únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,121. až 3,135. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #865350
    Anonym
    Host

    Bíbo, gratulace, dej vědět jak jsi dopadla u dr. My taky chceme 2 dítě, ale „začít“ chci tak v únoru.

    Peti, doufám, že ti je již lépe. Uzdrav se.

    Holky, tak já mám už od včerejška tááááááááááááákový kopr, že je to děs. Nechce se mi ani brouzdat po netu:(

    #865351
    Anonym
    Host

    Bibo, jaký otravování s těhotenskejma řečma. Když jsi byla těhotná, tak jsi tady s náma nebyla. Takže my Ti teď budeme všechny radit a vynahradíme Ti to 😛 .

    #865352
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    prosím Vás, jak se jmenuje ten gelík na dásničky, když rostou zoubky ? A je to dobré tím ty dásničky mazat??
    Dneska to máme nějaké těžké s tou dásničkou, už byl řev před koupáním, při a po.. furt si tam něco cpe.. pak moc nechtěl jíst, ale vypil kaši.. A hned pak usnul, ale zas už jsem musela Aďu uklidňovat, dudlík jsem mu trošku ostudila, tak ho to uklidnilo..
    A teď přemýšlím, zda mu dát panadol baby nebo ne.. *-)
    Už, aby ten zub/y byl venku.. chudinka můj malinkatý:'(

    #865353
    Anonym
    Host

    Bivi, je to calgel. Musíš mu ho do těch dásní vmasírovat. Ale dávej bacha, aby to nechtěl olíznout a polknout, on totiž nejen chladí ale i znecitlivuje. A panadol nebo nurofen mu klidně dej, bude pak líp spinkat.

    #865354
    Anonym
    Host

    Bivinko klidně ten panadol dej ať se trošku vyspíte…
    My máme Calgel a je super – voní po heřmánku a řekla bych že Přémovi i chutná – vždy se mi ho snažil olízat. A i tak to zabíralo…

    #865355
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holčiny,
    díky moc. Napsala jsem našemu taťkovi, ať ten gelík koupí v lékárně až půjde z práce.
    No večer byl fakt krušný.. ale pak usnul a spal do čtyř, to se rozbrečel, ale to jsem jen pochovala a spal dál až do půl sedmé..
    Nakonec na ten panadol nedošlo, protože když spí, tak to do něj nemohu dostat. Už jednou jsem to tak aplikovala a byl to boj, furt mi řval, že chce spát a ne něco polikat.. Čekala jsem tedy, zda se probere, ale když spinkal, tak jsem ho nechala.
    Jinak jsem na netu četla víc příběhu maminek, že jim děti nelezli v 8. až 10. měsících.. Ale u jedné maminy jí Dr. řekl, že když nepoleze ani po 10. tak prý projdou Vojtovkou..
    Tak snad to Aďa zvládne. Je furt na zemi a různě se tam plazí, ne tedy dopředu.. Je to kluk šikovný a zvládne to Jen je trošku vyčůraný, když je jako na dece, tak si u deku přitáhne a tudíž má u sebe tu hračku na kterou nemůže dosáhnout.. tak ho dávám jen na ty puzzle, tak uvidíme… Jen na ty puzzle se snaží dostat i kocour, ten je jak posedlý, tak mě tím „sere“ a furt na něj řvu. Prostě kočku nevychováš, furt to zkouší ač ví, že to nesmí.

    #865356
    Anonym
    Host

    Ahoj, na ty dásničky dávám taky Calgel, na ty první 4 zuby jsem ho neměla a další ještě nemá, ale někdy mu tu dásničku mažu, myslím, že mu to i chutná..ale moc masírovat si to nedá..Jinak dneska první noc bez kojení, budil se teda častějc, dávali jsme mu k pití vodu..Ráno nebyl nějak víc hladovej, než když ho kojím, takže to bylo spíš už takový napití a uklidnění..No, to je pravda, že jako těhotná jsem tu minule nebyla, chodily mi ty maily z Rodiny a tam jsem si někdy diskusi četla, ale byly to spíš právě druhorodičky a psaly o ostatních dětech, tak mě to tenkrát nebralo :). BW jsem snad ani neznala, to jsem našla až pak, když mě bolely ty klouby..No, jdu si asi chvíli poležet, k obědu jsem měla guláš odvčera a Fíla měl telecí s nudlema. Tak papa

    #865357
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Bíbo tak nějak nad tím přemýšlím a tak trošičku ti to závidím to těhotenství. nééé že by jsem chtěla být,ale já ksem si to hrozně užívala – teda chodila jsem do práce,ale bylo to krááásný. Nebylo mi blbě nic a hrozně jsem se těšila až se narodí a tak a moc mě bavilo se tady o tom povídat. Takže já budu jen ráda když budeš psát co a jak. .
    Jinak mi máme gel Citrovital na zoubky. Je grepovej a malému taky asi cutná páč ho blíže. Jen pozor u těch gelů jak píše Děcko znecitlivuje tak mu ho nedávej třeba před jídlem – pokud dáváš kousky jídla,aby se ti nezačal dávit :S . Já to mažu věsměs na noc a po jídle. Tak snad to pomůže. jinak já se snažím dávat éky co nejméně. Dávala jsem je v podstatě jen 2x. Jednpu ppo prvním očkování a podruhé když měl zvýšenou teplotu. Jinak držím palce ať gelíček zabere a ty zubiska konečně vylezou.
    Bíbo já taky malého naháním po zemi při přebalování. Je to děs. Připravím si plínku a když se otočím, že mu namažu ďouru tak je fuč 😀
    Dnes vařím malému kuřecí prsíčka s mrkví a nám peču kohouta. Zítra přijednou naši tak budu dělat minutku z kuřecího masíčka. Tak homusím dnes naložit. Mňam snad se povede
    Tak páááček a hezký den

    #865358
    Anonym
    Host

    Hezký večer všem,

    dnes jsem provedla výměnu nastřelených náušniček za dostané od tchyně. Malá řvala jak tur, ale myslím si, že jen proto že jsem ji držela a bránila v pohybu:P

    Bivi, je to super, že se ti plazí dozadu. Zuzka se taky nejdříve plazila dozadu a až pak začala dopředu.

    #865359
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Hezký večer!
    Jsem blbá. Místo aby jsem spala a užívala že malej spí tak tady trajdám po netu. Jsem zkrátka střevo 😛
    Jinak Bohiušek taky nejdříve couval, poskakoval a pak mu to teprve lezlo dopředu 😀
    Teď už spinká od 19:45 a před chvilkou se vzbudil na dudlíka tak sjem zvědavá kdy začne pořvávat na mlíčko.
    Manžel je na pivu a já jsem si šla zahrát nejaké hry. Hraju na seznamu ten slovní fotbal aby ze mne nebyl úplnej magor……… hm p pár hráchh si stejně jako magor připadám páč skoro pokaždé prohraju 😐 . Nevadí budu to trénovat a ono to pujde
    Tak hezkej večer a ještě hezčí víkend. Pááááááááá

    #865360
    Anonym
    Host

    Ahojte maminky a novopečená těhulko,
    to je nuda co? sedím celý den doma, Vali byla na terase, oběd jsme měli u mamky. všichni jsou venku a dělají dřevo a protože si pepan od máti, vzal tady vnoučata, tak jsem je dostala na starost, takže od rána poslouchá, krtečka, ogiho a sváb, pat a mat, jde mi ztoho hlava kolem, dotoho hračky od malé, fakt jak v blázinci. no lae už se stmívá, tak budou s řezáním končit a já budu mít snad za chvilku už jen Valču. Tu jsem právě zkusila dát do postýlky, ona za ty 2 dny se tak rozplazila, že fakt musíme dát zábranu na schodiště. štěstí že nepřeleze práhy, jináč by se učila lozit snad i po těch schodech. to nabralo takový spád, včera skoro nic a ted udělám jen čaj a ona už na chodbě, vysmátá. )tam totiž sama nikdy ještě nebyla), bude to fakt veselé, ale moc se těším,
    Bibo také jsem přemýšlela nad nový těhu a také závidím, já si to užívla doma, bez práce, (jen na podzim byl šrumec), ale jediná nevolnost, fakt pohoda a moc na tu dobu vzpomínám jak to bylo nádherné a občas kouknu i na video, jak se snažila prokopnout na náš svět. jen teda to běhání a hlavně konec teda nezávidím.
    Evi, kdysi to bývalo normální, ale také mateřská bývala jen na rok a hlavně nebyla tak rychlá doba jako dnes. byly jesličky, ty také nejsou, všude nějaké omezení, zákazy. neříkám že to biba nezvládne, ale fakt nezapomenout i na staršího prcka v tuhle chvíli. oni to děsně cítí, možná víc než si myslíme. mě byla právě kinezioložka také doporučena. mám v sobě prý blok z dětství a tehdy při nějakých problémech mi bylo ten blok odbourat, no ale v krnově v té době žádná nebyla a do ostravy se mi dojíždět nechtělo a já osobně jsem teda na sobě nic nepozorovala, ani moje máti, ale viděl to až člověk který se tím zabýval, jenže byl z jižních čech 🙁
    Závidím a nedokážu si to teda představit živě, jak už bylo napsáno i to blbé zavazování botů, no ale tak to by vycházelo na léto , tak aspon tohle by odpadlo, včetně toho šíleného navlíkání atd.
    A Bibo piš piš nám svoje pocity, těhotenství je nádherný přírodní úkaz, a třeba se pak nás rozhoupe víc mít další mrňata.
    jo a holky, jak jsem byla ted u té mé dr, tak jsem si v kartě vyčetla k porodu slovo hypotomie, neboho hypotonie, ted už zas nevím, našla jsem si k tomu článek a už vím proč mělo být voláno aro, vše tam bylo krásně popsáno a šel mi mráz po zádech a fakt ještě jednou díky bohu a to nejsem věřící, že jsem naživu
    tak papa, šla bych spát, ale …

    #865361
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Péťo co to vlastně bylo ta hy… Nechce se mi to hledat a složitě číst. Popiš to vlastíma slovama
    Jinak Bohoušek včera udělal první krůčky o hrazdičce. Jinak se už sunul podel stolu asi tak 2-3 dny,ale včera překvapil. jsem koukala jak blázen a natočila ho na mobil. je to na FB tak kdo má tak jukněte. Je to teda děsně nekvalitní, Jednak, že je to z toho mobilu(to jsou všechna ta videa) a jednak, že už byla tma takže nic moc,ale že ťape je vidět 😀 .
    Dnes už máme hotové auto – předělané na plyn tak jsem zvědavá kdy se nám ta invesatice vrátí. ještě že máme rodiče jinak by jsme na to neměli a ten benzín by nás as zrujnoval. Manžel projel týdně skoro prej 2000,-.
    Bohoušek teď spinká a já mu vařím špenátovku s bramborem 😛 .
    Tak pa pa pa a hezkýzbytek víkendu. Užívejte manžílky. U nás je dnes nádherně tak odpoledne nějkam vyrazíme snad manžu donutím a nebo prostě pujdu sama s Bohouškem. páááá

    #865362
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Bambulko, ten plyn se vám vrátí docela brzo. Naši si ho dělali už asi před 15 rokama, to bylo pořízení mnohem dražší v porovnání s cenou teď a vzhledem k ceně plynu a vrátilo se jim to asi za rok. A když tvůj muž projede tolik, tak si myslím, že to máte hodně brzo zpátky.
    Peti, popiš co to je. Já to hledala na netu, ale nevím, jestli se to v tvém případě vztahovalo k tobě, nebo k valči.Jsem z toho jelen…
    Já dneska peču kuře a bude k tomu rejže. Kuba bude mít to stejný, jen kuře kořeněný bylinkama. Tak doufám, že mu to bude chutnat.
    Tak se zatím mějte hezky, užívejte si neděli!

    #865363
    Anonym
    Host

    ta Hy.. u rodiček je vždy ohrožení na životě. stává se až ve 4. době porodní, tzn po celém porodu, kdy je rodička na sále. to tak bylo i v mém případě. nemusí ti vůbec nic být, všechny testy ok, ale v tu chvíli ti zkolabuje srážlivost krve a už to jede. mě se snažili ledovat, pořád nějak talčit na dělohu dolů aby se začla svinovatm napojili na infuze do obou ruk, jenže přes ty hrozné krevní ztráty to nešlo, do toho jsem jim omdlívala, pak ten vysoký, najednou nízky tlak s vysokým tepem a pokud se volá aro, tak jsem dočetla, že to je už ta poslední naděje, tzn odebrat ryhcle dělohu, tím se zamezí tomu masivnímu krvácení. Proto i vyhnali martina ze sálu a šel ani né po hodině malou koupat. no dr to uměli zakamuflovat, aby tatínek nic nezpozoroval. a pak ho na sál chvíli nepustili a už vůbec ne s malou. ale u mě pak aro odvolávali a to jsem byla už napojená na infuzích a tí mse to asi trošku urovnalo. takže já dělohu mám, a jak řekla má dr, hodně zdevastovanou aproto byla absolutně nefunkční, takže asi i proto mám nyní problém z ms, že valstně skoro žádné nemám. to tedy dr těší, že kdybych krvácela, tak by zas u mě nastal problém a možné vykrvácení. no jestli si vzpomenete, jak to bylo nedávno i v tv v novém jičíně zemřela rodička, kteerá u 2 porodů byla bez komplikací a u třetího nepřežila i po zákorku odbrání dělhoy, no tak to je ta nejhorší verze, že ani odebrání nepomůže a rodička vykrvácí. takže tohle jsem měla a fakt díky bohu, že mě nechal na tomhle světě a můžu se tak radovat s valinkou. představa, že bych jí neviděla je nepředstavitelná a ted se mi ženou slzy do očí, fakt mazec. no a tím že jsem krvácela se mi pořád dělaly ty sraženiny v děloze atd. jinak to mám napsané hned na prvním papíře u dr, nahoře, červeně a i na kartě. hm takže pokud se podaří to další dítě mít, tak mě budou hlídat a určitě nepošlou jen tak normálně rodit. jinak je to ovlivněné nějak 4 faktory, ale to si už nepamatuji, jak to tam bylo popsáno. byl to článek snad na 10 listů.

    #865364
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holčiny,
    tedy Péťo, to mi jde uplně mráz po zádech:| Ještěže ti to vcelku dobře dopadlo:)
    Jinak my jsme včera jeli k našim na víkend, na oslavu narozek mé neteře a taky já budu mít zítra narozky, tak jsem byla obdarovaná:D 😀 Adámek frčel prvně ve větší autosedačce, páč se nám do té malé nevejde a byl uplně v pohodě, měli jsme jí víc polohovanou, takže tam plně neseděl.
    Tak budu pokračovat později..malej se vzbudil a jdeme koupat a jíst..

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,121. až 3,135. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist