únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,481. až 3,495. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #865710
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Evi,tak to chápu,že tě to nakrklo. Vše v jednom eshopu a pak je to problém to koupit.
    Holky, tak Adámek už nechtěl ani ovoce, snad tedy bude jíst oběd. Já nevím, co furt má proti lžičce, prostě semknutá pusa a neotevře jí a neotevře. Náhodou jsem mu tam šoupla asi jen tři lžičky a to se otřásl, jako kdybych mu tam cpala kyselou okurku..
    Tak mi to přišlo tak líto,že jsem začla brečet z toho:'( A přitom se na něj směju,povídám mu a zpívám mu, žádné tlačení a on stejně neotevře pusu.
    Četla jsem,že prý to pro to dítě může být i hra, že jako tu pusu neotevře.. Hm, řešení prý, abych odvedla pozornost.. snažím se snažím, ale když jí stejně neotevře, tak jako co pak ?

    #865711
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, tak se zase po delší odmlce hlásím, dneska načínám už 18tt a cítila jsem ráno pohyby a hned docela čilý, bude to asi zase divoch :). Už asi týden je mi fajn, mám zase energii jako normlálně, tak chodíme s Fílou ven a budu se to snažit užít, dokud zase to nebude náročný kvůli břichu..Už je asi trochu vidět, ale žádnej zázrak, taky mám pořád 2 kila mínus. Chtěla jsem se zeptat, neměly jste v těhu potíže se suchou kůží? Minule jsem to nějak neměla, ale mám ji teď nějakou úplně vyschlou, až mě to svědí, mažu to všelijak, ale na hřebetech rukou mám až takový z toho jakoby oděrky, tak asi to s tím těhu nějakou souvislost má, protože to jsem ještě neměla..
    Fíla jinak je kabrňák, umí se ze sedu postavit, aniž by se něčeho držel, krásně chodí s tím svým vozíkem, podél nábytku..Taky leze na nižší křesla, ale to je docela o strach, protože nějak nechápe, že pak taky může spadnout z výšky. Taky neumí pořádně slízt, leze furt hlavou napřed..Vyrostly mu najednou obě dvojky nahoře, tu jednu jsem měla v merku, ale najednou měl obě..Takže má 6 zubů. V noci spí někdy báječně, třeba dneska celou noc nádhera, ani se nevzbudil na pitíčko. Jindy ale kňourá, leze na mě, furt se převaluje, třeba při úplňku, nebo kvůli těm zubům asi. Je to tak na střídačku. Byla u nás návštěva roční holčička a Fílu to docela rozhodilo, pořád kňučel a lepil se na mě, takže se sourozencem zatím nepočítá :).
    K těm ročním narozeninám dostane větší botičky, pak větší pytel na spaní, nějaký kniíečky, co jsem mu už nedala k Vánocům, něco z Lega Dupla a pak stan, kterej taky už jsme měla připravenej na Vánoce, ale pak mi to přišlo už moc. Možná manžel se zase neudrží a ještě něco koupí, ale myslím, že to stačí.
    No, držím Bambulko palce, ať se tam pěkně zabydlíte, taky mám Fílu pořád na sobě nalepenýho, ale když něco dělám, tak na mě kouká a něco krámuje a můžu to dělat, baví ho to víc, než když třeba sedím u počítače 🙂
    Tak se mějte fajn, vařím tam Fílovi maso, tak se na to jdu mrknout..Papa

    #865712
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky.
    Bibo, jsem ráda,že ses zastavila a něco písla. Moc gratuluji k prvním kopanečkům. To už je pak to těhu lepší,když žena už cítí ty pohyby a ví, že miminko tam je :))
    Já se suchou kůží neměla problém, já se hodně mazala, hlavně nejvíce břicho a stehna. Ruce si mažu celkově furt a toto se mi taky nikdy nestalo, snad se ti to zlepší 🙂
    Holky, tak dneska byl zas odpor ke lžičce i u oběda. Vůbec to rizoto jíst nechtěl. No děs běs. Tak jsem z toho až brečela 🙁 chjo. Ale pak jsem mu tedy uvařila kaši na lžičku od nestlé,tak tu baštil. Ale řekla jsem si,že ještě zkusím jídlo ze skleničky,tak jsme pak jeli procházkou do obchodu a já tam pár skleniček vybrala. A půlku jedné jsem mu dala ke sváče, tak začal baštit, sice to bylo takové mám či nemám otvírat pusu,ale pak až na dvě lžičky snědl vše a pak se dorazil rohlíkem a vypil čaj. Moc se nechci radovat, nevím, jak to bude zítra.
    Jen mi přišlo,že má nateklou spodní dáseň a prosvítá mu tam něco dalšího bílýho.. tak jestli mu neroste další zub..
    Snad se nám to jídlo zlepší. Fakt jsem z toho fakt trošku na nervy, ale před Aďou to nedávám znát.
    Stejně je zajímavé,že takové malé prtě dokáže se rozhodnout,že jíst zrovna nebude a nic s tím prostě člověk neudělá…:^)
    Tak páá a hezký večer 🙂

    #865713
    Anonym
    Host

    Bibo, gratuluji k pohybům! Já začla přibírat v 18.tt a na výchozí váhu jsem se dostala někdy kolem 32.tt. Teď mám vlastně o 8kg míň než před těhu. Jinak kůži mám zrovna teď hrubou, trochu popraskanou a svědivou, na kloubech na rukách (lokty a hřbet ruky). Občas si to namažu Elobase krém nebo Infadolan (regenerační vazelína). Ale nevím jestli na to něco pomáhá, protože se to občas objeví a pak samo zmizí. Vůbec nevím co to je, ale k dr. se mi s tím nechce.
    Bivi, zkusila jsi mu dát jinou lžičku? Nebo jinou misku. Zkusila bych něco vyměnit. Když mi Kuba přestane otvírat papulu během jídla a vím, že mu to jinak šmakuje, tak mu dám lžičku a ukážu mu, že mě má krmit. Vždycky udělám ÁÁÁ ham, otevřu pusu, nechám ho, aby mi dal do pusy tu jeho lžičku, ale nepustím ji, dokud neotevře papulu on. Docela to funguje. Už i nedrží lžičku „vzhůru nohama“.
    Dneska jesou asi nějaký erupce na slunci. Kuba vůbec nechtěl přes den spát. Až po obědě jsem ho vzala do kočáru, tak usnul, ale jen na půl hodinky. Doufám, že bude spát aspoň v noci.
    No nic, jdu vyhnat psa na zahradu, aby se vyčůral a půjdeme spát. Teda manžel a pes chrní na pohovce. Já jsem před chvílí dopracovala.
    Tak dobrou!!!

    #865714
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko,
    normálně Adámek dneska spal do sedmi hodin. To já byla vzhůru od šesti a ne a ne už usnout..
    Evi, já už jsem právě lžičku zkusila vyměnit. Mám asi 5 druhů platových lžiček a taky jsem zkusila i kovovou lžičku, změnila jsem misku a stejně nic. Prostě když si dítko postaví hlavu,tak s tím stejně nic neudělám.
    Uvidím, jak bude baštit dneska. Třeba mu prostě přestalo chutnat domácí a chce to kupované. Jen je o poznání dražší než to doma vařené, ale pokud to bude víc jíst,tak to radši budu kupovat, než aby mi nic pak nejedl.
    tak zatím páá

    #865715
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Bivi, tak mu zkus koupit hamánka, ten je levnej a Kubovi chutná víc než hami. Já to malýmu střídám, normálně mu vyvařuju, ale tak 2x do týdne dostane skleničku. Tak mu zkus dát párkrát kupovaný a pak jednou domácí a taky to tak střídat. Třeba to bude lepší.
    U nás byla noc na odstřel. O půlnoci mlíko, od půl 4 do půl 6 čas na hraní, pak mlíko a v půl 7 budíček. Ráno nechtěl vůbec sváču a furt řval. To už se pak přišla podívat tchýně co se děje. No a od ní se nakrmit nechal. Pak ho dala do postýlky a už skoro půl hodiny chrpe. No a já konečně dosnídala a už zase musím chystat oběd a uklidit, odpo čekáme návštěvu.

    #865716
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Já mu to zkusím taky obměňovat s těma skleničkama a uvidíme,zda se to vrátí až k vypapané misce.
    Tak my trávíme dopoledne cestováním po bytě, nejdříve na koberci v pokoji, to se Aďovi nelíbilo,tak jsme šli na puzle,to tedy taky nic moc, tak jsme byli v ložnici na posteli,tak tam furt lezl ke kraji a když se začal rozčilovat,tak začal zvedat prdelku a cpát si kolínka pod sebe.. Proč to nedělá furt ? to by pak se brzo na ně zas dostal a rozlezl se..
    No a zas v obýváku zmáčknul čumák té hrací krávy a ona zabučela a byl řev největší:D Jinak Aďa snědl půlku jogurtu, ale jen protože jsem ho jedla já. Ještě snad budu muset mu jíst ty jeho skleničky:D 😀 Oběd mu dneska dám až kolem jedné, aby opravdu měl hlad.
    Jééé už zas kadí a smrad jde až ke mně… +o(

    #865717
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Tak mi Adámek usnul. Docela mě překvapuje,že si potřebuje dopoledne zdřímnout,když spí celou noc.. Ale asi to to dítko potřebuje, nabrat energii na lumpačení odpoledne. Jen zrovna kocour se uvelebil v ložnici pod postelí.. tak musím nechat otevřeno, aby vylezl..

    #865718
    Anonym
    Host

    Bivi, taky nemám ráda, když pes zaleze pod postel, když dávám malýho spát. On totiž jak pak leze ven, tak si musí očuchat postýlku a tím většinou malýho vzbudí. Takže ho musím lákat ven hned jak malýho položím. Jo a s tím jídlem, tak všichni mi říkají, že Kuba bude jíst ovoce, když uvidí, že ho jím já. No tak u nás to teda nefunguje, ale jestli to na Áďu zabírá, tak asi budeš muset jíst s ním. Pozitivní je, že už budou mít za chvílu rok, takže už budou moct jíst víc normálních jídel, tak to pak bude lepší.
    Nechce te mi někdo přijít uklidit a vyžehlit? Mám nějakýho kopra… :S . Doufám, že tchýně vezme po obědě malýho ven, abych měla na ten úklid klid a hlavně čas. Teď jsem douklízela kuchyň a obývák, ale ložnici, wc a koupelnu udělat nemůžu, když malej spí.

    #865719
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Evi,tak jak si zvládla úklid a žehlení? Já žehlila včera večer. Ale možná budu večer prát. Adámek si navykl,že se po koupání vyčůrá do ručníku.. někdy to stihne ještě do vany, ale on tam furt kope nohama, takže až když je v klidu,tak čůrá a to je v ručníku na posteli.. naštěstí mám pod ním tu podložku, jinak bych měla denně zčůranou postel..
    Jinak oběd Adámek sněd až na potřetí a to jsem mu to rozmixovala ohřála a jedl nejdříve křupku a pak začal otvírat pusinku na to jídlo, co jsem mu dávala. Fakt jsem z toho jelen, co mám doma za zlobivku.. teďka jsem si říkala,že mu ke sváče dám chleba s máslem, ale furt mi spí. Byli jsme venku a tak usnul… A ještě k tomu má mít to mléko navíc.. Nějak ten náš jídelníček máme rozhozený..
    tak páá

    #865720
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    kdepak jste?
    Tak musím dojet koupit ten calgel, že jsem to nevěděla včera, to jsem byla na nákupu.. Volala jsem totiž doktorce a prý to může být právě spojeno s tím jak mu rostou zuby a nechce tudíž pak moc jíst a tak mám namazat dásně. Ještě jsem jí řekla,že zatím se nerozlezl,tak máme zítra přijít a pošle nás na rehabilitace.. Tak když mu to pomůže,tak tam s ním budu chodit 🙂
    Jinak taky prší,tak jsem tedy zvědavá, jak dojedu do té lékárny s kočárem, na něj mám pláštěnku, ale na sebe ne a s dešníkem a kočárem to nejde… zkusím počkat ještě, jestli nepřestane pršet… ráda bych ten calgel vyzkoušela před obědem..
    tak zatím pááá

    #865721
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    tak u nás je naklízíno jak dlouho nebylo. Jen žehlit jsem opět nestihla. Malej si totiž usmyslel, že s náma chce být vzhůru až do čtvrt na 11! Darebák jeden.
    Bivi, my mažeme calgelem skoro pořád. Ten náš lump ho má totiž rád, chutná mu a tak nějak uklidňuje. Takže máme tu tubu tak na měsíc. Jinak to nejezení fakt může být od zubů. Kuba taky občas odmítá. Takže když někdy úplně odmítá jídlo, tak mu udělám polívku, romixuju ji a dám do falšky. Flaška mu totiž nevadí nikdy 😀
    Dneska zkusím Kubovi dát boloňské špagety. To kuře na paprice mu docela šmakovalo.

    #865722
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    Evi, nakonec ta diskuze bude jen mezi námi,ne ?:D
    Tak dneska se nám to papání zlepšilo, ráno Aďa zbaštil kus chleba a pribiňák a k obědu už snědl víc bram. kaše s masíkem. Pak ještě zbaštil křupky a půl přesnídávky a pak si hodil šlovíka, nakonec jsem ho ve čtvrt na šest musela vzbudit, abych mu dala sunar. On by asi spal až do rána. Takže kaši dám až tak na osmou hodinu. Stejně hnedtak nebude spát, když se tak prospal.
    Už mám doma ten calgel,tak ho zítra mohu vyzkoušet.
    Tak se mi zlepšila nálada, jen zas mám bobky z té rehabilitace, zda to bude v pohodě nebo ne..
    Zítra se dozvíme, kam budeme chodit.
    Tak hezký večer 🙂

    #865723
    Anonym
    Host

    Ivi, asi si fakt budeme psát jen my dvě. Teda než bude on-line Bambulka 😛 .
    Kuba mi teĎ přestal jíst přesnídávky. Včera jsem si myslela že mu nejede jen ta jedna konkrétní, ale dneska jsem mu dala jeho oblíbenou (jablka s piškoty) a prděl na mě. Jen pootevřel pusu, aby zkusil co to je a pak už neotevřel. Tak asi za hodinu dostal chleba s máslem a se šunkou. To snědl půlku krajíčku. Jinak na obídek jsem mu ty boloňský nedala. Nějak se mi to maso zdálo tuhý. Ale dala jsem mu trochu bokem, že mu to zítra ještě podusím a dám mu to. Teda ještě záleží na tom, jestli bude kakat. Dneska totiž nekakal. To bych mu pak asi udělala špenát.
    Jinak my teď nějak doděláváme ten jeho pokojík. Předevčírem jsme mu koupili koberec, sestavili nějaký skříňky a ještě mu chci koupit zábranu mezi futra, aby tam nemohl pes a přitom na nás viděl. Když jsem byla večer v tescu, tak tam zrovna měli jednu, která se nemusí vrtat. Dneska jsme tam už spolu řádili a pak nechtěl jít pryč.
    Normálně, jela jsem večer do tesca a do DM koupit takový ty ochrany rohů a mrkvičku. Tak v DM jsem nechala za ty rohy 300 a v tescu za mrkev asi 600. Cestou ještě v lékárně další 200. Dom jsem teda donasla 4 kabele 😛 . No ale jak se ty dvě věci prodraží…
    No nic, půjdem asi spát, Kuba už je v kanafasu od půl 7. Tak papa a dobrou noc.

    #865724
    Anonym
    Host

    Ivi, při rehabce počítej s velkým řevem, protože ho budeš nutit dělat to co nechce. Ale je to pro jeho dobro. Třeba bude stačit jen chvilka, než mu to všchno dojde. Ale známá říkala, že museli chodit 3 měsíce, že museli mít celý cyklus, ikdyž po asi 3 rehabkách už byl malej ok. Měl predikci hlavičky. No ale budu Vám každopádně držet palce!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,481. až 3,495. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist