únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,286. až 3,300. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #865515
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminky a dětičky!
    Teda koukám, co už se vše může dávat. Mě zatím říkala doktorka jen zeleninu ovoce, Občas toho Lipánka nebo Pribináčka. Uvidíme co řekne v pondělí :S
    Jinak se Bohoušek rozhodl, že přestanejíst ovoce, Pěkně mi na to prdí. nechce ani banán kterej měl tak rád. Chce jen přesnídávky. Potvora. Takže dopoledne mám přesnídávku, oběd dnes brokolici s mrkví a odpoledne k svačině jogurt – buď Kostíky nebo mam myslím do Hami speciální jogurty.A večer zase mlíko. Budu muset zase zkusit tu kaši. Ale zatím pokaždé ho potom bolelo bříško tak fakt nevím. Vždycky si to potom vyčitám, že jsem se na to nevyprdla.
    Bivi já mam doma taky kuchařku, Jsou tam teda recepty od prcků až po děti školou povinné,ale teda nic moc. Psal to nějakej …. páč všude vše jen Bio a mlíka od Nestlé jsou špatná atd. zkrátka nápydy sice dobré,ale leda tak prolidi co na to mají. né pro lidi, kteří mají mateřskou páš šlupek 🙁
    U nás dnes je déšt se sněhem. Je tam vítr a celkově hnusně. |-)
    Tak holky přeji hezký den. Zítra nejspíš nebudu páč jedeme k našim nadělit Ježíška.
    Pááááááááá

    #865516
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    tak jsme se vrátili z kontroly. Prý už může v podstatě všechno, jen pozor na sůl, koření a ostatní „sračky“. Jinak Kuba váží už 9,23kg a na přání mi ho sestra změřila a má 72cm. Před 2 měsícema měl 7,8kg, takže je to pěknej vypapánek.
    Bambulko, tak zkus dát malýmu mlíko a do něho jen trochu přisypat kaše. Já mu taky dávám pribiňáčka nebo ty jogurtový sváče od hami, ještě pak nějaký vanilkový nebo kakaový dezertíky od nestlé. Ovoce mi pořád nejí, jen občas přesnídávku, když do ní nadrobím piškoty. Pak nemá darebák tak tloustnout!
    Jinak já mám taky 2 kuchařky, jedna je od roku a druhá nevím, ta je spíš pro větší děti.
    No nic, půjdu si udělat obídek. Mějte se hezky a přeji hezký víkend!!!

    #865517
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Krásné odpoledne,
    Evi, Kubík je fakt krásnej klučina :)) Roste pěkně, Aďa měl v 8.měsících přeci víc jak 9kg.. Kdo ví kolik bude mít v 10. měsících, nějak je těžší..
    Jinak oběd Aďovi moc nejel, takže víc šlo na bryndák než do něj, pak to rozmatlal po sobě, židličce, mě atd.. takže večer budu prát.. Stejně se do večera zmaže a jak se šoupe po zemi, tak je taky hnedka zmazanej a to ty puzle taky tak 3x do týdne myju a podlahu vytírám..
    Dívala jsem se různě do těch receptů a je fakt, že tam už jsou skoro všechny věci jako pro dospělé, jen nesolit, nesladit a nekořenit..
    Já mu pak koupím nějaký ten sýr a zkusím mu ho dát..
    Jinak Adámek ovoce furt jí, zatím se mu banán a jablko nepřejedlo.. i přes to, že mu dávám odpoledne taky přesnídávku.. Jen asi dneska bude mít asi větší svačinu, když tomu obědu nedal.. nebo mu zas dám ty křupky do ručičky..
    Dneska jsem si objednala to povlečení pro Adámka do postýlky, přestože mají e-shop pozastavený v tom obchodě, tak mi paní hnedka odpověděla na email, že to mají ušité a dokonce mi ušijou povlak na polštářek (mám ho větší než oni tam mají míry) a pošlou mi to v pondělí, tak jsem fakt ráda, mají nejlevnější ceny i s poštou mi to vyjde na levněji než v obchodě. Polštář mi zatím nepoužíváme, ale radši ať je i povlak doma 🙂 My máme totiž větší tu peřinku, myslím, že jí bude mít Adámek dlouho..
    Bambulko, užijte si ježíška :)) když už ho budete mít dříve.
    Tak páááá

    #865518
    Anonym
    Host

    Krásný víkend všem,
    u nás je zas jak na jaře, krásně svítí sluníčko. včera byl blázinec, děsný vichr, u nás padaly i stromy :O .
    10. měs máme také za sebou a Vali teda má 10160 g a 75 cm (je to taky kus baby). Protože máme oba problémy s očima, tak už máme žádanku na oční a až se nám bude chtít, tak at se objednáme, ale hnedka v roce to chci začít měřit. vždyt já mám skoro 5, martinovi občas ujede oko a také by měl nosit brýle.
    a ke svačinkám, my teda máme dopo mléčné a to jakoukoliv aktívii, malá má rada i ten tvarohový dezert od aktivie a odpol máme přesnídávku, protože „živé“ ovoce je u nás celkem problém, to se v tom nihňá a vyplivuje. takhle přísnídávku má v sobě za pár minut. Jinak pribináky nejí 😀
    včerajsme měli závěrečnou v práci, tak bylo príma, fakt jsem si to užila, martin teda prvně sám zcela bez mého dozoru koupal, jak jsem přišla (v půl 2) tak už oba krásně chrupkali. a dnes jedem zavézt prvního ježíška babičce, tam kde bydlí ona dávaj lišky dobrou noc a kdyby napadl sníh tak se tam nedostanem.papa

    #865519
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holčiny 🙂
    Neodfouklo Vás to jinam ? 🙂 Jsem byla s Adámkem na procházce a myslela jsem, že snad nás to odnese, jaký je tam vítr.. Jezdíme kolem takové velké louky k rybníku, takže nikde ŽÁdný strom, tak to tam fučelo.. Aďa pak na chvilku usnul. A stihli jsme to jen tak tak.. začlo pršet. Doma jsem na něj šahala, když jsem ho svlékala a byl krásně teploučký.. Jen si tak říkám, jak budeme válčit při mrazech, jestli ho mám ještě přes fusak přikrývat nějakou dekou, nebo mu dávat něco ještě pod fusak do kočáru.. Docela ten sporťák je otevřený, moc se mi to nelíbí*-) , ale kdo to mohl tušit, že tak Adámek rychle vyroste z hluboké korby..
    Jinak včera večer Adámek dostal zas flašku jen kaše a zas spinkal bez brečení až do čtvrt na sedm.. tak mu to asi předtím nestačilo a brečel ze spaní.. jsem to ale máma:^) , že jsem to nepoznala..
    Péťo, Valinka je pěkná holčina:)))
    Adámek začal válet sudy:D Jen nechápu jeho převracení z bříška na záda, že nejdřív jde hlavou a pak zbytkem těla, ale je šikovný, že s tou hlavičkou jde opatrně:)
    tak zatím papa, Adámek se mi šmatá do klávesnice..

    #865520
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Bivinko, sice je sporťák hodně otevřenej, ale jestli máš emitex fusak, nebo jinej s nepromokavou látkou nahoře, tak se nemusíš bát. Ten fusak neprofoukne, takže jde jen o obličej. No a stejně, Áďa bude za chvilku sedět, takže by v hluboké korbě ani nevydržel. Onehdy jsem se známou vybírala kočárek a ona mi tvrdila, že jejich prcek bude v zimě v hlubokým. Termín porodu má v lednu, ona má asi 185cm a její přítel skoro 2metry. Tak jsem se jí snažila vysvětlit, že to asi neklapne. Obzvláště, když hlubokou korbu dělají max 80cm a ten prďola jim už bude sedět.
    Dneska zkusím dát Kubíkovi banán, tak doufám, že se ho pokusí aspoň polknout. Darebák jeden.

    #865521
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminky! Tak jsme si včera přivezli od rodičů tašku plnou dáreků. Ale rozbalovat se budou až 24. Jsem jak malá holka. Řekla jsem manželovi ať to rychle schová nebo že se v tom začnu hrabat a koukat co pro koho je 😀 .
    Jinak mi už dneska zdobíme stromeček. Manžel nevydržel tak už tu bude stát a krásně vonět a zdobit baráček.
    Já jsem taky zvědavá co mi teď řekne doktroka. Jdu zítra.
    Tu kaši do mlíka teda vyzkouším. Už jsem to jeden čas zkoušela a bez většího efektu. Budil se mi úplně stejně jako by tam ta kaše nebyla tak jsem ji přestala dávat.
    Jinak já mam golfky. Dám tam zimní fusak a malému dám punčošky a katlhoty a navrh tričko s dlouhým rukávem, svetr a bundu. A myslím že to stačí. Vždy ho vytáhnu teplého.
    Petruš mi také jdme na oční. Doporučila by jsem zavolat předem. Já jsem ho objednávala v září a jsem objednaná až na únor 🙁 . Hrozný čekačky,ale třeba u Vás tak dlouhá čekačka není. Já jsem měla také dioptrie a vrozenou tupozrakost a šilhavost takže dofám a modlím se aby to malej po men nezdědil. Ale jak všichni víme. dětičky si vyberou to nejhorší po rodičích co můžou a myslím, že malému ujíždí levé očíčko a pravé má skoro pořád zarudlé a teče mu z něj. Třeba jen slzička,ale někdy se ráno vzbudí a má tam hnusnej hnis nebo ospalek jako kráva. Je to hlavně když je venku vítr. Stačí málo a má na 3 dny zase vystaráno :S . Tak jdeme v únoru poprvé k zubaři 8o| . Zatím má 4 zubiska tak jsem zvědavá. Ještě jsem nebyla schopná mu koupit kartáček nebo mu ty zoubky čistit alespoň gázou. Jsem děsná.
    Tak ju jdu pomoct manžílkovi zdobit. Pááááá

    #865522
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminky, zdravíme i dětičky:D
    Tak doufám, že fusak bude izolovat i v mrazech :))
    Já mám brýle až od dvaceti na dálku, tak to není vrozené u mě, ale Honza prý nosit brýle jako dítě..
    Jinak vaše dítka nejedí ovoce a náš se poslední dobou spouzí obědu.. Nejdřív jsem si myslela, že mu vadí ty kousky, co mu tam už dávám, ať si zvykne, ale dneska měl bramborovo-mrkovou kaši se žloutkem do jemna.. a vůbec nechtěl otvírat pusu. |-) Přijde mi, že co má ten zub, tak se tomu obědu brání zuby nehty.. přitom mu dělám různé obědy, nemá je furt stejné.. dneska dokonce jsem ho zas krmila na klíně, nechtěl být v židličce a to si v ní ráno lebedil u snídaně..
    My jíme oběd i skoro půl hodiny, kolikrát mu to musím i přihřívat, aby to snědl..
    Bambulko, už dneska zdobíte stromeček ?:D Aby jste večer nejedli kapra a nerozbalovali dárečky:D
    Já jsem ještě přes mall objednala Adámkovi toho mluvícího pejska, mají ho tam uplně nejlevněji a my ten mall máme kousek, tak si to tam jen vyzvedneme :)))
    tak papa, už se Adámek rozčiluje, že mu nechci dát noťas 😀

    #865523
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Bivi, když se Kubovi prořízly zuby, tak teprve pak začlo peklo. Dostal horečky, průjem a nechtěl vůbec jíst. Teď už mu povyrostly, tak je to lepší. Ikdyž zase nechce papat a večer mu musím mazat horní dásně calgelem, aby usnul. Takže nás asi přes svátky čekají horní.
    Dneska vačím Kubíkovi lečo, resp. rajče s paprikou a do toho mu prdnu žloutek a asi u nadrobím chleba. Svačinu na mě zase darabák prskal. Nakonec dostal 2 plátky dětské šunky. Ta zabere vždycky. Je to lump, jak si vymrčuje co bude papat. Banán včera nechtěl vůbec, sotva ho ucítil, tak začal vyplazovat jazyk a prdět pusou. Nevím co mu mám dávat, když po jogurtech tak tloustne :@ . V roce má mít 8,1kg a takže ho asi čeká dietka, aby dal tak to kilečko dolů. Asi mu budu dávat i na sváče zeleninku.

    #865524
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holčiny a dětičky!
    Bivi já už toho pejska doma mam. Jesuper. Jen prosím těnebuď takové střevo jako já a nediv se že ti hraje jen úryvky písniček. Je tam myslím zezdau taková pojistka – je to kvůli obchodům aby to nehrálo celé písničky. Ty vyndáš a hrajou celé 😀 . už se strašně těším jak na něj bude malej reagovat. já jsem si s ním také hrála 😛 .
    Děcko já by jsem to nehrotila to, že tloustne. Přece mu nebudeš nasazovat dietku když je takhle malinkej. Však on to vyběhá. Bobeš taky nechce vůbec banány a tro je tak miloval. Dnes jsem mu dala jablko s mrkví a to jedl. jsem koukala jak játro to mu zase před tím moc nejelo. No asi už je přejedenej toho čerstvého ovoce tak chce zkrátka změnu. Přesnídávky baští krásně. Musím někde narazit na nějakou akci nebo mě to zrujnuje 😀 .
    Bohoušekmá už 4 zubiska a taky si pamatuju, žepořádně nechtěl baštit když mu lezli. Byl t děs u toho jídla. A přesně jak píšeš než to snědl tak jsem mto musela přihřívat.
    Jinak stromek už stojí a Bohoušek už včera koukal na světýlka. Se nemohl vynadívat 🙂 . Taky jste mě inspirovali tak jsem včera teda už zabalila dárečky. teď už mi má přijít jen ovečka Schaun – byla v akci za 99,- tak to tady jedna paní objednávala hromadně aby jsme ušetřili na poštovném a vyšlo mě to na 102 Kč. Krásný.původní cena něco přes 300,-
    Dnes jedeme s Bohouškem na kontrolu v 109. měsících. To je mu dnes úplně přesně tak jsem zvědavá jak nám přibral a povyrostl, Zítra písnu
    Tak páááá už jsem toho napsala až až

    #865525
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky:D
    Tak dneska u nás taky nebyl úspěch s banánem a jablkem.. chvilku jedl a pak zavřel pusinu a ne a ne.. tak jsem to zkusila za pár minut, tak zas asi dvě lžičky a nic.. tak jsem ho nechala bez svačiny. Jen vylohnil celou flaštičku čaje. Krásně si jí začal držet, jen ho musím kontrolovat, on si pak s ní hraje a stříká po sobě.
    No a kolem jedenácté šel spinkat, spal ani ne půl hoďky, když zazvonila poštačka a pak byl řev Njn.. ale zas nám přišlo to povlečení do postýlky, mám radost :)) za 320,- i s poštovným to jde. Tak ho vyperu a pak bude mít Aďa celou modrou postýlku 🙂
    Dneska má k obědu brambor, špenát a krůtí.. tak jsem na to zvědavá, ale zas té svačině nedal, tak by to mohl už konečně sníst…
    Taky si pojedeme vyzvednout toho pejska,tak jsem na něj zvědavá :)) Fakt mám z toho radost, že jsem ho na poslední chvíli sehnal levného :))
    Tak zatím pááá..jdeme jíst.. jestli se tomu tak dá říkat:D 😀

    #865526
    Anonym
    Host

    ahojte maminky,
    Evi určitě bych váhu neřešila, my máme v roce cca 10650 g a máme nyní 10160 g, ale za ty poslední 2 m jsme přibraly něco přes půl kila. my s ovocem máme také problém, takže papáme přesnídávky0100000000000000000, ku
    puji

    ty lev
    né za 10 kč. nic1 1vali1 se 1talčí ,na n,otas, tak napíšu pozdějc, 2papa+6632+,3+6
    36,36

    #865527
    Anonym
    Host

    ahojte maminky,
    Evi určitě bych váhu neřešila, my máme v roce cca 10650 g a máme nyní 10160 g, ale za ty poslední 2 m jsme přibraly něco přes půl kila. my s ovocem máme také problém, takže papáme přesnídávky0100000000000000000, ku
    puji

    ty lev
    né za 10 kč. nic1 1vali1 se 1talčí ,na n,otas, tak napíšu pozdějc, 2papa+6632+,3+6
    36,36

    #865528
    Anonym
    Host

    ahojte maminky,
    Evi určitě bych váhu neřešila, my máme v roce cca 10650 g a máme nyní 10160 g, ale za ty poslední 2 m jsme přibraly něco přes půl kila. my s ovocem máme také problém, takže papáme přesnídávky0100000000000000000, ku
    puji

    ty lev
    né za 10 kč. nic1 1vali1 se 1talčí ,na n,otas, tak napíšu pozdějc, 2papa+6632+,3+6
    36,36

    #865529
    Anonym
    Host

    Koukám, že Vali se chce taky podělit o nějaké zážitky 😛 . To naše děcko protivný zase nechtělo obědvat. Snědl tak 1/3 a kakáč. Pak jsem ho dala do postýlky, musela jsem být s ním v ložnici a skoro hodinu si tam hrál. Spat ale nechtěl a když jsem ho chtěla vzít do obýváku, tak na mě ječel a rval mi vlasy. Terorista. Teď si na mě zase otvírá ústa, tak asi dostane zbytek oběda.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,286. až 3,300. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist