únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,791. až 2,805. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #865020
    Anonym
    Host

    Ajojky!
    Bivinko, já mám s prořezáváním njlepší zkušenost s takovým tím odlamovacím nožíkem. Fusaky jsem teda zatím ani jeden neprožezávala, zatím melej ještě není ve sporťáku. Ale prořezávali jsme takhle díry na pásy do plachty pro psa.
    Bibo, a proč dáváš Fílovi nutrilon? Myslíš, že už mu kojení nestačí? Je ale fakt šikovnej, když už si stoupá. Kuba zatím ještě nesedí. Občas to vypadá, že už by mohl, ale pak se nějak zase převalí na záda.
    Babyzno, s tím spaním Ti asi moc neporadím. Malej usíná celkem v pohodě. Někdy teda až na x-tý pokus. Občas ho musím pochovat, tak to bylo zatím potřeba tak 5x. Někdy mi teda zabírá dát mu napít čaje z flašky s nejmenším průtokem. To se u toho unaví a usne. Pokud ale řičí, tak ho nechám řičet, až mu vyschne v krku, protože jinak mu falšku nejsem schopná dát.
    Peti, tady je taky hnusně. Bych si šla nejraděj lehnout za malým. Ikdyž podle chůvičky si tam zase spíš hraje.
    Bivinko, já doufám, že se nám už podaří nastavit si nějaký režim. Už je to potřeba.
    No já se jdu za tím darebáčkem podívat. Tak zatím pápápá…

    #865021
    Anonym
    Host

    Děcko, ten Nutrilon ho chci naučit pít pro případ, že bych třeba večer nebyla doma, nebo se budil v noci až moc. Mlíka myslím, že už moc nemám, dr. na mě vždycky tak tázavě kouká, když říkám, že ještě kojím, já mám totiž malý prsa :), říkala, že stačí 300 ml denně, fakt nevím, kolik vypije, když ho kojím tak 2x-3x za den. Taky jsem chtěla vidět, jestli by líp spal..No s tím usínáním se snažíme s ním ležet, on je v postýlce, manžel ho třeba drží skrz šprušle za ruku. Je teď takovej hodně mazlivej, v noci třeba se probudí v postýlce, otočí se na břicho a začne bouchat hlavou ho šprušli, takže se rozeřve a je k neutišení..Tak ho vezmu, protože v noci mám asi nízkej tlak a motá se mi hlava, tak ho moc nenosím a strčím si ho do postele a tam okamžitě spí..když ho zase zkoušim dát do postele, tak zase na břicho a zase dokola. No nevím, jestli je lepší ho v noci kojit nebo ho strčit si do postele, asi ani jedno není žádná výhra..Ale i když ho nakojím, tak v posteli bejt nechce, tak se mi tohle zdá nejschůdnější..Je teď pěknej mamánek, když vidí, že jdu pryč, tak řev a leze za mnou..Jo a na to usínání nám dřív zabíraly ukolébavky, když jsem mu pustila, takový cinkavý melodie, ale teď už to moc nefunguje..

    #865022
    Anonym
    Host

    Jo a přes den ho strkám na spaní do kočárku, dopoledne spí v hale a odpoledne na balkoně, chvilku pořve, ale pak spí..

    #865023
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    díky za rady, zkusím to tím nožíkem, taky ho tu máme. Dneska jsme fusak vyzkoušeli a super, nemusela jsem Aďu moc navlíkat a byl tam v teploučku. Taky jsem s ním jela do krámu, koupit mu nějakou bundičku, my nemáme furt žádnou kombinezu, chce nám jí koupit babi a asi na to nemá čas..
    Tak se mi nejvíc líbily bundičky v C&A a vybrala jsem tam jednu za 399,-, to jde, když jinak je tam mají od 700 a výš.. a jinde taky tak.. Vybrala jsem velikost 92, sice je ještě Aďovi větší, ale proč kupovat aktuální velikost, aby jí měl pár dnů, že ? Tak jsem mu jí zkoušela a super, ale hned se rozeřval,že nebude doma v bundě.
    Ještě jsem chtěla napsat, že nyní používáme plenky huggiesky a už se mi asi po třetí stalo, že se Aďa pročůral ven. Prostě ta plenka už to nebere a tak to teče ven.. docela mě to vyděsilo, protože byl takhle zčůranej z té procházky, ale fusak oká, takže se asi pročůral až doma.. Takže na ven budu dávat jen pampersky, jinak by taky mohl nastydnout…
    Babyzno, co poradit ? 😀 Ono záleží proč řve, jestli, že nechce být sám v postýlce nebo nechce spát.. Já vím, že ten náš taky dřív děsně řval a nechtěl tam být sám a museli jsme u něj sedět a čekat až usne, někdy ho pochovat nebo mu furt dávat dudlík.. ale postupem času jsem to zavrhla, přeci jen si chci večer odpočinout nebo i přes den.. prostě ho šoupnu do postýlky, dám mu pusu, dudlík, přikryju ho a jdu pryč. A on si tam hraje (máme plno hraček v postýlce) a pak usne.. Občas tedy taky řve, ale nejdu tam hned, až když řve dlouho.. to ho pochovám a dám dudlík a zas pryč. Někdy řve jen proto, aby mě přivolal, když nepřijdu, tak přestane 😀
    já mu pít na noc už nedávám, my jsme tak zvyklí, že už pak nepije, ani v noci.. Aďa prostě usne a spí až do rána..
    Tak zatím papa.

    #865024
    Anonym
    Host

    Bibo, mě se dr. už ani na kojení neptá. Ona ví, že když něco, tak jí hned volám. Takže třeba vím že jsem musela začít dávat nutrilon, když jsem dostala menzes a malej prso odmítal. To jsme se domluvily, že když přestanu kojit úplně, tak jí to má jen nahlásit. Prý v takovým věku už tak moc nefrčí na to, jestli kojím a ještě dávám UM nebo jenom kojím.
    Holky, já mám takovýho KOPRa. A to mám jít dneska večer do práce. To počasí tomu taky moc nedodá. Fouká vítr a je zataženo. Celej den musím svítit.
    No nic, musím jít něco dělat, než přijde manžel z práce.
    Tak zatím pa

    #865025
    Anonym
    Host

    Ivi, ty hugies máš klasické nebo premium??? my zrovna ty hugies premium používáme na noc, fakt vydrží 12 hodin a za to dobu asi (400 plín) jsme ani jednou nepromokli. oni jsou u nožiček celkem dost široké a tak mohl protéct bokem, přeci jen je to kluk a nečůrá jen pod sebe 🙂
    Holky já se zas ted vztekla s martinem, že jsou ho vyhnala i od koupání, smrděl tak od cigaret, že mě natáhlo a akorát se nakláněl nad malou. jako fakt nevím, kouří lehké a mrdí víc než když kouřil klasické. asi ho donutím přejít zpátky. to je jak v té nejhorší putice, která má minus 10 hvězd. :@
    jinak jsem dnes pouklízela, jsem na sebe fakt pyšná, od peřin přes vysátí a vytření, zítra zkusím koupelky, jen teda nevím kdy, ráno dojede kámoška s malým. no ale základ je že se děti budou válet fakt na čisté zemi 🙂
    no a dnes jsem ani neobědvala, tak si dám na véču ty buchty s krémem, padnou do mě jak otec za vlast , tak se mějte krásně a pa, zítra už budem vědět o svatbě, zda ano či ne

    #865026
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj,
    Péťo, máme Hug. premium.. Je jasné, že kluk čůrá jinak než holka. On se dokáže i zčůrat sám, jsem ho rozbalila a než jsem stačila dát novou plenku, tak byl na břiše počůraný:D
    Nám na noc vyhovují jen ty pampers active.. V těch vydrží celou noc.
    Já jsem ráda, že Honza přestal kouřit v době, kdy se Adámek narodil. Jen jeho táta furt kouří, takže když je u nás na návštěvě, tak to z něho je cítit a i mě to vadí.
    Tak zatím papa.

    #865027
    Anonym
    Host

    Bivi, Kubovi ty hug. prem. taky protekli, ale vyloženě bokem. My dáváme na noc pampers premium care. Ty ative baby a sleep and play vydrží tak ty 3 hodiny a pak protečou. Do těch huggiesek je ale Kubula malej, takže mu pořádne u těch stehýnek netěsní.
    Bibo, nám nutrilon zabírá na spaní během dne. Dřív spával tak 2 hodiny za celej den a taďsi dá 2 hodiny před o a další 2 po o. Asi bude pravda, že základ je chlapa nacpat a pak je doma klid 😛 .
    Tak se zatím mějte hezky.

    #865028
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Každému dítku prostě vyhovují jiné plenky a máme všichni svoje zkušenosti 😀 Některé dítko vydrží v huggieskách a některé v pamperskách a některé i v jiné značce 😀
    Stejně je to sranda, že je to u každého jiné :))
    Dneska si zas Aďa v postýlce probral všechny hračky a pak když jsem ho šla zkontrolovat, tak je měl hezky všechny kolem hlavičky 🙂
    Holky, kopou Vaše dítka furt nožičkama nebo ne nebo vůbec to nikdy nedělali ? Aďa když je na zádech a když má i radost, tak kope nožičkama, a trošku se mi zdá, že má z toho svalnaté nožky.
    Tak papa

    #865029
    Anonym
    Host

    Bivi, Kuba kope pořád, jen tak ve vzducu, do šprušlí, mě do břicha nebo do prsou,…

    #865030
    Anonym
    Host

    Taky nám ty Huggies protečkou někdy kolem nožky, jsou tam volný a někdy se mi nezdaří to utáhnout, protože Fíla se furt tak mele, je na břiše, na kolenou, po něčem se hrabe, já mu tu plínu vůbec nemůžu nasadit, natož nějak utáhnout, aby to měl rovně..Taky se vám takhle děsně mrskaj? Snažím se mu dát něco do ruky, co ho bude bavit, ale už je vše ohraný..Možná jídlo..Jinak nohama taky kope, skoro pořád pokopává jednou nožkou, třeba při jídle..Na zádech moc neleží. Když má radost tak jakoby tak celej poskakuje. Tak se mějte dobře, dobrou noc, já už se těším do hajan 🙂

    #865031
    Anonym
    Host

    ty hugies jsou fakt víc vykrojené na nožkách, ale to mi ani nevadí, já jí do toho co nejvíc zamotám 🙂 a dávám gumičky až za ty první faldíky na stehýnkách. ale i tak holky prostě čůrají jinak.
    jé já se teď uplně rozzuřila. jdu pro prádlo do sušičky a co se nestalo. zapoměla jsem zapnout knoflíky na peřinách a vše se mi tak zamotalo do jedné peřiny a nevysušilo. no tak aspon mi to tady provoní aviváží. šoupla jsem to ke krbu a ráno bude suché. možná i než půjdu spát, není to už mokré, ale jen tak vlhké. no jo, já hlava děravá 🙂
    a k těm pohybům, Ivi, my kopem stále, neustále v jakékoliv poloze, at je na břišku tk kope palečkama, když na zádech tak kotníkama, kolikrát jsme siříkali, že nebrečí žejí to nebolí. u přebalování a koupání mě kope do břicha, ale tak co, jsme ted takový malý otloukánci pro naše miminka 🙂 mě zas trápí, že je Valča agresivní. tahá mě za vlasy, sápe se po naušnicích a brýlích, kolikrát mě i tak štípne, že fakt zahulákám auuu, a ona??? se tomu ještě směje. být starší jí to rovnou oplatím, ale pak jí ukazuji malá malá a to je jak kdybych mluvila do jejího tatínka, prostě do dubu. Moc se mi líbí, jak já říkám, doufám že nebudeš po tatínkovi, a pak příjde tatínek na moji slabou chvilku a říká, Valčo, doufám že nebudeš jako maminka:$ , nechápu co se mu na mě nelíbí 😀

    #865032
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Peti, malej mě taky tahá za vlasy, ale on si je chce jako přitáhnout k sobě a pak se nima probírat. Si lehneme spolu do ohrádky, já si rozpustím vlasy, lehnu si hned k němu a on se m hrabe ve vlasech. Je to jako by si je prohlížel jeden po druhým. Ale musím být dostatečně blízko, jinak by mi je asi vyrval, jak za ně tahá. Naušnice rve mojí mamce, já je nosím jen když někam jdeme. Apak ještě tahá tchýni řetízek. No a o štípání ani nemluvím. Jsem mu asi špatně ostříhala nehtíky a on mě chytl za kůži pod okem a udělal mi tam šrám. Já to zatím jako agresivitu neberu, ale jako že si trénuje jemnou motoriku. Až bude chápat co mu říkám, tak mu vysvětlím, že musí opatrně.
    Mám hlad, jdu si udělat snídani.
    Jo a pár dnů se tu asi neukážu,jedeme pryč a nevím, jaký budu mít připojení na net.
    Tak se zatím mějte hezky a pište, ať mám co dočítat!!!

    #865033
    Anonym
    Host

    Evi, já tu agresivitu tak nemyslela. jen jsem to tak nazvala. ono kdybych jí nechtěla sdílet s ní, tak se k ní nenakládním tak blízko s vlasama. vím že si tím procvičují prstíky, ale i tak to jsou šupy jak blázen.
    my dneska vstávaly až v půl 8, tak jdu dát rychlou sprchu, snídani a už tady bude jana s paťkou. Stihla jsem už i zatopit, ať mají děti na zemi fakt teploučko, po ránu míváme doma zimu. je to fakt hrozné, máme asi hodně blbě zateplenou střechu. všechno tím utíká. a v létě zas zdecháme.
    hold nevýhoda těch pokrovních bytů.
    jo a normálně mi včera madam zablokovala notas, ale takovým způsobem, že jsem to musela vypnout natvrdo, aby se mi rozběhla touchpad. ani enter, ani nic

    #865034
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko 🙂
    Jééé,tak to je super, že kopou všechni děcka, že není Aďa jediný 😀 Jo a Aďa taky štípe a tahá na vlasy, kolikrát si říkám, že tak malá ručička má tolik síly. Ještě mě tahá za řetízek 🙂
    Já už přebaluji jen na posteli, takže se hned Aďa přetočí na břicho a tak ho musím otáčet na záda a furt dokola, ale aspoň se procvičuje. Přebalovák je mu už krátký a tam se bojím, aby mi nespadl a hlavně mě tam děsivě kopal do břicha nebo do prsou..
    Včera se mu ale podařilo na té posteli mě kopnout do čelisti, jak jsem byla nad ním skloněná a přišla jsem si jak v ringu 😀 k.o. a skoro k zemi.
    Dneska je zas zataženo.. to je fakt už blbé počasí, kde je sluníčko ?? Po desáté vyrazíme s Aďou do Ikei..
    Jinak Děcko, taky pojedeme na víkend pryč a asi si brát noťas nebudu..
    Tak zatím papa

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,791. až 2,805. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist