela jsem čerstvý, ze skleniček, různý kombinace, prostě se ksichtí a nechce papat. Asi zkusím jogurt a do něho dám nějaký to ovoce.
    Já si ten dnešek fakt užila. Dopoledne jsem byla v práci, ale pak jsem se šla zkrášlovat. Hezky na nahtíky k našim vietnamským spoluobčanům. Pak jsem jela k holiči na novou barvu, resp. na sjednocení barvy. Ještě tak zajít na kosmetiku a pak na liposukci…
    No nic, konec snění o liposukci, jdeme spát. Tak se mějte hezky, přeji hezkou nerušenou noc.

    #864747
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko holčiny.
    Tak noc byla super, malej spinkal, ale večer to bylo divoké. Jak jsem psala na FB, tak usnul v půl sedmé, ale pak se vzbudil a začal kolotoč. Brek, dudlík, brek, dudlík, musela jsem mu cvičit s nožičkama, tak si prdnul a tak dokola.. prostě ho bolelo bříško a potřeboval se vyprdět.
    Holky, myslíte, že mu můžu koupit nějaké kapičky, které mu pomůžou na to bříško ?? mám pocit, že ho to díky té zelenině teďka trápí, že ho bolí bříško a potřebuje se vyprdět a nejde mu to hned a kadí taky o poznání méně než dříve, spíše tuhé a asi mu to dělá problém než to vůbec vykadí.. no nic.
    Děcko, asi musíme mít trpělivost s ovocem a furt to zkoušet a nepolevit. Aby se to naučili jíst. Náš taky moc ovoce nemusí, jeden den jí a druhý den mi na to prdí.. tak mu prostě pak hned nemám mléko nebo když jí hodně, tak mu to nedám už vůbec. Aby si nezvykl, že když nebude jíst ovoce, že dostane mléko. A asi mu to nijak zvlášt nevadí. Za to pak jí o to víc oběd :))) Prý tyhle mrňata si hned zvyknou, že když nesnědí příkrm tak dostanou mléko.. tak se prý nemá dávat hned a když se jim nedá vůbec tak nevadí, páč už nemusí tolik přibírat jako na začátku :)))
    Tý jo, musím vymyslet něco Adámkovi k obědu :))))
    Jo a dostaneme ten tyčový mixér od dědy Adámka. Byl včera u nás na návštěvě a ať si ho na netu vybereme, že jej nám koupí. to víte, vidí se v malém, tak pro něj udělá vše :)))
    tak papapa, jdeme na ovoce :))

    #864748
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    to byla noc:( . Malá se vzbudila kolem půlnoci k jídlu a než jsem ji nakrmila a dala do postýlky tak manžel usnul a chrápal tak dokonale, že jsem nemohla usnout. Nepomáhalo nic až už úplně hotová jsem si nakonec přeci jenom dala špunty do uší (nechci je kvůli malé moc používat), tak jsem usnula. Malá se vzbudila kolem půl čtvrté a pak až kolem půl šesté, ale po nakrmení již nechtěla do postýlky 8o| a když jsem ji tam dala, řvala jak zjednaná. Tak jsem od 6 vzhůru a malá je šťastná jak blecha, je na zemi, na dece a hraje si 😀 , ale já jsem jako chodící mrtvola:(

    Pěkný den všem

    #864749
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Bivinko, zkus SabSimplex nebo mu zkus dát švestkovou šťávičku od hippu. Já budu dneska vařit brambory s dýní a krůtím prsem a asi i něco zamrazím. Jinak já mám tyčový mixér od ety http://eta.cz/tycove-mixery/tycovy-mixer-fisso-eta-201990000 a pak ještě ruční šlehač, kde je taky ten tyčový http://eta.cz/rucni-slehace/rucni-slehac-se-stojanem-fresco-eta-104790010_kopie-894. Já zatím zkouším dávat Kubíkovi ovoce zatím jen odpoledne. Vždycky do něho pár lžiček dostanu, takže ho pak nakojím, až začne pištět hlady. Což je někdy za 2 hodiny a někdy i klasicky po 3 hodinách. O víkendu mu koupím ten jogurt a do něho přimíchám nějaký to ovoce, ještě teda nevím jaký, ale zkusím to.
    Dneska je zase slušná kosa. Asi už dám Kubovi do kočáru ten letní fusak. Nojono, už se nám fakt blíží ty vánoce 😛

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,506. až 2,520. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist