únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,671. až 2,685. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #864900
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holčiny.
    Tak copak děláte ? Tady od rána furt prší.. Tak jsem dopoledne trošku přestavovala nábytek v obýváku a hledala uplně nejlepší místo pro deku Adámka. Nakonec je tam, kde byla, jen jsem přesunula gauč víc k oknu,tak je deka taky posunutá. No nejvíc by se mi líbilo místo, kde máme sloup pro kočičáka, jenže ten je přišroubovaný ke zdi, tak jsem s ním nemohla hýbat…ale zas pak kam se sloupem. Máme nějaký malý byt se mi zdá:D
    Zkoumala jsem Adámkovi pusinku a na zub to stále nevypadá, aby mu nevyrostl až v roce:|
    Teďka mi tu naznačuje, že ho to nebaví v leže.. tak asi ho chvilku pochovám.
    Tak pište pište:D ,ať je co číst.

    #864901
    Anonym
    Host

    ahoj, tak jsme zpátky od dr. z 8. měsíční, chodíváte také??? Tak Valča má 9190 g a 72 cm :), buřtík náš malý. Ptal co jíme, tak jsem zas řekla že vše, prý maso a žloutek. Tak jsem mu pověděla, že domácí moc nepapá a že kupujem. No tak nemám nic hlídat, protože v kupovaných je vše jak má být. Dopoledne máme dávat už také nějakou sváču a ne mlíko, odpoledne pokračovat ovocem. Prý jsme popředu ale nevím teda v čem, když nesedíme a nelozíme. Prý to je průměr až kolem 10 měsíce. no tak mě i uklidnil. Teď malá rachotí s petláhví, super hračka :DDD
    No a porotže jsme zas před chvílí dorazily domů, tak jdu poslízet nákup, byla jsem v rosamnu na čaje. Prvně jsem koupila tu jejich značku, ježiš jsou fakt výborné. a nyní mají na všechny akci.
    o víkendu budeme mít bojové podmínky, bude se dělat ten nový kotel na topení a nějaké radiátory, výměna ventilů. takže se budem stěhovat dolů k mamce s Valčou. No snad to za víkend zmáknou. Právě jsem hodila malou do postýlky ,má zas celý dnešek rozhozený 🙁 tak papa, a nevím co zas vařit. dáte tipy??? játra byly o víkendu, ted špagety a na zítra a poztří??? no asi vytáhnu hovězí a udělám majdu, ale nemám knedlík, ach já hlava děravá, no tak dáme těstoviny. už vážně pa a pozdravujte mimi

    #864902
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojda holky!
    Tak jsem tu cca. po 4 dnech tak jsem měla co číst.Jsem u maminy takže než oblítám všechny kamarádky a rodinu tak je celej den včudu,ale alespoň se zabavím a nenudím se. mamča pořád ještě chodí do práce a vrací se až kolem půl páté takže si ho moc taky neužije. teď jsem jí ho šoupla ať si užívá a já jsem si šla počíst co u vás nového 😛 .
    Děcko malej taky se pokouší desět. už to zopakuje několikrát denně. Někdy mu to nejde dosednout takže je v takovém polosedu pololehu. Ale taky má nejraději na boku opřenej o předloktí a mává na mne hračkama. Taky se naučil dělat ne ne ne a vrtí při tom hlavičkou ze strany na stranu. Je to sranda.
    Jinak taky pořád mam co dělat aby jsem do něj dostala nějaké tekutiny. čajík občas, šťávička neee a ještě mi vypil trošku jablíčkové šťávy vymačkané z jablek jinak opravdu skro nic. Jen to mlíčko co má na noc.
    V noci jak píšeš Děcko že se probudí a rozhodne se že nbeude spinkat tak mi udělal teď dvě noci po sobě. Vyřvával jak pavián tak jsem mu dala mlíčko a pak začal v postýlce pumpvat, natahovat ručičky a hrát si. To mu vydrželo asi půl hodinky až hodinku a pak usnul 🙁 .
    Jinak tady spí děsně asi změna prostředí. je to teda den ode dne lepší,ale jinak děs běs. Snat 10x za noc vzhůtu. No snad už to dnes bude dobré.
    Péťo já dnes byla u babičky a tam jsemměla bramboráky a bramborvou polévku, včera od maminky roštěnou na houbách s rýží a v neděli a v pondělí krůtí maso s bramborem a krůtí polévku. Na zítra se chystám prďolkovi nachystat červenou čočku,ale mam z toho trošku obavy aby ho nebolelo bříško,ale četla jsem že už jí může tk uvidíme pujdu ještě juknout po nějakém receptíku.
    Tak jsem se zase nějako rozepsala takže budu končit. mamča koupe a je tam asi pěkná legranda páč se tam ozývají srandovní zvuky 😀

    #864903
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    taky jsem tu nějak po dlouhé době.

    Peti, na 8-mi měsíční prohlídku jdeme v pondělí, tak uvidím jaké bude mít Zuzka míry.
    Poloha na boku je u Zuzky taky velmi oblíbená, z ní se však zatím neposadila. I když posadit se jí už podařilo. Doplazila se k autosedačce a přes jogínskou „kobru“ se dostala na čtyři a z toho si pak sedla, nejdříve si dosedla mezi nohy a ty pak dala dopředu.:D . Dneska ve vaničce se jí podařilo sednou taky. Na čtyři zkouší pořád, tak uvidím, kdy bude lézt. V úterý jsem byla na kontrole na neurologii, tak cvičit rhb budeme minimálně dokud nebude lézt, nejlépe však do postavení. Tak uvidíme. :^) . Od pondělka papáme i večerní kaši. No musím říct, že Zuzka se budí stále, jen možná méně často. I když dnes se od osmi probrala už dvakrát, zatím stačilo buď dát dudlík, nebo pochovat a spí dál.
    Co vařit asi moc neporadím, hrozně nerada vařím a tak to šolíchám jak to jde:$ . Dnes jsem byla dopoledne nakupovat a k obědu jsem měla rybu s bramborama, včera polévku co dům dal.
    Pěkný zbytek večera a doufám, že zítra už bude lepší počasí.

    #864904
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko holčiny 🙂
    Dneska nám bude svítit sluníčko, jupíííí :)))
    Teď k ránu se mi zdál hnusný sen, byli jsme na návštěvě a najednou se tam začali objevovat pavouci a různě se spouštěli ze stropu a tak.. jsem začla ve snu šílet a probudila jsem se tak, že jsem se otřásala, jenže jsem zas usla a sen pokračoval..brrrrrrrrrrrr… naštěstí mě vysvobodil Adámek, že v postýlce povídal a já se konečně probrala…
    My jdeme na 8.měsíc. prohlídku až prvního, jsme později. Taky jsem zvědavá na míry a tak, co paní doktorka řekne na Áďu..
    K snídani měl dneska bílý jogurt do kterého jsem mu dala banán, moc mu chutnal, zbytek jogurtu jsem snědla.
    K obědu budu dělat francouzské brambory s uzeným.. Včera jsem vařila hovězí polévku s nudličkama..
    Elenko, mě moc taky nebaví vařit, jen když mám náladu, tak něco uvařím 😀 Přitom už je času, Adámek už si vyhraje sám a nepotřebuje mě mít furt u sebe, stačí když mě vidí…
    Tak zatím papa, jdu dát vařit to uzené, aby mi k polednímu pak vychladlo..

    #864905
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    jsem napsala takový dlouhý příspěvek a při odesílání se mi zrestartoval noťas. No to jsem si zanadávala. A abyh se uklidnila, tak jsem šla montovat věšák do předsíně. No to jsem si dala. Je to nějakej šunt z moebelixu a prý na montáž stačí jeden člověk. Ještě že přišla tchýně se podívat na malýho, tak mi pomohla.
    Jinak Kubíček měl dneska na sváču (nebo snídani, to nevím) mléčnou přesnídávku od nestlé. Konečně něco co mu chutná, nechal asi 3 lžičky, protože se mu chtělo spinkat.
    Elenko, od kaše žádný zázraky nečekej. Pro někteý mimča je těžká a budí se ještě častěj, protože je tlačí v bříšku. Pak se doporučuje tu kaši dát hodinu až dvě před spaním a pak dokojit nebo dát UM. Kubíkovi to teda nevadí, ten si dá kaši z cca 200ml vody hustou, že by se dala krájet a jde hned spát. Dneska se vzbudil až ve 3 a pak v 7. Mezi tím teda ještě vypadl dudlík. No ale já jsem se konečně trochu vyspala 🙂 .
    Včera se taky naučil líp lozit. Předtím zvládal střídat nožičky a ručičky měl pořád na jednom místě a pak se jen rozpleskl směrem vpřed. No a včera už začal posunovat a hezky střídal i ručičky. Jen mi pořád připadá takovej nestabilní, pořád se nějak kymácí. Jo a na to sezení asi zase zapomněl. Ale to je jedno, však on se to naučí.
    Peti, já si dneska udělám pečený brambory se slaninou a sýrem. Včera jsme měli brokolicovou polívku a sýrem (miluju sýr). Zítra nevím co bude, jedeme na kontrolu, tak si dám oběd cestou u „strýčka meka“. V sobotu bych možná udělala květákový placičky s bramborama a v neděli ptáčky s rýží. Pokud teda chlap nevymyslí něco jinýho.
    Dneska je opravdu hezky, občas prosvitne sluníčko, ale zatím je jen 9st. Tak se zatím mějte suprově a já si jdu pustit včerejší expozituru.

    #864906
    Anonym
    Host

    Ahojda, s tím vařením taky nejsem žádná nadšená kuchařka, zvlášť, když vařím jen pro sebe..Ale dneska si udělám čínu, naložila jsem si maso a to bude i zítra, v sobotu budou hovězí ptáčky a pak asi udělám sekanou..Aby bylo nějaký pořádný jídlo a nebylo mi z toho zase zle..Jinak Fíla si párkrát i sedl, ale je u toho takovej vratkej a zase se kácí..Taky umí pěkně vyjádřit, že něco nechce, mlátí rukama nahoru a dolů a tváří se hodně odbojně :). Dneska je zase hezky, tak si vezmu ten novej kabát a půjdeme odpoledne na nějakou pěknou prochajdu :). Mějte se hezky

    #864907
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,tak už mám udělané fran.brambory a ještě jsem nechala dva plátky uzeného ke kaši. Ještě dovařím malému oběd a je hotovo :)) Pak se najíme a půjdeme na procházku.
    Už mi napsali, že ty naše fotky již mají hotové a do dvou dnů budou k vyzvednutí, já se na ně těším, koupím ještě album a začnu je tam zkládat a Adámek bude mít album:))
    Docela Vám závidím, že mimča, spíše už batolátka, už Vám skoro sedí a lezou. My jsme stále ve fázi ze zádíček na bříško. Vydrží na bříšku dlouho, ale pak se začne rozčilovat..
    Snad Adámek nebude bábovka a začne se taky snažit o další pokroky..
    Tak papa a přeji krásný slunečný den:)

    #864908
    Anonym
    Host

    Jo holky, ještě jsem se chtěla zeptat, jak teď miminka oblíkáte? Já mu dám třeba body s dlouhym rukávem, dole dupačky, přes to chlupatou mikinu a pak do fusaku (tý Emitex zimní zavinovačky), přes to ještě nánožník, ale nevim, jestli není moc nabalenej, když přijdeme do obchodu, tak ho trochu vymotám, ale vypadá úplně zpocenej někdy..
    Bivinko, neboj, Adámek se taky nějak určitě rozhýbe, já ani neuměla lízt, jezdila jsem po zadku, a taky žiju..tady je fotka z toho prvního dne, jak Fíla lezl :)..https://picasaweb.google.com/edita.conosova/FilipekTretiCtvrtrok#5662617827919597746

    #864909
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Normálně jsme jeli na procházku k našemu rybníku, ani jsme tam nedojeli a začlo pršet a foukat jako blázen, tak jsem to otočila a jela zpět a už zas svítí sluníčko. To je bezva:# No on stejně Áďa začal v kočárku řvát, ale jen chvilku.. asi se mu tam nelíbí nebo nevím. Na spaní ještě není čas, páč spal do dvanácti.
    Teď doma škytá a řve 😀 spíš zkouší hlasivky:D
    Bibo, nádherné fotky, Filípek je moc šikovný.
    Jinak já teď Adámka oblékám, že má body s krátkým, na to mu dávám triko s dlouhým,takové tenké a pak mu dávám punčochy a tepláky a pak má ještě bundičku a čepičku. Tedy když je jako dneska počasí, v kočáře ho zatím přikrývám dekou a pak mám kryt na kočár. Vždy je teploučký.. fusak jsem zatím nedávala, páč si říkám, že je ještě čas, co mu pak budu dávat v zimě ?? On se mi stejně do hluboké nevejde s Adámkem, takže spše bude do sporťáku… Navíc mi furt každý říká, ať ho moc nenavlíkám, ať není choulostivý.. ale když se nehýbe, tak zas mu bude dříve zima.. No je to s tím oblékáním zapeklité..

    #864910
    Anonym
    Host

    BIvinko, Kubíkovi se taky dneska venku nelíbilo.
    Bibo, Filda je fakt šikovný a hezký klučina. Až vyroste, tak se o něho budou ženský rvat 🙂 . Já Kubíka oblíkám, že má bodyno s dlouhým a punčocháčky (to má běžně doma) a pak mu dám mikinku, takovou větrovku, čepičku, ponožky, pletený bačkůrky (mívá často studený nohy) a takový podšitý kalhoty (ale nejsou to klasický zimní) a dám ho do „letního“ fusaku od emitexu. Na kočár jsem dala nánožník, aby byl víc krytej proti větru. Ten fusak má Bivinko výhodu, že má přípravu na díry na kšíry ve sporťáku. Jinak Kuba je taky zatím v hlubokým, ale se zimním fusakem se tam už asi nevejde. Do obchoďáku bych ho ale asi oblíkla jinak, protože všude jezdím autem, tak venku je minimálně, takže bych mu dala na bodyno tenčí mikču a větrovku a kaťata a tu větrovku mu pak sundala. Teď přemýšlím jak ho oblíct zítra k doktorce, protože je to docela daleko od parkoviště a v patře bez výtahu a ještě tam hodně fouká. Takže ho nosím v nosítku a nevím jak ho navlíknout, aby ho neofouklo ale abych se pak zase netrálila s vyslíkáním v čekárně a pak s oblíkám u doktorky. No možná mu dám takovou tenčí kombinézu.

    #864911
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Děcko,tak to máš výhodu, že ten fusak má díry i na sporťák.. My máme fusak „dědeček“, tedy ještě po nás, takže žádné díry tam nemá.. Mrknu se kolik stojí ten fusak..

    #864912
    Anonym
    Host

    Bivinko, já ho kupovala za asi 400 + poštovný.

    #864913
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojda holky!
    Bíbo super fotka. Taková akční 😀
    Holky já oblíkám jak kdy. Když bylo tech 9 stupňů tak jsem dala body s dlouhým rukávkem, mikču a větrovku, na nožky punčošky, kaťata a bačkůrky nebo takový capáčky a v kočárku jsem ho přikryla s´dekou a na hlavu čepku. Když bylo ten jeden den tech 16 tak jsem dala to samé ale bez bačkůrek a bez mikči. Jinak jsem taky z toho vyřízená co mu pořád oblékat :O . Já ještě ani nemám ten zimní fusak. kukala jsem na ně dneska a mají za 650,ale není nastavitelný a pak ten nastavitelný za 1100,- 🙁 ,ale zase je pěknej a je až do 3 let. Tak nevím. Pak tam měli ještě za necelé 2000,- a teomu šla vyndavat i podšívka a dal se použít právě na toto počasí nebo na jaro když ještě není tak teplo. no juknu nejkdřív na bazar a pak se rozhodnu. No už by jsem ale měla něco dělat.
    Tak ju Bobeš si hraje zase s babí tak mam klídek. Teda alespoň teď odpoledne.
    Jinak tady v Mostě se všude zateplují paneláky a minulý týden v sobotu tady u nás u baráku spadl z lešení nějaký chlap a zabil se. Bylo mu 33 let – hrozný.
    Tak hezký zbytek dne. Pa pa

    #864914
    Anonym
    Host

    Ahoj, díky, no Filda je teď hodně akční :). On už teda je ve sporťáku, tak já mám pocit, že je tam tak otevřenej, proto ten fusak..Ale jinak je máte skoro víc oblečené..Mám pocit, že by měl bý oblečený dost, když tam tak leží a nehýbá se..My byli odpo na pěkný procházce, jsem našla tady poblíž hezkej park, o kterým jsem nevěděla. Tady to okolí je takový dost industriální, ale přece jen tu něco je, i když se to při pohledu z tramvaje nezdá..Jo a já chodím s Fílou všude pěšo, protože nemám řidičák, no asi bych si ho měla udělat..
    Tak dobrou holky, Fíla dneska taky se vzbudil v 5 a už koukal, tak jsem si ho strčila do postele, otočila se k němu zády, aby nečekal kojení a on ještě usnul, za chvíli budem asi spát spolu pořád 🙂 a já na krajíčku..

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,671. až 2,685. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist