únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,851. až 2,865. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #865080
    Anonym
    Host

    Ahoj, ty puzzle jsem koupila normálně v hračkářství (HM Studio), taky jsem je teď viděla i v Globusu, stály 10 dílků 30×30 asi do 300,-. Tloušťka je tak do centimetru. Fíla z toho vyndavá kousky a kouše je..Na Mimibazaru taky dost nakupuju :). No uvidím, manžel je taky unavenej, možná je to fakt viróza..Ale jestli to bude dlouho trvat, tak krevní obraz by mi udělat mohli, železo už mi chybělo i po porodu..a ta dětská doktorka teď právě říkala, že jsem nějak zelená, ať jí Fíla telecí, že teď ho hodně potřebuje, možná mi ho odebírá moc..Taky jsem začala brát jiný pilulky pro kojící, předtím jsem pořád brala Calibrum mami a teď jsem koupila GS mamavit s nějak mi od tý doby není 2x. Berete ještě tyhle vitamíny, když kojíte?Tak přeju pěkný večer a snad hlavně i noc 🙂

    #865081
    Anonym
    Host

    Bibo-tak si kup železo zvlášt já jsem jedla taky gs mamavit a bylo mi ok,necitila jsem nějaký nevolnosti nebo tak… ale ted řádí virozy tak uvidíš at je ti líp 🙂 Bibo malá má taky ráda ty kousky ,ale rozkousne to tak mám strach a nedávám ji to ….
    Děcko-to je trošku zruky to je fakt,ale nabídka platí 🙂

    #865082
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    tak už jsme taky konečně doma. Měli jsme se u rodičů báječně, jen ten první den Aďa řval jak tůr, změna prostředí.. Ale další dny už pohoda. Dostal už taky chleba na kousání, tak to se mu líbilo, pak jsem mu taky vařila polévku s nudličkama a nemixovala jsem to a vždy ty nudle zas vystrkal ven, takže jsem mu to musela namixovat, jinak by to snad nesnědl.
    Holky, Aďa stále nemá zuby. Ale obstojně kouše dásničkama, když mu něco dáme dobrého do ručičky, jen to taky umí obstojně rozmatlat na sebe :))
    Vám už prďolkové sedí ? tak to Aďa ještě neee:$ jen začal lézt na břiše, což je docela komické. Ale když je na zádech, tak uplně bezvadně zvedá prdelku, tak nevím, proč jí nezvedá na břiše. A taky začal kývat hlavičkou ze strany na stranu a hýbe se celý,tak to vypadá jak když tancuje 😀
    Jinak Bambulko, tu hrazdičku bych malému už nedávala, já už jí taky schovala, protože ji Aďa zvedal a různě posunoval a jednou se s ní praštil do hlavy..
    Tak vás ještě dočtu.. 🙂 zatím papa

    #865083
    Anonym
    Host

    Ahojky,

    já jsem žádné vitamíny nebrala ani v těhotenství ani teď pouze na začátku kyselinu listovou a pak jsem měla předepsaný železo ale z toho mi bylo zle tak jsem ho nejedla:P a jod. Od endokrinoložky jsem bohužel měla nedoporučeno tyto vitamíny jíst a to kvůli jodu abych ho neměla moc když jsem ho brala zvlášť. Jinak já mám vždy v zimě problém se železem. Před těhotenstvím jsem chodila darovat krev a vždy v zimě jsem měla málo železa a tak mě pravidelně nebrali.

    My hrazdičku stále používáme, ale již ne na to, na co je určena. Malá se oní opře při zvedání anebo si k ní sedne.
    Jsem zvědava jak proběhne noc, už jsem vyzkoušela odsavačku (nejdříve na sobě, abych věděla co „budu dělat“ malé8-| ) a opravdu malinko soplíku měla v nose. A taky se hrozně těším až se konečně vyspím celou noc.
    Tak dobrou noc

    #865084
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    ahoj holky,
    tak noc docela proběhla dobře, po návratu domů. Jen si asi Aďa dvakrát pobrečel ze spaní a spali jsme až do půl sedmé. Docela mi přijde, že mu ten přechod na zimní čas nějak nepřišel.
    Jinak já nyní užívám rozpustné taplety s hořčíkem, mám takové malé křeče v noze. Jiné vitamíny neberu, když jsem je nedávno brala, tak mě furt boleli klouby a když jsem nějak pár dnů na to zapomněla, tak se mi to zlepšilo. Stejně asi po tom těhu a kojení se to tělo nějak vypořádává a pak furt něco je špatně..
    Dneska je zas mlha. Jdeme taky pak na tu 8.měsíční prohlídku, tak jsem na to zvědavá. A pak musíme jít nakoupit, hlavně granule pro našeho kocoura, aby nám tu neuschnul hlady:D

    #865085
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Tak jsem Vás zase po delší době dočetla a jdu zase trošku připsat.Lola tady teda na mě dělá nenenene takže asi psát nemám či co 😀
    Některé věci už umí bezvadně , včera se poprvé dostala na kolínka.Teda když byla vzhůru, jinak když spí tak si strší kolínka pod sebe uplně běžně.Ale za bdělého stavu jí to nešlo.
    Na osmiměsíční kontrolu jdem příští týden přece jen jsme trošku mladší.Jsem zvědavá co nám dr poví.
    Babulko koukala jsem na Bohouška jak už si stoupl šikulka.O Johance Káji ani nemluvím ,to je extrém šikovné ditě 😀
    Jinak máme taky svouji první modřinu na čele..to si hrála s mluvící želvou a pak ji na sebe hodila.
    V noci se ještě pořád budíme tak 3x za noc.Ale dneska se vzbudila ve 23 a pak až v 4:30 tak to bylo super..tak dlouho v kuse jsem nespala ani nepamatuju 😀
    zuby pořád nemáme ale dásněma taky rozkoušem všechno 😛 Tak já jdu něco dělat mám tu žehlení a tak sice se mi do toho nechce ale musím
    Tak papa zase někdy

    #865086
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    vitamíny jsem brala asi do konce šestinedělí, nebo tak nějak. Pak jsem si občas koupila šumivé (vitamín C, vápník a hořčík). Teď se snažím brát vápník, protože mě začly bolet kosti. Ale už je to po tom vápníku v pohodě. Je mazec jak si ze mě malej vytahuje co potřebuje.
    Jinak noc byla dneska celkem v pohodě, na to jak moc spal přes den. První budíček byl asi o půl druhé, to jsem ho nakojila, pak asi na 5 minut usnul a řval a řval dokud nedostal nutrilon. Udělala jsem mu jen z 60ml vody a stačilo mu to. Pak se vzbudil kolem čtvrté, to mu stačil dudlík a pak až v 6 na ranní dávku nutrilonu. Pak spal až do 8. Jestli to bude takhle pokračovat, tak se možná i trochu vyspím 😀 !!! Ještě kdybych chodila spát zároveň s ním… to by byl ale moc velkej luxus.
    Holky co dáváte prťatům kaši do falšky, kolik jí děláte? Já jsem mu včera udělala skoro celou flašku (asi 210ml vody a celkem to bylo cca 260ml kaše). Vypil to teda na 2x. Nejdřív nechal skoro stovku, tak jsem ho převlíkla do spacího a pak jsem mu zkusila tu falšu dát znova a dopil to.
    Ještě jse se chtěla zeptat jak a kolik chleba dětem dáváte? Dáte jim celej krajíček, ať si žužlají? Já mu to hrájím na malý kostičky a ty mu dávám přímo do papulky. Ale moc toho nesní, většinou tak 1/2 krajíčku a to má ještě odkrájený kůrky.
    Tak se zatím mějte, já jdu asi žehlit :'(

    #865087
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    tak jsme zpět z prohlídky, bylo to rychlé. Vešli jsme do ordinace, Aďa koukal na sestru a doktorku, stále si je měřil. Pak jsem ho svlékla do naha, tak to šlo, vážení taky, ale jen co šel na metr, tak se tam rozeřval jak tůr a řval pak i když ho paní doktorka prohlížela, nic na uklidnění nezabralo. Až když byl zas oblečený, ale to si zas měřil paní doktorku..
    Nic moc mi paní doktorka neřekla, jen že Aďa roste dle tabulky, pokroky jsou taky dobré :)) Ptala jsem se na jídlo, tak prý mohu dávat nové věci jako těstoviny a něco… jen to nevím co, páč když mi to říkala, tak Aďa řval.. Hold si to musím zas sama vyčíst..
    Děcko: já dávala Aďovi normálně celý krajíček, jsme měli takový malý chlebík.. tak si ho držel a žužlal si kůrku, ta byla prý nejlepší, pak ten prostředek rozmatlal v ručičkách..
    Jo a tu kaši já dávám tak půl napůl se sunarem, páč mi ještě samotnou kaši nechce pít, ale když jí přidám do sunaru, tak to vypije..
    Doplňuji tabulku.. Aďa je už velký klučík :))

    Kája – 2.2. – Johanka narozena 1.2. v 11:50h, 2890g a 50cm
    třetí měsíc: 5150 kg a 57 cm : půl roku:
    8.měsíc:

    Petra H. – 14.2. – Valentýnka narozena 14.2. v 18:25, 3600g a 50cm
    třetí měsíc: 5090g a 61cm : půl roku: 68 cm, 7940 g
    8.měsíc: 9190g a 72 cm

    Babyzna-14.2. – Přemeček narozen 20.2. v 17:23, 3650g a 49cm
    třetí měsíc:6405g a 63,5cm : půl roku:
    8.měsíc: 8905g a 73 cm

    Monika306 – 16.2. – Davídek narozen 18.2. ve 12:52, 3200g a 50cm
    třetí měsíc: 5150g a 60cm : půl roku: 7150g a 65cm
    8.měsíc: 8245 a 71cm

    Bambulka – 18.2. – Bohoušek narozen 19.2. ve 12:21 3650g a 52 cm
    třetí měsíc: 6030g a 62cm : půl roku: 7420g a 66 cm
    8.měsíc: 8510g, 69 cm

    elen-ka – 20.2. – Zuzanka narozena 16.02. v 16:12, 3250g a 49cm
    třetí měsíc: 5070 g a 58 cm: půl roku: 6820 g a 66 cm
    8.měsíc: 7150 g a ? cm

    děcko – 20.2. – Kubik narozen 15.2. ve 20:50, 2700g a 49cm
    třetí měsíc: 5900g a 61cm : půl roku: 7580g a 68cm
    8.měsíc: 7840g a 69 cm

    Darenie – 21.2. – Laura narozena 7.3. v 11:55, 3250g a 52cm
    třetí měsíc: 6100g a 61,5cm : půl roku:
    8.měsíc:

    Kosta – 22.2. – Eliška narozena 2.3. v 6:54, 3270g a 50 cm
    třetí měsíc: 4910g a 58,5cm : půl roku:
    8.měsíc:

    Bivinka – 26.2. – Adámek narozen 1.3. 3930g a 52cm
    třetí měsíc: 4900g a 62,5cm : půl roku: 9100 g a 72 cm
    8.měsíc: 9860g a 76,5cm

    milinka – 3.3. – Kristýnka narozena 20.02. 3400g a 48cm
    třetí měsíc:5600g 60cm : půl roku: 8080g 68cm
    8.měsíc:9200g 74cm

    Biba – 18.2. – Filip narozen 19.2. v 6:42, měl 4100 g a 53 cm
    třetí měsíc: 7100 g a asi 70cm : půl roku: 8720 g a 75 cm
    8.měsíc: 9070 g

    #865088
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminky!
    Jůůů Bivinko vy už jtse veliký 😀 téda koukám, že ten náš Bohoušek je nějaký malý pívo 😛 . no on nemá být po kom veliký. Já měřím 156 cm a manžel něco kolem 170 cm.
    Jinak vitamínby beru GSEladen – jsou to vitamíny na vlasy, nehty a kůži. Strašně mi padají vlasy – no možná to trochu pomáhá. Mam i od Oriflame takovu kůru – šampon, kondicioner a masku tak možná pomáhá i to,al emusím říct, že mám teda pěkný nehty takové pevné.
    Puclíky mi nemáme,ale taky asi na ně pokoukám, protože má na zemi deku a tu pořád hrne. Má tam ousek koberce se silnicema – tu jsme dostali od bráchy a pak tu deku,ale asi by jsem musela mít koberec po celém obýváku páč chvilku neposedí a pořád nějkam leze hlavně na tu studenou plovoučku 🙁 .
    Jiank tu hrazdičku malej ještě má,ale jak píšete občas ji nadzvedne a už jí taky převrátil.Jinak on si dává bachy yby se nebouchl do kebule když přepadne na záda. Drží hlavičku hezky a pomalu ji pokládá – se asi naučil jak na to aby se nepraštil. Jinak už se majznul několikrát – vždy na mne jukne jak budu reagovat a když dělám, že nic tak si v pohodě hraje dál. Když se o něj zajímám tak řve jak tygr,ale samozřejmně, že ho potom nenápadně zkontroluju co si provedl a zatím vše OK.
    Bohoušek taky kroutí hlavičkou a dělá ne ne ne:D .
    A co se týká chleba tak mu jáí naopak dávám hlavnmě kůrku na žvýkání vnitřek taky rozdrobí a rozpatlá 🙂 ,ale vždy jen kousek ještě jsem mu nedávala celý krajíc – tak nevím možná to prubnu.
    A co se týká kaše tak když mu jí dám tak ho většinou po ní bolí bříško a nebo mi to tak přijde kroutí se jak paragraf. Dnes jí možná zkusím na odpolední svačinku – mam nějakou z DM Bio vícezrnou či co. Ty od Sunaru se mi zatím neosvědčili 8o| .
    Jooo už mám golfky – jsou seuper – od Chicco i se ziním fusakem
    Tak budu končit páč jsem se zase děsně rozepsala.

    #865089
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    JJ Aďa je pěkný :)) a má po kom, Honza má 190cm a já 174 cm.. tak to jsou geny, to už mi říkala gynekoložka, že budeme mít velké mimčo 🙂
    Holky, my taky máme puzle pod dekou, 20 ks.. a ještě je mám podlepené, páč je na noc musím uklízet kvůli kocourovi, on by je jinak kousal a škrábal.. a Aďa už ty puzle taky objevil a furt odhrnuje deku a kouká na ty puzle a škrábe je..
    Dneska Aďovi vařím bramborovou kaši s masíkem..jen tam místo klasického mléko budu dávat sunar.. jen jsem nikdy nedávala sušené mléko..tak snad to dobře dopadne..
    Nám vařím sekanou a hranolky..tedy nám..mě..Honza to bude mít až večer..
    tak pááá

    #865090
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, teda Adámek je fakt kus, Fíla je teda taky tak dlouhej, ale nějak tak nepřibírá poslední dobou, jestli až tak moc se hejbe, že to vylítá..Chleba mu krájím na takové proužky jako křupky a ty on si žužlá a dost toho padne pod něj, ale něco i sní :). Ty vitamíny jsem brala už taky na konci těhotenství, když už jsem měla pocit, že melu z posledního a pak je beru vlastně pořád. Dneska tu mám mámu, tak jí tu Fíla předvádí ty svý kousky, fakt se hodně staví, máma ho týden neviděla a říká, že udělal pokrok :). Tak se mějte dobře, pa

    #865091
    Anonym
    Host

    Ahojky!
    Holky, tak Kubík šel včera spinkat kolem půl 7, pak se vzbudil asi v 9, to si vyžádal trošku nutrilonu (asi 60ml). No a vzbudil se v podstatě až před sedmou. V noci chtěl teda 2x dudlíček, ale nejdřív jsem ho vzbudila já když jsem šla na záchod a pak pes, když se snažil dostat do postele a já ho vyhazovala. To byla tak úžasná noc. Doufám, že už to bude takhle každou noc.
    Bambulko, tak s tou výškou jsme na tom podobně, já mám 158 a manžel asi 180cm. Takže Kuba taky není a asi ani nebude žádnej obr 🙂 .

    #865092
    Anonym
    Host

    holky, obři neobři, hlavně že jsou zdravé 🙂 a taková ty rýma co teď hodně fičí, nás potká každou.
    Evi, my úžasnou noc měli včera, to nebylo ani jediné podání dudlíku, dneska asi 2x, ale pak jsme obě spaly do skoro 9:15.
    čím mažete chleby? jako jakým máslem? na změnu času si už pomali zvykáme i ráno, dnes v 6:15 budíček na mlíčko a v sobotu pak bude mít ještě večer o hodku protáhlý, no ale na svatbu se musí. už máme vše zařízené a ted mi začne fakt kolotoč. není na to mít dost času a nebo spíš mít na vše čas. večer mi volala vizážistka, že by potřebovala at se jí přijedu ukázat do šumperka (asi 90 km od nás) no tak jsem překopala zas jinak pátek, ale už se moc těším. předevčírem jak jme rocházeli sály a viděli kde bude molo a podium, pak i výstup, tak jsem se začla celá třást a takový ten zvláštní vnitřní pocit. nedokážu si představit vyjít schody na molo v těch šatech a na podpadcích, když pořád chodím v rovných botech. no to nějak dáme, maximálně na titulku příští týden v novinách bude jak se nevěsta skácela na schodech dolů 😀
    tak se maminky mějte krásně, já se delší dobu neukážu, ať neztrácím zbytečné minuty na netu. užijte klidného víkendu papa a moc mě těší že mám na víkend postaráno o jídlo 😛

    #865093
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    já ten pošmourný podzim nemám ráda. Furt je tak nějak zataženo a my pak v bytě máme furt tmu..
    Aďa od rána byl nějak ořvaný, spát nechtěl, moc hrát si taky nechtěl.. Až teprve před chvilkou usnul, tak jsem mu postavila na polévku, dám mu do toho nudličky. Včera jsem si našla nějaké recepty. Pomalu už nevím, co mu vařit, tak jsem si potřebovala rozšířit obzor. Uvařím mu něco i se špenátem, tak ho pak koupím a uvidíme, zda mu bude chutnat. Taky jsem vyčetla, že může od 8.měsící vločky, tak mu je zkusím udělat s jogurtem.. Sice já vločky nejím,ale děcko může, zatím až na květák jí vše..
    Poslední dobou se mi stává, že když ho robalím a než stačím dát novou plenku, tak Aďa začne čůrat a většinou se trefí na břicho, takže tričko je hned mokré:D A pak se mu nelíbí, že ho převlékám 😀
    Děcko: hurááá, konečně ses trošku vyspala, to ti přeji:)
    Péťo, tak si to užijte :)) a pak dej nějaké fotky.

    #865094
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky mainky!
    Tak u nás noc klasika – beze změn – 2 x na jídloa 2x na dudel. Už mě to nebaví. Chci aby spal celou noc!!! 😐
    Dnes vařím roštenou a malkej má ze včera kuřecí vývar s masíčkem a zeleninpou a dnes mu do ní udělám domácí nudličky .
    Dnes jsem si objednala vkládací kostku a puclíky vše za 170?- – dobrý ne – teda je to používaný,ale mě to nevadí a Bohouškovi už vůbec ne.
    Taky jsem soutěžila v pohádce na přání tak třeba se na nás usměje štěstí a vyhraju Bohouškovi nějaký dáreček pod stromeček. Jestli chcete tak taky soutěžte http://www.ceskatelevize.cz/porady/10315711050-planeta-yo/4704-pohadka-na-prani/. Třeba se štěstí usmějě na Vás.
    Dnes mi přišli trencle pro manžela od firmy Tono – nějaká novinka tak jsem mu je koupila – akční cena za 128,- i s poštovným a balným. Tak snad budou za tu cenu kvalitní – ty od čongů se po pár vyprání hnedle drbou.
    U nás je taky zima hnusně no zkrátka vlezlý počasí. rýmička už nás opouští tak je to fajn snad jí nechytneme zase.
    Tak pa pa a hezký den. Péťo tobě držím palečky ať vše dopadne bez komplikací

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,851. až 2,865. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist