únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 256. až 270. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #862488
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    ahojky,
    neprve chci pogratulvat všem maminkám a miminkám:)
    a teď něco málo o nás: my máme termin 16 a 22 února, tak jsem zvědavá jestli se trefíme.
    Jinak je to prý kluk jak buk minulý týden vážil 350 a měl 27cm a je vše OK,. tak to jsem ráda
    jsem taky na neschopence a každých 14dní musím jet k doktorce u ní v ordinaci jsem tak 5 minut a pak musím čekat dvě hodiny na vlak a to není ani otevřená čekárna no dělaj z lidi ,,,,,,
    Jo a jak jste psali o tom porodném atd, tak musím souhlasit s bambulkou jen pro ty menšíny, kterým se jestě navíc k tomu nechce makat, ale zase musím říct jak kteří, (mimochodem u nas jich je ,,,,,,,,,,,,,,,,)
    no nic tak se zatím mějte a pohlaďtě bříška:)

    #862489
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    hojky,
    vítám Moni, a gratuluji ke kloučkovi:-))
    jinak u nás nic nového, jen přes noc byl zase bugr na baraku.
    tak pa

    #862490
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky Mončo! Taky tě tu zdravím. Mi máme taky kluka jako buka jen je trošičku těžší – před dvěma týdny – přesně 4.10. vážil 420 g. a termín mám 11. – 18.2. Asi bude pěknej cvalík. No jinak nic nového. bříško roste. Včear jsem dostala od mamči těhu tríča, od babičky pletenou soupravičku na malého a od brášky a švagorvé peřinky do postýlky 🙂 . Jsem ráda. Vše skladuju v ložnici a nějak to začíná vypadat jak když tam vybuchne bomba.Hromady a hromady hadérků pro sviště. Sem tam i nějaká pomůcka. No musím si koupit skříň a vše pěkně roztřídit a poskládat. Tak pa pa

    #862491
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    Mončo, vítám Tě mezi náma! Já mám terním dle PM 20.2. a podle UTZ 17.2., taky čekáme kluka a na ultrazvuku 8.10. měl 388g, délku mi doktor něřekl, ale prý je v normě. Zítra odpoledne jdu do poradny, tak jsem zvědavá jak to tam bude probíhat. Chci se doktora zaptat na špatné průtoky placentou, co mi na velkém UTZ zjistili. Snad to bude v pohodě. Jinak jsem si dnes přivezla od švagrové další krabici hadříků. Zbytek jsem si zatím nechala u ní. Přecejen ona to má kde uskladnit, když má celopodsklepený dům a my jsem jen v bytě 🙂 . Zamluvila jsem si u ní kočárek (i se sportovním nastavbou), autosedačku (vajíčko i od 9kg), postýlku, koš na mimi, ohrádku,… Takže toho opravdu moc dokupovat nemusíme. Jen něco místo těch růžových šatiček, ty asi Kubík nosti nebude 😀 .
    Tak zatím přeji hezkou noc a zítra po poradně se zase ozvu.

    #862492
    b babyzna
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminy,
    jsem moc ráda, že jsem na tuhle stránečku narazila…
    Náš drobeček by se měl vyklubat na svět 14.2. a to i podle PM i podle UZ. Zatím jsme nějaký přesný… Ale oproti některým z vás malincí… Dle UZ ve 20+3 váha 365g ale vše je prý naprosto v pořádku…. Jen nám mimísek nechce prozradit jakého je pohlaví – tak snad příště…
    přeji všem dobrou noc

    #862493
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    Ahpjky holky8-|
    se tu množíme a to je dobře:D
    vítám i tebe Babyzno8-| , no my měli na utz ve 20+3 382g a jsme holčina a prý taky v poho,naopak teprve prý ted prckové začnou pořádně přibývat, takže žádný stres.
    jinak nerodí některá z vás u apolináře?
    teda EVir, ty toho fakt moc potřebovat nebudeš, jen tak dál.
    teda musím vám říct, že mi běhá mráz po zádech, vždy když mluví o té malé aničce -to je fakt hrůza.
    pěkný den

    #862494
    Anonym
    Host

    holky tak přišel test na určení pohlaví, takže ráno jdem do něj… dam vědět, jak to dopadlo..:) .
    jinak dneska jsme se rozhodli, ze obyvak, ktery je velky jak krava propojime s detskym pokojikem,, takze se koupila postel pro me,abych nemusela rozkladat tu velkou bilou kozenkovou sedacku a koupily jsme dekorace se zviratkama a prehazeli nabytek, nastesti se pocitalo, ze bude pro tyto ucely, takze pri koupi pred pul rokem se to vymyslelo a dneska zrealizovalo…
    takze pak jen objedname postylku a kocarek,…az budeme mit jeste od lekarky potvrzene pohlavi samozdrajmne, protoze ja chci ruzovou nebo modrou….
    jinak se citim fajn, jen zmozena,… jsem zvedava na vysledek testu…:) 🙂 🙂

    #862495
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    tak jsem byla dnes v poradně. Prý výsledky z velkého UTZ, kde mi řekli, že mám špatné průtoky placentou, se dají interpretovat různě a že si s tím nemám lámat hlavu. Jen mám prý hodně nízký tlak, měla jsem 105/70. Tak se nemám přepínat a mám se víc šetřit. Takže už asi nebudu dělat vůbec nic. Cvičení mám zprozatím opět zakázáno.
    Lenuno a jak chceš aby ten test pohlaví vyšel? Já když jsem viděla ty kouzelný hadříky na hlčičky, tak si říkám, že je škoda, že čekáme kluka.

    #862496
    Anonym
    Host

    ahoj Evi.R. – se priznam , ze nejen ja a manzel,ale cela rodina ocekava holku, protoze mi jsme v rodine pokrevne jen holky a ze 14 sestrenic je jen jeden kluk…
    ale mimi by melo byt zdrave, stejne az se to narodi, tak mi to bude jedno, bude to muj milacek…
    je to vymodlene dite, takze i kluk bude super… 🙂
    🙂

    #862497
    Anonym
    Host

    Ahoj maminky,
    vítám mezi nás Babyznu a Moniku, jen se přidejte, aspoň bude víc příspěvků do diskuse:) . Víc hlav víc ví…
    Případ s Aničkou je fakt moc smutný, a jsem si jistá, že je jich ročně víc. Mateřství je těžká zkouška, fakt se toho trochu bojím. Vůbec si neumím představit, co bych v takovém případě dělala: asi zbláznila!
    Evi, jsem ráda, že tě v poradně trochu uklidnili. Tak se šetři! Já ten tlak taky některý dny cítím, ale do obchodů už si troufnu. Teď mě pořád pobolívá bříško, jak se napíná. Cítím každý pohyb malé. Máme pro ni „pracovní“ jméno Johanka, dokud nebo pokud nenajdeme jiné. Holky, to tak rychle utíká, za chvíli bude konec toho klidného druhého trimestru:S . Evi,r., vždyť starší brácha – ochránce je super. Však holčička to může být příště!
    Lenuno, jaký kočárek máš vyhlídlý? A dej vědět s tím pohlavím, jsme taky zvědavé:D .
    Jinak já dnešek strávila dost odpočinkově, jen večer byla zas v knihovně. Zítra budu volat kvůli předporodnímu kurzu, snad budou mít ještě místo. Nějak jsem to zapomněla řešit a poslední termín, abych stihla odchodit všechny lekce, je v listopadu. Doufám, že mi to pomůže, abych se cítila jistější. A taky trochu připraví mého muže, který zatím k těmto tématům ani „nepřičuchl“.
    Dobrou noc všem, pohlaďte miminka!

    #862498
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    ahojky,
    tak jak jste se dnes měli????
    lenulo: tak to bude kluk vy to určitě prolomite. u nás byly samé holky a u manžela zase samí kluci:)
    tchýně trošku zklamaná, jelikož chtěla holčičku, ale nám se přání splnilo.
    jo kočárek to je oříšek pořád se nemužu rozhodnout mezi třema (teda zatim jenom z netu)chci se ještě na ně podívat na vl.oči
    Přeju všem klidnou noc:)

    #862499
    Anonym
    Host

    Ahojky maminy,
    tak sem konečně dočetla celou diskuzi od začátku a koukám, že nejsme jediní kdo se kuli mimískovi musí nechat překvapit… Snad se něco dozvíme příště. Lenuno kde si sehnala ten testík na určení pohlaví? A už všichni vybíráte kočárek nebo máte vybráno? Já tak nějak pořád nemůžu najít nic co by mě zaujalo… Poradíte? A jak jste na tom s jmény pro vaše zlatíčka? To můj manžílek vymyslel, že chce založit nový rod přemyslovců a chce přemysla nebo Libušku – no uvidíme 😛 čas prozatím naštěstí ještě máme….

    Přeji vám všem pěkný zbytek večera a ať mimískové nezlobí

    #862500
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko všem!
    Babyzo, s tím kočárkem to je těžký. Hodně záleží na tom, jak ho budeš využívat a kam s ním budeš chodit. Já jsem chtěla nějakou čtyřkolku do terénu s otočnýma kolečkama, protože hodně chodíme se psem do přírody. Nakonec teda budu mít od švagrové půjčenou Inglesinu, která otočný kolečka nemá a ani není moc do terénu, ale zase je zadramo a dá se na podvozek přidělat autosedačka. Jinak jsem se dívala na DorJan CrossCountry nebo DannySport nebo nějaký XLander. A co se jmen týče, tak u nás bylo „provozní“ jméno Boris, ale už je to Jakub, kdyby to byla holka, tak Natílie. Manžel chtěl, aby to byl Michal, hezky po něm, tak jsem mu to zatrhla, že si je pak budou všichni plest a budou jim říkat mladej a starej.
    Moniko, u nás jsou samý holky. Takže když jsme zjistili na 1. screeningu, že by to měl být kluk, tak jsem to hned volala taťkovi. Měl zrovna ten den narozeniny, tak jsem v telefonu slyšela jak je dojatý. Prý se moc těší, že ty ženský co má teď v baráku jsou hrozný (u našich bydlí moje sestra s manželem a mají 3 dcery).
    Kájo, já do obchodňáku taky zajdu, ale o víkendu jsem to musela uprostřed nakupování vzdát a šla jsem si sednout (schrupnout) do auta. Já bývám hrozně čupr a plná energie a pak z minuty na minutu jsem strašně unavená. Vůbec si nedokážu představit, že bych měla chodit do práce. Na předporodní přípravu taky budu chodit od listopadu. Jen ještě nevím kam. Do jedno kurzu jsem se registrovala už v září, ale teď ještě přemýšlím, jestli by nebylo lepší chodit na kurzy v porodnici, kde budu rodit. Ještě nevím. V té porodnici mi řekli, že mám ještě spostu času na rozmyšlenou, tak uvidíme koncem měsíce. Možná zkusím oboje, protože v každém kurzu to berou trošku jinak. Ten soukromý je i o povídání si o těhu problémech a partneři tam nechodí, prý aby se dalo mluvit i o intimních věcech a v té porodnici je to jen o porodu.

    #862501
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky maminy8-|
    Evir-koukej se šetřit!!
    kočárek si asi pořídím ten samý nebo podobný co má kamarádka už, ho používá pro druhé mimčo a je v poho, takže je odzkoušený a vypadá pěkně-je to čtyřkolka — trojkombinace či jak se tomu nadává8-| ještě od ní musím zjistit značku, říkala, že kočárek tak 2 měsíce před porodem, že by pak nemusel být, takže počítám, že někdy prosinec se začnu po něčem poohlížet.jinak stále ještě nemáme nic a ani nechceme -pořád se bojíme abychom to nezakřikli, takže si počkáme, maža už hlásil, že v práci vědí, že od ledna bude pracovat z domova a my budeme v lednu všechno shánět a domluvili jsme se, že hodně věcí koupí manža klidně až po porodu, abychom ted nevyhazovali zbytečně korunky a kdyby něco náhodou chybělo – dokoupíme až po.kamarádka moje mi říkala, že někde na netu si stáhla seznam co by vše měla mít a ted polovinu věcí nepoužívá a naopak některé neměla, takže dokupobvala, takže prostě co bude -bude a zbytek pak.
    jinak co se týká kurzů – nevím, u nás v porodnici mají pouze pro partnery a já muže u porodu nechci, třeba si to ještě rozmyslím,tak nevím, jestli tam mám chodit sama a jestli mě vůbec samotnou vezmou – to budu muset ještě vykoumat.
    jinak pěkný den

    #862502
    Anonym
    Host

    co se týče testu na určení pohlaví : tak je tam 48 bezpohlavní styk nutností, kvůli hormonům či co a já včera znásilnila manžela… takže si ještě 2 dny počkáme a pak ho uděláme .
    odkaz na test (je i levnější verze,ale tem když se spletou nevrací peníze)
    http://www.samoleceni.cz/898564001003/test-pohlavi-ditete–intelligender
    Jinak kočerek mam oskoušený u kamrádky, která má ten stejný jen jinou barvu, takže houpe super, vejde se nám do všech aut a hned je složený…
    přidávám odkazy : bud růžový- černo č.92, nebo modro-černý č.93 (ve spodní části obraz. je vzorník):)
    http://www.detskezbozi.com/inshop/kocarky/kombinovane/dorjan-danny-sport-2010-darek.html
    a co se týče postýlek:
    http://www.batolemarket.cz/2788-Detska-postylka-s-kompletni-14ti-dilnou-vybavou-c-20.html
    http://www.batolemarket.cz/2786-Detska-postylka-s-kompletni-14ti-dilnou-vybavou-c-18.html:P

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 256. až 270. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist