únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,841. až 3,855. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #866070
    Anonym
    Host

    Dobré ránko!
    Tak dneska v noci Kuba nedostal ani mlíko ani čaj… Večer byl problém ho uspat, tak jsme ho nechali vyřvat a pak to bylo v pohodě. Vzbudil se asi 3x na dudlík, to za ním šel Michal. Pak tradičně kolem 2 na mlíko, ale dostal jen vodu. Tak chvilku vyřvával, ale asi za 5 min zase spal. Další probuzení bylo kolem 5. To se mi ještě zdálo brzo na mlíko, tak zase dostal vodu a usnul. No a pak se vzbudil v 7, dostal mlíko a od té doby je vzhůru. Takže bych řekla, že to proběhlo nad očekávání dobře. Asi je tím, že máme další dva zuby (horní jedničky). Jedem už má proříznutý celý a u druhého měl včera rožek. Jsem jen zvědavá, jestli bude přes den víc papat.
    No nic, jdu se převlíknout, vysát a pak uvařit kafíčko, hezky k autosalonu 😛 .
    Babyzno, Přéma je hezky učenlivej. Já Kubu učím prosím prosím už asi 2 měsíce a on na mě pořád prdí :@ .

    #866071
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    to mě fakt pos… jsem tu napsala příspěvek a pak jsem tu nechtěně šáhla na nějakou klávesu a ona se mi stránka obnovila a příspěvek nikde :(((

    Tak znovu:)
    Babyzno, ještě dodatečně vše nej nej nej Přémovi k 1.narozeninám. Užil si je a copak hezkého dostal ? Nás to teprve čeká, příští týden..
    A je fakt šikovný, co vše už umí.
    Já Adámka učím malý,malý a on se plácá do hlavy, to tedy dělá už delší dobu, to nevím, kde na to přišel, ale dává si pěkné rány.
    A když chci, abychom si dali pusinku,tak mi dá pěstí do obličeje.. :O Není to milé ? 😀 Člověk pro pusinku a on pěstí..
    Evi, no vidíš, jak Kubík byl vzorný, třebas za chvilku bude spinkat celou noc a už si ani nevzpomenete na to noční buzení..
    Já jsem tedy ze začátku, když se budil v pět, to mléko dávala a pak jsem ho šoupla zpět do postýlky a tak jsem si ještě chvilku pospali. On se to naučil a nyní se už budí i na osmou..
    Jinak Adámek se v tom plazení fakt zdokonalil a už je rychlejší. Jen na to,že tu furt uklízím,tak mi tu podlahu pěkně čistí.. hold když je doma zvíře,tak to uklízení není uplně dokonalé..
    Tak zatím, jdu si dát prášek, fakt už mě to zas mega bolí. K zubařce jdu v pondělí ráno, aby mi to vyčistila..

    #866072
    Anonym
    Host

    Ivčo, s tím úklidem to máš ještě lepší v tom, že kocoura nevenčíš venku. My sice psovi tlapky utíráme, ale i tak když vytřu má Kuba hned černý kolena.
    Jinak malej dostával vždycky mlíko až kolem 6, aby měl sváču 9. Tak jsem ho v těch 5 uspala, nechal se uspat rychle, jen si cucl vody, vzal si dudl a spal. Jinak bych mu to mlíko dala třeba v půl 6. No ale vzbudil se pak sám až v 7. Takže kdyby se teď vzbudil jen kolem té 1 nebo 2 v noci, napil se vody a pak třeba až 6 nebo v 7, tak by to bylo luxusní. Jen musím začít chodit spát před jedenáctou, nejlépe v deset. Ale už se těším, jaká to bude úspora peněz za nutrilon. Teď teda máme nakoupíno z mall.cz 6 krabic, takže další bych snad mohla kupovat třeba až za 2 měsíce. Chtěla bych mu teda ještě zkusit koupit ten ochucený. Jo a je taky mazec, že od večera do rána vypil min. 3/4 litru nutrilonu a 260ml čaje a teď si dal jen 0,5 litru mlíka a 10ml vody.

    #866073
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    To je fakt,že kocoura nevenčíme, ale zas leze do svého wc a pak z toho na tlapkách tahá ten kočkolit a ten pak všude roznáší..
    Určitě úspora pak bude, když už bude pít jen ten půl litr denně.. nutrilon je dražší než sunar.. i tak ten sunar se snažím kupovat v akcích. Taky už jsem dávala Aďovi i ochucený sunar, vůbec si toho snad nevšiml, jen bylo takové divné dávat tento do bram. kaše…
    S tou sváčou dopo je to fakt občas problém, když Adámek spí do osmi,pak mu dám mléko,tak občas tu sváču ani nemá, páč nechce.. tak zas aby mi jedl oběd..ale teď ho asi budu muset naučit,že nejdřív oběd a pak spát. Páč mi občas usne v 11 a spí i dvě hodiny nebo víc.. a dávat mu pak oběd ve dvě nebo později je fakt taky mazec, páč pak nechce odpo sváču..

    #866074
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    tak pěstí místo pusinky je super :o)) To já pusinku většinou dostanu když si řeknu, někdy řekne ne a otočí se a když pořád „otravuju“ tak mě odstrčí :o)))
    Narozky jsme si užili :o) – dostal svítící rybičky do vany, stan s balonkama a tunelem, auto -odstrkovadlo, zpívající prasátko a nějaký oblečení – asi byl nějakej hodnej :o))
    Je super že Kubík tu noc takhle zvládl :o) u nás to bylo stejné – prostě sem se jednou rozhodla že nedostane a bylo to – a během týdne se přestal budit :o))
    Už se mi venku budí – slyšim už v chůvičce broukání tak jdu pro něj
    Měj te se krásně :o)

    #866075
    Anonym
    Host

    evi, jaký důvod to má dát malého k babičce? to jako že ona nevstane, nebo ho neuslyší? celkem zajímavá rada.
    my po očkování máme reakce jak blázen, včera 39, ráno 38,5 a ted má 39,5, mě z toho prdne, dostala zas paralen a spinká, nedopila ani mlíčko. holky jak mám odnaučit aby plakala ze spaní či se dožadovala dání dudle? a dělají vám dítka také ze spánu že se posadí????? ona se pak vždycky bouchne hlavičkou o šprušle, to jí probudí azačne z toho brečet. taky by se mi líbilo spát a nedávat dudla. sice je to možná tak 3x za noc, ale stejně to spaní je trhané.
    no a z jiného, dnes jsme byly s máti nakoupit, já tam nechala celkem 3 litry, jako v dm litr, brala jsem plíny ty babylove, ale po jedné plíně je hned opruzená, tak nevím zda to nemá vliv i to že má teploty, jinak je snad budu muset prodat 🙁 , ale to fakt nevím komu. ubrousky, kartáček na zoubky, no a drobnosti pro malou.
    nejžalostnější je ovšem to jídlo, v globuse prolítl také litr a mám 22 actívií v balení, takže o trošku levnější než jednotlivě, karton mlíka, 4 sáčky mražené zeleniny a to je snad vše. žádné maso, žádné sýry, žádné ovoce a ani zelenina. jo kecám pytlík červených hroznů. fakt mi je z toho na blití, nevím jak to budem dělat dál. všechno tak děsně podražilo, to je tak na 2 práce pro jednoho člověka aby se uživila rodina.
    no a pak mám zas velkou radost. jak jsem psala na fb, vali šla se mnou za ruku z pokojíčku do obýváku, máme na jednom přechodu dost vysoký prách, cca 3,5 cm a nromálně to přešla. s aktivním chodítkem jí to děsně baví. tak jsem jí dnes koupila papučky, jsou to 19 ale má tam ještě 1 cm volný, kupoaval ajsem to bez ní, no a přirovnání velikosti, je to jak 21, takže v pondělí vyrazíme do obchodu a koupíme přímo s vali a pěkně to odzkoušíme, at můžem teda capkat.tak zatím papa

    #866076
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    Babyzno,tak to Přéma byl hodný,když dostal takový dárečků :))) A už byl ve stanu ? Líbí se mu tam ?
    Dneska jsem zrovna koukala na ty míčky do bazenu, ale prodávají jich velké množství.. Adámek má rád míčky,tak stále nad tím přemýšlím a taky nad tím stanem, ale nevím,zda se mu bude líbit..
    Peti, to je fakt reakce jako blázen, to už dostala jen ten prevenar ? Přejeme rychlé uzdravení 🙂
    Jinak s těma nákupama je to fakt šílené, člověk jde pro pár věcí a nechá tam peněz..
    Já dneska šla taky nakupovat,ale zas tolik jsem neutratila. Jsem se kontrolovala. Hlavně jsem šla koupit čepičku Adámkovi,aby byla klučičí. Honza o jedné říká,že je holčičí a že mu jí nemám dávat..
    páá

    #866077
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Peti, k tomu dudlíku v noci… a když jí ho nedáš, tak řve ? Já tak přemýšlím,jaké bude odnaučování vůbec dudlíku.. Ten náš je taky závislák, ale v noci už neřve, abych mu ho dala. On si ho najde sám a dá si ho do pusy, nebo spí bez něj.. Dokonce jsem zjistila,že se jako rozbrečí, ale pak přestane, otočí se na bok a spí dál..
    Takže v noci k němu nevstávám. Jen opravdu, když řve jako tůr a to se stává jednou za čas.

    #866078
    Anonym
    Host

    Peti, dát ho k babičce by bylo z toho důvodu, že my bysme už byli odrovnaní… Jinak s tím dudlem nevím. Malej se na něj budí zatím jen tak 2-3x od toho co usne zhruba do 23hod, pak už ne. Teda teď dostane dudl nbo vodu místo mlíka 😛 . Ségra dcery odnaučila až v pozdějším věku. Té jedné řekla, že je dudlík rozbitý a že když ho zasadí do země, tak jí vyroste dudlíková kytička a večer tam pak zasadila macešku v barvě dudlíku. Ale to jí byly asi 2 roky. No a u té druhé (rok a půl) jeli na dovču a dudlík zapomněli doma a jak byla v jiném prostředí, tak si na něj ani nezvpomněla. Ty babylove nám vůbec nevadí. Je fakt, že je střídám s huggieskama. Vždycky jednou tu a pak zase tu druhou. Zatím s nima problém neměl. Jen má na konci „drážky“ pupínky, dr mi říkala, že je to podrážděný od plínky, ale spíš mechanicky. Prý jestli se tam občas nepodrbe. Já si spíš myslím, že to může být podrážděný z toho, jak se vrtí a jako houpe v sedě. No, zatím mu to mám natírat novikovem a až půjdem na očkování, tak se na to jukne.
    Val je veliká šikula, že už takhle chodí. Kuba má taky to aktivní chodítko rád, ale když se s ním snažím chodit, tak udělá pár kroků a pak se předkloní a chce si hrát. Nebo si k němu klekne a chodí s ním po kolenách. V prostoru si nestoupne, vždycky hned sedne. No uvidíme. Už jsem přemýšlela jsem, že bych mu od někoho půjčila takový to chodítko, do kterýho se dítě posadí (postaví) a chodí si samo. Ale neznám nikoho, kdo by nám ho půjčil a kupovat ho nechci.
    Ivčo, já taky včera kupovala čepičku. Nějak nemáme žádnou jarní. Koupila jsem ji v intersparu za 89kč. Sice je mu na těsno, ale větší neměli, tak aspoň něco. Už jsem taky přemýšlela, že mu dám do kočáru ten podzimní fusak, když už hlásí skoro 10st.
    Ty nákupy jsou tragický. Nejraděj nakupuju křupky, těch je velký pytel za málo peněz a Kuba z nich má radost. Jsem včera nakupovala na guláš a na koprovku. Pro kopr jsem ale musela jet do tesca, protože v intersparu neměli ani chlazený, ani mražený, ani nakládaný. Fakt děs. Tu koprovku měl Kuba dnes na oběd. Normální, kterou jsem vařila nám, tak snědl tak 10 lžiček. On teď asi 3 dny nějak málo jí. Snad se to zlepší, když bude v noci bez mlíka. Zítra teda s náma guláš jíst nebude, chci mu udělat zeleninové rizoto. Však nemusí mít každý den maso.
    Jo a přemýšleli jsme, že bysme mu vyřadili večerní kaši a dávali mu nějaký „pořádný“ jídlo. Myslíte, že bych mu mohla večer dávat skleničky, nebo raděj nějaké pečivo? Chci, aby se na noc nadlábl a nebudil se vůbec.
    Jů, jsem se zase nějak rozepsala. Čekám, až se vrátí Michal se psem z venku a půjdu spát. Dneska mám na to svatý nárok. Ráno jsem uklidila celý byt, uvařila jsem a pak jsem byla odpoledne 5 hodin v práci. Až jsem přijela, tak jsem ještě vytřela společné schodiště a chodbu. No, nato, že jsem chtěla celý den odpočívat, jsem toho udělala víc než kdy jindy.
    Tak dobrou a přeji klidnou noc. A Val, ať jí ty reakce rychle přejdou!

    #866079
    Anonym
    Host

    je možné, že jí ho dávám automaticky aby se nerozbrečela, zkusím nereagovat, uvidím. ale když jí vidím že je v sedě nebo jsem slyšela ránu tak vím že to se musí najít dudel 🙁

    fakt to odnaučování bude boj

    jo, a nad balonkama jsem přemýšlela také, máme bazének a tak by se mi to v tom líbilo, ale není to kde dát, takže se to zamítlo, navíc by byl všude bugr :), už ted je přehračkováno

    Ivi, ten nákup byl fakt jen nutné zboží, já dělám hodně polívky, takže zelenina fakt fičí, jogurty jsou jen pro valču, takže té to musím dopřát, valstně hodně věcí bylo koupeno pro ní. má svůj regálek a martin ví že na něj nesmí šíhnout, on je děsný žrout, fakt sní co vidí, jogurty, sýry a mlíko u nás jede ve velkém.

    #866080
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    u nás stačí říct Honzovi,že ten a ten jogurt je pro Adámka,tak ho nejí..
    Dneska jsme všichni spali do půl osmé:)
    Jinak u nás se bude opravovat postel,páč děsně vrže a furt se hýbe..no děs..
    Tak jsme trošku harcovali s nábytkem a Adámek je nyní i s postýlkou v obýváku. Když tam budou vrtat atd,tak aby jí neměl zaprášenou..
    Taky jsem dneska zkusila dát oběd a pak jídlo, ono to nějak dneska vyšlo, jak přišel skoro tchán se mrknout na tu postel,tak chtěl vidět Adámka čilého,tak jsem ho nedávala spát a tak po dvanácté dostal oběd,ale zas usnul až před chvilkou.. tak nevím,co je lepší.. Taky záleží jak dlouho bude spát atd..
    Evi,tak co ? Vyspali jste se opět nebo byl křik v noci??

    Tak zatím pááá

    #866081
    Anonym
    Host

    pěknou neděli přejemem
    ivi, tak u nás tím že má vali svůj regálek v lednici, tak ani nemuísm nikomu nic říkat a ví se to automaticky.
    jinak stále teplotujem, už ale nekucká, ráno měla 38,6, dala jsem paralen, pak v poledne 38, tak znovu dostala, za celý den prakticky nic nenaspala, jen ráno po 8 vytvrdla a spala snad hodinku, od té doby jsme vzhůru, sotva se tu plazí,ale děsně si chce hrát, při pokusu o spánek neskutečný řev. tak půjde dneska tak v 6 do vany a rovnou spát. ani odpolední sváču nechtěla, tak dostala mlíko.
    má to rozhozené trošku i skrz návštěvy, pepa od máti tady měl dceru s děckama, i s miminkem. mají holčičku a tak jsme se domluvily, že budou od nás brát nějaké věcičky, takže mám za 2 tis prodáno, pak křesílko od fp další peníze. no takže mám radost. usnadní to trošku pak do budoucna práci, vybere si a zbytek pak nafotím a dám na mmb.
    právě nám valča začla chodit kolem aktivního stolečku a tlačí si ho před sebou, když jí končí trasa, obejde si ho a jde zpátky. já mám radost 🙂
    probudili jste se také do sněhu? včera takové jaro a dnes venku hnus. ted už je teda modrá obloha a začíná zas prosvítat sluníčko. už by zima mohla skončit. se těším až se budem čančat. máme nakoupených šatiček a plátěných katí :), už jen at chodí a můžem parádit, také se tším a si sednem na zmrzku.
    přemýšlíte nad koupí té trojkolky jak je tam vodící tyč? mě na to navedla kámoška, a budu jim dělat účetnictví, tak mám to od nich slíbeno 😐 , to bude prča až na tom malou potlačím někde ve městě. už tu zimu fakt nechci.
    už se nám dlouho neozvala lena bambulka, šup šup at už máte doma internet

    #866082
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    tak u nás sníh není,ale ráno padal s deštěm..Taky už nechci zimu, mám radši teplo a hlavně se bude lépe chodit ven s prckem,když ho nebudu muset navlíkat.. Sice teďka už to není takové balení jako když byli mrazy, ale i tak..
    Chudinka Valinka,tak přejeme, ať už je jí lépe. Ty teploty jsou fakt blbé u prcků..
    Jinak ta tříkolka je super, viděla jsem to u mamin v létě a moc se mi to líbilo,jak ty děcka v tom byla spokojená..
    Jsem si vzpomněla, Evi, myslím,že můžeš dát Kubíkovi i k véče něco jiného než kaši nebo mléko. Když ti to bude malej jíst..
    U nás by to asi neprošlo, učím ho jíst i chleba s máslem,ale má radši suchý a to by na večeři nestačilo. No a tu večerní kaši tedy už taky nějak nemusí.. Asi už se jí přejedl..
    Postel dopadla dobře, už se nehýbe,máme i trošku výš matračku,tak snad se bude i dobře spát. Tak se tam i pořádně vysálo..
    Zítra ráno jdu i s Aďou k zubaři.. hned po ránu, moc se mi nechce takhle z rána,ale když mě to fakt bolí a mám to nateklé,tak to zvládeme s Aďou..
    Bambulko, chybíš nám tu s Bohouškem…

    Pa pa

    #866083
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    tak Kuba už 2 noci nejedl. Jen na dnešek to bylo peklo. Vzbudil se ve 3:43 a pořád nemohl usnout. Vždycky začal usínat, pak se převalil na břicho, sedl si a rozčiloval se, že neleží a nespí. V 5 jsem mu dala mlíko, ale to taky nezabralo, tak jsme si od 6 hráli v pokojíčku. Před sedmou jsme se šli podívat na tatínka, jak si hezky zařazává v posteli. No a jak jsme vešli do ložnice a Kuba uviděl kočár, tak se k němu začal natahovat. No tak jsem ho tam šupla a hned usnul. Spal až do 10, já do 9. Snad to dneska bude lepší.
    Jinak dneska měl na véču půlku oběda. Měl velkou skleničku 250g, tak v poledne snědl půlku a teď dostal zbytek. No a táta ho už uspává.
    Jak jste psali o těch míčkách, tak Kuba má ještě dostat k narozeninám 200. Máme nafukovací bazének, tak mu o chci naplnit míčkama. Bude ho mít v pokojíčku, místo na něj tam ještě má.
    Zítra nebo v úterý budu dr. volat, že Kuba žádnou rýmu nemá, tak ať ho naočkuje.
    My máme v ledničce takový ten box na zeleninu plný Kubových skleniček, jogurty máme normálně volně, takže po vybalení nákupu hlásím čí je který jogurt. Naštěstí to stačí říct jen jednou 😛 .
    Peti, my tu tříkolku už máme doma. Jen jsme zjistili, že nejde tou vodící tyčí ovládat směr. Ale byl to dárek na vánoce, který naši koupili už v listopadu, takže se vrátit nedala. Bohužel nemá ani takový ty pásy a má nízký opěradlo. Takže nevím, jestli na ní bude vůbec letos Kuba jezdit. Na příští léto mu už Michal plánuje elektrickou čtyřkolku.
    U nás je vyloženě aprílové počasí. Chvíli svítí, pak začne pršet, zase slunko, pak pár sněhových vloček,…
    Taky bych už brala normální jaro. Nějak teď nevím, jak mám malýho oblíkat. Sice bývá relativně teplo, ale občas fouká studený vítr.
    Přeji hezký zbytek večera a klidnou noc.
    P.S. Bambulko, už dokopej toho svojeho chlapa, aby Vám zařídil ten internet!

    #866084
    Anonym
    Host

    Dobré ráno.
    Je to terorista!!!!!!!!!! Včera šel spát někdy po sedmé večer. Vzbudil se ale v 9 a do 11 střídavě usínal a brečel, pak se pokadil a usnul. O půl druhé byl zase vzhůru a do čtvrt na tři nemohl usnout. Další budíček byl o půl čtvrté, to bylo naštěstí jen tak na 20 minut. No a teď byl vzhůru zase v 5 a před chviličkou jsem ho musela uspat v kočáře. Myslím si, že měl asi boleníčko, protože jak najednou dostává míň nutrilonu a jen 1 activii denně, tak má tužší hovínko. Jenže sabsimplex mi plive ven. Tak jsem zkusila ten espumisan kapičky a ty mu taky nešmakujou. Takže jsem mu přes půl hodiny masírovala bříško než ve vykadil. No nic, jdu spát.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 3,841. až 3,855. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist