únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,536. až 2,550. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #864765
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, tak jsme po víkendu zase doma. Přivezla jsem si z chaty ohrádku po nás, dala jsem si ji do kuchyně a je to dobrý, akorát mi to tam vychází, že se dá otevřít myčka. Filda si tam pěkně hraje, jen vytahovat ho je teda dřina, to mi určitě rupne v zádech :S , kdyby aspoň seděl a nebyl tak hluboko..
    Má teď takový lehký spaní pořád, když byl malej, tak spal v noci jak špalek, teď vrzne okno a je vzhůru, dneska v noci každou chvilku, ani nechtěl vždykcy kojit, jen jsem ho obrátila na záda, protože byl pořád na břiše a asi neměl sílu se otočit nazpátek..
    Knížečku DM pořád nemáme, ale je pravda, že se člověk nemusí přesně toho držet, co tam je vyfoceno, já už se na ni těším..
    Jinak, jak tu byla řeč o těch kapičkách na bolení, tak taky máme ten Sabsimplex, nebo jak se to jmenuje, nějak měl potíže když mu byl tak měsíc, teď už jsem mu to dlouho nedávala.
    Babyzno, gratuluju k tomu zoubku a pak napiš, jaký bylo to plavání, taky o tom uvažuju, i když teď jsem četla takovej článek negativní, tak si tak říkám, jak si tam ta matka vlastně osuší vlasy, kdy se oblíkne a tak, když pořád aby držela to mimino..
    Elenko, to se máš, že takhle povídá, Fíla M neumí, dělá ale teď pořád grrrrrrrr 🙂
    Tak se mějte dobře, já jdu vyndat prádlo z pračky ..

    #864766
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    ahoj holky,
    nam nejde internet skoro měsíc hrůza.tak ted jsem u tchyne a pujcila jsem si notebook od švagra. ma ty pismenka uplne nekde jinde nez jako doma a pise se na tom spatne.u nas nic noveho ovoce baští krásně vlastne skoro všechno. zatím mu vařím jen kuřecí maso jine doma zatím nemam ale musím dojít už do ty masny strašně mu chutná telecí ale to u nás neseženu a v blízkým okolí také stěží. zatím nelezeme ani zub nemáme ale už krásně sami sedíme ale aby si sednul sám s tím zatím máme potíže.kapky používáme babycalm a pomáhají.v pátek jsem mu koupila banánovou kaši a chutnala. v sobotu jsem mu koupila trampolínu sice je to brzo ale za dvě stovky neberteto a taky ty kelímky co se skládají na sebe.a pak i radio a muže si nahrávat přes mikrofon svůj hlas jestě to musím umýt a je to připraveno k použití.tak budu končit a brzy se ozvu až bude zas někdy na netu. tak se mějte krásně 🙂

    #864767
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky.
    Ty kapky Sabsimplex jsem si minulý týden koupila a 2x večer jsem je Adámkovi dala a pomohly mu. Jednou totiž usnul a asi za deset minut se probral s brekem a kroutil se v postýlce, tak jsem mu je dala na lžičku a pak to zapil čajíkem a usnul a žádný brek.
    Od soboty máme níž postýlku, nějak jsem u ní tak seděla a tak jsem si říkala, jak asi to bude vypadat, až to bude níž. Tak volám na Honzu.. co děláš a on že nic.. tak já, že bych to chtěla dát níž.. a Honza na mě, že to dá níž, ale zpět už to dávat nebude. Se mi to líbí, Adámkovi to nevadí, jen je to nezvykl pro něj šahat níž.
    A dneska k obědu jsem Adámkovi ohřála skleničku, tak se mi na ní vybodl.. takže jsem na rychlo mu vařila a na to se mi tedy po druhé vybodl.. snědl tedy pár lžiček a to tak, že jen co otevřel pusinu, že bude řvát, tak jsem mu tam šoupla jídlo..tak jí zas zavřel, chvilku to v pusince převaloval, část vystrčil jazýčkem a zbytek spolkl.. ale musí si zvykat, že když to nesní, že nic dalšího nebude. On by si mi zas zvykl,že když to nebude jíst, že dostane mléko.. tak jsem byla na něj přísná.
    Jinak Adámek furt rve ruce do pusiny. Holky, co už mimča mají zuby, taky to dělaly ? Já furt mu koukám do pusiny a nic nevidím.. Já jsem na zub už zvědavá :)))
    Nakonec jsem pro plenky jela do rossmanna, měli je za 249,-, normálně je mají za 349,- a dostali jsme k tomu vlhčené ubrousky zdarma :))
    Tak zatím papa.

    #864768
    Anonym
    Host

    Bivi, no jasně, že si pořád strkal ruce do pusy a i slintal 🙂 a dělá to pořád :). Ale už to takhle bylo asi 2 měsíce dopředu..Ty zuby jsou jakoby spíš vidět na zadní straně tý dásně..Ty spodní jsou takový míň nápadný, ty horní teda má i takový oteklý dásně..

    #864769
    Anonym
    Host

    Bivi, jaký jsou ty plínky od rossmanna, kolik jich je v balení? já jsem se zítra chystala do DM pro huggies, ale jestli mají u rossmanna taky dobrý, tak bych zajela tam a vyzkoušela je.
    Kubíček dneska spapal hrušku! Zázrak! jsem mu ji uvařila a nadrobila do ní asi 4 sušenky. Trošku se ze začátku ksichtil, ale zblajzl to všechno. Jsem to koštovala a díky těm sušenkám to bylo sladký jako prase. Bych to tak sladký vůbec nejedla…

    #864770
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    babyzno, gratuluji k zoubku.

    Tak Zuzka se dnes skvěle plazila. Zezačátku dozadu, ale pak se rozplazila dopředu.

    #864771
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    ahojky.

    Děcko, to jsou pampersky.
    Zrovna hledám nějaké plenky v tescu, potřebujeme nějaké levnější na den, aby se nám to taky neprodražovalo.. Kupujete některá v tescu pleny ? Jsou to tesco plenky nebo se jmenují jinak ?

    #864772
    Anonym
    Host

    Bivinko, tak doufám, že u nás budou taky za tak úžasnou cenu. Já jsem koupila v tescu babyessential, jsou v zeleným obalu. Je jich tam přes 50 a stály myslím 229,-Kč. Nevím jak dlouho vydrží, protože je používáme přes den, kdy ho po každým jídle přebaluju. Zatím nebyl ani jednou mokrej, že by to ta plínka nepobrala. Na noc jsem je zatím raděj nezkoušela, abych ho nemusela chodit přebalovat.
    Holky, já jsem šla dneska spát už v 9, abych se trocu prospala. Manžel přišel do ložnice asi o půl 11. Jelikož nám vržou parkety, tak probudil malýho. To se nám sice stává skoro každý den, ale vždycky mu stačilo dát dudlík a spinkal dál. Jenže dneska nějak už nemohl zabrat. Jsem mu pořád dávala dudl, pitíčko, furt dělal usínací zvuky, ale něco ho asi zaujalo a začal dělat blbovinky. Otočil se na bříško a začal nadzvedávat mantinel a koukal na mě a u toho vyplazoval jazyk, pak zjistil, že může bouchat do čela postýlky. Tak jsem to nevydržela a už je asi půl hodiny v obýváku na dece a hraje si. Já si zatím dožehlila co jsem odpoledne nestihla. Doufám, že zítra tohle dělat nebude, protože u nás bude spát mamka, tak nevím, co bych s ním dělala, abysme všechny neprobudili.

    #864773
    Anonym
    Host

    Jo a moje ségra kupuje plínky v lídlu, jsou prý zhruba stejný jako z tesca a ještě o pár korun levnější. Já jsem je zatím ještě nezkoušla. Zítra asi teda zajedu do rossmanna pro ty pampersky a pak ještě do dm pro huggies na kuponek. Jestli se teda vyhrabu z postele, když teď musím ponocovat :'( .

    #864774
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko.
    Tedy děcko, ty si tedy užíváš ponocování, žehlit a ještě s dítkem vzhůru. Docela má tedy lehké spaní. Já kolikrát jdu spát a ještě ho šoupu v postýlce a vůbec se neprobudí a ani když tam Honza vrže v posteli. Jo a dneska zas Honza měl nějaký šilený sen. Nejdříve jsem slyšela nějaké zvuky, které byly pak hlasitější a pak se ke mně obrátil a zařval ze spaní, já jsem se tak lekla. A zařvala jsem ježiš maria. A zas jsem usnula. Malého to vůbec nevzbudilo.
    Jsem ještě zapomněla říct, že jsem k těm pamperskám dostala malé balení vlhkých kapesníků zdarma 😀 Dneska jedeme odpo nakupovat a musíme koupit nějaké levnější plenky na den.
    Mě nějak bolí břicho, chjo.. jsem si nechtěla brát prášek, ale asi budu muset..
    Tak pápá

    #864775
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, ty plínky z Lidlu jsem jednou měla, mají tam i takový malý balení na zkoušku, koupila jsem si je na chatě, jmenujou se Toujours, nebo tak nějak francouzky :). No myslim, že stačej, taky Filda už má tuhý bobky, takže nic neproteče.. Už mi přišla knížečka z DM :), no není špatná, je na ní napsáno od 7. měsíce, ale škoda, že už tam neni Weleda ta koupel..
    Manžel všera koupil pro Filípka takovou berušku, která svítí na strop hvězdičky, tak jsme to včera zkoušeli, Fíla sice ležel na břiše, tak si to moc neužil, ale nám se to líbilo 🙂 Jinak naše noc ušla, o půlnoci jsem ještě nespala a pak se Filda vzbudil ve 4 a pak až kolem 8, takže to relativně bylo dobrý..Dneska jdu s kamarádkou na oběd, takže musím dát sebe i Fildu du pucu :). Mějte se dobře, je tam krásně 🙂

    #864776
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Tak já jsem kupovala tuším, že minulý měsíc v Tescu plínky byly tam v akci 2+1 zdarma. je jich tam asi 50 a dala jsem za všechny 3 asi 400,-. Jsou vcelku docela dobrý – dávám je i v klidu na noc. Ještě se mi nestalo. že by protekly nebo, že by byl malej opruzenej. Jmenují se Tesco Baby essentials. Z Lídlu mam atky ty se jmenují Softina a ty jsou podle mne na H…. prorože už se mi 2x stalo, že protekla moč,ale tak přes den se dají použít,ale na spaní je to na houby.
    Bivinko malej než mu vylezl zub tak by neskutečně protivnej. Taky děsně slintal, cpal si pořád něco do pusinky. Dostával záchvyty breku. Měl dobrou náladu a zničeho nic začal plakat. No ono to je ječště pořád,ale už to nenítak strašný – ťu ťuk. Držím palce ať už konečně ten zubák vyleze a nezlobí 😛 .
    Jinak u nás taky nic nového pod sluncem. V noci by jsem řekla stále stejné. Dnes jsem tedy kojila jen až 5:00 – a pak až v 8:00. teda myslím si to. No já si ráno totiž moc nepmatuju kolikrát jsembyla vzhůru. Vstávám k malýmu a napůl spim. Nejdřív zkouším uspávat bez kojení a když to nejde nebo už je moc hodin tak kojim. Už se mi taky nedělá moc mlíčka no kojím v podstatě tak maximálně 3x denně teda nočně 😛 .
    Toho Bobíka teda raději nedám a zbaštím ho sama když myslíte, že je tak špatnej,ale přemýšlím nad tím pudinkem jestli mu zkusit uvařit. Místo kravskýho mlíka dát kojenecké. Co myslíte???
    No tak já budu končit. Jdu umejt nádobí a vařit oběd – slepici na paprice a slepičí polévku. Pa pa

    #864777
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Holky, tak snad už se vyklube, já jsem zvědavá na zub 😀 sama už si to nepamatuji, jaké to je mít nový zub v puse 😀
    Bambulko a malej má jeden nebo už dva zuby ? Všude píšou, že rostou tak nějak pospolu..
    Fakt je pravda, že si Adámek furt cpe do pusy nějaké hračky a když ne hračky, tak ruce a to i když ho nesu, to dřív nedělal.. Tak uvidíme.
    Dneska jsem Adámkovi vařila rýže, mrkev, brokolice a masíčko.. a to jsem to ještě pak ředila vodou a stejně to nakonec nějak zhoustlo.. kejda.. malému to docela šmakovalo, ale nikdy mi nesní ten kelímek, co mu vždy připravím. Pak hodně pil vodu a nakonec po krátké době hraní, tedy spíše točení na sedačce.. usnul..
    tím lépe, aspoň se prospí a pak dostane mléko. Zatím odpo dávám mléko, ještě jsem nezkoušela mu dávat nic jiného. Protože když ještě uplně nebaští ve velkém, tak aby pak neměl hlad.
    A já si dávám siestu s kafem 😀
    Až přijde Honza z práce, tak jedeme nakupovat, tak snad nějaké plenky budou v akci, abychom měli přes den levnější.
    tak papa. Ještě musím umýt nádobí..

    #864778
    Anonym
    Host

    Ahojky maminky,
    tak jsme byli na první hodině kojeneckého plavání. Celkem se mi to líbilo. Pomocí říkamek a písniček se s těm dětičkama v té vodě spíš hraje než plave. pokládají se na zádíčka, na bříško, „hopsá“ se s nimi… Bylo to fajn. a pomalu postupně se budem učit potápět. jak tu měl někdo strach že neví jak by to tam všecko zvládl. Tak to bylo v pohodě. Ve sprše bylo klasicky lehátko – takže Přemu sem položila na lehátko – osprchla sebe pak umyla jeho. na přebalováku navlíkla plavky jemu a pak sobě. Pokud potřebuješ od mimča odejít tak u nás mají v šatně ohrádku kam můžeš mimčo dát. Takže pohoda – s ničím nebyl problém….

    #864779
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    tak jsem byla nakupovat. Byla jsem v tom rossmannovi a žádnou akci na pampersky tam neměli :'( . Prý se ty akce můžou v různých městech lištit. Tak jsem šla ještě do DM a nechala tam asi 800. Koupila jsem huggiesky, pitíčka, pár skleniček s obídkama, 2 kaše a saponát na falšky. Všechno hezky na kuponky 😛 .
    Babyzno, s tím plaváním Ti závidím. Tady to pro ty malý mimča moc není. Mají do 6 měsíců ve vanách nebo pak od jednoho roku. Že od půl roku do roku jsou přísnější podmínky a tak to raděj vyrušili.
    Doufám, že dneska už bude trošku lepší noc.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,536. až 2,550. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist