únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,781. až 3,795. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #866010
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    holky, co teďka učíte prcky ?? Nebo nemáte nějaký odkaz na webovky,kde bych si to přečetla, co se má učit.. 🙂
    Jinak jsme už byli na tom rhb, odvezl nás tam autem skoro tchán. Tak jsme byli rychle tam i zpět.
    A prý Adámek už udělal pokrok, protože jsem tam ukazovala, co s ním cvičím a že hodně se zlepšil od posledně a mám být intenzivnější. Když já se bojím, abych mu moc nepůsobila bolest při tom cvičení.. *-) No a jsem fakt ráda, že máme ještě to druhé rhb, páč nás tedy ta paní objednala až za měsíc.. Přitom prý je důležité chodit každý týden, hold tady toho mají moc a asi nemají místo. Njn,tady je to zadarmo a na tom druhém to platíme, tak se o nás více starají. Tak budu s Adámkem cvičit víc, ale určitě mu to pomůže 🙂
    Jen se prý nesmí rozplazit, to by prý bylo špatně. Jen ještě nechápu, že tady paní neviděla ráda, že Adámek sám sedí. Prý je to hezké, ale nemám to dělat. A ta druhá paní z rhb, v tom viděla pokrok a mám ho poszovat.. To si pak mám fakt vybrat
    Kájo, my zatím nočník máme na skříni..
    No a musím fakt říct, že na druhé mimčo nemyslím, když mám tolik běhání po rhb a pak doma cvičení atd, tak jsem ráda, že mám jednoho Adámka :)))
    Tak páááá

    #866011
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    už druhý den se mi zase nezobrazují konce řádků :@ :@ :@ .
    Peti, tak asi musíte s Val vydržet. Až jí bude líp, tak zase nebude vědět co dřív zblaznout. Jen teda nějak doplňovat ty tekutiny.
    Ivčo, s tím posazování Ti asi neporadím. Sama bych nevěděla čím se řídit. Já Kubu teda dávala do židličky na jídlo a ještě sám neseděl, ale bylo to fakt jen na to jídlo a až se relativně udržel. Dřív děcka posazovali normálně a žádný problémy, kromě věčné bolesti zad nemáme 😛 . Teda to mi aspoň řekla dr. že když ho budu často posazovat (víc než na to jídlo), tak že ho v dospělosti můžou bolet záda.
    Bibo, taky tak trochu závidím, ale asi zůstaneme taky jen u jednoho dítěte. A gratuluji ke klučinovi. Já jsem při příjmu v porodnici taky podepsala souhlas s medikama, ale nakonec tam žádný nebyl. Ale když jsem chodívala na vyšetření, tak mě prohlížel pokaždé jiný doktor a měl tam nějakého medika. Jsem si pak dělala srandu, že u toho porodu je mi to už jedno, že „ji“ stejně už zná celé Brno 😀 a medici se to musí někde naučit. Kdybych je nechtěla, tak můžu jít rodit jinam a ne do fakultní nemocnice.
    Kájo, my nočník zatím nepoužíváme. Zatím tak nějak čekám, že začne malej trochu chodit. Když jsem ho tam posledně posadila, tak to měl jako výbornou židličku k televizi a vyčůral se hned jak jsem mu dala plínku. Ale postupně začneme.
    Jinak u nás nic novýho není. Už začínám chystat na zítřejší oslavu nějaký pomazánky. Večer přestěhujeme ložnici u Kubovýho pokoje zpátky do ložnice, dáme Kubíkovi do pokoje koberec a další věci a budu uklízet. Ráno nachystám obložený talíře a pak asi umřu.
    No nic, jdu zase něco dělat, ať se z toho pak nepo…

    #866012
    Anonym
    Host

    Jo Ivčo, Kubu učím zvířátka. Ale většinou místo na zvíře ukáže na mě. Pak mu ukazuju věci v bytě a říkám mu jak se jmenují. Jinak ho nic novýho neučím, pořád opakujeme ty stejný věci dokola.

    #866013
    Anonym
    Host

    taky nic neučíme nového, teda zatím o tom nevím, tím že máme kočku a psa a koukame na ně z okna, tak je umí poznat a začíná i to haf a či srozumitelně. nebo když se zeptáme kde je bessy,tak ukáže na okno 🙂
    evi, ty řádky mě teda fakt :@ :@ :@ :@ , jsem si myslela že to mám jen já, mám 2 dny nový notas a od té doby to je, hm tak mě těší že to je nějaká asi centrální chyba.
    ivi, já bych asi nejela dle nějakých příruček na to učení, prostě co tě napadne. ale klasika, papa, tak tak všlijak, jak je velká, paci paci, učíme i tuk tuk (na hlavu), ouško, očičko, … a pak učíme motoriku jak je fotka s tím hadrovým puzzle, nebo korálky z ikei na tom drátku. ted i ta panenka nám hodně pomáhá na pevnější ručičku, kdy vezme flašku s mlíčkem, řeknem dej miminku ham a ona přiloží k pusině lahvičku, to jsem ale už psala, že miminko vydá zvuk, odříhne si a valuš zas přiloží a pořád tak dokola. jo a mamka jí učí na vlásky, slovo kudrny kudrny, takže když se to u nás řekne, tak jde hned po vlasech.

    #866014
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Holky,já to s těma řádkama mám taky, je to kvůli tomu odkazu, co sem myslím dala Biba.. ono se to stává všude, nejenom u nás.. Mají to blbě ošetřené a štve mě i to, když se odešle ten příspěvek,že hned je člověk na konci diskuze.
    Dokonce jsem psala na email redakce,ale vůbec nereagovali..
    Já se snažím Adámka taky učit zvuky zvířátek, nejvíce se mu líbí slepice a kokoko dák 😀
    Mě fakt z toho cvičení jde tak hlava kolem, že už si nejsem jistá, co mám Adámka učit, abych pak s ním nebyla i v tomto pozadu.
    S tím sezením fakt taky nevím, osobně jsem si myslela,že je lepší,když si sám sedne.. Já ho nechávám hačat jen na papání a jen chvilku na sedačce než mu připravím zem, jinak je furt na bříšku a pak cvičíme..
    Tak jsem dala náš kratší mantinel do postýlky, bez něj se tam Adámkovi nějak nelíbilo..
    Tak zatím papa

    #866015
    Anonym
    Host

    No asi to bude tím odkazem, protože teď už mám řádky zase v pohodě a nemusím si ty příspěvky kopírovat 🙂 .
    Ivčo, Kuba oproti jeho kamarádovi je velkej carda retarda. Honzík totiž ukazuje na všechno v bytě, třeba známá řekne kde je vodovodní kohoutek a on peláší ke dřezu a pak ještě rychle do koupelny a ještě ukáže na knížku, protože v ní je taky. Ale zase když jsem mu ukázala hodinky a řekla jsem mu, že mám tik tak, tak ukázal, že přece tiktak (hodiny) jsou na stěně a v knížce. Taky v pohodě chodí s chodítkem, umí sám vylézt na pohovku a pak zase sám sleze,… Ale zase nemá tak protrénovanou jemnou motoriku jako Kuba. Takže každý dítě je na tom jinak.
    No nic, jdu krmit divou zvěř a pak asi vypadneme ven.

    #866016
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Možná záleží na tom, co to dítě mamina učí a jak často a pak to to dítě umí.
    Já třeba Adámka stále učím pa pa a to každý den a stejně to udělá jen když sám chce..
    Mám taky půjčenou takovou příručku pro řeč gesty.. a zatím jsem se k tomu nedostala, jsem ¨
    ráda, když Adámka naučím něco rozumného i pro mě než ty gesta..
    Já dnes peču kuře a z jedné části pak asi udělám francouzké brambory nebo to dám do rizota..
    Myslela jsem,že udělám klasické rizoto,ale nějak se mi to nechtělo vařit.. tak Adámek dostane
    skleničku až se vzbudí.

    #866017
    Anonym
    Host

    Ahoj, s těmi řádky se mi to zrovna teď nestalo, dřív někdy už jo, ale četla jsem, že to mají i v jiných diskusích. S Fílou se učíme trochu zvířátka, umí zatím tu žábu, protože se mu to líbí, ale neděláme to nějak cíleně a pravidelně, v jedný knížečce chci, aby ukazoval sluníčko. Jinak třeba mu řeknu, přines parníček a přinese knihu o parníčku, nebo přines autobus a přinese ho, takže rozumí asi hodně..Papa umí, ale dělá to jen, když chce sám. S nočníkem to taky moc neděláme, někdy ho tam při přebalování posadim, ale hend vstává a moc se mu to nelíbí, tak ho nechci otrávit..Ještě nikdy do něj nic neudělal..A holky, jak se podává dětem ta Smecta? Když měl Fíla průjem, tak jsem mu ji chtěla dát do trochy jogurtu, ale nějak to tím zhoustlo a nechtěl to už vůbec..Do vody to nepil. A protože málo jedl, tak jsem nevěděla, jak to do něj dostat. No dneska spal příšerně, v noci dvě hodiny řval, spal s manželem, on ho chtěl nechat uřvat, ale moc se rozjel, tak jsem tam nakonec šla, chvíli ho houpala v náručí a říkala mu říkadla, tak se uklidnil, uprd se a pak usnul mi v náručí a zase jsem s ním spala já. :(..Měl chudák větry a potřeboval uklidnit..A Michal na to neměl už trpělivost. No, už se zase budí na balkoně, tak já zase jdu, papa

    #866018
    Anonym
    Host

    Bibo, smectu my dáváme normálně do vody, ale můžeš i do jogurtu, určitě ale dřív rozmíchat ve vodě, stačí trošička a pak to už lehce přidáš do jogurtu, jídla, polívky. Valči naštěstí „chutná“, takže dáváme na přímo.
    no jinak jsme se tak zesraly, že to až pěkné nebylo. to nejde ani slušně napsat. byla celá od toho, proteklo jí to pod legínama, přes ponožku do postýlk,y normálně čistá vaječina. děs. takže už to peru s předpírkou a na 95 st.
    no a dnes konečně i jedla. měla vývar s nudlema, a snědla ceelou misku. jupííí. jo a před obědem a tím vykaděním měla děsný hysterá. nromálně byla v křeči, asi jí bolelo bříško, pak to vyprdla a byl klid. už je dítě zas uěw ěwmwwwqqa

    #866019
    Anonym
    Host

    Kubu taky pořád něco učím, ale on dělá co chce. Když jsem mu teď řekla kde je kráva, tak se začal smát a ukázal na mě :O . Jinak teď sedí v ohrádce, prohlíží knížku se zvířátkama a ukazuje si na ně, ale nic u toho neříká.
    Jsme se teď vrátili z prochajdy. Jsem si připadala jako pako. Začlo krápat, tak jsem dala na kočár pláštěnku a přestalo, sundala jsem jí a zase začlo. Takhle jsem to udělala asi 3x a pak jsem ji nechala na kočáru. Byli jsme venku přes hodinu a ten darebák ani nepřivřel očička.
    Dneska jsem mu zase zkusila dát tu svíčkovou, ale trochu jsem ji osladila, aby nebyla kyselá a přidala do ní trochu tvrdého sýru. Už první lžičku prskal ven. Takže dostal skleničku. Asi mi chce dát najevo, že neumím vařit. No ale pes tu svíčkovou zblaznul, že mu ani nemusím umývat misku.

    #866020
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Evi,tak to jsi mě pobavila s tou krávou:D ,máš pěkného vtipálka.
    Peti s tím pokaděním to muselo být tedy, to si jen matně představuji,to se nám zatím nestalo, jen vždy to zachytila plena či oblečení..
    Aďa taky měl skleničku,ale půlku té velikánské od hami, víc nechtěl a do toho jedl křupky a házel mi lžičku na zem a pak kolečka. On bez něčeho v ruce nejí.
    Jsem si říkala,že pojedeme ven,ale jsem nějak unavená, to jsem vlastně nepsala, dnes v noci jsem se moc nevyspala,nemohla jsem usnout a když už jsem usnula,tak jen lehce a hned mě vše budilo.. a tak jsem ještě v půl jedné čumákovala a to se zničeho nic rozbrečel Adámek a pak ve čtyři hodiny znova,ale to chtěl přebalit. Pak jsem vlastně vstávala v šest,abych vše připravila než odjedeme na to rhb.
    Já sem teďka zařvala tak na kocoura, až mě křábe v krku.. Mám na stole kytku a kocour se rozhodl,že jí snad sní…

    #866021
    Anonym
    Host

    Jojo Ivčo, je to velkej vtipálek. Však když jsme šli poprvé ven s novým kočárem a on mě neviděl, tak začal řvát mam, mam, tak jsem na něho jukla a on s začal smát a prdět pusou. Teď zase stojí u konferenčního stolku a v tranzu sleduje reklamy…

    #866022
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    My jsme cvičili po přebalení a pak si Aďa vyžádal svačinu a tak krásně otvíral pusinu, až jsem čučela. Moc mě těší, když krásně papá 🙂
    Adámek taky kouká na reklamy, nebo když začnou hrát písničku, tak taky sleduje.
    Jinak Adámek objevil to, že mi může vyhrnout tričko a pak mě štípe do břicha:D Dokonce se dneska sám štípal do ruky.
    A jak si dětičky hrajou s hracím pejskem ?? Adámek si ho nemůže vynachválit, vždy si ho vezme a první mačká srdíčko a pak nožičky:D

    #866023
    Anonym
    Host

    Ivčo, jak jsi psala o tom posazování, tak jsem si vzpomněla, že mi dr. říkala, že je to o zádových svalech. Takže pokud Ti řekli, že má slabé jen břišní svaly a pořád je na bříšku, tak zádové by měl mít vypracované.

    #866024
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    Evi, jj, my musíme posílit břišní svaly, aby mohl jít na to bříško. K tomu prý jsou nejdůležitější.
    Jinak Vám přeji krásnou oslavu 🙂 Hlavně, aby se to líbilo Kubíkovi.
    Normálně mi včera v půl šesté Adámek usnul a spinkal i v půl osmé a tak jsem si připravila kaši a koupání a šla ho vzbudit. Nechtěla jsem ho nechat spát bez kaše, je možné,že by se vzbudil v deset a pak by byla noc..
    Jsem ho normálně nemohla vzbudit, pak se probudil a vana mu byla příjemná. Jen pak nechtěl tu kaši. On celkově teď tu flašku s kaší odstrkuje. Tak jsem mu tam přidala trochu udělaného sunaru a pak začal pít a vypil uplně vše. Tak jsme chvilku ještě koukali na Vyprávěj a pak o půl deváté jsem ho zas odnesla do postýlky a po chvilce usnul. Jen kolem půl druhé se rozbrečel, chtěl přebalit.. a pak nějak po ránu brebentil,ale když jsem nevstala, tak usnul a já se vzbudila v půl osmé a Adámek až v osm 🙂
    Tak u nás asi pršelo, páč je po sněhu.. tak pak pojedu do obchodu.. lépe se pojede.
    Tak zatím páá a hezký víkend.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,781. až 3,795. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist