únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,451. až 3,465. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #865680
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Tak to by bylo fakt asi pekelné, nechat ho vyřvat a ještě tolik nocí.. Docela bych se bála,že si vyřve kýlu.. Prý se to stává u kluků. Takže taky nerada Adámka nechávám řvát. Navíc vím,že když se rozeřve,tak vůbec nepřestává a řve a řve až do ruda..
    Dneska Adámek ke sváče dostal rohlík a pak jsem mu nastrouhala jablko s mrkví a normálně jsem se až divila, jak to baštil. Otvíral pusinku dokořán a papal. Asi je prostě toho banánu přejedený. Tak ho chvilku mu nebudu dávat.
    Dneska budu muset zajet do alberta:D mají tam akci na sunar za 145 při koupi dvou,to se mi vyplatí a pak hlavně potřebuji sůl do myčky, nějak jsem na ní zapomněla a došla..
    A k obědu Adámek zas dostane tu polévku ze včera, doufám,že jí bude jíst víc nežli včera..

    #865681
    Anonym
    Host

    ahojte, tak se mi holky zdá, že jsme více v kontaktu na fb 🙂 , ale tady zas můžem kolem prcků víc napsat.
    nevím zda mám psát o školce, když to víte z fb 😀 , ale je tam príma paní učitelka i ředitelka, ukázaly mi herny, koupelnu, záchody, šatnu, pak pokojíček na spinkání. no snad to za ten rok vše stihnem natrénovat, musíme být bez plínek a umět si říct aa, pak se částečně sám najíst a trošku komunikovat, co jako chce. pokud zjistí tedy k tomu více info, mohla by pak od září chodit i na ty určité hodiny v měsíci na zkoušku. prý u těhle malých dětí trvá déle aklimatizace než u těch 3 letých.
    no a dnes jsme měli všichni stejný oběd, jen Valča neměla zahuštěno a česnekováno. byl špenát.
    a taky po včerejšku máme doma zas tatínka, fakt k nám chodí na návštvu v poslední době celkem často cizí pán. dneska s námi šel na procházku, vstával brzo, žádné kecy a ani narážky, prostě pohoda.
    no nic, prcek se zas škrábe na notas. už at je starsí a dostane ten svůj barbie. zatím pa

    #865682
    Anonym
    Host

    jo a Evi, k tomu jekotu, máš vidět co poslouchám za řeči, že jí neberu hned z kočáru když zapláče. to je u nás i dole ohen na střeše, že co si dovoluji tam nechat malou. osobně??? asi mě trošku znáš , fakt bych s na ně vyprdla, koupila jim spunty do uší a naordinovala je povinně každému na noc. hele, myslím si, že fakt to chce zkusit vydržet.
    u nás neumí nikdo doma během dne uspat malou, všichni po první stoupnutí a ječení jí berou z postýlky, ale já jdu, bezeslva, div s mrtvou tváří, položím, natáhnu tralalá a jdu, klidně opakuji i 5x, ale jí to omrzí dřív než mě. přeci jen jsme pořád chytřejší než prcci. zkus to vydžet. Míšovi řekni at jde na týden spát do obýváku, že bude rušno a at v něm máš oporu.
    my takhle zlikvidovali, také noční mlíko. dal se dudel, vyplival, znovu dudel, vyplivla, kolikrát i hodinu to trvalo hra dudle a vyplivnutí, ale má to své. dnes podáváme už v noci jen ten dudel, ale nekrmíme, nepijem. pití jsem svolila jen jak měla rýmu, to fakt vypila celou flašku za noc.
    Držíme moc pěstíčky, sice možná ohluchneš, ale zas noc bude lepší. jo a taky jsou na to homeopatika. pro dítě trpící žízen a chutí na mlíko v noci 🙂

    #865683
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    To znám, když Aďa ječí,tak mi ho všichni hned vrací. U nás je zas trošku problém v tom,že nikdo nechce Adámka krmit,takže on fakt od nikoho jiného nechce papat než u ode mě. Už i se brání Honzovi u flašky. Trošku mě mrzí,že Honza sám nepřijde s tím, že ho nakrmí. Jen má vždy chytré řeči, když Adámka krmím obědem. Takže jsem ho dneska usadila s tím,že sice je nejkrásnější a nejchytřejší, ale až začne krmit Aďu lžičkou, tak mi může dávat rady. 😀 Dneska mi Aďa zas na polévku prděl *-) , nakonec jsem mu jí rozmixovala a chvilku jedl, ale teklo mu to všude, takže nakonec šel do koupelny a komplet převléci.. Přijde mi,že nemá rád polévky. Jinak jsem ho začla krmit kovovou lžičkou a víc otvírá pusinu než na tu plastovou..
    Byla jsem s ním na prochajdě a u nás je tedy zas fičák, zas jsem měla docela problém tlačit kočár, když to foukalo ze strany..
    Teď Aďa dostane mléko.. Jen je to blbé v tom,že jak furt cvičí na břiše na zemi,tak se tam i po hodině poblije..
    Tak páá

    #865684
    Anonym
    Host

    Ahojky maminy,
    Peti s tou školkou je to šílené… Také se tam musim zajít zeptat – taky mám rodičák jen na dva roky – chtěli bychom tedy druhé, ale jistota je jistota….
    Evi s tím řvaním – buď v klidu nejsi v tom sama – u nás je to stejné. Uspávám večer třeba 20 minut a za noc se budí 2-3x a vždy chce nakojit. Ale nějak nemám to srdce nechat ho řvát – chci počkat do roka nějak klidně a pak kdyžtak tvrdě zakročím…
    Bivi – s tím chozením – zatím chodí kolem nábytku a za ruce – sám ne. Ale v chodítku nechodí vůbec – zvedne nohy ze země a řve…
    Přeji klidný a krásný večer…
    Papa

    #865685
    Anonym
    Host

    Ahojky!
    Ku..a co to tady zase udělali za „vychytávku“?!?
    Tak Kuba se najednou začíná vracet k normálu. Včera šel spát asi o půl 7, pak se teda vzbudil kolem 9. To bylo asi největší peklo. Nějak nevěděl co chce, dudlík, čaj, pochovat, pořád dokola, mlíko teda odmítl hned. Tohle trvalo asi půl hodiny, nakonec jsem ho přebalila, dala mu nurofen, protože do všeho pořád kousal a zdálo se mi, že má i docela horký čelíčko a ledový ruce (vždycky u teploty má ledový ruce). Pak se vzbudil klasicky na mlíko ve 2 a pak o půl 6. Z postele jsme lezli až o půl 8. To se už dlouho nestalo. Takže už to začíná být takový lepší. Tak uvidíme jestli nechám vyřvat a nebo mu začnu dávat čím dál míň mlíka. Kaše mi totiž večer běžně vypije ze 180 ml vody a 7 lžiček kaše. Na krabici píšou, že porce je 130ml a 4,5 lžičky, takže při obsahu asi 40% mlíka to má skoro celou mléčnou dávku.
    Tady v noci tak strašně pršelo a foukal vítr, že jak máme venkovní žaluzie, který mám v noci roztažený, abych nemusela zapínat lampičku, tak se mi větrem zavřeli. Fakt hnus a docela velkej rachot. No a teďka se mraky roztrhávají a je vidět i místama sluníčko. To je super, protože budu muset jít něco vyřídit, tak si asi Kubu vezmu s sebou.
    Tak se zatím mějte hezky. Kdybych se neozvala tak přeji hezký víkend. U nás bude pracovní :S .

    #865686
    Anonym
    Host

    Hele to mě fakt sere, že najednou poslední příspěvky jsou na první straně, ale po odeslání se to přehodí na poslední stranu. To se asi zase někdo nudil a chtěl něco inovovat. :@

    #865687
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    taky koukám,co tu zas vymysleli.. jsme zvyklé na to,že jsme na konci a ne na začátku, kdo se pak v tom má vyznat,že ?
    Evi,tak to asi ho boleli zoubky. Jsou to stejně chudinky, než jim vyrostou všechny.
    Adámek včera usnul přes osmou hodinou a pak tedy 2X zabrečel, ale žádné pořádné řvaní z toho nebylo. A pak tedy začal řvát pěkně ve dvě hodiny. To ani dudlík nepomohl, až když jsem ho přebalila. Plenka byla max. plná. On mi totiž Adámek v půl šesté vypil lahvičku čaje, pak kaše..tak je pak jasné,že plena byla brzo plná..
    U nás taky děsně foukal vítr a pršelo a dokonce dvakrát uhodil blesk, ale pak byl klid.
    Adámek půjde snídat. Dám mu zas rohlík a asi nastrouhám jablíčko s mrkví nebo tou broskví..
    Budu mu pak vařit zeleninu s masem a nám čevabčiči s bramborem..
    Tak zatím papa 🙂

    #865688
    Anonym
    Host

    Ahojky !!!
    Teda holky tou změnou to zas „vylepšili“ 8o|
    To u nás byla noc dost šílená – jako ostatně každá od té doby co máme rýmu – budí se co hodinu a půl – vážně super….
    Ten vichr a déšť tu byl taky a dokonce ráno na střechách byl i sníh…
    Ani sem se Vám nepochlubila, že Přéma už umí dávat pusinky 🙂 Když mu řeknu Přémo dej mi pusinku, tak otevře papulku jak kapřík a dokonce i trošku povystčí jazyk no a pak se přitiskne a teda jakoby trošku olízne 😀 , ale je to krásný od toho drobečka… Sice pusinka dost uslintaná, ale hezčí jsem snad ještě nedostala – jistě chápete jak to myslim… :$
    Dneska máme pátek 13. tak doufám, že pro vechny bude bez katastrof :o))
    Zatím papa

    #865689
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Babyzno,to je tedy Přéma šikulka,když už takhle pusinkuje :))) To musí být moc hezké 🙂
    Adámek spinká,tak jsem začla vařit, jemu už to je skoro hotové. Snad mu to bude chutnat a bude papat a ne jako včera..
    Ráno jablíčko s mrkví hezky papal. Mám pocit,že už si vybírá,co bude jíst a co ne. A pokud mu to nejede po první lžičce,tak mám prostě smůlu..
    Takové malé škvrně a tak si vybírá:D
    My budeme mít ty čevabčiči s bramborem. Jen jsem zjistila,že nemáme horčici, chjo, tak to bude bez toho.
    Bambulka se dlouho neozvala, asi mají hodně starostí s tím stěhováním a možná tam nemají internet..
    Tak zatím pááá.

    #865690
    Anonym
    Host

    Bivi, Kuba si taky vybírá, jenže když mu to nejede, tak dostane maximálně sušenku nebo křupku a pak další jídlo nejdřív ze 2-3 hodiny. Má smůlu, chlapec. Bohužel tohle má po mě. Já jako malá neměla potřebu jíst a nebavilo mě to. Mamka se do mě snažila pořád něco nacpat, tak jsem pak měla i odpor. Takže když Kuba nebude chtít jíst, tak prostě jíst nebude. Však jednou hlad dostane 😛 . To mamce říkal doktor, nenuťte ji, ona se někdy bude chtít najíst, hlady určitě neumře. Jinak ovoce prostě stále nepapáme, už odmítl i jablečný kompot (se skořicí, s cukrem), ten měl dřív hodně rád. Když jsem mu zkusila dát banán, tak ho jen ucítil a už začal vyplazovat jazyk a dělat brrrrrrr.
    Dneska žádná prochajda nebude 🙁 . Venku sice svítí sluníčko (chvílema), ale fouká silný ledový vítr a je to celkem hnus. Snad bude zítra líp. Nějak se mi líbí nový okruh co teď se známou chodíme. Je to tak na hodinu a půl a asi 6km. Psi se hezky vyběhají, děcka si pospí na čerstvém vzduch a my aspoň trochu hejbnem zadkem 😛 .

    #865691
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Tak zas oběd žádná sláva. No ale zkusila jsem mu dát kousek bramboru a tu si sám vzal a dal do pusinky,takže zítra tu uvařenou zeleninu nechám vcelku a budu mu to dávat do ručičky a on si snad to bude sám dávat do pusinky.. uvidíme,zda se ty obědy zlepší. Já ho nenutím, jen mi je to trošku líto, že předtím tak hezky papal a teďka stěží otevře pusu. Už jen když vidí lžičku,tak pusu zavře a ne a ne otevřít. A to na něj dělám různé blbiny a když se začne smát a otevře pusinu,tak mu tam šoupnu jídlo. Já vím,že je to nefér, ale něco málo sníst musí:D
    U nás taky svítilo sluníčko,už se zatáhlo a dokonce poletoval sníh.. takže asi ven nepůjdeme 🙁

    #865692
    Anonym
    Host

    Bivi, já netvrdím, že bys ho nutila. Taky se do něj snažím dostat aspoň něco, ale když po pár lžičkách přestane otvírat papulu a nezabírají ani blbiny, tak má prostě smůlu a většinou to po něm dojí pes. Dneska na snídani snědl asi 4 lžičky přesnídávky a pak nechtěl, tak dostal až oběd, ten taky nebojedl a jak pak ládoval jogurtek, kterej běžně moc nedojídá. Už byl hladovej 😛 . Jo a rozesmívání na jídlo praktikuju taky, příp. když začne řvat, tak taky otevře pusinu…
    Přemýšlím, že asi budeme muset jít ven, protože spal jen po obědě asi 45min a pořád je nějakej protivnej, ale do postýlky nechce. Naštěstí už moc nefouká, tak to asi zkusíme. Mě se teda dneska moc nechce, už jsem musela něco vyřizovat a večer jedu do práce.

    #865693
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Tak Aďa zas nechtěl otevřít pusinku na pribiňáka,ale když jsem mu přeci jen tam jednu lžičku šoupla,tak začal jíst..ale taky to nedojedl..
    Tak si říkám,zda není období u dětí, nesnášení lžičky..
    Jinak dneska jsem se koukala na svoje zuby a tak mě napadlo,že to asi bude horor,až těm našem dítkám polezou stoličky,přeci jen, když se podívám na ty svoje stoličky a jaká je to díra kolem toho zubu (snad mi rozumíte,jak to myslím).. brrrr..docela ty děti lituji.
    Evi,se máte,že to nedojedené jídlo sní pes. Náš kocour tedy to po Aďovi nedojídá, jen včera olizovat židličku,tak nevím,co mu tam vonělo.
    Já asi ven nepůjdu,tady to dost fouká a když jedu ten náš okruh a je velký vítr,tak mám co dělat ukočírovat ten kočár..

    #865694
    Anonym
    Host

    Tak jsme byli na prochajdě. To byl mazec. Vylezli jsme z baráku a bylo azuro. Asi po 10minutách spadla sem tam vločka, tak jsem preventivně dala na kočár pláštěnku no a během dalších pár minut začlo bílé peklo. Tak jsme pospíchali domů a malej si usnul. Tak jsem ho dala na zahradu pod balkon a seděla jsem tam. Pak jsme se s manželem střídali. Spal tam hodinu a čtvrt. Takže dneska žádný v 18:30 šup do postýlky. Dala jsem mu kašu hezky lžičkou a teď si hraje s tatínkem. Spinkat bude asi až někdy kolem deváté. No ale pak třeba bude spát víc v noci.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,451. až 3,465. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist