únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,751. až 3,765. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #865980
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Evi,
    tak super,že už máte pračku :)) A jakou nakonec máte ? S horním nebo předním plněním?

    Tak ten recept je:
    Svíčková omáčka s hovězím masem a těstovinami
    Věk: od 8 měsiců

    Suroviny:
    hovězí maso
    mrkev, petržel (zhruba ve stejném poměru)
    2 lžíce bílého jogurtu
    1 lžíce drobných polévkových těstovin
    voda
    olej/máslo

    Postup:
    Omyté hovězí maso nakrájejte na malé kousky, osmahněte ho krátce na troše oleje nebo másla, podlijte vodou a nechte dusit. Mrkev a petržel oloupejte, omyjte a nastrouhejte na hrubším struhadle. Zeleninu přidejte k masu, dolijte vodu podle potřeby a vše uvařte do měkka. Mezitím uvařte do měkka těstoviny. Uvařené hovězí maso a zeleninu rozmixujte, propasírujte nebo rozmačkejte. Do připraveného pokrmu vmíchejte jogurt a uvařené těstoviny

    Fakt to chutnalo a vypadalo jako svíčková, jen to není s kořením a solí,prostě pro prtě. Fakt mu to jelo,než mu asi došlo, že už nechce.
    Jinak už si Aďa cpe kolínko pod sebe, tak snad to bude dělat stále, abychom se už dostali dále.
    Ve středu jdu na to druhé rhb, přeci jen to máme blíže a pak mi tu paní doporučovala i ta DR. z neurologie,že prý je nejlepší. A rodiče Honzy nám to zaplatí.
    Aďa zrovna hraje na kravír 😀 (klavír ve tvaru krávy))

    #865981
    Anonym
    Host

    Ivčo, koření mu do toho klidně dej, bobkový list, pár kuliček nového koření, i celer to dochutí (už ho můžou, od roka, ale já ho občas přidávám už asi od 9 měsíců). A jaký jogurt dáváš?
    Pračku mám s horním plněním, whirlpool awe 9629. Vyšla na cca 8tis se zapojením a odvozem té staré.

    #865982
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Já si myslela,že to koření taky moc nemají mít.. Já se v tom nevyznám, co mu dát k tomu jídlu, aby to jedl,ale aby mu to moc neublížilo.. *-) Dřív to tak neřešili a dávali nám vše a teďka je to zas jiné..
    Ta pračka je dobrá a ani ne moc drahá. Hlavně,ať dobře pere :))
    Já dnes budu zas prát na Adámka. Honza mu odpo dal kousek jablka a Aďa ho baštil, ale pak se začal dusit a vyhodil to ven,tak jsem hned měla vše na kalhotech..
    A v pět po mléce usnul,tak máme klid.. tak jsem zvědavá, kdy se probere a kdy půjde zas hajat. ale většinou do osmi je zas v postýlce :))

    #865983
    Anonym
    Host

    pěkný večer,
    omlouvám se, že jsem nereagovala na nic z vašich příspěvku.
    Marti , já také přečetla celý tvůj příspěvek. Přéma je šikula. my čekáme na krůčky. zvuky zvířátek teda zatím ůvbec neučíme, jen čiči a haf, to jí jde. pak cíleně umí říct mama, tata, tááák, ham a „ježiš“ – my to tak slyšíme a když my řeknem ježiš, tak to opakuje.
    pak se učíme kde je ouško, očičko, nosánek, uděla malá a tuli tuli. včera jak mi bylo zle a martin šel koupat malou, tak říká udělej mamince pápá, tak mi krásně zamávala 🙂 , a dnes jsem na ní hleděla. jak dostala tu panenku, tak u ní je i krmící flaška, když se dá na pusinku cca 0,5 cm velké čidlo, tak dělá zvuky že pije. během dnes se tolikrát trefila, že jsem fakt čučela. pak cíleně dávala pít a čekala až si mimi odříhne 😀
    Ivi, také bych chodila na rhb a cvičila všechny cviky. přihoršit určitě nemůžou a každý protahuje jinčí sval (třeba), držte se. s tím jídlem to je někdy i u nás, ale když má dost tak už fakt nejí, odstrčí lžičku a je prostě konec. zkusím pak dát napít a občas si ještě jednu, dvě lžičky vezme. dneska měla teda jen mrkev s rýží, po lžičkách v průběhu celého dne, tak stejně i čajík. pak odpoledne soro 2 hodinky spinkala (což neznáme), no v půl 7 obvyklé koupání a bez mlíčka do postýlky, takže před chvíli už jsem nevydržela to její mroukání a udělala jí 120 ml a dala malou savičku. holky už spinká a vypila jen 60 ml. snad to zas nevyzvrací a bude to už ok. no a martin už také lítá. těhulka už doběhala, ale je slabá. je to fakt šílené. napadlo nás udělat rozbor dortu, jenže nikdo neznáme nikoho na hygieně, či kde by se to dalo dělat. snad to není fakt žádná nebezpečená bakterie. ale dort stále máme, menší půlku. jen ho už nemá odvahu nikdo jíst. ale třeba to z něj fakt nebylo.
    Evi, tak držím pěsti, aby pračka vydržela dlouho a neměla poruchy.
    Leni a ty nakopej manžílkovi do zadnice a at ti hledí ten net přetáhnout. musíš mu to zdůvodnit, že net potřebuješ, protože tady máš maminky a dáváme si různé rady 🙂
    tak, dneska taky asi půjdu už spát, sice moc se i nechce, ale bůhví jaká noc nás čeká. malou jsem vypodložila polštářkem, zapla nanny, tak snad bude vše ok. dneska musím pochválit martina, že pro mě nešel ani v noci, jak to vypuklo a vše s ní zvládnul, taky pak trošku pouklízel doma a do hodinky měl zimnici a začlo být zle. tak se jen válíme. oba teda už spí, snad zítra bude lépe. mějte se , hlavně zdravíčko a dobrou

    #865984
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Tak už peru v nové pračce. Ještě teda musím u vypouštění vody kontrolovat odpadní hadici, jestli to náhodou neteče u takovýho toho plechových štítku co je na zdi. Měli jsme tam špatné těsnění, tak tam máme nové celé to kolínko. Jen si to mám při prvním praní pohlídat. Mám nachystaný 2 pračky Kubíkovi a nám další 3. Jen nemám tolik sušáků 🙁 .
    Peti, Val musí být hodně vyčerpaná. Takový malý tělíčko a taková zátěž. Doufám, že budete všichni doma brzo OK.

    #865985
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    Evi,tak to máš požehnaně prádla, to abys začala a průběžně foukala na prádlo na věšáku, abys mohla věšet nové.. Já většinou peru jednu pračku a ta se mi akorád vejde na sušák.
    Když jsem o víkendu prala víc,tak jsem řekla Honzovi,ať si to svoje pověší na balkon, že to tam vymrzne a taky uschne..Njn, chtělo by to tu sušičku..
    Jsem dneska taky už prala,jak se mi Aďa matlá v jídle,tak mám taky furt co prát. Navíc mi ještě zčůrá večer osušku,tak ještě toto.. No a s tím prádlem už to nebude lepší, když jsou děti,tak je prádlo furt..
    Dnes Aďa začal povídat už v půl třetí ráno, jsem málem šla dělat sunar, páč jsem si myslela,že je ráno a pak kouknu na hodinky a tak jsem ho jen přebalila a šoupla zpět a zas usnul.
    Jinak s tou dírou po zubu je to furt blbý 🙁 Pomáhá mi to chladit, zítra jdu k té zubařce,tak jsem zvědavá, co bude, zda mi dá dren,nebo jak…
    Peti, my chápeme,že tu nebudeš moct psát, když máte chudáčkové takové problémy, už aby vám všem bylo dobře 🙂 🙂
    Peti, ty prý máš golfky chicco multiway, jak si s nima spokojená a máš k nim nějaké výhrady ??
    Hledám golfky a tyhle se mi vcelku líbějí, ještě je chci vidět na živo v obchodě,než je objednám..

    Malá novinka, Adámek dokáže broukat do písničky Skákal pes 🙂 A to sám od sebe :))
    páá

    #865986
    Anonym
    Host

    Ivčo, prádla mám od pátku. Jinak já mám celkem 3 sušáky, 2 klasický rozkládací a jeden na Kubíkovo, ten je třípatrový, takže na něho dám 2 pračky těch jeho prokaděných věcí. No ale stejně jsem zatím vyprala jen dvě pračky, další bude až večer a zbytek zítra. Ale můžu říct, že to prádlo je při možnosti dalšího máchání fakt měkčí. Tuhle funkci jsem u tý starý pračky neměla, taky mi píše čas,…
    Dneska půjdeme po sváči ven. Konečně!!! Venku jsou ve stínu -3st, takže se to už dá. Taky potřebuju vyzkoušet kočár. Doufám, že Kuba venku usne, protože dopoledne si dal dvouhodinový chrupec.
    Ivčo, mě Kuba v noci taky vykolejil. Vzbudil se v divnou dobu, chvíli mi trvalo, než mi došlo, že brečí a asi něco chce. Nějak jsem byla mimo. No ale dostal mlíko a pokračoval další 4 hodiny.

    #865987
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Já nakonec prala i Honzovy věci,ale i ty jsem dala ven..
    Jinak já jsem už taky zvracela dopoledne:(( Najednou mě začala bolet ta díra po zubu a i hlava a pak ještě břicho.. a vím, že když mě bolí zároveň hlava a břicho,tak budu brzo zvracet, páč to už znám.. A přitom já snědla jen jogurt a pak pila kafe a vodu.. jen do toho jogurtu jsem si dala trochu marmelády, jestli byla nějaká už k.o.??? No a pak se mi ulevilo, jedla jsem až nyní. Tak snad to bylo jen jednou.
    Adámka jsem úspěšně nakrmila půlkou skleničky a křupkama. A pak jsem mu dávala brambory, ty chvilku papal, ale pak se začal dávit, páč je chtěl spolknout celé, tak jsem mu je musela vyndat.
    Njn, s dvouma zubama mu to moc nejde.
    Jedeme taky ven, u nás je 0,9 st. Tak proč toho nevyužít, hlavně potřebuji lístky na bus, zítra na to rhb..

    #865988
    Anonym
    Host

    Tak peru další pračku, teda zhruba půlku. Jsou to Kubovi tepláky a jiný tmavý oblečení.
    Venku bylo nádherně. Na ovládání tříkolky si musím zvyknout, přece jen jsem rok jezdila se čtyřkolkou bez otočných kol. Ale jinak je to ovládání asi o 100% lepší. Kuba chrupat vůbec nechtěl, asi byl rád, že se na mě nemusí dívat. Ikdyž… Po chvilce začal říkat mam mam, tak jsem na něho jukla a on začal prdět pusou. Tohle mi udělal asi 4x. Doufám, že zítra budeme moct jít zase ven a že už usne a nebude si ze mě dělat srandu.
    Ivčo, tak ať zítra na rhb dobře dopadnete a ať nemáš nějakou střevní chřipku a je to jen z té marmelády. Já teda teď nějak moc chodím na záchod, ale mě to občas takhle trápí.
    No nic, jdu si natáhnout nohy. Jsem byla odpoledne v práci a nakoupit část věcí na Kubíkovu oslavu. Zítra večer to bude rok… V noci jsem už díky bolestem nespala…

    #865989
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Evi, až nebude sníh,tak se ti pojede ještě lépe :))
    Jsem se dneska docela nadřela v tom sněhu, ale procházka byla super, už mi to teplejší počasí chybělo 🙂
    Tak dopředu přejeme vše nej nej nej Kubíkovi k 1.narozeninám a pěkně to oslavte :))
    Musím říct,že mě bylo do poslední chvíle dobře, mě to vše nastalo až v porodnici..
    Pořád přemýšlím taky co na oslavu koupit a jak to tu připravit, my tak za dva týdny budeme slavit..
    Jsem dneska koukala, Honza mi přinesl kytku a dárek a dortík. Přitom mi říkal,že to slavit moc nebudeme.. Bylo to milé. Jen jsem ho pak zprdla za to,že si vaří brambory ve šlupce v našem nejlepším hrnci..
    Adámek už skoro hodinku spinká, byl uplně unavený, jak zas odpoledne nespal..
    Tak pápáá

    #865990
    Anonym
    Host

    Ivčo, mě to taky všechno začlo až v porodnici, ale já tam byla 6 dnů a poslední 2 dny (včetně porodního) jsem měla křížový bolesti po 7 minutách… Ale rodit bych šla klidně znovu 😛 .
    My budeme dělat na oslavu obložený talíře, pak bude ještě dort. Žádnej oběd nebo něco velkýho dělat nebudeme. Bysme zabili celý den přípravou a Kuba by z toho stejně nic neměl.
    Dneska asi půjdu spát dřív, ještě teda musím počkat na pračku.

    #865991
    Anonym
    Host

    Dobré ránko!
    Tak dneska asi ven nepůjdeme, zatím pořád padá a padá a už ani není vidět rozdíl kde je trávník a kde chodník. V Brně totiž žádný sníh nebyl, max. jenom někde nějaká hromádka, kde byl nahrnutý. Už to ale konečně začíná vypadat jako v zimě. Já mám sníh hrozně ráda, takovou tu klasickou zimu – 20-30cm sněhu, teploty těsně pod nulou…
    Dneska má Kubík rok. Hrozně to letí. Když si vzpomenu, jak mi dr. oznámila, že jsem těhotná: „Tak jak se dnes cítíte maminko?“ To mi úplně vyhrkly slzy. No a teď utíká různě po bytě, vytahuje těstoviny ze šuplíku, stahuje prádlo ze sušáku, všude si stoupá… Právě zkouší, jestli je kolíček na prádlo k jídlu 😛 .

    #865992
    Anonym
    Host

    ahojte,
    gratullujeme Kubíčkovi <:o) <:o) , už je to velký kluk.
    Ivi, co mám xlanderko tak jsem golfky prakticky nevytáhla, jsou pro mě děsně tvrdé a chrastivé, (jsou umělohmotné kolečka (ale to na všech golfkách)00, jé
    lf15ká50ch)00 0dra0k001je tady, tak zas končím, já mám zdroj na notas v práci, muísm tam dnes zajet00

    #865993
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    Kubíkovi přejeme i taky nej nej nej k 1. narozeninám:)))
    Mě vyhrkly slzy, když jsem byla u Dr. na ultrazvuku a ona se mě ptala, co si myslím,že to je, zda holčička či klouček.. a já, že se nechám překvapit, ale přála jsem si kloučka a on když mi to potvrdila,tak mi právě vyhrkly slzičky.. :))
    Holky,tak já jsem tedy v tuto dobu byla furt 2v1:D 😀 ,ale už to byl pěkný pumlíček to bříško :))
    K těm golfkám od chicca jsem četla pár rezenzí od maminek,že nejsou spokojené,tak je moc nechci. Radši bych brala ty Jané 🙂
    Už jsem se radovala,že Adámek hezky papá a dneska už se 2x totál pokadil :((
    Mám pocit,že my tedy trojnásobek porodní váhy v roce mít nebudeme. Moc teďka nepřibírá 🙁
    Na 11.hodinu jedeme na to rhb,tak jsem zvědavá.. a pak na pátou jdu k zubařce,tak jsem zvědavá co mi řekne.. mám to furt podebrané 🙁
    Tak zatím páá

    #865994
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, přejeme Kubíkovi dneska všechno nej, utíká to..My máme narozeniny v neděli a já už jsem zase za polovinou těhotenství, tak to asi nevidím až tak nostalgicky, spíš si tak představuju, jaký to bude podruhý, co bude jinak..To je fajn že se s tou trojkolkou dobře jezdí, byli jsme se podívat v jednom obchodě, kde měli ten ABC design a má takový ty kolečka jak golfky, moc se mi nelíbil. Ivi, u toho Chicca jsem si jako nevýhodu vzpomněla, že vyšší lidi dost kopou do těch zadních koleček, třeba brácha i manžel s tím nejsou nadšený, ale mě to zas tak neva..Tady posílám video a pár fotek, jak Fíla už pěkně chodí: https://plus.google.com/u/0/photos/102496369275667438542/albums/5690024751248689745/5704099430017384594, je šikula, nemusím ho moc nosit, jen někdy chce jít jinam, než ho chvi zrovna já :). Taky vymýšlí pořád nějaký kravinky, když je někde kýbl nebo otevřenej záchod, koš na prádlo a tak, tak tam hned jde něco házet, včera mi hodil ponožky do vědra od mopu, když jsem vytírala bláto z bot..Taky se naučil říkat baf a kvak, pořád si chce prohlížet knížku o zvířátkách v rybníce a jak vidí žábu, tak kváká :). Jo a moc ho baví poslouchat písničky, tancuje u toho, nebo alespoň diriguje, to je vidět i na tom videu, by snad měl chodit na nějaký tanečky :). Tak se mějte moc hezky, jdeme si dát ovoce..Papa

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,751. až 3,765. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist