únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 331. až 345. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #862563
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky8-|
    tak Lucka už to má za sebou, vždy když si na to vzpomenu mám na kahánku, ale když jsem to četla, tak jsem p=lakala.příště jí to vyjde:D
    Bambulko – co se týká mateřské, nevím, čekám až co vymyslí naši zákonodárci v podstatě bych mohla ke konci prosince, ale můžu klidně až v lednu nebo až v únoru, můžeš prý tuším 8 týdnů před plánovaným porodem, ale nemusíš, takže otázka zní, jestli není lepší si protáhnout neschopenku a mateřskou si prodloužit potom – už takhle jí budu mít prodlouženou o dovolenou, kterou jsem si nestihla vybrat – což je super8-|
    ae pokud poslanci vymyslí nějakou ptákovinu, tak asi půjdu už v prosinci abych si mohla vybrat, zatím přemýšlím o tříleté variantě, ale rozhodnutýá nejsem, jenom si říkám, že za celých16 let co makám, jsem byla nemocná pouze dvakrát a pracovala bez přerušení celé roky, bez dovolené, protože tak to v branži pohostinství chodí,tak si doma aspon s malou užiju ty tři roky klidu a kdo ví? třeba ještě jednoho prcka zvládneme.takže fakt nevím.
    co ostatní holčiny? jakou variabtu preferujete?
    hezký den – odpoledne má být krásně – říkali to ráno v tv

    #862564
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    jooo, jinak jsem také slyšela, že jak spinká mimčo teď, bude spinkat i po porodu, ale třeba to jsou jen bludy8-|

    #862565
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    tak jsem si hnd po ránu taky pobrečela, moc mě to s Luckou mrzí. Ach jo. Ale je mladá, tak to může určitě za chvíli zkusit zas. Moc bych jí to přála!
    Jinak s tím praním a žehlením – já to taky nesnáším, proto jsem to raději udělala hned, páč záda už mě pobolívají teď, natož později. Dala jsem všechno do igelitových pytlů, aby se mi to znovu nezašpinilo a nevyčichlo! Jé, ty dětské prášky krásně voní. Manžel když zjistil, že je bez fosfátů, tak prohlásil, že v něm budem prát taky. Akorát nevím, jestli se mu bude líbit, že bude vonět jako dětská prdelka:-).
    Ohledně těch pohybů – moje mimi reaguje na jídlo a sladké. Nejvíc se vrtí po sladké limonádě nebo koláčku:D . A pak když jdu spát, tak kolem 11-12. Teda doufám, že až bude tady, tak si uddělá jiný režim. Sousedka měla v bříšku hyperaktivní mimi a teď jí spinká skoro pořád. Dokonce ho ze začátku musela na kojení budit. Sestřička jí řekla, že podle tabulek málo přibírá. Já bych se jim na tabulky vypr…
    Kosto, nějak jsem nepostřehla, co děláš. Je to náročné? Pořád chodíš do práce? Já na mateřskou nemám nárok a dovolenou si asi taky vybrat nemůžu. Jinak bych samozřejmě přeferova tříletou: a nebo dvouletou, kdyby u nás existoval normální systém jeslí a školek. Ale dávat všechny vydělané penízky za jesle se mi nechce. Taky trošku doufám, že si brzy pořídíme ještě jedno mimčo.
    Pá holky, já zas napíšu! Hezký den!

    #862566
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    Kosto, já teď uvažuju o té dvouleté variantě, kvůli penězům. Ale malýho bych chtěla dát do školky nejdřív ve dvou a půl, takže asi budeme mít nějakou paní na hlídání, nebo přemluvím švagrovou, které je teď v desátém týdnu. Jinak na mateřskou se nastupuje 6-8 týdnů před plánovaným termínem porodu. Nebo tak mi to aspoň řekli, že pozděj už nastoupit nesmíš. Mě to vychází na přelom prosince a ledna.
    O spinkání mimča jsem četla to, že když se mamina pohybuje, tak se mimčo uspává a kolíbá v plodové vodě. A když mamina odpočívá, tak je mimčo vzhůru. A co vím od sestry, tak ze začátku mimčo spí pořád a budí se jen cca po 2-3 hodinách na jídlo, nebo když má bolení a až potom se mu nastavuje nějaký režim dne a noci.

    #862567
    Anonym
    Host

    ahojda maminy a mimina,

    Monika306- protože je blbá, ult má,ale neumí ho používat…
    Kosto- ja brečím taky u všeho a jestli někdo koukáte na Přešlapy, jak tam včera umřela Radka 🙂

    Co se týče dovolené, kterou jsem si nevybrala, ta se teda vybírá před mateřskou, nebo až po ní? 🙁

    a na ty pohyby: jsem si myslela,že jsem špatná matka, když každá z vás psala, že je cítí a já nic… později jsem zjistila, že jsem je taky cítila jen jsem nevěděla že to jsou pohyby, teď mi skoro celý den a hlavně v noci dává na jevo, že tam je ať s nim počítám :-):)

    #862568
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Lenuno, dovolená se vybere po mateřské, před nástupem na rodičák.
    Já v tom teda taky moc jasno, ale vím, že to takhle měla kolegyně v práci a já jí vypisovala tu dovolenou. Asi si to budu muset pročíst jak to všechno je.
    Co se týče našich zákonodárců, tak prý chtějí dát balík peněz (asi 260 tis.) a je na nás v jakým tempu je vyčerpáme a prý by mělo být možný (od července) si délku rodičáku měnit, ale balík peněz bude furt stejný. Takže když si dáš na 4 roky a po roce si to změníš na dvouletý, tak pak budeš brát o to víc peněz, aby se to stihlo vyčerpat. Ale nevím, jestli už to schvalovali. V podstatě ani nevím, jestli už schvalovali to porodný.

    #862569
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Tak jsem kecala, ten balík peněz bude menší:
    Návrh upravuje i podmínky pobírání rodičovského příspěvku. Dosáhne maximální výše 216 000 korun bez ohledu na to, jak dlouho zůstane rodič s narozeným dítětem doma. Nejvýše však bude moci na rodičovské zůstat stejně jako v současnosti čtyři roky. Měsíční výše příspěvku se může pohybovat mezi 4500 až 11 500 korun. „Dosavadní režim zůstává, u čtyřleté dojde k mírnému snížení celkové částky,“ informoval ČTK během jednání ministr Jaromír Drábek (TOP 09). – zpráva je z 22.9. a jsou to zatím jen návrhy, které schválila vláda, nikoli parlament a senát, takže ještě uvidíme co bude a nebude.

    #862570
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    A ještě něco k nástupu na mateřskou:
    Mateřská dovolená

    * Zaměstnankyni (matce) náleží v souvislosti s porodem a péčí o narozené dítě mateřská dovolená po dobu 28 týdnů: porodila-li zároveň dvě nebo více dětí, náleží jí mateřská dovolená po dobu 37 týdnů.
    * Mateřskou dovolenou zaměstnankyně nastupuje zpravidla od počátku šestého týdne před očekávaným dnem porodu, nejdříve však od počátku osmého týdne před tímto dnem.
    * Vyčerpá-li zaměstnankyně z mateřské dovolené před porodem méně než šest týdnů, protože porod nastal dříve, než určil lékař, náleží jí mateřská dovolená ode dne jejího nástupu až do uplynutí doby stanovené v bodě 1. Vyčerpá-li však zaměstnankyně z mateřské dovolené před porodem méně než šest týdnů z jiného důvodu, poskytne se jí mateřská dovolená ode dne porodu jen do uplynutí 22 týdnů, popřípadě 31 týdnů, jde-li o zaměstnankyni, která porodila zároveň dvě nebo více dětí.

    #862571
    m monika306
    Registrovaný uživatel

    ahojky maminky:-)
    tak jak se dneska máteee????já jsem včera dostala takovu chuť na palačinky, že sem jich snědla na posezení hned několik:-)jinak mám doma jen pár věcí a to je jen oblečení, které jsme dostali.
    Jinak vše ostatní a to máš Kájo pravdu je hodně.Máte už vybrané kočárky???Já se rozhoduji mezi espiro atlantic s autosedačkou a x-lander xq 2009 a tam je taky vše.Tak jsem na vážkách.No určitě počkám na nový rok, třeba budou i jiné ceny(doufám že nižší:-)Jo a na tu cukrovku se jde 2x v těhotenství???
    eva.reichova: odpočinek je opravdu důležitý, ale rekonstrujeme byt a je toho ještě fakt hodně tak doufám že do vánoc to bude hotové, ale moc tomu nevěřím.jo hraní se psem, to znám, ale jim se nedá odolat viď
    lenuna: co to máš za doktorku, to já být na tvým místě tak ji asi vyměním jestli je v okolí ještě nějaká gyn.jo přešlapy ja taky brečela jak malá:-)
    Chtěla jsem se vás zeptat:mě teď skončilo zaměstnání a tak musím jít zítra na uřad práce.pořád jsem na neschopence tak podle mě mám na mateřskou nárok ale nejsem si jistá.A jak to vůbec probíhá, to určitě vyplním formulář a kam ho pošlu na sociálku či kam???

    #862572
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Moni, na cukrovku se normálně chodí 1x a to někdy mezi 24. a 28. týdnem, ale pokud máš předpoklady nebo tak něco, tak se chodí v každém trimestru. Teda tak jsem to aspoň četla na netu. Jinak co se týče nároku na PPM tak bych si asi zavolala na sociálku nebo na ten pracák a zeptala se jich jak to přesně je. Nebo bokud jsi měla v tom skončeném zaměstnáná dobrou mzdovou účetní, tak by Ti taky mohla poradit. Kočárek neřeším, budu mít půjčený od švagrové. Pokud by ho ale chtěla dát druhé švagrové, tak bych asi šla do nějakého x-landeru.

    #862573
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky8-|
    Kájo – ne nechodím, jsem na rizikovém od začátku.
    dovolenou si vybíráš po mateřské před nástupem na rodičovskou přesně jak napsala Evar.
    ale vybíráš si pouze letošní, ta loňská ti 01.11. propadla, jako mě:@ .já si naštěstí stihla před nemocí ještě dovču vybrat, takže jsem přišla jen o 7 dní,to se dá přežít.no dalších 20 nebo 25 ted nevím kolik mi jí převedou,budu čerpat po mateřské a pak teprve rodičák, zrovinka včera jsem o tom mluvila s holkama u nás v práci na ekonomickém úseku.mám tam fajn ženské, takže cokoliv potřebuji tak mi řeknou – teda pokud vědí, ale ony chodí neustále na nějaké školení, tak čekám, až mi řeknou co vymyslela vláda a poradí co je nejlepší.
    co se týká cukrovky – přesně jak píše Evar. chodí se jednou,jen pokud máš cukrovku v přímé rodině, tak chodíš vícekrát.
    Holky – dětské prádlo se pere zvlášť nebo se může prát s ostatními věcmi. ještě doma nic nemám, tak nevím, tak se raději ptám8-|
    předpokládám, že se pere zvlášť a s jiným práškem a jak se to teda dělá s pár věcma – v ruce?

    #862574
    E Eldalulda001
    Registrovaný uživatel

    Kosto, já si myslím, že se to pere zvlášť, nebo si tam můžeš přihodit i jiné prádlo, ale způsob praní a prášek (mám doporučené Batole nebo Lovelu) se musí přizbůsobit tomu miminkovskému. Já jsem teda ještě nic neprala, ale matně si pamatuju co všechno měla ségra pověšený na sušáku (90% pro mimčo a pak ve stejné barvě i něco jinýho). A s pár věcma nevím, záleží na tom, co je to za kousky, myslím, že když to bude něco, co mimčo nemá přímo na kůži, tak je to celkem jedno.
    Mě propadli jen 2 dny dovolené. Když jsem totiž zjistila, že nám to IVF vyšlo, tak jsem si vzala dovolenou do konce měsíce a až pak jsem šla na neschopenku.

    #862575
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky! Tak u Lucčina příběhu jsem taky bulela. Jinak já dá se říct, že taky vyčkávám s nástupem na tu mateřskou. Nástup mám od 24.12. – 7.1. ale počítám, že půjdu hned na toho Ježíška, aby ty blbci ve vládě nás neoškubali uplně o vše. Budu se muset zajít na personální oddělení a tam si nechat poradit. Taky v tom pěkně plavu. Nevím kdy kam jít, Od koho budu dostávat korunky. Kdy zajít na sociálku a pod. Ale mam kamarádku, terá porodila v létě takže bdu chodit pro radu i k ní. Teď čekám na manžílka až přifrčí z práce a dáme baštu – vařila jsem hovězí polvku s játrovými knedlíčky 😛 . No jinak v pátek jdu k zubaři :# a zůstanu na víkend u maminky. Už mám slíbené koblížky. A taky se těším, že půjdme courat po městě a něco krásného si a malému koupím popřípadě nějakého Ježíška pro manžílka.Tak já sem zase přijdu mrknout v noci o práci *-) . Pááááááá

    #862576
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky8-|
    tak už je to tady
    Změny v porodném, rodičovském příspěvku i nemocenské
    Pokud návrh schválí také Senát a prezident, nárok na porodné budou mít ženy pouze za první narozené dítě, pokud příjem jejich rodiny nepřesáhne 2,4 násobek životního minima. Dále by přinesl změny v pobírání rodičovského příspěvku. Jeho celková výše bude limitována 216.000 korunami. Tato suma se pak rozdělí počtem měsíců, po které bude chtít rodič zůstat doma. Limity rodičovské zůstanou stejné jako v současnosti, nejkratší bude dva roky, nejdelší čtyři roky. Kromě toho by měl být snížen také příspěvek na péči v prvním stupni ze 2000 na 800 korun.

    #862577
    Anonym
    Host

    Dobré ráno,
    no jo, jestli tohle všechno projde, bude to veselé. Aspoň u nás doma, protože manžel pracuje ve státní sféře a k tomu všemu mu nejspíš vezmou 10% z platu (které pro rozpočítání v různých položkách dělají spíš 20%). Ale přitom porodné se počítá ještě z platu letošního. Ach jo, třeba se to pozdrží do března… Ale nejspíš ne.
    Jinak k tomu praní: určitě miminkovské věci prát v jiném prášku, já mám Batole. I s aviváží. A ještě jsem musela koupit změkčovač vody, protože ji máme děsně tvrdou a froté věci jsou z ní jak struhadlo. Koupila jsem ho hlavně kvůli těm froté plínám, naštěstí těch nemám zas tolik.
    Dneska si jdu konečně pro parkovací kartu, páč bydlíme v centru, v zóně. Tak už se těším, že nebudu muset převážet auto z jednoho konce na druhý. Taky mám dnes gravidjógu a od zítřka předporodní kurz. A večer malé posezení s babama ve vinárně. Škoda, že nejste odsud, pozvala bych vás taky!:)
    Venku je další krásný den, tak já vyrážím do města. Pá a hezký den všem, hlavně mimískům!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 331. až 345. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist