únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,656. až 2,670. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #864885
    Anonym
    Host

    Ahooooj,
    jak se máte? U nás normálně prší :O , to je divné ale 😀 . Ne tomu se ani nedivím, ale tam snad padá zároveň i sníh, no jsme kousek od Jeseníků, tak se to dá čekat, venku krásných 5 st. Pro malou na zimu vše nachystáno a jak koukám, tak pro nás už asi budu moc vytáhnout bundy, vyprat, vyšušit a pověsit. Autíčko jdu přezouvat ve čtvrtek. Jsem včera objednávala zimní penu, kurňa, to je pálka. Na starých autech jsme měli oba jak letní tak zimní a ty by nám ani k ničemu stejně nebyli, máme větší kola o 2 čísla. Takže krásných 12500 jde do …
    Princezně jsem dala právě rohlík do ruky, tak mám i klid :D, sice jsem dnes uklidila celý barák, no ale je v křesílku a úplně dělá labužníka, takové šílené zvuky 😀
    Jinak jsem při úklidu zjistila zas pár nedostatků, co dospělému nevadí, ale dítěti můžou ublížit, jako např. nijak nezajištěná a ničím připevněná stojící dlouhá bedna do dvd.
    Holky musím se s vámi podělit o včerejší večer. Malá usnula na 2 hodiny před koupáním, no bodejť by se dobře nespinkalo, když je večer už tma. No a v půl 7 jsem jí šla teda budit, že se jde koupat. No to vše probíhalo super, až na usnutí. žádné v 19:15 klid na telku, ale v 8 se v postýlce tak řechtala, že i mamka přišla nahoru se podívat co se děje. No tak já si lehla do postele a koukalajsem na ní jak na svatý obrázek. Tekly mi slyzy smíchem. Mamka ta jí ještě nikdy neslyšela tak dlouho se tak hlasitě smát. To trvalo asi celé hodinu. No v půl desáte ale vytvrdla.
    A povídáme babababa, dnes snad řekla data nebo něco na ten způsob. děláme ručkou papapa a bac bac.
    Nic asi dojela sušika a i pračka, tak jdu skládat a zas sušit, nevím jestli mám ještě prát, ať zas netvrdnu s prádlem do půlnoci, jak bývá zvykem.
    Jéééé a málem bych zapoměla, už cítím 4. zoubek, sice jen rožek, ale je tam. takže máme dolní obě jedničky, horní levou 2, nyní 1 a hnedka vedle jde vidět pravá 1 a 2. No roste to ted jak houby po dešti.
    Se právě na mě kouká a stydí se, to je tak roztomilé 🙂
    Bibo s tím chlapečkem to je hrozné a hlavně nepředstavitelné, rodiče musí být silní už kvůli dětem. Hrůza, raděj ani na to nemyslet.
    tak utíkám, jsem se zas rozepsala a papa

    #864886
    Anonym
    Host

    máme i pátý zoubek 😛

    #864887
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Peti, gratulujeme k zoubkům. Kubík stále nic.
    Já se Kubu taky snažím naučit dělat pápá, ale místo toho na mě dělá „tak tak všelijak“. Pak taky umí dělat plác, nejlépe někomu do obličeje a hrozně se tomu směje. Taky je schopnej dvě hodiny prdět pusou. Už se mu od toho slintání dělají pod rtem pupínky. Ale jinak je to darebák, kterej nechce přes den spinkat a nechce papat ovoce. Dneska v poledne obědval, chvilku si dáchl, ale taky moc dlouho ne. Pak byl od tří protiva, tak jsem se do něho snažila dostat nějaký jídlo. Zkusila jsem banán, aby si ho sám držel a žužal, pak jsem mu ho rozmačkala. Nic z toho nechtěl. Tak jsem ho nechala skoro do pěti vyhladovět, že ho aspoň nakojím a taky prd. Tak jsem mu udělala 100ml nutrilonu, vyžahl to během chvilečky a začal vřískat, že chce ještě, tak jsem mu dala prso a byl klid. Už jsem se začla bát, že zase nebude chtít kojit, protože jsem dostala MS.
    Holky, co zítra vaříte? Já vůbec nevím co uvařit. Kubíček bude mít bramborovou kaši s cuketou a žloutkem. Doufám, že to na mě nebude prskat. Dneska se zkoušel u večerní kaše mlýnek.
    No nic, jdu vytírat schody.
    Mějte se hezky, užijte si nedělu a pozdravujte dítka!

    #864888
    Anonym
    Host

    Ahojky!
    Tak náš milostpán se rozhodl, že je nejlepší čas si hrát! Se vzbudil v 1:28 na kojení a od té doby se mi pořád smál z postýlky. Tak jsme teď v ohrádce.
    Musím se pochlubit včerejšími úspěchy. Jak mi pořád nechtěl papat žádný ovoce a odpoledne chtěl v podstatě jen kojit, tak jsem mu včera udělala banánový koktejl. 200ml nutrilonu a celej banán (rozmixovaný toho bylo cca 280ml). Tak nechal ve falšce asi 60ml a další jídlo chtěl až za 4 hodiny. Pak se mu taky povedlo se 2x skoro posadit. Hrozně ho baví se přetáčet na záda a ležet na boku a hrát si tak. Leží na boku, nohy tak nějak před sebou a opřenej o předloktí. Pak se opřel o celou ruku a už skoro seděl. Asi za 2 hodiny si to zopakoval, ale na úplnej sed to ještě nedotáhl. Uvidíme jak mu to půjde dál a za jak dlouho se posadí.
    Teď už na mě z ohrádky vyřává mamamam. Tak už snad půjdeme zase spát.
    Mějte se hezky, pozdravujte mimča a pište!!!

    #864889
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko 🙂
    Děcko, ty máš nějaké noční miminko. Sice nám se už dvakrát stalo, že se Áďa vzbudil v noci a hrál si tam, ale jakmile jsem ho přebalila a šoupla zpět, tak usnul a spinkal dál.
    Teda vy už jste tak šikovní.. my stále jen se otáčíme na bříško a nic nového neděláme.. Občas se sám z leže přitáhne, když mu dám ruce.
    Včera zas krásně pil během dne čaj i když už byl studený.. tak jsem fakt byla moc ráda.
    Tak jdu udělat ovoce malému k snídani, už se ozývá, že už ho hraní nebaví..

    pa

    #864890
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, teda Děcko to teda Kuba pěkně ponocuje. Já dneska zkusila Filipovi dát v noci křupku, bylo to asi v jednu, pak vypil dost vody a nakonec jsem ho nakojila a spal pak do 6.30.., takže přece jen chvíli v kuse. O víkendu jsem mu zkusila oblíct punčocháče a on v nich fakt pěkně leze, jak má ty nožky jako nahatý. Už umí stát na čtyřech a zvedá jednu ruku, takže snad zkouší chůzi a rovnováhu :). Jinak jsme o víkednu přendali jeho postýlku a přebalovák do dětského pokojíku, zatím tam s ním spím taky a asi ještě dlouho budu, když to tak vidím :). No dneska si vařím brokolicovou polívku z brokolice, která zbyla po Filipovi a on má dneska zeleninu s jáhlama..Je sice pěkně hnusně, ale asi vyrazíme odpoledne procházkou do Lidla, mají tam ode dneška punčocháčky a bodýčka, tak se podívám, ty punčocháčky máme jen jedny, tak to koupím, když se mu v tom tak pěkně leze..Mějte se dobře, papa

    #864891
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    dneska bylo zas počasí, njn podzim. Ale i tak jsme jeli na procházku. A taky do Globusu pro kojeneckou vodu 🙂 Adámek cestou domů usnul, sice furt mě z kočárku kontroloval po očku, ale pak vytuhl a když jsme dojeli domů, tak spal. Nechtěla jsem ho doma nechávat navlečeného v kočáře, tak jsem ho svlékala a vůbec se nevzbudil, bylo to takové hezké,jak spinkal i přes svlékání. A pak spal přes dvě hodiny 🙂
    Holky, jak Vám nyní přibírají mimča ? Už to asi není tak moc, že ? Já jsem dneska vážila Áďu a už tak moc nepřibral od posledního vážení. Asi jak už nejí jen ten sunar, ale i to ovoce a zeleninu a maso a furt cvičí a tak, tak asi více spaluje.. No snad je to tak správně.. K doktorce jdeme až prvního, tak uvidím, co pak řekne. Ale Áďa neřve hlady, vždy sní to co mu dám a pak je spokojený a krásně už pije ten čaj 🙂 tak mě to těší.
    Jen začal víc při jídle mávat rukama, takže buď mi bere lžičku nebo šmatá do misky či zkoumá bryndák atd.. takže dneska při obědu měl jednu schovanou a druhou jsem mu držela, ale i tak to jídlo bylo všude… A to jsme máme nedávno vyčistěný koberec 😀
    Tak pište, piště.. pááá a hezký večer 🙂

    #864892
    Anonym
    Host

    Tak se musím pochlubit: Fíla se dneska rozlezl úplně, sice dozadu, ale už zvedá ručičky, i nožičky, jen se mu občas jedna noha zasekne pod břichem a pak upadne na stranu..Ale úžasný :), a taky když takhle někam nacouvá, tak si tam pak už skoro sedne, to stačí fakt už jen málo. No byl dneska šikula 😀 . V tom Lidlu už měli zrovna ty punčocháče a bodyčka dost probraný, a to to maj ode dneška, jsem snad měla jít už ráno..ale máme dvoje punčocháčky 74/80, jsou mu teď akorát, chtěla jsem i větší, ale už byly pryč a taky měli skoro samý na holky. Tak jsem se pak stavila ještě v CaA a měli asi výprodej letního zboží, tak jsem koupila 4 bodyčka s krátkým rukávem za 125,-, to je docela dobrý..Taky mám pořád ten kupon na tu 50% slevu, ale nevím, co koupit, nic mě tam tak neohromilo z těch dražších věcí a Fíla už tu velikost 92 bude mít za chvíli..No tak snad bude úžasná i noc :), papa

    #864893
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Bivinko, Kubík taky už moc nepřibírá. Ale to je normální, nejvíc to valí během prvního půl roku.
    Jinak den byl dneska příšernej. Kubík pořád brečel. Kojit vůbec nechtěl, takže dostal už ráno nutrilon. pak celý dopoledne uřvaný. Po oběděusnul sotva na hodinku a další řev. Nic nezabíralo, chování, hraní si. Vždycky jsem ho v náručí uspala a po položení do postýlky byl do 5 minut vzhůru. Vůbec netuším co mu bylo. Na zuby mu nic nezabralo, ale z toho řvaní mu začal týct sopel a má nějaký červený očičko. Jsem zvědavá jaká bude noc a zítřejší den.
    Bibo, Fíla je šikula. Doufám že Kubík se bude taky pořád jen lepšit.
    Tak se mějte zatím hezky a já jdu za tím naším uřvancem do ložnice.

    #864894
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky:)
    Tak mám nějak pocit,že Áďa je na jiné metě než Vaše mimča, když je jen otáčí na bříško a neleze a ani nic jiného. Snad to dožene, aby jste mě nakonec nepřesunuli do jiné diskuze 😀 U nás byl trošku brek v noci, tedy když jsme šli spát, taťka šramotil v posteli a malej se vzbudil.. Později jsem už spala a najednou se taky zas rozeřval ze spaní, ale pak zas usnul. Asi zlý sen.. Ten náš taťka dělá fakt v té posteli hrozný hluk, ráno vzbudil taky Áďu. On se nedokáže otočit tiše, on se snad otáčí i s tou postelí, vzbudilo to i mě.. Asi taťku odstěhujeme 😀
    Dneska mám naplánovaný oběd, plněné knedlíky s jahodami, tak čekám až vychladnou brambory a začnu. Malej bude mít svojí polévku 😀
    A po obědě pojedeme ven, dneska je tepleji než včera.
    tak zatím páá

    #864895
    Anonym
    Host

    Ahojky, jo s tím přibíráním, to tak je, na začátku Fíla přibíral co měsíc kilo a tak to by měl v roce 16 kg :), ale pak s těma příkrmama to nějak se zbrzdilo, to bylo asi půl kila na měsíc a teď pořád leze a tak, takže vypadá jako takovej celkem štíhlej chlapeček..Jsem zvědavá, kolik bude vážit, kontrolu máme za týden..A kolik má Adámek? Já bych teď Fílu odhadla tak na 9,5, ale už dlouho jsem se s ním nevážila. No venku je možná tepleji, ale u nás doma přestali zase topit, jak je přes 15 ct, takže tu je pěkná morna. Odpoledne přijde mamka, tak asi půjdeme se podívat po nějakých obchodech. Na oběd tam mám ještě brokolicovou polívku, ale nevím, jestli mi po ní není už nějak těžko, měla jsem ji už včera..Tak se mějte dobře, já jdu žehlit, Fíla usíná..

    #864896
    Anonym
    Host

    ahojky,
    Bivinko, já jsem si taky myslela, že je malej nějakej carda, kterýmu se nic nechce a on se tak nějak sám rozjel. A hlavně Adámek je trochu mladší a každý dítě se vyvýjí jiným tempem. A taky bžeznový mají nějakou uzavřenou diskuzi, takže budeš muset zůstat s náma 😛 !
    Já dneska Kubíkovi vařím dýni, červenou řepu, bramborovou kaši a žloutek. Tak doufám, že to bude papat. Na sváču bude mít mrkvičku s jablíčkem. Jo a dneska už chtěl zase nakojit a pořád se směje. Úplně jiný miminko! Nám budu vařit játra na cibulce s rýží.
    Dneska je fakt mnohem lepší počasí, sice zima, ale občas zasvítí sluníčko. No nic, jdu vařit, malej usnul, tak mu to aspoň stihnu nachystat.

    #864897
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Holky,¨
    tak jsem ráda, že nás tu necháte 😀 Áďa má cca 9500g. Takže opravdu moc nepřibral, ale zas celý den kope nohama, docela se divím, že ho nebolí paty, kope když je na zádech.. Tohle by dospělý člověk nedokázal. Běhá v leže, třebas ani nepoleze a rovnou se postaví a začne utíkat 😀 Tak knedlíky se mi povedli, měla jsem trošku strach, po delší době jsem dělala tvarohové těsto s bramborama.. ale dobře to dopadlo.
    Docela mě mrzí, že máme ten Lidl daleko, taky by se nám hodili nějaké punčocháče, dávám je Áďovi místo tepláků, páč když má tepláky a ponožky, tak ty ponožky tím kopáním zkope a takhle je furt oblečený.
    Jinak dneska jsme zas byli zmazaní po obědě. Ze začátku Adámek jí krásně, pak začne čučet na tv a část pustí ven a teče mu to pod krk, pak mi do toho začne hrabošit a opatlá mě a sebe.. Já pak furt mám co prát.. už mě to praní nebaví…
    Taky pojedeme na procházku, ať se trošku protáhneme. Snad nezmokneme.

    #864898
    Anonym
    Host

    Taky jsem teď Fílu zvážila a on má snad s plínou a oblečenej jen 9,2, chudák malej :), no ba ne, tak uvidíme, co na to doktorka..Byly jsme s mámou po těch nákupech, a zamluvila jsem si v CaA takovej prima podzimní kabát, od zítra mají na bundy a kabáty slevu 20%, takže si ho zítra vyzvednu se slevou, no ta paní byla hodná, že mi to řekla, byla bych ho vzala hned..asi jak viděla ten kočárek :). No ale je mi fakt už blbě po tý brokolicový polívce, sice mi to chutná, chtěla jsem jíst zdravě, ale nějak mi to nedělá dobře..Chtěla bych si něco uvařit, abych to mohla jíst víckrát v nějakejch variacích, ale prostě nevim co..No Fíla ještě teď začal tak jakoby víc artikulovaně brblat, říká třeba etě, jakoby auto, tata, jen ne máma 🙂 No venku už leje, netopěj nám, je tu dost sychravo, jdu si udělat nějakej čaj na zahřátí a na žaludek..Mějte se fajn

    #864899
    Anonym
    Host

    Taky jsem teď Fílu zvážila a on má snad s plínou a oblečenej jen 9,2, chudák malej :), no ba ne, tak uvidíme, co na to doktorka..Byly jsme s mámou po těch nákupech, a zamluvila jsem si v CaA takovej prima podzimní kabát, od zítra mají na bundy a kabáty slevu 20%, takže si ho zítra vyzvednu se slevou, no ta paní byla hodná, že mi to řekla, byla bych ho vzala hned..asi jak viděla ten kočárek :). No ale je mi fakt už blbě po tý brokolicový polívce, sice mi to chutná, chtěla jsem jíst zdravě, ale nějak mi to nedělá dobře..Chtěla bych si něco uvařit, abych to mohla jíst víckrát v nějakejch variacích, ale prostě nevim co..No Fíla ještě teď začal tak jakoby víc artikulovaně brblat, říká třeba etě, jakoby auto, tata, jen ne máma 🙂 No venku už leje, netopěj nám, je tu dost sychravo, jdu si udělat nějakej čaj na zahřátí a na žaludek..Mějte se fajn

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,656. až 2,670. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist