únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,611. až 2,625. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #864840
    Anonym
    Host

    Holky, ahoj, zas vás nestíhám dočítat…
    Někdo psal, že neví, jak dostat prač banán. Tak a) nesmí zaschnout, b) pokapat citrónem – a vyprat:) .
    Jinak my už taky přikrmujem jak o život, ale Janka nesmí kravské mléko, tak kaše dělám zatím jen ze svého. Sousedka mi donesla na zkoušku rýžovou sunarku – a řeknu vám, ve spojením s mateřským mlíkem je to hnusně sladký. Samozřejmě, že Jance to chutnalo, ale mně se nelíbí cpát do ní zbytečně cukr. Jinak většinou vařím, i maso už jsme zkušely, vývar taky, lepek podobě lousku rohlíku taky, prďolovi všechno chutná… Ty jogurty nás asi na delší dobu minou.
    Johanka někde chytla virózu, co prý řádila minulý týden a víkend promarodila. Nejdřív jsem si myslela, že ji jen bolí bříško, ale přidala se teplota, tak jsme mazali k doktorce a ještě že tak. Ke střevním potížím ji ještě bolela ouška a kdyby jsme to zanedbali, musela by na píchnutí:'( . Dokonce měla čtyřicítku. Ale kombinace Paralen a Nurofen to srazila, kapky na ouška zabraly a včera už řádila. Ouška ji sice ještě pořád bolí, ale je to o dost lepší… Trochu jsem se bála, je to její první nemoc. Ach jo, doufám, že další až za dlouho. A to pořád ještě kojím:S .
    Jo, a k té dýni Hokaido. Dá se krásně vařit i se šlupkou, ona změkne. A v krému to vůbec není poznat.
    Bibo, to je moc smutný. Každá smrt dítěte je hrozná. A teď jsme na to ještě citlivější, že? Já nemůžu koukat ani na National Geographic, když je to o mláďatech…
    Dobrou holky, ať jste všichni zdraví!

    #864841
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    ta postižená rodina je věřící, takže to je jim oporou..Ale musí to být strašná bolest..
    S tím zamražováním taky mrazím všechno, jen rýže je pak opravdu nechutná, ale jinak je vše ok..Vozím už malého v sporťáku a měla jsem ho otočeného, aby viděl mě, teď jsem to dala opačně a daleko líp se mi s tím jezdí, má to nějak líp těžiště, Filipovi to nevadí, takže už ho nechám takhle..Včera jsem zkusila už i jogurt, myslela jsem, že mu dám jen trošku, ale snědl celou activii, dala jsem mu tam taky trochu ovoce.
    Zítra pojedeme do konce týdne zase na chatu, má být hezky, tak snad si to tam pěkně užijeme.
    A jak se to pozná, že dítě bolej uši, tahá si za ně? Fíla si taky někdy lapne za ucho, ale myslím, že si za něj tahá jen tak, když ho nahmátne..
    Tak se mějte dobře a užijte dobře sváteční den 🙂

    #864842
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminky!
    Tak jsem sem včera psala a teď koukám, že tu nic není. Mno nevadí no.
    Bíbo s tím prckem je to strašný. Vždycky když něco takového slyším v televizi nebo tak někde kolem sebe mam z toho husí kůži a pak si říkám, že to co vidím u malého že třeba pořádně nechce spinkat nebo že je kolikrát protivnej jsou malichernosti a jsem hrozně ráda, že je zdravej.
    Co se týká zamražování tak taky mrazím vše. Uvařím zhruba tak 2 – 3 porce. Dám mu to první den a pak ještě ten druhý a když mi zbyde tak to zamrazím 🙂 a pak když jsem líná vařit tak to jen vyndám z mrazáku a ohřeju.
    Taky jsem dělala přesnídávky,ale já je teda sterilovala. Nechytilo se mi asi 7 víček tak to zkusím ještě jednou zasterilizovat. Dneska zase pro změnu dělám jablkový kompot a jablečný závin. No byla jsem v sadě na jabkách tak mam zásoby 😛 .
    Dnes mi přišel balíček – mluvící pejsek, plínky a hoplicí strojek – super. Jen ten pejsek nezpívá celé písničky tak nevím, zda je to normální a nebo jestl to mám reklamovat. Holicí strojek jsem nezkoušela 😀 a na plínkách se snad nedá nic zkazit.
    Mončo ten pejsem je právě dáreček pod stromeček tak doufám, že to vydržém mu to nedat a ten strojek je pro manžela k Ježíšku – musím to vydržet 🙂 .
    Dnes máme taťku doma – vzal si volno a prodloužil si ten zítřejší státní svátek tak jsem ráda. Sice teda pracuje na dvoře,ale i tak je to hezký když je s námi.
    No budu muset jít do krámu koupit slaninu našla jsem si recept na kuřecí stehna obalené slaninou tak musím pro ní. Pečený stehna jsou pořád dokolečka tak to chce změnu
    Bíbo malej si taky pořád tahá za ucho hlavně si za ně tahal v donbě kdy mu lezli zoubky – to měl i to ucho červený. Vyzkoušej ho zmačknout pod ouškem – to se pozná jestli v něm nemá zánět jak ho to bude bolet tak je to blbý a má tam zánět jak nebude reagovat tak si za něj jen prostě šmrdlá 😛 . Alespoň takhle mi to poradila i mamina a i sousedka zdravotní sestra.
    Tak hezký den pa pa

    #864843
    Anonym
    Host

    Ahoj maminy,

    tak u nás nic nového, stále se jen plazíme (malá taky dělá ty „nemravné pohyby“, jak tady někdo psal), jíme pouze zeleninu a ovoce, jinak kojíme. Taky stále nemáme zuby:) .

    Jinak je mě taky líto toho klučiny, ale hlavně jeho rodičů. Včera jsme se s manželem dívali na film „Všichni moji blízcí“ a pěkně jsem u toho brečela:'( . Taky mě stále tyto věci rozhodí a mnohdy i brečím:$ .
    Přeji hezký večer.

    #864844
    Anonym
    Host

    Ahojky.
    Elenko, já brečím u kdečeho, u zpráv, jednou i u pohádky…
    U nás taky nic novýho. Kuba zatím dělá sprostý pohyby a trochu couve. Protože máme koberce v čistírně, tak ho nechci moc dávat na zem. Máme totiž parkety, tak by mu to hodně klouzalo a lozit by se stejně pořádně nenaučil. V poslední době začal vyžadovat spaní i přes den v ložnici v postýlce (máme jednu v obýváku a druhou v ložnici). Tak jsme museli pořídit chůvičky, abych mohla něco doma dělat a nemusela být pořád ve střehu jestli je vzhůru nebo ne. Na tu noc se to dalo, to vždycky spí, maximálně zabrečí že chce dudl a to ho slyšíme i přes zavřený dveře. Ale přes den je to na prd. Jsem byla zvyklá, že jsem ho měla pořád na očích.
    Bambulko, my vánoce ještě neřešíme. Malej asi dostane dětskou postel a pak samozřejmě spoustu blbovinek. Toho mluvícího pejska měla známá, ale už si nepamatuju jestli byly ty písničky celý.

    #864845
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminky!
    Tak pejsek už zpívá celé písničky. Jsemjelito stačí si jen přečíst komentáře u toho zboží a tam píšou, že se musí vyndat zajišťovací proužek, že je to z důvodu zkoušky zboží na krámě. Takže jsem vyndala zajiš´tovací proužek a už zpívá. 😀 . Jsem zvědavá jak se mu to bude líbit. jinak taky neřeším Vánoce jen mu to dám k té příležitosti. už jsem na něj koukala dlouho a lákalo mě mu to koupit.
    Jinak dneska se mu nechtělo dopoledne vůbec usnout. Usnul snad až po 45 minutách :S . Dělal v kočárku neuvěřitekné kraviny. Sundaval si ponožky, házel si síťku co má na boudičce na hlavu, vejskal a nakonec se pokadil. Tak jsem ho přebalila a dala do kočárku no a pak konečně usnul talk jsem zvědavá na jak dlouho.
    Jinak Bobeš taky dělá nemravné pohyby, leze na kolínka a při nemravných pohybech na kolínkách couvá. Strká do pusy vše co mu přijde do cesty – nejraději má moje pantofle, naučil se křičet a děsně se mu to líbí, krčí nosík a frká u toho no a spustu kravinek. Den ode dne je s ním větší sranda.
    Dneska dělám domácí pomerančový džus tak holky držte palce ať se povede.
    Tak hezký den. pa pa

    #864846
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Teda holky co se dějě. Nikdo nic, jo. Hmmmmmmm tak teda nic no. No ono u nás v podstatě taky nic nového. Tak koukejet psát alespoň co dnes vaříte a tak ať mam co číst když mi Bobíček spinká 😀

    #864847
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Bambulko, tak ať máš co číst…
    U nás se teda nic novýho celkem neděje. ale dneska jsem se rozhodla, že mylýmu složím ohrádku na rozměr 1x2m. Vytáhla jsem molitan a že ho dám do povlečení na peřinu. Se tam svině nevešel. Tak jsem zkusila napínací prostěradlo, no a jak je ten molitan tenkej (asi 3-4cm), tak se v tom prostěradle taky zkroutil. Tak jsem tu ohrádku zatím dala i na kraje toho molitanu a uvidíme, jestli se trochu srovná. Jinak asi budu muset sešít 2 klasický prostěradla k sobě. No a ještě teda musím vymyslet, tak to tady zase kvůlit té ohrádce přeorganizuju, aby se mi sem všechno vešlo. Ale na to zatím nemám čas. Zítra jdeme na svatbu, žení se kamoš. Takže musím chystat oblečení a hlavně Kubíkovi aspoň dvoje náhradní, spostu hraček a jídlo. No ale vůbec se mi nechce. Jsem nějaká ospalá. Malej mě nenechal v noci moc vyspat. Pořád se budil, že chce dudlík nebo čajík a nechal mě spát maximálně hodinu v kuse. No, teďka si vychrupuje v postýlce a já musím makat…
    No nic, přeju hezkej víkend a pište!!!

    #864848
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, dneska jsme se vrátili z chaty, bylo tam nádherně. Manžel zapomněl s sebou vzít anténku na internet, já nevěděla, že ji minule odvezl..Takže to bylo bez netu, ale stejně nešel včera ani proud..No Fíla se dost zlepšuje ve všech pohybech, všechno dělá dost rychle a jistě, člověk na něj chvíli nekouká a už leží jinde :). Taky umí dost dobře jíst ty křupky, stčí si to do pusy a už to nežužlá, ale fakt ukusuje, jakoby jedl rohlík, objevil ty svý zuby 🙂 . Taky se mi nějak zdá, že se mu mění režim, už asi tři dny nespal dopoledne, dneska spal vlastně jen jednu hodinku po obědě a jinak nic. Zato lepší noc, pauza půlnoc – 4/5, no není to žádná sláva, ale předtím se budil ještě ve 2. Taky ty denní kojení jsou nějak slabší, sní toho málo a pořád se pouští a kouká, co kde lítá, tak já nevím, jedno jsem přesunula k uspávání, když to je potřeba a jedno kolem tý jedný po obědě ještě nevím, jestli nezruším. Vy, co ještě kojíte, mylíte, že je dost mlíka, kdybych kojila jen ráno, večer a v noci a přes den nic? No, tak já se jdu vykoupat..Mějte se dobře a pěknou noc 🙂

    #864849
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Bibo, já si myslím, že v noci, ráno a večer by mu asi mohlo stačit. Možná bych se ještě zeptala doktorky, jestli nějaký to kojení nenahradit jinou mléčnou stravou (UM, kaše, nebo třeba jogurt nebo tak něco), když vlastně mlíko má být pořád jako nejdůležitější. Kuba chce kojit i místo odpoledního ovoce. Prostě mi to ovoce nechce jíst, to bude raděj hlady abych ho pak nakojila. To pak vydí, že si rozepínám podprsenku a už natahuje ruce, aby si to prso strčil do papule. Dneska jsem mu teda dala hamánka jahody s jogurtem a snědl toho docela hodně. Ale on dneska jedl celkově nějak jinak. Oběd nedojedl, nechal tak 1/4 skleničky, tak to dostal ke sváči a k tomu si dal půlku toho hamánka. Tolik mi toho nikdy na svačinu nesnědl. No a večer si dal kaši z 200ml vody hustou skoro na krájení a pak to zapil 125ml čaje a šel spinkat.
    Já jsem dneska úplně hyn, takže asi si půjdu lehnout za Kubíkem.
    Dobrou….

    #864850
    Anonym
    Host

    Jo, to jsem ještě zapomněla napsat, že z toho jogurtu měl pak nějakou srajdu a předtím asi bolení, takže jsem mu ho pak už nedávala..možná to bylo moc, že ho hned snědl celej..Jinak kaši on má večer. Zato po tom ovoci se může utlouct, jí ho teď vlastně k svačině odpoledne i dopoledne. Dneska byl u mámy a ona mu dala toho ovoce odpoledne hned skleničku a půl, takže za dnešek snědl celý dvě..Jo a UM mi přijde, že mu nějak nechutná, párkrát jsem mu zkoušela dávat Nitrilon, ale nikdy to nechtěl, tak mu ho dávám do brambovejch pyré a tak, aby to zmizlo..

    #864851
    Anonym
    Host

    Ahojte holčiny,
    jak se daří?? u nás také nic nového – asi. Holky zmizla vám už ta pupíková těhu čára??? už tolikrát jsem se chtěla zeptat a vždy zapoměla. Na to že nekojím už 5 měsíců, tak jí mám stále :S .
    S Valčou jsme byly na kontrole na neurologii, tak se paní dr moc líbila, prý je vše ok. Ale i tak se vás zeptám, už vám bobci lozí? prý dítě nemá dřív sedět než projde lozením. No ale my nesedíme nelozíme akdyž jí zvedám, tak se celá zatne a jde rovnou do stoje a ani jí nemusím držet. Jen jí chráním kdyby náhodou. No ale to je taková pozice jen malá chvilka, než jí zvednu ze země na ruce. I ráno v postýlce, jdu udělat mlíko, beru si jí a už se mi sama odráží a skáče ke mě do postele. Taky se nám odráží dozadu na plovoučce, takže nám krásně vytírá 😀
    A vážně nepapá nic domácího, takže jsem dnes byla okupovat Alberta a Kaufland. Z jogurtů dáváme jen bílou aktívii, ale tu sladkou. Holky jestlí vám teda prcci papají tu klasckou tak to je super. ta totiž kroutí pusou i mě jak je kyselá 😀
    A máme už 3. zub, ale byla to fakt šichta, skoro 3 týdny jsem v noci pořádně nespala, max co hodiny byla vzhůru a to při prvních 2 jsem nic nevěěla a šup byly venku. Teď už prosvítá 4. zoubek. no prý to teď pojede rychle. Co jsem se bavila s holkami, tak u jejich dítek pak to šlo ráz na ráz a každý týden byl tak nový zub.
    Bambulko nápady na vaření jsi četla na FB, takže kuře na zelí s bramborovým knedlíkem, po tom se fakt můžu utlouct, dnes byl pangás přírodně na másle, jen s rybím kořením a bramborovou kaší. to mámei na zítra. Pozítří budu dělat pečeně koule, rajskou a knedlík. No když my jsme hodně knedlíkový, omáčkový, šťávový. a už se na to fakt těším, až budu dělat rajskou.
    Minulý týden jsem umývala okna a celou kuchynskou linku a já debil si neuvědomila, že budeme doma zas kopat. Budeme dávat nový plynový kotel a budou vrtat, nějak se napojovat na odpad, hledat v zemi trubky, aby se dalo další topení a u malé v pokojíčku také. (to mě děsí nejvíce, kvůli prádla ve skříni), ten prach vleze všude. No a u dětského pokojíčku se bude dodělávat koupelka. chci tam dát vanu. nyní tam máme jen vyzděnou sprchovou vanku na závěs, a to se mi úplně příčí a vstávaj chlupy na těle. I když jsem koupila teď nový závěs, ale ten je dětský s medvídkem pů a bude jen dekorativně, když tam bude vana.
    jo a odedneška si strkáme nohy do puseny. ale krásně obě dvě.
    tak manža je vedle v trucovně, kouká tam na telku a já si jdu dát véču, makovec a velký hrnek kakaa, mňam mňam , všem přejeme dobrou noc

    #864852
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahoooj holky :)))
    Byli jsme týden s Adámkem u mých rodičů a net jsem sebou neměla, páč ten cestovní si Honza nechal v práci.. Tak jsem si aspoň od netu odpočinula, už jsem byla asi moc závislá 😀
    A co nového ? 😀
    Adámek když polohačal na klíně, tak se sám začal zvedat až si sednul, tak jsem ho pak jen přidržovala. Začal se stále točit na bříško a různě se pak posunuje, nejlépe za míčkem, ten mu utíká a on se snaží k němu dostat. A zásadně usíná na boku. A moc hezké je, že si sám šáhne pro dudlík, když je v jeho blízkosti a sám si ho dá do pusy a pak vyndá.
    Taky jsem u našich Adámkovi uvařila polévku a moc nevěděl co s takovým množstvím vody dělat, no moc tomu nedal, má radši huzčí pyré. Taky už papá k odpolední sváče přesnídávky a moc mu chutnají. Zkoušela jsem mu dát tu bílou activii a ochutnal a zašklebil se a vše vyndal jazýčkem ven. Ta mu vůbec nechutná, ale jiný jogurt s ovocem mu chutnal, ale jen když jsem ho jedla taky. Prostě co mamka baští, to taky baští malej. A jak prodávají takové dlouhé chrupky, tak to rád ožužlává, je to dobré, že se to rozpustí v pusince.
    A všichni mi říkali, že prý je to pěkný kamínek, že ho nemůžou unést :))) Mě to ani nepřijde.
    Tak zatím pááá.. ještě musím poklidit trošku. Dneska koupal a krmil táta :))

    #864853
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Bivinko, Kubík má ty křupky taky rád, jen je blbý, že u nás v albertovi je nemají. Taky se mi líbí jak usíná na bočánku, je takovej roztomilej 😛 .
    Dneska jsem potkala bývalou spolužačku a ta mi řekla, že její syn v 7-8 měsících stál. Vůbec neseděl, zrovna se v postýlce postavil, ale chodit že začal až tak v 11 měsících. Takže každý dítě to má fakt jiný. Někdo mi taky říkal (už fakt nevím kdo), že mu dítě začlo lozit a do dvou týdnů se zvedlo a začlo chodit. No já jsem zvědavá, jak bude Kuba postupovat. Zatím dělá sprostý pohyby, občas se mu podaří se posunout i dopředu, když ho posadím, tak se v sedu hezky udrží, ale sám si nesedne. Ani když zkoušíme „pán, pán stojí sám“, tak se mu moc nechce se na těch nohách udržet.

    #864854
    Anonym
    Host

    Něco k tomu vývoji:
    7. měsíc: dítě umí válet sudy, nebo se otáčet na břiše kolem své osy. Také se začíná pomalu plazit, nejprve směrem dozadu, pak pomocí střídání končetin vpřed. V sedu se udrží, ale samo se neposadí. Začíná se dostávat do polohy na čtyři. Dokáže samo uchopit předměty, zatím jen celou rukou.
    8. – 9. měsíc: dítě se začíná samo posazovat, koncem období je už v sedu stabilní. Ruce už neplní pouze opěrnou funkci. Úchop předmětů se posouvá od dlaně ke konečkům prstů, nejprve zespoda. K tomu již jistě a koordinovaně leze. Z polohy na čtyřech se již dítě začíná stavět u nábytku. Některé děti dokonce dříve stojí, než lezou – dosáhnou tedy podstatně výše, než bychom čekali. Jeho možnosti jsou již podstatně větší, aktivně zkoumá prostor, vytahuje předměty ze zásuvek.

    nebo z dalšího webu:
    Období od 6. měsíce do 9. měsíce
    Teď už se umím opřít o skoro natažené ruce, umím se přetočit ze zad na bříško a možná už i zpět. Dál se budu učit několik pohybových vzorců, kterými se dostanu do vyšších poloh. Mělo bych zvládnout plazení po bříšku, polohu na čtyřech, lezení po čtyřech, šikmý sed, rovný sed a možná i vzpřímený klek. Je toho opravdu hodně, a teď víc než kdy jindy budu potřebovat vaší trpělivost. První se objeví plazení po bříšku a není nutné,aby bylo jen dopředu, může být i vzad a dokola, ale nejlépe se střídáním obou horních končetin a stejně tak se střídavým nakračováním obou dolních končetin. Pak by měla následovat poloha na čtyřech. Do ní se dostanu buď odrazem od rukou směrem dozadu nebo nakročením jednoho kolínka směrem vpřed , vzepřením se o obě ruce a dokročením druhé nohy . V poloze na čtyřech si nejprve nějaký čas zvykám a většinou se tam houpu dopředu a dozadu. Láká mě ale dostat se z místa, tak se po prvních nezdařených pokusech, kdy se ,,rozplácnu“ zpět na bříško, rozlezu po všech čtyřech končetinách. Do šikmého sedu se dostanu buď z polohy na čtyřech tím, že pustím zadeček do strany a zůstanu opřené o jednu ruku, bok a spodní nohu, nebo z polohy na boku, kdy se vzepřu o spodní ruku Nějaký čas budu střídat všechno co umím než si posílím svaly natolik, abych si sedalo do rovného sedu, který se naučím ze šikmého sedu tím, že se odrazím od opírající se ruky a natáhnu si obě nohy před sebe. Až si budu sedat tímto způsobem samo, pak teprve přijde čas kdy mě můžete posazovat na jídlo, na nočníček apod. Ze začátku mě neposazujte na dlouho, sice by se mi to asi líbilo, ale pro moje zádíčka by to nebylo zrovna nejlepší.
    Až mi zesílí všechny svaly lezením po čtyřech, budu si samo volit délku všech těchto poloh. Pro můj pohybový vývoj je nejlepší , když co nejdéle lezu a teprve potom si sedám. Když mě vy začnete posazovat sami, většinou se zvládnu v této poloze udržet, dokonce se mi to bude možná i líbit, protože konečně uvidím na svět z jiné polohy než z lehu, ale bude to na úkor postavení mojí páteře. Když si ještě neumím sednout samo, je to proto, že na to prostě ještě nemám připravené svaly a signál pro vás, že to nemáte dělat za mě.
    Někdy se mi i povede, že koncem 9. měsíce zvládnu ještě vzpřímený klek. To znamená, že dolezu třeba k nějakému stolečku nebo třeba i k vaší noze, chytím se oběma rukama a při tom budu klečet na kolínkách. V tomto období je to všechno, co bych mělo zvládnout, víc pohybových vzorců zatím nepotřebuji Ale co potřebuji, je vaše láska , ke které patří spousta smíchu, hraní a mazlení. Jen prosím nechtějte abych dělalo všechno jako ostatní děti, neporovnávejte pohybový vývoj mého stejně starého kamaráda s mým. Každý jsme jiný, každý máme svůj čas.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,611. až 2,625. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist