únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,556. až 3,570. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #865785
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ty zuby jsou fakt šilenost u dětiček. Chudinky malé,co vytrpí než jim vyrostou.
    Aďa už jí hezky, dneska přímo ukázkově od ráno vše papá. Teď byl mrzutý,tak šel do postýlky a už tam spinká. Je to znát na tom dítěti,kdy si už potřebuje oddychnout.
    Tak jsem hodila nohy na gauč a koukám na živěna1..

    #865786
    Anonym
    Host

    Ivi, zkus lehce zatáhnout za ty kuličky, možná ti panel vyskočí. já díky tomu taky tak přišla a to jsme tehda zkoušeli oba s martinem sundat a prý ani ránu. no a pak jsem za to zatáhla a už to bylo 😀
    jo když se dám do úklidu tak to je rychle. jenže já uklízela jen obývák s kuchyní a koupelku 😀 , vedle spal martin a v ložnici zas prcek, takže jsem nemohla vysávat. takže jsem prvně zametla, pak setřela prach a pak znovu načisto. no a koupelku vystříkám sprejem a jdu do …, pak v jednu vstal martin, udělala jsem rychle zapékané nudle. fakt dobré. holky měla jsem prošlou kyšku a i hermelín. no v tom to není vůbec poznat 😛 , bylo to do 22.1., máme i na zítra.
    Evi, je fajn že ti tchýně takhle pomůže. to u nás nikoho nic nezajímá, když jsem teda dělala posledně vítr že hejsa sedí pořád v šopě, tak od té doby tam nevysedává a pomáhá. tak mám radost.
    ty zoubky jsou šílené, vůbec to nezávidím, my ted máme klid, takže nedávám ani homeo. sice se vnoci budí na dudlík, ale co už. však maminka ho v noci podá.
    jo a to děcko mě ted pěkně nakrklo. tak je tady klientka, o to nic, malá je společenská a baví se s kdekým, ale ta malá můra jak chodí na notas, mi tam zas něco pomačkala a jak jsem začla tisknout tak vyjelo snad 5 listů z facebooku. a to máme na ty pracovní věci časové limity, do které to musí být vytištěno, podepsáno a pak teprve odkliknoutže je vše ok.
    tak máme zprávy, zatím pa

    #865787
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Peti,díky,fakt to šlo snadno:D To by mě ani nenapadlo,že to má takový fígl. Do návodu jsem nekoukala. Tak se Adámek taky bouchnul lehce do hlavy o postel,ale dobrý, breknul. Pak tedy jak jsem psala,spinkal,ale před chvilkou jsem se nějak vyděsila a šla ho zkontrolovat a to se zrovna problouzel. Tak jsem se zas uklidnila:)
    Zas zmáčknul čumák krávy,to byl zas brek. Já fakt nevím,co proti tomu zvuku má..
    AĎa taky furt šmátrá do pc. Ty děcka na to mají čuch. Jedné známé holčička v roce u noťasu vydloubala skoro všechny písmenka..

    páá

    #865788
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    tak asi zas rodiče přítele zas řeší,že Adámek neleze. Už mi přišel i email s motorikou,co a jak dítě má v daném období dělat. To já vím taky. Četla jsem tyhle vývoje už víckrát.
    To mi tak připomíná,když mi furt každý hledat jak a proč kojit a jak dlouho..
    Místo, aby byli rádi,že Adámek je zdravý a plný energie,tak zas řeší, že neleze a že jdeme na rhb až v únoru. Docela mě to mrzí 🙁
    Jinak jak jsme zahájili s přítelem tu dietu,tak docela v pohodě. Ono se to moc neliší od toho co jsem jedla, jen se jí 5x denně.. jen mám furt chuť na sladké. Ale musím to překonat, přeci jen bych pár kg ráda shodila. Už vypadám fakt oplácaně.
    A jestli pojedeme v létě na dovču,tak bych ráda vylezla v plavkách a ne se někde schovávala…

    #865789
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Bivi, nic si z nich nedělej. Řekni jim, že dr. Ti řekla, že máte termín na rozlezení do konce ledna, což je ještě týden a že na rehabkách dřív volno nebylo. Ukaž jim jak s Adámkem cvičíš, jak se ho snažíš motivovat,… A pokud budou mít stále námitky, tak ať Ti poradí co a jak máš teda dělat. Já to s tchýní taky tak dělám, když má prupovídky, tak jí to vysvětlím jak to vidím já a ať mi teda řekne jak to mám dělat jinak. U 90% věcí naznala, že ta její verze je stejně na prd jako ta moje 😛 . No a když ne, tak se cítí dobře, že mi mohla poradit.
    No a u kojení mi do toho naštěstí nikdo nekecal, už ze zvyku jsem si tchýni, mamce a všem, kdo by pak mohl mít blbé řeči, stěžovala, jak si čtu různý návody a zkouším všechno možný, ale Kuba prostě nechce, ale že to nevzdávám a budu to zkoušet dál. No a pak mi všichni říkali, jak jsem to zvládla kojit celých 9 měsíců. U nás funguje 10x odporovat a pak 1x vlezt do zadku a pak je chvílu klid a zase nanovo…
    Jinak Kuba má zase zubovou rýmu. Ale ven asi chodit budeme, protože doma moc nechce spát. Teplotky už naštěstí nemá. Ale večer a v noci musel dostat nurofen, jinak by ani neusnul. Pořád řval, bylo mi ho hrozně líto. Už aby ty zuby měl venku. Teda aspoň ty 4 co mu lezou a pak ať má aspoň 2 týdny pokoj.
    Jé, už zase si na mě otvírá papulu.

    #865790
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Tak to máš hezký způsob, no nevím, zda by to prošlo u nás. To víš, každý se snaží poradit, přeci mají uplně nejvíce zkušeností:D I když to bylo před 30 lety jiné.. Ale já si stejně ve finále udělám podle sebe a hlavně se řídím dle rad doktorky. Ta přeci jen má na to školy.
    Po obědě pojedu s Aďou na nákup. Potřebuji levnější plenky na den. V akci je nemají,tak si ten jeden balík koupím hold za 200.. a očumím tam aspoň koberce.. Furt mě to trošku bere, že by se Aďovi na tom třebas lépe cvičilo. Když jsme v pokoji,tak dělá jiné pohyby než na těch puzlích.. Když jsem s přítelem v krámě,tak mu to přijde vše zbytečné.. Co tedy není jídlo..
    Takhle mám klid. Aďa se vyvětrá a já to vyberu 😀
    Děcko, já myslím,že můžete jezdit ven. Určo to Kubíkovi prospěje a pokud nemá teplotky,tak se nic nestane. Stejně bude v teple schovaný :))

    #865791
    Anonym
    Host

    nejlepší je tchýni nevidět a nestýkat se. hele malou viděla naposled v dubnu a pak jen na fotkách. proto je i na fb tak hodně dávám. sice tam nepíše komentáře, ale jednou za čas mi písne na skype. vůbec neví že jsme nelozily, ani jak a kdy se to podařilo. a můžu vám s klidným srdcem říct, že mi to ale vůbec nevadí. my máme kolem sebe tolik lidí a pak i tolik lidí z mé rodiny, kteří zavolají a přijedou se kouknout. takže jedna baba nechybí. teda kecám, viděla jí na svatbě, ale to jí nedržela. a kdybychom se stýkaly, věřte že to by bylo terno. má 8 dětí, takže přeci všechno zná nejlépe. vím co zažívají švagrovky 😀 . u nich se pomlouvá jedna navzájem ,ale nikdy si to neřeknou do očí. a ten kdo čte můj fb, ví že já tchýni napíšu vše a neštvu se.

    #865792
    Anonym
    Host

    Ivi, musím občas tchýni lozit do sedinky, protože ji mám v baráku a taky švagrová prohlásila, že si do ničeho nenechá kecat. Takže zatím to u ní je tak, že když jí řekneš že jestli nemá malej studený nohy, tak se s tebou přestane bavit. Takže prostě musím být ta lepší 😛 . Ne, tak drsný to není, jen jsem zjistila, že tchýně má občas dobrý rady a nápady.
    Já teď dojídám Kubíkův oběd. Měl kuře se zeleninou kuskusem a sýrem. Snědl tak půlku a teď si, podle zvuků v chůvičce, odkopává postýlku dál ode zdi. Jsem zvědavá, jestli usne. Když ne, tak po sváči půjdeme ven.

    #865793
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, krátce vás zdravím s našima novinkama, jsme u našich a Fíla tu začal chodit sám, jde prostě do prostoru a umí se tam i otočit, zastavit se a tak, když má něco v ruce, tak někdy nemá tak rovnováhu, ale sám se většinou skloní a leze dál po 4, nebo kecne na zadek, takže ani neupadne. Má z toho taky velkou radost a hlasitě se u toho na začátku smál :). No, my jsme taky rádi, začal tak krátce po těch 11 m, dokrtorka říkala minule, že ho tipuje na 11,5 m, že začne chodit..Byla jsem na prohlídce a dopadlo všechny ty testy (ten triple) dobře, jen teda ta moje váha. Tak mi radila, abych brala ty těhu vitamíny, no ale já je minule nebrala a Fíla měl i tak přes 4 kg, tak to bych nerada zase, ale začala jsem je semtam brát..Na tu kůži mi poradila prostě mazat. Někdy mě pěkně bolí za jizva na hrázi, to na ni teď nějak tlačí..no a s tím se taky nedá nic dělat. A ptala jsem se, jestli nevidí, co to je, a tak rychle tam mrkla, já neviděla nic a ona řekla: kluk!! No, takže asi zase je to fakt kluk :). Ještě si počkáme na ten velkej ultrazvuk, ale asi to tak už bude.
    Jinak jsem četla, že taky chcete ten hrníček Lovi, taky bych ho docela brala, ale nemají ho v nějakým obchodě, jako řetězci? V DM bych řekla, že ne, přes net je mi to taky škoda to poštovný platit..
    Tak se mějte fajn a držím Adámkovi pěsti s tím lezením. Jo a Děcko, máte hezkej ten pokojík, jsem teď koukala na FB, i tam hezky svítí sluníčko 🙂 Papa

    #865794
    Anonym
    Host

    Bibo, gratulujeme ke klučinovi a k samostatným krůčkům! Já bych nevěřila, že po těch vitamínech (jen po nich) děti víc rostou. Já je brala už před těhu a malej měl 2,7kg. Ten pokojík ještě není zdaleka dodělaný. Dnes mi zrovna volali, že zítra dovezou koberec. Budeme mu tam pak kupovat malý stoleček a 2 židličky, nějakou malou pohovku a skříň. Pak bude mít půjčený plastový domeček a až tam bude spávat sám, tak asi koupíme i velkou postel, abych tam mohla spát, když bude nemocný. No ale to musí počkat, až nám opraví parkety v ložnici, protože by jsme neměli tu ložnici kam přestěhovat.
    Kuba konečně usnul, tak ven nemusíme. Je tam zima a hodně fouká takovej ten ostrej vítr.
    No nic, musím trochu uklidit než se nám vrátí táta z práce.

    #865795
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    Bibo,taky gratulujeme ke krůčkům a k malému kloučkovi :)) Hlavně zdravíčko. Jinak já ty vitamíny brala celé těhotenství, přeci jen tam byli i vitamíny,které normálně bych z ničeho nezískala. A Adámek sice byl trošku větší,ale ne uplně největší.
    Tak jsem byla s Adámkem v tom globusu a vybrala Adámkovi ten kusový koberec. A přijedu domů a normálně jsem zas nemohla odemknout, furt nám to zlobí, jde to ztěžka,takže jsem nakonec ohnula klíč a do bytu se nedostala,takže jsme s Aďou čekali hodinu na chodbě, než přijel Honza z práce. Vzala jsem si jiný klíč a Honza sundal těsnění z futra,tak už mi to jde lépe otvírat. Ale fakt zážitek,uplně mě z toho zkoušení se dostat do bytu, bolí prsty a ruce.. zloděj by ze mě nebyl..

    #865796
    Anonym
    Host

    Ahojky, co se to děje? Nikde nikdo…
    My se před chvílí vrátili z prochajdy. Kuba si schrupnul asi hodinu a půl. No a teď vařím oběd. Naštěstí na mě nevyřvává, že už má hlad. Budeme mít pangasia s bramborem, hezky na páře. Tak doufám, že mu to bude šmakovat. Na dnešek už byla noc celkem ucházející. Taky jsem pochopila, proč mi nechce přes den moc jíst. Od veřera do rána totiž vypil 5 dávek nutrilonu.

    #865797
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    my asi půjdeme na procházku nyní. Zrovna jsme doobědvali. Adámek měl nějaké maso s kuskusem, docela mu to šmakovalo. Jen jsem si myslela,že sní celou sklenku a on si dal jen půlku.. asi mu to stačí. Pak vypil půl flašky čaje. A teď se na mě směje z koberce,ale vypadá jak když kadí..
    Kubík je tedy nějaký rozpapaný nutrilonem.. 😀
    Jinak mi volala skoro tchýně a zas vyšpekulovali nějakou doktorku,tak jsem jí řekla,že tam zajdeme tedy.. pro klid jejich.. Fakt nechápu, co furt mají, tak nám ještě neleze,tak se z toho snad nezblázníme všichni.
    Tak pááá

    #865798
    Anonym
    Host

    Ivi, prostě je to jejich vnuk, tak se zajímají a „mají o něho strach“ nebo jak to nazvat. Rozhodně to nechápej jako že mají strach, že bys mu ublížila nebo že jsi špatná matka. Tchýně se mi to snažila vysvětlit jako že má strach, aby byl malej vývojově v pořádku, aby se něco nezanedbalo, že víc doktorů víc ví (samo ho netahat kvůli každýmu prdu do špitálu). Ale je to prý prostě takový pocit že mají potřebu pomáhat, radit,… Občas je dobrý jim vyjít vstříc, ať je doma klid.

    #865799
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Mě ale přijde,že z toho zas dělají velké drama,páč už to zas řeší celá rodina. Nejsme sami, kdo v tomto období neleze a nechodí, je více takových případů. A určitě se nám nebude válet do dvou let,jak nám to řekl tuhle „tchán“.
    Tak na procházku půjdeme později, jsme si hráli. Adámka moc baví házet z kroužkama a pak začal být mrzutý,tak jsem ho odnesla do postýlky a už spí.
    Normálně tu byl u krabice od toho chodítka a začal se k ní stavět jakoby na kolínka,tělíčko měl vysoko, jen než jsem přinesla foťák,tak byl zpět na bříšku. Docela hodně nyní zvedá břicho od země.Trénuje asi na čtyři 🙂 Nám se to podaří :)))))))
    Jen když usne,tak najednou nevím, co dělat. Do úklidu se mi nechce, máme uklizeno a v tv nic.. na netu taky nic moc..

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,556. až 3,570. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist