únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,676. až 3,690. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #865905
    Anonym
    Host

    Bivi, to je asi nejhorší, neudělat poslední zkoušku. Ale ještě že má nějaký termín.
    Tak jsem dneska uspávala malýho podle té metody. No takový scény jsem ještě nezažila, asi tu knížku viděl a začal tušit, že se něco chystá. Protože jindy za ním párkrát jdu, dám mu dudl nebo čaj a za chvílu usne. Nebo když začne dělat blbosti, tak ho berem do obýváku a jde spát pozděj a to usne po položení a zapnutí pytle. No ale dneska to trvalo hodinu. Hysterický scény sotva jsem se pohla. No ale vždycky jsem odešla pryč a vrátila se za ním až po pár minutách. Vždycky jsem mu řekla, že ho máme rádi, ale že už musí usínat sám, že je velkej kluk. No a po té hodině jsem mu zaspívala rozvíjej se poupátko a po prvních slovech byl tuhej. No uvidíme ještě jaká bude noc. Chci mu dát mlíko jen někdy mezi půlnocí a druhou, podle toho jak se vzbudí, ale čím pozděj tím líp, a pak až kolem šesté ráno. Snad to zvládnem. Během víkendu napíšu další zážitky.

    #865906
    b bambulka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky!
    Děcko dík za odkaz. jen co to dopíšu pujdu si počíst.
    Já koupu také každej den. Má už takovej rituál a hrozně se mu to líbí. Až na poslední dva dny. Předevčírem se lekl protože začala téct voda na kelímek a zarachotilo to a on se toho lekl a začal plakat a chtěl už ven a včera jsem ho dala do vany naházela hračky ajak viděl ten kelímek tak spustil a bylo po koupání tak dnes bez kelímku a uvidíme zda to bylo tím nebo co. :O . No pak po koupání je mazání a flaška s mlíčkem. Tu mu teda dávám v náručí a většinou usne hned po tom co to vypije,ale dávám ho ještě odkrknout. Přijde mi, že na to děsně trpí na to nadýmání. Ale je fakt, že si z 90% stejně nekrkne,ale hnedka jak usne tak ho odnesu do postýlky a spinká pak máme tak jednou dvakrát budíček na dudel kdy se vzbudí sedne si a kňourá. Strčím mu do pusinky dudlíček a zase spí. A pak je budíček na mlíčko. jak kdy dnes to bylo až ráno v 5:30 a to celou dobu spikal sám v postýlce. Tak že by už konečně se sklidnil a spal už zase sám???? No nechci to zakřiknout tak ťuk ťuk ťuk
    Bivi uvidíš že brzo bude prďolka lézt jako o závod a hnedka na to si bude stoupat a bůh ví jestli třeba nezačne brzo ťapkat sám. 😀 . Jde to pak strašně rychle teda alespoň u nás to šlo ráz na ráz. Teď tedy chodí zatím jen za ruku,ale už kolikrát i sám postojí bez držení a uvidíme kdy udělá sám první krůčky
    Dneska jsemmu chtělaudělat radost a udělala mu nudle s tvarohem. Hmmmmm tak se mi na ně pěkně vy…. Takže je budu asi dojídat sama. no jo no holt polívka je polívka……….. je fakt celej po tátovi ten by nudle nevzal do huby a přesně tak to bylo i u Bophouška jen se mu to dotsalo na kraj pusinky hned to vytlačil jyzykem ven a hodil ksicht :S .
    Bivi neboj Honza zkoušku udělá………. držíme mu palce
    Tak teda se měkte krásně a krásný víkend. Páááááááá

    #865907
    Anonym
    Host

    AHojky,
    tak dnešní noc byla celkem v pohodě. Malej se totálně uřval, že se vzbudil o půl 2 na mlíko a pak až před šestou. No a od 7 už byl vzhůru. Dneska dopo ale zase nemohl usnout, tak vytuhl až v 1 a to díky čípku. Dásně má úplně nechutně oteký a mám pocit, že má trochu hrby u spodních stoliček :O .

    #865908
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    holky podpořte nás ikdyž jste z jinýho kraje.Hlasovat lze každou hodinu a anketa
    trvá do 5.března.Přítel mi tvrdí,že to nepřekonáme,tak už jsme se pohádali a vládne tu tichá domácnost,ale jako mamky chceme,aby zrovna to naše dítko vyhrálo.Jestli nám chcete pomoc tak si někam uložte adresu a hlasujte.Budu moc ráda MAXIM KOVÁŘ

    http://kolinsky.denik.cz/zpravy_region/anketa-vyberte-miminko-roku-20120202.html

    VŠEM VAŠÍM ROBÁTKŮM K PRVNÍM NAROZENINÁM VŠE NEJLEPŠÍ

    #865909
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holčiny,
    tak jsem se sem dostala až nyní, měli jsme návštěvu tchánovců. Tak vše dobré.
    Adámek dneska zas bojkotoval oběd, tak mě napadlo mu to rozmixoval,tak to pak jedl. On zas odmítá ty kousky v jídle*-) já už se fakt z toho pos… Fakt my tedy jedlíka nemáme, dneska jediné co snědl až do dna byl pribiňák. Zítra mu uvařím domácí,tak jsem na to zvědavá, zda to bude jíst nebo ne.. Opět jsme dneska cvičili,tak krásně se u toho zvedá, tak snad mu to i pomáhá. Jinak na bříšku opět mega zvedal bříško od země,tak snad už se brzo k tomu kleku dostaneme. Jen když ho fakt motivuji dopředu k plazení,tak se otočí dokola a je u toho. Prostě si to zapamatoval a přijde mu to snadnější než dopředu. V pondělí ještě jdeme na to jiné rhb,tak snad nám paní ještě ukáže nějaký cvik. Pak jdeme až za týden na to naše dle doporučení..
    Tak zatím, jdu domýt lahvičky..

    #865910
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holčiny, kdepak jste ? :)))
    Tak u nás už snad je to normální, že obídek tedy neee.. tedy pokud to je s kouskama. Dneska jsem dělala vepřové na paprice,tak jsem odebrala i Aďovi,ale jedl to až když to nemělo velké kousky. Dala jsem mu i knedlík do ruky a normálně půlku snědl a moc mu chutnal.
    Zítra spíše plánuji pro něj bram. kaši a žloutek nebo tak něco.. Jestli už pořádně bude jíst. Ale jinak vše baští. Odpo přesnídávku snědl celou a krásně otvíral papulku. A dopo měl jogurt a ten taky snědl celý.
    Zas jsem ho na chvilku posadila k hračkám. A normálně sám seděl a nikam nepadal, umí se i vyvážit. Ale musí na to přijít sám, jak se posadit..
    Vy se máte, že už ty děcka to umí a tak.. Tak nám držte palečky, ať to taky brzo zvládneme
    Tak zatím páááá

    #865911
    Anonym
    Host

    Dobré ránko!
    Tak jsem se rozhodla, že nové uspávání odložíme. Malej je jak osina v zadku. Bolí ho zuby, dostává před každým spaním čípek. Jinak včerejšek vypadal tak, že jakmile jsem se k němu otočila zády, nebo jen otočila hlavu, tak spustil řev. Takže teď nemá smysl zavádět nový režimy. Jo a taky jsem řekla, že večer uspávat bude tatínek. Protože včera ho uspával asi 4 minuty, já tam s ním musím sedět aspoň 15min a ještě se pak furt budí.
    Holky, budu kupovat novou pračku a potřebuju poradit jestli s horním nebo předním plněním. Místo mám na obě, ale nevím, která je lepší. V Datartu mi prodavačka řekla, že prý s předním líp pere, protože má větší buben a kapacitu na skoro stejný kila. Já jsem teda zvyklá na horní, ale je mi to fuk.

    #865912
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko,
    doma u rodičů máme pračku s horním plněním a tady máme zas s tím vepředu a musím říct,že obě pračky perou dobře. Neřekla bych,že když má větší buben,že pere lépe. Spíš tam dáš více prádla. Spíše jde o to místo a pak na jaký program pereš. Včera mi zrovna Honza řekl,že má nějaké vybělené ponožky,že předtím tak nebyly.. Já peru na delší program a krásně se to prádlo vypere než na kratší. Takže opravdu je jedno kterou si zvolíš, hlavně jde o místo 🙂 Jinak už mám schválenou sušičku, jen si musím na ní naspořit:| Ale snad to zvládnu.
    Tedy ten Kubík, ten pěkně zlobí, že nechce být bez maminky ani v postýlce. Aďa spal od sedmi do sedmi a to mě vzbudil Honza, pak kocour, zas ukradl houbičku..
    Dneska odpo jedeme na to rhb,tak jsem zvědavá,co nám paní ještě ukáže za cvik..
    tak páá

    #865913
    Anonym
    Host

    ahojte po víkendu,
    u nás bylo rušno, malá teploty, pořád kucká, tak nevím zda jet k dr, když příští týden jdeme na prevenci, jenže má tam být i očkování a tedy zdravý človíček. tak nevím. dneska jede i martin k dr, je nomocný jak …, takže bychom to možná vzali jednou cestou. uvidíme dle stavu během dopoledne.
    Evi, my máme s bočním, mamka s vrchním. v tom bočním máš fakt větší buben a je na tom pak závislé i „proštouchané“ prádlo. čím větší, tím lépe proprané, protože kdyyž narveš plnou pračku, nejlépe riflí, kde je malý buben, ale třeba na 6 kg prádla, tak nikdy to nemáš tak vyprané jako v pračce s velkým bubnem také na 6 kg prádla 🙂 , určitě si neber lg, jako má super tichý hcod, nejde slyšet ani ždímání, to je super, ale nemá samotný program ždímání, náš typ neukazuje ani délku praní, což mi dost chybí, právě skrz sušičku či odjezdy z domu abych se pak stihla vrátit. rozhodovala jsem se tehdy mezi aeg a lg, prodejci mě přesvědčili na ten pomalý chod. ale dne vidím že to je kravina.
    Ivi, Honza zkoušky zvládne, ale věřím že toje nepříjemné. a Adámek nás všechny dožene neboj. určitě nebude „peciválek“ do 2 let. až poznají na co mají ty nožky, tak si pak budeme všichni řikat, proč tak brzo, pak se to přelítne a utečou i z baráku za holkama a klukama 🙂
    jinak tím ž eje táta emocný, tak spí vedle v pokojíčku, já si malou tak během noci vzala k sobě a spaly jsme do 7, a v 7 večer spala. ale za to včera během dne, možná 10 minut.
    Evi u nás i přes teploty, mrskost, když se nechche spát, se tam prostě přivře a at si řve, ono je to po čase přejde a věř že budeš to tak odkládat dlouho, protože pak příjde obodobí které varují jak je to kolem roka to že dítku připadá že je samo, odloučeno od rodiče a stýská se mu i když je metr od něj. my když nechceme spát přes den (ted v té postýlce) tak se tam dá a po půl hodině řvaní pokud nespí, tak jí berem. ale to fakt kolikrát řve jak tur. je to možná drastická metoda, ale u hodně maminek platná a i mě občas tak máti „uřvávala“. to vysílením dítko odpande a další den už to neopakuje. u nás je to tak obden a nebo tak minutový pláč. ik dyž je těžké vidět prcka řvát.
    jé zlobr se vrátil z pokojíčku, tak bude chtít jít tukat, zatí mpa

    #865914
    Anonym
    Host

    Bivi, on je protivný asi kvůli těm zubům a já jsem najednou po uložení od něho hned odešla. Takže prostě se bál. V té knížce sice píšou, že když děcko brečí když mu rostou zuby, tak by prý řvalo i bez zubů. Ale očividně to není pravda. Protože předtím jsem si přes den mohla dělat co jsem chtěla a on byl rád, že mě nevidí, ale teď má prostě strach, nebo co. Jinak v podstatě Kuba spal od 18 do 6, ale mezitím chtěl 3x papat a 2x podat dudl.
    Já mám slíbenou sušičku příští rok. Když teď musíme kupovat pračku. I proto řeším jestli nekoupit pračku s předním, že by se na ni pak mohla ta sušička postavit. Nebo ji (sušičku) pak dám do komory, kam jsem původně plánovala velký mrazák, takže je ten udělaná spotřebičová zásuvka s ochranou. O víkendu jsme se byli u švagrové na tu sušičku podívat. Sušila jí cca 45min a bylo to prádlo docela hladké, takže fakt pak minimum žehlení. No a hlavně pak ubude doma hodně prachu ze sušení, když jsem viděla ten zaneřáděný filtr po jednom sušení.

    #865915
    Anonym
    Host

    Peti, já byla odhodlaná nechávat ho uřvat, ale on se tím řvaním začal dusit a přestával dýchat a ještě si vyřval i přes čípek teplotu 39,4. Vzpamatoval se až asi po 15 min v náručí. To jsem nikdy nezažila. No ale teď ho bude večer dávat spat Michal, tak snad se to zlepší. No každopádně až se zase přestěhujeme zpět do ložnice, tak postýlku už necháme v pokojíčku, takže to bude muset malej zvládnout. Jinak já jsem taky pro to nechat dítě vyřvat. Jako nikdy takovýhle scény nedělal a to jsem ho v podstatě dala do postýlky a šla pryč, občas mu teda zpívala a chvílu tam s ním pobýt. S usínáním nijak extra velký problémy nebyly, ani přes den. Jen se pořád v noci budil na jídlo. To ho teď odnaučuji tím, že mu dávám jen malou flašku s jedničkovou savičkou. Takže se v podstatě uspí tím taháním a kolikrát tam ještě tak dvacítku nechá. Taky se mu ty intervaly snažím prodlužovat a čekám až na intenzivní řev a to mu zkouším nejdřív dávat dudl.
    Ivčo, přejem hodně štěstí na rhb.

    #865916
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Peti,tak brzké uzdravení malé i manžela. A na to očkování fakt musí být týden bez teplot, to se mě vždy u dr. ptali. Hele Peti, Val má i svátek na ty narozeniny nebo ne ? Jsem se tě už dlouho chtěla na to zeptat..
    Evi, to si dovedu představit, jak Kuba vyvádí. Určitě se to uspávání sám naučí :))
    Holky, tak jsem objevila zas plíseň u balkonových dveří 🙁 Jak ten barák není zateplený a teď jsou mrazy, doma teplo,tak fakt to jede.. už jsem z toho nešťastná.
    Jsem tam stříkala savo a teĎka trošku ještě větrám, páč je tam smrad a zas nechci tam pak dávat později AĎu spát, když tam bude smrad od sava..
    Fakt už mě z toho všeho brzo klepne.

    #865917
    Anonym
    Host

    Ivi, ano valča má narozeniny i svátek. dnes u v kalendářích bývá Valentýn(a) 🙂
    to s tou plísní je na nic. ale dnes je dobré, že xistuji protiplísnové nátěry, co ti to drží a npouští dovnitř tu vlhkost.
    asq, DRAK SE HLÁSÍ, TAK MIZÍM

    #865918
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    tak to má Valinka vše v jednom:)
    Tak dneska mi volali z toho druhého rhb,že nás vemou.. a pak volala ta paní z druhého rhb,že by si nás přesunula na dneska dřív,tak se to total krylo,tak jsem to musela zrušit,tak pojedeme na to,kam pak budeme chodit. Jen vůbec nevím, kde to je, nikdy jsem tam nebyla,tak tu hledám spojení. Aspoň si to vyzkoušíme tím mhd.. auto by bylo lepší tedy.. njn, hold musím už začít s tím obnovením řízení..
    Trošku mám zas z toho strach, jiná paní, co řekne atd..

    #865919
    Anonym
    Host

    Ivčo neboj, pokud už Áďa zvedá bříško, tak Ti určitě moc špatnýho neřekne. Budeme na Vás myslet!
    Peti, s tím LG, tak já se tam jednou ptala na sušičku a borec mi řekl, že se vyplatí až když peru každý den. Jinak to prý nemá cenu. Tak jsem se mu snažila vysvětlit, že když nemám kam dát sušák, tak se vyplatí i při praní jednou týdně… Asi chlapec doma nepere a nežehlí. No já dneska jedu už druhou pračku.
    Už by se mohlo trochu oteplit, abysme aspoň mohli zase chodit ven. Ještěže se dneska zase staví známá s malým. Jinak by mi už asi hráblo. Si kluci zase pohrajou, budou si vzájemně brát pitíčka, dělat malá malá baci bac,… No a my si dáme spolu kafíčko se štrůdlem a pokecáme.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,676. až 3,690. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist