únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,566. až 2,580. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #864795
    Anonym
    Host

    Bivinko, tak to zkus v té židličce. Kuba je spokojenej, protože má velkej přehled 😛 . Jinak s tím kuponkem to bylo v drogerii Teta. Kuponek byl přímo od pampers, z jejich stránek (http://www.pampers.cz/cz_CZ/ecoupon/?src=3&urn=222222222). Najdřív na mě ta pokladní čuměla co to po ní chcu a pak mi řekla, že u nich to neplatí. Tak jsem se jí zptala proč a ona že to vidí poprvé a pak se začla dohadovat. Bych jí nejraděj jednu vlepila.

    #864796
    Anonym
    Host

    Čau holky, no tak u nás byla tahle noc dost děs, Filipovi se prořezává ten poslední zub nahoře a asi ho to pěkně bolí, i přes den byl protivnej..Vzbudil se v 4.30, nakojila jsem ho a on koukal a už nechtěl spát, tohle se normálně nestává, ještě jsem to tuhle sem psala :). No tak pak půlhodinky pořvával v posteli a znova jsem ho teda nakojila a to naštěstí už zabral, ale mimo tuhle epizodu se ještě i často budil, takže jsem dneska nějak mrtvá..
    Byla jsem v DM ještě se mrknout s kuponkama na ty učící hrnky a teda koukala jsem na ty Mam a Nuk, ale vlastně je tam jako učící láhev – s takovou silikonovou násoskou a pak už hrnečky a na těch je, že od 8 měsíců, skoro bych raději ty, ale ta sleva je asi na ty lahvičky, co?..Navíc měli samý růžový, tak jsem nakonec nevzala nic..Ale ještě bych něco chtěla, protože z Aventu neumí pít a z toho Babylove sice pije, ale hrozně je pak politej, má úplně mokrý celý prsíčka, takže třeba aby se napil venku moc nejde, protože by byl mokrej a ještě nastydne..
    No jinak jsem si pro nej zavarila takovej kompot z ovoce, ktery je mu jinak syrovy moc kysely, dala jsem tam svestky, broskve, nektarinky a jablka – mám to teď v sklenici a vřdycky z toho vezmu pár kousků, trochu šťávy a rozmixuju to případně s banánem nebo s piškotem a Fílovi to strašně chutnalo, taky jsem to ochutnala a je to fakt chutný
    Když Adámek to jídlo nechce, tak bych taky počkala a dala mu pak až další, nebo mu to nabídla znova, taky to dělám, když mi to začne prskat, tak prostě konec..hlady určitě neumřou, když jsou tak velký 🙂
    Tak se mějte, já jdu zase koukat na Harryho, tohle jsem ještě neviděla, nějak mě to teď chytlo 🙂
    papa

    #864797
    Anonym
    Host

    Bibo, jak jsi udělala ten kompot a jak ho skladuješ?Já jsem zatím Kubíkovi vařila jablkový a hruškový pyré a do toho jsem mu nadrobila pár sušenek od sunaru. Ale nějak mě nebaví mu to pokaždé vařit a nevím, jestli se to může zamrazit. Taky jsem přemýšlela nad nějakou marmeládou, že bych ji dala malýmu do bílýho jogurtu. Protože jogurt s klasickým ovocem prostě nechce.
    Já se taky dívám na Herryho Pottera. Tak se mějte hezky a užijte si víkend!

    #864798
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko.
    Vy mimčům ovoce zavařujete ? Dneska jsem dala Adámkovi půl jablíčka a půl banánku a celé to spapal, ani jsem mu pak nedávala mléko, jen čajík na zapití. Jsem měla takovou radost, že to celé zbaštil. Jen se trošku obávám oběda.. aby zas nebyla scéna jako včera…
    No květák už mu tam nedám..
    Jinak už vybírám jídelní židličku.Sice Honza zas, že to není potřeba a měl další prupovídky, jenže on malého nekrmí, tak ať nekecá. Občas mě tak naštve, docela bych mu přála jeden den, kdy by malého od rána do večera hlídal, aby si to zažil pěkně na vlastní kůži.
    Holky, jaké židličky máte ? Já už tu dřevěnou nechci, protože v té musí to dítě sedět a to si myslím, že ještě chvilku malej nebude a ty plastové jsou docela dobré a polohovatelné..
    tak zatím papa

    #864799
    Anonym
    Host

    Ahoj, ten kompot jsem udelala tak, ze jsem ovoce uvarila ve vode, az to zmeklo, jen chvilku, nejak jsem to nesladila nic..a dala jsem to do takový tý sklenice s tím hermetickým uzávěrem – má tam nahoře gumu a takovou kovovou záklapku, určitě to znáte, já nevím, jak se tomu říká :). Je to porce tak na 3-4x, mám to v lednici, myslim, že takhle pár ní to vydrží, je to zalitý tou vodou, co se to v ní vařilo..
    Dneska mu vařím kousek krůtího s těstovinama a cuketou, jsem zvědavá ja to dopadne..
    Mějte se dobře, pa

    #864800
    Anonym
    Host

    Bivi, zavařuju to, co se mu zdá kyselý a pak to míchám třeba s nevařenym banánem, ještě jsem to nedělala, ale snědl to pěkně a nebylo to kyselý. Jinak židli ještě nemáme, krmím ho na lehátku, ale chtěla bych tu plastovou z Ikei, ale teda není polohovatelná..

    #864801
    Anonym
    Host

    Ahojda mamči a mimča!
    Tak mi máme tedy tu dřevěnou židličku a v pohodě v ní baští. Sám se sice ještě neposadí,ale když ho psadím tak sedí pěkně. Po stranách jsem to vycpala malejma mantinelkama co jsem dostala od maminy,aby se v tom nekvrdlala v pohodě. Koukám všude kolem,ale baští krásně. Holky já se musím smát jak píšete, že vám mimča nebvaští u nás je to pravý opak. Baští jak zjednej už jsem z toho hotová, V klidu zbaští celej banán s celým jablkem nebo klidně 2 hrušky. K obědu 300 g čehokoliv a ještě vždy kouká co by zblajznul. No musíám se zeptat doktorky zda je to normální a zad mu mám vůbec tolika dávat nebo ho prostě třeba dotlačit mlíčkem. Nevím nevím.
    Dnes měl na sváču meruňkovou přesnídávku a tak půlku mi vyzvracel. Sedá si v houpajde i v kočárku nebo když je na dece tak si pořád lehá na bříško a mačká si ho a pak zvrací. Nejde ho udržet v klidu 🙁 . Ale dnes teda mu to fakt nesedlo. Uvidíme oběd. Má mrkvovo brokolicovou polévku a ještě do toho prdnu asi rýžovou kaši ať je trochu změna. Taky jsem koupila špenát tak se ,m to chystám vyprubobvat asi to dám s brambůrkem a nějaký kousek masíka.
    Holky dnes jdu asi po roce na rajs – jéééé já se těším. Taťka bude hlídat a já jdu posedět s holkama s práce. Sice budu na nealku páč jsem z vesnice takže musím jet do města autem,ale i tak se moc těším. Jsem zvědavá jak to tady s taťkou zvládnoiu,ale myslím ,že v pohodě jsou to oba šikulky.
    Děcko s tím spaním to znám. Přes noc nioc moc pak má být člověk milej, že když se ani nvyspí a ještě když se k tomu přidá přes den protivka což Bohoušek umí výborně tak pak má být člověk milej a usmívat se na celej svět. Já si přes den jít lehnout neumím a ani by jsem asi neusnula a navíc to nemá smysl páč prďolka přes den spinká dopoledne jen hoďku a půl maximálně a odpoledne půl hoďky takže než by jsem zabrala tak by jsem mohla opět vstávat.
    no musím končit páč na mne už huláká mé drahé dítko z kořčárku. hmmm spal půl hoďky tak to je fakt bomba 🙁

    #864802
    Anonym
    Host

    Ahojky!
    My máme židličku z ikea. Ale protože Kuba ještě pořádně nesedí a ta židlička nemá pětibový pásy, tak ho ještě přivazuju. Dám mu pásek od svetru po paže a za opěradlem to zavážu. Sice je to takový náročnější, ale v lehátku se už fakt kremit nedá. Pořád se přitahuje za pultík a chce ho papat, takže je furt v předklonu.
    Dneska byla super noc. Kubík se vzbudil o půl druhé, pak ve 4 a vstával v 8. Jsem se konečně trochu vyspala. Už by mu to tak mohlo zůstat.

    #864803
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko :))
    Holky, tak včera Adámek prvně snědl ovoce ke svačině uplně do dna a pak snědl i oběd, zeleninu s masem uplně do dna :))) Já byla fakt šťastná.
    Dneska taky snědl ovoce ke svačině uplně do dna.. tak uvidíme jak s obědem.
    No ale krmila jsem ho v náručí, docela takové fakt nepohodlné, páč nemám volnou ruku. Prostě v té autosedačce nechce být. Už jsem si tak nějak vybrala židličku pro něj. Snad v ní bude spokojený.. no Honza zas, aby ti v ní jedl.. ten je takový šťoura. Hlavně, že on nekrmí, ale děsně radí.
    Děcko, tak to přeji, ať to máte každou noc. Nám začal Adámek spát do šesti :))) Docela mě tím překvapuje, páč já se automaticky budím na pátou a chci dělat jídlo a pak koukám, že on ještě spí, tak zavřu taky oči. Dneska se dokonce řechtal ze spaní.
    tak zatím pááá

    #864804
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    zdravím po dlouhé době. My máme židličku plastovou, polohovatelnou od Chicca. Malá mi v tom papá jedna báseň, snaží se sice taky přitahovat ke stolečku, který židlička má ale je to v pohodě.

    Minulý týden ve čtvrtek jsme se Zuzkou byly na náušničkách. Byla to holka šikovná, skoro vůbec neplakala. Začala až po druhým oušku tak na minutku, po nastřelení jsme koukaly do zrcadla, měly hračku a už se usmívala:) . Sice pak večer a v noci byla protivná a brečela a brečela8o| , ale bylo to naštěstí jen jednu noc. Teď se budí tak kolem 23, pak kolem 2 a kolem 5. Pak už ale neusne a chce si hrát.
    Také už jsme začaly s ovocem, zatím máme jen jablíčko. Dělám z toho pyré, uvařím jablíčko a rozmixuji. Plánuji si taky udělat toto pyré do skleniček (zavařit) abych měla když budu někde chodit. Jinak pyré z ovoce se dá zamrazit. Já takto mrazím pravidelně pro nás a používám to buď jako zmrzlinu nebo to rozmrazím a míchám to do krupicové kaše.
    S plínek stále používám látkovky, ale když potřebuji jednorázovky, tak použiju babylove z DM. Dle mě jsou v pohodě.
    Hezkou neděli.

    #864805
    Anonym
    Host

    Ahojte maminky a mimča,
    jakpak se daří? Vy co máte stále problémy se spaním, tak nebojte, jednou se vyspíte. My stále spíme OK, jen nám asi už 3 týdny lezou zoubky, tak je v noci i trošku nevrlá a plačitvá, ale to jen tak že si ukvikne, dám hnedka dudlík a spíme dál. Ale nějak mi to nevadí. náš táta má již druhý týde noční, prý jsou v práci nemocní, tak mu volali jestli by šel. tak prý když jsou za to příplatky, tak proč ne 😀
    a mám malou novinku, i když na ní nemáme moc doporučení. Dám malou tak 3x denně na 5 minut do chodítka. jéé to se jí tam tak líbí, už se naučila i odrážet dozadu, tak přejede celý obývák a taky hopsat. Teď za 2 dny si tak posílila nohy, že hopsá neustále jak jí držíme pod pažema.
    musím se vám i pochlubit, jsem dnes byla pilná jak včelka. VAřila jsem pro Valču obídky do mražáku, mám 23 plných viapohárků od aventu. Ale protože bylo málo mrkve a masa, tak jsem vařila ten základ na2x. Ale třeba brambory, květák, brokolici jsem jen pomačkala klasickým mačkadelm, rýži, těstoviny (písmenka) jsem nechala už celé a ten zeleninový základ s masem, jsem dala na takovou tužší kaši i s kousky. Jak kupuji skleničky, tak dnes měla od ukončeného 8.měsíce špagety. No tak tam byly cca 2cm dlouhé těstoviny a úplně v pohodě to papala. Ale piplala jsem se tady s tím celkem 3 hodiny. tak snad to bude stát za to. Má tam přes kukuřici, rajčce, porek, petržel, hrášek, a nevím co vše, ale v různých kombinacích at nejí pořád to samé. Taky mamka zkoušela zavařit jablka bez cukru. Holky když děláte ovoce, tak dáváte cukr nebo přislazujete něčím? já mám strach, ale na klasické přesnídávce je napsán cukr. Tak asi tam taky trošu dáme, protože ty jablíčka jsou fakt kyselé.
    nic, sice máme vše uklizeno, dokonce už i kuchyň, tak půjdu zpracovat modely klientům, abych to nemusela dělat ráno s účastí malé a mohly tak navíc i před obědem vyjet do města. I když táta půjde spát do zadního pokoje, aby měl fakt klid. Jako nevím jak bychom to dělali ve 2pokojovém bytě.
    a židličku máme také plastovou polohovatelnou a ještě jste řešily plínky. Tak se zelenými tesco jsem byla hodně spokojená, dávala jsem je hlavně na noc. i ty oranž pampers šly, ale ty jsem měla jen vel 2, dál nevím. teď máme hugies premium a jsou větší proti jiným a také občas proteče kakání. Je to asi na víc buclaté dítka, které mají silnější stehna. Nám to tama prostě vylítává ven 🙁 . Nejvíce jsem spokojená s těmi polskými DADA, fakt na ně žádné nemají. Ale také se už těším na ty látkovky. jen se k tomu stále nemůžu dokopat. pořád to odkládám, ale věřím že jednou na ně příjde řada.
    tak už fakt utíkám, mějte se a papa, pozdravujte miminka

    #864806
    Anonym
    Host

    Ahojky!
    Peti, já malýmu to ovoce nepřislazuju, ale nadrobím mu do toho sušenky, aby to měl sladký a aby se naučil na kousky. Zatím totiž dáváme ty příkrmy od 4 měsíců. Teda už měl jednou ten od 6 a taky to zvládl. Včera dostal na sváču jahodový jogurt (yoplait, bez éček a různejch těch sajrajtů). Snědl něco málo přes půlku a ještě za 2 hodiny brkal jahodový smrad. Dneska budu malýmu vařit mrkvičku s hovězím masem (to mám ve skleničce) a těstovinama. Tak doufám, že mu to bude chutnat. Původně jsem mu do toho chtěla dát i květák, ale když jsem ho vytáhla z mrazáku, tak mi nějak smrděl.
    Dnešní noc byla ucházející. Vzbudil se o půl 2, ve 4 a před sedmou. Mezi tím samozřejmě asi 3x chtěl dudlík. No ale potřebovala bych spát ještě i po té sedmé, ale to si už chce Kubíček hrát.
    Holky, kolik toho vaše dítka spapjí na oběd? Já dávám tu větší skleničku, zetím to občas dojedl, občas ne. Ale včera to slupl asi během 5 minut a pak na mě pořád vyřvával, že chce ještě, tak jsem ho musela dokojit.

    #864807
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko :))
    Péťo, zdravím na Bw po delší době 😀
    Tak dneska jsem měla krušnou noc já.. brrrr.. k večeři jsme měli vinnou klobásu, nevím, zda byla jedovatá nebo ne, ale o půlnoci mě vzbudila strašná bolest v břiše a celou hodinu jsem lítala jen na záchod. +o(
    A když jsem už skoro usnula, tak se malý dožadoval dudlíku, zas ho v noci vyžaduje. A docela je i přes den protivný, tak si říkám, zda to je ten zub, ať už je venku.
    Adámek i včera snědl celý kelímek ovoce k sváče a celý k obědu se zeleninou a masem. Já to nevážila, ale byl to celý kelímek od aventu. Jen ho krmím stále v náručí, jakmile uvidí autosedačku, tak řve. No pořídíme tu židličku a uviíme..
    Tak zatím papa.

    #864808
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Tak ovoce nepřislazuju. Je ptavda, že jsem měla i kyselý jablíčko a to jsem přisladila medem a stejně to nechtěl. takže když mam kyselejší ovoce tak to mamíchám třeba s banánem nebo s nějakým sladkým ovocem. Dnes například kyselejší jablíčko a sladká hruška 😛 .
    Jinak k obědu zbaští v pohodě 300 g čehokoliv. například zelenina+maso nebo jen zelenina…. Dnes jdu k doktorce tak se zeptám jako množství by měl papat. Púřijde mi, že baští docela dost tak u něj zase nechci mít otesánka 🙂 .
    Židličku máme tu dřevěnou ta není polohovatelná jen máí mezi nožkama pásek aby neprojel a v pohodě v ní baští. Jen je širší tak aby se v ní nekvrdlal tak má kolem sebe molitan. Sedět sám ještě nesedí ale když ho posadím tak vydrží.
    Péťo taky mi dnes nebo zítra má přijít chodítko tak si piš, že ho hnedle vyzkouším. Vím, že by neměli ale …. No zeptám se raději doktorky co ona na to a uvidíme, no.
    Dnes mě nějako bolí hlava… jestli blbej tlak nebo co. Tady je zima jak v ruským filmu brrr. Včera jsem už museli přitopit jak pořád pršelo tak bylo hnusně takse alespoň trošku zavlažilo. No jdu se mrknout na net na cenu zimních pneumatik. Manžel bude dojíždět do nové práce 70 km takže bude potřebovat nové. 🙁 . to bude zase peněz. ufff. tak ju pa pa

    #864809
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, u nás pořád roste ten zub, tak Fíla je pěkně rozhozenej, včera spal hodně dopoledne a celý odpo nic, až už byl celej utahanej a nemohl zabrat..Taky v noci se budil často a chtěl pít, až dneska spal pěkně, do těch 3 a pak do 7, tenhle zub je zatím nejhorší, snad pak hned neporoste zase další..To ovoce nesladím, ale máme docela sladký jablka a pak to ještě míchám s banánem nebo piškotama, takže výsledek je dost sladkej..
    To lehátko máme bez pultíku, takže tam sedí docela dobře a zatím se tam krmit dá. Poslední dobou se chce krmit sám, bere mi lžičku a tak jsem mu jednu dala a druhou ho krmila, ale dost se podělal. Taky mi teď napoprvé oběd jedl hodně špatně a za pů hodiny to dojedl báječně a bez ucintnutí, asi neměl prve hlad, takže když nejí, tak to nemusí znamenat, že mu to nechutná, ale nemá prostě chuť.
    Jinak už celkem pěkně umí stát na 4, ale když ho chci vyfotit, tak začne dělat letadlo, asi myslí, že tak mu to nejlíp sluší 😀
    No, z vinný klobásy mi bylo nedávno taky blbě, a to jsem ji jedla celý těhotenství, to mi strašně chutnala, ale teď už to nebylo ono..
    Dneska je pěkně hnusně, ale dochází nám kaše, tak asi dáme alespoň naši obligátní procházku do DM :). Mějte se dobře, paa

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,566. až 2,580. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist