únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,421. až 3,435. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #865650
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Peti, Valinka to rozjela s těma zoubkama 🙂 Ať jí rychle vyrostou a má klid :))
    U nás stále jen ten jeden a vedle boulička..tak uvidíme, zda vyroste druhý.
    Jsem odstrojila stromeček, kupodivu už tak nepíchal jako když jsme ho koupili, ale za to pěkně opadává. Adámek si hrál a pak se zas posral, takže vyřvával, ale stačila jsem ten stromek odstrojit. Teďka jsme na koberci, aby Adámek trénoval. Docela ho zkoumá.
    Já dávála Adámkovi ovoce ke snídani, když mu dám rohlík, tak ho taky hází na zem.. poslední dobou mu moc to ovoce nejede.. celkově nic mu nejede, začíná si vybírat.

    #865651
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holčiny,
    neodnesl Vás vítr jinam ?
    Já jsem dneska šla sama nakupovat, Adámek měl hlídání od babči a tety. Normálně když jsem vyšla ven,tak jsem si připadala divně bez kočáru.. takový nezvyk:|
    Ale mohla jsem pokoukat po obchodech. V klidu jsem vybrala dárek pro neteřinku, panenku a dvoje šaty k tomu, aby mohla převlékat :))
    Adámkovi jsem koupila ty kelímky, co se skládají dovnitř nebo do komínku,tak měl radost a hned je bořil a jak se kutáleli,tak se mu taky moc líbili :)) A konečně hračka, která byla vyrobena v Česku a ne v Číně, docela mě to štve, že už cokoli je z Číny. Aby nám pak neobsadili ti čínani8o|
    Jinak mám docela s toho mléka navíc pro Aďu jeho jídelníček rozhozený, vůbec jako nevím kdy mu to mléko mám dávat, např. dneska nám to totálně nevyšlo.. Páč jak jsem přišla z venku,tak jsem mu dala pacholíka.. a nyní spí a pak až bude kaše na noc.. Asi budu dávat dopoledne pacholíka nebo jogurt a odpoledne mléko a další den zas dopoledne ovoce a pak odpo mléko..
    Ale co bych pro toho našeho pašolíka neudělala :)) Občas mu říkám pašolík,tak se nedivte :))
    Jak jste psaly, že Vaše dětičky se nerady mazlí, spíše škrábou nebo neostrkují, tak to Adámek se rád se mnou mazlí a já mu furt dávám pusinky.
    tak zatím papa.

    #865652
    Anonym
    Host

    Bivi, já dávám mlíko kolem 1 v noci a pak kolem 6 ráno, takže nám to vychází. Kuba se rád mazlí, ale musí mít náladu. Raděj se teda mazlí s plyšovým buldočkem než se mnou :@ . Ale má rád, když ho vezmu do náruče jako miminko, to se mi opře hlavou o ruku, kouká na mě, strká mi prsty do nosu a směje se tomu. Takhle ho taky občas uklidňuju na spaní (nebo uspávám).
    Nějak mi teď Kuba nechce papat chleba se šunkou, a ti mu to tak šmakovalo. Doufám, že je to jen špatným chlebem.
    Jo a rýma ho už snad pomalu, ale hodně pomalu, opouští!

    #865653
    Anonym
    Host

    Evi, také mám skoro po rýmě, konečně to bude za námi ta protivnost jedna 🙂 .
    Ivi a nejde dělat kaši do mlíka, tím pádem bys to měla vše v jednom???? nebo mu to dát klidně po obídku či k nějakému spánku do postýlky? totak dělá hodně mamin, že dá oběd a když se jde spát, tak jedině s flaškou.
    my teda to máme jednoduché, ráno 270 ml a večer 300 ml, vše z vody, takže mlíka má víc objemově.
    no a jinak u nás se stal zázrak, prcek usnul na víc než 2 hodiny odpoleden, snad se nechystá zas na noc. ale věřím že jí to bolí, tak jsem jí nechala. pak už jí čekala nachystaná sváča, od babi čerstvě uvařený kompot s jablek, ale máte rozum? lžičku zkusila, hnedka vyplivla, tak jsem si řekla ok, dáme druhý pokus a dopadl stejně, tak dáme jiné jídlo, krupičku ani ránu. prostě nic nechtěla jíst. tak přišly na řadu kukuřičné křupky a bylo hotovo.
    za chvilku začnem chystat koupání, ale nemáme osušky, ještě se suší. prý půl hodiny. to je fakt naprd, když martin spí po noční a nedá se nic dělat. jenže v zadním pokoji je děsná zima i s topením, možná tam je 16 st, takže to jsem mu zakázala v tom spát, at není nemocný

    #865654
    Anonym
    Host

    Peti, malýmu už ta rýma začíná houstnout a odsávám už jen tak 8x za den. Naštěstí v noci nepotřebovat odsávát vůbec, jen tu první a na to stačila manuální odsavajda. A protivnej taky až tak moc nebývá, tak každý třetí den. Takže i tak se to docela dá. No ale už aby měl ty zuby venku.
    Kubajz vytuhl asi o půl 6, vzbudil se za hodinu. Tak jsem mu dala malou přesnídávku s tím, že když di takhle schrupne po páté, tak pak čumákuje do devíti. No a ono prd. Mrčel dokud nedostal kaši a chtěl spat. Jsem zvědavá jak se bude budit v noci. No ale je fakt, že přes den toho moc nenaspal a byl protivák uslintaný.
    Jo Bivi, s tou nemléčnou kaší není špatný nápad, bude mít porci mléka i kaši. Nebo mu to rozděl na víc dávek během dne.
    Mějte se hezky a přeji klidnou noc.

    #865655
    Anonym
    Host

    Tak jsem prala Kubíkovo oblečení. Najdřív jsem sundala suché ze sušáku a počítala jsem… 10 bodyček, patery tepláčky a patery punčošky. Po 3 dnech peru 6 bodyn, 3 tepláky a 4 punčošky, ještě teda i prostěradlo, ponožky, overálky… Jsem se úplně lekla kolik těch hader má, protože v komodě má ještě několik bodyn. Jen těch punčocháčků a tepláčků máme asi málo. Jenže jak má teď zubovej průjem, tak se prokadí skoro pokaždé úplně durch. No a to mi pračka u předepírky začla blbnout, takže to prokaděný před praním hodím na 10 minut do vany do vody s jelenem a můžu prát v pohodě na 40 a všechno je pryč.
    No dneska dopo mi udělal nemilé překvapení. DPD mi doručovalo balík a tak jsem Kubu dala do postýlky, abych to mohla jít převzít. Když jsem se vrátila, tak byl durch pokaděnej a ještě i pročůranej až na matračku. Našel si místo, kde byl posunutý chránič matrace. Ještěže máme dvě postýlky (používáme teda jen jednu), takže jsem vzala z té druhé matraci a tu počůranou jsem zkusila nějak vyprat v ruce. Kubík prostě ví jak mi zpříjemnit den 🙂 .

    #865656
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    Evi, fakt jsem se teďka nasmála tomu, jak si psala,že se Kubík prosral a pročůral na matračku:D 😀 Docela šikula :)) Ještěže máte dvě postýlky a dvě matrace.. 🙂
    U nás Aďa usnul v půl páte a spal hodinu, ale spal by asi déle, ale vzbudil ho Honza, s někým telefonoval a musel u toho mluvit nahlas.. Tak Adámek se vzbudil a začal ječet.. tak jsem ho vzala, ale pak když se rozkoukal, tak to šlo.
    Pak jsme ho lákali na lezení různýma věcma.. ovladačem, balíčkem kapesníků, jídlem, pitím a i těma kelímkama do komína postavenýma (předtím se mu to líbilo a bořil to). A co myslíte?? Děsně k tomu chtěl a furt se natahoval, ale když zjistil,že to má dál a nedošáhne,tak se začal rozčilovat a pak se radši otočil do stany, nebo se odsunul dozadu.. Ale budu to dále zkoušet,třebas to prolomí :))
    Holky, je dobře, že už dětičky mají rýmu na ústupu, je to fakt voprus největší i pro dospělého.
    Adámek taky rychle po koupání usnul, v půl osmé šel do postýlky a za pět minut spinkal, ale po hodině už tam řval, měl vypadlý dudlík a Honza mu ho dával a prý děsně prděl,takže asi spíše ho bolelo břicho. Dneska nějak furt prděl.. On prdí snad i po ovoci nebo nevím 😀
    Jo a k tomu mléku, dívala jsem se a ta kaše, je vlastně kaše s mlíčkem, takže tam to mléko je.. Kdyžtak mu budu to různě střídat, aby měl toho mléka dost.
    Tak dobrou .)

    #865657
    Anonym
    Host

    Ivčo, kaše sice UM obsahují, ale jen některé a ještě k tomu každá má jiné procento… Třeba nestlé obsahuje jen plnotučné mlého, nutrilon kaše má 38% a hami 42% (jestli si to dobře pamatuju). No a Kuba vypije kaše míň než mlíka, takže nevím, jestli to bude dostačijící. Možná dej někdy během dne Áďovi „zbytek“ samotný mlíko, u nás by to vycházelo asi na 150ml a asi bych mu to dala někdy během odpoledne nebo jak píše Peťa před spaním. Kuba má mlíko 2x denně, 240 ml, ale většinou nechá tak 40ml a pak večer kaši a té má když je to namíchaný asi 220ml (asi 180 vody) a té taky nechá na dně falšky. Potvůrka jedna.
    No jako s tím prosráním a pročůráním to byl docela šok. Jsem za ním přišla a on si v postýlce hezky hrál s usínákem, pěkně seděl a usmíval se. No a pak jsem ho vzala do náruče, že půjdeme do obýváku a ucítila jsem mokrou prdelu a pak jsem si všimla mokrýho fleku na matračce… No je to talent 😛 .
    No nic, Kuba už dostal noční dávku mlíka, tak půjdu spát. Dobrou a hezký víkend!!!

    #865658
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré dopoledne 🙂
    Koukala jsem na Fb,že jste nemohly usnout.. Já měla taky nějakou nespavou a když jsem usnula,tak mě zas vzbudil kocour. On snad to ví a přesně,když usnu, začne řádit. Takže pak jsem v 11. zas čuměla kde se co šustne..
    Adámek začal povídat po šesté hodině, tak jsme dali mléko a přebalení a šup zpět, ještě mi Honza musel vyhnal kocoura z pod postele a pak jsem zas usnula, ale za hodinu už Aďa začal řvát jako pominutý.. pokandil se. Přemluvila jsem Honzu, aby ho přebalil :)) a pak frčel na zkoušku..
    Jinak stále lákám Aďu k lezení těma kelímkama, líbí se mu, když mu je stavím do komína a on je boří. Jen je to potvůrka, když na ně nedošáhne,tak se radši od nich otočí..
    Zrovna s nima mlátí o sebe:D
    Přeji hezký víkend, my jedeme k rodičům 🙂

    #865659
    Anonym
    Host

    jj ivi, byl to u nás brutus. jsem přetažená jak blázen a pstoě nejde usnout.
    Evi chci se zeptat na jídlo v tlakáči, jak to dopadlo?? dřív jsem si ani nevzpoměla, ale ted v něm dělám polívku, tak hnedka se mi vbloudila myšlenka na tvé první vaření pod tlakem.

    #865660
    Anonym
    Host

    Peti, dobrý to bylo. Zatím jsem dělala jen to jedno jídlo, ale hodně času to ušetřilo. A jedlý to taky bylo!

    #865661
    Anonym
    Host

    Ahojky holky!
    Dneska jsem byla produktivní jako prase. Dopoledne jsem nalakovla první vrstvu v Kubíkovým pokojíku, před chvílí jsem tam dala druhou a mezi tím jsem odstrojila stromek a ještě jsem byla v práci. Kupodivu se ani necítím nějak zvlášť uavená, to přijde beztak zítra. No každopádně do dvou týdnů můžeme začít zařizovat pokojíček!
    Kuba mi normálně nechce jíst jablíčkový kompot. Vždycky ho měl za chvilku v sobě a dneska si dal tak 3 lžičky a prděl na to. Tak dostal dezertík od nestlé.

    #865662
    Anonym
    Host

    ahojte,
    holky tak dnešní noc byla opět úžasná. Valča ne a ne usnout. a spala u nás v posteli celou noc. při pokusu jí dát do postýlky, děsný kravál. hrůza

    #865663
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminy a děťátka:D
    Koukám,že jsem tu dva dny nebyla a vy tu moc neklábosíte…*-) Musíme to napravit:D 😀
    U rodičů bylo príma 🙂
    Nejdříve jsme jeli tedy na oslavu neteřinky, už je jí 6.let, toto uteklo.. pamatuji si, jak jsem si s ní hrála, když byla batole a už je to slečna, co letos půjde do školy.. Panenka se jí líbila a hned jí převlíkla do jiných šatů..
    Adámek byl hodný a furt se smál, tak mi říkali, jakého máme hodného kloučka:) On si to brečení nechává až na doma 😀
    U babičky a dědy jsme pak spinkali a samo,že zas Adámek nechtěl spinkal, rarašil v postýlce, až si pro něj babička došla a pak s námi chvilku ještě byl v obýváku..
    Druhý den mu děda k obědu udělal polévku a tu pěkně baštil. Je zajímavé,že mojí tolik nebaští,tak nevím,co tam ten můj taťka přidává…
    Přijeli jsme pak odpoledne domů, docela jsem byla z toho cestování unavená, sice to máme jen hodinku cesty od našich, ale pak honem jsem dělala sunar a ještě uklidit tašku. ještě hodit věci do pračky atd..
    A večer zas Adámek rarašit v postýlce, tedy on tam docela brzo usnul, jenže já jsem při vytírání našla hračky Mikiho a ten hned je začal honit a hned s jednou do chodby a to Adámka vzbudilo a začal řvát jak tygr.. Pak tedy asi po půl hodině usnul, ale ve dvě v noci z ničeho nic začal povídat. Jsem chvilku předtím byla na wc,tak jsem trošku byla překvapená,tak jsem ho přebalila a pak asi pár minut breptal a zas usnul.
    Jinak stále nelezeme.. Sice ho stále lákám jeho oblíbenýma hračkama a těma kelímkama, ale když na ně nedosáhne,tak se radši otočí. Zrovna jsme v pokoji na koberci a moc se mu to nelíbí..
    A jak jsem psala na FB,tak už vykoukl 2. zoubek:)))))))
    Tak zatím pááááá

    #865664
    Anonym
    Host

    Dobré ránko!
    Bivinko, já neměla o víkendu moc času. Oba dva dny jsem byla v práci, lakovali jsme Kubíkův pokoj a pak jsem ještě udělat nějaký nákupy. Bych si chtěla aspoň jeden víkend odpočinout :'( .
    Jinak Kuba už rýmu v podstatě nemá. Teče mu z nosu, jen když ho prokapu vincentkou. Takže dneska, pokud to počasí dovolí, půjdeme ven. Nejdřív jsem nevěděla jestli má jen rýmu nebo se z toho vyklube něco víc, tak jsme byli doma a pak buď bylo škaredě nebo byl malej protivnej, uřvanej a nejlépe i se zvýšenou teplotou od zubů. Včera večer už dostal i nurofen, aby mohl vůbec usnout. No ale ta dnešní noc stála za to… v půl 7 jsme ho dali spát, v 8 začal řvát a chtěl papat, protože předtím nedojedl kaši. Pak se budil na dudlík a když jsme šli kolem půlnoci spát, tak chtěl zase mlíko, pak se budil na čaj, asi si tím chladí dásně a v 3:40 zase mlíko, další si dal v 6 a to chtěl i přebalit. Měl tam zase smradlavou nadílku. No a teď už ho zase v chůvičce slyším.Jábych potřebovala tak 3 dny spááááááááááááááááááááát.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,421. až 3,435. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist