únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,331. až 3,345. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #865560
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, tak přece jsem se sem ještě dostala, děkuju za přání, Fíla už dneska konečně první den zase jí, jak jsem zvyklá, pěkně otevírá pusinku a to je fakt něco jinýho..V noci teda spal blbě, ale spal s ním manžel, takže já jsem se bezvadně vyspala, to je teď pro mě ten nejlepší dárek :). Těma prstíčkama je taky šikovnej, umí sebrat každej drobek a taky ho sníst.. Baví ho teď uklízet věci do krabice, takže mu vysypu stavebnici a on to tam naskládá nazpátek, nebo taky dává menší kelímky do větších a taky dává kostičky na korbu auta. Na Vánoce jsme jakž takž připravený, stromeček ozdobíme ráno na Štědrej den, s kamarádkou jsem upekla aspoň linecký a manžel ještě udělá nákup, tak doufám, že nezapomene na nějakou klíčovou ingredienci :). Jo a prořezává se furt ten pátej zub, to ale trvá tak dlouho, že to snad ani není možný, ty jedničky nějak vylezly rychlejc. Tak ještě jednou hezké svátky, hodně zdraví vám i dětem, pa

    #865561
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Hezké odpoledne,
    to se tak brzo šeří.. fůj..
    Adámek už asi půl hodiny spí, tak mám vegáč chvilku.. jsem nějaká znavená..
    Evi, tak já dám na tvou radu a příště ho nebudu moc nutit, když nebude už chtít jíst a nechám ho kdyžtak o hladu. Ale jsem prostě od něj zvyklá, že jedl krásně a vymlaskl to vždy všechno, ale toto co dělá posledních pár dnů je fakt nad moje síly..
    Dopo jsem byla v globu pro fotky a tam byl snad celej Čerňák, takže jsem z toho byla otrávená.. Chtěla jsem koupit veku a něco na to, ale radši jsem to zdala, než abych tam trávila xxx minut ve frontě…
    Bibo, tak hlavně, že tě nechají vyspat, to je nejlepší pro tebe :)) Si mi ty kelímky připomněla, jsem je Adámkovi chtěla taky pořídit, ale nějak jsem opomněla.
    Tak zatím pááá

    #865562
    Anonym
    Host

    Krásný podvečír,
    také radějc zvýším hlas, nebo i plácnu přes ruku. umí se pak i krásně vzteknout a ví že udělala něco špatně, ale jak píše Evča, jídlo pokud nechce tak nechce. je hrozně zajímavé i u nás to krmení. když krmí martin, vezme lžičku co jsem měla nejradějc ještě možná v létě, je malá, úzká, takže to s ní celkem dost dlouho trvá (nyní), takže díky tomu malá blbě jí a pak má čas na kraviny kolem. jako je prskání, prdění, kopání, vztekání, no vše možné. a také většinou jídlo nedojí. když krmím já, tak beru větší lžičku, a na jí fakt plnou hromádku at má plnou papulku. hnedka to jde lépe a hlavně na ní nedělám opičky a tedy neblbne a dnes snědla tu velikánskou skleničku, jsem hleděla. ale u těhc zoubků je fakt možné všelico, i to nechutenství. my dnes teda konečně spaly celou noc 🙂 , takže to bylo fajn, ale i tak jsem nějaká přetáhlá a šla jsem si s Valčou lehnout i po o.
    Bibo to je Fíla šikula, už je to hned veselejší s těma prckama co? když si i vyhrají. my dnes spolu skládaly prádlo, fakt bžunda, ke každé ponožce a kusu spodního prádla si čuchla a odhodila dál, až nebylo co, tak to brala nanovo. ještě mi jede poslední sušička a mám hotovo, zítra monterky a pak až ježíškovské věci. jinak už máme stromeček, dneska jak spinkala jsme ho nazdobili. pak se snažila k němu dostat, ale jen jsme jí ototčili do jiného směru a šla zas po něčem jiném. vůbec jí to nezaujalo (ale úmyslně jsme ho nezapínali), chci aby to viděl i Martin a on je ted v práci a přes den to nemá svícení efekt.
    jinak mám zas po náladě. dopoledne jsme měli tady toho známého servisáka na okna. prý máme jedny z prvních plastových a jak viděl, že netěsní (nejde přetěsnit), blbě se zavírají, to ale srpavil tak pak povídá, peťo, začni šetřit. to je na stejné úrovni jako staré dřevěné okna, takže ani žádné izolační účinky. :@ , naštěstí že oken není zas tak moc, protože máme i střešní a ty jsou naštěstí už ok. fakt do jedné strany rýpneš a můžeš zas začít spravovat. už nikdy starší barák po rekonstrukci nechci. stál peněz jako prase a kolik už se do něho nalilo. no radějc ani nemyslet. měli bychm tak s mamkou každý svůj pozemek a postavený nový barák o rozloze určtěi 100 m. fakt už nikdy starší věc v tomhle stylu.
    maminky, všem přejeme krásné vánoční svátky a bohatého Ježíška, bůhví kolik se nás přes svátky přihlásí, tak papa a mějte se, užívejte plnými doušky ty naše první rodinné svátky.

    #865563
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    pokud jste už byly na FB, tak už jste viděly 😀 😀 Adámek byl na kolínkách, byl dost překvapený, co se mu to stalo, ale pro mě to byl mooooooooooooc krásný zážitek, honem jsem brala foťák a málem jsem to nestihla, mám tam nějakou pauzičku, než to cvakne..
    Odpoledne jsem dávala Adámkovi přesnídávku, uviděl lžičku a začal řvát a různě se prohýbat, ale když zjistil, že je to přesnídávka, tak jedl.. tak asi máme problém s obědem *-) Snad se to zlepší…
    Taky přeji krásné svátky vánoční, plné pohody, radosti, lásky, štěstí a zdraví a děťátkům bohatého ježíška:)))

    Papa.. už zas brečel a to už Adámek spinkal..je to šmudlík..

    #865564
    Anonym
    Host

    Holky, taky přeji hezký svátky, hlavně pohodu a klid!
    Bivi a dáváš mu to všechno ve stejné misce? Já když dávám nějakou přesnídávku nebo jogurtík, tak to má vždycky v origoš balení a oběd má většinou v ikea žabácké misce. Takže už vidí co to asi bude papat.
    Peti, já Kubu ještě taky krmím tou malou zelenou ikea žabáckou lžičkou, když tam jsou kousky. Jogurty a přesnídávky mu dávám trochu větší a hlubší. No ale polívky prostě nějak ještě nezvládáme. Včera byl chudák celej mokrej a ani toho moc nesnědl. Jinak dneska na oběd vůbec nechtěl přílohu na oběd, snědl jen rozmixovanou zeleninu a na těštoviny se mi vyprdl. Ale když jsem pak obědvala já, tak začal otvírat papulu. Tak jsem ho musela krmit, naštěstí jsem měla jen kolínka se šunkou a sýrem. Takhle se mnou už kolínka jedl a celý. Darebáček jeden. Nevím jak to uděláme zítra, když budu mít pizzu 😛 . Jinak Peti, já si myslím, že kuře na paprice občas už možná může. Mouku může a pokud jsi nechala tu smetanu trochu povařit, tak v tom až tak zásadní problém nevidím. Však do některých omáček od 6 měs. jsem četla že se může dál plnotučné mléko, ale musí se převařit. Jé ale kuře na paprice bych si teda dala.
    Kuba dneska večer usínal skoro hodinu a půl. Pořád pobrekával, kaši nechtěl, tak jsem mu pak udělala nutrilon a už o něm asi půl hodiny nevím.
    Tak já se zatím loučím, zítra jsem ještě asi juknu a pak až asi mezi svátkama. Stromek budeme zdobit zítra večer. Do té doby musíme vymyslet jeho umístění. Dobrou!

    #865565
    Anonym
    Host

    Bivi, gratuluji ke kolínkům!
    Musím se pochlubit. Kuba odpo v postýlce pořvával, tak jsem šla za ním a on tam stál! Zatím se jen stavěl opřený o mě a byl v předklonu. Ale v té postýlce stál úplně rovně a hezky se držel za horní okraj.

    #865566
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Evi,tak to taky gratuluji tentokrátě ke stání:D Je to šikulka :))
    Dávám mu oběd ve stejné mističce,takže jí určo pozná. Jinak přesnídávky dávám ze sklenky a ostatní taky v origin. balení..
    No uvidíme zítra, jak bude se tvářit na oběd, pak bych to musela nějak pořešit jinak..
    Stromek bych taky ráda, abychom ho zdobili zítra navečer, snad to klapne, aby měl Adámek překvapení..
    Honza se někde zapomněl s kaprem… takže večeře studená..
    Njn,tak si jí kdyžtak ohřeje..
    Adámek usnul skoro hned, ale už sirénoval.. já mu říkám, že je jak sirénka.. začne řvát ze spaní a musím pochovat, dát pusinky, najednou cítím, jak je napnutý a už chce zpět do postýlky a spí..
    Zajímavé..
    Tak dobrou..

    #865567
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminky!
    Takže holky co nejste na Fb nebo jste neviděli či nečetli přáníčko přejeme s celou rodinkou krásné Vánoce, bohatého Ježíška a klidné svátky. Bez stresu a hlavně rodinou pohodičku a pořádně si užijte ty naše PRVŇÍ celorodinné Vánoce. Je to myslím okamžik na který se nedá zapomenout. Budeme to i dokumentovat na kameru. Má jí pujčenou od brášky tak když se povede nějaký pěkný záběr tak ho pak dám na FB. Takže ještě jednou vše nej. Pááááá

    #865568
    Anonym
    Host

    Ahojky!
    Tak co říkali prcci na stromečky a dárečky? My jsme to museli kvůli Kubovi trochu popřehazovat. Nejdřív byla polívka, pak dárečky a po dárečkách teprve kapr. Kuba byl totiž unavenej a přes celou večeři by nevydržel. Ani s náma večeřet nechtěl, udělala jsem mu pangasia s br. kaší. Prostě je zvyklej na kaši z falšky a nic jinýho nechce. No ale stromek i dárky se mu líbili. Dostal chodítko, nějaký dřvěný tahací hračky, asi autíčka, hrací volant, telefon a ještě nějaký blbovinky. Nejvíc si nakonec hrál s chodítkem. Tak jsme ho dali do ohrádky, ať ho nemusíme hlídat a sami jsme si dali toho kapra. Pak jsem mu dala tu jeho kaši, převlíkla a hned usnul. Byl z toho docela vyčerpanej. Jinak stromek jsme zdobili včera večer, takže když se malej ráno probudil, tak měl v obýváku překvápko. docela na něho čučel, jen mu ale vadili bodličky. Máme totiž borovičku.
    No nic, jdu se po krušném dni natáhnout. Přeji hezký zbytek svátků!

    #865569
    Anonym
    Host

    Krásné ránko,
    u nás na stromeček teda nějak extra reakce, pak jsem odpoledne dala dárečky ke stromku a až se Valča probudila, tak z toho byla teda paf. okamžitě se doškrábala k medvídku pú, ten byl jen vložený do tašky, pak začla trhat dárky, tak jsem je vyhnala k nám nahoru.
    no a ve 4 jsme šli všichni jíst, už jsme šilhali hlady 😀 , Valča seděla s námi u stolu, ale dostala jen kukuřičné křupky. Byla čerstvě po sváči a nechtěla jsem nějaké bolavé bříško v noci. no takže dárky ok. jo holky co máte pejska, normálně nám asi nefunguje tak jak má 🙁 a pojedu jej reklamovat. nejde nám žlutá nožka, a snad na 10. pokud to teda něco řekne. ale můžu vám říct, že ten zpívající stoleček, je síce dražší ale umí toho mnohem víc a baví malou víc než ten hafan.
    tak dneska jedem k prababi, zítra dojede za náma praděda a strýc s rodinou, fakt až do čtvrtku máme plno na každý den.
    jo a máme novinku, Valinka nám dala včera krásný dárček, 2x se sama postavila a jednou teda ale spadla, tak byl řev :S , teď se sápe po všem co je možné, po kolínkách při opření o cokoliv umí chodit krásně. holky umí děti čertíka??? jako jazykem, my se doma smějem jak ona vše opičí, hlavně ráno, to má úžasnou náladu a kdyby mohla tak hodinu dělá jenom kraviny.
    jdeme se pomaličku chystat na odjezd, tak papa a krásný zbytek svátků

    #865570
    Anonym
    Host

    Pohodový večer 🙂 ,
    koukám že asi všichni jezdíte po návštěvách nebo vás tak zmohlo jídlo? 🙂 , já konečně jsem fakt spokojená, jsem se vůbec nepřežrala, jen takové decentní jídlo.
    dnes u babičky bylo príma, jen lidí jak nakaděných, Valča byla pak protivka, neboť dopoledne málo spala. takže jsme po 3 dali sváču a šupá do auta. Máme taky děsnou rýmu, během dneška se to tak rozjelo, že je mi tak líto. nemůže ani dýchat. hned po odsání má zas plný nosík. ted nemůže ani spinkat, pořád je vzhůru, už jsem jí dala i nurofen, má i teplotu a chodím jen pouštět kolotoč s melodií. snad to brzo přejde. ale vidím to na zrušení zbytku návštěv, jen zítra k nám přijede děda, ale to budeme doma, takže žádné cárání. v úterý jestli to nepřejde, zajdu koupit i tu obyč odsávačku, máme jen na vysavač a to ví co jí čeká, že když jena přebalováku a slyší vysavač tak to vytřeští oči a řve. normálně za vysavačem lozí a tahá ho jak kočku 😀 tak ve zdravíčku přežíjte svátky a budu čeka tna nějaké psaní 🙂

    #865571
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Peti, na tu obyč musíš mít dobrej nádech. Já ní odsávám skoro pořád a k večeru už mi to prostě nejde. Dr. mi doporučila a předepsala fenistilové kapky, ale jen 2x denně, jinak prý prokapávat libenarem. Tak to tak dělám a rýma nehoustne, což je prý základ. Že jsou pak děti zahleněné a sedá jim to i na průdušky a tak. Tak snad to zvládneme v pohodě. V noci ho vůbec neodsávám, max. jednou nebo dvakrát obyč odsavajdou, jinak před jídlem a před spaním ho odsaji vysavačovou. My zatím žádný návštěvy nerušíme, naštěstí mají všichni přijít k nám, takže je to v pohodě. Taky nám lidi říkají, že rýma není nemoc, obzvláště, když Kuba nemá ani teplotky.
    Jinak já se zatím taky nijak nepřežrala. Ani to nenám v plánu. Po mastným a tučným zvracím a sladký moc nemusím, takže mám smůlu.
    Tak se zatím mějte hezky a občas něco napište!

    #865572
    Anonym
    Host

    Evi, tak my na krabičce máme napsáno 3x denně :), máme to zatím jen takovou tu hnusnou slizkou vodu, snad to bude ok. já teda si myslím že rýma u dospěláka není nemoc, ale u prcků co neumí smrkat je to hrozná nemoc. teda tak mi to řekl i dr, že to je pro dítě to nejhorší co může být. teplota jde srazit, na to je lék, ale sopel musí prostě ven a jak když se vzteká. já tu ruční teda sehnala večer u sousedů, ale u nás ani kapka neprošla, takže zas vrátím, to jsem dnes vnoci vydržela několikrt zvuk vysavače a jejího řvaní. to že vedle nás spal martin mi je v tuto cvhíli úplně jedno a kdyby řekl jen slovíčko tak bych jej odeslala do oných míst. pak mi nad ránem asi 3 pomáhal, že si jí vzal k sobě do sedu a byl nos na to šup čistej.
    nic už se zas vzteká, tak utíkám za malou. papa

    #865573
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Peti, já vím, že pro dítě je rýma dost hnusný, ale já to beru jako že to není nakažlivý. Když má jen tu hnusnou tekutou průhlednou a ne hned ze začátku zelený hlen, kterej je virový. Jinak já Kubu v noci už vůbec neodsávala. Trochu chrochtal, i teď je slyšet, že tam ještě něco má. Ale trochu mu to zhoustlo, ale barva furt světlá, takže by to mělo být ok a brzo pryč. Doufám, že to bude fakt jen ten týden.
    Dneska peču kačenu, teda spíš jen 4 stehna 😛 . Včera Kuba dostal obrovskýho plyšovýho psa a plyšový auto do kterýho si může sednout, nastartovat a troubit. No byl z toho úplně hyn. Večer jsem ho dala do postýlky a hned odpadl.
    No nic, jdu dodělat zelí a knedlu.

    #865574
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminky!
    Tak Ježíšek u nás co se týká prckja docela zklamání. Nejdříve večeře to bylo kolem 16:30 dostal Bobíka nic jiného jsem do něj nechtěla cpát je zvyklej na jogurt nebo pacholíka. Po večeři jsme šli s prďokou do pokojíčku a tatínek mezi tím dal dárečky pod stromek a pak zazvonil zvonečkem. Pak jsme s malým přišli ke stromku tak začal plakat 🙁 . Tak jsme ho nejdříve museli uklidnit a pak začali rozbalovat dárečky. Mno žádné nadšení. Nechtěl ani trhat papír nic. No on odpoledne nespal tak byl asi unavenej nebo ho to zkrátka nebavilo. No je ještě malej no. No a dostal toho mluvícího pejska…….. si ho moc nevšímá. Jen když mu ho zmačknu tak se na něj jukne trochu poňuhná a zase zahodí, pak dostal tu vkládačku …. ta se mu celkem líbí, ovečku Schaun. ta ho taky nebere a svítící želvičku……. ta se mu taky docela líbí, potom bačkůrky, botičky,kostičky, plyšáka a knížečky. Žádné nadšení. Vyhrává stará dobrá hrazdička a za kterou se čapne a capká u toho a nebo tam je taková koule a tou pořád točí. Já jsme s Ježíškem spokojená ve zkratce oblečení a drogerie .
    Čuchám čuchám, že ten prďolík tu něco vytvořil do plínky tak to jdeme napravit a zase z něj udělat voňavého kluka. Páááááá. Fotky když to puje dodám na FB později

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,331. až 3,345. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist