únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,496. až 3,510. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #865725
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    tak už máme papír na rehabilitace, jen se tam nemohu dovolat. Máme jen jít 5x.. tak uvidím, jaké to bude.. Jen je to od nás 9km, tak jsem zvědavá na kdy nás objednají, abych se tam nakonec nevláčela MHD.. :^)
    Paní doktorka šahala Adámkovi na dásně a to neměla dělat, ten se tak rozeřval.. no jako vždy, když na něj šáhne.. tak prý je má pěkně oteklé.
    Jen taková maličkost, Adámek nechce otevřít pusu ani na prst, takže jsem se včera marně pokoušela mu to namazat tím calgelem.. tak nevím, jak to budu praktikovat..
    Evi,tak to bude mít Kubík krásný pokojíček :)) My ho máme až na nábytek už taky připravený..
    tak zatím pááá

    #865726
    Anonym
    Host

    Bivi, tak to je pozitivní, že půjdete jem 5x. Já si myslím že jde jen o to, aby Adámkovi někdo ukázal jak to má dělat. Tím nechci říct, že Ty mu to neukazuješ 🙂 . Ale oni ukáží jak přesně ho stimulovat a podporovat. A když Ti dr. říkala, že svaly má krásný, i všechno ostatní, tak je jasný, že potřebuje jen „nakopnout“.
    Calgel: zkus mu ho namazat na dudlík, hlavně do těch míst, kde má dásničky. Kubovi hrozně chutná a rád ho olizuje. Takže pokud bude Áďovi taky chutnat, tak se pak nechá i namazat. U nás je to teda tak, že malej řve, tak mu máznu dásně a co mi zbyde na prstu, tak tím mu opatlám dudel a je klid. Teda aspoň na chvílu 😛 . Každopádně to teď takhle vyžaduje před každým spaním. Portvorák jeden!
    Pokojík snad bude hezkej. Koberec bude mít až asi za 2 týdny, nechávali jsme ho totiž obšít. Už tam má 2 komody s oblečením a pak z ikea expedit (2 řady a na ležačku) a trofast, aby bylo kam cpát hračky. Časem mu tam koupíme i velkou postel, abych něla kde spát, kdyby byl nemocný. Asi do léta bych ho chtěla odsunout na spaní do pokoje. Jinak zatím má na zemi puzzle a koberec, který jsme měli v jídelně. Až to bode, tak třeba dám fotky na fb.

    #865727
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Tak na rehabilitaci nás objednali až za měsíc,že prý mají plno.. tak to nám opravdu pomůžou.. a ta ženská mě otrávila, prý jsme opoždění o pár měsíců.. přitom někde píšou,že se dítě může rozlézt až v desátém měsíci, tak jaký opoždění ?? Jsem se jí ještě zeptala,zda když se malej rozleze,tak jestli mám dát vědět a nemusíme chodit, tak prý máme přijít.. Prý se nerozleze, fakt po telefonu je uplně nejchytřejší! Mám ho furt dávat na zem na bříško a nemám ho pasivně posazovat..
    Asi by to malej potřeboval fakt od někoho okoukat. Bohužel ta naše známá co má stejně starou holčičku,tak marodí.. oni celkem furt marodí,tak je to naprd..
    To jsou fakt starosti.
    Jedinou radost mi dneska Adámek udělal, že krásně papal, jak ráno jogurt,tak i oběd hezky papal a pak ještě ožužlal rohlík. A už spinká:) Tak jsem fakt moc ráda.
    S tím namazáním na dudlík to zkusím, zda to pomůže:)
    Tak zatím pááá. asi si udělám kafe.

    #865728
    Anonym
    Host

    Ahoj mamminy,
    koukám holky že tu debatujete jen ve dvou :o)))
    Pokojík bude jistě pěknej a ty fotky určo dej ať se můžem mrknout :o)
    Bivi neboj – tu rehabku jistě zvládnete v pohodě a Adámek se rozleze… S tim Calgelem u nás zabírá když na něj dělám ááá jako u doktora a on pak tu papulu taky otevře. Akorát tedy Děcko – přímo v návodu píšou, že by to dítko nemělo olizovat…
    Tak abyste věděli, jak to u nás pokračuje s usínáním. Poslední večery je s námi v obýváku skoro do půl desátý a pak ho odnesu do pokojíku a on vcelku v klidu usne. Trochu si tedy zakňourá, ale nic hrozného… Takže vlastně úspěch :o))

    #865729
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Babyzno, debatujeme 😀 😀 Ostatní maminky buď nemají čas, nebo sem přestaly chodit.
    Děkuji, snad se rozlezeme.
    Tedy, to je tedy vytrvalec, že dokáže být vzhůru až do půl desáté.. ale už je to pokrok, že vám pak usne.
    To Adámek jde po kaši do postýlky a tam si hraje a pak usne. Ale nesmíme tam chodit, on pak furt vyžaduje pozornost.

    #865730
    Anonym
    Host

    Tak t oPřéma si právě v postýlce sám nehraje – to tam řve. Když ho máme v obýváku tak si sám hraje a ani nás nepotřebuje pak ho prostě zbalim a jde do hajan a to už pak usne bez breku :o))

    #865731
    Anonym
    Host

    Babyzno, já vím, že ten calgel nemá olizovat, ale stejně mi olizuje prst sotva mu ho strčím do papule a pak hned ty dásně, takže ten zbyteček co mu napatlu na dudl už je jedno. Stejně mám na prstě už většinou jen jeho slinty a z calgelu jsou už je „výpary“. Základ je, že ho to zklidní. Rozhodně to není tak, že bych mu na ten dudl dala nějakou vrstvu, je to fakt jen zbytek co mi zůstane na prstu po mazání dásní. Tak jsem to myslela i jak jsem radila Ivči, aby to mázla na dudl. Jen z principu a hlavně ke „kořenu“ dudlu, aby mu to šlo spíš na dásně než na jazyk.
    Pokojík bud určo luxusní 😛 .
    Jo a gratuluju k uspávání. My to budeme muset taky pořešit.

    #865732
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Adámek dneska krásně baštil i svačinu, celou přesnídávku snědl a pak zas to mléko a před chvílí kaši a už je v postýlce a je tam ticho, asi už byl hodně unavený.
    Jsem mu i dneska převlékla celou postýlku, už mu nějak smdíkovala 🙂 Tak je v čistém a voňavém:)
    Takže mám zas co prát a ještě mám košík na žehlení.. To je motanice s tím prádlem.
    Tak zatím pá pá a ať Vám děťátka krásně spinkají 🙂

    #865733
    Anonym
    Host

    krásný večer,
    Ivanko to byla nějaká kravka né v tom tel na rehabkách. taky jsem si říkala že se nerozlezem a už chodíme kolem nábytku. prostě to příjde. připrav se na ten pláč a neměj z toho takový strach jak já.
    marti je fajn, že ti Préma už spinká, i když teda koukám že vydrží tak dlouho. my jsme se ted naučili jí dávat s flaškou do postýlky, vedle na polštářek dudlíka a jak dopije, vyhodí flašu a strčí cumel. takže je to príma. ale začla zlobit ve vstávání, ted se po 5 vzbudí, postaví v postýlce, udělá blbl a jako matko vstávej, což mě prdí.
    no ale z jiného, zítra už mámekonečně firemní ples, takže hurááá do brna. vyjíždíme už před 9 ráno, do 12 musíme být nahotelu, pak máme svoz na pracovní zasedání, pak zas zpátky nahotel , rychle nachystat a zas zpátky na bvv, v 7 večer začínáme :), už se těším. nejraději bych šla spát dneska vedle do pokojíčku, abych byla fit, no ale to by asi martin nedal.
    takže půjdu brzo do hajan. mějte se zatím krásně a já tu s vámi také zůstávám

    #865734
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Peti,taky si myslím,že ta ženská byla dost vadná. Když už podle telefonu už ví, jak to s Aďou je..
    Tak doufám,že nám bude přát štěstí a Aďa se rozleze než tam půjdem.
    Já Adámka učím na to, aby si držel flašku sám, čajík zvládne, ten má v menší flaštičce a s ušima, ale kaše je ve velké flašce a je mnohem delší a tu nemůže nějak uchopit. Dalo by se k ní dát i ty uši…Navíc je naučený si krknout po té kaši, tak nevím, zda by to zvládl v leže.
    Jinak Adámek se naučil vyspávat déle, už se budí na půl sedmou..
    Peti, tak přeji krásný ples a kde bude malá? Hlídaná ?

    Páá

    #865735
    Anonym
    Host

    ano ano, hlídaná tatínkem 😀 , maminka jede sama. on totiž není společenský typ a navíc slovo liška mu dělá zle, takže sám řekl že nepojede aby mi ten večer nezazil, beru si kámošku co mi byla svědčit 🙂

    #865736
    Anonym
    Host

    Dobré ránko všem!
    Ivi, tak to je dobře, že Adámek už zase papá. Ten náš dareba si usmyslel, že nemuse jíst nic co není v jeho misce nebo v bílém kelímku (jogurtík nebo svačinka od nestlé). Takže když jsem mu dala přesnídávku do misky, tak ji snědl a snědl mi tkhle i asi 4 lžičky jablka s mrkví. No ale ty ksichty co dělal, když jedl to jablíčko 😀 .
    Jinak noc u nás klasika. Šla jsem spát s malým už v 9, pak o půlnoci chtěl dudl, ve 2:34 nutrilon a v 5 taky. Docela bych se vyspala, kdybych v těch 5 ráno nezjistila, že mi nějak blbne telefon. Vždycky si na něm kontroluju čas, abych věděla jestli už bude malej chtít mlíko nebo jen čaj. Juknu na telefon a asi za 5 vteřin zhasne a jeto. No ale tentokrát se sám zase rozsvítil, tak jsem ho odemkla a psalo mi to, že není vložena SIM. No a teď mi tal ludra nejde ani zapnout :@ . Takže dopoledne ho vezu do servisu. doufám, že mi ho zprovozní a že to nebude stát majlant. Jsem ho dostala za porod… No takže jsem letěla telefon rozdělat, abych se ujistila, že mi do něho třeba nějak nezatekl čaj, kterej mám kousek dál na stolku. Samo že stolek i telefon suchej. No ale preventivně. No a od té doby nemůžu usnout. Takže jsem šla se psem, objednala na mall.cz kaše Kubíkovi, už mám i po snídani, vysála jsem a vytřela,… Takže v 9:00 razím do nokie a pak asi juknu na nějaký hadříky. Ta prodejna (se servisem) je totiž v nákupním centru 😛 .
    Včera u nás byla zase známá se synem. Už na sebe kluci i reagovali. Sice si většinou hrál každý sám, ale mávali na sebe, zkoušeli si dělat malá malá, nebo spíš bac bac. Jojo, je už s nima docela sranda. A jsem ráda, že jsme se jednou dvě těhule potkaly při venčení psů. Aspoň tady bude mít Kuba nějakýho kamoše a já si mám s kým pokecat. Protože co jsem si tu (po přestěhování od našich) našla kamošky, tak se většinou vdaly a přestěhovaly.
    Jé já se zase rozepsala. No aspoń máte co číst 🙂 .
    Tak zatím papa a pěkný víkend!!!

    #865737
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko,
    my jsme taky ranní ptáčata. Asi jsem to včera tu zakřikla, Adámek se vzbudil už v pět a naprosto vyspalý.. tak přebalovačka a pak sunar a pak zpět na dospání, ale ani ne za hodinu se rozeřval jak na lesy.. jsem ho pochovala a řval,tak jsem ho položila, ať řve, tak po pár chvilkách přestal, ale už žádné spaní. Tak jsme už nahoře..
    Já jsem taky ráda, že už zase papá. To je fakt mega stres, když dítě nechce jíst. Teď už jen, aby se rozlezl 🙂
    Evi,tak ať ti to opraví. To máš ten displejový typ? Já mám tedy od sony ericsonu,ale už 2x jsem ho měla v opravě.. Si říkám, co to mám za křáp. Jinak já tedy za porod nic nedostala 🙁
    Tak zatím páááá

    #865738
    Anonym
    Host

    Ahojky holky!
    Tak jsem tady zase na chvilku. Byla jsem vše poplatit a zase jdu do nového. Je tu totiž strašná zima. Mam zmrzlý prsty jak tu datluju. Hrozně mi to chybí to se jít nějak vykecat. Malej mi pořád v novi zlobítkuje. Ne a ne spát ach jo kdy už ho to přestane bavit. aNI JSME NEPŘEČETLA VŠECHNY PŘÍSPĚVKY.Není na to čas a je tu fakt zima.
    Dnes mě zase nasral manžel. Zase dorazil domu až ráno. Mam dost
    Jionak asi nic nového. Za týden jedu k našim tak budu mít přístup na net víc. na začátku unora jdeme na oční a k zubaři tak pak písnu jak jsme dopadli
    Takže zatím páááá už fakz musím se můžu počůrat 😀

    #865739
    Anonym
    Host

    Bambulko, tak to manžel dostane asi 10 dkg bumdotlamy 🙂 , když chodí takhle pozdě domů… Tak si to u rodičů užij, když budeš mít přístup na net v teple 🙂 . Bohouška to snad brzo přejde a bude zase hodný. Jen si musí prostě zvyknout.
    Bivi, já mám polodotykový mobil. Má menší dotykový displej a klasickou klávesnici. No jsem zvědavá co mi pak v servisu řeknou. Doufám, že to bude jako záruční oprava. Jinak to byl dárek za porod a k narozeninám zároveň. Všichni se totiž pořád ptali co mi Michal koupil za porod no a v červnu jsem pak měla narozky, tak mi řekl, ať si vyberu nový mobil, že to bude jako za oboje, takže můžu i dražší… Já totiž zlato nenosím a prostě mě nic za porod nenapadalo, takže jsme to pořešili takto.
    Holky, tady normálně chumelí!!! Tak doufám, že to vydrží aspoň do zítřejšího odpoledne.
    No nic, jdu asi udělat nějakou večeři.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,496. až 3,510. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist