únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,016. až 3,030. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #865245
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Holky,
    jak je to s tou teplotou u dětí ? Od kdy to je důvod se znepokojovat ?
    Aďa mi přijde nějaký rozpálený a je takový uplakaný.. V zadečku měl 38 st., je to ještě oká nebo už ne ?
    Já se v tom nevyznám.. snad taky to od nás nechytl 🙁

    #865246
    Anonym
    Host

    Bivinko-v zadečku se odečítá 0,5stupně takže má 37,5 to je v poho:) znepokojovat se nemusíš teplota by se u takto malých dětí měla držet pod 38,5 pak by mohly být f.křeče ale na to trpí jen malé procento dětí a někteří doktoří preventivně předepisují diazepan my ho dáváme jak mile se bliží teplota k 39

    #865247
    Anonym
    Host

    Bivi, v zadečku musíš ještě odečíst 0,5 stupně. Mě dr. říakala, že dávat nurofen, až bude 38 po odečtu.
    My máme nějaký piánko, který mluví i anglicky, hraje celý melodie nebo vydává zkuky zvířátek, který tam jsou.Ale já jak na to nejsem zvyklá, tak jsem myslela, že mi hrábne.
    Jinak co se týče dárků, tak už máme asi 80% vybraný, teď jse ještě koupit. Ale základ je, že víme co komu koupit. A u těch co nevíme, tak ti si to vymyslí sami.
    Jé, dítko se mi budí. tak zatím pa

    #865248
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Já si myslela, že asi mám odečítat 0,5 st., ale nebyla sem si jistá..
    Děkuji.
    Prvně sem měřila teplotu v zadečku, tak jsem byla z toho taky paf:D Aďovi to vůbec nevadilo.
    Možná se jen špatně vyspal nebo mu nechutnalo ta polévka.
    Jen ať prdolka není nemocný, radši budu já než on.
    Holky, my měli půjčené malé piánko a k němu byla i knížka s písničkama, buď Vám to samo zahrálo tu melodii dané písničky, nebo jste mohli jí dle not hrát nebo si tam brnkat co jste chtěli..
    bylo to prima piánko. Aďovi se taky líbilo. Tak jej asi pořídím : )))

    #865249
    Anonym
    Host

    jak píše Děcko do 38 by se teplota neměla srážet jen nad 38 nam zabral až panadol…

    #865250
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Tak Adámek usnul, asi byl spíše unavený, uvidím až se probudí. Já chci bydlet někde kde bude celý rok krásně a jen občas zaprší. Zimu nemám ráda..
    Procházka se tedy nekoná, když Aďa usnul v postýlce. Moc se na ní ani necítím..
    Holky, vy máte čiperné děti, když už se staví. Jsem zvědavá na Adámka.
    Když si vzpomenu na minulý rok, tak jsem byla s bříškem a čekala na děťátko a teďka čekám na každý jeho pokrok :))

    #865251
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    tak malá je již v pohodě. Dr. jsem volala a sestřička mi řekla že chodit nemusím pokud si myslím, že malá je zdravá a jí, pije, čůrá a kaká. Já se domnívám, že ta horečka u nás taky bude souviset se zoubkami, ale ještě plně nevylezly.

    #865252
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Teda takovejch informací já než Vás vždycky dočtu :O
    Peti Lola sice neleze ale umí už na všechny čtyři a péruje.
    U nás se to dělá tak že jsem si jí vždycky půl tělíčkem dala přes lýtko aby bříško měla na noze a ručičkama byla na druhé straně nohy..a tím jak se snaží opřít o zem se vlastně začne stavět na kolínka:) Ale taky bych to nehrotila každé děcko je jiné mé kamarádky holka ani nelezla po čtyřech ani se nestavila na čtyři ,jen se plazila a pak si prostě stoupla a začla chodit a je zdravá a v pohodě:D
    Já teda zatím řeším vánoce po internetu pro děti kolem už dárky mám objednané a na dospěláky krom mejch rodičů a bráchy prdím.. páč od nich taky nic nedostávám:S
    taky jsem nějáká přešlá nic mě nebaví ,rýmu a kašel mám za sebou..jiřík mi taky ještě marodí a lola už má rýmu taky za sebou.
    nic jdu si uvařit čaj a čučet na telku tak papa
    Jé oni jsou svítící dudlíky..no alespon vím co koupit těhotné kámošce, lola dudlík odmítala tak ho nepoužíváme….tak ted už fakt papa

    #865253
    Anonym
    Host

    Tááák, Kubíček se už asi definitivně odstavil. Už 3 dny nechce kojit. Mlíko ale mám. Holky, co jste dělaly, když prťata už nechtěli kojit? Jde mi o prsa, jestli mám brát nějaký homeo (kamoška je brala) nebo to mám nechat tak. Prsa mě totiž zatím vůbec nebolí, nijak se mi nenalívají.

    #865254
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    Evi, pokud už nebudeš kojit a nebolí tě to a nedělají se ti žádné boule, tak to nech tak, hlavně neodsávej a nekoj. Ono to tělo pozná, že už nemá tvořit mléko a postupem se ti to mléko přestane tvořit a nebude…

    Holky, tak od odpoledne Aďovi ta teplota šla nahoru 🙁 Nejdřív jsem mu dala ten panadol baby sirrup a kleslo to. Večer koupel chladnější a kaše a dobrý, hned usnul. Taky celý den skoro nespal. A pak kolem čtvrt na devět kocour shodil ovladač, rána jako blázen a malého to zbudilo, tak jsem tam šla a hořel. Tak jsem mu dala čípek, jen jak byl rozbalený, tak se zčůral v postýlce, tak jsem ho musela převléci a i postýlku a hned to dát prát, protože moc pyžámek nemáme. Tak hned pak zas usnul. Ještě jsem mu dávala pít čajík. A dobrý to bylo. Později jsem na něj šahala a už tak nehořel. Vzbudil mě ale ve dvě a to zas hořel a to už ta teplota bylo dost přes 39. st.. Jsem mu dala tentokráte ten sirup a hodně pil čajík. Byla jsem s ním vzhůru skoro dvě hodiny. Nakonec usnul. Ale to už tolik nehořel. Spali jsme až do osmi.. Teď je trošku teploučký a hraje si. Tak uvidím, jak to bude přes den..
    Jsem z toho dost vykolejená..

    #865255
    Anonym
    Host

    bivinko-uplně ví o če mluvíš byla jse z toho taky hotová,tak drží pěsti at je alej brzy ok
    Děcko- pokud tě neboí prsa tak jak pišou holky nic nedělej ,pokud se ti nalivají a bolí to tak minium od saj,aby tě to nebolelo to týdně to bude ok i když ja ještě po třech měsících ,když jse začka prso mi teklo mlíko*-)
    my stále bojujem s teplotou,tak zitra tradá k udr :S

    #865256
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Milinko,
    když marodí dítko, tak je to fakt horší:'( Držím palečky i Vám, aby se Vám to zlepšilo.
    Adámek začíná být zas takový nevrlý. Jen v náručí je klidný..

    #865257
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    díky za rady, já si to tak taky myslela. Milinko, ségra přestala kojit v červenci a občas jí to mlíko i samo teče. Ale ona ho měla vždycky hodně a malou kojila 20 měsíců.
    Holky, doufám, že ty nemocný prťata budou brzo v pořádku a že je to jen ze zubů a není to nic vážnějšího.

    #865258
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, tak přeju, ať jsou mimča brzo bez teplot, nám se to ještě nestalo..nechci to zakřiknout..Dneska jsme měli dost těžkou noc, Filip večer nechtěl kaši a pak samozřejmě měl hlad v noci, tady u našich nemám žádný UM, doma bych mu to třeba večer ještě zkusila, ale tak jsem musela kojit, mlíka moc není, tak se furt budil..no nic moc..:S , tak jsem zase nevyspalá. S odstavením zatím nevím, ale mlíko už mi neteče vůbec, prsa se mi nenalívaj, takže myslim, že bych si prostě nedala kojící čaj a míň pila a bylo by to, ale zatím nevím.. Tak už mě tu Fíla kouše, tak si jdu s ním hrát..papa

    #865259
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Před chvilkou jsem prstem Aďovi šáhla na dásničku a rozeřval se jako tůr:( .. že by to byly ty zuby ?? Jinak vůbec nekašle a ani nemá rýmu..jen furt ta teplota jede nahoru dolů..
    Jsem z toho už fakt na nervy, prostě u sebe bych to tak nehrotila, ale u toho malého človíčka je člověk hned hotový..
    Už mě po telefonu podpořila mamka a skoro tchýně, tak jsem trošku v lepší náladě..
    Teď mi Aďa ukradl myš a kliká si na ní a děsně ho zajímá 😀

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,016. až 3,030. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist