únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,256. až 3,270. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #865485
    Anonym
    Host

    Peti, já ty papučky budu kupovat, protože si Kuba už stoupá a hrozně vyvrací nožky. Tak aby měl zpevněné kotníky. Ty papučky jsou dělaný tak, že by v nich mělo dítě v pohodě i lozit, základ u nich je ten kotník a aby si dítě nestoupalo na špičky. Tak jsem to teda o nich četla. Ještě by se měli správně dělit na papučky pro lezoucí, který si stoupají a pak pro chodící děti. No uvidíme co mi v obchodě řeknou. Jestli tam teda zvládneme zajet, protože je trochu mimo trasu do obchoďáku a parkování taky nic moc.

    #865486
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Peti,uplně s tebou cítím ohledně toho zavírání dveří. Já to furt říkám Honzovi, zavři dveře na wc, do komory.. ukliď si to nářídí atd.. ale to je jak když člověk mluví do dubu. Nám zatím Aďa nikam neleze, ale za to všude vleze kocour a pak tam dělá neplechu a to by se jeden zjemcnul. Taky každý den myju vanu, páč nám tam furt leze kocour, tak tam mám houbičku. Ze začátku v pohodě byla na vaně, ale nedávno jsme začali potkávat kocoura s houbičkou v drštičce.. Kdyby jí jen nosil, ale on jí pak honí po podlaze a nakonec jí rozcupuje..
    My budeme muset dokoupit panty do skříní, máme vestavěné a snadno jdou otevít. Do jedné to už Honza dával, hlavně kvůli kocourovi, ten tam furt lezl, je to skříň Adámka, tak mě to štvalo, že tam leze. Holky, zatím ještě nevím, co to je lezoucí dítě.. asi vítr ve všem:D

    #865487
    Anonym
    Host

    Ivi, my zatím teda nic pryč od země nedávali. před tv stolek jsme dali konferenčák a ten velký taburet, takže se tam nedostane, tuíž ani na krabičky co jsou pod tv, vč cd a atd. že mi vytahá šály na chodbě mi nevadí, to hodím zpátky, v pokojíčku může vytahat tak max plíny, ale když tam má neustále hračky na zemi tak zatím se věnuje rovnou jim. ráda teda tahá vhlčené kapesníčky a hlavně si je chce otevřít a vytahat všechny ven, to bude aasi jediné co dám nahoru. pak máme vše ve skříních. dveře jsou samy o sobě dost těžké, máme jen od stropu až po zem a panty máme asi normální. v tom se nevyznám. jen na šuplíkách v kuchyni jsou ty brzdy a nejdou tak ani dobře otevřít. snad to do jejich rozumu nějak zvládnem ve zdraví

    #865488
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminky a dětičky!
    Tak u nás je to už teda mazel. Bobeš vleze všude. Otevítá si dveře – teda když nejsou zavřené na kliku a dokonce je i za sebou zavře 😀 . Do ložnice není klika tak tam leze pořád a vymýšlí blbosti. V kuchyni otevírá šuplíky a bere mi z nich pytlíky. Několikrát si už skřípnul prstíky. Naštestí jsou dělaný s tou brzdou takže nezacvaknou rychle,ale ke konci se přibrzdí. I tak tam pak sedí s prstíkama v šuplíku a vyřvává. Naštestí se ještě nic nestalo. V obýváku mi otevírá a zavírá dvířka od skříně a má z toho děsnou bžundu jak to dělá rambajz. Vše v jeho dosahu už je buď zavřené v šuplíku nebo dáné vejš aby na to nedosáhl. Chjo je to děs s t ím naším lumpem 😛 .
    Bačkůrky zatím taky nemám. Mam sandálky co už mu jsou,ale jsou už po jednom dítěti tak mu to nechci dávat aby jsem mu nepokazila nožičku. Ale nějako došli peníze na botky 🙁 . No budu muset něco ušetřit a pak uvidím. Příští týden jdemem na kontrolu v 10. měsících tak se na to pozeptám zda je to potřeba a popřípadě jaké.
    Tak koukám jak jsem se zase rozepsala, No jdu si uvařit rajsou. Pááááček

    #865489
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Krásné popoledne:D
    Holky, dneska jsem 2x Adámka krmila v té židličce a jak jsem na něj koukala, tak jsem se uplně rozlítostnila..:'( tak rychle vyrostl z toho miminka a už je to děťátko. Zkoumá okolí, otvírá pusinku, všechno ručičkama zkoumá a už má i zub.. Tak moc to utíká, ani nemrknu a budu tu mít za pár let puberťáka:D
    Já včera večer uvařila guláš, takže jsem k tomu dovařila špagety a byl oběd. Adámek baštil bram. kaši a masíko.
    tak zatím papa.. asi si udělám kafe..

    #865490
    Anonym
    Host

    Tak máme botičky! Stály sice 370, ale prý jsou dělaný pro děti, který se teprve stoupají a max. chodí kolem nábytku. Mají extra zpevněný kotník a patičku, ale přitom je to dělaný tak, aby v nich mohl i lozit a nikde to nedřelo. Paní docela poradil. Já chtěla klasický šněrovací bačkůrky a ona mi řekla, že mají tvrdoiu podrážku a dítko v nich nemůže lozit, že jsou až pro samostatně chdící. Tak nám doporučila jiný, prý capáčky. Jaště zkoumala jsetli nemá malej vysokej nárt, že tam mají boty na nízký i na vysoký, aby se dobře obouvaly a nepadaly,… No je to věda. Prý mu je mám ale stejně nasazovat když vím že by si mohl stoupat, jinak ho nechat bez. Jsem jí totiž řekla, že bývá v ohrádce, kde se nemá o co postavit. No pak jsem mu ještě koupila balon, abysme mohli dělat kutululuuuu. chtěla jsem ještě koupit dárek neteři na vánoce, ale nic se mi nelíbilo. To už je poslední dárek. Takže už můžu začít balit.
    Jo a Kuba jak je v ohrádce, tak zatím žádný šuplíky neotvírá. Zatím ho ještě zajímá všechno ostatní jako zarážky u dveří, radiátory, židle, no ale už ho začíná zajímat televize a zásuvky a zjistil, že tu máme i jiný místnosti a že když jsou otevřený dveře a nikdo na obzoru, tak že tam může.

    #865491
    Anonym
    Host

    Bivinko, jsem se skoro rozbrečela: Zkoumá okolí, otvírá pusinku, všechno ručičkama zkoumá a už má i zub.. To mi nedělej, já jsem hroná cíťa a u všeho řvu…!!!

    #865492
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    ahojky 🙂
    Evi, když já za to nemohu, ale jak jsem Adámka v té židličce viděla,tak jsem hned brečela :)) Už nemáme miminka, už máme dětičky 😀
    Jsme dneska s Adámkem jeli do rosmanna, tak jsem koupila plenky, podložky a ještě sunar v akci a pár věcí (zas jsem tři zapomněla).. a koukala jsem se tam po té kosmet. taštičce s přípravky pro Honzíka, on jí chce na cestování.. a ten můj Aďa tam začal pořvávat, že jsem radši šla k pokladně, no a on najednou usnul*-) To vědět, tak jsem tu taštičku ještě koupila.. Tak příště. Jinak dneska dodělávám krémy do cukroví a už bude skoro hotovo, jen pak vosí hnízda a kuličky a marcipány, ale ty až na konci týdne..
    Ještě tak mít doma dárky a zabalené a mám klid..

    #865493
    Anonym
    Host

    Krásný večer, Ivi, s tím rozlítostněním víme všechyn přesně jak to myslíš. dokonce i náš tatínek si toho všiml a právě dnes povídal, všímáš jak je velká, takové malé miminko to bylo a teď už taková velká holka. je to neskutečné, ani se nenadějem a budeme slavit první rok <:o) <:o) <:o)
    tak za dnešek mám udělán bezpečností úklid, typu lékárníčka, šuplíkčky na chodbě a vní nastrkané vše co se nikam nehodilo (ale muselo se schovat), tak už je to v pánu 😀 a také máme zabelného komplet ježíška, uf že to dalo práce. také malá měla první větší pád. snažila se mi lézt pořád na nůžky a tak povídám mamce hlídej jí a zabav jí. no tak jí tak zabavila, že zas dolezla ke mě a tak jsem jí otočila a dala přes mé stehno, její hlavičkou k bábě, at za ní doleze, no ale dělala opičky na ní a moc se smála a najednou malá slítla plnou vahou na oblečej, jej to byl křik. jsem se s babkou pak nebavila. prý máma je naštvaná. no bodejt by néééé a ještě do mě kafrala, zabal ty dárky pořádně, no jak jsem tě to učila :@
    jinak šroubky budou o víkendu uklizené, jsem mu pověděla pak i o prášku, tak fakt? no to si musím dávat bacha, tak ještě že si to přiznal a uvědomil.
    jdu zas koukat na humoresky, když je prý poslední díl, mějte krásný večer

    #865494
    Anonym
    Host

    Evi, botky s měkkou podrážkou a přitom pevnou patou jsem viděla u farlinu mám tkaový dojem, že jsou přizpůsobené jak lození tak začátku stávání a chození. je dobře, že paní poradila, hlavně at jsou funkční a splní účel

    #865495
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    Tak jsem Vás dočetla uffff:P ˇČím začít holky pražandy co přemýšlíte o palvání já chodím teda do Průhonic ale mají plavání i jinde a jsou to užasný holky lekotrky 30 minut 300,- ale bezva přístup a po druhém kurzu už sleva 300 ,- začít holky no už teď je pozdě má se začínat ve 3 měsících ve vaně a v půl roce bazén a to je n z toho důvodu že si děti pamatují vodu z bříška později už se na tolik vody musí postupně zvykat..Lola je teda rybička a náramě si to užíváme 😀 ani mě ty prachy nemrzej ač jsou to rány..Dolu pak dám odkaz mrkněte..No Peti Lola má za sebou taky pád a to z postele jsem šla vysávat a hlídal jí Jirka já mu 3x říkala hlídej jí je jak hádě..no a najednou rána a jen jsem z ložnice slyšela „ty vole“ a už jsem letěla holka na zemi v záchvatu ..no děs spadla na tvářičku takže modřinu 10 dní než se to zhojilo do nemocnice jsem nejeli má se to sledovat 3 dny zorničky a tak a až podle rakcí buď jet nebo né.naštěstí to fakt byla jen ta modřina ale Holky já mysela že toho chlapa umlátim…:@ No naštěstí to dopadlo fakt jen tou modřinkou…hroznej strach..fakt něco nepředstavitelného teĎ už vím jak bylo vždycky mámě když jsem třeba nepřišla domu včas…:S Jinak šuplíky taky otvíráme..je to už makačka ohlídat jí ,dneska se poprvé vydala na rpůzkum jinak se plazí jen po obejváku..ale mi tu máme tak blbě krbovky že se nadá kolem nich dát ohrádka takže o to to mám horší pořád hlídat aby na ně nesáhla…to je moje noční můra….jinak spaní už se taky zlepšilo vzbudí se v 23 na mlíčko a pak až v 6 ráno do 7 si hrajem a pak ještě chrupem do devíti takže bezva…..teda jsem se rozjela já zase napíšu ted jen ten odkaz a zatím se mějte holčiny 😀
    http://www.aquilus-plavanideti.cz

    #865496
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Darčo, to bych toho chlapa asi taky umlátila.
    Holky, já mám dneska takovýho kopra… Nechcete mi některá přijet uklidit a vyžehlit? Uvařím vám za to výborný kafíčko a i oběd bych uvařila… 😛
    Dneska bude mít Kubíček asi br. kaši se šunkou a sýrem, nebo těstoviny se žloutkem, šunkou a sýrem. Ještě nevím co z toho mu uvařím. Já budu mít asi to stejný co Kuba.
    Zítra se možná vydám na nákup jídla na vánoce, ať pak nemusíme mezi ty davy. Už si pomalu píšu seznam co se musí koupit. To zase bude peněz.
    Jinak co se bezpečnostního úklidu týče, tak u nás jsou problém jen kabely. Jenže to nevím, jak je zamaskovat. My máte totiž všechno nahoře nebo zavřený už kvůli psovi. Ani kvítka na zemi nemám, šuplíky v lince mají pojezdy a jdou otevřít docela z těžka, to stejný skříňky. Horší bude až se Kuba dostane do ložnice, tam jsou komody s oblečením a ty jdou otvírat snadno. No ale vzhledem k tomu, že pořád všude zavíráme dveře, tak to bude asi chvilku trvat.
    No nic, asi budu muset jít zamést a vytřít a zapnout myčku. Ať mám dneska aspoň nějakou aktivitu…

    #865497
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Teda je fakt jak nám ty dětočky neskutečně rychle rostou. Je s nima den ode dne větší bžunda. Bohoušek pořád bymýšlí kdejaké ptákoviny. Dnes má den blbec. už se 2x svalil. Jednou u megaplechovky co má psisko na granule. Vždycky si k tomu stoupne a mlátí do toho ručičkama a hrozně se mu líbí jak to dělá rámus,ale protože už je prázdná tak se o ní asi chtěl chytit a spadnul i s plechovkou – trdlo. A pak se zase chtěl chytitu chodítka a taky sebou šlejnul. Je to trdlo. Naštestí umí padat a dává si bacha na kebulku 😀
    Dám na FB fotky jak hraboší v šuplíkách 😀 . Snad se to podaří. Nějak mi to moc nejde na tom noteboku. jinak jsem malému vypálila asi 10 pohádek co mi pujčila švagroá – je tam krtek, dorotka, autobusy…. ztím ho to teda nebaví,ale kdo ví kdy ho to chytí tak ať to má nachystaný.
    Dnes vařím taky gulášek a melj má polévku ze včera. Vždy vařím na dva dny.
    Jinak už čekám na mateřskou jak na smilování :^) a taky vyrazím na Vánoční nákup. Mam už napsaný částečně seznam…….. achy ty prachy. Asi si pořídím tiskárnu
    Tak pááá

    #865498
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky,
    dopoledne jsme byli v obchodech, tak mám skoro všechny vánoční dárky :)) Když jsem věděla co, tak se to božsky nakupovalo:D 😀 A odpo jsem se pustila do cukroví zase.. nejdříve slepování krémem a pak máčení v čokoládě.. mezi tím tu Aďa furt pobrekával.. Jsem zjistila,že nemá rád, když jse mu dlouho nevěnuji, to pak se rozčílí a řve a řve. Honza se učí, takže jsem musela zvládat jak cukroví,tak dítě.. Jo a dopoledne jsem něco hledala na netu a tak jsem chvilku nechala, aby Honza krmil Aďu ovocem.. vůbec mu to nešlo.. musí tatínek trénovat víc to krmení:D 😀
    Nám zatím Adámek z ničeho nespadl, ale mám vždy taky děsné bobky, když je na posteli a já jsem kousek dál, páč on hned na kraj postele a čučí dolů, když je tam s ním Honza, tak ho důrazně upozorňuji, ať ho hlídá. Taky by mě asi dooooost nasralo, kdyby dítě spadlo. Ještěže se Darčo nic nestalo, až na tu modřinu. To je hlavní. Ještě zažijeme s dětičkama modřin a odřenin a tak.. než se naučejí pořádně chodit.. Dneska jsem v krámě viděla takové jakoby chodící kšíry..
    Tak zatím páá

    #865499
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky,
    jsem nějaká nedospalá. Adámek už byl vzhůru v pět, po sunaru sice usnul, ale já nemohla zabrat a když už se to povedlo, tak už Adámek zas povídal „ajka ajka ajka“, to je jeho oblíbené slůvko v postýlce:D Už jsem začla balit dárky :)) Jen ještě pár maličkostí dosehnat a mám to hotovo. Jen mi usnul Adámek v postýlce, tak jsem to nedobalila, tak až se vzbudí.
    Dneska vařím hovězí polévku, tak dám i Adámkovi, doufám,že bude jíst. Abych mu pak nemusela na rychlo vařit něco jiného*-)
    V židličce už hezky sedí a papá. Přeci jen je to s tou židličkou taková pohoda, vidím na něj, mohu si případně odskočit pro něco, třebas ubrousek. Tak krásný den :))

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,256. až 3,270. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist