únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,346. až 3,360. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #865575
    Anonym
    Host

    Ahoj, hezké odpoledne. U nás se to zkomplikovalo už 23., protože Michal (manžel) měl teplotu a bylo mu blbě, no chyt to od Fíly a je mu blbě ještě pořád, takže celý svátky skoro nejí a je furt na
    záchodě..Já jsem toho zase snědla asi moc, aby to nezbylo :). Těch dárků měl Fíla pod stromkem nějak moc, ani nevěděl, na co koukat dřív. Manžel mu zase koupil to obrovský auto – popeláře, pak dostal ještě takovej autobusek na ovládání, pianko, vláček, co hraje, když jezdí, pak nějaký knížečky, plyšovej míček, kostičky, dřevěnou skládačku a víc si nepamatuju..Stromek jednou shodil, pak kousal kouličku, teda naštěstí plastovou, sahal na svíčky, takže jsme to raději zhasli, aby ho to tak nelákalo. My teda máme malej umělej, ale už bych teda chtěla příště pravej, to ani tak hned nestrhne..No ani jsme nikde nebyli na návštěvě, aby od nás nikdo nic nechyt. Tak doufám, že už bude Michalovi líp, abych si taky odpočinula trochu a mohli jsme jít na nějakou pěknou procházku. Dneska u nás teda byl děda a to taky na Štědrej den, a měli jsme kachnu pro něj, pekla jsem to s kuřetem a my měli raději jen kuře, manžel jen s rýží..Tak se mějte pěkně, možná půjdeme aspoň maličko ven. papa

    #865576
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminy :))
    Tak mám chvilku klidu, sice Aďa je tu vedle mě, ale zatím si hraje..
    My jsme zdobili 23. stromeček, tak na něj ráno Adámek koukal. Dopoledne jsme pak jeli pro salát a polévku, takže jsme se dostali dom až odpoledne, tak jsem pak začla chystat stůl atd.. Začli jsme večeřet po páté hodině, Adámek tedy měl jen ty kukuřičné křupky, ale baštil je a krásně seděl. Měla jsem na stole i plno hraček, kdyby bylo třeba. Vydržel hačat celou večeři, ale nejedli jsme moc dlouho. Pak jsem šla s Adámkem na chodbu, tak Honza zazvonil a rozsvítil stromeček, ale nestačili jsme začít rozbalovat a svíčky zhasli, tak jsme pak čekali, než Honza našel prasklou..
    Adámek dostal plno hraček, ale nejvíce měl radost a smál se u chodítka.. Líbí se mu i pejsek, nám funguje dobře.. Dostal i takový ten nafukovací válec, tak na ten se koukne a řve jak tůr.. No a včera jsme jeli k mým rodičům, tak tam dostal další hromadu dárků.. taky hrací krávu.. tak ta se mu tedy taky nelíbí, děsně hraje nahlas a jen co zabučí,tak Adámek zpustí řev.. Jo a u našich si zdřímnul k večeru a pak řádil až do deseti do večera.. to jsem si užila.. A dneska jsme se vraceli od našich zas k druhým rodičům na oběd.. fakt fuška..
    Adámek dostal taky mega velkého medvěda a babička ho před něj posadila a měl ho jako křeslo 😀 Holky, fakt Adámek byl mega hodný a ještě dostal plno dárků k svátku..
    Jen já si nějak moc ty vánoce neužila.. furt samé honění, pak mě rozladil Honza, co se hned nasere pro každou blbost..
    Tak zatím papa, zkusím dát Adámka do postýlky a já půjdu umývat lahvičky..

    #865577
    Anonym
    Host

    hurá, byla klidná noc, včera jsme přes den snad co 10 minut vysávali nos, aleuž u toho tak neřve a večer dokonce sama nastavila nos. ani včera vůbec nespala, možná půl hodiny za den, tak šla už v půl 6 do studenější vody a s mlíkem rovnou do postele a spalo se až do 6:15.
    Ivi, u nás byl nafukovací válec jako strašák, to byl vždycky řev jak blázen a ted si pro něj doplazí, hodí se na zádička a hraje se s ním hlava nehlava. možná tak 14 dní ale to byl boj. já byla překvapená, že jí zajímaly rovnou hračky a nechtěla trhat papír. prootže u nás jak se objeví leták, tak ho hned chce a šustíme. s ím pejskem asi musíme sjet. i když jí stejně zajímá víc ten stoleček , každá klávesa má svou melodii či slova, jde tam dát jen čeština.
    máme dneska pracovní akci ve sklípku, ale radějc nepůjdu, martin by sám asi nezvládl odsání, kdyby bylo třeba a vím, že bych nejela svým autem, takže radějc budu doma v klidu, že je valinka ok a spinká.
    martin mě ted zpucoval, byl jí totiž dát do postýlky a vyplázla na něj jazyk a pak začla dělat čertíka. prý neučte jí to. no jo, jenže už to umí 😀 :$ , no jsme po snídani, tak půjdem něco asi dělat. dám prát a až se prcek dospí, tak asi převlíct postele, ted za ty poslední 2 dny jí má fakt propocenou

    #865578
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminky!
    Tak to jw hwzké, že se alespoň u Vás ježuch povedl. U nás jako taky,ale byla jsem zklamaná z Bohouškovo nezájmu 🙁 . Ale už je to v pohodě a doonce si i trošku začíná jrát s pejskem. Když začne hrát a začne mu blikat srdíčko tak na to kouká z blízka a snaží se to strčit do pzusy což mu samozřejmně moc nejde 😛 .
    no jinak druhý vánoční svátek jsme byli u rdičů. U manželovo jen dát dárečky a na kávu a u mejch na obídek na kachničku bramborovej knedlík a zelí nebo špenátek. Mňam,. Moc jsem si pochutnala. Pak večer šelmanžel na pivo…… což mě docela namíchlo. Jsem si říkala, že alespoň na ty svátky by mohl s námi vydržet doma. Slíbil, že dá 3 pivka a že přijde brzo. Hmmmm přišel ve 2 ráno a samo, že asi neměl jen 3 piva. Takže jsem byla naštvaná a hned druhekj den ráno jsme se pěkně pohádali a já to zase po douhé době obrečela. Je toho poslední dobou na mne moc. Problémy s penězma s hypotékou, Vánoce……….. děs. Teď už je to trochu lepší,ale i tak mam nějakou blbou náladu. No nebudu Vás tím zatěžovat,ale potřebovala jsme se někomu vykecat.
    Bíbo manžel ať se chudák z toho rychle dostane ať si můžeš i ty trochu dáchnout a trochu si to spolu užijete ten zbytek Vánoc.
    Peťul Valinka a´t se taky brzo zbaví té protivné rýmy.
    Teď jsme byla zkontrolovat Bohouška v postálce a zase chudál usnul v sedě 😀 . Nechápu jak se mu toto může povést.
    Dnes bude asi volnej den a budu jen vegetit a koukat na pohádky jestli ještě nejakou objevím v telce. Oběd vařil včera manžel (asi měl černé svědomí a nebo hroznou chuť na to). Uvařil kotlíkovej guláš. Musím říct že manžel vaří výýýborně takže už se na něj těším.
    Malému dělám dnes zeleninovou polévku bez masíčka.
    Tak pááááček

    #865579
    Anonym
    Host

    Leni, to by nakrklo i mě, ale určitě se táta o to víc bude snažit a třebas dýl hodný. u nás hospody nejsou otevřené a chlapi mají koupenou na doma pípu a ted přes vánoce malý soudek. i když ted byl martin také venk ua tak trošku je ovlivněn pivkem a to mi taky vadí, pak ještě ty hnusné smradlavé cigára. ale jak došel z venku tak se šel znovu umýt, pusu vzal listerinem a celý se nasprejoval. takže celkem to tady nakonec i provonělo. ted krmí malou. co je doma, tak ho fakt úkoluji se vším kolem malé.
    nic se mi nechce a asi půjdu spát 😀 , i když včera jsem šla spát už o čtvrt na 8 ale v noci byl budíček na to jídlo, tak jsem spíš unavená přespáním

    #865580
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    tak Adámek už zase spinká, je asi z těch návštěv unavený. Já mám mokré kalhoty, tak ani nemůžeme ven. Mám jen jedny 🙁 tak zítra. Nejdřív jsem si je u jedněch rodičů polila vínem a u druhých mi je Adámek poblinkal.. tak musely doma do pračky.. Ono se mi stejně ani ven nechce. Nemám furt náladu. Leni, fakt vím jak se cítíš, já jsem taky furt nějak naprdlá na Honzu. Přijde mi, že se spíš stará o svoje věci než o nás.. Njn chlap, to je jiný druh.
    Holky, přeji taky brzké uzdravení buď dětí nebo dospělích..
    Jinak Adámek si s novýma hračkama hraje. Až na ten válec, ten jen uvidí a řve. Tak jsem ho zas odnesla. Hrací krávu jsem dneska vylepšila, přelepila jsem mikrofon lepenkou a už tolik neřve. U pejska Adámek tancuje na břiše, to je fakt komedie 😀 Ještě dostal hrací foťák a hracího skřivana, ten je taky dost dobrej 😀 A různé další věci a taky krásné oblečení a čepici s bambulí :))
    Tak zatím papa.

    #865581
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    holky, já to chození do hospody vůbec neznám. Můj chlap je z práce a z venčení psa tak utahanej, že se mu už nikam nechce. A většinou když už někam jde, tak se mě ptá jestli chci jít taky.
    Jinak Kuba sí s dárkama hraje se všema. Hodně ho baví vkládaví kyblík, to si oddělá víko s dírama na ty různý tvary a háže tam všechno co uvidí a pak to zase vyhazuje ven.
    U nás se ty návštěvy taknějak zredukovali. Naši nedojeli, protože byli kluci nemocní, pak se udělalo špatně tchýni, takže oběd na druhý svátek taky padl. Dneska se měla stavit kamoška z Prahy, která je teď u rodičů v Brně, ale protože manžel pořád kašle a Kuba rýmuje, tak jsem se stavila já k ní, abych jim dala dárečky pro mimčo, který jsme měli nachystaný. Za 2 dny se má stavit ségra, tak snad to vyjde. Naši budou moct dojet až asi po Novém roce. No ale aspoň máme klid a nemusíme pořád něco chystat.
    No ale jak jsem byla u té kamošky, tak ta má 3měsíčního prcka. Jsem si ho chovala a je to úplně něco jinýho než ten náš dareba velikej. Bylo to takový ňuňátko malý, docela mi přišlo líto jak Kuba rychle vyrost.
    Jo a ode dneška máme větší autosedačku, tak ji budu muset nainstalovat do auta. Je to Maxi-Cosi Tobi. V testech vychází dlouhodobě dobře, tak snad bude dobrá. Máme ji půjčenou, ale vím, že nebyla bouraná ani nic. Jinak bazarovou bych nikdy nekoupila. Dívala jsem se na novou, ale když se naskytla tahle možnost…
    Bambulko, problémy s penězma jsou na prd, protože většinou to nemá rychlý řešení. Vždycky je to na dlouho a to je pak na prd. Já jsem ráda, že relativně vycházím. No ale brzo nám začne placení hypotéky, že to bude horší. ALe snad to zase nějak zvládnem. Nebo budu muset začít víc pracovat 🙁 .
    No nic, musím zase malýmu odsát spola. Nějak začíná pokuckávat, tak doufám, že to nebude nic špatnýho.

    #865582
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminky!
    Tak už je u nás snad vše OK. děcko přesně jak píšeš s penězma je to běh na dlouhou trať. Teď uvažujeme o prodeji baráku páč fakt nemáme na splácení. Rýsuje se docela dobrý pronájem tak sjem zvědavá jestli to klapne. Stejně jsme se časem chtěli odstěhovat páč jak si manžel našel práci v Plzni tak to má daleko na dojíždění a tráví hodně času na cestě takže je utahanej jako kotě když se vrátí domů a i já mam strach jak dojede zda je v pořádku. Říká, že skoro denně vidí nějakou nehodu. Naštestí jezdí opatrně,ale jsou řidiči prasata. taky jezdil rychleji,ale asi před dvěma roky měl bouračku na náledí. Otočil auto na střechu….. naštestí se mu nic nestalo,ale auto bylo na odpis a od té doby jezdí opatrněji. No zkrátka se chceme časem odstěhovat k Plzni,aby byl doma rychlejia trávil s námí více času. Co se týká peněz tak by jsem taky chtěla nějakou práci,ale dělala jsem ve fabrice kde je směnný provoz takže to nejde se tam vrátit. pořád hledám na netu nějakou domácí práci,ale všude chtějí prachy předem takže z too mam strach. Pošlu jim prachy a houby z toho.
    Bobeš opět usnul v sedě se z něj picnu.
    Dnes mam vařenou olévku a po obědě jedeme na návštěvu ke kamarádovi, kterého jsme neviděli snad rok.
    Hračky co dostal Bobeš k Váocům pořád nesklízí nějak valní úspěch. Asi bude po manželovi. jeho máma vždycky říká. Jo Milošek byl skromnej tomu stačila lžička na hraní a byl od něj klid. Je fakt , že nejvív si vyhraje s věcma, které by člověk ani nepočítal, že se mu budou líbit. Například pet lahev. Mam vedle akvárka petku s vodou na kytky a on ji vždycky vyloví a kutálí si s ní 😛 .
    No jsem se zase rozepsala. Tak pááááčeka zdravíme manžílky a miminka

    #865583
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holčiny a děťátka 🙂
    Tak Adámek u toho pejska tancuje na břiše, hýbe se do rytmu, nejvíce se mu líbí ta písnička, hlava – ruce – kolena.. atd.. 😀 Včera večer jsem ho tím i uspávala, škoda, že ty písničky nehrajou na jednou zmáčknutí.. to by byl asi klid 😀 Hrací kráva už má taky úspěch, ale nesmí zabučet, to už Adámek natahuje 😀
    Dneska měl Aďa skleničku, ale dala jsem mu jen půlku té velké, páč mi to nedojídá, tak abych to pak zbytečně nevyhazovala..zítra dostane zbytek..
    Jinak jsem si musela říct o omluvu*-) , toho mýho chlapa to fakt nenapadne, že asi jsem naštvaná a čekám, zda se mi omluví.. Tak mě to nějak mrzí, že na to nepřišel sám. Snad nám aspoň ten Nový rok vyjde a bude veselo..
    Taky jsem dneska Adámkovi koupila kartáček.. Holky, čistíte tedy jen tak na sucho ty zoubky? Nebo to dáte prckům do ruky, ať si zvyknou?
    Tak zatím papa a všem přeji veselou náladu 🙂

    #865584
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Krásný večer :))
    Holky,tak jsem dneska trošku uklízela skříň, no a našla jsem uklizený kolotoč 😀 Tak jsem ho zas namontovala Adámkovi na postýlku a už má z něho radost. Jako malé mimčo u něho řval. Dneska ho sleduje a tancuje u něj, ale zároveň ty medvědy chytá 😀 Třebas tolik nebude řvát z postýlky, občas když tam nechce být,tak řve..takhle ho něco zaměstná 😀

    #865585
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Bivi, to může být docela sranda, když Áďa tancuje na bříšku. Kuba na nic netancuje, asi bude taneční poleno po mámě 😛 .
    Teď se Kuba naučil, sám od sebe, dělat pápá, když mu řeknu, že půjdeme dělat hají. Vždycky ho odnáším z obýváku do ložnice a on začne mávat směrem do obýváku. Je to docela sranda.
    Docela se mi líbí, jak se teď zapojuje manžel. Skoro pokaždé Kubu krmí, jen mlíko mu dávám já, a už se naučil mu i odsávat sopel. Takže jsem si mohla dneska zajít do práce. Člověk si docela odpočine, když nemusí pořád krmit a odsávat. Už jsem z té jeho rýmy docela unavená. Ale už se mi to zdá lepší, jen teda začal nějak pokašlávat. Ale mám pocit, že jen v ložnici, takže tam asi máme suchý vzduch. Jiný důvod mě nenapadá, když jinde nekašle. Maximálně zakašle, když mu po prostříknutí vincentkou začne ten soplet týct víc. Jinak fakt jen v té ložnici. Doufám, že už bude brzo v pohodě. Už mě to nebaví 🙁 .
    Holky, jak plánujete silvestra?

    #865586
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    Adámek je fakt hudební typ. Co hraje, to ho baví, už i ta kráva, jak jsem psala.. Fakt je to psina, to jeho tancování na břiše, uplně celý se hýbe do rytmu hudby a ještě pak začne kývat hlavičkou ze strany na stranu. Dneska Adámek usnul nebo usíná až nyní v devět hodin.. V postýlce nejdříve poslouchal kolotoč, pak pejska a pak začal řvát, takže jsme ho měli v obýváku..
    Evi, ta rýma je fakt nepříjemná. Nechá si to Kubík v pohodě odsávat ? Jak chvilku měl Adámek rýmu (to už je dlouho), tak od té doby nesnáší jakékoliv čištění nosu.. asi si furt pamatuje tu odsávačku..
    Evi, zkus Kubíkovi dát mokrou plenku na postýlku nebo na topení..
    Jinak my budeme na silvestra doma, budeme slavit jen ve dvou a s Adámkem, ale ten asi bude už pak spinkat. Vždy jsme slavili někde na chalupě se známýma, ale přeci jen s malým dítětem budu radši doma a v klidu.
    Tak zatím papa

    #865587
    Anonym
    Host

    Bivi, on se naštěstí ani vysavače nebojí. když je na zemi, tak ho chce pořád zkoumat (vysavač jsem nechala zaparkovaný pod jeho židličkou kvůli tomu odsávání) a vůbec mu nevadí, když ho zapnu. Jen když mu to tahá asi ten „zadní“ sopel, tak pořvává. I šplíchnout vincentku do nosu si nechá a když mu teď stříkám vincentku i do krku, tak už otvírá papulu a pak mlaská. Asi mu chutná 🙂 . Prostě je to náš kluk statečnej.
    My budeme na silvestra asi u tchánovců. Ještě se budeme muset domluvit jak to udělat s malým. Nebo si uděláme taky silvestra ve dvou a pak k nim zajdeme na Nový rok na „after party“.Podobně jsme slavili silvestra každý rok. Večer jsme šli do divadla a pak ke známým a pak prvního jsme k nim šli ještě dojídat zbytky (after party). Naštěstí bydlí jen o pár ulic dál, takže jsme si mohli i popít.
    Jinak Kuba teď chodí spát mezi 6 a 7. Jen včera usnul v 5, vzbudil se v 6 a pak čumákoval až do půl 10. No a v 6 už byl zase vzhůru. Kdyby tak aspoŇ jeden den vydržel spát až do 8. Ale on se mezi 5 a 6 budí na mlíko (ještě teda i kolem v noci) a pak už většinou neusne a když, tak jen na hodinku. Darebák jeden.
    No nic, půjdu si dát vanu a pak hurá do hajan!
    Jo a ještě k tomu čištění zoubků, tak já Kubíkovi dám kartáček, ať si ho žužlá. Kamoška si malýho bere do koupelny, když si sama čistí zuby a taky mu dá kartáček, ať si ho aspoň kouše. Prý jí to řekl i zubař. Že zatím může mít kartáček jako kousátko a časem, až bude mít víc rozumu, mu to vysvětlovat a dávat mu pastu a tak. Jiná známá zase hned od prvního zoubku čistila malé zuby takovým tím silikonovým kartáčkem na prst a hned i s pastou. Jenže já bych ten prst malýmu prostě do papule nenarvala. Takže si kartáček různě kouše.

    #865588
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko,
    tak jsem včera zkusila Adámkovi vyčistit ten jeho zatím jeden zub:D a to při koupání. Nejdříve nechtěl otevřít pusu, ale pak když se povedlo a otevřel jí,tak mu to bylo příjemné a pak si ho vzal a blbnul s ním a když jsem mu ten kartáček chtěla vzít,tak řval jako tygr..
    Adámek díky tomu,že usnul až v devět, spal až do sedmi, ale pak už po mléce jen pořvával do té doby, než začal hrát pejsek, to u něj zas tancoval..
    Teďka má takovou hračku, kde ve vnitř jsou kuličky,tak to sleduje a otáčí s tím, aby ty kuličky viděl. Už je vidět, že to dítě více zkoumá tu hračku než dřív..

    #865589
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminky!
    Takjá zatím dávám maleému taky jen kartáček do ruky. Žužlá ho se všech možných stran 😀 . Pastu zatím taky nedávám
    Dnes dopoledne moc toho nenaspal potvůrka. Už tu po mne leze a vše mi bere. Takže budu muset se mu jít brzo věnovat nebo mě tu sebere še co má na dosah. Už sebral cédéčka…..
    Tak ju hezký den přeji páááá

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,346. až 3,360. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist