únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,701. až 2,715. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #864930
    Anonym
    Host

    Evi, plíny teda za 215 😀 , pro nečleny byly za 250
    Tak kotel už je pověšený, smrad v celém baráku jak blázen, musí se navést nějak odpad a tak se hledala odpadní roura a prosekla se :@ , ale my jsme u mamky v teple a voňavu 🙂
    Ivi, no vidíš, ti povídám, dítka jsou u hlídání mnohem hodnější. Ono stačí když hlídá tatínek, tak dítě nepláče, vzorně papá, kaká a čůrá a chová se přesně dle předepsaného rozpisu. a když jsme samy doma, tak prská u jídla na všechny strany, dělá nenene, tahá ponožky, brindák atd. no a u tatínka proč mu přidělávat vrásky a šediny na hlavě 😀

    #864931
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Peti, díky za ty instrukce k mimiklubu. Vůbec Ti ten pracovní víkend nezávidím. Doufám, že budeš mít doma brzo klid, pořádek a teploučko.
    Ivi, Kuba je taky při hlídání hodnej. On je hodnej i když má doma tátu. Jenom když jsme sami doma, tak musí vyřvávat a podobně. Teda ještě taky v noci. Mi pak všichni říkají, že mám tak hodný dítě, že o něm ani nevím, tak na co si pořád stěžuju :# . Já už jsem si zvykla na to, že malýho někdo hlídá. Občas musím do práce (jinak dělám z domu), tak musím malýho někomu „prodat“.

    #864932
    Anonym
    Host

    první den máme za sebou. tak nám teče aspon teplá voda 🙂 , zítra se bude odsekávat metr podlahy, tam je dlažba a tahat trubky a nové radiátory. Nakonec se táta umoudřil a fakt fungoval, ale prostě bez těch keců by to nebyl on. Fakt mě ty jeho kecy dokážou rozhodit a dostat mě do bodu varu, kdy jsem fakt nepříjemná. no a v pondělí se udělá komín a topíme :), alle nyní nám zima není. jak odešel, jsem hnedka rozdělala v krbu, v koupelce zapla takový ten přídavný elektircký vyhřívač a bylo fajn. Ale víc takových dní, u mamky jsme se s Vali válely, pak měli všichni oběd, prostě príma den. Valinka spinkala v kočárku od půl 10 do 13 hod, takže fakt pohoda. se divím, že tak dlouho chrupkala. No za to do večera byla jedno velké oko 😀
    Holky já si teď psala s maminkou, která půjde s malým na operací 🙁 , má na čelíčků jakoby táhlý růžek a propadají se spánkové kosti. Je velmi zvláštní že v naší obci, která nemá ani tisíc obyvatel jsou během 2 měsíců narozené takhle 2 děti. Kámoška zespod obce už to má s malým v létě zasebou a tahle sousedka se včera dozvěděla že musí na operaci, jinak hrozí ochrnutí mozku. Je mi obou klučíků líto a v létě jsem envěděla jak se normálně bavit. Malý je od nás starší o 2 měsíce a ležel jen na zádíčkách jako placka, nyní má 10 měsíců a je na úrovni 6. No ale tak co, on to dožene a maminky říká, půjde max o rok později do školy. Dnes už to bere pozitivně a jak jsem viděla dnes na fotkách toho druhého klučinu a že tam ta druhá maminka psala o hlavičce,tak jsem to hnedka uviděla a psala jí. nevěděla že tady někdo s takovou nemocí je a tak má na zíra schůzku at to vidí na živo, je to fakt hrozné. Ale tady snad oba dobře dopadnou.
    tak ráno zas budíček, v 8 instalatér u nás, tak vám všem popřeji dobrou noc a ještě krásný zbytek víkendu

    #864933
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky 🙂
    Dneska jsme si byli vyzvednou fotky 🙂 Tak jsem hned udělala album, ale ještě musím koupit jeden. To víte, když je přes 300 fotek, tak jedno album nestačí. Mám z toho fakt radost, Adámek aspoň bude mít pak na co koukat. Přeci jen do pc hned koukat nebude..i když kouká s námi nyní, ale moc tomu nerozumí..
    Jinak dopoledne jsem si všimla, že má Adámek nějakou rudou špičku jazyka, vůbec nevím z čeho, ale prý se mu dělá aft.. Každopádně obědu moc nedal, pít taky moc nechtěl, pak trošku spal, ale vzbudil se s brekem, tak odpoledne dostal sunar, vyžahl jej, ale od té doby byl protivný… Nakonec usnul před koupáním, ale přišla jsem včas a hned ho vzbudila, jen ať spinká po.. a co myslíte ? Spí? Nespí, nejdřív brečel v postýlce a teďka si tam hraje..
    No a nějak poslední dobou jsem furt nějak otrávená a prý stále hledám mouchy na Honzovi, takže je furt naprdlý, protože ho péruji. Ale mě to furt taky nebaví, abych po něm uklízela, tak mu řeknu, ať si ten hrnec po popcornu umyje a hned je naprdlej, že prý ho myje pokaždý.. Nemyje.. Něco někde vyndá a pak to tam leží.. Včera jsem prala a on vyndá dneska odpoledne prádlo z batohu, že zapomněl, ale zítra ho potřebuje.. Tak jsem to dala prát, ale má to na balkoně. Šel na pivo a nešel to věšet, tak má asi smůlu 😀
    A abych si udělala další radost, tak jsem konečně objednala ten fusak Emitex, na jednom webu měli dopravu zdarma jako dárek, tak proč to nevyužít :)) Vybrala jsem modrý, ať se nám hodi ke kočáru a nyní budu čekat na to, až to pošlou :))
    Tak zatím papa

    #864934
    Anonym
    Host

    Ahoj holky při pondělku :), o víkendu jsme tu dělali nějaké poličky, teda dělal to manžel, tak jsem ráda, že se to posunulo..Taky mi říkal, že jsem na něj protivná, asi mám taky dojem, že po něm pořád něco uklízím, že dělám daleko víc, že si to ani neumí představit, ale tak je pravda, že on taky dělá dost, tak se musím snažit ho nepérovat.. Fíla se naučil i sedět, už si umí přehodit tu nožku dopředu, docela i drží rovnováhu, i tak pohopsává, ale může se ještě snadno překotit, tak je lepší bejt nablízku a jistit ho. Takhle to vypadá: https://picasaweb.google.com/edita.conosova/FilipekTretiCtvrtrok#5664424941233891634 Dostává se do sedu z těch čtyř. Ve středu jdeme na kontrolu, tak jsem zvědavá, jak dopadneme, taky jíme často mrkev, ty batáty a dýně mají taky takovou barvu..Tak se mějte fajn, teď usnul, tak já jdu něco rychle dělat..Pa

    #864935
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Bibo, Filda je šikulka a sedí hezky rovně. Viděla jsem spoustu dětí, který si už taky sedli, ale měli pořád ohnutý záda. A to prej taky není dobře, nebo moc čtu a všechny pozoruju a srovnávám 😛 .
    U nás zatím nic novýho není. Kuba měl na oběd cuketu, batáty, telecí a těstoviny a ikdyž už to měl všechno v sobě, tak pořád otvíral papulku, že by chtěl ještě 😀 . Jo a mě manžel taky říká, že jsem na něj pořád protivná, vůbec se prý neusměju a furt musím kritizovat. Takže dneska jdu večer cvičit a on bude hlídat, tak se aspoň odreaguju a doplním energii.

    #864936
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky:)

    Bibo, fakt je Filípek moc šikovný, hezky si sednul. To u nás je to ještě daleko, dneska se začal ze bříška otáčet na zádíčka a furt se mu líbí na bříšku, tak třebas za pár dnů na to přijde, že to jde na čtyři.. uvidíme..
    Zas se mi dneska zdál sen, že Adámek už měl zuby a to hned pět najednou.. a zas to byl jen sen, ani zdání po zubu… My asi budeme dlouho bezzubí..
    Tak jsem ráda, že s tou protivností to není jen u mě, možná je to počasím 😀 Když svítí sluníčko, tak protivná nejsem.
    Už mi potvrdili objednávku na fusak, tak už aby přišel, dneska jsme jeli s kočárem a dávám tam fusak s autosedačky, Adámek se do toho vejde, ale zas to tam uplně nedrží na kočáru, takže Adámek trošku sjel i přes připásování..
    Dneska normálně přes den spal 2x a to jen max. půl hodinu,takže protiva protivný do oběda a pak byl při obědě taky protivný, až jsem mu trošku na něj zvýšila hlas a pak začal jíst a celé to snědl :))) Občas i mimčo potřebuje pevnější hlas.
    Teďka je v postýlce, páč v náručí usínal, tak uvidíme.. zatím tam tedy nespí, dle zvuků…
    papa

    #864937
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Tak koukám, že to máme doma všechny stejné. Jíá jsem taky samo neustále protivná, neusměju se atd….. MNo tak ať si to ty mužský zkusí, že být 24 hodin neustále ve střehu, nevyspat se a pořás vymýšlet program pro ty naše zlobíčky. K tomu ještě uvařit, pokilidit a to vše s úsměvěm na rtu 🙂 .
    No jinak já jsem si našla golfky a prodává paní k tomu i zimní fusak tak se na něj chystám jet podívat. Jukněte na ně a napište názor. Já se v tom prostě nevyznám a nechci koupit blbost http://golfky-bazar.sbazar.cz/golfove-hole-chicco-kadan-o6306981.html.
    Jinak Bíbo Fíla je kouzelnej sedí jak paša 😀 , Bohoušek už taky sedí. Posadí se sám a už se snaží lézt po čtyřech. Udělá takl dva tři přísuny vpřed a pak sebou bácne na bříško. Jinak si vymyslel pro sebe jak se dostat třeba za hračkou tím zbůsobem, že se přitáhne ručičkama a zbytek těla za sebou táhne. je to prča to pozorovat. Něco jsem natočila na mobil tak dám něco na FB.
    Co se týká mrkvičky tak taky jí dávám v podstatě do každého jídla :O tak uvidíme zda budeme taky oranžový 😀 . Jdeme ve čtvrtek
    Včera mi mamina koupila podprdu k narozkám. Žádná už mi nebyla jen ta kojící a ta už se mi nějako nosit nechtěla když už nekojím 😛 .
    Tak mju budu končit páč jsem se nějako rozepsala. Pa pa

    #864938
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Bambulko, Kuba leze taky tak nějak podobně. Jen když má silnou motivaci, tak se nerozplácne a leze docela rychle. K tomu sedu už nemá taky daleko, ale vždycky zkončí v té pozici jako Bohoušek když si sedá, jenže ten se pak „pustí“ a narovná. Asi ještě Kuba nemá tak zpevněný zádový svalstvo.
    Dneska jsme si s Kubikem docela pospali. Sice se darebák asi 5x v noci vzbudil a pak nemohl usnout, tak jsem ho musela uspávat v náručí. Ale pak jsem ho nakojila asi o půl 7 a usnuli jsme oba až do půl 10. No pak jsem ale zase nic nestíhlala 😛 .
    No nic, musím zase chvílu pracovat, malej usnul po obědě, tak mě snad chvilku nechá.
    Bambulko, s tím golfáčem Ti asi moc neporadím. Celkem nic o nich nepíše. Ale jestli se na ně pojedeš podívat, tak si odzkoušej i jak se Ti s nima pojede. Já mám golfky a manžel si stěžuje, že pořád kope do koleček.
    Tak se zatím mějtea pozdravujte dítka!

    #864939
    Anonym
    Host

    Ahojda holky, dneska jsme zase u mamky, takže je teď s Fílou venku..Cestou sem byla tramvaj nadupaná kočárkama, na tý plošině jich bylo 6, tak se nás nějaká paní ptala, jestli jedeme z hromadného očkování :). No ty golfáče bych chtěla Chicco, na týhle stránce se moc neorientuju, ale asi si koupím nový, protože nějaký jetý by mohly bejt už dost oddělaný..Fíla dneska v noci nechtěl spát sám v postýlce, takže jsem ho měla u sebe, no je tam úplně roztaženej, já spím na krajíčku, nevím, co zase je tohle za novej nápad..Máma říkala, že se mnou takhle spávala a já si říkala, že byla nedůsledná..ale teď to vidím, že těžko být ve dvě v noci důsledná, když řve jak tur a já chci prostě spát a nechci, aby vzbudil sousedy a manžela..Tak já jdu rychle něco dělat, dokud jsou venku..papa

    #864940
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,super, že píšete :)) Člověk si u tohodle čtení odpočine :))
    Já si chci taky koupit nové golfky, sice nemám nic proti použitým, ale přeci jen budou více namáhané než velký kočár.. Bambulko, určo je hodně okoukni, ať nejsou moc ojeté a nějak zničené, aby se pak nerozbily.
    Áďa si nyní hodně hraje s jedním autíčkem a jelikož je kluk, tak ho nejvíce zajímají kolečka a nyní mu ujelo z deky, tak se docela divil. Taky objevil, že se dá s dekou hýbat a že jsou pod dekou puzle. Pěkně posiluje a snaží se k nějaké hračce dostat,takže si myslím, že začne brzo dělat víc jak bříškovat. Dneska se i dokonce otočil v postýlce a i zpět, docela jsem koukala. A oblíkala jsem ho na posteli, tak se furt točil, takže to bylo docela krušné ho obléci..
    Bibo, já si myslím, že by to sousedi vydrželi v noci, přeci jen to mimčo neřve furt v kuse xxx hodin 😀 Ten náš jen občas zabrečí v noci, jinak spí fakt krásně.
    Dneska jsem mu uvařila rizoto s králičím masem.. no docela to zhoustlo, ta rýže hodně nasaje vodu, takže to bude tuhé a Adámek to odmítal jíst, tak jsem mu to musela naředit a pak to zbaštil. Mi přijde, že Áďa fakt moc nepřibírá, spíše se vytahuje do délky a už má takovou tu klučičí postavu, žádné obrovské bříško, ale takové hezké vypracované :)) tak zatím papa a pište :)))

    #864941
    Anonym
    Host

    ahojte,
    ke golfkám, mám chicco multiway (nové) jsem maximálně spokojená, skladnost je tedy trošku větší, ale dá se to. ono poznaz ojetí na tom nepůjde, není na tom žádné odpužení a kolečka jsou jeté hned jak jsem s nimi vyjela na zámkovou dlažbu. Ale Leni, já dávala za nové chicco kolem 2300 nebo 2500 ?? už si to moc dobře nepamatuji. Jako jo golfky jsou dobrý, ale nyní co máme x-landera tak goflky využíváme minimálně. spíš jen do obchoďáku. Ale jak vyrážím na rpocházku i když auto beru do auta, tak beru vždy x-landerko. je to hold jiná jízdní kategorie. goflky hodně hrčí a jsou prostě chrastivé, jsou tam hold plastové kolečka a to nejde nijak ovlivnit. to je jen můj postřeh z golfek, jezdíme s nimi už od 2,5 měsíce :), jsou totiž skoro do úplného lehu, takže super. Ale konkrétně ty moje, mají i nevýhody, když je dítě už silnější a umí se posadit naprosto samo, tak se z lehu samo zvedne dosedu a už zůstane v sedě. nejde to ničím zarazit. což je taková trošku nevýhoda.
    koukala jsem jak bohoušek krásně leze. taky se těším až valča nebude jen válet sudy, bříškovat a točit se jako hodiny, nyní se přitahuje a snaží se dostat ke koberci a jít kramařit pod stůl. potvůrka jedna.
    my také dobře spíme, zoubky jsou venku, ty 4 co šly najednou daly fakt zabrat a tak teď máme období celé noci, občas dám jen dudlík. a přes den je jak hodinky, v půl 10 sváča a pak rovnou do kočárku a to spí tak do 12, dnes až do 13 hodiny, pohrát si a pak zas do kočárku. Ted jsem už pro ní zas muselajít, aby mi spala vnoci.
    Jinak doma máme už skoro hotovo, dnes Pepan zahazuje ty díry a zítra se snad bude moc nalepit dlažba, to bylo fakt o hubu.
    jinak jsem změnila styl oblíkání, body s dloouhým a jen zimní bundu, tenké ponožky, tepláčky a teď do té zimní zavinovačky. nedávám ani na sluníčko a není ani spocená a ani studená. teda krom tvářiček. ty má jak z mrazíku namalované červenou 🙂 Jen se hrozím změny času co nás čeká. ted je jak hodinky a co pak? jedna hodina ve dni navíc. :S
    a holky dostaly jsme se do úzkého kola v soutěži o svatbu zadarmo :), tak celý týden lidé můžou zasílat hlas z tištěných novin a jestli to výjde, tak se 5.11. vezmem. no ale ovšem jen, jestli to výjde, držte pěstíky
    a zatím papa

    #864942
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    tak jsme včera byly na 8měsíční kontrole. Malá váží 7150 g, ale nevím kolik měří.
    Přibrala hrozně málo a tak mi to dr. trochu vyčetla. Tak jsem jí řekla, že od minule je malá celý den v pohybu 😀 ale také mi nějak přestala jíst oběd 🙁 .
    Jinak malá již sedí, ale musí se o něco opírat.

    #864943
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky.
    Tak na to, že Áďa nedal moc spánku přes den, tak teďka už chrupká :)) Tak se k osmé pustím do žehlení, zkouknu Pitavala a půjdu taky chrupkat.
    Péťo,tak držím palečky, ať Vám to vyjde. Ani nevím, zda bych soutěžila o svatbu, nějak furt nevím, zda se opravdu mám vdávat nebo ne..
    Elenko, kolik by si doktor představoval, že malá má přibrat ?? Sama vím, že když malej jí příkrmy, tak už taky moc nepřibírá a taky se furt hýbe, tak vydává hodně energie. Naštěstí jí vše, co mu dám, občas se ofrňuje, ale jak jsem psala, tak na něj stačí zvýšit hlas..
    Dneska odpoledne jsem mu zas dala sušenky (sunarky) a baštil, nejdřív je ožužlal a pak si kousek odlomil dásničkama a pak jí zbaštil, opravdu to vypadalo jak když jí kouše.. i když zatím zuby nejsou. Ale aspoň se naučí baštit 🙂
    Jsem dneska četla, že od osmého měsíce má mít dítě v jídle i kousky, aby si na to zvyknul. Dáváte tedy dítkům už kousky nebo jim to jídlo mixujete ?
    Tak zatím pááá 🙂

    #864944
    Anonym
    Host

    Tak jsme zase už doma, do jídla mu dávám třeba celé ty nudle písmenka, celou rejži, on už ty kousky celkem zvládne, dneska jsem mu dala i po kouskách banán, ne naškrábanej a taky to šlo..Nejvíc se to učí na těch křupkách, trhá je těma svejma zubanama jako dravec :). Ten jeho řev v noci je dost hlasitej, přes den taky je tichej, ale takhle v noci, když nechce bejt v postýlce, tak se dostane do obrátek, že to zní, že se z toho snad zalkne..No, už jsem ho vymydlila, tak snad se mi při snídani moc nezapatlá a pak jdeme k tý doktorce, jsem zvědavá na tu váhu a minule říkala, že si promluvíme o dalším postupu při krmení a udělá nějakou sluchovou zkoušku..tak jsem zvědavá..Jinak Fíla se při tom sedění taky raději opírá, jinak se někdy skácí. Tak se mějte fajn a dobrou 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,701. až 2,715. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist