únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,616. až 3,630. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #865845
    Anonym
    Host

    Peti, tak u nás je to podobný. Malýmu něco vezmu nebo zakážu, případně mu změní trasu, tak začne vyřvávat nebo se začne prohýbat a je schopný plnou silou třísknout hlavou o zem. V tom mu teda zabráním, ale jinak ho nechám nebo ho dám do ohrádky a dám mu tam nějaký hračky a ať si dělá co chce. Já se vztekala tak, že jsem si strkala pěst do pusy a u toho dupala a řvala. Takhle si to pamatuju.
    Bivi, já dostala školení, že ubrousky jsou plný chemie a na obličej vůbec nepatří, že mám papulu i ruce utírat mokrou plínkou. To bych nedělala nic jinýho než prala a žehlila :S .
    My už jsme oba po obědě. V ložnici už parketář vysekává odlepený parkety, randál jako prase a malej vedle v pokojíčku spinká. Jak říká manžel: „když spím, tak spím“.

    #865846
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Kdo ti dává takové školení ??:D
    Tak oběd Adámek nesnědl,tak tu přemýšlím, zda mu dát něco jiného nebo jak.. cpát mu to už nebudu, už včera to nejedl. Tak mu to asi nechutná..
    Je to práce s tím jídlem, to dítě si fakt vybírá..
    Adámek dostal na hraní balík plen,tak se mu to líbí. Jen on se snaží furt dostat ke všemu tím točivým způsobem, já se z toho už zblázním.. Místo, aby objevil posun dopředu,tak se točivě k tomu dostane..

    #865847
    Anonym
    Host

    Ivčo, hádej kdo mi asi tak dává školení, když pod námi bydlí manželovi rodiče…
    Tak už máme v ložnici jen půlku parket :'( . No snad půjdou všechny očistit a budou použitelný a nalepí je zpět.
    U Kubíka vede pet flaška a momentálně i můj neopravitelný telefon. Jednu chvíli se taky točil dokola, ale pak začal dělat sprostý pohyby a za chvilku lezl. Dneska mi potvorák malý pořád utíká, sotva vidí pootevřený dveře, tak je pryč, nejlépe v koupelně, kde našel záchodovou štětku, a nebo v rozbombardované ložnici. Tam jsem teda už zamkla, takže má smůlu.

    #865848
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Že by tchýně:D
    Tak jsme dali druhý oběd, jinou skleničku,tak to snědl, ale trošku mě Aďa štval, páč furt cpal nohu na stůl, tak jsem ho musela přes ní plácnout, že jako noha na stůl nepatří.
    Já bych si tak přála, aby se Adámek sám rozlezl.. Jsem teďka položila telefon Honzovi, páč nechápu to, proč nám jeho mamka zařídila další rehabilitaci, ono nestačí, že půjdeme k neuroložce, aby tedy byl klid, ještě budeme chodit k další ženské na rhb, prý že je nejlepší..
    Fakt už z toho jsem uplně hotová 🙁

    #865849
    Anonym
    Host

    Bingo!
    Ivčo, já bych to asi skousla a šla na oboje, obzvláště pokud ty „protekční“ budou dřív. Ale na obojích bych řekla jak to je a ať Ti poradí. Pokud máš od dr. jít na neurologii a od tchýně to jsou „jen“ rehabilitace, tak Ti třeba na neurologii řeknou, že ty rhb jsou dobrý a ať tam chodíte cvičit a k nim jen na kontroly. Teda já to beru podle toho jak to má ségra s malou, že chodí na neurologii do soukromé ambulance, ale rhb mají v nemocnici. Jen se s tím zbytečně nenervuj. Oni se asi prostě snaží vnukovi zařídit to nejlepší a nedochází jim, že Ti tím můžou ublížit. Nebo pokud máte jinak dobrý vztahy a víš, že si je tím nerozhádáš na dosmrti, tak se na ty jejich rhb vyprdni s tím, že chceš jít tam, kam Tě posílá dr. Já si myslím, že pokud jsi chodila s Adámkem pravidelně na kontroly, vše s dr. konzultovala,tak jsi rozhodně nic nezanedbala. Každý dítě se vyvíjí jinak. Já když jsem byla s Kubem na té punkci na neurochirurgii, tak mi dr. říkala, že každý dítě je jiný a že některý se opravdu vůbec nelezou. Základ je, jestli má v pořádku svalstvo a tím cvíčem se už prostě rozpohybuje jak má.

    #865850
    Anonym
    Host

    Jo a Kuba běžně dává nohu na pultík u židličky, pořád mu ji zastrkávám pátky, ale on to bere jako ohromnou legraci.
    Po obědě jsme si hráli v pokojíku/ložnici. Já tam mám na nočním stolku už nachystaný čistý flašky na noc, pak si tam jen vezmu vodu v termosce a nutrilon v dávkovači, abych nikam nemusela chodit dělat mlíko. No a on zjistil, že se mi tam v noci vysypalo trochu nutrilonu. Tak vzal tu pootevřenou flašku a ten prášek se do ní snažil dostat. Asi bude inteligent 🙂 .

    #865851
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminky!
    Tak teda Bohoušek se umí taky pořádně pokajdit. Jo jo jsoiz to borci.
    Péťo holt chlapi jsou chlapi no. Manžel si teda vcelku dá říct,ale zase by možná ani pokaděnýho Bobana nepřebalil. Jen kdyby fakt musel což vlastně ve vašem případě když jsi nebyla doma bejt muselo,ale představa, že by ho šel umejt pod kohoutek si myslím, že by dopadla stekně jak u vás. Kapesníčkama to je pohodlněkjší. jinak já taky vše meju kapesníčkama a zatímn všechno dobrý takže to neřeším. To už musí bejt pořýdně pokajděnej že jdeme pod sprchu.
    Jinak to jedno díťe v podstět chápu. Já by jsem teda chtěla 2,ale jestli to někdy bude to je ve hvězdách. Záleží na penězích atd.
    holky zítra jedu na oční s Bohouškem tak držte palce ať není slepoň po mne. :S . Teď už jsem teda bez brejlí (mam tu laserovou operaci) ,ale měla jsem brýle snad od 9 měsíců až do nějakých 23 let a k tomu jsem šilhala a mám tupozrakost(ta nejde vyléčit úplně).
    Teď mi psala kamarádka co je po umělém oplodnění, že se to nepodařilo. Chudák ona i její přítel brečí. Je mi jich líto. Chudáci se pokouší o mimi už snad 3 rok :-(. Je psychycky na dně. Už ani do toho pořádně nechce jít. Ale přemlouvám jí tak snad se mi to podaří.
    Tak se mějte krásně. Páááááá zítra když bude čas písnu jak jsme dopadli

    #865852
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    Bambulko,tak držíme s Adámkem palce, ať Bohoušek dobře dopadne na očním.
    Holky, tak máme první pokrok, Adámek se sám trošku pohnul plazením vpřed. Jsem právě s ním furt na zemi a snažím se ho motivovat hračkama a i mu zapřu nohu, aby se jako odpíchl. No a když jsem si dávala přestávku, tak se sám posunul vpřed a dostal se k hračce. Takže to tam je, jen musím ho stále motivovat.
    Jinak z toho stresu mě bolí břicho, takže si dám jen tekutý florian.
    U nás Honza omývá i posraného Adámka, my si ho vždy dáme přes ruku a v umyvadle ho omyjeme. Takže v tomto je dobrý, ale jakmile Adámek baští a to jídlo začne tlapat po sobě a nebo to mačká v ruce, tak to se Honzovi nelíbí a ksichtí se.. mě přijde, že proto ho nechce krmit a nemohu ho k tomu dokopat.. Tak hlavně, že nás živí 😀

    #865853
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko holky,
    tak u nás -7,4st. brrr.. a blbej soused tu vrtá, já to vrtá nemám tak ráda!
    Dneska Adámek baštil jablíčko s banánem,tak jsem ráda, že to zas začal baštit. Přeci jen to ovoce mu dělá dobře, vždy se dobře vykadí, ráno vytlačil dva malé bobíky..
    Jinak dneska mám volat té paní na tu jinou rhb, mě se nechce, nechápu proč se mám objednávat na další, když už máme zařízenou jednu od doktorky.
    Adámkovi je dneska 11.měsíců.
    Tak zatím páá

    #865854
    Anonym
    Host

    chci bydlet u vás, u nás svítí sluníčko, dokonce i na čidlo teploměru a ukazuje 14 st *-) , v noci bylo 19.
    Leni, písni pak jak na očním, my jdeme příští týden, jsme teda správně objednané až na půlku dubna, ale včera jsem dr volala jako jeho finanční poradce a hned si mu „postěžovala“ jakou má čekačku a prý, zavolejte mi zítra v 9, domluvíme se. no tak mě to potěšilo. že nás vezme hned za týden. taky jsemm u řekla že mě řežou oči k večeru s čočkama, vůbec jsem nevěděla že existují nějaké umělé slzy. tak pak dokoupím.
    jdu si uděla coldrex, zas mě bolí celý člověk od včera, snad uleví. zatím pá. jinak co k obědu?? my dnes pangáse, ale nevím co na zítra

    #865855
    Anonym
    Host

    Peti, u nás to je podobný. O půl 10 jsem vyjížděla z domu a auto mi hlásilo -13,5 a když jsem pak jela domů, tak na sluníčku už jen -8.
    Konečně jsem si jela vyřídit nový bydliště a zrovna jsem si dala žádost na novou občanku. Na tu občanku mě vzali skoro o hodinu dřív, než jak jsem byla objednaná. Takže jsem si zajela ještě do DM a domů jsem dorazila celkem brzo. Tchýně zrovna malýho uložila do postýlky, tak jsme chvilku pokecaly, řekla mi, že kdybych přijela jak jsem měla, tak že mi ještě stihla něco vyžehlit. No a jak odešla, tak se malej zase pokadil, hezky přes půlku zad. No že já si nezajela ještě na nějaký nákupy. Bych se v obchoďáku odreagovala, přijela bych za voňavým přebaleným dítětem a měla bych vyžehleno :@ . No tak snad příště.

    #865856
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky,
    tak jsem nakonec na to rhb zavolala. Tak nás paní vzala ještě dneska. Máme pár stanic busem, celkem blízko, jen nespolupracují s vzp, proto my jsme od dr poslaní jinam.
    Paní AĎu vyšetřila, trošku jsem měla nakrajíčku, páč ho brala za nohu a ruku a jinak visel bokem dolů a pak i hlavou dolu byl, to ho držela jen za nohy.. a ještě pár věcí s ním dělala. A prý se nemám vůbec hroutit, je sice prý vývojově mezi 8-10.měsícem, ale že to v klidu dožene, žádný problém nenašla. Tak jsem ráda. Okázala mi cvik, co s ním mám cvičit. Je to cvik na boku. No musím říct, že snad to zvládnem. Adámek řval jak tůr. Jen u mě byl v klidu a odměnil mě tak, že mě počůral, takže jsem jela domů zčůraná a dost mě to studilo.. ale aspoň mám klidné svědomí, že jsem nic nezanedbala. Jdeme k paní ještě v pondělí a pak budeme chodit tam na to druhé rhb.. Tady nás vzali zadarmo, ale pak bychom musela platit..
    Tak zatím pááá, jdeme obědvat.

    #865857
    Anonym
    Host

    Evi, s tou tchýni si děláš legraci ne??? takovou tchýni bych milovala. to by pro mě neudělala ani vlastní mamka :))), no jinak my už jsme samy, malá zas vříská, mě třeští hlava, tak se těším že jak dojde mamka domů, tak se zkusím domluvit, jestli pohlídá abych si šla lehnout a chvilku vyspat. pokud to pomůže. horký coldrex bez účinku, jen mám díky tomu pořád zimnici. ted mám babiččno kouzlo (bylinky)
    jo a Ivi, jsem zapoměla napsat na Adámka, uvidíš že to dobře dopadne, udělala bych to jak psala Eva, zkusit obojí, čímdřív tě někde vezmou, tím lépe, třeba stačí pouze nastimulovat malému nožky stiskem a on to pak sám pochopí. pokud se trošku pohnul, tak během dneška či zítřka by mohl být voják a plazit se bravůrně. držíme pěstíčky

    #865858
    Anonym
    Host

    Peti, moje vlastní mamka by to taky neudělala. Když malýho hlídala a on spal nebo si hrál v ohrádce, tak si hrála na pc a pak mi volala kdy a co má jíst :@ . Tchýně to bere tak, že si chvílu odpočne od svých chlapů a mě pomůže, abych se víc mohla věnovat malýmu a nějak ho nezanedbávala. A nebo si myslí, že žehlím špatně a tak chce Kubíkovo raděj vyžehlit sama 😛 .
    Bivi, no vidíš, že to dopadlo v podstatě dobře. Áďa je prostě jenom línej chlap a potřebuje jen „nakopnout“.
    Jinak Peti přeji brzké uzdravení. Já jsem dneska ty úplně KO, sice nejsem nemocná, ale usínám za chůze. Když si jdu lehnout za malým, tak ten neusne a chce se mnou dělat blbovinky. Takže jedině počkat, až úplně vytuhne. Ale Michal mi ráno slíbil, že večer můžu jít spát brzo, tak doufám, že to vyjde. Protože vyždycky když jsem šla spát dřív, tak se malej pořád budil nebo pro jistotu neusnul vůbec a já ve finále šla spát ještě pozděj než obvykle.

    #865859
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    JJ dopadlo to dobře. Sice se mi do toho nechtělo, ale už vím aspoň na čem jsme. Tak bude klid v rodiče.
    Peti, tak do postele a vylež se. Držíme palečky, ať je to jen přechodné nastydnutí.
    Fakt ty mrazy nejsou vůbec příjemné. My sice jeli s Adámkem v -4st. na tu rhb, ale i tak byla zima. Aďu jsem víc oblíkla, aby mu bylo teplo. Vůbec mu to nevadilo a dokonce pak usnul, když jsme tam na to rhb čekali a jeden pán se mě ptal, zda můžou vrtat, když malý spí,tak jsem mu řekla, že můžou.. a Aďa celou dobu spal a pán mi pak děkoval. 😀 Přitom nebylo zač. Jak píše Evča, když spím,tak spím:D
    Evi, fakt hodná tchýně. Mě takhle pomáhala mamka, pohlídala Aďu a ještě mi taky vyžehlila.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,616. až 3,630. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist